Nieuwe stoelen Concertzaal m WARM ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Raad stelt miljoen beschikbaar voor uitbreiding gemeentehuis Geen Westerschouws geld voor Stichting Vrijwilligers Overleg H (0 Ik lees de Zierikzeesche Nieuwsbode, omdat... de gemeente mijn straat wil herinrichten Nieuwsbode en de regio; onlosmakelijk verbonden Woonhuis vernield door uitslaande brand Auto total loss na botsing dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 oktober 1987 Nr. 24211 3 Gemeenteraadsvergadering Middenschouwen SCHARENDIJKE - Unaniem heeft de gemeenteraad van Middenschouwen gisteravond, donderdag, besloten een krediet van ruim een miljoen beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van het Middenschouwse gemeente huis. Zoals het er nu naar uitziet kan begin 1988 gestart worden met de werkzaamheden. Het karwei vergt 160 werkbare dagen. Naast instemmende geluiden van uit de gemeenteraad ook kritiek. Zo vroeg J. L. F. Bolleman (SGP/RPF) zich af waarom bij de bouw geen voorrang gegeven wordt aan plaatse lijke (onder)aannemers. WD-raads- lid J. M. van Langeraad sloot zich bij deze kritiek aan. Burgemeester W. den Boer antwoordde daarop dat men als gemeente voor een dergelijk kar wei toch liever een wat groter bedrijf met meer ervaring in de arm nam, maar dat het diezelfde hoofdaanne- ZIERIKZEE - De bewoners van de Paardenstraat en omge ving werden vannacht (van donderdag op vrijdag) om on geveer 4.30 uur opgeschrikt door een harde ontploffing die werd gevolgd door een uit slaande brand waarmee het pand Paardenstraat 12 zodanig werd vernield dat alleen nog enkele buitenmuren overble- Men vermoed dat de brand is ontstaan door een lek ergens in een gasleiding. Toen het gas dat hierdoor de 'woning in stroomde ter hoogte van de waakvlam van de geiser kwam ontstond een harde ontploffing die onmiddellijk een uitslaan de brand tot gevolg had. De wo ning werd bewoond door de 32- jarige M. C. d. V. die op dat mo ment lag te slapen. Zij liep lichte brandwonden op die door een huisarts werden be handeld. De brand werd door de buren gemeld aan de brand weer Zierikzee die snel ter plaatse was met twee brand weerwagens en met groot ma teriaal het' vuur bestreed. Des-' ondanks was niet meer te, voorkomen dat de woning to taal uitbrandde. Men kon wel voorkomen dat de brand zich verder uitbreidde zodat de hui zen van de buren alleen water schade opliepen. De preciese omvang van de schade is nog niet bekend maar het is wel ze ker dat deze vele tienduizen den guldens bedraagt. mer vrij staat zijn eigen onderaan nemers te kiezen. In antwoord op vra gen van Bolleman stelde de burgemeester dat de in de gemeente begroting aangekondigde mogelijke belastingverhoging niets te maken heeft met de uitbreiding van het ge-' meentehuis. ,,Dat heeft absoluut geen verband met elkaar. Ik hecht er aan om dat nog eens duidelijk in het openbaar te zeggen", aldus Den Boer. Asielzoekers Op de gemeenteraadsvergadering kwam ook de regeling voor opvang van asielzoekers aan de orde. Van rijkswege werd verzocht om voor de opvang van, in het geval van Midden schouwen, 7 a 8 asielzoekers zorg te dragen. Dat zou er voor de gemeente Middenschouwen op neer komen dat men drie eensgezinswoningen be schikbaar zou moeten stellen, en dat gaat hen iets te ver. Men wil niet ver der dan gaan dan één woning. De raad stemde hiermee in. ,,Ik hoop dat het bij één blijft", aldus SGP/RPF- woordvoerder Bolleman. Mevrouw P. W. Berrevoets-Ringelbërg (CDA) stel de dat het een plicht voor de gemeen te is en pleitte voor goede begelei ding. Burgemeester Den Boer liet weten dat er contact is geweest met de Stichting Vluchtelingenhulp over eventuele begeleiding. „Maar plaat selijk blijft er ook inzet nodig om de ze mensen op te vangen", aldus De Boer. Naar aanleiding van een op merking van VVD-raadslid Van Lan geraad werd besloten een van de arti kelen in de regeling zodanig aan te passen dat de gemeente zelf een vin ger in de pap heeft als het gaat om de duur van de regeling. Aanpassing Om aanpassing van de woning van mevrouw K. I. van de Panne-Mol mo gelijk te maken besloot de raad tot verlenging van de erfpacht voor de grond waarop de woning staat. Wo ningaanpassing is medisch gezien noodzakelijk. De aanpassing vergt een aanzienlijk bedrag en de bank bleek bereid een passende lening te verstrekken indien de erfpacht zou worden verlengd. De raad besloot verder unaniem tot het aanvragen en aanvaarden van gel delijke steun van het rijk ten behoeve van de bouw van 10 woningwetwo ningen in Scharendijke. Omdat het toegekende contingent niet verder ging dan 8 woningen is een verzoek ingediend bij de hoofdingenieur directeur van de directie volkshuis vesting in Zeeland om dat contingent bij te stellen. Voor de opzet van vroegopsporing van baarmoederhalskanker stelde de raad een krediet van 1500 gulden be schikbaar. De gemeente' zal vrouwen oproepen zich bij de eigen huisarts te vervoegen voor het laten maken van een uitstrijkje. Er wordt eens per drie jaar opgeroepen. Voor het onderzoek wordt een eigen bijdrage van de vrouw van 10 gulden gevraagd. Ge- middels zal de gemeente 100 vrouwen per jaar voor het onderzoek oproe pen. ZIERIKZEE - De mensen die zaterdag de eerste voorstelling van Uit op Schouwen-Duiveland van dit seizoen, het to neelstuk Helder als glas, bezoeken hebben in twee opzichten een primeur. Zij zijn als eersten in de gelegenheid om de nieuwe stoelen te proberen die deze week op het balkon van de Concertzaal werden geplaatst. Het betreft 150 don kerrode klapfautteuils die in totaal 80.000 gulden kosten. Een bedrag dat geheel werd betaald door de gemeente Zie rikzee. De nieuwe aanschaf vormt een onderdeel van de renovatie van de Concertzaal die enkele jaren geleden begon en die in fases wordt uitgevoerd. Tegelijk met de nieuwe stoelen werd het balkon ook voorzien van nieuwe vloerbe dekking en tevens werden in de Concertzaal nieuwe spots aangebracht voor een bedrag van 45.000 gulden. De eerst volgende onderdelen die nu voor een opknapbeurt in aanmerking komen zijn het toneel en het plafond. Als raad advies welzijnscommissie opvolgt DEN HAAG - In navolging van de Stevenbeekse bevolking heeft ook een deel van de inwoners van Slagha ren besloten een demonstratie te hou den tegen de mogelijke komst van een opvangcentrum voor vluchtelin gen in hun dorp. BURGH-HAAMSTEDE - Als het aan de Wester- schouwse welzijnscommissie ligt krijgt de nieuwe Stich ting Vrijwilligers Overleg Zorgsector Schouwen-Duive- land geen bijdrage van de gemeente. Voornaamste be weegreden voor het advies is gelegen in het feit, dat de commissieleden van mening zijn dat de nieuwe organisa tie een overbodig karakter draagt. Zeker met de gedach te, dat het vrijwilligerswerk van de aangesloten organi saties in hoofdlijnen op de ouderen richt en daarvoor heeft de regio de Stichting Welzijn Ouderen. Het betreft een advies, want het is aan de raad om uiteindelijk zelf een beslissing te nemen. Gedurende de gehele vergadering overigens toonde de commissie zich voorzichtig met de buidel. Voorzitter dr H. J. van Zuylen begon ieder agen dapunt met een korte inleiding, waarin hij de commissieleden vroeg voorzichtig te zijn met het positief adviseren op aanvragen. Volgens hem wordt het steeds moeilijker om tege moet te komen aan de vele aanvra-i gen; zeker nu het rijk (maar ook de provincie) zich steeds meer distan- cieert van de verzoeken. ,,Het betreft allemaal gemeen schapsgeld en we moeten ons bij ie der punt afvragen of we de burger ..hiermee mogen belasten. Je moet toch constateren, dat er telkens orga nisaties bijkomen, terwijl er al soort gelijke gezelschappen Nzij n'aldus de voorzitter. Nadat verschillende leden al te kennen hadden gegeven in de nieuwe stichting voor de vrijwilli gers weinig heil te zien, wees lid J. A. van den Broeke op het bestaan van de Stichting Welzijn Ouderen. Een op merking, waarin de overigen zich konden vinden. Vrede Een tweede verzoek, die van de or ganisatie Vrouwen voor Vrede, werd nog voor de aanvang van de vergade ring - namelijk in de ambtelijke stuk ken - door secretaris D. de Vos op ty perende wijze verwoord. „Gelet op en het feit dat niet alleen vrou wen voor vrede strijden, maar wij met zijn allen graag de lieve vrede trachten te bewaren(de huidige koude en warme oorlogen ten spijt) zou mijns inziens een discriminerend be sluit worden genomen, indien de ge- vraade subsidie zou worden ver leend". De leden van de commissie hadden hieraan niets toe te voegen. Het subsidieverzoek van de Stich ting Afasiesoos de Bevelanden en Schouwen-Duiveland lag iets gecom pliceerder. Met name 3. L. Flach wees op de moeilijke positie, waarin de Afasiepatiënten vaak verkeren. Hierbij doelde hij op de beperkte mogelijkheden vanuit het zieken fondspakket. Anderzijds zei hij nog wel 100 soortgelijke sosen te kunnen noemen en dat bracht hem - en de overige leden - in tweestrijd. Afgesproken werd geen steun te verlenen aan de soos, maar tegelij kertijd wel individuele aanvragen vanuit de gemeente te bezien. In het gemeenteblad wordt op deze moge lijkheid gewezen. Op welke wijze en in welke opvang aan de eigen afasie patiënten tegemoet gekomen kan worden werd niet besproken. Wel dat het aan de huisartsen is de patiënten op de houding van de gemeente te wijzen. Een laatste aanvraag om gemeente lijke steun vond geen goedkeuring bij de commissie. Het betrof het verzoek van de Stichting Consument en Vei ligheid, die zaterdag 10 oktober" een tentoonstelling Ouderen en veilig heid wil houden in het dorpshuis van Nieuwerkerk. En juist de gekozen lo catie zat de leden niet lekker. Ge vreesd wordt, dat slechts enkelen uit Westerschouwen in staat zijn of de moeite nemen naar Nieuwerkerk te gaan. Vandaar dat de commissie lie ver ziet, dat er plaatselijk soortgelij ke tentoonstellingen worden gehou den. Ook het feit, dat er geen sprake is van provinciale bijdrage(n) acht de commissie niet juist. BRUINISSE - De vluchtheuvel in de Staphorster kruising kwam voor A. M. uit Utrecht ongetwijfeld geheel onverwachts. Donderdagavond om ongeveer 19.00 uur reed hij met zo'n klap tegen het opstakel aan dat zijn personenauto moest worden wegge sleept omdat die total loss was. De aanleiding van de botsing was een in- haalmanouvre van A. M. Komende uit de richting Zierikzee was hij op de kruising een vrachtwagen aan het in halen toen de heuvel roet in het eten gooide. Advertentie Z INSTALLATIEBEDRIJF GAS, WATER, SANITAIR, VERWARMINGS- EN ELEKTRICITEITSTECHNIEK SCHARENDIJKE TELEFOON 01117-1760 Zo'n dertig pagina's regionaal nieuws per week ZIERIKZEE - Met de overhandiging van de hoofdprijs in de speciale Nieuwsbode- puzzelprijsvraag is een einde gekomen aan de aandachtsmaand, waarin de krant zichzelf heeft voorgesteld. De vele lezers hebben de afgelopen vier weken kennis kunnen maken met een groot aantal makers van de krant. Van bezorger tot redacteur en van drukker tot uitgever. Uit de vele reacties is wel gebleken, dat velen blij zijn met hun eigen regionale krant. Schouwen-Duiveland is één van de weinige regio's in het land, waar vier keer per week een krant verschijnt, die voornamelijk uit regionaal en lokaal nieuws is opgebouwd. Niet één andere krant in deze regio biedt haar lezers dagelijks gemiddeld zeven pagina's met regionaal nieuws en nogeens drie, vier, vijf of meer pagina's advertenties met wetenswaardigheden vanuit het bedrijfsleven. En zo moet het altijd blijven. De vele abonnee's (de Zierikzeesche Nieuwsbode heeft al zeer lange tijd een grote voorsprong met het aantal abonnee's op alle andere kranten -red) zijn hiervan het bewijs. Juist dat regionale/lokale karakter van de krant biedt een ieder de mogelijkheid om'zijn of haar zegje te doen en ook alle verenigingen komen ruimschoots aanbod. Al 144 jaar lang zijn er dagelijks mensen in de weer om de krant te laten verschijnen. Werd in het verre verleden nog het acceht gelegd bij het landelijke nieuws, vandaag de dag is het regionale van aanzienlijk groter belang. En met die visie hoopt de Zierikzeesche Nieuwsbode nog lange tijd door te gaan; gesteund door de eigen lezers, die vrijwel nooit tevergeefs aankloppen met een bericht of een nieuwtje. En door dat regionale karakter van de krant is het juist voor de ondernemers interessant om zich met advertenties te richten op de Zierikzeesche Nieuwsbode. Want juist een abonnementskrant wordt goed gelezen. En welke krant is interessanter voor een ondernemer, dan dé krant van Schouwen-Duiveland. Niet alleen heeft de Zierikzeesche Nieuwsbode aanzienlijk meer abonnee's dan andere hier in de regio verschijnende bladen, maar onderzoek heeft tevens uitgewezen, dat meer dan 90% van de bevolking de krant ook daadwerkelijk leest. Dat onderzoek heeft recent ook aangetoond, dat de lezers van de Zierikzeesche Nieuwsbode in de eerste plaats belanstelling hebben voor het nieuws uit de buurt. Deze krant vindt het nieuws bij U in de straat net zo belanrijk als een spoedeisende gemeenteraadsvergadering. Waarom? Omdat de gebeurtenis in Uw straat juist U aangaat en daarover willen we U graag het fijne van meedelen. Naast die feitelijke berichtgeving is er binnen de krant ook voldoende plaats voor opinieverhalen, waarin mensen uit de regio hun zegje kunnen doen over allerhande zaken. Een up-to-date redactiestatuut waakt ervoor, dat inderdaad alle meningen en opinies in de regio geventileerd kunnen worden in de redactionele kolommen. Dat maakt van een krant een volwaardig leesmedium. Zeker nu radio en televisie steeds meer landelijk nieuws presenteren is het voor de mensen in de regio van belang een krant te hebben, waar de accenten op het regionale liggen. Het feit, dat de Zierikzeesche Nieuwsbode vaak als enige krant present is bij vergaderingen van bijvoorbeeld gemeentelijke commissies en bijeenkomsten van lokale verenigingen doet voor deze krant geen afbreuk aan de visie, dat zij met de intensieve stroom aan regionale berichtgeving toch de goede weg heeft gekozen. Want tijdens de vergaderingen wordt gesproken over - misschien vaak kleine - plannen en plannetjes, die te allen tijde een groep van de samenleving aangaan. De Zierikzeesche Nieuwsbode wil een bijdrage leveren aan de informatievoorziening naar de burgers toe. De ene keer gebeurt dat met een zakelijk verslag van een vergadering, de andere keer staat er een leuk verhaal in. Maar wat voor alles van belang is, is dat alles voor de lezer begrijpelijk wordt gebracht; of het nu de technische kant van de Stormvloedkering betreft, of een ambtelijke nota over de gemeentebegroting. De Zierikzeesche Nieuwsbode. Als U vandaag nog besluit een abonnement te nemen dan krijgt U de korting zoals die in bijgaande bon staat vermeld. U haalt er niet alleen wekelijks zo'n dertig pagina's regionaal nieuws en nog vele advertenties mee in huis, maar onderschrijft ook ons standpunt, dat Schouwen-Duiveland en de Zierikzeesche Nieuwsbode onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn. Wie nu de bon invult krijgt de Zierikzeesche Nieuwsbode het komende jaar voor geen 156,50 gulden, maar voor slechts 140,— gulden. Een unieke kans om kennis te maken mtt Schouwen-Duiveland's enige echte objectieve nieuwsblad. Vier keer per week het laatste nieuws in de bus. Niet alleen de gemeentepolitiek wordt op de voet gevolgd, maar ook de sportieve regio komt uitvoerig aan bod. Daarnaast krijgt de lezer van de Zierikzeesche Nieuwsbode regelmatig een bijlage cadeau over uiteenlopende onderwerpen als mode, auto's, sport en woninginrichting. En daarnaast mogen de vele rubrieken genoemd worden. Na 144 jaar mag best gezegd, dat de lezer van de Zierikzeesche Nieuwsbode als geen ander weet wat er in de eigen regio speelt. BEL NU VOOR EEN ABONNEMENT 01110-16551 JA IK NEEM EEN JAARABONNEMENT OP DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE! IK BETAAL DUS GEENJéftStTGULDEN. MAAR SLECHTS 140,- GULDEN Naam Adres Postcode Plaats: ANTWOORDNUMMER 12 4300 VB ZIERIKZEE (postzegel is niet nodig)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3