Uurtje klessebessen op 't Luitje is onmogelijk Feest voor de bewoners Commissie onderwijs houdt vast aan eigenlijke opzet Wellicht tweede golfbaan op Schouwen-Duiveland Rijkspolitie let extra op modder op weg Diefstal 8000 kilo metaalschroot Verkeers controle Grevelingendam Slippende auto richt schade aan ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 8 oktober 1987 Nr. 24214 3 Delegatie klapbanlt klaagt tijdens commissievergadering ZIERIKZEE - „Mijnheer de voorzitter, zou het niet mo gelijk zijn om ons praathuis aan 't Luitje aan de voorzij de dicht te maken? Nu kunnen we er alleen bij westen- en noordwestenwind terecht en 's zomers zitten er toe risten, dan is er vaak geen plaats. Voor de vaste klap- bankbezoekers van 't Luitje in Zierikzee reden om tij dens de vergadering van de commissie publieke werken vanaf de publieke tribune in de raadzaal van het stad huis hun klachten te uiten. ZIERIKZEE - De feestelijkheden rondom de opening van het nieuwe onderkomen van de Corneliastichting zijn de bewoners zelf allesbehalve ontgaan. Na een plechtige bijeenkomst vrijdag, hebben de bewoners nog enkele dagen feest kunnen vieren. De Koninklijke Harmonie Kunst en Eer heeft een muzikaal optreden ver zorgd en voorts waren er allerhande activiteiten voor de bewoners van de Cornelia. Een van de onderdelen was een feestelijk diner voor alle bewoners en personeelsleden. De festiviteiten zijn afgerond met een feeste lijke kerkdienst. Het uitwisselen van de laatste nieuwtjes of gewoon een uurtje kles- sebessen over de goeie ouwe" tijd aan de kant van de haven. Wat is er nu een aangenamere manier om de tijd door de brengen? Niets toch? Voor G. Verloo die samen met een aantal ge lijkgestemden naar het stadhuis was gekomen ontbreekt er desondanks nog wel het een en ander. ..Mijnheer de voorzitter, alleen bij westen- en noordwestenwind kunnen we er uit de wind zitten, komt de wind vit an dere richtingen dan zitten we op de tocht. Is het nu niet mogelijk om het zaakje voor voren dicht te maken? ,,In het hokje bij 't Sas zitten ze zo gezellig en dat kunnen wij niet. We kunnen toch moeilijk naar de andere kant van de stad gaan om bij te klet sen". Voor wethouder P. de Rijke was het echter een zijde van de medaille. Enerzijds werd hem nu verzocht om de mannen beter tegen de wind te be schutten door het hokje van voren dicht te maken, anderzijds, zo zei hij, is hem meegedeeld dat het afsluiten van de voorkant niet nodig is. ,,Wat doen we daar nu mee?", vroeg De Rij ke zich af. Kampen Voor de afvaardiging was het wel duidelijk wie diegene is geweest die de wethouderaangeraden zou hebben de boel te laten zoals het nu is. Veer tien, vijftien man willen de boel af gesloten zien en er is er maar een voor wie dat niet hoeft", concludeerde de afvaardiging op de publieke tribune. De Rijke hielp hen echter uit de droom. „Diegene die u voor ogen heeft is het niet geweest". De commissieleden, die vrij onver- ZIERIKZEE - In verband met de suikerbietencampagne die in volle gang is en die de laat ste tijd wordt gecombineerd met vochtig weer is de Rijkspo litie Schouwen-Duiveland ex tra alert op de conditie van pol derwegen in verband met mo gelijk slipgevaar. Een woord voerder van de politie bena drukte dat bij surveillances ex tra zal worden opgelet of de landbouwers het stuk weg dat zij gebruiken tijdig schoonma ken. „Als dat niet het geval is worden zij gesommeerd dat alsnog te doen. Als het dan nog niet gebeurt laten wij het door de brandweer doen op kosten van de betreffende boer", aldus de politiewoordvoerder. Hij was van mening dat de politie niet het risico kan nemen dat er door overtollig modder op de weg dodelijke ongelukken gebeuren. Tevens benadrukte hij dat ook de weggebruikers meer moeten opletten dan an ders op mogelijk slipgevaar omdat dat laatste ook aanwe zig kan blijven nadat de weg naar behoren is schoonge maakt. „Er blijft altijd wel een heel dun laagje over dat bij vochtig weer glad kan zijn". wacht, commissielid H. Asma bracht dit probleem ter sprake aSn het einde van de vergadering, konden afgaande op hun reacties wel begrip opbrengen voor het probleem van de windover- last waardoor een geliefd praatuurtje op de tocht komt te staan. Er konden evenwel geen concrete toezeggingen worden gedaan, al zei De Rijke toe de zaak nader te zullen onderzoeken. Treurig Leverde de windoverlast nog enige hilariteit op, de problematiek rond het alsnog tijdelijk opslaan van de bodemsaneringsgrond op de oude stortplaats bij Levensstrijd zorgde al lesbehalve voor zonnige gezichten. Nu de waarnemend voorzitter van de afdeling geschillen van de Raad van State het protest van de gemeente Westerschouwen tegen het accepteren van de smeergrond onder bepaalde voorwaarden op de stortplaats van de Reinigingsdienst Schouwen-Duive land aan de Hoosjesweg heeft aan vaard, moet Zierikzee naar een ande re locatie uitzien. De vervuilde grond wordt voorlo pig gestort op de oude stortplaats bij Levensstrijd. De kosten die met de aanleg van deze tijdelijke opslag plaats zijn gemoeid worden geraamd op 130.200,—, waarvan 90% ten laste komt voor de provincie. Voor Zierik zee resteert een bedrag van 13.020,—. De commissieleden had den er weinig trek in om diep in te gaan op een fait accompli. De com missieleden stemden dan ook in met het bedrag, maar lieten niet na hun teleurstelling over de gehele gang van zaken naar voren te brengen. „Een in en in trieste zaak, waarmee we twee jaar bezig zijn geweest", ka rakteriseerde De Rijke de gang van zaken rond de vervuilde grond. SEROOSKERKE - Niet minder dan 8000 kilo metaalschroot, vooral bestaande uit oude pijpdelen, werd gestolen uit het haventje van de Schelphoek bij Serooskerke. Hiervan werd door G. v. M. aangifte gedaan namens het bedrijf Klerk bv uit Wer kendam die de eigenaar van het schroot is. De diefstal vond plaats vanaf het oude werkterrein van Dos- böuw en Rijkswaterstaat. Gezien het gewicht en de afmetingen van het gestolen goed vermoedt de rijkspoli tie dat de diefstal plaatsvond met een vrachtwagen met kraan. De waarde is 700 gulden. BRUINISSE - Tijdens een verkeers controle op de Grevelingendam heeft de rijkspolitie dinsdag elf keer pro ces-verbaal opgemaakt. Tussen 14.00 en 17.00 uur hield men 41 vrachtwa gens en 59 personenauto's aan. Bij de vrachtwagens bleek in vier gevallen de WAG overtreden te worden door dat de ladingspapieren niet in orde te waren en in twee gevallen de rijtij- denwet. Drie personenauto's kregen een bekeuring vanwege te gladde banden. Een omdat het voertuig niet APK was gekeurd en een vanwege een vervalst rijbewijs. Herbestrating van een aantal stra ten, inmiddels een vaste prik op de agenda van de commissie publieke werken, kwam ook nu weer aan de orde. Op de nominatie voor een op knapbeurt staat deze keer een viertal straten te weten de Krepelstraat, Kromme Elleboog, Koraalstraat en Lombardstraat. In dit verband vroeg H. Asma (PvdA) zich af waarom de uitvoer van de Kromme Elleboog we zenlijk verschilt van die van de ande re straten. Ook zijn liberale commis siecollega J. Geleijnse had zo zijn vragen over de wenselijkheid om alle natuursteenkeien te vervangen door een klinkerrijbaan. „Wellicht leveren die keien proble men op voor de hooggehakte dames maar is het nu nodig dat hier alle na tuursteenkeien moeten verdwijnen", vroeg de liberaal zich wat vertwijfeld af. Volgens directeur gemeentewer ken D. D. J. van der Poel kan het niet anders, niet alleen historie en hoge hakken verhouden zich slecht met el kaar, ook het huidige verkeer draagt ertoe bij dat wanneer de keien op nieuw worden gebruikt zich binnen enkele jaren het zelfde probleem voordoet. De meerderheid van de commissie ging wel akkoord met het plan dat ruim 75 mille gaat kosten. Alleen J. Geleijnse bleef van oordeel dat het historisch gezien meer verant woord is om de bestaande keien te ge bruiken bij de herbestrating. Akkoord Evenals de commissie onderwijs die een dag eerder in vergadering bij eenkwam was kwam ook de commis sie publieke werken unaniem tot een positief oordeel wat de voorgenomen aanpassingen voor de basisschool 't Kofschip betreffen. Deed de commis sie onderwijs dat op basis van onder wijskundige principes, de leden van publieke werken baseerden hun ad vies louter en alleen op technische re denen. Ook dan bleek volgens de commissieleden het door de dienst opgestelde ontwerp de enige moge lijkheid te zijn om de integratie van de leerlingen van 't Mierenest en 't Kofschip op te lossen. Kwam de com missie onderwijs tot een verschil van 117.000 gulden, de commissie publie ke werken kwam tot een wat groter verschil, namelijk 231.500 gulden, dat door de gemeente Zierikzee moet worden opgebracht. Het plan dat door de dienst ge meentewerken is opgesteld komt er in het kort op neer dat de twee laagste groepen ook hun stek in het hoofdgebouw krijgen. Ten einde 't Kofschip ook voor de kleuters ge schikt te maken zijn echter wel de no dige aanpassingen vereist. Zo speelt het aanbrengen van een eigen speel lokaal voor de allerjongsten een es sentiële rol bij de discussies over de aanpassing van het gebouw. Het aanpassingsplan dat op tafel ligt gaat uit van het principe dat een speellokaal niet tussen leslokalen in behoort te liggen, daar kinderen die les hebben hierdoor te veel zouden worden afgeleid. De meest gewenste locatie voor dit lokaal wordt aan de zijde van de Miereweg gedacht. Hier voor moeten echter wel de twee be staande patio's wijken. Dit plan is op grond van onderwijskundige princi pes door de inspectrice van het basis onderwijs goedgekeurd. Het ministerie van onderwijs en wetenschappen huldigt echter andere principes, namelijk die van de kos ten. Het verwezenlijken van het ont worpen plan zou 274.000,- gaan kos ten, terwijl de rijksoverheid voor deze aanpassingsoperatie 157.000,- beschikbaar stelt. Een nadelig ver schil van 117.000,- dat ten laste komt van de gemeente, waarbij dan nog een extra bedrag komt voor de verbe tering van de inrichting en het nood zakelijke onderhoudswerk. Kosten waarmee overigens reeds rekening is gehouden, maar die de gemeente wel opzadelen met een totaal bedrag van 230 mille dat, ergens vandaan moet komen om het plan alsnog te kunnen verwezenlijken. Werkbezoek Ten einde zich wat beter te kunnen oriënteren op de situatie van 't Kof schip hebben de leden van zowel de commissie onderwijs als die van pu blieke werken onlangs een bezoek aan deze basisschool in Poortam bacht gebracht. Dit bezoek heeft er toe geleid dat de leden van de com missie onderwijs unaniem vasthou den aan het plan zoals dat oorspron kelijk door de dienst gemeentewer ken is opgesteld en derhalve bereid zijn de kostenoverschrijding te accep teren. Hoewel de commissie dus duidelijk liet blijken de kwaliteit van het on derwijs een hogere prioriteit toe te kennen dan de kostenfactor werd door het WD-commissielid J. T. Syswerda-Bos toch een vraagteken geplaatst achter de noodzaak om voor een bedrag van tien mille een voor invaliden geschikt toilet in het gebouw aan te brengen. Die tien mille zijn nodig om een be staand toilet te verbouwen. „Ik vraag mij af of dat nu echt noodzakelijk is. Bij mijn weten zijn er in de afgelopen jaren geen aanvragen van ouders van invalide kinderen binnengekomen. Mocht een invalide kind in de toe komst de school bezoeken dan kan daar altijd wel een oplossing voor worden gevonden", verklaarde het commissielid haar twijfels over de noodzaak van een dergelijke voorzie ning. Integratie Een mening die noch door de ande re commissieleden, noch door de voorzitter van de commissie, wethou der J. Groen, noch door de aanwezi gen op de publieke tribune werd ge deeld. Met het oog op de integratie van de mindervalide mens in de maatschappij is het zaak dat openba re gebouwen een aangepast toilet be zitten was de algemene visie. Dat het achterwege laten van een invaliden toilet de kostenoverschrijding binnen de perken houdt werd betwijfeld. Tien mille op een verschil van 117.000,- zet, zo luidde de algemene teneur van de discussie, weinig zoden aan de dijk. Bovendien voerde Groen aan dat bij nieuwe scholen en verbou wingen van reeds bestaande school gebouwen wel degelijk rekening is gehouden met deze voorziening. Eveneens positief waren de com missieleden over de ontwerp-begro- ting die de Zeeuwse Dag- en Avond scholengemeenschap voor '88 heeft ingediend. In deze conceptbegroting wordt ervan uitgegaan dat de ge meente Zierikzee bijdraagt in het ex ploitatietekort van 1610,15. Daar naast vraagt deze scholengemeen schap een bedrag van ruim vijfhon derd gulden voor de automatisering van de administratie. De commissie ging met beide bedragen zonder enig probleem akkoord, te meer daar deze instelling voor tweedekans onder wijs ook een vestiging in Zierikzee heeft. Uit de laatste gegevens blijkt dat er ondanks een lichte teruggang van het aantal inschrijvingen bij deze vestiging sprake is van een lichte stij ging van het aantal aanmeldingen. Zoals de zaken er nu voorstaan heb ben zich circa 270 volwassenen aange meld. ZIERIKZEE - Dinsdagavond om ongeveer 18.00 uur kwam C. M. uit Zierikzee om onbekende redenen met zijn personenauto in een slip terecht toen hij in de Schuurbeque Boeye- straat reed. De auto draaide om zijn as en kwam tot stilstand tegen de achterkant van de personenauto van H. A. uit Zierikzee die in de straat stond geparkeerd. Beide voertuigen werden behoorlijk' beschadigd. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar f 156,50; losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 1 6.60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW. Nu hebben de vaste bezoekers van de klapbank op 't Luitje wel een overkapping, maar nog is een uurtje bijkletsen geen onverdeeld genoegen omdat ze altijd in de wind zitten. Bij recreatieproject Aquadelta BRUINISSE - Als de plannen doorgaan komt er een tweede golfbaan op Schouwen-Duiveland en wel op een terrein van 74 hectare bij recreatieproject Aquadelta in Bruinisse. Gemeentesecretaris B. de Groot antwoordt desgevraagd dat de gemeente posi tief tegenover de plannen van de firma bv Recreatie- projekt Bruinisse staat. Op het gebied waar de golf baan zou moeten komen rust een recreatieve be stemming. Een en ander wordt nog in de gemeente raad besproken. Als de plannen van de firma bv Recreatieprojekt Bruinisse door gaan bestaat de kans dat Schou wen-Duiveland straks over twee golfbanen beschikt. Of de plan nen van de Stichting Golf Schou wen-Duiveland om in Burgh- Haamstede een 9-holes-golfbaan aan te leggen doorgaan is nog niet bekend. Zoals bekend zijn tegen deze plannen nogal wat bezwaren gerezen. Zowel natuurbescher mingsorganisaties als omwonen den leverden forse kritiek op het college van b en w van de gemeen te Westerschouwen. Ook vanuit de raad kwam kritiek. Met name de locatie van de golfbaan is bij een aantal mensen een doorn in het oog. Volgens de Zeeuwse Milieu Federatie. Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland en Stichting Duinbehoud vormt aanleg van de baan in Burgh-Haamstede een aantasting van het natuurterrein. In de plannen van de firma bv Recreatieprojekt Bruinisse gaat het om een 18-holes golfbaan. Om dat het terrein waar de golfbaan gepland staat een recreatieve be stemming heeft zijn er planolo gisch gezien geen bezwaren tegen de komst van de golfbaan. F. Jan sen, voorzitter van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland: „Voor zover ik het nu kan bekij ken zijn er van onze kant geen be zwaren tegen die baan. Maar we gaan wel even precies bekijken waar dat terrein ligt". Thijs Kra mer van de Zeeuwse Milieu Fede ratie ziet het als een extra argu ment tegen de golfbaan in Burgh- Haamstedo. Als de plannen door gaan wordt de baan eind 1989 in gebruik genomen. Aanpassing t Kofschip kost gemeente veel geld maar: ZIERIKZEE - Ook al moet de gemeente Zierikzee een aanzienlijk bedrag op tafel leggen om de kloof tussen rijksvergoeding en de werkelijke kosten van de aanpas sing van de openbare basisschool 't Kofschip te over brugden, dan nog geeft de commissie onderwijs dë voor keur aan een onderwijskundig verantwoord plan. Dat kwam duidelijk naar voren tijdens de vergadering van deze commissie in het Zierikzeese stadhuis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3