Corrie de Waal wederom kampioen in strijd Bru-Tèn Handballers Delta Sport niet op dreef in toernooi NIEUWSBODE Cliibkampioenschappen bij Delta Sport met records Zierikzee A verliest van Arnemuiden A Zierikzee BI minder dan Middelburg BI Programma zaalvoetbal Terechte nederlaag All Ready EC-nederlaag Den Helder Tom van 't Hek bedankt voor Oranje Schaken TOG Spanning- bij dammen in club Zierikzee Paul de Graaf wint voorronde meerkamp Jeugd Scaldina verliest: 2-8 Finale 2e klas driebanden Voor wedstrijden 3 e klas libre Korenzolder hield dressuur KNBRD houdt wedstrijden voor brigades ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 september 1987 Nr. 24209 li ROTTERDAM - De handballers van derde divisionist Delta Sport uit Zie- rikzee hebben in een mini-toernooi te Rotterdam wisselvallig tot zwak ge presteerd. De Zeeuwen eindigden na de tweede divisionist WIK uit Vlaardin- gen en het pas naar de derde divisie gepromoveerde Actief uit Rotterdam op de derde en laatste plaats in de uiteindelijke rangschikking. ,,Ik ben helemaal niet tevreden" merkte Delta Sport-oefenmeester Rob de Vos naar aanleiding van de povere prestaties van zijn pupillen op. ,,Het resultaat is nog tot daaraan toe, maar vooral het slechte spel van onze kant vind ik niet leuk. Gelukkig is het nog geen competitie", verzucht te de coach. Aan werklust ontbrak het niet bij Delta Sport tijdens het toernooitje. In de eerste wedstrijd, tegen de latere winnaar WIK, ging het in verdedi gend opzicht aanvankelijk oök niet onaardig bij de Zierikzeeënaren. Het gemis van de drie vaste opbouwers en scherpschutters Peter Lefevre, Jaco Vleeshouwer en Cor Lagendijk brak Delta Sport echter uiteindelijk lelijk op. Door de vele omzettingen in de aanval liep het in offensieve zin te stroef, terwijl bovendien vanuit de tweede lijn evenmin iemand tot ge vaarlijk schietwerk in staat was. Tbch bleef de schade tegen de Vlaar- dingers nog beperkt tot een 12-14 ne derlaag. Tsgen het Rotterdamse Actief ver liepen de zaken op het veld minder goed. De Maasstedelingen hanteer den een beweeglijk spelletje waar Delta Sport erg veel moeite mee had. De Zierikzeeënaren probeerden mee te gaan in het hoge tempo dat Actief onderhield, maar dat lukte niet. De goed opbouwende Rotte rdammers hadden bij de rust reeds een voor sprong van 9-6. Na de pauze kwam Delta Sport even terug. Door slordig spel, te korte aanvallen en veelvuldig balverlies konden de Schouwenaren echter ook nu niet voor veel gevaar zorgen in de buurt van het Actief- doel. De Rotterdamse ploeg profi teerde na de opleving bij de Zeeuwen van hun daaropvolgende terugval, en ARNEMUIDEN - Een zwak Arne muiden AI heeft de volle winst ge pakt tegen een vooral in het eerste kwartier slap acterend Zierikzee AI. Het werd 2-0. Hoewel Arnemuiden niet veel voor stelde kwam het na een half uur wel voor, na slecht uitverdedigen van Hans Lafeber en verkeerd daarop reageren van Rico Sies en doelman Oostdijk. De enige Zierikzeese wa penfeiten voor rust waren een paar goed gestopte afstandsschoten van Freddie Kramer. Na de pauze was er verbetering te :onstateren in de Zierikzeese gelede ren. Er werd een flink overwicht op Arnemuiden veroverd, maar nu was sr ook pech. Zo belandde na een kwartier een vrije trap van Kramer tegen de lat, en schoot de hardwer kende Johnny van Beveren even later rakelings voorlangs het doel. De mooiste kans was voor Jeroen Lode- wijk. Hij kopte van dichtbij op de keeper. Na een goed schot van Hans Lafeber, was het Arnemuiden dat bij een uitval nog een keer bij het Zierik zeese strafschopgebied een vrije trap afdwong. Die ging in het doel omdat Oostdijk de bal verkeerd beoordeel de, waarna dè geflatteerde 0-2 uitslag een feit was. ZIERIKZEE - Een matig Zierikzee BI heeft thuis met 1-4 verloren van een iets minder matig Middelburg BI. Over de eerste helft valt niets noe menswaardigs te vermelden. De rust stand was dan ook 0-0. Een kwartier na de pauze kwam een opleving voor Middelburg en de nekslag voor de Zierikzeese B-junioren. Met een aan tel snelle aanvallen was het binnen de kortste keren 0-3 voor de Walcher- naren. Zierikzee mocht van geluk spreken dat doelman Martin Kievits in zeer goede doen was, anders was de score zeker hoger opgelopen. Hierna drong Zierikzee nog even aan, hetgeen ook 1-3 tot gevolg had door een fraaie kopbal van Marcel Hendrikse, na goed doorzetten van Mark Berrevoets op rechts. Vlak voor tijd werd de eindstand bepaald op 1-4 voor Middelburg, dat daarmee een verdiende zege behaalde op het matig spelende Zierikzee. ZIERIKZEE - Het programma van de zaalvoetbal-competitie voor de eerstkomende tijd ziei er als volgt uit. Woensdag 30 september in sporthal Onderdak te Zierikzee, tweede en derde klas: Dakkie's Bar-Mevo 2, PZEM-Droptiek Passage, L en O- Coen Honig 0.1, Coen Honig 0.2- Bijmakelaardij, Knippie-Pinky Boys. Woensdag 30 september in sportcen trum Krayestein te Burgh- Haamstede, eerste klas: De Wig-Toren Boys, Bruse Boys-vd Ven Lijsten, Sporthuis Zierikzee-Zeelandia 1, Jon ker Windsurf-Krayestein. De Steeg- Mevo I Maandag 5 oktober in Onderdak, eer ste klas: vd Ven Lijsten-De Wig, Toren Boys-Jonker Windsurf, Zeelandia 1- Bruse Boys, Krayestein-Mevo 1, Schorpioen-Sporthuis Zierikzee. liepen bekwaam uit naar een 18-13 eindscore. Eindstand van het toernooi: 1. WIK 2 gespeeld 4 punten, 2. Actief 2-2, 3. Delta Sport 2-0. ZIERIKZEE - De hoofdmacht van All Ready is zaterdag bij de ONDO- reserves in Middelburg tegen een fik se nederlaag aangelopen: 15-9. Dit verlies heeft de roodzwarte brigade uit Zierikzee uitsluitend aan zichzelf te wijten. De vele opgelegde kansen, die in de eerste helft door All Ready werden gemist, brachten een 10-5 ruststand op het scorebord in het voordeel van de Middelburgse ploeg. Deze achterstand bleek te groot om in de tweede helft nog tot een goed resultaat te komen. Hoewel All Ready goed startte met een 0-1 voorsprong via een strafworp, die karin den dekker verzilverde, werden de rollen snel omgedraaid en nam ONDO een voorsprong van 3-1. All Ready kon tot 3-2 terugkomen via een afstandschot van Anne-Marie van Goudoever achter de korf, maar moest toen toezien hoe ONDO het heft in handen nam en uit kon lopen naar 7-2. De aanvallen van All Ready in die periode waren goed, maar er werd verzuimd opgelegde kansen af te werken. Bovendien was er bij alle verdedigingen een gebrek aan con centratie en All Ready kon het alleen zichzelf maar kwalijk nemen, dat het nu tegen een 7-2 achterstand aan keek. De eerste helft werd afgesloten met een 10-5 ruststand via doelpunten van Jaco Stoutjesdijk, Martin Rijn en Wim Tuitman. Het verschil van 5 punten bl?eek in de tweede helft te groot om nog langszij te komen en een nederlaag was dan ook onvermij delijk. Door vele plaatsfouten aan All Ready-zijde liep ONDO in de tweede helft uit naar 12-5, voordat Martin Rijn wat terug kon doen via een strafworp. ONDO kon de voor sprong rustig uitbouwen en finishte uiteindelijk op 15-9, nadat Jaco Stoutjesdijk met 2 doorloopballen succes had en Martin Rijn de eind stand op 15-9 vastlegde met een af standschot. Een lichtpuntje in deze wedstrijd was het compliment dat de Zierikzeese ploeg na afloop van de wedstrijd kreeg van de scheidsrech ter voor het sportieve gedrag. All Ready heeft nu een week de tijd om zich te bezinnen voordat ze a.s. zater dag op sportpark Bannink aantreden tegen Tjoba 3, een altijd lastige te genstander met veel routiniers. KINGSTON - Den Helder heeft dinsdagavond een kleine nederlaag geleden in de eerste wedstrijd uit de openingsronde van het Europese bas- ketbaltoernooi voor bekerwinnaars. In Engeland verloor Den Helder met 82-84 van Kingston. Bij de rust leidden de Noordhollanders nog met 47-41. Het verlies werd in het Helder- se kamp gezien als een goede uit gangspositie voor het duel, dat vol gende week in eigen huis wordt gespeeld. Voor Den Helder maakte Stephen Kite 22 punten. Marco de Waard zorgde voor 20 en Mo Smith voor 16 punten Tom van de Ouden evenaarde bij de jongens~D zijn eigen clubrecord op de 80 meter, waarmee hij bij de nationale top behoort. Klaver-bokalen voor Wendy Hartogh en Danny Duinhouwer ZIERIKZEE - Tijdens de onderlinge kampioenschappen van de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport zijn op enkele onderdelen clubrecords gesneu veld. Peter Wielaard bij de heren en Joop Lodewijk bij de veteranen waren daarvoor verantwoordelijk. Bovendien werd een reeds scherp staand record op de tachtig meter geëvenaard door Tom van de Ouden bij de D-junioren. De kampioenen in de belangrijkste categoriën waren Chris Hoek bij de heren en Jacolies van Gastel bij de dames. De Miss Klaver aanmoedigingsbokaal ging naar B-junior Wendy Hartogh bij de meisjes, de Mister Klaver trofee naar B- junior Danny Duinhouwer bij de jongens. Beiden kregen de onderscheiding voor hun trainings-arbeid en veelvuldige deelname aan atletiek-wedstrijden. De strijd om de hoogste club-eer bij Delta Sport werd op de kunststof at letiekbaan van sportpark Bannink door alle leeftijdscategorieën in meerkamp-vorm afgewerkt. Daar door kwamen soms verrassende kam pioenen voor de dag. Bij de heren was de titel van.Chris Hoek (met een klei ne voorsprong op Jos Geluk) zo'n sur prise, al kwam die voornamelijk dankzij een voetblessure van favoriet Bart van Haeringen tot stand. Peter Wielaard zorgde voor een knappe prestatie door op de drieduizend me ter steeple het clubrecord van Simon Blom met ruim vijf en halve seconde te verbeteren (9.37.0), na eerst een volledige vijfkamp te hebben afge werkt. Het kampioenschap voor Jacolies van Gastel, die vier nummers van de vijfkamp bij de dames won, was wel verwacht. Maar pas op de achthon derd meter kon de winnares haar con currente Cora den Boer (op alle on derdelen tweede) voorgoed achter zich laten. Joop Lodewijk zette zijn titel bij de heren veteranen luister bij door een clubrecord op de tweehonderd meter: 25.6 seconde, terwijl bij de dames in deze categorie oudere sporters het kampioenschap naar Greet je Smit ging. In de recreatie-groep werd Triest de Jonge kampioen. Opvallend bij de B-jongens was het feit dat Serge Verschuur Robert van de Vegt versloeg. De laatste plaats op de duizend meter werd Van de Vegt fataal tegen de regelmatiger preste rende Verschuur. Christian van de Riet won bij de meisjes-B. Van relatief zeer hoog niveau ten slotte was de tijd op de tachtig meter van kampioen Tom van de Ou'den bij de jongens-D. Hij evenaarde op deze afstand met 10.4 seconde zijn eigen clubrecord, en behoort hiermee tot de nationale top in zijn leeftijdscatego rie. Het leverde Van de Ouden tevens de beker voor de beste jeugdprestktie bij Delta Sport op. Martine Vis haalde de titel binnen bij de A-junioren. Bij de C-junioren was Norman Dijst de sterkste bij de jongens, Annemieke Klompe bij de meisjes. Marjolein Hanse werd kam pioen bij de D-junioren meisjes. Overige clubkampioenen: Thnja Stins (meisjes pupillen C), Leonie Klompe (M pup B), Nora Jol (M pup A), Christian Lagendijk (jongens pup C), Berry Lindenbergh (J pup Al), Ronald Henning (J pup A2). 1000 meter: Christian Lagendijk (J pup C), Tbnja Gerards (M pup B), Tan- ja Stins (M pup C), Nora Jol (M pup A), Berry Lindenbergh (J pup Al) en Ramses Bekkenk (J pup A2). 1500 meter steeple: Serge Schot (jon gens C), Serge Verschuur (jongens B). BRUINISSE - Corrie de Waal is wederom de grote win nares geworden van de clubkampioenschappen van de tennisvereniging De Bru-Tèn. Nadat ze eerder dit jaar al het dames-enkelspel won, veroverde ze afgelopen week end ook het gemengddubbel met Rinus Geense en het da- mesdubbel met Cora de Waal. Peter Coppoolse, die in het herenenkel wel z'n suprematie kon handhaven, kwam in het gemengddubbel nipt te kort met Adrie de Looff ter wijl hij in het herendubbel in de steek werd gelaten door partner Willem Vonk door afzegging op de finaledag. spannende strijd die uiteindelijk ver rassend werd gewonnen door Esther Roth en Ralph v. d. Ouden. Ze won nen de derde set met 6-4. Renate Vier gever en Marianne de Ruiter pakten de titel in het meisjesdubbel middel bare school. Ze wonnen met 6-1 6-3 van Elles Labeur en Dianè Hanzen. Het mixeddubbel in die leeftijds groep werd na een spannende sat rijd gewonnen door Lianne de Looff en Wladimir v. d. Ouden. Met 3-6 6-1 en 7-5 waren ze nipt te sterk voor Renate Viergever en Edwin v. d. Arend. Alle finalisten kregen een beker en een bloemetje in het gezellige Mephuisje. De herendubbeltitel ging derhalve naar Rinus Geense en Sjaak van Opstal die simpel met 6-1 6-2 wonnen van Thom van Gelder en Huib Ste- vense. De finale in het gemengddub bel was een ongekend spannende. Corrie do Waal en Rinus Geense ener zijds en Adrie de Looff en Peter Cop poolse anderzijds hielden elkaar tot in de tie-break van de derde set in evenwicht. Na 6-4 3-6 en in de derde set 5-2 en 40-15 voor Corrie en Rinus leek het pleit vlug beslist. Maar Adrie en Peter vochten zich terug om alsnog in de tie-break met 3-7 ten on der te gaan. In de halve finale hadden Adrie en Peter in een zware drie-setter van Ria Kik en Sjaak van Opstal gewonnen terwijl Corrie en Rinus korte metten maakten met Stella en Wim Vonk: 6-0 6-2. Ook het damesdubbel leek een verrassing in petto te hebben toen Adrie de Looff en Joke Groeneveld een derde set afdwongen van Corrie en Cora de Waal. Maar met 6-2 5-7 en 6-1 werd de Waal-hegemonie nog eens versterkt door een gedegen spel van Corrie en prima volleywerk van Co- ra. In de halve finale hadden Corrie en Cora gewonnen van Wies v. d. Doe en Locs Vleugel (6-2 6-4) terwijl Adrie en Joke met een miniem verschil (3-6 7-6 7-5) van Joyce van Gelder en Dia na Coppoolse wonnen. Jeugd Een prima idee van de wedstrijdlei ding en de jeugdcommissie was het om de jeugdfinales gelijk met de se nioren te laten spelen. Nu konden de ouderen getuige zijn van de presta ties van de aanstormende jongeren. Leuke en spannende partijen die soms pas aan het eind van de derde set werden beslist. Martine Viergever en Barbara Kortlever wonnen na een slijtageslag met 5-7 6-1 en 7-5 van Es ther Roth en Annemarie Elenbaas het meisjesdubbel in de leeftijd lage re school. Het jongensdubbel in die categorie werd door Ralph v, d. Ou den en Emile Wielaart gewonnen met 6-4 6-1 van Jacco Gecrtse en Marcel Huizer. De mixed lagere school was een DEN HAAG - Tom van 't Hek heeft coach Hans Jorritsma laten wet^n zich niet meer beschikbaar te stellen voor het Nederlands herenhockey team. De 29-jarige aanvoerder van Oranje had na het toernooi om de Eu ropese titel in Moskou, dat Neder land in augustus won, al grote twij fels over de voortzetting van zijn intcrlandloopbaan, die 187 wedstrij den omvat. De arts in militaire dienst ver klaarde toen steeds meer moeite te hebben met de telkens omvangrijker wordende voorbereidingen op grote toernooien, waardoor ook het plezier in de hockeysport - een eerste voor waarde voor Van 't Hek - verminder de. BRUINISSE - Na drie ronden in de huishoudelijke competitie van de schaakvereniging TOG staat Ad van Klinken aan de leiding. Ditmaal ging Piet Knop aan Van Klinken ten onder. In een gelijke stelling was C. v. d. Berg nogal slordig met z'n 'vee'. Hij gaf een paard weg waarna A. Versendaal het voordeel niet meer uit handen gaf en won. J. de Jonge won regulier van K. v. d. Bos terwijl voor zitter J. Reurich in een spannende match verloor van A. v. d. Berge. B. Lagendijk klopte L. J. v. d. Bos. L. Houkamp strooide rijkelijk met ka- do's waar A. Knop dankbaar gebruik van maakte en won. Na een frontale aanval op z'n dame kwam L. Hoek man in de verdrukking waar M. Hou kamp de volle winst uit haalde. ZIERIKZEE - De onderlinge com petitie van damvereniging Zierikzee zal ongetwijfeld weer voor de nodige spanning zorgen. Na twee ronden gaan Jos de Wild, Sjaak Douw en John Honig gezamenlijk met drie punten aan de leiding. In de eerste ronde won Jos de Wild van zijn vader Rinus de Wild na een snel gehaalde dam. Sjaak Douw won op zijn beurt van Rinus van de Wielen na goed positiespel. John Honig zege- vierde na taai verzet van A.J. Flik- weert. Cor Boot verloor verrassend van juniorspeler Jan-Peter van der Veer, die zich in de tijdnoodfase posi tioneel beter staande hield. In de tweede ronde kwamen Jos de Wild en'Sjaak Douw tegen elkaar re mise overeen in een partij met wisse lende kansen. John Honig en J.L. Smalheer bereikten in hun treffen hetzelfde resultaat na een volkomen gelijk opgaande strijd. Ibnslotte was er nog winst voor Rinus van de Wie len, die in het middenspel door een fraaie slagzet toesloeg in een duel te gen Jan-Peter van der Veer. MIDDELBURG - Tafeltennis-pupil Paul de Graaf van het Zierikzeese Scaldina heeft in Middelburg de voorronden gewonnen van de natio nale jeugd-meerkampen. De Graaf moest in de poule aantre den tegen twee tegenstanders van 't Zand en een opponent van het Mid delburgse MZ in een vierkamp. De eerste winstpartij van de jeugdige Zierikzeeënaar was tegen S. Nguyen van MZ vlot binnen in twee sets van 21-11 en 21-12. De wedstrijd tegen J. van Delft van tafeltennisvereniging 't Zand leverde nog minder proble men op: 21-3 en 21-4. Ook het derde duel tegen 't Zand-speler S. den Har- tog zette De Graaf om in een snelle overwinning met de ruime cijfers 21- 12 en 21-4. Na de eindzege in zijn poule moest Paul het vervolgens opnemen tegen de in de andere poule als tweede geëindigde R. Treebusch van MZ en Knol van alweer 't Zand. Van deze ta feltennissers ondervond De Graaf evenmin moeilijkheden, en hij schoof hen beiden dus eveneens aan de kant, met respectievelijk 21-17 21-16 en 21-14 21-11. Slechts deze twee kruisfinales waren enigszins de moeite waard. Voor de rest staat Paul de Graaf als pupil op eenzame hoogte in de afde ling Zeeland. De eerstvolgende ron de, die in landelijk verband wordt ge speeld, wordt afgewerkt op 22 november in Limburg. ZIERIKZEE - Het eerste jeugd- team van tafeltennisvereniging Scal dina uit Zierikzee heeft tegen het eerste van titelfavoriet Wilno in Vlis- singen een 8-2 nederlaag geleden. Ondanks het verlies kan het hoog ste Scaldina-jeugdteam terugzien op een redelijke wedstrijd. Paul de Graaf scoorde al meteen bij het begin het enige individuele punt voor de Zierikzeeënaars in een technisch hoogstaande partij. In het dubbel was hij succesvol met Ralph van Dijk. Van Dijk en Reitse van der Wek ken deden het in hun enkel-spelen niet slecht, maar wonnen niet. Scaldina II van de jeugd won thuis tegen het Middelburgse MZ II met 6- 4. Als er geconcentreerder en tacti- scher door de thuisploeg was ge speeld, zou er meer hebben ingezeten voor de Schouwenaren, die wel aan de leidin blijven. Danny Pantekoek viel tegen met tweemaal winst, ter wijl Jorg Bleijenberg een keer een ze ge behaalde. Marco Hanse deed het als derde speler naar verhouding het beste met twee winstpartijen. Wilno III-Scaldina III 1-9, met zeges voor Mario van Popering (3x), Sjaak Hanse (3x) en Jeremy van Dijk (2x). 't Zand VI-Scaldina IV 6-4: winst voor Danielle Castel (2x), Marika Walra ven (lx) en Arno Wanders (lx). Scaldi na V-MZ VII 8-2, met zeges voor Sytze van der Wekken (3x), Saskia van Po pering (2x) en Sandor Schregardus <2x). ZIERIKZEE - In hotel Bom te Burgh-Haamstede zal van vrijdag 2 tot en met zondag 4 oktober de finale 2e klasse driebanden worden ge speeld om het kampioenschap van het district Schouwen-Duiveland van de KNBB. Uit de voorwedstrijden hebben de volgende spelers zich voor het finale- toernooi weten te plaatsen: J. C. Eve- raers (B.V. Renesse), R. de Bruijn jr. en T. Wittenberg (KVL, Noordgou- we), P. Bodbijl (DOS, Dreischor), C. van Doorn en H. Stols (Bommenede, Zonnemaire), A. de Waay (Winden- burg) en J. den Haan (Witte van Haemstede). De partijlengte is 25 ca ramboles en de moyennegrens van 0.400 tot 5.49. Vrijdagavond 2 oktober om 19.00 uur zullen de volgende partijen wor den gespeeld: T. Wittenberg-C. van Doorn, P. Bodbijl-H. Stols, R. de Bruijn-A. de Waay en J. C. Everaers-J. den Haan. De organisatie is in han den van de biljartvereniging Witte van Haemstede. ZIERIKZEE - Aan de voorwedstrij den 3e klasse libre van het district Schouwen-Duiveland van de KNBB zal door zevenentwintig spelers wor den deelgenomen, welke in vijf pou les zijn ingedeeld. In poule A zullen uitkomen: D. Boonman, J. Bolle, J. de Regt, J. Snij ders, W. aan de Wiel en M. Goud zwaard. In poule B: A. de Jonge, A. van den Berge, T. Wittenberg, L. Koopman, C. van der Werf en A. Hey- boer. In poule C: J. van Almkerk, R. van Dijk, W. Remeeus, C. Dorreman en D. de Jonge. Poule D: J. Janssen, J. Everaers, N. Tuinman, A. Smits en J. Stols. Poule D: R. Boerma, F. van der Lee, A. Rijnberg, H. Messemaker en A. Verwest. De wedstrijden zullen worden ge speeld op dinsdag 13 oktober bij B.V. D'Eule en B.V. Bommenede; donder dag 15 oktober bij B.V. Bommenede; dinsdag 20 oktober bij B.V. Phoenix en B.V. Renesse; woensdag 21 oktober bij B.V. Entre Nous; donderdag 22 ok tober bij B.V. KVL; dinsdag 27 okto ber bij B.V. Witte van Haemstede en B.V. Onder Vrienden; en donderdag 29 oktober bij B.V. DOS en B.V. OKK. De partijlengte is 80 caramboles en de moyennegrens van 1.70 tot 2.49. BRUINISSE - Op manege De Ko renzolder te Bruinisse is een drukbe zochte onderlinge wedstrijd dres suur gehouden als één van de vijf jaarlijkse dressuur- en springwed- strijden daar. Er werden goede pres taties geleverd door de deelnemende ruiters en amazones van Schouwen- Duiveland en Goeree-Overflakkee. De hoogste score van de dag werd gerealiseerd door Anneke Schuur man met Andreas in de L-proef voor manege-paarden. Zij haalde een punten-totaal van 132. Daphne Ha- meeteman met Stacey en Annet van Oeveren met Rhoona lieten hier res pectievelijk 127 en 124 punten aante kenen. In de BI proef bracht Jolanda van de Marei het tot 128 punten, Elly Jech tot 121. In de pony-dressuur ging de zege in de jongste leeftijdscategorie naar Gu ana Driessen, voor Inge Verhulst: 112 tegen 111 punten. In de BI eirtdigden Wendy Bruens en Cynthia Besling ge lijk (122), terwijl in de B2 proef Liset- te in 't Veld (122) Sandra Buth achter zich liet (117). In de dressuur met eigen paarden reed Wim Maaskant met Salvador su perieur naar de winst met een score van 130. Huib Goetheer met Theo en Marianne van de Goot volgden met 122 punten ex aequo als tweede. De derde plaats was weggelegd voor de veelbelovende combinatie Karin Ruttinger-Casper. Verder lieten An net en Bo Wenders met Urban, alsme de Mirek Jech met Breskot ver dienstelijke proeven zien net onder de grens van 120 punten. ZIERIKZEE - De koninklij ke Nederlandse hond voor het redden van drenkelingen (KNBRD) houdt zaterdag 2 ok tober districtswedstrijden in het Zierikzeese zwembad On derdak. Aan deze wedstrijden zal worden deelgenomen door vijf reddingsbrigades uit het dis trict Zuid-West: Goes, Middel burg. Oostburg. Vlissingen en Zierikzee. In totaal zijn er zes tien ploegen van elk zes perso nen, onderverdeeld in de cate gorieën senioren en junioren (dames, heren, jongens en meisjes). De wedstrijden be ginnen om 16.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 11