LICHT 'In slaap gevallen' bestuurder door kantonrechter veroordeeld Auditie dansers 'Ik kijk altijd het eerst naar de koppen' Ik lees de Zierikzeesche Nieuwsbode, omdat ik de vinger aan de pols wil houden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE CC dé krant van schouwen - duiveland! Nekslag? Dansschool Giselle verhuisd Vergadering- Waterschap Schouwen- Duiveland Aanrijding met g-ewonde Inbraak ijsfabriek LU H GO ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag li september 1987 Nr. 24199 3 Hoewel het op zich geen slechte zaak behoeft te zijn, dat het ouderen beleid onder de noemer welzijn wordt geplaatst roept het uitblijven van garanties voor het grijze deel van de samenleving vraagtekens op. De uitvoering van het ouderenbeleid komt nu volledig bij de afzonderlij ke gemeenten te liggen en die dienen nu prioriteiten te gaan stellen. Het is wat te somber gesteld om direct te vrezen, dat de welzijnscommissies (en daarna de gemeenteraden) geen onderscheid kunnen maken tussen ouderenbeleid en bijvoorbeeld de bouw van een sporthal. Maar om de bewuste groep mensen meer garan ties te geven voor een goed beleid is het zaak, dat de gemeenten op Schouwen-Duiveland gezamenlijk komen tot een ouderenbudget; een som geld, waarmee de Stichting Wel zijn Ouderen (welke organisatie an ders?) zelf kan bepalen welke activi teiten zij wil gaan ondersteunen. Als gemeenten de stichting erkennen (en dat doen ze nog steeds), dan moet de stichting ook de vrijheid gegeven worden zelf een eigen beleid te voe ren. Project-gerichte subsidie voor de stichting hebben tot gevolg, dat gemeenten afzonderlijk gaan bepa len of het project (bijvoorbeeld een voorlichtingsmiddag over veiligheid rond het huis) zin heeft én geld waard is. Dat is een tweesporenbe leid, waarbij de gemeente het oude renbeleid enerzijds delegeert naar deskundigen en anderzijds wel haar veto wenst te behouden voor te sub sidiëren activiteiten. Hiermee wordt een onwerkbare situatie gecreëerd, die voorkomen kan worden als de stichting een vast bedrag per inwo ner ontvangt. Gemeenten houden ook op deze manier een degelijke vinger in de pap, doordat zij een bij drage jaarlijks vaststelt aan de hand van het jaarverslag én de begroting van de stichting. Het grote voordeel van deze opzet is, dat ouderen ener zijds zelf invulling kunnen geven aan hun beleid en anderzijds met het vertrouwen van de gemeenten de ga rantie hebben, dat het ouderenbeleid geen sluitpost kan worden op de wel zijnsbegroting. Want als bijvoor beeld een te duur uitgevallen sport hal bekostigd moet worden met het geld voor ouderenactiviteiten, dan is de nieuwe welzijnswet inderdaad een éénvoudige nekslag voor ieder een, die zich voor de doelgroep inzet. AvdW DEN HAAG - De werkloosheid is in augustus met 2.100 toegenomen tot 694.100. Dat is het saldo van ongeveer 50.000 niensen die werkloos zijn ge worden en 47.800 mensen die het wer- klozenbestand hebben verlaten. De stijging deed zich zowel bij mannen (plus 500) als bij vrouwen (plus 1.600) voor. In totaal waren in augustus 424.000 mannen en 269.700 vrouwen werkloos, aldus gegevens van het mi nisterie van sociale zaken. Veroorzaker ongeval Stoofweg Westerschouwen ZIERIKZEE - ,,Ik weet er niets meer van, ik denk dat ik zelf in slaap was gevallen", zei de 20-jarige R. V. uit Nieuwerkerk. Hij moest bij kantonrechter mr. W. F. van Solinge voorkomen in verband met het feit, dat hij in de nacht van vrijdag 15 november 1986 een frontale botsing- zou hebben veroorzaakt toen hij ging inhalen in een flau we bocht van de Stoofweg in Westerschouwen. Uit het proces-verbaal viel op te maken, dat V. nogal wat bier tjes gedronken zou hebben. De accept-giro die hij thuis gestuurd gekregen had met de boete voor het veroorzaken van het ongeval betaalde hij niet. De verklaring die hij hiervoor gaf liet tijdens de zitting van de kantonrechter niets aan duide lijkheid te wensen over. Maar Van So linge dacht er anders over. Hij von niste conform de eis van de officier van justitie 350 gulden boete of zeven dagen arrest. De verdachte werd te vens schuldig bevonden aan het ver keerd parkeren van zijn auto op een andere datum. Hiervoor werd hem geen boete opgelegd, omdat hij al 170 gulden had moeten betalen om zijn auto terug te krijgen, die was weg gesleept. Hoewel L. C. v. d. C. uit Nieuwer kerk hoopte dat het niet teveel geld zou kosten werd hem tijdens de zit ting van het kantongerecht in Zierik- zee door mr W. F. van Solinge de hoogste boete opgelegd van al de mensen die moesten voorkomen. 800 Gulden boete of zestien dagen ver- ZIERIKZEE - Met ingang van deze maand heeft Balletschool Giselle van Sandra Snel haar onderkomen gezocht in de Zierikzeese Concert zaal. Het voormalige adres in Brug- zicht is geruild voor een meer cen traal gelegen ruimte, die beter bereikbaar is. Lessen worden gege ven in klassiek ballet en beat/aero bics voor alle leeftijdsgroepen. De jongste leerlingen van vier tot en met 10 jaar komen elke zaterdag naar de Muziekschool, waar de lessen om 13.00 beginnen. Iedere maandag is er in de Concert zaal béat-ballet voor acht- tot tien jarigen om 18.00 uur; klassiek ballet vanaf 11 jaar om 19.00 uur en weder om beat/aerobics voor ouderen van 20.15-21.15 uur. vangende hechtenis vanwege het feit dat hij op 28 oktober 1986 zijn chauf feur J. M. d. J. met een vrachtauto met zand liet rijden die 120 procent ofwel bijna zes ton zwaarder was ge laden dan was toegestaan. De reden waarom L. C. v. d. C. dat deed bleek een economische te zijn. ,,Ja, daarmee kon ik een chauffeur uitsparen". De boete van 800 gulden vond hij veel te veel. De kantonrech ter legde hem uit dat dat tarief werd vastgesteld per kilo overbelading. Hij voegde de eigenaar van een stra- tenmakersbedrijf toe dat hij nog ge luk had omdat het feit dat hij al eer der voor een dergelijke overtreding voor moest komen niet in uitdruk king werd gebracht in de boete. Kleven Kleven. Ofwel onvoldoende af stand houden tot de auto die voor je rijdt. In april 1987 hield de politie op landelijk niveau een actie om dit ge vaarlijk verkeersgedrag aan banden te leggen. Naar aanleiding daarvan kwamen bij de kantonrechter te Zie- rikzee zes mensen voor die in die maand door de Rijkspolitie Schou wen-Duiveland werden bekeurd voor dergelijk gedrag. ,,De wet gaat er vanuit dat er altijd een behoorlijke afstand moet blijven om te kunnen remmen", aldus Van Solinge in zijn inleidend praatje. Hij legde uit dat de meer of minder gevaarlijke situatie bij 'kleven' afhankelijk is van de snelheid waarmee men rijdt, de af stand tot de voorganger en de tijds duur waarover dit gedrag plaats vindt. Daardoor werd ook logisch waar om de boetes die werden opgelegd aan de zes overtreders van hetzelfde vergrijp toch varieerden. R. v. D. uit Delft, L. H. uit Kortenhoef, C. J. S. uit Klaaswaal en J. J. C. d. B. uit Zie- rikzee kregen 110 gulden of drie da gen vervangende hechtenis. Zij reden op de rijksweg N-59 of de provinciale weg naar de Val. H. d. J. uit Bruinis- se hoorde een boete van 130 gulden of drie dagen tegen zich eisen en von nissen omdat hij nog iets harder had gereden dan zijn medeverbalisanten (100 kilometer per uur inplaats van 80 kilometer per uur). Ook hij reed op de rijksweg N-59. Tbnslotte kwam B. S. uit Yerseke voor omdat hij op 15 januari 1987 112 kilometer per uur zou hebben gere den op de provinciale weg naar de Val waar men niet harder mag dan 80 ki lometer. Vanwege een fout in de post waardoor zijn verzoek om schikking niet werd gehonoreerd kwam B. S. er af met 130 gulden boete of drie dagen vervangende hechtenis. ZIERIKZEE - Het Waterschap Schouwen-Duiveland vergadert woensdag 23 september in 's Lands- kamer te Zierikzee. Ondermeer wordt gesproken over de te volgen procedure in verband met de zoetwa tervoorziening op Schouwen-Duive land. De vergadering begint om 14.00 Verder komen ondermeer ter spra ke de vaststelling van de verontreini gingsheffing voor 1988, de rekening over 1986, de wijziging van de bezol digingsverordening 1986, het instel len van een rechtsvordering, voorstel ling tot instemming met de intentie verklaring Schelphoekgebied en een voortgangsrapportage waterkwali teitsbeheer 1986. KERKWERVE - Op de kruising Heuvelsweg/Kakkers weel weg bij Kerkwerve vond donderdagmiddag omstreeks 15.30 uur een aanrijding tussen twee personenauto's plaats waarbij een persoon gewond werd. J. P. B. uit Grijpskerke reed over de Heuvelsweg komende vanuit de rich ting Delingsdijk. Op de kruising wil de hij linksaf slaan in de richting Noordgouwe. J. P. B. zou daarbij niet hebben opgemerkt dat J. E. S. uit Zie rikzee over de Heuvelsweg kwam aanrijden vanuit de richting Zierik zee. Een frontale botsing was het ge volg. De auto van J. P. B. was total loss en hij moest door een huisarts worden behandeld voor kneuzingen en schaafwonden. De auto van J. E. S. werd aan de voorzijde geheel ver nield. Beide voertuigen moesten wor den weggesleept en de brandweer yan Kerkwerve kwam eraan te pas om de weg schoon te maken. GOES/ZIERIKZEE - De Stichting Dansz organiseert voor de vierde keer haar jaarlijkse auditie op zaterdag 26 september. Zij roept enthousiaste dan sers en danseressen op zich in te schrijven voor de auditie. Dansz is een Zeeuws balletgezelschap van vergevorderde amateurs, dat in 1984 opgericht is en in oktober/november van dit jaar met een voorstelling de planken op gaat. De auditie bestaat uit vier onderdelen; namelijk klassiek, jazz, modern en mime. De minimum leeftijd moet vijftien jaar zijn en deelnemers dienen reeds lessen te volgen bij een balletschool/studio. Wie belangstelling heeft schrijft een briefje met pasfoto naar de Stichting Dansz, Donkerstraat 72, 4463 VW Goes. Inschrijven kan tot en met donderdag 24 september. ZIERIKZEE - In de nacht van don derdag op vrijdag werd ingebroken in het bedrijf voor ijsbereiding en diepvriesprodukten van de firma K. aan de Platteweg te Zierikzee. De die ven kwamen door middel van braak via de achterzijde het gebouw bin nen. Zij maakten een behoorlijke rommel doordat alles werd door zocht. Er werd 500 gulden aan contant geld gestolen plus een slijptol zodat de totale schade ongeveer 1000 gulden bedraagt. Namens het bedrijf deed A. C. K. uit Zierikzee aangifte van de in-' braak. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF GAS, WATER, SANITAIR, VERWARMINGS- EN ELEKTRICITEITSTECHNIEK SCHARENDIJKE TELEFOON 01117-1760 De 86-jarige P. van de Kreeke leest de Nieuwsbode al 62 jaar BURGH-HAAMSTEDE - Elke middag wanneer de krant om ongeveer vijf uur wordt bezorgd bij het rusthuis Duinoord is de 86-jarige P. van de Kreeke present om als een van de eersten zijn exemplaar in ontvangst te nemen. Het lezen van de Nieuwsbode vormt een vast onderdeel in zijn dagprogramma dat voornamelijk uit wandelen, fietsen, lezen en tv-kijken bestaat. De 86-jarige man die sinds elf jaar een kamer in Duinoord heeft is nog zeer fit en goed gezond. „Ik gebruik alleen een bril om te lezen". Hij volgt het landelijke en plaatselijke nieuws op de voet. Dat laatste altijd via de Nieuwsbode en vlak na het bezorgen, Al bijna 62 jaar. Net zo lang als Van de Kreeke op Schouwen-Duiveland woont. Hij werd geboren in Wolphaartsdijk en werkte het grootste gedeelte van zijn leven in de fruitteelt te Haamstede. Wat was de reden dat u indertijd de Nieuwsbode begon te lezen toen u hier op het eiland kwam wonen? „Dat is zo lang geleden, dat weet ik niet eens precies meer. Ik denk dat ik de Nieuwsbode ontdekte via de buren die hem in huis hadden. We hebben hem jarenlang samen gelezen en dat doe ik hier in Duinoord ook weer want anders is het veel te duur. Maar ik wil hem niet missen want voor het plaatselijke nieuws moet je toch de Nieuwsbode lezen". Wat vindt u het belangrijkste in de krant en wat leest u altijd het eerste? ,,Als ik de krant krijg kijk ik altijd het eerste naar de koppen op de voorpagina. Daarna lees ik de spreuk en de inhoudsopgave naast de spreuk om te zien wat er die dag nog meer in de krant staat. Daarna sla ik de krant gelijk om naar de achterkant om te zien wie er overleden is". Na dit vaste begin bekijkt en leest Van de Kreeke de krant wat uitgebreider maar hij 'spelt' hem niet van a tot z. ,,De sport heb ik zo uit. Dat interesseert mij niet. En ook de stukken over onderwerpen die ik 's morgens al in de provinciale krant heb gelezen sla ik vaak over omdat ik dat al weet. Maar het plaatselijke nieuws, dat vind ik De nieuwsbodelezer. het belangrijkste. Dat lees je niet in andere kranten. Vooral als het iets is over Haamstede. Maar die stukken over de golfbaan ben ik nu wel zat hoor. Daar komt toch niks van. Eerst dachten we: het zijn allemaal grote heren die dat willen, dus die baan komt er wel. Maar nu zijn de heren tegen elkaar". De gemeenteraadsverslagen van Westerschouwen slaat Van de Kreeke ook nooit over. Vooral als het over de Neeltje Jans gaat. „Die rubriek Welbeschouwd mag ik graag lezen. Daardoor krijg je een beter inzicht in wat er gebeurt. Ik luister ook altijd naar de heer Peereboom die op de radio of televisie bespreekt wat er in de wereld gebeurt. In de Nieuwsbode is natuurlijk meer eilandelijk nieuws, maar dat vind ik heel interessant. U heeft al die jaren lang bijna dagelijks alle Nieuwsbodes die uitkwamen gelezen. Vindt u dat de krant in die tijd is veranderd? „De Nieuwsbode is niet veranderd in de loop der jaren. Hij is in ieder geval niet minder geworden. Ze zijn tegenwoordig wel wat beter bij. Het nieuws komt niet meer zo achteraf als dat vroeger wel eens gebeurde. Ik vind wel dat er tegenwoordig meer vreemde woorden worden gebruikt. Dat moeten ze niet doen want wij "kennen hier geen Engels en Frans en andere moeilijke woorden". Zou er volgens u iets moeten veranderen aan de Nieuwsbode? „Aan de krant zelf niet. Die moet zo blijven maar ik zou graag willen dat hij wat eerder wordt bezorgd". Bijna iedere dag zie ik hier door het raam het autootje voorbij rijden dat de kranten gaat afgeven bij de bezorgers. Maar dan duurt het soms nog wel twee uur eer hij hier wordt gebracht want die jongens en meisjes moeten natuurlijk eerst naar school. Het zou toch een kleine moeite zijn als die auto de stapel kranten voor Duinoord gelijk hier even afgaf. Dan sparen ze nog geld uit ook. Ik zorg wel dat de Nieuwsbodes bij de mensen komen die hier een abonnement hebben. Dat zou veel gemakkelijker zijn want de meeste mensen lezen hem samen en dan hebben ze wat meer tijd om hem door te nemen voor hij moet worden doorgegeven". Dat vind ik heel interessant. Wij zien hier in Haamstede al die drukte langskomen en dan wil je toch precies weten wat er gaande is. Ja, ik vind dat ik dat goed heb kunnen volgen via de Nieuwsbode. Laatst ben ik zelf ook nog op de Neeltje Jans geweest. Dat was heel interessant". Ook de stukken waarin de redactie een persoonlijke mening uitspreekt, een beschouwing slaat Van de Kreeke nooit over. Wie nu de bon invult krijgt de Zierikzeesche Nieuwsbode het komende jaar voor geen 156,50 gulden, maar voor slechts 140,— gulden. Een unieke kans om kennis te maken met Schouwen-Duiveland's enige echte objectieve nieuwsblad. Vier keer per week het laatste nieuws in de bus. Niet alleen de gemeentepolitiek wordt op de voet gevolgd, maar ook de sportieve regio komt uitvoerig aan bod. Daarnaast krijgt de lezer van de Zierikzeesche Nieuwsbode regelmatig een bijlage cadeau over uiteenlopende onderwerpen als mode, auto's, sport en woninginrichting. En daarnaast mogen de vele rubrieken genoemd worden. Na 144 jaar mag best gezegd, dat de lezer van de Zierikzeesche Nieuwsbode als geen ander weet wat er in de eigen regio speelt. BEL NU VOOR EEN ABONNEMENT 01110-16551 JA IK NEEM EEN JAARABONNEMENT OP DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE! IK BETAAL DUS GEENJSfl^tTGULDEN, MAAR SLECHTS 140,- GULDEN Naam Adres Postcode Plaats: ZIERIKZEESCHE RH NIEUWSBODE 8Hi ANTWOORDNUMMER 12 4300 VB ZIERIKZEE (postzegel is niet nodig)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3