Wegenstructuur rond kering neemt zichtbare vormen aan Geen strafoplegging vanwege tegenstrijdige houding politie üj LICHT Barokmuziek centraal op concert Ars Musica Golf Aanrijding op Nieuwe Haven Nieuwe beheerster dierenasiel h- en door Het Lommerritk Struweel valt koffdegeur u reeds ten deel Twee auto's total loss bij aanrijding Heuvelsweg Lessen over dierenzorg ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 9 oktober 1987 Nr. 24215 3 Deze week is bekend geworden dat de Stichting Golf Schouwen-Dui- veland een concurrent heeft gekre gen. De firma bv Recreatieprojekt Bruinisse is voornemens een golf baan aan te leggen aan de Bruse Ha- geweg op een terrein van 73 hectare. Het ziet er naar uit, dat deze laatste organisatie op veel minder tegen stand gaat stuiten dan de stichting, die een baan in Burgh-Haamstede wil aanleggen. Niet alleen het Bruse college is akkoord met de aanleg van een baan, ook ziet het er naar uit, dat de Zeeuwse Milieu Federatie geen bezwaar gaat maken. Waarom niet? Er is geen sprake van een natuurbe- schermd-gebied én volgens een ivoordvoerder van de ZMF betekent de komst van een baan in Bruinisse nog een argument om de baan in Haamstede te schrappen. En inder daad, de aankondiging van een nieu we baan in Bruinisse geeft de poli tiek een instrument in handen om de gevoelige kwestie in de Westhoek af te doen. Afgezien van het feit of een golfbaan gerealiseerd moet worden in de Westhoek of niet, er voltrekt zich op deze manier een hele vreemde ontwikkeling. De initiatiefnemers van de Stichting Golf Schouwen- Duiveland zouden op deze manier hun boeltje bij elkaar moeten pak ken. Het gaat uiteraard te ver om het initiatief in Bruinisse af te wijzen omdat er al een aanvraag loopt in Westerschouwen, maar het gaat evenzo te ver om deze twee initiatie ven aan elkaar te koppelen. Het meest voor de hand liggend gevolg hiervan zou zijn, dat de baan in de Westhoek geschrapt wordt. Als dat alleen maar gebeurt omdat de baan in Bruinisse gunstiger is, dan zijn we verkeerd bezig. Het is te hopen, dat de nieuwe Bruse baan niet van in vloed zal zijn op de discussie omtrent de Westerschouwse baan. AvdW AMSTERDAM - De gemeente Am sterdam wil 1.500 asielzoekers opvan gen in het kader van de landelijke Re geling Opvang Asielzoekers (ROA) die op 1 november ingaat maar weet nu nog niet waar en hoe zij deze men sen kan huisvesten. De Gemeentelij ke Sociale Dienst (GSD) voert overleg met de Amsterdamse woningbouw vereniging maar verwacht concrete huisvestingsoplossingen pas volgend voorjaar helemaal rond te hebben, al dus F. van Woerden van de GSD. ZIERIKZEE - De schepen in de Nieuwe Haven. Daar zou F. K. uit Leiden naar hebben gekeken terwijl hij donderdagmiddag linksaf sloeg om vanaf de Nieuwe Haven het Luitje in te rijden. Dat leidde tot een aanrij ding want vanuit de parkeerhaven aan het Luitje reed J. S. uit Haamste de juist op dat moment zijn auto ach teruit. De Haamstedenaar remde nog af omdat hij F. K. zag aankomen maar een botsing bleef niet uit. Beide voertuigen werden aan dé rechterzij de beschadigd. Met een mooie bocht loopt deze weg richting Stormvloedkering, waarmee Schouwen-Duiveland een aansluiting heeft voor de toekomst. Investering van 93 miljoen gulden deels klaar BURGH-HAAMSTEDE - Wie zich een klein uitstapje getroost kan met eigen ogen zien, dat de wegwerkzaam heden aan de Stormvloedkering in een hoog tempo door gaan. Niet alleen de weg over de kering zelf is zo goed als klaar (donderdag 5 november is de opening), maar ook het aansluitende deel op Westerschouws grondgebied vordert gestaag. Naar verluidt verlopen de werkzaamhe den Volgens schema. Nu de opening nadert en 31 oktober een open dag wordt gehouden is het wellicht raadzaam nogeens wat tech nische gegevens op te borrelen. De Rijksweg 57 over de Stormvloedke ring is een tweestrooks autoweg met ernaast een werkweg voor onderhoud en inspectie aan de kering. Die werk weg, die ook voor de fietsers bedoeld is, is negen maanden van het jaar be zet door een speciaal hiervoor ont wikkelde inspectiekraan. De weg over de kering loopt over de betonnen verkeerskokers, die de pij lers met elkaar verbinden en over de kunstmatige eilanden in de Ooster- scheldemonding op een hoogte van twaalf meter. Alleen bij de Room- potsluis in het zuidelijke deel van Neeltje Jans is de hoogte 21,50 meter, zodat de scheepvaart vrije doorgang heeft zonder het verkeer te storen. De verkeerskokers, die slechts tien meter breed waren, zijn aan weerszij den verbreed door zogenaamde uit- kragingen. Daardoor wordt de breed te die voor het verkeer beschikbaar is twintig meter. De autoweg loopt aan de Oosterscheldezijde en de werkweg aan de Noordzeezijde. De werkweg is toegankelijk voor fietsers en brom fietsers en voetgangers. In verband met plotselinge harde windstoten zijn de rijstroken van de autoweg bre der uitgevoerd dan normaal. Bij hevi ge storm kan de weg over de kering worden afgesloten. Bij het Ir Topshuis op Neeltje Jans, het bedieningsgebouw van de Storm vloedkering, waarin ook een perma nente expositie, is ingericht, kan het verkeer de weg verlaten. Alleen daar zijn parkeerterreinen vanwaar men naar het expositiegebouw en het strand langs de dam kan lopen. Neel tje Jans wordt beschermd tegen al te massaal toerisme; auto's mogen niet op de asfaltberm langs het strand ko men en parkeren langs de wegen is niet mogelijk. Reeds is een eerste aanzet gegeven tot de realisering van aansluitende wegen aan zowel de Beveland-zijde als de Schouwen-zijde. De kosten voor het totale wegenproject, inclu sief de weg over de kering, bedragen 93 miljoen gulden. Als de opening van de weg over de kering een feit is, breekt er voor Schouwen-Duiveland. een nieuw tijd perk aan. Althans, zo verwacht een groot aantal ondernemers verenigd in de Kamer van Koophandel. Deze regionale organisatie is een onder zoek begonnen naar de effecten van de openstelling van de weg voor deze regio. Verwacht wordt, dat er een wij ziging in het koopgedrag van mensen gaat optreden, nu Middelburg-Haam stede in zo'n twintig minuten gereden kan worden met de auto. Ook zou het minder aantrekkelijk zijn om met de auto over de Zeelandbrug naar Goes te gaan. Voor de brug moet voorlopig nog betaald worden en dat geldt niet voor de weg over de kering. Volgens planning verschijnen de resultaten van het onderzoek eind dit jaar. Ouwerkerker mocht rijden na inbeslagname kentekens ZIERIKZEE - „Hoe moet ik handelen? Wat moet ik doen?" Dat vroeg J. G. F. J. uit Ouwerkerk aan rechter mr B. J. R. P. Verhoeven tijdens de zitting van het kan tongerecht te Zierikzee. De Ouwerkerker werd in ver warring gebracht door tegenstrijdige opdrachten van twee politieagenten nadat hij op een maart 1987 op de Rijksweg N-59 nabij Zierikzee werd aangehouden met een auto die gebreken had. Hij werd door de kantonrech ter schuldig bevonden zonder oplegging van straf. De Ouwerkerker werd in maart aangehouden omdat de lichten van zijn voertuig te verblindend zouden zijn. De politie nam zijn kentekens deel een en drie in beslag en gaf op dracht naar huis te rijden, het gebrek te laten herstellen en de auto daarna te laten keuren bij de technische dienst in Dordrecht. Bij goedkeuring zou J. G. F. J. zijn kentekens weer te rugkrijgen. Op weg naar huis werd de Ouwerkerker een tweede keer aangehouden door een andere politie agent die hem verbaliseerde omdat hij reed zonder voorgenoemde kente kens. ,,En dat terwijl ik van de eerste agent "bpdracht kreeg om naar huis te rijden. Zonder kentekenbewijzen. Dan had ik het consequenter gevon den als hij mij een takelwagen had aanbevolen". De officier van justitie J. J. A. Groen achtte het ten laste ge legde feit bewezen en eiste 170 gulden boete maar de kantonrechter dacht er anders over. .Formeel is de eis juist maar door de omstandigheden acht ik de overtreding minder ernstig. Het was niet donker maar mistig toen met het niet goed afgestelde licht werd gereden. En vanwege de ver schillende houdingen van de politie vind ik het alles bij elkaar te gek dat u daar boetes voor moet betalen. Hij vonniste J. G. F. J. schuldig zonder strafoplegging. P. J. S. uit Roosendaal werd veroor deeld tot een boete van 100 gulden omdat hij zonder daarvoor vergun ning te hebben zijn boot tegen beta ling zou hebben verhuurd om mee te gaan vissen op de Oosterschelde. ,,Ik heb er niet eens wat aan verdiend want het geld dat ik ontving werd te niet gedaan door de schade van een stoel die overboord ging". De kanton rechter week af van de eis van de offi cier van justitie die 175 gulden boete eiste. Hij vond 100 gulden voldoeqde omdat hij rekening wilde houden met de financiële situatie van P. J. S. die van een uitkering moet leven. ,,En ik heb er vertrouwen in dat het niet meer zal gebeuren", aldus Verhoeven. Voor J. H. uit Bruinisse bleef de boete beperkt tot 35 gulden. Ook hij had zijn vaartuig verhuurd voor sportvisserij op de Grevelingen zon der daarvoor een vergunning te heb ben van de gemeente Middcnschou- wcn. Uit het verhaal van de Brucnaar bleek dat het proces verbaal werd gegeven in een periode van enkele weken tussen de oude en nieuwe vergunning in. ,,Door fami lieomstandigheden was ik te laat met aanvragen". De kantonrechter hield het daarom op 35 gulden in plaats van de 75 gulden die de offi cier van justitie eiste. ZIERIKZEE Voor de zesde achtereenvolgende keer start zaterdagavond de Concertserie Ars Musi ca. Als vanouds is de sfeervolle Lutherse kerk te Zierikzee het decor van een vijftal concerten, ter wijl het zesde concert in de Willibrorduskerk wordt gegeven. Gedurende de afgelopen zes jaar zijn er nooit wijzigingen in de concerten geweest. Dit keer begint de serie echter met een wijziging die het ge volg is van een zware keelontsteking van een der executanten. Dientengevolge kan het concert dat ge geven zou worden door Joyce Cremers, Lia Mol en Agnes van Doormalen (drie alten) niet doorgaan. Maar dankzij het initiatief van hun begeleider de or ganist en clavecinist Henk de Croon is er een alter natief programma opgesteld dat ook zeker de moei te waard is. Henk de Croon is leraar theorie en algemene vakken aan het Bra bants Conservatorium. Hij stelde een geheel nieuw concert samen dat gegeven zal worden door Lies- beth Kroese, zang, Renske Ligt- man, blokfluit en Henk de Croon, orgel en clavecimbel. Uniek in dit eerste programma is de wetenschappelijke aanpak van dit concert. Voor de liefheb bers heeft Henk de Croon een uit voerige beschrijving van het con cert gemaakt, compleet met muziekvoorbeelden. Tfegen ko pieerkosten kunnen de concertbe zoekers deze beschrijving ontvan gen. In het bijzonder voor mensen die interesse stellen in de ontwik keling van de muziek is deze be schrijving een uitstekende lei draad. Barokperiode De muziek die in dit eerste con cert centraal staat is muziek uit de Barokperiode. Begonnen wordt met de beroemde Nederlandse componist uit de 16e en 17e eeuw, Jan Pieterszn. Sweelinck. Van hem wordt de Chromatische Fan tasie gespeeld, een werk dat wel een voorbode van de fuga's van Bach wordt genoemd. Daarna worden werken uitgevoerd van Castello, Scheidt, Capricornus, De Selma, Monteverdi, Huygens, Frescobaldi, Telemann, Handel, Bach en Froberger. De werken betreffen uitvoering voor orgel, clavecimbel, zang en blokfluit in diverse combinaties. Liesbeth Kroese studeerde koordirectie bij Jan Boogaers aan het Brabants Conservatorium te Tilburg en zang bij Liesbeth van der Ploeg. Momenteel is zij werk zaam als zangpedagoge aan de Muziekschool te Etten-Leur en als dirigente van de Tilburgse koren Camrata en Resonans. Renske Ligtmans studeert blok fluit bij Pieter van Veen en clave cimbel bij Cynthia Wilson aan het Brabants Conservatorium. Henk de Croon studeerde orgel bij Maurice Pirenne en Theorie der Muziek bij Jan van Dijk aan het Brabants Conservatorium te Tilburg. Aldaar is hij momenteel werkzaam als docent in de Alge mene Vakken en in Theorie der Muziek. Het concert begint als vanouds om acht uur. Voor de aanvang van het concert kunnen de bestelde abonnementen voor de hele serie worden afgehaald. Ook dit sei zoen is er de mogelijkheid tot de koop van losse kaarten bij de in gang van de kerk. ,,Ik heb niemand benadeeld of bestolen. Ik vind het dan ook bar en boos dat ik hier sta". Dat zei T. M. M. uit Vogelwaarde in Zeeuws-Vlaande- ren. Samen met B. J. P. T. uit Kloosterzande werd hij ter verant woording geroepen voor de vier zak ken oesters die zij op 24 december 1986 over de rijksweg nabij Zierikzee vervoerden in een bedrijfsbusje. T. M. M. die een bedrijf in kokhaantjes heeft zou het vervoer van de oesters niet hebben aangemeld bij het hoofd kantoor van de algemene inspectie dienst, hij had geen gezondheidsver klaring voor het zeebanket en de naam van de koper en verkoper stond niet vermeld op het voertuig. „Het waren oesters voor eigen gebruik en voor familie en kennissen", aldus T. M. M. Zijn medepassagier B. J. P. T. liet via een advokaat weten dat hij al leen een keer op zijn vrije dag mee reed en werd vrijgesproken. T. M. M. hoorde een boete tegen zich eisen en vonnisen van in totaal 200 gulden. Vervolg van pagina 1 goed nadenken voordat ze een huis dier nemen". Ontwormen en ontvlooien wordt in het asiel zelf gedaan. Als er andere medische ingrepen nodig zijn wordt dierenarts Bergsma ingeschakeld. Verder worden katten ingeënt tegen niesziekte en katteziekte. Katten worden gesteriliseerd of gecastreerd. Als ze een nieuwe baas vinden en nog te jong zijn voor deze medische in greep kan de nieuwe eigenaar dat la ter op kosten van het asiel alsnog la ten doen. „Op het ogenblik zitten er alleen zwerfkatten, maar dat komt omdat het asiel een tijdje dicht is geweest voor het publiek. Als het asiel straks weer open is en de mensen weer ko men met afstandsdieren zal ik het heel wat drukker krijgen", aldus Meerman. Over het algemeen doen meer mensen afstand van een hond dan van een kat. Een hond vraagt wat meer aandacht, moet uitgelaten wor den. Een kat blijkt wat dat betreft minder vaak 'in de weg te lopen'. „Mensen die een oudere kat uit het asiel nemen zijn vaak meer gemoti veerd om een dier uit een asiel te ne men. Die kleine katjes, dat is alle maal jong, mooi en prachtig. Die zijn zo weg. Oudere katten zitten hier meestal wat langer", aldus Meerman. „Als het rustig is besteed ik heel v/eh' aandacht aan de dieren. Mijn eerste gang 's ochtends is naar die zwangere poes daar in dat hok. Want die loopt echt op alledag. Je moet als je in een dierenasiel werkt wel probe ren om je niet te veel aan de dieren te hechten. Anders wordt het moeilijk om afscheid te nemen van dieren. En als ik gehecht raak aan alle dieren hier dan heb ik binnen de kortste ke ren thuis een dierentuin. Ik heb twee dieren, en dat is wel genoeg". Het werken in een dierenasiel is niet alleen leuk, maar ook behoorlijk zwaar. Meerman; „Het is best een veeleisend beroep. Je moet er veel tijd in steken en er veel voor over hebben. Maar ik doé het graag, het heeft er altijd ,al ingezeten. Ik ben ook opgevoed met dieren om me heen". Meerman laat er geen twijfel over bestaan dat ze vierkant achter het dierenasiel staat. Schouwen-Duive- land kan niet zonder dierenasiel. Het is geen luxe, maar gewoon pure nood zaak". Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF GAS, WATER, SANITAIR, VERWARMINGS- EN ELEKTRICITEITSTECHNIEK SCHARENDIJKE TELEFOON 01117-1760 MotelRot.Uir.int l)cVhclphoek gekyenna.iMhetgelijknamigen.uuurri Keuken Ojgelijksgcopcntl v.m IJ ootot IS no k.1.11 Senkiskerk.Ne\Neg21 »*J~M Vrooskcrkeis< II) TelefoonOl11" UU en van I" 50 tot21 tHiuiir s Maandag*,gesloten KERKWERV£ - Donderdagmorgen om ongeveer 8.45 uur vond op de kruising Heuvelsweg/Kakkersweel- weg/Weelweg nabij Kerkwerve een aanrijding plaats waarbij twee perso nenauto's zo zwaar werden bescha digd dat zij total loss werden ver klaard. B. S. uit Oosterland naderde het kruispunt vanuit Kerkwerve en wilde de Heuvelsweg oversteken de Kakkersweelweg op. Hij zou daarbij J. H. uit Kerkwerve oyer het hoofd hebben gezien die met zijn personen auto het kruispunt naderde over de Heuvelsweg vanuit de richting De- lingsdijk. Door de botsing werden ook twee verkeersborden op de krui sing vernield die eigendom zijn van het waterschap. Beide auto's moesten worden weggesleept. Er werd nie mand persoonlijk verwond. ZIERIKZEE - Vanaf woensdag 28 oktober wordt in de Groene school in Kapclle een cursus over kleine huis dierenverzorging gegeven onder auspiciën van de Zeeuwse Volks Uni versiteit (ZVU). De cursus loopt over zes cursusavonden. Gemiddeld genomen leeft in elke gezinssituatie een klein huisdier. De honden en katten nemen daarin een belangrijke plaats. Vooral kinderen vinden dieren leuk en genieten van hun beweeglijkheid en speelsheid. De zorg voor de dieren wordt bij jon ge kinderen vaak aan de ouders over gelaten. „Elk dier heeft echter zijn eigen omgangsvorm, waarbij de mens, de verzorger zich aan moet passen", al dus het persbericht over de cursus. „Niet iedereen weet precies hoe dat moet. Wanneer moet je met je dier naar de dierenarts? Welke voeding is wel of niet gezond.? Welke gedragin gen mag je van je huisdier verwach ten; wat is normaal en wat juist niet?". Zomaar een bloemlezing uit de onderwerpen die op de cursus ter sprake komen. Voor meer informatie of aanmelding kunt u terecht bij de ZVU. De cursusavonden starten om 20.00 uur. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor; Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 41,00; per jaar f 156,50; losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6®/o B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3