Onderscheidingen voor PTT'ers Naar verwachting ongeveer 25 asielzoekers naar de regio Aan het werk in de Nieuwstraat College Wester- schouwen wil geen asielzoekers opnemen DE ZIERIKZEESCHE COURANT BURGH-HAAMSTEDE - Uit een reactie van de burgemees ter van Westerschouwen me vrouw J. L. Niemants-Leen- heer blijkt dat de gemeente Westerschouwen als enige ge meente op Schouwen-Duive- land geen asielzoekers zal op nemen. ,,Er is in onze gemeente op dit moment geen ruimte voor. We hebben al meer dan honderd woningzoekendery waarvan sommigen meer dan zes zeven jaar op een huis wachten. En vanwege renova tiewerkzaamheden door de wo ningbouwvereniging Beter Wo nen worden woningen die leegkomen onmiddellijk be zet", aldus de burgemeester. Volgens Niemantsverdriet is het college unaniem in de me ning zoals zij die uitte. Zij sprak dan ook de stellige ver wachting uit dat tijdens de be sloten vergadering van het col lege van b en w vandaag (dinsdag) zal worden besloten geen voorstel aan de gemeente raad voor te leggen betreffende opvang van asielzoekers. Nie mantsverdriet zei desgevraagd de emotionele reacties tegen de komst van asielzoekers zoals die op televisie werden ge toond af te keuren. BRUINISSE - Na de nodige voorbereidingen, en protest van een aantal bewoners, is het dan toch eindelijk zover. In Bruinisse is vorige week donderdag begonnen met de reconstructie van de Nieuwstraat. Allereerst wordt het wegdek aangepakt. Bij de werkzaamheden wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de be drijven langs de Nieuwstraat. Doorgaand verkeer is via de Nieuwstraat niet mogelijkmaar de bedrijven zijn wel bereikbaar. Volgens een,, voorzichtige schatting -van de gemeente wordt de reconstructie van de Nieuwstraat over twee maanden afgerond. Groenvoorzieningsbedrijf BTL zorgt vóór de groenvoorziening in de Nieuwstraat. Een cadeau dat aan de gemeente aangeboden werd bij de opening van het nieuwe kantoor van BTL op het Bruse industrieterrein. Gemeenten die asielzoekers opvan gen krijgen daarvoor van het rijk een vergoeding van 1100 gulden per maand per asielzoeker voor kosten van levensonderhoud, huisvesting en andere kosten. Plus 2000 gulden per persoon voor de eerste inrichting van woonruimte. ,,Een minimale vergoe ding", vindt het college van b en w van Zierikzee dat tijdens de eerstvol gende gemeenteraadsvergadering aan de raadsleden zal voorstellen ac- coord te gaan met de opvang van 8 a 10 asielzoekers in maximaal twee wo ningen in Zierikzee. Die principe beslissing over opvang komt ook nog in de gemeente Duiveland aan de or de. Voorbereidingen De hele situatie verkeert dus nog in het voorbereidende stadium. Nadat alle gemeentenraden zich over moge lijke opvang hebben uitgesproken kunnen de voorbereidingen pas echt op gang komen. ,,Dan weten we exact wat we te verwachten hebben", aldus ,,Het uitreiken van deze onder scheidingstekens aan PTT-mensen hier in de trouwzaal van het stadhuis is niet noodzakelijk. Meestal gebeurt dat in het postkantoor, maar ik ben Asselbergs. Evenals dat in de ge meenten Brouwershaven, Bruinisse en Middenschouwen nadrukkelijk naar voren kwam is ook hij een voor stander van regionaal overleg over de wijze waarop de asielzoekers moeten worden opgevangen. „Het is geen eenvoudige problematiek. Daarom kunnen we beter samenwerken en sa men overleggen hoe die mensen het beste kunnen worden opgevangen". Asselbergs denkt daarbij aan het in schakelen van de Intergemeentelijke Sociale Dienst, het steunpunt van het ministerie van WVC dat in Middel burg zit en de stichting Vluchtelin genhulp. Die laatste organisatie wordt ook genoemd door de burgemeester van Duiveland A. Bergshoeff. „Dat zijn beroepsmensen. Die kunnen begelei ding geven aan de mensen vanuit de kerken in onze gemeente die te ken nen hebben gegeven de asielzoekers te willen helpen". Bergshoeff vertelt dat zijn gemeente zich zeer waar schijnlijk bereid zal verklaren drie a vier mensen op te nemen omdat de blij dat in deze ook een rol voor de burgemeester is weggelegd", aldus Asselbergs. „In Zierikzee hebben we alle reden om tevreden te zijn over de dienstverlening van de PTT Men be- adviescommissie daarover positief heeft geadviseerd. „Dat kan dan la ter misschien uitgroeien naar tien". Bergshoeff verwacht in zijn ge schikt over een prachtig voorsorteer- centrum en een goed geoutilleerd postkantoor". Naast lof uitte Assel bergs ook milde kritiek op het staats bedrijf. Hij bracht onder meer het ge meente geen racistische reacties zoals die de laatste dagen in kranten en op televisie werden geuit. „Ik denk dat vervolg pagina 4 brek aan parkeerruimte bij het postkantoor naar voren en brak een lans voor het handhaven van even tueel verliesgevende telefooncellen. Algemeen belang „Ik ben een beetje bezorgd over het gemak waarmee verliesgevende tele fooncellen door de PTT worden afge sloten. Ik denk dat het hier toch om een stukje algemeen belang gaat", al dus Zierikzee's eerste burger. Na deze kanttekeningen ging Asselbergs over to de reden van de samenkomst in het Zierikzeese stadhuis. „Het gaat om een koninklijk besluit uit 1958 waar in staat dat de onderscheidingen zijn ingesteld voor hen die zonder wezen lijke onderbreking 10 jaar of langer vrijwillig deel uitmaken van de be- drijfs zelfbeschermingsorganisatie", aldus Asselbergs. Hij bracht nog naar voren dat in een bedrijf groter met meer dan 30 mensen personeel een dei'gelijke bedrijfs zelfbescherming sorganisatie verplicht is en roemde vervolgens de inzet van de 5 PTT'ers die gedecoreerd werden. „Het bete kent opoffering van vrije tijd om cur sussen te volgen, te oefenen. En dat allemaal op vrijwillige basis. Bij ca lamiteiten, en ik hoop uiteraard dat die zich niet voor zullen doen, bete kent het ook risico's voor u zelf". Medaille Vervolgens ging Asselbergs over tot de uitreiking van de onderscheidin gen. Een medaille voor 10 jaar BZB speldde hij op bij J. C. Padmos uit Zierikzee. J. Fiere en J. KLink, even eens uit Zierikzee, mochten uit han den van de burgervader de jaartekens ontvangen voor 15 jaar BZB. Abusie velijk verwisselde Asselbergs de jaartekens met die van C. M. Struijk en C. M. Knuist die 20 jaar BZB ach ter de rug hebben. „Excuses daar voor. maar die romeinse cijfers brach ten me even in de war". A. J. M. Verbraak, directeur van het Zierikzeese postkantoor sprak hier op nog een kort dankwoord uit. „Ik ben blij dat een goede traditie in ere hersteld is. Ik hecht grote waarde aan deze onderscheidingen en wil ook uiting geven aan mijn dankbaarheid aan de BZB-vrijwilligers". Ook Ver braak sprak de wens uit dat de BZB'ers nooit daadwerkelijk in aktie hoeven komen en zette ook de echtge notes van de onderscheiden PTT'ers in het zonnetje. „De steun van het thuisfront was voor de BZB'ers on ontbeerlijk", aldus Verbraak, die ver der zei de kritiek van burgemeester Asselbergs ter harte te zullen nemen. Aan de echtgenotes van de gedeco reerden werd een bloemetje aangebo den. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Opklaringen Vanuit het westen toenemende op klaringen en droog. Kans op bewol king en de westenwind draait zuid zuidwest kracht 6 tot 7 Beaufort en buitengaats 7 tot 8 Beaufort, De maximumtemperatuur komende nacht is 12 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 10 okt.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 90% Min. temp.: 11 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuidwest 6 Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 14 graden Windkracht: zuidwest 5 Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 15 graden Windkracht: zuid 5 ZON- EN MAANSTANDEN 7 okt. Zon op 06.49, onder 18.05 Maan op 18.02, onder 07.04 8 okt Zon op 06.51, onder 18.03 Maan op 18.15, onder 08.30 Laatste Kwartier: 14 okt. (19.06) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een krachtige westelijke bovenstroming breidt zich het ko mende etmaal tot over onze omgeving uit. In deze stroming trekt eerst een zwakke rug van hogedruk via ons land naar Duitsland. Daarmee sa menhangend passeren in de nanacht en ochtend enkele opklaringen. De rug wordt gevolgd door een ac tieve Oceaanstoring. De bijbehoren de bewolking wordt gevolgd door pe rioden met regen of motregen. Deze regen bereikt waarschijnlijk later in de ochtend Zeeland. De wind is zuid west tot zuid en wakkert landin waarts aan tot vrij krachtig, aan zee tot hard of stormachtig, dat wil zeg gen kracht 7 of 8. Ook donderdag bepaalt do genoem de storing nog ons weer. Ook dan val len er buien en waait de wind overwe gend hard uit het zuidwesten. De vijf gehuldigde PTT-ers in de Zierikzeese trouwzaal. foor vrijwilligerswerk bij bedrijfs zelfbeschermingsorganisatie ZIERIKZEE - „Een duidelijke blijk van waardering voor de vrijwilligers". Zo ken schetste burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs de medaille en jaartekens die hij uit reikte aan vijf PTT-werknemers. Dit voor hun vrijwilligerswerk bij de PTT-bedrijfs zelfbeschermingsorganisatie. „Het is een onderstreping van de trouw van deze mensen aan het bedrijf", aldus Asselbergs. Vrijdag: Zaterdag: Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 6 OKTOBER 1987 144ste jaargang Nr. 24213 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889} Stormvloedkering Een geautomatiseerd systeem waakt over de veiligheid van de Oosterschelde en omliggen de gebieden. Pag2). Discobus Er is de nodige verwarring ontstaan over jonge- renvervoer naar Renesse. (Pag. 3). Boek „In weer en wind" is de titel van een boek over de „oude" visserij in Zeeland. (Pag. 7). Biljart Richard de Bruin bleek onverslaanbaar in het finaletoernooi driebanden. (Pag. 9). Wie vlucht kan later opnieuw gaan vechten, wie ge dood wordt nooit meer. Samuel Butler Asselbergs: Vanwege de kleine aantallen zonder meer medewerking verlenen SCHOUWEN-DUIVELAND - Uit navraag bij de zes verschillende gemeenten op Schouwen-Duiveland blijkt dat hier op het eiland waarschijnlijk in totaal 25 asielzoe kers zullen worden opgevangen over enkele maanden. Een groot gedeelte hiervan, on geveer acht a tien mensen, wordt gehuisvest in de gemeente Zierikzee. Dat komt om dat Zierikzee het grootste aantal inwoners heeft. Het ministerie van WVC heeft de zes gemeenten namelijk gevraagd om elk vrijwillig een hoeveelheid mensen op te nemen die één promille van het totale aantal bewoners bedraagt. Dat houdt in dat de andere gemeenten op het eiland, afhankelijk van hun aantal inwoners, elk drie a zes asielzoe kers zouden gaan opnemen. Mits de gemeenteraadsleden daarmee instemmen uiter aard. Uit de reacties van de verschillende burgemeersters en/of gemeentesecretarissen blijkt dat de aantallen asielzoekers die hier naar toe zoijden komen zo klein gevonden worden dat de bestuurders er weinig moeite mee hebben. Alleen het college van b en w van Westerschouwen zal volgens burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer de raad geen voorstel voor opvang van asielzoekers doen omdat er volgens haar al teveel woningzoekenden in de gemeente zijn. Tot nu toe hebben de gemeentera den Brouwershaven, Bruinisse en Middenschouwen officieel besloten accoord te gaan met de opvang van beperkte aantallen asielzoekers op hun grondgebied. De mensen die ge vlucht zijn vanwege de politieke si tuatie in hun land zouden voor de duur van drie maanden tot vier jaar in de gemeenten moeten worden op gevangen. Dat gebeurt nadat zij in eerste instantie enkele weken met honderden tegelijk in een groter op vangcentrum verblijven zoals dat in het Brabantse Stevensbeek en in het voormalige Bergzicht Ziekenhuis in Goes is gepland. Geen opvang van asielzoekers in Westerschouwen dus als het aan het college ligt. Uit de reacties van de be stuurders van de andere gemeenten blijkt dat men geen heftige protesten vanuit de bevolking verwacht zoals die de laatste dagen in de media wel naar voren kwamen vanuit het Bra bantse Stevensbeek en Goes. Emotioneel „Ik betreur die reactie's en de vorm waarin ze naar buiten kwamen. Ik kan me niet aan de indruk onttrek ken dat ze erg emotioneel waren al is het moeilijk om daarover te oordelen. Ik zou het ook heel moeilijk vinden wanneer men plannen had om hier in Zierikzee grote aantallen asielzoe kers op te vangen. Maar die situatie is helemaal niet aan de orde op Schouwen-Duiveland. Hier wordt de opvang van zulke kleine hoeveelhe den mensen voorgesteld dat ik vind dat we daar zonder meer medewer king aan kunnen verlenen". Dat zegt de burgemeester van Zierikzee mr J. J. P. M. Asselbergs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1