Goede resultaten Scaldina bij jeugd-tafeltennis NIEUWSBC Wondergem en Quartel clubkampioenen tennis bij LTC Zierikzee Indeling voor komende badminton-competitie Eerste winst All Ready in competitie korfbal Jeugd voetbalp op Schouwen-D naar selectiegrc Korfbalclub All Ready houdt derde welpendag De Steeg: allee 'I Delta Sport in 2e ronde NHV Finale libre in Noordgouwe Programma's badminton Programma zaalvoetbal Duel All Ready De in Dei op Hi' tej ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 september 1987 Nr. '242Ü1 Ondanks verlies voor eerste jeugdteam ZIERIKZEE - De jeugdteains van tafeltennis-vereniging Scaldina hebben zich het afgelopen weekeinde goed gemanifesteerd. Na slechts een korte pe riode van voorbereiding ging de competitie van start met zeges voor bijna al le teams. Alleen het eerste jeugdteam, dat voor het eerst in de hoogste Zeeuw se klasse uitkwam, verloor. Het werd uit in Middelburg geklopt door 't Zand met 7-3. Het eerste jeugdteam van Scaldina heeft wat last gehad van de korte voorbereiding op de competitie, het geen een belangrijke reden was voor de nederlaag. Kwalitatief gezien hoeft het vlaggeschip van de Scaldina-jeugd namelijk niet onder te doen voor de andere in de eerste klas uitkomende ploegen. Paul de Graaf won twee wedstrijden en Reit- se van der Wekken een, maar de an ders solide spelende Ralph van Dijk kwam niet tot winst. Trainer-coach Ad de Graaf noemde het totaal- verlies geflatteerd. Het tweede team van de Scaldina- jeugd opende thuis tegen SAR 1 uit Kloosterzande. Danny Pantekoek be haalde drie winstpartijen, Jorg Bleij- enbergh twee en nieuwe man Marco Hanse een. Ook het dubbel was voor Pantekoek/Bleijenberg. Met de uit eindelijke zege van 7-3 lijkt dit Zie- rikzeese team op weg naar een hoge klassering in de tweede klas. Scaldina 3 ging op bezoek bij Westerzicht. Het had er weinig pro blemen, gezien de ruime winst die ze er boekten. Mario van Popering en Sjaak Hanse wonnen ieder driemaal, tef-wijl Leon van den Hoek eenmaal verloor. Scaldina 4, dat in de 5e klas uit komt, zette het bezoekende Slagvast 3 uit Kamperland met 9-1 aan de kant. Daniëlle Castel en Arno Wan ders behaalden elk drie persoonlijke zeges plus het dubbelspel. Martijn Nouwers won twee partijen. De pupillen/welperf'Van Scaldina 5, de jongste categorie, overklasten hun tegenstanders van Big Smash 2 uit Biggekerke eveneens met 9-1. Al leen Saskia van Popering liet in haar zenuwen een partij aan een Walcherse opponent, maar maakte dit daarna ruimschoots goed door tweemaal te winnen. Sytze van der Wekken en Sandor Schregardus wonnen hun en kelspelen. Aanstaande zaterdag spelen het eerste en derde jeugdteam van Scal dina thuis in de sportzaal in de Raamstraat. De wedstrijden begin nen om 13.00 uur. Het eerste jeugdteam van tafeltennisvereniging Scaldina verloor zijn eerste wedstrijd in de hoogste klas van de Zeeuwse jeugdcompetitie. Het team be staat uit Reitse van der Wekken, Paul de Graaf, Ralph van Dijk en hun coach Ad de Graaf. ZIERIKZEE - De handballers van het Zierikzeese Delta Sport I hebben zonder te spelen de tweede ronde in de NHV-bekerstrijd. De mannen van trainer Rob de Vos waren namelijk zo gelukkig om voor de eerste ronde te worden vrijgeloot. NOORDGOUWE - In hotel J. van der Weijde te Noordgouwe zal van vrijdag 18 tot en met zondag 20 sep tember de finale 6e klasse libre wor den gespeeld om het kampioenschap van het district Schouwen-Duive-' land van de KNBB. Uit de voorwedstrijden hebben de volgende spelers zich voor het finale- toernooi weten te plaatsen: R. de Waay en J. Bevelander (beiden KVL, Noordgouwe), C. Bom (DOS, Drei- schor), T. Koot en M. Kort (beiden Burgh), J. de Vlieger (Witte van Haemstede), M. van Klinken en G. Reede (beiden Alweer Mis, Nieuwer- kerk). Reserves zijn J. Tierie (Alweer Mis) en L. Fruneaux (Burgh). De lengte van de partijen is vastge steld op 25 caramboles. Vrijdagavond om 19.00 uur zullen in de eerste ronde, de volgende partijen worden ge speeld: T. Koot-J. de Vlieger, C. Bom- M. Kort, J. Bevelander-M. van Klin-; ken en R. de Waay-G. Reede. De orga nisatie van het toernooi is in handen van biljartvereniging KVL. ZIERIKZEE - Ernst Wondergem en Mirjam Quartel zijn enkelspel kampioen geworden bij hun club LTC Zierikzee. Wondergem prolongeerde zijn titel door in de finale Peter Coppoolse in twee sets terug te wijzen met 6-4 en 6-2. Nieuw verenigingslid Quartel haalde het in eveneens twee sets en met dezelfde cijfers tegen Astrid Verspeek in de eindstrijd: 6-4 en 6-2. De geroutineerde B-speler Wonder gem hoefde tegen zijn opponent niet meer te doen dan de bal in het spel houden. De fel aanvallende Coppool se drong wel aan, maar maakte toch teveel fouten om echt gevaarlijk te kunnen worden. Eerder had de win naar in de halve finale meer moeite gehad met Marius van Oeveren (6-3 7- 6), terwijl Coppoolse in de derde ron de eerst ternauwernood Hans Wohl (3-6 6-2 6-1) en in de halve eindstrijd Hans Minnaar met moeite had ge klopt (6-2 3-6 en 6-3). Bij de dames versloeg Mirjam Quartel zonder al teveel problemen de enigszins aan haar hand gebles seerde Astrid Verspeek. Net als de he ren hadden de vrouwen-finalisten overigens in de halve finale behoor lijke tegenstand ontmoet. Quartel wees daarin Roxane Speelman moei zaam in drie sets terug (1-6 6-2 en 6-4), terwijl Verspeek tegen Martine Ver- schoore eveneens drie sets (6-1 7-6 6-0) nodig had om tot de eindstrijd door te dringen. Bij de heren schakelden de latere finalisten Lex van Geer/Ernst Won- ZIERIKZEE - De nieuwe badminton-competitie staat weer voor de deur. Hier volgt de indeling voor de badmintonclubs Zierikzee en DFS in het district Zeeland. Competitie district Zeeland, Nederlandse Badmintonbond 2e klasse afdeling B Avanti 6; Backhand 2; DOK 1; Jong Ambon 1; Marathon 4; Pluumpje 3; Smash 1; Zierikzee 1. 3e klasse afdeling C Astroïden 7; DOK 3; Jong Am- bon 4; Pluumpje 5; Wings 4; Wis- senkerke 2; Zeeland 2; Zierikzee 2. 4e klasse afdeling A Astroïden 9; DFS 3; Kats 2; Net werk 5; Rillandia 3; Smash 4; Zee land 3; Zierikzee 3. 4e klasse afdeling C Backhand 6; DFS 2; Pluumpje 6; Sjuttul 4; Tbrneuzen 12; Veromme- meppers 1; Zierikzee 4. ZIERIKZEE - De verschillende competitie-programma's voor de Schouwen-Duivelandse badmin tonclubs luiden als volgt. Districtscompetitie Zeeland 2e klasse B: Zierikzee 1-Pluum- pje 3 (19/9). 3e klasse C: Pluumpje 5-Zierikzee 2 (19/9). 4e klasse A: DFS 3-Kats 2 (17/9), Zierikzee 3- Smash 4 (19/9). 4e klasse C: Zierik zee 4-Pluumpje 6 (19/9) Recreatie-competitie Badminton Schouwen-Duiveland Klasse 1: DFS 4-DFS 5 (15/9), Dreischor 1-Netovertnet 1 (18/9), Netovertnet 1-Netovertnet 2 (21/9). Klasse 2: Tbrpedo 2-DFS 6. Klasse 3A: Zonnemaire 1-Space Shuttle 1 (15/9). Klasse 3B: DFS 8-Dre dergem en Peter Coppoolse/Michel de Vlieger in de halve eindstrijd res pectievelijk eerst Joop de Vlie- ger/Marius van Oeveren (6-0 6-3) en Marco Speelman/Gerrit van Splun- der uit (6-3 6-4). Coppoolse/De Vlie ger behaalden vervolgens de titel door Van Geer/Wondergem met 1-6 6- 1 en 7-6 te verslaan. Bij de dames werd de dubbelspelti- tel probleemloos behaald door Astrid Verspeek/Roxane Speelman, via een 6-2 6-3 overwinning op Martine en Annemarie Verschoore. Het als twee de geplaatste koppel Erna Terwis- scha/Rina Kraaijeveld was al in de tweede ronde gesneuveld. Halve fina les: Verspeek/Speelman-Marleen de Vlieger/Maruja Speelman 7-5 6-0, en Verschoore/Verschoore-Emily en Ca- thalijne Schotte 6-1 7-6. De mixed-titel werd verrassend een prooi voor Gerrit van Splunder en Martine Verschoore. Na eerder het als tweede geplaatste koppel Michel de Vlieger en Roxane Speelman te heb ben uitgeschakeld (6-2 6-3) werd in de finale ook nog eens gewonnen van het als eerste geplaatste duo Peter Cop poolse en Astrid Verspeek (7-5 1-6 6- 3). Alles bij elkaar werden op de club kampioenschappen onder TC-leiding van Joop de Vlieger en Gerda Nico- laas honderdtachtig partijen ge speeld. ZIERIKZEE - Het zaalvoetbalpro gramma ziet er als volgt uit. Woensdag 16 september in sporthal Onderdak te Zierikzee, le klas Mevo 1-Zeelandia 1, Tbren Boys-Sport huis Zierikzee, De Wig-Krayestein, De Steeg-Schorpioen, Jonker Windsurf- Bruse Boys. Maandag 21 september in sporthal Onderdak te Zierikzee, 2e en 3e klas: Bijmakelaardij-PZEM, Coen Honig 0.1-Dakkie's Bar, WIK-Coen Honig 0.2, PJZ-L en O, FC Kerkwerve-Bra- ber Groenvoorziening, Dreischor- Werkplaats. Maandag 21 september in sportcen trum Krayestein te Burgh-Haamste- de, le klas: Mevo 1-Schorpioen, Jon ker Windsurf-De Wig, Torenboys-Bru- se Boys, Van de Ven Lijsten-Sport- huis Zierikzee, Krayestein-De Steeg. BARCELONA - Ben Johnson, we reldrecordhouder op de honderd me ter, heeft zijn atlctiekloopbaan nauwkeurig uitgestippeld. De Cana dese sprinter verklaarde voor de Ca talaanse televisie dat hij stopt met hardlopen na de Olympische Spelen van 1992 in Barcelona. ,,Ik ben dan 31 jaar. VLISSINGEN - De hoofdmacht van korfbalvereniging All Ready is de veld- competitie in de eerste klas afdeling goed begonnen. Hoewel het Zierikzeese team nog niet optimaal presteerde, won het met 6-5 ten koste van Seolto in Vlissingen. 2-0 voorsprong, maar de tweede aan- valsformatie van All Ready sloeg via Anita den Dekker terug. Op slag van rust produceerde Jaco Stoutjesdijk van afstand de gelijkmaker in de slechts bij vlagen goede eerste helft. Na rust stond de derde Zierikzeese aanval voor de korf. Martin Rijn, Ar jan Hage, Anke Roks en Anne-Marie van Goudoever voerden hun opdrach ten prompt uit, en het was Martin Rijn die al spoedig met een doorloop- All Ready startte in deze wedstrijd met Wim in 't Veld, Wim Tuitman, Korrie Stoutjesdijk en Karin den Dekker als eerste aanvalsvak. Hoe wel deze aanval goed draaide, bleven de doelpunten uit. Er stond daardoor een behoorlijke druk op de verdedi ging van AU Ready, die bestond uit Jaco en Adrie Stoutjesdijk plus Ani ta den Dekker en Hennic den Boer. Een tegendoelpunt van Seolto kon dan ook niet uitblijven. De Vlissin- gers kwamen vervolgens zelfs op een PV Gevleugelde Vrienden Zierikzee Eindstanden van de gehouden com petitie 1986-1987 klaverjassen en sjoe len in het clubhuis. Klaverjassen 1. Mevr. den Boer, gem. 5071 pnt; 2. L. Nelissen, gem. 4997 pnt.; 3. D. Mee- re, gem. 4970 pnt.; 4. L. v. d. Hoek, gem. 4905 pnt.; 5. C. Rossen, gem. 4870 pnt. Sjoelen 1. Serge Berrevoets, 2521 pnt.; 2. mevr. Rossen, 2448 pnt; 3. Arjan Ros sen, 2445 pnt. De volgende wedstrijd voor compe titie 1987-1988 vindt plaats op 3 okto ber, zaterdagavond 20.00 uur in het clubhuis. ZIERIKZEE - Het vorige week we gens een sterfgeval uitgestelde korf balduel tussen de eerste senioren teams van All Ready en Blauw Wit is nu vastgesteld voor woensdag-avond aanstaande. De wedstrijd in de eerste klas afdeling Zuidwest begint om 18.30 uur op het Zierikzeese sport park Bannink. ZIERIKZEE - De regiocommissie Schouwen F selectie-groep in het eilandelijke jeugdvoetbal avond op een bijeenkomst van de commissie m woordigers voor de jeugd, in de kantine van het Hogen Blok. Omdat er in de afdeling Zeeland een selectiegroep van onder de der tien jaar bijkomt, wil de Schouwen- Duivelandse regiocommissie nu een extra keurgroep van jeugdige voet ballers onder haar hoede nemen, die als voorselectie kan dienen voor de provinciale groep. Hetzelfde gebeurt reeds met de al bestaande twee Schouwen-Duivelandse groepen van onder de veertien en onder de vijftien jaar. Er kleven niettemin misschien eni ge praktische problemen aan de nieu we opzet voor het eiland. Zo moet nog blijken of het met een selectiegroep meer wel allemaal haalbaar is qua trainingstijd. „Maar we kunnen het toch zeker proberen" merkte jeugd- plan-trainer Gerard Olijhoek op. Ook wilde de oefenmeester in dat verband zijn licht eens opsteken bij zijn Mid delburgse collega Hans Mewiss van de provinciale selecties, om de onder linge trainings-stof beter op elkaar te kunnen afstemmen. Verder wil Olij hoek naar meer oefenwedstrijden voor zijn pupillen, zodat die zich wat regelmatiger kunnen testen. De ove rige aanwezigen op de vergadering konden zich best vinden in de ge noemde nieuwe opzet voor Schouwen-Duiveland. Andere punten van discussie wa ren, zoals vaker, de vervoersproble- matiek en de onduidelijke selectie criteria voor de Zeeuwse jeugdteams. „Als je eenmaal in de provinciale se lectiegroep van onder de veertien jaar zit, dan ga je ook bijna altijd over naar de volgende selecties", kri tiseerde de Zierikzeese jeugd verte genwoordiger Kees Hagesteijn de ge ringe souplesse in het uitkiezen van vaak nog onontdekt jeugdig talent. aan de v op Schot thode vil maakt h»| lijker on jeugd-elf te vange: DORL bestelle: dens de gelse m tie. De nen II zware p gen de legd) ee Eef K voor eei mersve] met een condenJ deze afs 2 minut caloop I door A drechtsj condeni Regiocommissie-lid Dig Vleugel vond overigens dat de rest van Zee land best een voorbeeld kon nemen LOS ANGELES - De Amerikaanse acteur Lome Greene, onder meer be kend als Ben Cartwright in de televi sieserie Bonanza, is vrijdag op 72- jarige leeftijd in een ziekenhuis in Los Angeles overleden. Om toekomst zeker te stellen door ledenwinst ZIERIKZEE - De Zierikzeese korfbalvereniging All Ready heeft het afgelo pen weekeinde een geslaagde welpendag gehouden op sportpark Bannink. Er kwamen ongeveer vijfentwintig jongens en meisjes tussen de vijf en zeven jaar opdagen om kennis te maken met de korfbalsport. bal voor een voordelige 3-2 stand zorgde. Daarna nam All Ready het heft helemaal in handen en leek bo vendien met een 6-3 voorsprong een beslissende kloof te slaan door tref fers van Wim Tuitman, Korrie Stout jesdijk en Jaco Stoutjesdijk. In plaats van nu het duel kalm uit te spelen, kreeg AU Ready het echter de kwaad met de zenuwen. Talrijke keren werd de bal verloren in het middenvak, waardoor Seolto terug kwam tot 6-4. Met Hetty Melissant voor Anke Rcks en Tbnny Hage voor Wim Tuitman veranderde er weinig. De Zierikzecënaars konden in de slot fase uiteindelijk toch de winst vast houden, zij het dat het score-verschil slonk tot één doelpunt. Overigens deed ook de junioren- ploeg van AU Ready goede zaken, door op eigen veld TOGO met 5-1 te verslaan. Het doel van de welpendag bij All Ready is in eerste instantie om de ge noemde jeugdige leeftijdsgroep op speelse wijze te vermaken. Maar na tuurlijk speelt de hoop en wens om de Zierikzeese korfbalgelederen door een dergelijke activiteit te versterken ook een rol. „We willen leden winnen door middel van deze jaarlijkse wel pendag, die nu voor de derde keer ge houden wordt", zegt Ada van Tiggel- hoven namens AU Ready. Vorig jaar heeft haar club zo in ieder geval een stuk of vijf nieuwelingen in de wacht gesleept, waardoor de toekomst voor All Ready weer wat veiliger werd ge steld. „Want met de honderd leden die we nu hebben zijn er voor ons ei genlijk te weinig korfballers. Het is dan moeilijk om in iedere leeftijds klasse een ploeg op de been te krij gen", aldus Van Tiggelhoven. Er werd niets aan het toeval overge laten om zoveel mogelijke jonge 'klanten' naar de welpendag te trek ken. De Zierikzeese leerlingen van wat tegenwoordig 'groep twee' van de basischool heet. kregen tevoren een papier waarin op het hoe en wat van het korfbal-gebeuren werd geatten deerd. „Juist jongens en meisjes van die leeftijd, omdat ze dan nog niet hebben gekozen voor een sport", legt Van Tiggelhoven uit. Na de welpen dag zelf gaan de kinderen niet alleen met een met pannekocken gevulde buik naar huis, maar ook met een soort formulier waarop wat meer over AU Ready wordt verteld, en waarop bijvoorbeeld ook de trai ningstijden zijn aangegeven. Klokslag twaalf uur zitten de jeug dige gasten in het houten Korfbalnest van All Ready aan de door ingescha kelde moeders gebakken pannekoe ken. Marian Pankow heeft een beetje buikpijn, terwijl hij naar een die morgen ontvangen kleurplaat kijkt. ..Ik heb er nogal veel gegeten, zie je", is de reden. Een maatje aan de andere kant van de tafel is reeds aan zijn zes de bezig, wordt trots gemeld. Hij heeft nog geen korfbal gespeeld, maar dat komt straks. Als even later de jongetjes en meis jes wel actief zijn op het veld, is het een gekrioel om de bal van jewelste. Van het verbod om met het ronde ding te lopen hebben ze duidelijk nog nooit gehoord, hetgeen echter geen enkele belemmering vormt. De scheidsrechter ziet dergelijke klei nigheden namelijk begripvol door de vingers. Daarna mogen de kinderen om de beurt op de korf mikken, om iedereen aan zijn trekken te laten ko men. Met allerlei aan korfbal ver wante spelletjes wordt de welpendag zo doorgebracht. ledereeniziet er ten slotte tevreden uit. ZÜRI van de latasar' in de e nooien Westdu een in kreeg ij ropese1 dag in tegen men. J ROT woens; duel F;l de ee] beker® heeft aan d duels België Feyen speell derby kreeg zonda Coa tweed I wo en: se deH klaar] wedsj hem .Na twee ronden competitie BURGH-HAAMSTEDE/ZIERIKZEE competitie-ronden alleen aan de leiding g' het zaalvoetbal. Het versloeg na een ecrdei Lijsten (4-1) in zijn tweede duel ook Zeel neemt voorlopig met drie wedstrijdpunte schikking in, na een 2-2 gelijkspel tegen In de tweede en derde klas is er na pas één wedstrijd nog geen peil te trekken op de toekomst. Wel vielen in deze afdelingen de grote overwinningen op van respectie velijk Pinky Boys (6-2 tegen PZEM) en derde klas nieuwkomer Nola Boys (9-1 tegen PJZ). Overigens is er in de derde klas onverwacht een plaats vrijgeko men voor een nieuw team, door dat Veteranen Brouwershaven zich terugtrok. Gegadigden kun nen zich opgeven bij Frank de Vos (01110-15576) om de ontstane leem te op te vullen. Tegenstanders van Brouwershaven zijn tot nader be richt vrij. De uitslagen zijn als volgt, lc klas Sporthuis Zicrikzee-Jonker Windsurf 1-8, Van de Ven Lijsten- Mevo 1 3-4, Zeelandia-De Steeg 4- 6, De Wig-Brusé Boys 6-1, Kraye- stein-Schorpioen 2-2 2 2 0 0 10-5 2 110 8-3 De Steeg Schorpioen Torenboys Jonker Windsurf 110 0 Sporthuis Zier. Krayestein De Wig Mevo 1 Bruse Boys vd Ven Lijsten Zeelandia 1 110 0 11-2 2 1 2 2 10 1 13-12 2 2 0 2 0 3-3 2 2 2 10 1 2 0 11 2 0 0 2 2 0 0 2 1 0 1 10-13 2 6-14 2 2-7 1 4-8 0 5 12 0 2c k Keriff Pass' laar] 5-3. PZEl nig ;J Pin) Kerl Car; Bijr Sic) ZZ'f WD-I Coe] Bral Dro Knij PZI 3e 1 M 6-4. 2-D No! I Co. Zet} Me] Da •Stc We PJ I Dr

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9