streeknieuws 'Verbazend dat niemand eerder in dit gat in de markt sprong' Fietsen voor restauratie kerk Veel mensen bij bazar Krukels MIDDEN MIDDENSTAND Rechter steunt Domburg- bij reconstructie plannen Zeevisserij had in 1986 goed jaar Slechte verlichting Apparatuur van zeilboot gestolen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 september 1987 Nr. 24206 5 Rien van Beers besloot tot de vestiging in Zierikzee omdat hij vaak lover het water' moest om vloerbedekking te leggen bij men sen die vanuit Schouwen-Duive- land in Goes hun vloerbedekking of gordijnen in zijn zaak kwamen ten geeft. „Wij meten en maken gratis de gordijnen die bij ons worden gekocht en meten en leg gen gratis de vloerbedekking", legt hij uit. „Gekoppeld aan popu laire prijzen is dat volgens mij een gat in de markt hier in Zierikzee. I^k begrijp dan ook niet dat nog niet eerder iemand daarop in is gesprongen". INDE Opening Tapijthuis Visstraat Zierikzee MIDDELBURG - Het toeristische stadje Domburg op Walcheren mag van de rechter doorgaan met een vol ledige reconstructie van zijn histori sche stadskom. Dat heeft de presi dent van de rechtbank in Middel burg, mr. G. André de la Porte, be slist bij een uitspraak in kort geding. Domburg, dat ongeveer 4000 inwo ners telt, wordt 's zomers over stroomd door toeristen. De stad stikt dan volgens de wethouder van open bare werken L. Labruyere in het blik. In november 1986 stelden b en w van Domburg al een herinrich tingsplan op omdat het zo niet langer kon. Hoorzittingen en planaanpassin gen konden niet voorkomen dat een deel van de Domburgse middenstand de plannen bleef torpederen. Ze stap ten naar de Raad van State, spanden een AROB-procedure aan en gingen deze week zelfs zo ver om de gemeen te door middel van een kort geding te laten afzien van de plannen. Dat is jiiet gelukt. De president van de rechtbank heeft de eis van de mid denstanders afgewezen. Wethouder Labruyere reageerde woensdagmiddag na afloop van de Rien van Beers. ZIERIKZEE - Bellend en juichend gingen ongeveer zestig kinderen van de ba sisschool Sint Willibrordus uit Zierikzee op de fiets op weg naar het natuurgebied Dijkwater bij Sirjansland. Zij maakten een sponsor fietstocht om geld bijeen te brengen voor de restaura tie van de Rooms-Katholie- ke Sint Willibrorduskerk aan de Hoge Molenstraat. Zoals bekend is de achttiende- eeuwse kerk, die ooit onderdak bood aan katholieken die in het geheim hun geloof wilden belijden, aan res tauratie toe. Nadat bleek dat het ge bouw sinds 1963 voorkomt op de mo numentenlijst van de Rijksdienst Monumentenzorg werd een plan ont worpen voor een ingrijpende opknap beurt. De kosten daarvan, die worden geschat op 800 a 900.000 gulden, wor den voor tachtig procent betaald door deze dienst. De overige kosten zijn voor de parochie. Om dit geld bijeen te brengen heeft de parochiegemeenschap inmiddels enkele initiatieven genomen waaron der een boekenbeurs en onlangs een mosselavond. Mede door royale gif ten van de parochianen heeft men in middels ongeveer een ton bij elkaar. Om aan dat bedrag ook hun steentje bij te dragen hebben de leerlingen van de basisschool Sint Willibrordus enkele weken geleden tegen een klei ne vergoeding stenen uit het nieuwe gazon bij de Corneliastichting ge raapt. Dit om te voorkomen dat de grasmaaimachines kapot gingen. En nu dus een sponsorfietstocht. Basisschooldirecteur Paul van der Sneppen kon nog niet precies vertel len hoeveel geld dat zou opleveren. „De kinderen hebben hun ouders, vrienden en bekenden benaderd met het verzoek de tocht per kilometer te sponsóren. Dat is nog niet helemaal afgerond". Het initiatief krijgt bo vendien volgende week woensdag een vervolg met een sponsorwandel tocht waaraan wordt deelgenomen door de jongste vier groepen van de basisschool. Aan de fietstocht namen de vier hoogste groepen van de Sint Willi- brordusschool deel. Via de wegen en dijken reden zij ongeveer 25 kilome ter richting Sirjansland om via Drei- schor en Noordgouwe over de Lever- dijk weer terug te fietsen. De kinderen werden begeleid door een aantal leerkrachten en ouders. Zij hadden geluk want de zon was zo vriendelijk de gehele tocht te blijven schijnen. De vier hoogste groepen van de basisschool Sint Willibrordus tijdens een sponsorfietstocht voor de restauratie van de Sint Willibrorduskerk. BRUINISSE - De kledingbeurs die de Stichting Peuterspeelzaal De Krukels in het Nederlands Hervormd vereni gingsgebouw hield is wederom een groot succes geworden. Na telling van het geld van alle verkochte spulletjes bleek er iets meer dan f 2500,— netto te zijn overgebleven. Een grote menigte van koopgrage moeders en een enkele vader overspoelde het verenigingsgebouw terwijl de meegekomen kinderen zich vermaakten in het speelhoekje. Naast de bekende kledingbeurs was er tevens een rommelmarkt, een koffiehoekje, een enveloppenloterijen verschillende at tracties voor de jeugd. Kleding, boeken-, speelgoed en allerlei snuisterijen vonden gretig aftrek. Yvonne Geluk, secre taresse van de peuterspeelzaal, sprak na afloop van een prima geslaagde middag met een geweldige opbrengst. Ze sprak daarbij ook haar dank uit aan de middenstand van Bru die verschillende prijzen beschikbaar had gesteld. Maar liefst 1500 oliebollen werden er afgenomen diq door Theo Kriger werden gebakken en waar zelfs Nieuwsbodefoto graaf Johan Junior niet vanaf kon blijven. ALPHEN AAN DEN RIJN - In het wegvervoer dreigt een groot tekort aan vakbekwame chauffeurs. Om de ze trend om te draaien moet het ima go van de bedrijfstak worden verbe terd, waarbij het gaat om zaken als beloning, inspraak en medezeggen schap, arbeidstijden en arbeidsom standigheden. Als we daarin nu niet op forse schaal investeren zullen de problemen over vijf, zes jaar onoplos baar blijken. DEN BOSCH - De financiële eisen die de ontslagen directeur van de Brabantse Ontwikkelings Maat schappij (BOM) drs. F. S. aan zijn vroegere werkgever stelt zijn absurd en gespeend van elke realiteitszin. Dat was de reactie van de BOM bij de rechtbank in Den Bosch waar S. een niet genoemd bedrag als schade loosstelling eiste van de BOM, omdat hij vindt dat hij ten onrechte ontsla gen is. De BOM verwijt hem dat hij fout heeft gehandeld door privé aandelen te verhandelen van een door de BOM ondersteund bedrijf. BREDA - Vijf Nederlanders en vier Belgen zijn gearresteerd wegens het op grote schaal stelen van BMW- en Mercedes-personenauto's. De schade, voor zover tot nu toe bekend, be draagt ruim een miljoen gulden. Dit heeft een woordvoerder van de rijks politie bekendgemaakt. schillende soorten vloerbedek- -king die allen op rol of op staal kunnen worden bekeken. Nog be langrijker is -yalgens Van Beers dat dat alles omniddelijk te leve ren is. „Als het moet dezelfde dag nog. We werken vanuit een cen traal magazijn in Kapelle". Behalve tapijtvloerbedekking omvat het assortiment van het Ta pijthuis ook 80 verschillende soorten vinyl en honderden ver schillende gordijnen waaronder rolgordijnen en verticale jaloe zieën. Van Beers heeft de ervaring dat het publiek de laatste tijd steeds vaker naar deze laatstge noemde artikelen vraagt. „Er is ook een sterke trend voor grijze en blauwe tinten". Van Beers is er klaar voor. Vanaf heden staat zijn team, bestaande uit twee atelier- naaisters voor de gordijnen, drie man buitendienst voor het leggen van de vloerbedekking en drie verkopers, niet alleen in Goes maar ook in Zierikzee ter be schikking van de klanten. landsvrouwen van de afdeling Brou wershaven ook informatie over het poeliersy.ak tijdens, een van 'de sa menkomsten. Die werd gegéveri door H. L. Everse uit Yérseke. Sinds drie jaar is hij werkzaam in het vak en runt een eigen poelierszaak, plus detail- en groothandel. Voordat Ever- se van wal kon steken vertelde voor zitter N. Constandse-Dorst, dat er tij dens de Brouwse dag een netto bedrag van 640,— was opgehaald doorverkoop van lekkernijen, zelfge maakte advokaat en jam. Naast en kele algemene zaken over het pan klaar maken van een kip, wild of ge vogelte liet Everse zien hoe dat werd gedaan. Zo werd elk stukje vlees van de kip gebruikt. Voor ondermeer soep, maar ook de welbekende kipfi lé en de drumstick. Van de kipfilé wordt bijvoorbeeld weer de schnitzel, soepvlees, saté en cordon bleu verkre gen. Het bleken allemaal maar klei ne handelingen te wezen, om een stukje vlees op je bord te krijgen. Verder worden er van kip ook gehakt, kipburgers, kipbiefjes en kiprolade gemaakt. Na de praktijk en de theo rie gezien en gehoord te hebben kon er wat geproefd worden. PIT-collecte De PIT-collecte ten bate van het Protestants Interkerkelijk Thuis front heeft in Brouwershaven 283,50 opgebracht. Gevers en collec tanten worden bedankt. NIEUWERKERK Oud papier Ten bate van de zending van de Ge reformeerde Gemeenten wordt mor gen, vrijdag 25 september, oud papier opgehaald vanaf 18.30 uur. Gevraagd wordt het papier gebundeld gereed te zetten. BRUINISSE Collecte De collecte ten bate van het Bea- trixfonds heeft in Bruinisse 1751,05 opgebracht. Gevers en collectanten worden bedankt. Busreis van soos De bejaardensoos van mevrouw IJ- zelenberg hield een busreisje naar de BeVelanden en Walcheren. Met een volle bus, 54 personen, ging het eerst naar De Val waar koffie met gebak gereed stond. Daarna over de Zee- landbrug door Goes, Wemeldinge en Hansweert naar Yerseke. In 's Hee- renhoek in de Kiekkieris kreeg het gezelschap na een drankje een diner voorgeschoteld. Tbt veler verrassing kwam de 's Heerenhoekse volksdans groep De Klompendansers enkele dansen opvoeren. Onder hen enkele bejaarden die nog dansten dat het een lust was. Daarna een rit over de bou levard van Vlissingen met prachtig uitzicht op de zeeschepen die de Wes- terschelde opstoomden. De terugweg voerde langs Koudekerke en Dom burg, langs het Veerse Meer naar Bruinisse waar in de Cleene Mossel een goed voorziene koffietafel klaar stond. Om zeven uur waren alle men sen weer thuis, voldaan na de mooie toer en het prachtige weer. uitspraak opgelucht. Architecten hebben bij de opstelling van de re constructieplannen zo veel mogelijk gewerkt aan de hand van authentieke afbeeldingen van het oude Domburg, waar rond de eeuwwisseling veel vorsten en kunstenaars nieuwe inspi ratie opdeden. We willen voetgangers en fietsers, die helemaal in het gedrang waren gekomen door de onophoudelijke stroom auto's door de kom, weer wat- lucht geven, aldus de wethouder. Domburg heeft haast om met de werkzaamheden te beginnen. Men heeft uitgerekend zeker acht maan den nodig te hebben voor de recon structie. Met Pinksteren volgend jaar moet de zaak afgerond zijn, want dan start het toeristisch seizoen weer in Domburg. LELYSTAD - Het vervoer van zieke baby's door de lucht is weliswaar twee keer duurder dan over de weg, maar ook tweemaal zo snel. Door de tijdsbesparing die het vervoer per he likopter oplevert zou het risico op sterfte en blijvende handicaps kun nen verminderen. Dat stelden de oprichters van de Stichting Natio naal Helikopter Transport voor ern stig zieke kinderen woensdag in Le lystad bij de officiële start van de stichting. LELYSTAD - De politie heeft nog geen enkel spoor van de vermiste Su rinaamse vrouw Farida Mohammed Joesoef, die op maandagmiddag 14 september op mysterieuze wijze uit haar woning aan het Galjoen in Le lystad is verdwenen. ZIERIKZEE - De resultaten van de kottersector zijn in 1986 opnieuw sterk verbeterd. Vorig jaar was dan ook, dankzij de lage brandstofprij zen, een van de beste jaren van de af gelopen tien jaar. In de grote zeevis serij lieten de resultaten een lichte vooruitgang zien, maar het eindsal- do bleef toch iets beneden de nullijn. Ook de mosselcultuur heeft in 1986, voor het tweede achtereenvolgende jaar, een flinke verbetering van de rentabiliteit gerealiseerd. Dat meldt het Landbouw Economisch Instituut (LEI) in het jaarlijks verslag over de bedrijfsresultaten in de visserij. In de kottervisserij bleven de in vesteringen vorig jaar op het niveau van 1985. Dat was ongeveer 40 pro cent lager dan in de twee voorgaande jaren. De totale besomming (omzet) is mét rond vijf procent gedaald, zowel bij de kleinere als bij grotere sche pen. De olieprijs, die in 1985 nog 70 cent per liter bedroeg, kwam echter nu pp rond de helft uit. Dat maakte een besparing van ruim 120 miljoen gulden mogelijk, zodat zowel de belo ning van de bemanning als het be drijfseconomisch resultaat aanzien lijk kon stijgen. Het netto-resultaat van de meeste groepen kotters onder de 300 pk bleef ook in 1986 negatief. De vlootcapaciteit van de grote zee visserij liep in 1986 terug. Er werden 9 schepen aan de vloot onttrokken - waarvan zeven naar Peru werden ver kocht - terwijl slechts twee nieuwe in de vaart zijn gebracht. De totale op brengsten daalden meer dan de kos ten, zodat de arbeidsopbrengst ook terugliep. Door lagere lonen vermin derde echter ook het netto-tekort. De bedrijven blijken moeite te hebben de exploitatie, met inbegrip van acti viteiten als het overnemen van vang sten van buitenlandse vaartuigen, binnen het raam van de geldende vangstbeperkingen sluitend te hou den. Mossel In het seizoen 1986/87 is de totale mosselproduktie met 42.000 ton ge daald ten opzichte van het seizoen 1985/86. Doordat de invoer beperkt is gebleven zijn de prijzen meer dan proportioneel gestegen, zodat ook de besomming met ongeveer 18 procent (10 miljoen gulden) is toegenomen. Desondanks is de positie van de klei nere bedrijven opnieuw verslechterd, terwijl vooral de grote hun netto resultaat aanzienlijk hebben verbe terd. ZIERIKZEE - „Alles moet kunnen en meestal lukt het ook". Deze levensfilosofie is van Rien van Beers uit Goes die deze week in de Visstraat 14-16 te Zie rikzee een Tapijthuis opende. Een filiaal van zijn zaak in Goes die in negen jaar tijd een hegrip werd vanwege de concurrerende prijzen en de service. ZIERIKZEE - Het gebruik van fietsverlichting schijnt steeds zeldza mer te worden. Dat moest de Rijks politie Schouwen-Duiveland consta teren tijdens een controle op het rijden zonder licht door fietsers. Er werden vele waarschuwingen en be keuringen uitgedeeld. Ondanks het invoeren van de wielreflectoren is het nog steeds verplicht ook het licht van de fiets aan te doen als het donker wordt. De boete die men riskeert bij het achterwege laten hiervan be draagt 20 gulden. De politie gaat ook weer intensief controleren op-de ver voermiddelen en het weggedrag van scholieren die naar school in Zierik zee rijden. SCHARENDIJKE - Dieven die de beschikking moeten hebben gehad over veel en precies gereedschap heb ben in de periode tussen eind augus tus en het afgelopen weekeinde voor 4000 gulden apparatuur gestolen van het zeiljacht van de heer L. uit Zwijn- drecht dat in de jachthaven van Scha- rendijke ligt. Van de boot verdween de hydraulische achterstagspanner ter waarde van 3500 gulden en twee isolatoren met een gezamenlijke waarde van 500 gulden. De diefstal werd namens de eigenaar bij de poli tie aangegeven door G. d. V. uit Scha rend! jke. ZIERIKZEE Geslaagd Voor het herkansingsexamen Mid denstandsdiploma slaagden Gerard Bouwman, Carla Mol en Tbnja Tbnis, alle drie uit Zierikzee. Ze volgden hun opleiding aan de Zierikzeese Middenstandsavondschool. RENESSE Bejaardensoos De bejaardensoos Renesse start vandaag, dinsdag 24 september het nieuwe seizoen om 14.00 uur in het dorpshuis te Renesse. Nieuwe leden vanaf 60 jaar zijn welkom. BROUWERSHAVEN Plattelandsvrouwen Naast het eten van enkele hapjes kregen de 26 leden van de Platte- kopen. Als een van de redenen daarvoor noemt Rien van Beers de 'service op maat' die hij zijn klan- Onmiddellijke levering- In de nieuwe zaak in de Vis straat kunnen de klanten een keu ze maken uit de complete collectie van zeven fabrikanten uit binnen- en buitenland. Meer dan 300 ver-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5