Gemakzuchtig Zierikzee verliest van taai Axel Onvolwassen Brouwershaven verliest van Heinkenszand NIEUWSBODE Renesse stunt opnieuw tegen Heinkenszand: 2-1 Nederlaag goedspelend WIK SKNWK krijgt weer klop Zege Ouwerkerk tegen Domburg Dreischor wint van Jong Ambon Verrassende uitschakeling in bekerstrijd AXEL - Zierikzee is in de derde ronde van de strijd om de KNVB-districtsbeker ver rassend uitgeschakeld door Axel. De thuisspelende underdog gaf de Schouwse forma tie na negentig minuten spelen het nakijken met 3-2, na reeds bij rust met 2-0 de lei ding te hebben genomen tegen het vooral in de eerste helft slap opererende Zierikzee. Eerste thuis-overwinning RENESSE - Voor de tweede keer deze competitie heeft Rene »se een stunt uitgehaald in de tweede klas van het zondag-afdelingsvoetbal. Het versloeg thuis op sportpark De Laone het als tweede gerangschikte Heinkenszand met 2-1. Beide doelpunten waren afkomstig van Leen Rademaker. De overwinning van de Renesse- naren mag dan een verrassing zijn, net als een aantal weken gele den de zege op Aardenburg, de uit slag was niet geflatteerd. Op grond van het aantal kansen was de thuisploeg de terechte winnaar van het duel tegen Heinkenszand, zo vond ook trainer Kees van Dij- ke na afloop. ,,We kwamen na rust wel onder druk", gaf hij toe. ,,Maar aan de andere kant onston den voor ons zeeën van ruimte die we goed hebben benut. Daarom hebben we vandaag verdiend ge wonnen". Goalgetter en aanvoer der Leen Rademaker kon de visie van zijn oefenmeester alleen maar onderschrijven. .Vooral de eerste helft hebben wij een goede wed strijd gespeeld", maakte hij het wedstrijdbeeld compleet. Na het eerste fluitsignaal bleek al meteen dat Renesse er zondag zin in had om weer eens twee pun ten aan het schamele totaal toe te voegen. De eerste kans was dan ook al na vier minuten voor Peter Messemaker, die aangespeeld door rechtsachter Jeroen van der Have een schot afvuurde waarmee de Heinkenszand-doelman de no dige moeite had. Aan de andere kant was het echter uit de volgen de tegenaanval ook bijna prijs door een poeier op de paal. Even later was het de beurt aan Leen Rademaker om de bal naar de bo venhoek te laten krullen, maar opnieuw was de keeper van de gasten paraat. Halverwege de eerste helft kreeg Renesse moeite met de steeds verder oprukkende tegen standers, die goed gebruik maak ten van de buitenspelval in hun streven om het speelveld zo kort mogelijk te houden. De spitsen van de thuisploeg raakten vaker geïsoleerd dan voorheen het geval was, waardoor van aanvallen in deze fase weinig terecht kwam. Omdat Heinkenszand het niet ver der schopte dan een uitstekend door keeper Ad Hendrikse gekeer de vrije trap van Engelbert, kon Renesse zich door noeste arbeid terug in de wedstrijd brengen. Na een fraai waarschuwingsschot van Messemaker, was het op slag van rust wel raak. Leen Rademaker kopte een vrije trap van Marco de Feiter in: 1-0. Na de pauze zette Heinkenszand Renesse soms met de rug tegen de muur, maar bij uitbraken bleef de thuisploeg desondanks het ge vaarlijkst. Toch kwam de gelijk maker op het scorebord, door toe doen van Leo Capello die na een hoekschop onhoudbaar inschoot. Terwijl Heinkenszand zich nu op maakte om de nekslag uit te de len, richtte Renesse zich ongeveer een kwartier voor tijd nog een keer op. Een aanval over meerdere schijven, begonnen bij de ijverige Bert van Keulen, werd door Leen Rademaker via de voet van een verdediger afgerond. In het rom melige restant van de wedstrijd wist Renesse de 2-1 stand vast te houden. Ondanks sterke wedstrijd tegen Dauwendaele KERKWERVE - WIK heeft op eigen veld weliswaar een nederlaag geleden tegen Dauwendaele uit Middelburg, maar toch een hele sterke wedstrijd ge speeld. Tachtig minuten dicteerden de Kerkwervenaren namelijk het duel, zonder echter het doel te kunnen vinden. De Middelburgse zaterdagvoetbal lers in de tweede klas afdeling scoorden in Kerkwerve wel een keer: 0-1 voor Dauwendaele. Trainer Hans van der Wekke was na het teleurstellende optreden van zijn mannen uiteraard niet best te spre ken over de Zierikzeese verrichtingen op de grasmat. ,,De jongens hebben vandaag matig tot zeer matig gepres teerd", wond hij er geen doekjes om. ,,Er is gewoon niet gewerkt, en daar ligt de oorzaak van dit niet verwachte verlies". Van het idee dat het 'maar' om een bekernederlaag ging, wilde Van der Wekke absoluut niets weten. ,,Ook daarvoor hoor je je uiterste best te doen", vond hij. In één opzicht werd de nog jonge traditie echter doorbroken, en wel in positieve zin. Niet zoals eerder werd SKNWK namelijk al meteen na het begin van de wedstrijd met een flinke achterstand geconfronteerd, maar het bleef qua spelpeil bovendien lang ge lijkwaardig aan de tegenstander. 4 f" De pittige start van Axel in de wed strijd werd door Zierikzee ai meteen met gemakzucht beantwoord. Na een kwartier moest het deze instelling al met een tegentreffer bezuren, toen de opgerukte Axel-voorstopper een hoekschop ongehinderd mocht door koppen en zo Dick de Pooter in staat stellen om te doelpunten: 1-0. Het ontbreken van voldoende organisatie in de laatste lijn van Zierikzee werd een tiental minuten later nog eens ge demonstreerd, doordat de Axelse middenvelder Alexander de Visser De doelpunten van Rillandia waren dan ook niet zozeer het gevolg van een overwicht, als wel van het gewel dige schutters-arsenaal bij de thuis ploeg. Zo knalde Edwin Indeweij in de twaalfde minuut met een halve omhaal ineens in de kruising, en maakte Corné Nuyens vlak voor rust een verre uittrap vrij kon meenemen: 2-0. Laatste man Wim van der Maas vertoefde op dat fatale moment voor de rest van de verdediging. Door sim pel hard werken bleef Axel vervol gens tot aan de rust redelijk op de been tegen de technisch superieure tegenstander. Na de pauze probeerden de Schou- wenaren alsnog de bakens te verzet ten tegen de echter niet in paniek ra kende Zeeuwsvlamingen. Met meer manschappen in de voorste linies en gebruik van een miniem gaatje, na een slippertje van Leo Wandel op de drassige bodem. SKNWK stelde er behoorlijke kansen voor Robin Vrij en Jan Tierie tegenover. Na de hervatting waren de verhou dingen tussen beide teams gewijzigd. Rillandia had nu duidelijk het beste van het spel, terwijl SKNWK aanval lend weinig meer kon uitrichten. Nuyens liet binnen een paar minuten reeds 3-0 aantekenen voor Rillandia met een oerhard afstandsschot, en daarmee was het verzet van SKNWK in feite gebroken. Ad Michielse, Ha rold Roeland en weer Corné Nuyens voerden het verschil in het voordeel van de thuisploeg vervolgens op tot 6- 0. Pas toen mocht SKNWK de eer red den door een strafschop van de ge vloerde Joop Wandel. in de defensie een-tegen-een spelend dwong Zierikzee ook al spoedig suc ces af in de vorm van een tegendoel punt. Na ongeveer vijf minuten legde de van links aangespeelde Wim We ber de bal voor zijn goede voet en haalde uit: 2-1. In plaats van de gelijkmaker voor het in deze fase veel sterkere Zierik zee, kwam er aan de andere kant van het veld bij een uitval nog een doel punt bij voor de thuisploeg, door op nieuw Alexander de Visser. In het resterende kwartier bracht Wim We ber met zijn tweede treffer Zierikzee nog wel terug tot 3-2. Maar de stand werd in het laatste gedeelte van de wedstrijd niet meer gelijkgetrokken, ondanks mogelijkheden voor onder andere Kees Verkaart en een schot te gen de paal. Verder zochten verschei dene Zierikzee-spelers het teveel in individualistisch optreden om nog echt gevaarlijk voor het Axelse doel te kunnen worden. ,,De wedstrijd tegen Axel is een goede waarschuwing voor ons duel tegen Middelburg", was tenslotte de les die Zierikzee-trainer Van der Wek ke alvast voor zijn leerlingen trok, in verband met de competitie-topper van volgende week. OUWERKERK - Lijst aanvoerder Ouwerkerk heeft zondag opnieuw een overwinning aan de reeds be haalde reeks toegevoegd. Het bond dit keer Domburg III met 3-0 aan de zegekar. De twee punten waren terecht voor het elftal van trainer Bertus Bleyi. Het klasseverschil tussen Ouwerkerk en Domburg was in de eerste helft nog niet erg groot, maar wel kreeg de thuisploeg toen al de betere kansen. Doelpunten leverden die echter niet op, terwijl aan de andere kant doel man Ad Remeeus een Domburgse vrije trap onschadelijk maakte. Daardoor brak met $en dubbelblan- ke stand de rust aan. De thee had bij Ouwerkerk blijk baar het meeste goedgedaan aan Pe ter Bezemer, want na rust scoorde de ze speler een onvervalste hattrick. Het eerste van het trio treffers produ ceerde Bezemer na een minuut of tien, door een hoekschop van Johnny Hage in te koppen. Ongeveer halver wege de tweede helft kopte hij bij de tweede paal een voorzet van Bas Nee- Ie in. En tien minuten voor tijd zorg de Bezemer tenslotte met een stift- balletje voor de 3-0 eindstand, op aangeven van Eric-Jan van Dongen. Domburg was in de tweede helft vrij wel niet in staat om gevaarlijk te worden. DREISCHOR - Op eigen veld heeft Dreischor opnieuw een zege behaald in de derde klas zondag-afdeling. Dit keer werd Jong Ambon IV met 6-1 het slachtoffer. Het ging misschien wel wat te ge makkelijk voor de thuisploeg, want het spelpeil werd er niet beter op naarmate de score steeg. Op het laatst bewogen de spelers zich zelfs stapvoets over het veld. Jong Ambon liet in ieder geval Dreischor voetbal len, en hield zelf zo lang mogelijk de bal in de ploeg zonder echt gevaarlijk te worden. Bij rust stond een voor de thuisploeg nog niet zo overtuigende 2-1 stand opgetekend, door twee doel punten van Marcel IJzebrand en een tegentreffer vlak voor rust bij een. uitval van Jong Ambon. Na de pauze was het leed snel gele den. Marcel IJzebrand nam na onge veer een kwartier met succes een voorzet van Dennis Deijst op de schoen, terwijl laatstgenoemde spe ler er zelf nog een hattrick aan toe voegde. Het in de verdrukking zitten- de Jong Ambon moest zich overigens voortdurend voor het eigen doel groe peren om verdere schade te voorko men, zoals het bijna de hele wedstrijd al had gedaan. WIK-trainer Kees Berrevoets was na het duel nuchter over de voor zijn team teleurstellende afloop. ,,Het was onze beste wedstrijd tot nu toe, maar de goals tellen nu eenmaal", haalde de oefenmeester een oude wijsheid uit de kast. Behalve over de uitslag toonde Berrevoets zich overi gens bepaald niet ontevreden. ,,Ik moet de jongens een compliment ma ken dat ze tot het laatste moment voor een beter resultaat hebben ge vochten", loofde hij de ditmaal uitste kende instelling van zijn pupillen. Met uitzondering van vijf minuten voor en na rust, legde WIK zijn wil op aan Dauwendaele. De eerste helft beukte de thuisploeg met de wind mee bijna voortdurend op het doel van de Middelburgers, terwijl de gas ten zelf slechts met lange ballen naar voren op de counter konden specule ren. Er ontstonden hachelijke mo menten voor het Dauwendaele-doel, maar de bezoekers ontsnapten een aantal malen door het oog van de naald. Han van der Zande en Aren van Wezel, bijvoorbeeld, konden van dichtbij juist geen treffer voor WIK produceren. Verder leverden een paar vreemde klusballen voor het heilig dom van Dauwendaele nog het nodi ge gevaar op, wat wellicht bij wat agressieve optredende WIK-aanval- lers in het strafschopgebied doelpun ten hadden kunnen betekenen. Zes minuten voor de pauze was het echter plotseling Dauwendaele dat uit zijn schulp kroop na een afgesla gen corner. De Middelburgse aanval omzeilde de buitenspelval en zorgde met een uitgespeeld doelpunt voor een fikse domper bij WIK. Na de pauze moest de thuisploeg blijkbaar nog even bijkomen van de ze opdoffer, want Dauwendaele ging aanvankelijk door. Na deze kortston dige periode greep WIK toch weer het initiatief. Dauwendaele werd min of meer van de grasmat gespeeld door de ontketende Kerkwervenaren, wier verdediging nu wel goed dicht bleef bij tegen-aanvallen in een-tegen-een situaties. De verlossende gelijkma ker bleef evenwel uit. Marco Ganze- man leek na een fraaie solo langs drie tegenstanders de meest aangewezen man om te gaan scoren, maar strand de op de keeper. En kort voor tijd, tenslotte, was ook de opgerukte Theo Stouten nog dicht bij een treffer. Zijn kopbal scheerde de kruising. Leo Nouwen van Brouwershaven heeft juist uitgehaald voor een schot tegen Heinkenszand. Thuisploeg laat zich uit concentratie halen BROUWERSHAVEN - In de eerste klas van het zaterdag afdelingsvoetbal is Brouwershaven voorlopig uitgeschakeld om een vooraanstaande rol in het klas sement te gaan spelen. Het elftal van oefenmeester Arend Krijgsman verloor op eigen veld van Heinkenszand, in een wedstrijd die gekenmerkt werd door te genvallend spel van Brouwershaven en vooral ook door veel irritatie bij ver schillende spelers van de thuisploeg. Het werd 1-3 voor de onverstoorbare be zoekers. Zolang Brouwershaven zich door tegenstanders zo uit de tent laat lokken als zaterdag tegen Heinkenszand het geval was, kan het zich bovendien de komende tijd een hoge positie in de eerste klas wel uit het hoofd zetten. Ech te toppers laten zich immers door niets of niemand uit hun concen tratie halen, ook niet door stevig ingrijpende verdedigers. Het bij voorkeur op techniek spelende Brouwershaven, dat be slist over capaciteiten beschikt, had veel moeite met het lange- halen-gauw-thuis voetbal van Heinkenszand. De Zuidbevelan- ders vertrouwden met dit aanvan kelijk door hen gehanteerde spel type blijkbaar volledig op de bonkige, makkelijk scorende spits Henk van de Brink in de voorste linie, geassisteerd door de talent volle zeventienjarige Udo Veer man. Dat vertrouwen bleek al spoedig terecht, want reeds in de vijfde minuut liet de op een verre uittrap doorlopende Veerman met een nauwkeurig schot in de hoek 0-1 aantekenen, nadat de stuiter bal in het centrum was gemist door de Brouwershaven-defensie. Kort daarop kreeg Martin de Jonge de kans om uit een voorzet de stand gelijk te koppen, maar hij had pech dat de bal op een Heinkenszands been terecht kwam. Het was met name De Jon ge die zich in het vervolg van de eerste helft geïrriteerd toonde door zijn stugge, hard ingrijpende opponent. Bij minder lankmoedi ge scheidsrechters dan arbiter Jongepier was de voortdurend protesterende aanvaller er waar schijnlijk slechter afgekomen dan de voortijdige wissel die trainer Krijgsman nu verstandigheids- halve toepaste. Een en ander kwam overigens niet ten goede aan het spelpeil van Brouwershaven tegen het evenmin indrukwekkende Heinkenszand. Alleen de hardwerkende René Roon stak op het middenveld bo ven de grauwe,middelmaat uit, en van hem moesten dan ook voorna melijk de aanvallende impulsen komen. De in de defensie solide a'cterende Leo Nouwen zorgde ech ter na een half uur voor de beste kans voor rust. Na een lange solo door het midden leverde hij een hard schot af dat de 39-jarige doel man Jan Harinck van Heinkens zand moest lossen. Brouwersha ven-spits Arjan Visser miste de rebound door in vrije positie op rechts de bal over te schieten. Na de pauze begon de thuis ploeg met nieuw elan. Arjan Vis ser knalde in de derde minuut al hard voorlangs, net voorbij de in glijdende Martin Quist. Nog geen zestig seconden later deed Visser het met een schot tegen de paal nog eens dunnetjes over. En bin nen een kwartier zag Brouwersha ven .Joop Krips een bal over de keeper, maar ook juist over het doel koppen. Na twintig minuteh werd de hoop van de sterkere thuisploeg echter grotendeels de bodem ingeslagen door Heinkens- zand-speler Jan-Kees de Jonge, die zich vanaf de achterlijn langs drie tegenstanders wurmde en het leer van dichtbij in het doel priemde: 0-2. Een kleine tien minuten later kwam Brouwershaven nog even tot 1-2 terug door een droge knal in de bovenhoek van Arjan Visser. Met de opschuivende laatste man Sjaak van der Weele nam de druk op de Heinkenszandse defensie in het laatste kwartier toe, maar het waren de counterende gasten die ruim vijf minuten voor tijd een treffer aan hun totaal toevoegden. Henk van de Brink strafte toen een foutje van Leo Clarisse gedeci deerd af: 1-3. Mogelijkheden van Krips en Quist stuitten in de eind fase op de doelman. In derde uitwedstrijd RILLAND-BATH - Het lijkt langzamerhand een traditie te gaan worden dat SKNWK zijn uitwedstrijden met groot verschil verliest. Ook het afgelo pen weekeinde liepen de Nieuwerkerkcrs fikse averij op, door een 6-1 neder laag bij Rillandia.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6