Vijfenvijftig jaar samen Fancy-fair in 't Opstapje Automatenhal Burgh-Haamstede moet overlast zien te beperken Stichting Welzijn Ouderen met gemeenten rond de tafel C6U C DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Secretaris Noodkreet Schaal Dressuur Duiveland heeft in de persoon van F. C. Diele- In een brief aan de dorpsbewoners heeft de In Brouwershaven is vorige week een oude Marjan Jumelet uit Bruinisse is op weg naar de man een nieuwe en vooral enthousiaste meentesecretaris gevonden. (Pag. 3). Nieuwerkerkse Oranjevereniging een dringend schaal gevonden. Wat meer informatie als ver- Z-dressuur op de Levade te Apeldoorn. (Pag. beroep op potentiële bestuursleden gedaan. volg. (Pag. 5). 9). (Pag. 4). DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1987 144ste jaargang Nr. 24198 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889} Wees bovenal trouw aan uzelf, dan kunt ge ook niet ontrouw aan uw naaste zijn. R. W. Trine ZIERIKZEE - Dat het huwelijksbootje echt niet altijd op de klippen behoeft te lopen bewees het echtpaar De Vin~De Feiter dat gisteren precies vijfenvijftig jaar getrouwd was. In de Groene Zaal van bejaardencen trum Borrendamme. waar mevrouw en mijnheer De Vin samen met hun drie dochters, acht kleinkinderen en tal van andere familieleden, vrienden en huisbewoners deze heugelijke gebeurtenis feestelijk vierden be leefde het echtpaar opnieuw de mooiste dag van hun leven". Bloemen, taart en een vrolijk wapperende vlag voor het bejaardenoord aan de Scheldestraat zorgde voor een onvergetelijke dag. Ongetwijfeld heeft het echtpaar tijdens het feest nog eens teruggedacht aan het moment waarop ze elkaar leerden kennen. Tij dens een filmvertoning in de Concertzaal in 1926 viel Lena de Feiter uit Renesse duidelijk in de smaak bij de toenmalige Zierikzeese varensgezel De Vin. Blijkbaar waren die gevoelens toch wederzijds, want zes jaar later, in 1932, stapte het koppel in het huwelijksbootje. Een tochtje waarvan béiden nooit spijt hepben ge had. ,,We hebben het altijd goed met elkaar kunnen vinden", verklaart het inmiddels bejaarde echtpaar dat het prima naar de zin heeft in Borrendamme. Anders hard optreden gemeente Burgemeester Niemantsverdriet houdt de vinger aan de pols wat eventueel overlast rond de automa- tenspeelhal in Haamstede betreft. Niemantsverdriet antwoordde hier positief op en wees De Feiter op de uitgeoefende controle. Commissielid J. W. Geleijnse (CDA) had het minste moeite met het vaststellen van de ver ordening. Zodat het nu aan de ge meenteraad is om de verordening vast te stellen. Het is overigens ook de raad, waaraan een verzoek kan worden gedaan door exploitanten als zij nul op het rekest krijgen van de burgemeester. De eigenaren van de speelautoma- tenhal in Haamstede, de heren Icoon tjes, waren ook aanwezig. Eén van hen sprak zijn verbazing uit over het feit, dat er alcohol verkocht werd in de hal. „Het is geen excuus, maar hiervoor hebben wij geen toestem ming verleend en zullen dat ook nooit doen. De man (beheerder -red) schijnt dat op zijn eigen houtje gedaan te hebben. Ik verzeker U voor 1000%, dat het nooit meer gebeurt". Beide eigenaren wezen de commis sie nogeens op een ingediend plan om de twee in slechte staat verkerende panden te verbouwen. „Wij hebben nieuwbouwplannen, waarbij de oude gevel gehandhaafd blijft. We dienden ze eerder al in, maar hebben hierop nooit een officieel antwoord van U ontvangen. We zouden hierover nog eens graag met U van gedachten wis selen. Eventueel kunnen we ook spre ken over een andere locatie van de hal". Burgemeester Niemantsverdriet zegde beide aanwezigen toe het inge diende plan aan een nadere studie te willen onderwerpen, maar hield bei den direct voor dat de gemeente strak vast zal houden aan de huidige regelingen en standpunten. zes gemeentebesturen van gedachten te wisselen over de nieuwe welzijnswet, die het ouderenbeleid direct op ta fel legt bij de gemeentebesturen. Die wetswijziging loopt parallel aan een toenemende vraag aan zorg door hoog bejaarden. Zeker in een regio als Schouwen-Duive- land, waar de vergrijzing groter is als in de rest van Zee land, is het volgens de stichting zaak, dat de gemeenten een duidelijk beleid gaan voeren. 'V. v 'V i - L\ Voorzitter A. F. van de Zande Vleu gels Schuter. Dat is gebleken tijdens de bestuurs vergadering van de stichting in het gemeentehuis te Bruinisse. „Als je de gemeenten spreekt zeggen ze allen goed te zorgen voor hun ouderen, maar dat is niet voldoende. Er dient een gedetailleerd plan op tafel te ko men en daarover willen wij graag praten met de gemeenten", aldus voorzitter mevrouw drs A. F. van de Zande Vleugels Schutter. Ook de po sitie van de stichting dient ter sprake te komen. Financiering Een punt van discussie tijdens de vergadering was de financiering van projecten voor ouderen. Bestuurder W. van Gilst (namens de wijkverple ging) wees de voorzitter op het feit, dat gedurende de vergadering werd besloten drie verschillende subsidie verzoeken uit te laten gaan. „Zou het niet veel beter zijn, wanneer we als stichting een vast bedrag krijgen, waarmee we zelf aan de slag kun nen"? En daarmee kwam hij aan het para depaardje van de stichting. Zowel de voorzitter als stichting-coördinator R. van der Weide zeiden, dat het heb ben van een budget het meest ideale zou zijn, maar dat is een zaak van de gemeenten. Zeker nu het ouderenbe leid naar de gemeenten geschoven wordt ontstaat een situatie, waarin de stichting voor ieder (klein) ver zoek zes gemeenten moet gaan aan schrijven. „Dat valt nog mee, vroeger waren er zeventien gemeenten", aldus Van Gilst. Tijdens de vergadering kwam ook de grote belangstelling voor de Gids voor Ouderen naar voren, die de stichting heeft laten drukken. Over wogen gaat worden of de gids onder de doelgroep beter huis-aan-huis ver spreid kan gaan worden. Zo ja, dan kunnen de gemeenten nog een extra subsidie-aanvraag tegemoet zien. Eenzelfde aanvraag gaat de deur uit voor een voorlichtingsbijeenkomst over ongelukken in en rond het huis. De Stichting Consument en Veilig heid wil in het dorpshuis van Nieu- werkerk zo'n voorlichFingsmiddag gaan houden. Daarvoor is een bedrag van om en nabij de 1800 gulden nodig. Er is momenteel een werkgroep bezig met de voorbereidingen. Tbvergeefs is een goede én betaalbare ruimte ge zocht in Zierikzee. Het dorpshuis in Nieuwerkerk wordt nu als de meest ideale plaats aangewezen, al dienen Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Zonnige perioden Vannacht is er een wisselende be wolking en enkele buien. Morgen trekt een hogedrukuitloper over met zonnige perioden, maar in de avond trekt bewolking binnen van een ac tieve depressie, die zaterdag storm achtig weer zal veroorzaken. De zuid westelijke wind is morgen matig tot vrij krachtig. Middagtemperatuur 18 graden. Minimumtemperatuur de ko mende nacht 13 graden. ZON- EN MAANSTANDEN 11 sept. Zon op 07.07, onder 20.06 Maan op 21.11, onder 11.59 Laatste Kwartier: 15 sept. (01.45) Temperatuur kustwater 18 graden HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het weerbeeld boven de provincie wordt de komende dagen beïnvloed door een westcirculatie. Gerekend moei worden op regenach tig weer, maar later zorgt een koelere luchtstroom voor koeler en droog weer. Hierin komen opklaringen voor, maar ook dan moet een bui niet uitgesloten worden. De wind is eerst zuid-zuidwest en meest krachtig, maar langs de kust af en toe hard. Spreken over uitvoering nieuwe welzijnswet BURGH-HAAMSTEDE - Hoewel er momenteel geen noemenswaardige problemen meer zijn met de speelau- tomatenhal in de Haamsteedse Noordstraat dienen eige naar en beheerder er terdege rekening mee te houden, dat de gemeente zonder twijfel de vergunning zal intrek ken als er wederom gerechtvaardigde klachten van om wonenden binnenkomen. Dat heeft burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer gesteld tijdens de commis sievergadering algemene- en bestuurlijke zaken in het plaatselijke gemeentehuis. Zij heeft zich in voorgaande maan den persoonlijk op de hoogte gesteld van de overlast, die door de speelhal werd veroorzaakt. Controle door de gemeente heeft uitgewezen, dat drank verstrekt werd aan (te) jonge bezoekers. „Als jongeren van veer tien jaar dronken over straat lopen, kunt U zich de klachten van de om wonenden zeker wel voorstellen", al dus de eerste burger. Tijdens de vergadering stelde de commissie zonder problemen een nieuwe verordening vast; een voort vloeisel uit het nieuwe artikel in de wet op de kansspelen. Belangrijkste bepaling in de verordening is het standpunt van de gemeente om in principe geen uitbreiding van de speelautomatenhallen toe te staan. De burgemeester is in eerste instan tie de persoon vergunningen of in te trekken of te verlenen. RENESSE - De fancy-fair die woensdagmiddag in dc peuterspeelzaal 't Opstapje werd gehouden bracht 775 gulden netto op. Volgens de organisatoren was het. van 13.00 tot 15.00 uur gezellig druk waarnd de belangstelling tijdens het laatste uur van het evenement wat terug liep. De fancy-fair bestotid uit een kledingbeurs waarbij de collectie veel kinderkleding omvatte, een rommelmarkt met veel speelgoed en diverse attracties zoals de grabbelton, lolly trekken, enveloppen trekken en bonen raden. De opbrengst van de kledingbeurs werd op fifty-fifty basis gedeeld met dc inzen ders van de kleding. De overgebleven kleding die de eigenaars niet terug hoeven wordt beschikbaar gesteld voor Dor- kashulp. Vanwege het succes van het evenement overwegen de organisatoren om volgend jaar opnieuw een fancy-fair te houden. Principieel Alleen J. van den Berge (Reforma torische Unie) toonde zich om princi piële redenen tegenstander van deze vorm van vrijetijdsbesteding. Meteen vroeg hij de voorzitter naar de stand van zaken omtrent de speelhal in Haamstede. Enige tijd geleden name lijk, werd tijdens een gemeentelijke commissievergadering gesuggereerd de vervallen panden in de Noord straat op te kopen om zo ook meteen een einde te maken aan de hal aldaar. Zover is het duidelijk nog niet en er is tevens geen reden op dit mo ment om tot sluiting van de hal over te gaan. „Met de nieuwe verordening ben ik wel in staat om de vergunning in te trekken als er zich weer ernstige verstoringen voordoen. Juist omdat het woonklimaat nadelig beïnvloed wordt en het bedrijf ernaast in haar uitoefening gehinderd wordt. Er hoeft weinig te gebeuren of de hal wordt inderdaad gesloten", aldus de eerste burger. Zij stemde Van den Berge hiermee tevreden. J. C. de Feiter (VVD) dacht er anders over, hoewel overlast voor hem ook uit den boze is. „We moeten voorkomen, dat met de sluiting ver maak voor de jeugd van Burgh en Haamstede wordt ontnomen. Dan dreigt er een anonimiteit op te tre den, waar niemand bij gebaat is. De overlast moet toch op één of andere manier te beteugelen zijn?". BRUINISSE - De Stichting Welzijn Ouderen Schou- zich mogelijk weer vervoersprobie- men aan wen-Duiveland staat als het ware te popelen om met de Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1