Richard de Bruin onverslaanbaar bij finaletoemooi driebanden NIEUWSBODE NK meerkamp C-junioren met extra Zeeuws tintje Herstel Scaldina-teams Vlissingen redt het best Delta Sport handbalt zich tweede in Limburg Zierikzee BI verliest nipt Uitslagen Programma zaalvoetbal Finale libre in Noordgouwe Bruse jeugd zet punt achter tennisseizoen Den Haene hield kampioenschap Blom en Saman beiden sterk Peter Wielaard weer sterk Ruiters Renesse halen winstpunt Frits Pirard stopt met wielrennen Joop rijdt laatste wegkilometers in Tilburg ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 6 oktober 1987 Nr. 24213 9 De deelnemers aan de finale tweede klas driebanden. Staand van links naar rechts: Cees van Doom, Hans Stols, Jaap den Haan, Richard de Bruin en Theo Wittenberg. Zittend: 'Johan Everaers, Paul Bodbijl en Adrie de Waay. Op gemiddelde gepromoveerd naar eerste klas BURGH-HAAMSTEDE - Richard de Bruin is het afgelopen weekeinde onverslaan baar gebleken tijdens het finale-wedstrijden driebanden tweede klasse in hotel Bom te Burgh-Haamstede. Reeds bij het aanbreken van de laatste ronde in het finaletoer- nooi was De Bruin zeker van de overwinning. Bovendien wist de jeugdige caramboleur van de Noordgouwse biljartvereniging KVL een zodanig hoog gemiddelde te bereiken, dat hij promoveert naar de eerste klas driebanden. De Bruin werd derhalve in alle op zichten terecht kampioen. Atletiele-evenement op sportpark Bannink ZIERIKZEE - De op de accommodatie van de Zierikzeese atletiekverening Delta Sport gehouden strijd om de nationale titel meerkamp voor C-junioren heeft een extra Zeeuws tintje gekregen. De Vlissinger Gregory Lede werd na melijk Nederlands kampioen bij de jongens. HALSTEREN - De interregionale Zierikzeese B-junioren hebben het afgelopen weekeinde wel weer een nederlaag geleden (met 3-2 tegen Halsteren BI), maar toch lijken de jeugdige Schouwenaren op de goede weg. Het verlies bleef in Halsteren namelijk niet alleen beperkt, maar bovendien was het spelpeil van zater dag hoopgevend voor de toekomst. Er is keihard gewerkt door de Zie rikzeese B's, die het betere van het spel hadden en toch verloren. De ar bitrage leek daarbij niet in het voor deel van Zierikzee. Na een 1-0 voor sprong door een doelpunt van Eric Wijsman werd het 1-1 door een straf schop van Halsteren, toegekend na dat de bal eerder reeds de zijlijn zou zijn gepasseerd. Tien minuten voor rust werd het 2-1 voor de thuisclub door foutief opruimen in de Zierik zeese verdediging. Gelijk werd het niet omdat een prima vrije trap van Michel van de Wal op de Halsterse lat eindigde. Na de rust was amper dertig secon den gespeeld toen Halsteren BI 3-1 scoorde, na weer een zwak moment in de Zierikzee-defensie. Hierna drong Zierikzee de gehele tweede helft fel aan, maar verder dan 3-2 door op nieuw Eric Wijsman kwam het niet. Wellicht is een eerste overwinning voor de Zierikzeese B-junioren het juiste medicijn om de tot nu toe gele den tegenslag te boven te komen. Volleybal Heren: Mevo'80-SV Kwiek 3-0, Geer- vliet-Mevo'80 II 0-3, Mevo'80 III- Drieslag II uitgesteld. Dames: Mevo'80-SV Kwiek 3-0, Me vo'80 Il-Olympia 3-0. Badminton Districtscompetitie Zeeland: Zierik zee 1-Marathon IV 1-7, Zierikzee II- Wings IV 4-4, Zierikzee III-Rillandia III 8-0, Zierikzee IV-Verommemep- pers 0-8. Korfbal All Ready-Tjoba III 4-4, All Ready II- Stormvogels III 2-12, All Ready A- Togo A 3-1, Top D-All Ready D 3-0, Stormvogels R-A1I Ready R 2-4. ZIERIKZEE - Het zaalvoetbalpro gramma voor de erstkomende tijd ziet er als volgt uit. Woensdag 7 oktober in sporthal On derdak te Zierikzee, tweede en derde klas: Pinky Boys-WIK, Stella Boys 2- PJZ, FC Kerkwerve-PZEM, Drei- schor-Dakkie's Bar, Droptiek Pas- sage-Coen Honig 0.2, Mevo 2-L en O. Woensdag 7 oktober in sportcentrum Krayestein, tweede en derde klas: Braber Groenvoorziening-Knippie, Zeeuws Pannekoekhuis-Nola Boys, Cargonet-ZZ'72, Coen Honig 0.1- Zeelandia 2, Bijmakelaardij-Stella Boys 1. Maandag 12 oktober in Onderdak: Bijmakelaardij-Cargonet, Coen Ho nig 0.1-Zeeuws Pannekoekhuis, Coen Honig 0.2-Knippie, Stella Boys 1- PZEM, Zeelandia 2-Dakkie's Bar. Michel Holm opende de score in het voordeel van Scaldina I door de eer ste partij makkelijk van Steketee in twee games te winnen. Na een ver- liespartij van Ad de Graaf tegen C. Koole, bracht Ton Ten Have de thuis ploeg weer aan de leiding, waarna een verloren dubbelspel van Holm en Ten Have opnieuw een gelijke stand betekende. Door verloren enkelspe len van Holm en De Graaf kwam Yer- seke zelfs op een 2-4 voorsprong, maar Scaldina kwam alsnog goed te rug. Ton ten Have bleek de beste man door zijn resterende twee partijen winnend af te sluiten, terwijl Ad de Graaf (tegen Minnaard en Holm ook nog een duel wonnen. Scaldina II verpletterde Oudelande II met 9-1. Ook dit team herstelde zich daarmee van een eerdere neder laag. Smalheer en Kik bleven on geslagen tegen de zwakke Oudeland- De zestien deelnemende teams van vijf Zeeuwse reddingsbrigades moes ten per categorie (mannelijke of vrou welijke junioren en senioren) ver schillende proeven van hun kunnen in estafettevorm afleggen. Zo be stond het programma bij de senioren uit telkens vier maal vijftig meter hindemiszwemmen met zwemvlie zen, vijfentwintig meter pop vervoe ren, vijfentwintig meter wisselslag, plus drie maal achtereen als redder een pseudo-drcnkeling met een lijn uit het water halen. Het door biljartvereniging Witte van Haemstede georganiseerde toer nooi is een mooi evenement gewor den, met een deelnemersveld van drie oude rotten in het spel over drie ban den (Johan Everaers, Jaap den Haan en Hans Stols), aangevuld door enke le talentvolle jongelingen in de moei lijkste der biljart-disciplines (Ri chard de Bruin en Theo Wittenberg). Omdat de finalisten aan elkaar ge waagd waren, bleef de strijd boven dien lang genoeg open om een vol doende portie aan spanning te garanderen. In ieder geval bleek aan het eind van de eerste wedstrijddag iedereen na het nodige rekenwerk nog in de race voor de titel. De zaterdag werd door de meeste fi nalisten met wisselend succes afge werkt. Alleen Richard de Bruin bleef zonder puntverlies. Tevens was deze dag niet erg gunstig voor het alge meen gemiddelde van" de meerder heid der deelnemers. Partijen liepen soms uit tot een tijdsduur van ander half uur. De finalepartij later tussen de eer- se tafeltennissers. De dubbelspelen gingen eveneens naar de Zierikzeeë- naars. Alleen Henk Brands moest een keer zijn tegenstander Adriaans- sen feliciteren. Scaldina III veroverde in zijn eerste competitie-wedstrijd verrassend twee punten op Yerseke III. Het werd 6-4 door twee winstpartijen elk van E. Holm, C. Faber en M. Holkers, die alleen in de Yersekenaar K. de Blaey hun meerdere moesten erkennen. Het dubbelspel Holm/Holkers verloor door onwennigheid. Scaldina IV legde het net als vorige week tegen zijn tegenstander, nu Westerzich V, af. Rita van der Zande- de Oude won tweemaal, invaller R. van Oord ook een keer. Scaldian V ze gevierde over 't Zand VII met 9-1. Ri- nus Labeur en Henk Goudzwaard bleven ongeslagen. De junioren legden in estafettever- band gezamenlijk vier maal tien me ter onderwaterzwemmend af, telkens gevolgd door vijftien meter vrije slag. Verder vervoerden ook deze jeugdige deelnemers een pop over vijfentwintig meter lengte. Tbnslotte dienden de junioren zo snel mogelijk een pop van de bodem op te duiken en over vijfentwintig meter naar de overkant van het zwembad te trans porteren. Aanwezig op de KNBRD-wedstrij- ste en tweede in de rangschikking, De Bruin en Paul Bodbijl (van BV DOS), was in feite nog slechts belang rijk voor de eer. Zelfs bij winst voor Bodbijl zou het kampioenschap na melijk toch naar De Bruin gaan, die inmiddels al een te hoog moyenne had bereikt om hem van de eerste plaats te verdringen. De Bruin zette echter de kroon op het werk door ook de krachtproef tegen Bodbijl in een zege om te zetten. Een troost voor de biljarter uit Nieuwerkerk was wel licht, dat hij door zijn tweede plaats in de eindstand en vanwege het hoge gemiddelde van De Bruin nu naar de gewestelijke finale in Roosendaal wordt afgevaardigd. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. NOORDGOUWE - In hotel J. van der Weijde te Noordgouwe zal van vrijdag 9 tot en met zondag 11 okto ber de finale 5e klasse libre worden gespeeld om het kampioenschap van het district Schouwen-Duiveland van de KNBB. Uit de voorwedstrijden hebben de volgende spelers zich voor het finale toemooi weten te plaatsen: Th. de Bruijn, M. van Woerden en A. Rade- walt (alle drie OKK, Nieuwerkerk), H. Goudzwaard en M. Bolle (beiden D'Eule, Oosterland), G. Kruithof (Onder Vrienden, Burgh-Haamstede), M. Hanse (Bommenede, Zonnemaire) en C. Roggeband (Windenburg, Drei- schor). De lengte van de partijen is vastgesteld op 40 caramboles en de moyennegrens van 0.90 tot 1.199. Vrijdagavond om 19.00 uur zuil,en in de eerste ronde de volgende partij en worden gespeeld: M. Bolle-M. van Woerden, H. Goudzwaard-A. Rade- walt, G. Kruithof-M. Hanse en Th. de Bruijn-C. Roggeband. De organisatie van het toernooi is in handen van de biljartvereniging Windenburg. den waren onder meer burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierik zee en oud-burgemeester De Kam van Duiveland, welke laatste tevens de prijzen uitreikte onder het goedkeu rend oog van het eveneens presente districtsbestuur. De uitslag van de wedstrijden is als volgt. Junioren Meisjes: 1. Vlissingen (tijd 5.55.0), 2. Oostburg (6.25.8), 3. Goes (6.52.7). 4. Zierikzee/Duiveland (6.55.8). Jongens: 1. Oostburg (5.19.6), 2. Vlis singen (5.46.1), 3. Zierikzee/Duive land (6.27.7). Senioren Dames: 1. Vlissingen (6.55.0), 2. Middelburg (7.11.4), 3. Zierikzee/Dui veland (8.25.2), 4. Oostburg (8.25.5). Heren: 1. Vlissingen (6.07.0), 2. Oost burg (6.13.6), 3. Middelburg (6.28.5), 4. Zierikzee/Duiveland (7.13.9), 5. Goes (7.24.0). Uit het bestaande arbiterskorps van het district Schouwen-Duiveland van de KNBB waren To en Joop Koot toegevoegd aan de organiserende ver eniging Witte van Haemstede, zodat het toernooi vlot verliep. Voor het uit reiken van de bondsmedaille was na mens het district aanwezig de heer R.L. Boerma., De eindstand van het finale- toernooi om het kampioenschap tweede klas driebanden is als volgt (achtereenvolgens aantal caramboles beurten-hoogste serie-hoogste partijgemiddelde-algemeen moyenne-punten). 175 269 5 0.781 0.650 14 167 362 6 0.657 0.461 10 166 397 5 0.657 0.418 8 152 380 4 0.490 0.400 8 156 366 4 0.475 0.426 6 143 368 4 0.489 0.388 4 127 407 4 0.454 0.312 4 140 331 5 0.605 0.422 2 BRUINISSE - De jeugdleden van de Bruse tennisverenigingDe Bru- Tèn heeft afscheid van het seizoen ge nomen met een leuke sportmiddag. Na een balspel en onderlinge partijt jes gingen de jeugdleden en de leden van de jeugscommissie het Mep'uusje in waar pannekoeken de inwendige mens versterkten en waarna met een spelletje bingo de middag werd afge sloten SCHUDDEBEURS - Voor de eerste maal in haar bestaan heeft tennisver eniging Den Haene in Schuddebeurs clubkampioenschappen gehouden. Er werd gespeeld in alle spelsoorten. De uitslagen van de finales zijn als volgt. Dames-enkel: Elza Quist-Marian Mol 6-2 6-3. Heren-enkel: Frank van der Vliet-Pieter van Alkemade 6-0 6-1. Dames-dubbel: na zware strijd win nen Hetty en Marian Mol van Corrie Keizer en Rudi van de Pols in drie sets met 6-3 4-6 6-3. Heren-dubbel: Frank van der Vliet en Jaap Verwest bedwingen met 6-0 en 6-3 de aanstor mende jongeren Pieter van Alkema de en Mark van Doorne. Gemengd dubbel: Elza Quist/Jaap Verwest- Marian Mol/Bert Vane 6-1 6-1. De vijftienjarige Lede toonde zich onder de vijftien beste meerkampers van het land in zijn leeftijdscategorie de sterkste, voor Marco Bosch van PSV Eindhoven. Hij won weliswaar alleen het onderdeel ver springen, MIDDELBURG - Tijdens de ope ningswedstrijden op de nieuwe kunststofakkommodatie van atle tiekvereniging Dynamo zorgden twee atleten van Delta Sport voor prima resultaten tijdens de 5000 me ter bij prominenten. Simon Blom werd verdienstelijk vierde na ruim 4000 meter in het kop- groepje mee te hebben gestreden. Blom kwam tot een tijd van 15.22.8 minuten. Hans Saman werd 9e van de 60 deelnemers en verbeterde opnieuw zijn persoonlijk record na een tijd van 15.53.2 minuten. De overwinning was voor Guido Sasse uit Aalten met een tijd van 14.53.8 minuten. LEIDEN - Peter Wielaard presteer de tijdens atletiekwedstrijden op de kunststofbaan in Leiden uitstekend op de 5000 meter. Wielaard die uit kwam in de sterkste serie liep een nieuw persoonlijk record met een tijd van 15.10.4 minuten. Hiermee komt hij al aardig in de buurt van het clubrecord dat al jaren op naam staat van Simon Blom. Het was die avond toch een goede wedstrijd voor de andere Delta Sport atleten. Hans Saman kwam tot een tijd van 15.57.6 minuten, Jan Hoek liep 16.01.6 minuten en Peter Jordaan kwam tot 16.51.0 minuten. Hiermee kwamen alle Delta Sporters tot per soonlijke records. RENESSE - Bij een promotie wedstrijd voor paarden (NBVR) en ponies (NPC-Zuid), gehouden door ruitervereniging Renesse op het bui tenterrein van manege Grol, hebben verscheidene amazones en een ruiter winstpunten behaald. Bij dé paarden kreeg Jolanda van de Velden met Quikley in de B-klasse een winstpunt met een score van 120 punten. Coen Honig sleepte op Rocco in de L-licht klasse zelfs twee winst punten in de wacht met een totaal van 131. Silvia Schlink met Santana kreeg een winstpunt met een score van 120 in de M-licht. Bij de ponies verdiende alleen Mi- rande van Helden tot twee maal toe met Caesar een winstpunt in de M- klasse, door achtereenvolgens 120 en 124 punten te halen. Omdat zij al acht winstpunten op haar conto had staan, promoveert zij nu naar de Z-klasse. Dit jaar wordt Van Helden echter reeds achttien, waardoor zij per de cember in navolging van Diana Mons- houwer en Esther van Tilborg zal moeten stoppen met pony rij den. Monshouwer is vorig jaar al met een paard gestart. Na de prijsuitreiking werden een drietal pony-leden onderscheiden met een NPC-speld voor vijf jaar lid maatschap bij de NPC: Esther van Tilborg (M-klasse behaald met Ro meo), Diana Monshouwer (Z-klasse behaald met Peggy) en Miranda van Helden (Z-klasse behaald met Cae sar). Delta Sport speelde volgens trainer Rob de Vos een goed toernooi. ..De tweede klas afdeling daar moet je vergelijken met ons derde divisie niveau", legde hij uit over de ogen schijnlijk lager ingedeelde Limburg se en Oostbrabantse tegenstanders. De Vos was gezien dat gegeven tevre den over de verrichtingen van zijn pu pillen tegen zowel Valkenswaard als Merefeldia, en tevens over de eerste partij (het eerste verlies, met 7-9) te gen toernooi winnaar Kerkrade. ,,Maar in de laatste wedstrijd tegen die ploeg ging het bij ons helemaal niet meer, mede door vermoeidheid", zei de oefenmeester van Delta Sport. Het beslissende duel om de toer- maar zijn prestatie van 6 meter 30 daarop was dan ook uitzonderlijk goed in vergelijking tot de anderen. Verder bleek de Vlissinger over de ge hele lijn genomen regelmatig genoeg om de titel op te eisen. Van de overige jongens vestigde Brian Lesterhuis van AW uit Valkenswaard de aan dacht op zich door bij het discuswer pen een beste jaarprestatie neer te zetten met 52 meter 74. Bij de meisjes junioren C ging de hoogste eer op de meerkamp naar Su zanne Ooms van het Haagse Hermes. Ook zij scoorde veel punten door het verspringen te winnen (met 5.49 me ter). Op de tachtig meter horden was zij de snelste in 12.3 seconde. Het was voor Delta Sport overigens de tweede achtereenvolgende keer dat het deze nationale titelstrijd in de meerkamp kreeg toegewezen. Een grote publieke belangstelling trok het evenement niet, maar in organisa torische zin was de meerkamp vee lomvattend. Zo moesten bij loopnum mers steeds vijftien juryleden de tijdwaarneming doen, drie klokken per atleet. DEN HAAG - Wielrenner Frits Pi rard zal het komende seizoen geen deel meer uitmaken van het interna tionale wielerpeloton. Na een pro floopbaan van bijna tien jaar heeft de 32-jarige Brabantse prof besloten te stoppen. Met het bezit van een sportzaak in Spurndel en een baan bij een grossier in wielermateriaal is de maatschappelijke toekomst van Pirard verzekerd. Dit seizoen kwam Pirard uit voor de Belgische formatie van Willy Tfeir- linck. Ook zijn jongere broer Frank reed bij die ploeg. In zijn slotjaar ze gevierde Pirard in de wijnroute, ein digde hij als derde in de grote prijs van Antibes en werd hij veertiende in Parijs-Roubaix. De renner uit Breda beleefde het hoogtepunt van zijn loopbaan in 1983. In dat jaar woin hij in dienst van de Italiaanse ploeg Mobili de eerste etappe van de Ronde van Frankrijk, waawrin hij als 42e eindigde. Een jaar eerder reed hij een seizoen voor Peter Post. In 1978 debuteerde Pirard in het profpeloton als knecht van Joop Zoetemelk, die toen nog in Franse dienst reed. Hij werd in '79 Nederlands kampioen op de baan (50 kilometer), in datzelfde jaar won hij een etappe in de Dauphine Libere en in '81 eindigde hij als tweede in de Ronde van Vlaanderen achter Hennie Kuiper. TILBURG - Om er honderd procent zeker van te zijn dat Joop Zoetemelk zijn laatste officiële wedstrijdkilo meters op de weg in hun stad rijdt hebben de organisatoren van de pro fronde van Tilburg hun koers ver schoven van 18 oktober naar 1 no vember, 17.00 uur. De bijna 41-jarige Zoetemelk start in het criterium over tachtig kilome ter tussen veertig beroepsrenners van alleen de Nederlandse nationaliteit. De KNWU heeft de Tilburgers intus sen toestemming verleend. De af- scheidswedstrijd van Zoetemelk in de Brabantse stad was aanvankelijk voorzien voor 18 oktober. nooizege tegen het nog ongeslagen Kerkrade was met meer optimisme tegemoet gezien dan de einduitslag rechtvaardigde, want het leverde een niet mis te verstane 3-9 eindstand op in het nadeel van Delta Sport. Aan vallend lukte het niet bij de weinig beweeglijke Schouwenaren, die schutter Peter Lefevre in deze wed strijd niet in stelling konden bren gen. Wel keepte aan de andere kant Matthé Pipping even sterk als in het gehele toernooi, zodat de nederlaag niet hoger uitviel dan hij al was. Eindstand toernooi: 1. Kerkrade, 2. Delta Sport, 3. Valkenswaard, 4. Me refeldia. ZIERIKZEE - Vier van de vijf teams van Scaldina hebben hun tweede competitie-wedstrijd gewonnen. Alleen het vierde incasseerde een 7-3 neder laag. Scaldina I herstelde zich goed van het vorige week geleden verlies tegen Arnemuiden door in Zierikzee Yerseke II te verslaan. Bij districtswedstrijden voor reddingsbrigades blijkt: ZIERIKZEE - Bij wedstrijden van het district Zuid-West der koninklijke Nederlandse bond voor het redden van drenkelingen (KNBRD), onlangs in het Zierikzeese zwembad Onderdak gehouden, is de brigade van Vlissingen het sterkst gebleken. In drie van de vier categorieën won namelijk een ploeg uit de Scheldestad. Richard de Bruin (KVL, Noordgouwe) Paul Bodbijl (DOS, Dreischor) Adrie De Waay (Windenburg, Dreischor).... Johan Everaert (Renesse, Renesse) Jaap den Haan (Witte van Haemstede Burgh-H'.stede) Theo Wittenberg (KVL, Noordgouwe) Cees van Doom (Bommenede, Zonnemaire) Hans Stols (Bommenede, Zonnemaire) In dubbele vierkamp bij Merefeldia NEDERWEERT - De eerste selectie van handbalvereniging Delta Sport is op een toernooi van Merefeldia in Nederwcert als tweede geëindigd van de vier deelnemende clubs. De Zierikzeeënaars onmoettcn in een dubbele vier kamp elk van de drie andere teams tweemaal. Twee wedstrijden daarvan gin gen verloren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9