Westerschouwen en waterstaat druk bezig met voorbereiding voor openstelling weg Verrassend ontbijt voor politiemensen Goedgekozen. DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kleiifc Kleding Fonds Bru voor zieken en gebrekkigen PE bilt Diefstal auto UW ADVERTENTIE IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Omdat niemand u wijs kan maken, dat een andere krant meer lezers trekt dan dé krant van Schouwen-Duiveland. ZIERIKZEESCHE $51 NIEUWSBODE Hl ZIERI EESCH E NIEUWSBODE Missen Klessebessen Amnesty Korfbal De Kamer van Koophandel mist in de ontwerp- Tijdens een Zierikzeese commissievergade- Amnesty in de regio tien jaar: Omdat je weet All Ready heeft kansen gemist tegen Tjoba 3 nota ruimtelijke ordening de knelpunten in het ring bleek, dat een uurtje klessebessen aan 't dat ze op je rekenen. (Pag. 4). tijdens een ontmoeting in Zierikzee. (Pag. 11). Zeeuwse. (Pag. 2). Luitje onmogelijk is. (Pag. 3). DONDERDAG 8 OKTOBER 1987 144ste jaargang Nr. 24214 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Er zijn vele ziekten, maar hopeloosheid is de ergste ziekte. Inayat Khan Zaterdag 31 oktober weg over Stormvloedkering open voor voetgangers en fietsers BURGH-HAAMSTEDE/NEELTJE JANS - Zowel de gemeente Westerschouwen als Rijkswaterstaat zijn druk bezig met de voorbereidingen voor de openstelling voor het wegverkeer van de weg over de Stormvloedkering op donderdag 5 november. De officiële handeling zal ver richt worden door prinses Juliana. Zij arriveert om streeks 13.30 uur per helikopter op vliegveld Haamstede. Hoe het verdere programma er precies uit gaat zien is nog niet bekend. Vast staat in ieder geval dat de weg za terdag 31 oktober van 10.00 tot 16.00 uur wordt open gesteld voor voetgangers en fietsers. ning bij zullen wonen, evenals de leerlingen van de basisscholen in de gemeente Westerschouwen. Studie Van verschillende kanten is er al op gewezen dat de openstelling van de weg ingrijpende gevolgen kan heb ben voor Schouwen-Duiveland. Men verwacht een toename van het auto verkeer. Een dergelijke toename dat aanpassing van de wegeninfrastruc tuur wellicht onvermijdelijk zal blij ken te zijn. Over de effecten van de weg over de Stormvloedkering op Schouwen-Duiveland is momenteel een studie aan de gang, uitgevoerd door bureau RBOI-Middelburg BV. Verwacht wordt dat de resultaten van het onderzoek begin volgend jaar be kend zullen zijn. Bijzondere aan dacht zal worden besteed aan de ex tra verkeersstromen die het gevolg zijn van de verbeterde ontsluiting van Schouwen-Duiveland", aldus een artikel in het septembernummer van het gemeentelijk voorlichtingsblad van Westerschouwen. ,,Aan het on derzoeksbureau is verzocht een beeld te geven van het verwachte verkeers aanbod, met name in de zomer. Een goede verkeersafwikkeling staat hierbij centraal". Het onderzoek, waarmee een be drag van 60.000 gulden is gemoeid, is niet zonder slag of stoot van de grond gekomen. Aanvankelijk stond een aantal gemeenten op Schouwen-Dui veland er wat sceptisch tegenover. Uiteindelijk gingen alle gemeenten, sommige onder voorwaarden, ak koord met een gemeentelijke bijdra ge aan het onderzoek. Zo willen de gemeenten Duiveland en Bruinisse dat in het onderzoek ook de effecten van de weg over de Philipsdam be trokken worden. Naast de gemeenten hebben ook het bedrijfsleven en de provincie Zeeland een financiële bij drage geleverd in de kosten van het onderzoek. Aanpassing Uiteindelijk komt er vanaf de dam- aanzet bij Westerschouwen een weg parallel aan de Krayesteinweg die rechtstreeks aan zal sluiten op de provinciale weg tussen Burgh- Haamstede en Zierikzee. Ter hoogte van het Schelphoekgebied wordt dan een doorsteekje gemaakt en komt er een directe aansluiting op de weg naar de Brouwersdam. De weg naar Renesse, de Stoofweg, wordt middels een viaduct over deze doorgaande weg heengetild. De kosten voor het totale wegenproject inclusief de weg over de Stormvloedkering bedragen 93 miljoen gulden. Voorlopig komt de automobilist die Schouwen-Duiveland via de weg over de Stormvloedkering nadert al vrij" snel terecht op de Krayesteinweg. Of die weg het te verwachten grotere verkeersaanbod adequaat zal kunnen verwerken is volgens sommigen nog maar de vraag. Als alles volgens plan verloopt kan het verkeer in 1993 ge bruik maken van de rechtstreekse verbinding. „De Krayesteinweg is in het begin van de zeventigerjaren aan gelegd om het doorgaand recreatie- verkeer in de dorpen Burgh en Haam stede tegen te gaan. De Krayestein weg vormt een snelle verbinding met het strand, de boswachterij en de campings. Helaas neemt het rijk het standpunt in dat de aanleg van een nieuwe autoweg pas aan de orde zal komen als gedurende de zomermaan den de verkeersomvang op de Kraye steinweg meer dan 14.000 motorvoer tuigen per etmaal zal bedragen. Ter vergelijking: de verkeersomvang op de Zeelandbrug is in de zomermaan den gemiddeld 10.500 voertuigen per etmaal", aldus het gemeentelijk voor lichtingsblad. Volgens de gemeente moet ook het wegvak Zierikzee- Westhoek aangepast worden. ,,De huidige provinciale weg is nu al van onvoldoende capaciteit hetgeen voor namelijk wordt veroorzaakt door het ontbreken van een parallelweg voor landbouwverkeer", aldus het voor lichtingsblad. Maatschappelijk Naast gevolgen voor het verkeers aanbod heeft de openstelling van de vervolg pagina 4 Het kunstwerk dat donderdag 5 november door prinses Juliana onthuld wordt. De feestelijke gebeurtenissen op 5 november zullen voor een groot ge deelte plaatsvinden in de gemeente Westerschouwen. De genodigden, waaronder naast Prinses Juliana mi nister N. Smit-Kroes en Commissaris der Koningin C. Boertien, worden ontvangen in dorpshuis De Schutse.. De officiële openingshandeling wordt verricht op de damaanzet op het grondgebied van de gemeente Westerschouwen. Ter opluistering van de ontvangst van prinses Juliana begeleiden een aantal ruiters het ge zelschap vanaf het begin van de Noordstraat via de Weststraat naar dorpshuis De Schutse. Bekend is in middels ook dat de bewoners van ver zorgingscentrum Duinoord de ope- We nodigen u graag uit voor 'n kennismaking met onze nieuwe kollektie. Stijlvolle dameskleding van onder andere Burberrys, Daks, Ara en Fran ken walder. Kerkplein 8, Yerseke 01131-2882 Opvallend goetL BRUINISSE - De bezuinigin gen in de gezondheidszorg lij ken voor Bruinisse minder hard aan te komen dan elders in den lande. In de vis sersplaats is namelijk de Jan van Vessemstichting in wer king getreden die als doelstel ling heeft „hoofdzakelijk de verpleging van zieken en ge- brekkigen te Bruinisse en ver der het geven van steun bij zo danige verpleging en de bevordering van een goede ver pleging, onverschillig van wel ke politieke of godsdienstige richting bedoelde zieken en ge- brekkigen mogen zijn". Wijlen dr. C. J. van Vessem, oud-inwoner van Bruinisse, die in 1918 naar Rotterdam is ver trokken en daar werkte als ac countant en bedrijfseconoom, heeft bij zijn overlijden een vermogen nagelaten. Dat geld heeft hij ondergebracht in een stichting, de Jan van Ves semstichting, genoemd naar zijn vader en hij vestigde de stichting in Bruinisse. Over het bestuur en de vertegenwoordi ging van de stichting vermel den de statuten: „De Stichting wordt bestuurd en vertegen woordigd en haar vermogen wordt beheerd door diegeen, die op één na de jongste diaken is van de Hervormde Gemeente van Bruinisse". De op één na jongste diaken van 'de Her vormde Gemeente van Bruinis se is momenteel H. L. D. Jume- let. Verder is in de statuten te le zen dat de bestuurder uitslui tend de inkomsten van het ver mogen voor het doel van de stichting mag aanwenden en vrij is in de verdeling daarvan, mits hij zich niet laat beïnvloe den door onderscheid in gods dienst en politieke richtingen. Het was de diakonie van de Hervormde Gemeente te Brui nisse reeds in 1966 bekend dat de op één na jongste diaken van de kerk eens zou komen te staan voor het beheer van dit vermogen. Van Vessem bepaal de dat dat beheer eerst zou in gaan nadat zijn echtgenote zou zijn overleden. Zij is intussen overleden zodat nu het beheer van de stichting actueel is ge worden. Het toezicht op het be: heer van de stichting is bij de acte opgedragen aan de burge meester van Bruinisse. Jaar lijks moet aan hem rekening en verantwoording afgelegd wor den. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Reg-en Op de nadering van een kleine Oceaanstoring gaat de wind naar het zuiden. Vannacht is er niet veel regen meer maar morgenoverdag passeert weer een regengebied. De zuiden wind is hard. Temperatuur 13 graden. Minimumtemperatuur de komende nacht 10 graden. WEERS VO ORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 12 okt.: Zaterdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: lO.graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuidwest 5 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: west 4 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 9 okt. Zon op 06.53, onder 18.01 Maan op 18.32, onder 09.55 Laatste Kwartier: 14 oktober (19.06) HET WEEROVERZICHT. DE BILT - Een storing boven de Noordzee, die vandaag buien bracht, trekt naar het noorden weg. Een randstoring ervan komt snel dichter bij en veroorzaakt vrijdag veel be wolking en regen. Zaterdag behoudt deze depressie haar greep op het weer. Dan valt de neerslag vooral uit buien. Ook zondag kan er een bui vallen, maar het weer steekt gunstig af tegen dat van de omliggende dagen. Vanuit het zuiden en uit het westen komen dan echter depressies dichterbij. In de eerste helft van de komende week liggen beide dicht bij ons land. Een blijvende weersverbetering zit er dan ook niet in. ZIERIKZEE - In de nacht van maandag op dinsdag werd de perso nenauto van K. K. uit Ovezande gestolen. Het voertuig stond gepar keerd bij een tankstation bij De Val omdat de gedupeerde gebruik maakt van carpoling. Het betreft een Opel Manta 16S met het-kenteken. KH-79- JN. De waarde is ongeveer 20,000 gul den. - 'ff'"m' v Vr«" *»r ""'4»%: Jrl <k dé km ut aw schouwen - duiveland! ZIERIKZEE - ,,We zijn nog nooit zo verwend. Nee, dit is ons nog niet eerder overkomen", zei een fris gewassen en geschoren politieagent terwijl hij nog een croissantje uitkoos van een fraai met broodsoorten opgemaakte ta fel. Bijna twintig medewerkers van de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland werden in de kader van de week van het brood door warme bakker G. Droppers uit Zie rikzee getrakteerd op een ontbijt. „Uit onderzoek is gebleken dat veel mensen niet of nauwelijks ontbijten. Terwijl dat toch heel noodzakelijk is omdat na een nacht slapen het bloed suikergehalte veel lager is dan op de rest van de dag. Als men dan niet ont bijt is het concentratievermogen 's morgens veel minder groot", vertelde Droppers. Hij dacht dat vanwege de onregelmatige diensten ook bij de po litie het ontbijt er wel eens bij in zou schieten. „Ik heb ook de politie uitge kozen om een ontbijt aan te bieden omdat ik waardering heb voor het ve le werk dat zij in de zomermaanden, soms met weinig mankracht, moet verrichten". Gedurende de week van het brood die nog tot en met vrijdag duurt zijn er bij de meeste bakkers op het eiland bijzondere aanbiedingen en informatie waarmee de aandacht op dit belangrijke voedingsmiddel wordt gevestigd. Dat gebeurde op de bovenverdie ping van het gebouw van het kanton gerecht aan het Havenpark te Zierik zee waar de politie tijdelijk zijn intrek heeft genomen vanwege een verbouwing van het politiebureau aan het Kerkhof. De eigenaar van de BB-bakkerij aan de Sint Domus- straat had kosten nog moeite ge spaard om de politiemensen een ge varieerd ontbijt voor te schotelen. Behalve vijftien verschillende broodsoorten bracht hij vleeswaren, kaassoorten, zoet beleg, verschillen de soorten drinken en zelfs servies goed naar de bovenverdieping van het gebouw om daar een ontbijttafel te creëren. Droppers kwam op het idee omdat het thema van de week van het brood dit jaar het ontbijt is. Een aangename en gezonde verrassing voor de politiemensen in Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1