NIEUWS OP WIELEN De Mitsubishi Sapporo; techniek en luxe in één Zeeland-promotie kenmerk van activiteiten provinciale VVV Staatsloterij Nijpels onthult nationaal milieumonument Vlissingen Borsele daagt staat voor de rechter Zeeuws Mannenkoor vijftien jaar Luctor et Emergo bij marsconcours ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 september 1987 Nr. 24205 5 Marketing- Promotieplan 1988 ZIERIKZEE - Algemene Zeeland Promotie. Dat is het sleutelwoord in het beleid van de provinciale VVV. In haar Marketing- Promotieplan doet de organisatie haar plannen voor de toekomst uit de doeken. Een van de dingen die de provinciale VVV voor ogen staat is een ac centverschuiving van een zuivere consumentenorganisa tie naar die van een producentenorganisatie. „De provin ciale VVV is voor het gehele toeristisch-recreatieve bedrijfsleven actief als coördinator, stimulator en initia tor", aldus het plan. ZIERIKZEE - In deze trekking, van de 773e Staatsloterij, 2e trek king, ruim 268.000 prijzen samen zo'n 10.000.000,-. 20 prijzen van 50.000,- op alle lotnummers 030329 20 prijzen van 20.000,- op alle lotnummers 092852 20 prijzen van 2.000,- op alle lotnummers 059243 200 prijzen van 1.000,- op alle eindcijfers 8795 2.000 prijzen van 250,- op alle eindcijfers 670 2.000 prijzen van 250,- op alle eindcijfers 333 2.000 prijzen van 100,- op alle eindcijfers 146 2.000 prijzen van 100,- op alle eindcijfers 888 20.000 prijzen van 50,- op alle eindcijfers 98 20.000 prijzen van 50,- op alle eindcijfers 21 20.000 prijzen van 50,- op alle eindcijfers 86 200.000 prijzen van 20,- op alle eindcijfers 9 Kenmerkend voor alle provinciale VVV-activiteiten is de algemene Zee land Promotie. Zeeland als toe ristisch recreatieve provincie naar buiten brengen gaat een steeds be langrijker plaats innemen", aldus het plan. ,,De slechte zomer van 1987 heeft het imago van Nederland als vakantieland geen goed gedaan. Ook al was het in Zeeland opnieuw duide lijk beter dan in de rest van ons land, ook Zeeland moet een uittocht naar het buitenland voorkomen. Belang rijker dan ooit is gezamenlijke in spanning om een goed produkt te ma ken en dit produkt met een goede prijs-kwaliteitsverhouding naar bui ten te brengen", sfelt het plan. Sa menwerking is pas zinvol als deze leidt tot een toegevoegde waarde zo als betere acties, doelgerichter wer ken en 'meer waar voor uw promotie gulden'. Financiering Tot nu toe werden de promotie-acti viteiten van de provinciale VVV voor een groot deel gefinancierd door de provinicie Zeeland. „Nu zeker is dat in de komende jaren deze bijdrage zal worden afgebouwd is de Kommissie Structurele Financiering Tberistisch- Recreatieve Promotie op zoek naar een nieuwe financieringsvorm". Vol gens de VW zal het geld in de toe komst van het bedrijfsleven moeten VLISSINGEN - Minister Ed Nijpels van vrom heeft in de Westerschelde voor Vlissingen het nationaal milieumonument onthuld. Hij deed dat door drie schoten af te vuren met een speciaal voor dit doel opge steld oud kanon, maar voor de minister het derde schot had gelost, werd het monument weer omhuld door aanhangers van de zeegod Neptunus. Daarmee protesteerden de werk groep Noordzee, de landelijke vereni ging tot behoud van de Waddenzee en de vogelbescherming tegen het mi lieubeleid van dit kabinet. De voorzitter van het nationaal co mité van aanbeveling milieumonu ment, dr. A. van der Zwan, deelde maandag mee dat de financiering van het monument dat 339.000 gulden heeft gekost, mede dank zij een gift van het ministerie van vrom volledig rohd is gekomen. De Europese Com missie voor het milieu heeft 75.000 gulden bijgedragen aan dit monu ment. De rest van het geld is door di verse andere sponsors bijeenge bracht. Vanuit zee werd ook geprotesteerd door het chemisch bedrijf Hoechst Holland in Vlissingen-oost dat door het fosfaatverbod in wasmiddelen ernstig in de problemen dreigt te ra ken. Over de plaats en de vorm van het monument zijn vriend en vijand zeer tevreden. Het monument is ontwor pen door de Belgische kunstenares Lidy Howaer. Het bestaat uit een be tonnen sokkel met daarop een zwarte polyseter druppel, die de aandacht vestigt op de vervuiling van de inter nationale wateren. Bij hoogwater wordt het monument overspoeld door de Westerschelde, bij laagwater wordt het monument pas zichtbaar. Hopen Minister Nijpels zei te hopen dat het monument aanzet tot nadenken en dat het meewerkt aan een grotere bewustwording van de bevolking. Het milieu is een zaak van ons alle maal, zei hij. De minister zei te gelo ven dat rijk, provincie en gemeente met het beleid dat ze momenteel voe ren nationaal op weg zijn naar een schoner milieu. De drie milieu-organisaties dien den de minister bij monde van Neptu nus onmiddellijk van repliek. De kri tiek richtte zich vooral op het fosfaatprobleem, de cadmiumlozin gen in het nieuwe waterweggebied die ook na juli 1988 doorgaan, en het huishoudelijk en ander afval dat nog steeds ongestraft door schepen over boord wordt gezet op zee. De milieu organisaties verwijten de minister dat Nederland dit marpol-maritiem- polusionverdrag, dat door alle Noordzeestaten is ondertekend, nog steeds niet bij wet heeft geregeld. komen. Bedrijven moeten bewust een deel van hun eigen promotiebud get benutten voor gezamenlijke ac ties in de komende jaren", aldus het plan. Op diverse fronten wordt onder zoek verricht naar het imago van Zeeland als recreatieprovincie. On derzoek heeft onder andere aange toond dat toenemende vergrijzing van de bevolking zorgt voor een forse opleving in de hotelsector en tegelij kertijd een teruggang in de kampeer- sector. Overigens is die teruggang in Zeeland klein in verhouding tot an dere gebieden in Nederland. ,,De kampeersector moet door mid del van diverse extra's terrein terug winnen. Bijvoorbeeld complete ar rangementen, koppeling met attrac ties en dergelijke. Een al jaren be kend manco komt in de onderzoeks resultaten weer naar voren. Musea, bezienswaardigheden en activiteiten buiten het seizoen worden vooral door de steeds groeiende 50plus- groep gemist. Bij gezinnen met jonge kinderen scoort Zeeland hoog. „Zee land wordt de meest kindervriende- lijke provincie genoemd". Watersport Zon, zee en strand blijven de trek pleisters van Zeeland. Erg belangrijk is ook de waterrecreatie. „Zeeland moet als specifieke watersportpro vincie beter uit de verf komen. Bij voorbeeld door het uitgeven van een speciale watersportbrochure". Het imago van Zeeland is goed, maar de basis, de zomermaanden, is te smal. Buiten het seizoen is er te weinig te beleven. Het ontwikkelen van activi teiten buiten het seizoen is dan ook een van de aandachtspunten in het toekomstig beleid van de provinciale VW. Concrete plannen worden door de VW in het Marketing- Promo tieplan niet genoemd. Wel heeft men concrete voorstellen om hotels en restaurants wat meer in de belang stelling te brengen. „Deze sector leent zich uitstekend voor het komen tot activiteiten buiten het hoogsei zoen", aldus de VW. Bij de plannen ook het idee om mogelijkheden te creëren om honden mee te nemen. Dit onder meer om het (strand)wandelen te stimuleren. De VW blijft er ook voor pleiten om musea in de wee kends open te stellen. Stormvloedkering Opmerkelijk weinig aandacht in het Marketing Promotieplan voor UTRECHT - Het conflict tussen de werkgeversorganisaties en de vak centrale FNV over voortzetting van de loonmatiging is in volle hevigheid opgelaaid. Kabinet en sociale part ners leken het afgelopen vrijdag tij dens het najaarsoverleg op het nip pertje eens te zijn over de gewenste loonkostenmatiging. De centrale werkgeversorganisaties stelden de FNV maandag echter opnieuw de eis dat verdere loonmatiging als uit gangspunt voor de CAO-onderhande- lingen wordt onderschreven. DEN HAAG - De subsidieregeling voor premiehuurwoningen uit 1975 kost het rijk evenveel geld als de „goudgerande" subsidieregeling uit 1968, die op de helling moest omdat zij veel te gul was voor beleggers. Het ministerie van volkshuisvesting wist dat, maar presenteerde de nieuwe re geling in de kamer als een besparing voor het rijk. BORSELE - De gemeente Borsele daagt de staat voor de rechter om via een kort geding een bezuinigings maatregel in de begroting van WVC voor 1988 ongedaan te maken. Minis ter Brinkman wil de rijksbijdrage staken voor acht van de elf landelij ke proefprojecten in het kader van de nieuwe welzijnwetgeving en decen tralisatie. Wethouder P. Vollaerd van Borsele heeft dit meegedeeld. De Bevelandse gemeenten zijn al vanaf 1979 betroken bij deze bestuur lijke experimenten, die tot 1 januari 1990 zouden worden voortgezet. Om dat over deze zaak een bestuurlijke overeenkomst is getekend tussen de ministerraad en de gemeenten, waar in ook de jaarlijkse rijksbijdrage is geregeld, vinden de gemeenten dat Brinkman contractbreuk pleegt. De gemeenten mogen van Brinkman hun projecten overigens wel afmaken, maar zonder subsidie. In totaal der ven de Bevelandse gemeenten door stopzetting van de subsidie een be drag van 850.000 gulden op jaarbasis. Zij willen nu een duidelijke uit spraak over de vraag welke waarde afspraken en overeenkomsten tussen het rijk en mede-overheden hebben, aldus Vollaerd. De zaak dient op 6 ok tober in het paleis van justitie in Den Haag. fl de mogelijkheden die de weg over de Stormvloedkering en Neeltje Jans bieden. „Feit is dat de verbinding de eerste jaren een weersonafhankelijke trekpleister wordt: het rijden over de Stormvloedkering wordt doel op zich. Wanneer we de toerist vanuit overig Nederland nemen, moet Schouwen-Duiveland voorkomen dat het op dit punt 'doorgangsgebied' wordt". Op welke manier dat dan zou moeten gebeuren wordt niet duide lijk uit het Marketing- Promotie plan. Wel ziet men mogelijkheden om te komen tot een nieuwe Europese touringcarroute vanaf Amsterdam door de Randstad, Schouwen-Duive land, Neeltje Jans, Walcheren, Zeeuws-Vlaanderen, Brussel, naar Parijs of vice versa. Ook wil men een Deltaroute ontwikkelen. „In de vorm van een boekje zal men Zeeland kun nen doorkruisen via een speciale rou te. Onderweg vindt men herinnerin gen aan het leven met het water, alsmede nieuwe plannen ten aanzien van de waterhuishouding". In 1988 wordt een oud„plan daad werkelijk opgestart. Dit plan bestaat uit het interesseren van buitenlandse charteimaatschappijen van sport- en zakenvliegtuigjes om een luchtlijn op het Zeeuwse vliegveld te openen. Beurzen Het bezoeken van beurzen blijft een belangrijke mogelijkheid tot pro motie van Zeeland. „Een veelbespro ken onderwerp. Feit blijft dat Zee land op een aantal beurzen niet kan en mag ontbreken", aldus de WV. Naast deelname aan Nederlandse beurzen staat voor 1988 ook deelname aan een aantal beurzen in het buiten land op het programma. Zo wordt Zeeland gepromoot in onder andere Antwerpen, Brussel, Berlijn, Ham burg, London, en Parijs. Om de lasten van een en ander op te kunnen bren gen wordt een verdeelsleutel gehan teerd. De streek-VW Schouwen-Dui veland zal voor 20.000 gulden moeten zorgen. De provinciale VVV wijst er op dat het hier niet gaat om het finan cieren uit eigen middelen maar dat geprobeerd moet worden de gelden te verkrijgen via bedrijfsleven, lokale overheden en andere belanghebben den. DEN HAAG - Het gebruik van as best in verf en vernis, cv-ketels en ta bakspijpen is voortaan verboden. Het kabinet heeft besloten de waren wet in deze zin te wijzigen. De uit- bieiding van het zogeheten asbest besluit is ingegeven dooreen richtlijn van de EG betreffende artikelen die asbest bevatten. Asbest kan kanker veroorzaken. Het besluit zal op 1 ja nuari 1988 in werking treden. ROTTERDAM - Sinds zaterdagmid dag half zes is Rotterdam letterlijk een attractie van formaat rijker. Op dat tijdstip werd aan de westkop van het noordereiland, midden in de Maas ter hoogte van Rotterdam cen trum, een 126 meter hoog booreiland gemeerd, dat daar voorlopig bijna honderd dagen zal blijven liggen. „We hebben de skyline van Rotterdam veranderd", zei een tevreden voorzit ter B. de Wit van de Stichting Rotter dam Platform (SRP). Deze stichting heeft het initiatief genomen tot plaat sing van het eiland met als doel er een toeristische attractie van te ma ken. GOES - Het Zeeuws Mannenkoor viert het derde lustrum met een con cert op 2 oktober in de Rooms-Katho- Iieke kerk te Goes. De algehele lei ding van het muzikale samenzijn, dat begint om 20.00 uur, ligt in han den van Han Beekman. Naast het Zeeuws Mannenkoor geeft ook het West Vlaams Orkest met Margaret Roest en Charles van Tassel acte de présence in de Goese kerk. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar op verschillende adres sen, waaronder de kerk zelf. BURGH-HAAMSTEDE Collecte De PIT-collecte heeft in Burgh- Haamstede 912,55 opgebracht. Deze opbrengst komt ten goede aan het Protestants Interkerkelijk Thuis front. Gevers en collectanten wordt namens de organisatie dank gezegd. BROUWERSHAVEN Beurs Stichting Het Knutselhuis in Brou wershaven heeft voor zaterdag 3 ok tober van 9.30 tot 12.00 uur een winterkleding- en speelgoedbeurs op het programma staan. De beurs wordt gehouden in de plaatselijke kleuterschool De Blokkendoos. Per sonen, die artikelen zoals, fietsjes, skikleding, babygebruiksartikelen, boeken, rollerskates en laarzen te koop willen aanbieden kunnen zich wenden tot Het Knutselhuis. Het aanbieden van goederen is vrijdag 2 oktober van 13.15 tot 14.30 uur en 's avonds van 19.30 tot 20.30 uur. Ook kan er telefonisch contact worden op genomen met de volgende telefoon nummers: 01119-2108, 1906, 1523 en 1464. De niet verkochte spullen kun nen op de verkoopdag tussen 13.30 en 14.00 uur worden afgehaald. De Nederlandse Christen Vrouwen bond afdeling Bruinisse kwam yoor het eerst in het nieuwe seizoen/ bij een. Presidente mevrouw L. Rouke- ma opende met welkom en gebed. Uit het gelezen bijbelgedeelte Markus 12 die het grote gebod Hebt uyr naaste lief als uzelf, werd de meditatie „Die nend in liefde" gelezen. Voor het tweede gedeelte van de avond was mevrouw C. Sandee uit Kamperland uitgenodigd. Zij kwam verslag uit brengen over de stand van zaken over Burkina Faso. Dit is" een ontwikke lingsproject wat door alle NCVB- verenigingen financieel ondersteund wordt. Mevrouw Sandee is in Burki na Faso twee jaar werkzaam geweest, dus kon ze uit eigen ervaring putten en feitelijke gebeurtenissen. Aller eerst vertelde ze over de leefwijze van de mensen zelf en welke projecten er al opgestart zijn om de mensen te hel pen. Het principe van een goede vorm van hulpverlening geven is de men sen dingen aangeven waar zij zelf la ter mee verder kunnen gaan. Zo werd er voedselvoorlichting gegeven aan de bevolking maar ook op de scholen, het leren bouwen van betere huizen en het lesgeven in land-en tuinbouw kunde. Er werden waterpompen gestationeerd maar ook het leren be dienen en onderhouden daarvan. Na de pauze werden er dia's getoond over alle facetten van de ontwikkelings hulp. De avond werd op de gebruike lijke wijze afgesloten. Job Flohil overleden Op 62-jarige leeftijd is overleden Job Flohil uit Bruinisse, eigenaar van de boerenhofstede „Tbnden de grint". Naast landbouwer was Flohil 28 jaar lid van het college van de Raad van toezicht van de Rabobank, vroeger de Boerenleenbank. Vele ja ren heeft hij zich op kerkelijk gebied ingezet als ouderling-kerkvoogd van de Hervormde Gemeente van Brui nisse. De naam Tenden de grint werd ontleend aan het feit dat de boerderij die nu langs de Rijksstraatweg ligt, vroeger aan het eind van de Dorps weg lag die toen nog een grindweg was. Gisteren, maandag vond de begra fenis plaats. ROTTERDAM Femina Van 2 tot en met 11 oktober wordt in Ahoy' in Rotterdam de internationa le consumentenbeurs Femina gehou den. De beurs wordt dit jaar voor de veertigste keer gehouden. UTRECHT - De noodmaatregel die minister Deetman van onderwijs heeft voorgesteld om de problemen met de studiefinanciering te verlich ten heeft alleen zin als tegelijkertijd naar een structurele oplossing wordt gezocht. RENESSE - In het Belgische Ize- gem nam fanfarekorps en drumband Luctor et Emergo uit Renessc met succes deel aan een muziek- en stap- marsen wedstrijd. Dit internationale concours, waaraan veertien korpsen van goed niveau deelnamen, werd ge organiseerd in het kader van het 27ste Hcrfstmuziekfestival in Izc- gem. De wedstrijd stond open voor zowel harmonie als fanfareorkesten. Voorafgaand aan de wedstrijd ver zorgden veel van de deelnemende korpsen eerst nog een concert Luctor et Emergo gaf 's ochtends om half elf een gevarieerd aperatiefeoncert voor de bewoners van het rusthuis en reva lidatiecentrum Jbn Bos. In de middag werd het marsconcours afgewerkt. De deelnemers moesten drie stukken uitvoeren, waarvan twee lopend en een staand. De prestaties werden be oordeeld door een deskundige jury van beroepsmusici. Luctor et Emergo kwam lopend op met de Kaiser Jae ger March van R. Weck. Als staand werk werd vervolgens het bekende Only Love ten gehore gebracht van V. Cosma in een arrangement van W. Hautvast. Het optreden werd lopend afgesloten met King Size, een mars van F. L. Frank. Het Renesser korps behaalde met zijn optreden 83,5 pun ten, hetgeen goed was vooreen eerste prijs met onderscheiding. Het con cours. dat het hoogtepunt vormde van het Herfstmuziekfestival, werd afge sloten met een gezamenlijk optreden van alle deelnemende korpsen. iiHÉiiiwMUfÉiffwipaMme ZIERIKZEE - Bij Autobedrijf ALG te Zierikzee is deze maand de Mitsubishi Sapporo geïntroduceerd. Hiermee beschikt het Japanse automerk over een top- uitvoering, die met zijn comfort en electronica ver boven tal van concurrerende auto's uitsteekt. De bezitter van de Sapporo mag zich de trotse eigenaar noe men van een klasse-wagen, waaraan en waarin niets ontbreekt. De Sapporo. De wagen heeft een gedistin geerd en prestatiegericht uiterlijk door de wigvorm met geïntegreer de frontspoiler en halogeen kop lampen, de gecombineerde achter verlichting met beschaafde achter spoiler, alsmede de lichtmetalen velgen met brede banden. Er is duidelijk sprake van strakke lij nen, die geaccentueerd worden door de niet-gebogen achterruit, de lage grille, de electrisch ver warmde buitenspiegels en de hoge kofferbakklep, die opent tot aan de (meegespoten) bumper. Krachtbron De krachtbron van de nieuwe Sapporo is een 2.4 liter OHC ben zinemotor voorzien van een eloc- tronische gestuurde brandstofin spuiting. Via de handgeschakelde vijfbak kan een topsnelheid be reikt worden van 190 kilometer per uur, terwijl de viertraps auto maat tot 185 km/h gaat. Behoor lijke prestaties voor een auto, waarvan het benzineverbruik als acceptabel gezien kan worden. Wie zichzelf een Sapporo aan schaft doet een zoor goede keus, maar moet op de koop toenemen dat de fabrikant hem of haar slechts een beperkte kous laat. De Sapporo is er slechts in twee uit voeringen, die beide rond de 50 mille liggen. Een behoorlijke prijs voor een behoorlijk wagen. De auto is super de luxe en voorzien van alle denkbare snufjes, waar van de standaard stereo-installa tie nog maar als oen kleinigheidje gezien wordt. Het is echter niet mogelijk een soberder uitvoering van de Sapporo aan te schaffen. - Aan dc stabiliteit en koersvast heid van de nieuwe Mitsubishi is grote aandacht besteed. Niet al leen is dc Sapporo voorzien van geventileerde schijfremmen op al le vier de wielen, maar ook is hij standaard voorzien van een anti- blokkcersysteem. Hiermee blijft hij fel bij het remmen of tijdens gladheid goed bestuurbaar, ter wijl ook de remweg verkort wordt en dc banden gespaard. Tbt slot iv m; de kleuren. Er kan keus gemaakt worden uit vijf kleuren, waaronder metallics. De fabrieksmatig aangebrachte anti- corrosie beschermlaag van chassis en carrosserie-onderdelen garan deert een lange levensduur, die wordt onderstreept door dc drie jaar durende garantie van Mitsu bishi. Wie belangstelling heeft kan terecht bij autobedrijf ALG.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5