u^1 Burgemeester legt eerste steen voor uitbreiding Brouws stadhuis Ondanks matig weer toch redelijk seizoen voor recreatie-ondernemers Onderscheiding voor bemanning reddingsboot Koningin Beatrix DE ZIERIKZEESCHE COURANT mm Gewond bij val van fiets WAV IKV PÊ Bitr L/ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Asielzoekers Scouting Geschiedenis Voetbal B en w van Middenschouwen gaan node ak- De reünie van de scouting in Nieuwerkerk Willem Borrendamme was in het verleden een Bruse Boys heeft verlies geleden tegen het koord met de opvang van een beperkt aantal heeft in zijn totaliteit zo'n 100 bezoekers getrok- tovenaar met papier maché; een historisch ver- sterker opererende Yerseke. (Pag. 6). asielzoekers. (Pag. 2). ken. (Pag. 3). slag. (Pag. 4). MAANDAG 28 SEPTEMBER 1987 144ste jaargang Nr. 24208 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Teleurstellingen zijn de jaarringen des levens. W. C. Capel Verbouwing geheel volgens schema BROUWERSHAVEN - „We hebben de ruimte nodig om als gemeente goed te kunnen functioneren. En het stelt ons ook in de gelegenheid om het oude gedeelte van het stadhuis meer voor representatieve doeleinden te ge bruiken", aldus burgemeester C. Slabbekoorn bij het leggen van de eerste steen voor de uitbreiding van het Brouwse stadhuis. Na enige aanloopmoeilijkheden, met name met de fundering, verloopt de bouw voorspoedig. „Dat heeft-ie meer gedaan. Dat zie je zo", was het commentaar van een van de bouwvakkers die toekeek hoe de Brouwse burgervader de troffel hanteerde. „Laat hem maar doorgaan Theo, dan heb jij vandaag een'rustige dag". Uit handen van J^L"C. Stegink, directeur van aannemersbedrijf Ste gink BV uit Vlissingen, mocht Slab- bekoom voor zijn metselprestaties een troffel met gravering ontvangen. Men verwacht voor de bouwvakva kantie volgend jaar de uitbreiding op te kunnen leveren. De eerste aanzet voor de verbou wing werd gegeven in 1981. De nood zaak tot uitbreiding begon steeds nij pender te worden. Wegens ruimtege brek in het eigenlijke stadhuis werd de secretarie ondergebracht in het pand naast het stadhuis. Een verre van ideale situatie omdat het hier een gewoon woonhuis betrof met veel trapjes en trappen en kleine ruimtes. Wat de werkomstandigheden niet ten goede kwam. Bovendien was er noch in het stadhuis zelf noch in de 'depen dance' plaats voor het gemeente-ar chief van Brouwershaven. Architektenbureau Kramer uit Schuddebeurs kreeg in 1984 opdracht een voorlopig plan op te maken. Bij de plannen is rekening gehouden met invaliden. Er komt een grote voor deur en een lift. Met de kosten voor inrichting van gemeentesecretarie en stadhuis, advieskosten, en dakisola tie van het bestaande stadhuis mee gerekend kost het karwei in totaal ruim 1.700.000 gulden. Een deel van dat bedrag, 800.000 gulden, wordt ge dekt door een door de gemeente Brouwershaven in de loop der jaren voor dat doel opgebouwde bestem-, mingsreserve. Bijna 900.000 gulden komt uit de algemene reserve van de gemeente. Omdat er als alles klaar is geen huur meer aan de gemeente Dui- veland hoeft te worden betaald voor de opslag van het gemeente-archief heeft de gemeente Brouwershaven jaarlijks een voordeel van 12.000 gul den. Als alles verder volgens planning verloopt wordt de uitbreiding in juli 1988 opgeleverd. „In het begin onder vonden we wat problemen. Met name met de fundering", aldus Stegink. „Maar nu gaat alles prima. We liggen zelfs voor op schema". Burgemeester Slabbekoorn (r) legt de eerste steen. De balans na een koude en natte zomer ZIERIKZEE - Ondanks de matige weersomstandigheden van de afgelopen zomer lijkt het mee te vallen met de resultaten van de recreatie-ondernemers. Geen klaagzan gen noch juichende woorden. 'Het is best meegevallen' is de algemene teneur. Wel wordt door verschillende ondernemers de vinger op de zere plek gelegd: het gebrek aan slechtweervoorzieningen. Vooral de WV's hebben heel wat keren de vraag 'Waar is er hier iets te zien'? moeten beantwoorden. Het toeristisch seizoen is weer ach ter de rug. Renesse is, in ieder geval door de week, weer het domein van de autochtone bewoners en ook in Burgh-Haamstede wordt het straat beeld niet langer beheerst door toe risten. Tijd om de balans op te maken van een toeristisch seizoen met, voor al in juni, een overmatige hoeveel heid neerslag en temperaturen die te laag waren voor de tijd van het jaar. Meegevallen „Ach, we mogen niet mopperen. Ik vond het wel opvallend dat er weinig mensen zeurden. Misschien komt dat omdat het overal in Europa slecht weer was", aldus Tineke Deurloo. Zij is VW-informatrice in Burgh-Haam stede. „Een gevolg van het slechte weer was in ieder geval dat er veel mensen op zoek gingen naar overdek te attracties. Helaas hebben wij op dat gebied weinig te bieden. Al vind ik persoonlijk dat sommige mensen ook wel erg snel ergens op uitgeke ken zijn. Op een dag dat het geen strandweer is kun je toch, met de kin deren, gaan wandelen in de Domei nen. 'Ja, maar daar zijn we gisteren al geweest'. Ik bedoel maar, de Domei nen beslaan 300 hectare. Dat heb je toch niet in een dag gezien". Tegenover l?et feit dat het strand door minder mensen met een bezoek is vereerd staat het feit dat de meeste markten en braderieën zich konden verheugen in een ruime belangstel ling. „Ja, dan was het hier altijd hardstikke druk. En wat wij hebben gemerkt is dat er ook meer vraag was naar excursies. De rondleiding in slot Haamstede bijvoorbeeld. En de Stormvloedkering is voor ons natuur lijk ook een prima trekpleister. Alles bij elkaar is het voor ons gewoon een goed seizoen geweest", aldus Tineke Deurloo. Veel werk Ook de VVV-Renesse laat, bij mon de van voorzitter J. Janse, een derge lijk gelid horen. „Op het VVV-kan- toor is het steeds behoorlijk druk geweest. Het drukst is het geweest in de twee weken na 25 juli", aldus Jan- se. Door de bank genomen heeft het logies-informatiesysteem afgelopen seizoen goede diensten bewezen. „Ei genlijk moeten de bedrijven zelf elke dag aan de VW doorgeven of ze nog plaats hebben. Maar in de praktijk pakt dat weieens anders uit en komt het er vaak op neer dat vanuit de VW naar de bedrijven gebeld dient te worden". Wisselwerking- In Brouwershaven deelt de WV de ruimte met museum De Vergulde Garnaal. Informatrice Matty Bak ker: „Ik heb het erg gezellig gehad. Ik kan het niet vergelijken met vorig jaar maar ik heb wel de indruk dat het behoorlijk druk is geweest. Ik heb bijna 1800 klanten gehad. De Ver gulde Garnaal heeft ook erg goed ge draaid. Wat dat betreft is er een soort wisselwerking tussen de WV en De Vergulde Garnaal. Als er mensen voor de VVV in het pandje komen wijs ik ze er altijd op dat er een mu seum op de bovenverdieping is. Meestal nemen ze dan wel een kijkje en komen ze heel enthousiast weer naar beneden. Op dit moment is het probleem dat er alweer zoveel dicht is. Veel kleinere musea drijven op vrijwilligers", aldus Matty Bakker. „In de Sint Nicolaaskerk zijn ook veel mensen wezen kijken. Er waren wel mensen die eerst logies gereser- WÊff Het strand: weinig zonnebaders, wel een aantal wandelaars. veerd hadden en dat afzegden vanwe ge het slechte weer. Maar er werd wei nig geklaagd. Hoewel de mensen soms druipend binnenkwamen". Plaats over Navraag leert dat campings niet het gehele seizoen vol hebben geze ten. Vooral grotere campings hadden regelmatig plaats over. „Als ik het zou moeten vergelijken met vorig jaar zou ik de bezetting willen om schrijven als 90 procent", aldus een van de campinghouders. „Je kunt als campingbeheerder ook wel merken dat de vakanties steeds meer ge spreid worden. Het is nu september, maar het is bij ons nog behoorlijk druk. Door de bank genomen hebben we trouwens geen slecht seizoen ach ter de rug hoor. Ik denk dat het wat dat betreft heeft meegespeeld dat het elders in Europa ook geen best weer was. Wie mooi weer wilde moest het echt een behoorlijk eind verderop zoeken". Waar de campinghouders wel mee te maken kregen waren mensen die hun vakantie vanwege het slechte weer wat inkortten. Maar alles bij el kaar genomen is men toch redelijk te vreden over het verloop van het sei zoen. „Als bungalowpark hebben wij wat minder te maken met mensen die zomaar op de bonnefooi komen. Men heeft van te voren gereserveerd, en een gedeelte betaald, dus dan wordt een vakantie niet zo snel afgezegd", aldus R. L. Boerma van bungalow park Burghstede. „Het is wel zo dat als het bijvoorbeeld in juli mooi weer is mensen eerder in een vakantie stemming komen en dan ook eerder geneigd zijn om een huisje te reserve ren. Maar het is moeilijk te zeggen wat dat ons nou aan klanten heeft ge scheeld". Afhankelijk Recreatie-ondernemers die zeker afhankelijk zijn van het weer zijn de strandtenthouders. Pas nog staken zij een beschuldigende vinger op naar het KNMI. Zij claimden dat de weers- voorspellers voor een deel verant woordelijk zijn voor een lagere om zet. Men concludeerde dat als de weerman zegt dat het die dag slecht weer wordt de mensen ook niet naar het strand komen. H. J. Broekhuis van standpaviljoen Het Schouwse vervolg pagina 2 Voor hulpverlening bij ramp Herald of Free Enterprise BURGHSLUIS - Schipper I. Breen en de opstappers M. K. Overbeeke, M. L. J. Muste, P. F. Koppenaal en F. M. van Oeveren van de reddingsboot Koningin Beatrix te Burghsluis behoren tot de redders aan wie de Commissa ris van de Koningin dr. C. Boertien een herinneringspla quette zal uitreiken. De aanleiding hiertoe is hun deelna me aan de hulpverlening bij de ramp met de veerboot de Herald of Free Enterprise voor de haven van Zeebrugge. Behalve aan de bemanning van de Koningin Beatrix wordt de onder scheiding ook toegekend aan de opva renden van de reddingsboten uit Stel lendam, Breskens en Cadzand die evenals de Koningin Beatrix op de avond van 6 maart onmiddellijk naar Zeebrugge voeren toen het bericht van het vergaan van de veerboot doorkwam. De uitreiking van de on derscheidingen gebeurt in aanwezig heid van de directie van de Koninklij ke Zuid-Hollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen op, vrijdag 2 oktober in het Provincie huis te Middelburg. Inzet bemanning De Koningin Beatrix arriveerde om 22.00 uur op de plaats van de ramp. Drie van de bemanningsleden gingen over op het wrak. Eerste hulp werd verleend aan drie overlevenden die zes uur in het wrak opgesloten had den gezeten. Zij werden overgegeven aan een helikopter. De bemanning hielp ook bij het bergen van dertig verdronken personen. Van de hoge snelheid van de Koningin Beatrix werd dankbaar gebruik gemaakt ZIERIKZEE - Een fietstocht door Zierikzee liep voor mevrouw J. J. I. H. V. uit Capelle aan den IJssel slecht af toen zij ter hoogte van het weste lijk havenhoofd te Zierikzee met haar regenpak achter de trapper bleef han gen. De 65-jarige dame kwam daarbij zodanig ten val dat zij haar heup brak. Zij werd per ambulance.overge bracht naar het Rode Kruiszieken- huis. Het ongeluk gebeurde zondag morgen om ongeveer 9.40 uur. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's voor het vervoer van doktoren, dui kers, zuurstof en experts naar de plaats van de ramp. Volgens de Koninklijke Zuid-Hol landse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen hebben alle redders zich gedurende vele uren kei hard ingezet om waar mogelijk nood te lenigen. „Niets was hen teveel. Zonder uitzondering was iedereen diep onder de indruk van het dra ma", aldus de brief waarin dc uitrei king van de plaquettes wordt aange kondigd. De eerste minister van Groot-Brit- tannië Margaret Thatcher zond de reddingsmaatschappij een bedank brief voor de geleverde inspannin gen. Bij de waardering naar buiten toe stonden de redders volgens de reddingsmaatschappij een beetje bui ten spel. Daarom heeft de directie het initiatief genomen om ter gelegen heid van haar jaarlijkse inspectie tocht deze herinneringsplaquctte te overhandigen. In totaal komen 21 be manningsleden van de diverse red dingsboten voor de onderscheiding in aanmerking. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Zonnige perioden Met een hogedrukgebied in de om geving is het rustig herfstweer. Er zijn geen buien meer en overdag flin ke zonnige perioden. De wind is zwak en komt uit noordelijke richting. De temperatuur wordt 16 graden. Mini mumtemperatuur komende nacht 6 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 2 okt.: Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht:'noordoost 3 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: oost 4 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 29 sept. Zon op 06.36, onder 18.23 Maan op 14.42, onder 21.00 Eerste Kwartier: 30 sept. (11.40) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De komende nacht daalt het kwik tot een graad of 8 aan de kust tot omstreeks 2 graden plaatse lijk in het binnenland. Op veel plaat sen is vorst aan de grond mogelijk. Morgen, dinsdag, zijn er perioden met zon en is het droog. Warm wordt het niet, ongeveer 14 graden. Dé wind is zwak tot matig, rond kracht 3, en is noordelijk. Dit rustige en frisse najaarsweer wordt veroorzaakt door een hoge drukgebied boven Noordwest-Euro pa. Deze hoge druk handhaaft zich ook de komende dagen boven onze omgeving zodat dit weerbeeld maar weinig verandert. HILVERSUM - Minister De Korte (economische zaken) meent dat er „ruimte" is om het kleinverbrui- kerstaricf van aardgas op I januari 1988 met een cent per kubieke meter te verlagen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1