Ziekenomroep Nomen Nescio is verhuisd naar Corneliastichting Bijna tachtig ouderen zingen uit volle borst op CJV bejaardendag Gevarieerde bazar op binnenplaats Driehoek DE ZIERIKZEESCHE COURANT Honden bijten geit dood Vier auto's opengebroken WA> ffih pa BI 1.7* Duur strandbezoek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 21 SEPTEMBER 1987 144ste jaargang Nr. 24204 Veilen Huldiging Woord en Daad Voetbal H. S. Slager heeft voor de laatste keer peren Wederom een jubilaris bij Zeelandia in Zierik- Er was goede belangstelling voor de zang- en Zierikzee heeft na een matige wedstrijd NOAD zee; deze keer C. van Nieuwenhuijze. (Pag. 3). orgelavond van Woord en Daad in Zierikzee. op eigen veld verslagen. (Pag. 6). (Pag. 4). geveild aan de Burghse Ring. (Pag. 2). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De ziekte kennen is een hele stap tot de genezing. Cicero Nieuwe studio is tweemaal zo groot ZIERIKZEE - „Hier is de ziekenomroep Nomen Nescio met een verzoekplatenprogramma". Vanaf volgende week gaan deze woorden niet meer de plaatselijke ether in vanuit de studio in het Rode Kruisziekenhuis maar vanuit een spiksplinternieuwe, tweemaal zo grote, stu dio in het nieuwe gebouw van het verpleeghuis Cornelia stichting. Reeds in 1984 toen de plannen om de nieuwe Corneliastichting naast het Rode Kruisziekenhuis aan de Emil Sandströmweg te bouwen vaste vorm aanna men, besloot men in het gebouw een studio te maken waar de ziekenomroep wat ruimer gehuisvest zou kun nen worden. kunnen we horen hoe het in de Corne liastichting klinkt en hoe de directe lijnverbinding met het Rode Kruis ziekenhuis werkt". Dat laatste is zeer belangrijk want natuurlijk blijven ondanks de verhuizing de uitzendin gen voor het Rode Kruisziekenhuis op dezelfde voet 'live' verder gaan zo als dat tot nu toe gebruikelijk was. Ook het ophalen van de verzoeknum mers gaat onverminderd voort. ,,De huisvesting in het ziekenhuis was prima maar wel wat klein", ver telt Nomen Nescio-medewerker Har- rie van Rooijen. Samen met de ande re veertien vrijwilligers die de ziekenomroep in de lucht houden was hij de afgelopen maanden druk bezig met de voorbereidingen voor de ver huizing die vrijdagavond zijn beslag kreeg toen alle spullen met een busje werden overgebracht naar de nieuwe Cornelia. De geluidsstudio is daar ge vestigd op een zolder onder een van de puntdakjes die het gebouw ken merken. ,,We zijn van eind april tot begin september bezig geweest met enkele bouwkundige zaken om de ruimte in te richten. Bijvoorbeeld het plaatsen van een tussenwand. Aan téchnische voorzieningen hoefden we niet veel te doen omdat daar bij de bouw al rekening mee is gehouden. We kunnen de pluggen er zo in ste ken.".- Proefuitzending Dat aansluiten van alle apparatuur vindt deze week plaats en Harrie van Rooijen hoopt dat zaterdag aanstaan de de eerste proeven met uitzendin gen kunnen worden gedaan. „Dan NOORDGOUWE - Een geit doodge beten en een geit zwaargewond. Dat was de balans die mevrouw G. A. uit Zonnemaire moest opmaken nadat twee loslopende honden huishielden in een weiland bij Noordgouwe waar enkele geiten van haar liepen. Een en ander gebeurde zaterdagmorgen om ongeveer 10.00 uur. De verwondingen werden aangebracht door een grote donkere herdershond en een kleinere lichte hond waarvan de eigenaar tot nu toe onbekend is. De politie stelt een onderzoek in. Maar dan wel vanaf begin oktober want door alle werkzaamheden die met de overplaatsing verband hou den liggen de uitzendingen momen teel veertien dagen lang stil. Van Rooijen vertelde dat het daarna de bedoeling is om wekelijks twee uur uit te zenden in verpleeghuis De Cor nelia. „Een uur verzoekplaten en de dag daarna een herhaling van het programma". De twee maal ander half uur verzoekplaten die gebruike lijk zijn in het Rode Kruisziekenhuis blijven gehandhaafd. Het is de be doeling 0111 vanaf 12 oktober te star ten met een zogenaamd woensdag avondmagazine dat in beide instel lingen tegelijk te beluisteren zal zijn. „Hierin wordt aandacht be steed aan actualiteiten, reportages en rubrieken. Zoals het gedicht van de week, de muziek van de week en raadt uw plaats". De verhuizing naar een grotere stu dio houdt volgens Van Rooijen niet in dat de geluidsapparatuur van Nomen Nescioook wordt uitgebreid. „De ap paratuur is exact hetzelfde gebleven. Dat kan ook heel goed want alles is demontabel. We konden het in de Cor nelia allemaal weer precies zo opbou wen". Open dag In het kader van een feestweek wordt op maandag 5 oktober een spe ciale eenmalige uitzending verzorgd. En op zaterdag 14 november kunnen alle donateurs en belangstellenden eens gaan kijken hoe de nieuwe stu dio eruit ziet en werkt. Dan is er na melijk een open dag van 14.00 tot 17.00 uur. Ziekenomroep Nomen Nescio is verhuisd van het Rode Kruisziekenhuis naar een twee keer zo groté studio in de Corneliastichting. foor het vijftiende achtereenvolgende jaar kampdagen,en bejaardendagen die. tijdens de afgelopen 15. jaar plaats-^ vonden in het CJV-kamp. Ook de be jaardendag van 1987 zal voor het na geslacht bewaard blijven want het videoteam van De Wieken uit Zierik zee was present om opnamen te ma ken van het evenement. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's RENESSE - Bijna tachtig ouderen uit Zierikzee en om geving gaven gevolg aan de uitnodiging van de CJV om deel te nemen aan de bejaardendag. Een jaarlijkse tradi tie die al vijftien jaar lang wordt gehouden in het CJV- kamphuis aan de Rampweg te Renesse. Het evenement was ook dit jaar weer mogelijk dankzij de inzet van on geveer 25 vrijwilligers van de CJV en twee vrijwilligers van de Zierikzeese Rode .Kruis colonne. De ouderen werden per bus naar Renesse gebracht. In haar welkomst woord bedankte de vice-voorzitster van de CJV Nel Schot-Bakker ieder een die door zijn inzet de bejaarden dag mede mogelijk maakte. Zij toon de zich verheugd met het grote aantal ouderen dat de dag bijwoonde. En at tendeerde hen ook op het bejaarden weekend dat in het weekend van 26 september plaatsvindt in het CJV- kamphuis. Saamhorigheid Het samen zingen van liederen bleek een belangrijk onderdeel te zijn van de bejaardendag. „Ouderen zingen graag, dat geeft een gevoel van saamhorigheid", aldus Nel Schot. In de morgenuren waren dat vooral geestelijke liederen terwijl men 's middags uit volle borst meer vrolijke ouderwetse liederen zong. Dat was ook het geval met het zogenaamde be- jaardendaglied dat.speciaal voor het evenement werd geschreven door een aantal CJV-ers. Het gaf een overzicht van de activiteiten die tijdens de bij eenkomst plaatsvonden. In verband met het 15-jarig be staan van het CJV-kamphuis dit jaar en dus ook de vijftiende bejaarden dag maakten de ouderen allemaal een 'hoedje van papier' om de feest vreugde te verhogen. Zij vermaakten zich prima met de spelletjes die bui ten voor het kamphuis waren opge steld. Jeu de boule, het kegelspel gar- dirol, sjoelen, balwerpen en ringen gooien. Uiteraard werden daarbij fa natiek de punten genoteerd want de ouderen bleken niet te oud om graag te willen winnen. Tijdens de broodmaaltijd werden geheel volgens traditie weer zure mosselen opgediend. Tijdens het middagprogramma vermaakten de bejaarde bezoekers zich met het be kijken van oude filmbeelden over RENESSE/BURGH-HAAMSTE- DE - In het weekend werden in totaal vier auto's opengebroken en beroofd van de geluidsinstallatie en/of geld. De benadeelden waren in alle geval len Nederlandse toeristen. Zaterdag werd een auto opengebroken die aan de Oude Moolweg te Renesse stond geparkeerd en zondag twee auto's die aan de Hoogenboomlaan in diezelfde plaats stonden. Zondagmiddag sloe gen de dieven hun slag in een auto die op het parkeerterrein bij de uitkijk toren in Burgh-Haamstede stond. Rond 10 uur kwamen de deelnemers aan de bejaardendag aan op het CJV-kamp in Renesse. 11.650 Gulden voor inrichting pastorie ZIERIKZEE - „Een gulden voor een langspeel plaat. Dat is geen geld meneer. Je kan ze gerust ne men want ik moet er toch vanaf raken. Anders moet ik ze vanavond weer opslaan". Het ontbrak de vrij willigers die namens de Hervormde Kerk Zierikzee een bazar organiseerden op de binnenplaats van De Driehoek niet aan inzet en enthousiasme. Op aller lei manieren werden de tweedehands waren in de kramen aangeprezen en Dick Dool die hèt rad van avontuur bediende haalde 'alles uit de kast' om via de luidsprekers die over het hele terrein klonken zijn lootjes telkens weer te verkopen. Dat alles re sulteerde aan het eind van de dag in een bruto op brengst van 11.650 gulden. Dat geld wordt besteed aan de inrichting van de nieuwe pastorie van de Hervormde Kerk die mo menteel wordt gebouwd aan de Zilvermeeuwstraat te Zierikzee. Naar verwachting zal het gebouw eind november worden opgele verd. Het was aanvankelijk de be doeling dat de complete bouw plus inrichting zou worden be taald uit het pastoriefonds. Tben bleek dat het bedrag niet toerei kend was werd besloten tot het or ganiseren van de bazar. Het was dan ook een eenmalig evenement daar op de binnen plaats van De Driehoek. Maar niettemin was er alles aan gedaan om de belangstellenden te verma ken. „Wc maken er een dolle boel van", aldus een van de dames ach ter de kramen. Behalve uit aller lei tweedehands spullen kon men zijn keuze maken uit eigenge maakte cake, advokaat en jam. Tb raden viel er ook genoeg. Het aan tal knikkers in een fles, het aantal ballonnen in een net, het aantal stuivers in een rol en de naam van een pop. Verder kon men zich uitleven bij de grabbelton, het envelop- penspel, het elektrisch spel waar bij een ring om een buis moest worden geschoven zonder die aan te raken, de sjoelbak, blikken werpen en schieten. De bazar werd mogelijk dankzij de inzet van ongeveer 60 vrijwilligers. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Kans op onweer Buienstoringen boven Frankrijk en het Kanaal komen verder onze kant op. Het weer verslechtert en er is ge ruime tijd kans op onweer. Pas in de middag klaart het op en door een zuidwestenwind van kracht 4 wordt het koeler. Minimumtemperatuur ko mende nacht 16 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 25 sept.: Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 507c Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 22 sept. Zon op 07.25, onder 19.40 Maan op 06.25, onder 19.31 Nieuwe Maan: 23 sept. (04.09) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Vandaag is waarschijn lijk de laatste dag van dit jaar dat de temperatuur in ons land de zomerse waarde bereikt heeft. Aan het warme weer wordt een einde gemaakt door een onweersstoring. Deze kwam gis teren boven Noord-Spanje tot ont wikkeling en komt vannacht boven ons land terecht. Morgenochtend kan het nog onweren in het oosten van het land. Vanaf morgen stroomt koele Oceaanlucht naar ons toe. In de loop van de week gaat de tem peratuur verder omlaag en zaterdag komt het kwik waarschijnlijk niet veel hoger dan een graad of 15. RENESSE - Tbrwijl zij hun kleding even onbeheerd op het strand lieten liggen werden twee Duitse toeristen uit Münehen-Gladbach bestolen van ongeveer 700 DM die daarin zat. De dieven namen ook persoonlijke pa pieren mee. Een en ander gebeurde zondagmiddag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1