Strijd om de Fanatic Open Beach Cup bij Brouwersdam Lodewijk tweemaal eerste Indeling competitie All Ready Zierikzee NIEUWSBODE Promotie voor Zeeuwse periode-kampioenen na beslissingsduels HSD hoeft geen promotie Snelschaak- toernooi TOG Silooy aanbod Racing Paris Sterke Saman op 2000 meter Cor Krijger wint Orleans van de C.C. Schouwen- Duiveland Veteranen Delta Sport in Breda Overwinning Klompe bij pupillen-B Zaalvoetbal Wielaard 4e in Leiden 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 september 1987 Nr. 24197 9 RIJSWIJK - Werner Lodewijk van het Zierikzeese Delta Sport heeft bij atle- ttekivedstrijden in Rijswijk twee eerste plaatsen behaald. Hij won het speer werpen met een afstand van 37.88 meter, terwijl hij bovendien zegevierde op t'e honderd meter sprint in 13.1 seconde. ZIERIKZEE - De Zierikzeese korfbalclub All Ready begint woens dagavond aan de competitie. Het eerste team speelt dan om 19.00 uur op sportpark Bannink tegen Blauw Wit I. Hier volgt de indeling voor alle All Ready-ploegen. SENIOREN afd. Zuid West Klasse 11: All Ready 1; Blauw Wit I; Luctor I; Olympia I; ONDO II; Seolto I; Stormvogels I: Swift III; Tjoba III. Klasse 5A: All Ready II; Stormvogels III; Swift V; TOGO IV; TOGO V: ON DO IV; Zaamslag II. JUNIOREN All Ready J; BKC J; ONDO J; Swift J2; Tjoba Jl; TOGO J; TOP J. Klasse 4E achttallen: All Ready D8; ONDO D8; Stormvogels D8; TOP D8. ASPIRANTEN Klasse IA: All Ready A; Luctor A; ONDO A; Seolto A; Stormvogels A; TOP A; Zuidwesters A. PUPILLEN Klasse 3B: All Ready R; KVK R; Volhar ding R; Zaamslag R. Nieuw in afdelingsvoetbal ZIERIKZEE - Voor het eerst heeft de KNVB-afdeling Zeeland voor dit sei zoen periodekampioenschappen ingesteld in de hogere klassen van het afde lingsvoetbal. Winst van een periode-titel geeft daarbij recht op een uit- en thuisduel om promotie tegen de winnaar van de andere periode in dezelfde klasse. Aldus meldt het officiële mededelingenblad van de afdeling Zeeland. BRUIN1SSE - Met twaalf nieuwe jeugdleden is de schaakvereniging TOG het nieuwe seizoen slagvaardig be gonnen. Wel zou de vereniging nog wat seniorleden kunnen gebruiken maar de eerste acti viteit van het seizoen, een snel schaakwedstrijd, werd al een sportief succes. Kampioen in deze race tegen klok en stuk ken van de tegenstander werd regerend clubkampioen Jan de Korte. Hij behaalde tien pun ten uit elf wedstrijden. Een goede tweede werd K. v. d. Bos, terwijl A. v. d. Berge beslag legde op de derde prijs. Op een gedeelde vierde plaats kwamen M. Houkamp en A. van Klinken. 6e A Knop; 7e. C. v. d. Berge; 8e Piet Knop; 9e L. J. v. d. Bos; 10e B. Lagendijk; lie Paul Knop en 12e L. Hou kamp. Het eerste team van TOG speelt voor de tweede keer mee in de 2e klasse Noord van de Zeeuwse Schaakbond. Vorig seizoen werd dit met een kampioenschap bekroond maar het bestuur heeft promo- tite naar de le klasse afgewe zen omdat in die klasse een team van acht spelers noodza kelijk is en die heeft de vereni ging vooralsnog niet beschik baar. In de tweede klasse kan met een vijftal spelers worden volstaan. Het jeugdteam speelt in de 3e klasse Noord van de ZSB. De jeugdschaaklessen worden ge geven vanaf vrijdag 11 septem ber van zeven tot acht uur in de kelder van het Dorpshuis. De lessen worden verzorgd door Kees v. d. Bos, Chris v. d. Ber ge, Ad van Klinken, Jan de Korte en Jan Reurich. ZIERIKZEE - Racing Club de Paris hoopt deze week Ajacied Sonny Si looy te contracteren. De club uit de Parijse hoofdstad heeft overleg ge voerd met Ajax, Silooy en diens zaakwaarnemer Ger Lagendijk. Zo wel de 24-jarige verdediger als Ajax heeft het Franse voorstel in beginsel niet afgewezen. Silopy staat tot het einde van het seizoen 1988/'89 onder contract bij Ajax. De international, die zich maandag in Noordwijk meldde bij de selectie van het Nederlands elftal voor het duel tegen België, wil zich deze week beraden over de eventuele transfer. „Eerst moet Sonny een be slissing nemen. Pas dan kunnen we verder praten", stelde Lagendijk. De Franse club heeft Silooy al geruime tijd op het oog. ZIERIKZEE - Delta Sporter Hans Saman heeft tijdens avondwedstrij den op de Zierikzeese atletiekbaan sterk gepresteerd op de tweeduizend meter. Hij werd tweede achter Jan de Bart van het Goese AV'56 in een tijd van 5 minuten en 40.8 seconde, slechts 3.1 seconde langzamer dan de winnaar. Saman, die met zijn tijd achter Si mon Blom nu als tweede op de club ranglijst prijkt, kon tijdens de race De Bart behoorlijk bijbenen, en nam halverwege zelfs even de leiding De Goesenaar liep echter in de laagste ronde nog een aantal meters weg van Saman. Eveneens aardige prestaties vielen er verder te noteren voor B- junior Serge Verschuur, die de 300 meter horden won in 43.5 seconde, en voor Robert van der Vegt met een uit stekende discus worp van 42,74 meter. HSD-wedstrijdsecretaris Tim Terwogt en 'gewoon' secretaris me vrouw Marijke van der Borght- Horsten tonen zich eensgezind als het gaat over de HSD-verwachtin- gen voor zowel het eerste heren als damesteam. „We zouden wel hogerop willen maar het kan niet", zegt Van der Borght rea listisch. „Werken en teamgeest zijn belangrijker", voegt Terwogt daar aan toe. Al jaren spelen de beste HSD- mannen en -vrouwen van de onge veer honderdnegentig leden tel lende club vierde klas hoofdbond KNHB, het laagste niveau voor standaard-elftallen. Daaruit gera ken lukt de Zierikzeeënaars niet, omdat elk jaar een aantal vaste spelers en speelsters uit de eerste teams verdwijnt. „Die gaan bijna allemaal studeren, en dan ben je ze kwijt", legt mevrouw Van der Borght uit. „Je kan alleen hoger hockeyen als je een paar jaar bij elkaar kunt blijven en wekelijks twee keer trainen", zegt Terwogt. Toch zitten de HSD-ers niet bij de pakken neer. Tbrwogt: „Wc moeten het in de vereniging van twee dingen hebben. In sportief P.V. Gevleugelde Vrienden Zierikzee Uitslag van de wedvlucht vanuit Orleans 439 km met 160 jonge duiven op 29 augustus. Los te 9.00 uur. Tijd van aankomst 16.11 tot 17.42 uur. H. v. d. Linde 1, 3, 8, 10, 13, 14, 17, 29; L. v. d. Hoek en Zn. 2, 7, 24, 40; J. A. v. Almkerk 4, 25, 37; H. A. J. Kuij- ten 5, 15; C. v. d. Hoek 6, 33; Felius- Westenbrugge 9, 27, 31; P. A. Heeren 11, 20, 21, 23; J. v. IJsseldijk 12; G. A. v. d. Kamp 16, 26; B. P. Wesdorp 18; W. Blom 19, 22, 30, 32, 35; A. Romijn 28, 38, 39; C. M. Groenleer 34; H. J. Kos ter 36. ZIERIKZEE - Zaterdag 29 augustus om 9.00 uur gingen te Orleans 160.000 Nederlandse duiven de lucht in. On der deze massa duiven ook 474 dui ven van de eilandelijke duivenlief- hebbers, die van Orleans een gezamenlijk concours hielden. De verwachting was dat de duiven rond 15.00 uur thuis konden zijn, maar pas om 15.32 uur klokte de Nieuwerkerk Cor Krijger de cours- ring van zijn blauwkras duivinnetje en won hiermee de le prijs. Krijger had een kwartier voor sprong op een duif van Henk van de Linde uit Zierikzee. Van de 8 gezette duiven won Krijger de 1, 3, 6, 28 en 49ste prijs. Bovendien won hij pro vinciaal tegen 5000 duiven ook nog de 10 prijzen. Deze vlucht die een sportief hoogte punt is voor de duivensporters, laat zien dat men dergelijke vluchten zeer op prijs stelt. Hopelijk volgen er in de toekomst meer van deze concoursen. De volle dige uitslag van Orleans is als volgt: C. J. Krijger 1, 3, 6, 28, 49; H. v. d. Lin- opzicht zijn we enerzijds in de wedstrijd keihard. Maar daarbui ten is het onder elkaar gezellig, en dat is ons ook veel waard". Van der Borght, de resultaten van het verleden vergoelijkend: „Kunst gras zou onze prestaties trouwens wel ten goede komen". Per saldo schatten de beide HSD-woord- voerders het eerste dames- en he renteam in op minimaal een mid- denmootpositie, of een plaats dicht onder de top. De damesselectie bestaat uit: Wilma Kooman (keeper), Annema- rie en Gonneke Arkenbout, Na nette van der Borght, Charlotte van Eek. Bapke van der Steen. Linda Straetcmans, Saskia en El len van Velthoven, Suzanne Bergsma, Vivian Bijdevaate, Ma- cha Geleijnse, Diana Huisson. Margriet Livain, Angelique van de Kroon. De herenselectie: Paul van Vugt (keeper), Dik-Pieter Arkenbout, Mark van Doorne, Jurgen Ensing, Jacco Geleijnse, Henk-Jan Hen- drikse, Frans-Klaas de Jong, Chris Schoncman, André Vis, Je roen Blom, Wilfred Droppers. Si mon Schaap, Marco Schot. Michel de Vlieger, Willem Hamel. de 2, 10, 26, 34, 40, 42, 52, 77; Mevr. Klink-Reingoud 4, 14, 21, 47, 66, 79, 97, 105; A. Hagesteijn 5, 20, 50, 65, 85; Gebr. Bolle 7, 13, 83; Knop-Stouten 8, 15, 19, 109; L. v. d. Hoek 9; Comb, van Dijke 11, 12, 24, 27, 38, 39, 76, 86, 87; J. A. v. Almkerk 16, 64, 95; Daane- Dooge 17, 41, 57, 68, 80, 93; H. A. J. v. Kuilen 18, 45; C. Bal 22, 33, 94, 99; C. v. d. Hoek 23, 90; L. v. d. Hoek 25, 63, 106; J. den Hengst 29, 32; Felius- Westenbrugge 30, 72, 81; H. P. v. Noor den 31; B. A. de Bruin 35, 59, 70, 74, 108, 110; P. A. Heeren 36. 55, 60, 62; J. v. IJsseldijk 37; J. Folmer 43; L. J. v. d. Wielen 44, 97; C. v. d. Kamp 46, 71; J. Snijders 48, 56, 58, 75, 88, 107; J. de Waal 51, 69, 92; B. P. Wesdorp 53; W. Blom 54, 61, 78, 84; W. K. Luitink 64, 67; A. Romijn 73, 98, 102; P. M. Steke- tee 82, 96, 104; A. de Jonge 89, 100,101; M. K. Krijger 91; C. M. Groenleer 92; H. J. Koster 94; F. Mays 103. De extra prijzen zijn gewonnen door: G. Krijger, mevr. Klink-Renkgoud, Knop-Stouten, Comb, van Dijke; J. A. v. Almkerk, A. Hagesteijn, L. v. d. Hoek, J. den Hengst, C. Bal, P. A. Heeren. P.V. Gevleugelde Vrienden Zierikzee Vanuit Bapaume 187 km werd met 254 duiven gevlogen op 30 augustus. Lossing 15.15 uur. De eerste geklokt om 18.35 uur, laatste prijs 19.25 uur. Uitslag als volgt: C. Gieskes 1, 43; C. J. Berrevoets 2, 7, 8, 21, 52, 55; H. v. d. Linde 3, 24, 29, 36, 37. 41, 56; L. J. Fonteine 4, 10, 17, 45, 63; C. M. Groenleer 5, 9, 12, 14, 15, 19, 30, 31, 32, 35, 48, 60, 64; Felius- Westenbrugge G, 20, 27, 57, 62; J. A. v. Almkerk 11, 33, 53; Jac. Dekker en Zn. 13, 16, 44, 54, 58; L. v. d. Hoek en Zn. 18; D. J. Hartman 22; A. Bakker 23. 26, 34, 39, 40; W. Blom 25, 28; W. v. d. Meulen 38, 42; J. v IJsseldijk 46, 47, 49, 50, 51; G. A. v. d. Kamp 59, 61. Inmanden voor Chateauroux jonge duiven Bond Prov.Ver. op donderdag 10 september van 18.00 tot 19.00 uur. Inmanden voor Doornik navlucht oud en jong op zaterdag 12 september van 8.30 tot 9.30 uur. BREDA - Bij de tweede dag van de pJocgencompetitie voor veteranen kwam de Delta Sport herenploeg met aardige resultaten terug. Cor Muller zorgde voor een vetera nen-clubrecord op de 5000 meter met een tijd van 17 minuten en 31.3 secon de. Joop Lodewijk legde de 100 meter af in 12.6 seconde, terwijl hij 4.53 ver sprong. De zogenaamde Zweedse estafette werd gelopen in de snelle tijd van 2.28.8 minuten. In dc rang schikking eindigden de Delta Sport- veteranen op een plaats in de midden moot. VLISSINGEN - Leonie Klompe van het Zierikzeese Delta Sport heeft op de atletiekbaan in Vlissin- gen tijdens de vierde pupillencompe- titie de driekamp gewonnen bij de ineisjespupillen-B. Zij liep de 40 me ter in 7.3 seconde, sprong 3.12 meter ver en stootte de kogel naar 4.08 me ter. Bij de jongenspupillen-A deed Ro nald Henning het goed. Hij werd tweede op de driekamp met 9.9 secon de over de 60 meter, een hoogtesprong van 1.25 meter en een balworp van 36.22 meter. ZIERIKZEE - De uitslagen van de le klasse zijn als volgt: De Steeg-vd Ven Lijsten 4-1, Sporthuis Zierikzee- De Wig 12-4, Mevo 1-Toren Boys 2-11, Bruse Boys-Krayestein 1-1, Sehor- pioen-Zeelandia 1 6-1. Het programma voor de tweede competitie-ronde in het zaalvoetbal is als volgt. Woensdag 9 september in de Zierik zeese sporthal Onderdak, 2e en 3e klas: PJZ-Nola Boys, WIK-ZZ'72, Stella Boys 2-Dakkie's Bar, Pinky Boys-PZEM, Zeelandia 2-L en O, Stel la Boys 1-Coen Honig 0.2. Maandag 14 september in Onderdak, 2e en 3e klas: Skol Boys-Braber Groenv., Mevo 2-Werkplaats, ZZ'72- Bijmakelaardij, Nola Boys-Coen Ho nig 0.1, PZEM-WIK, Dakkie's Bar- PJZ. Maandag 14 september in Krayestein te Burgh-Haamstede, 2e en 3e klas: L en O-Stella Boys 2, Coen Honig 0.2- Pinky Boys, Vet. Brouwershaven- Zeelandia 2, Knippie-Stella Boys 1, Zeeuws Pannekoekh.-Dreischor, Cargonet-Kerkwerva BRUSSEL - In België is opnieuw opstand uitgebroken in een gevange nis. Circa 500 gedetineerden van de Saint-Gillesgevangenis in Brussel weigerden terug te keren naar hun cellen, zo meldde het Belgische pers bureau Belga. De televisie meldde dat zeven bewakers in gijzeling wa ren genomen. DÉN HAAG - Minister Brinkman van welzijn, volksgezondheid en cul tuur wil een bij wet in te stellen raad voor het ouderenbeleid zo snel moge lijk aan het kabinet voorleggen. Een voorlopige raad kan dan per 1 janua ri 1988 reeds aan het werk gaan. Het systeem van periode-titels geldt alleen voor de eerste en tweede klas van het zaterdagvoetbal in de af deling, alsmede voor de eerste klas en tweede klas A van het zondagvoet bal. De eerste periode behelst de eer ste elf oorspronkelijk bepaalde wedstrijddagen, de tweede de laatste elf. Bijvoorbeeld afgelastingen heb ben geen invloed op die vastgestelde volgorde. Om periode-kampioen te worden geldt de gebruikelijke puntentelling over de te spelen competitie-helft. Bij een gelijke stand geeft het doelsaldo de doorslag. Als ook dat geen uit komst biedt volgt een beslissings wedstrijd. Als de kampioen van een klasse tevens een periodetitel heeft gewonnen, mag de tweede in die peri odestand alsnog om promotie spelen. Rest promotie-/ degradatieregeling afdeling Zeeland Standaard-elftallen zaterdagcompe titie In de eerste en tweede klas promo veert de kampioen samen met de winnaar van de beslissingswedstrijd der periodekampioenen. De twee laatsten uit de eerste klas en de laat ste uit de tweede klas degraderen. De voorlaatste uit de tweede klas speelt tegen het hoogste standaard-elftal uit de derde klas om een plaats in de tweede klas. Voor de vierde klas geldt de regeling der reserve-elftal len (zie onder). Reserve-elftallen In de eerste en tweede klas promo veren de kampioenen. De nummers laatst en voorlaatst degraderen. In de reserve derde klas degraderen de laatste drie elftallen. In de vierde klas, tenslotte, promoveren de twee bovenste ploegen. Damesvoetbal In de derde klasse (Zierikzee) pro moveert de sterkste van drie kam pioenen uit de verschillende derde klassen. A-junioren De kampioenen van de drie inter re gionale klassen spelen om één pro motieplaats naar de landelijke A- juniorencompetitie. De nummers laatst en voorlaatst degraderen. Uit de Zeeuwse hoofdklas promo veren de twee bovensten naar de in terregionale' klasse. De twee on dersten degraderen. In de overige klassen der A-junioren spelen de kampioenen een promotie-competitie tegen elkaar in het voorjaar. De drie bovensten daaruit promoveren naar de hoofdklas, eventueel op doelsaldo. B-junioren Er is een zeer ingewikkelde rege ling voor de B-junioren in de hoogste klassen van kracht. Het komt erop neer dat uit de interregionale klasse maximaal zes en minimaal vier teams per provincie promoveren naar een nieuw te vormen combi-klasse voor Zeeland en West-Brabant. Al leen als zes Zeeuwse ploegen naar de combi-klas promoveren, mag de hoofdklasse-kampioen meteen doorstomen naar de interregionale afdeling. Is dat niet het geval, dan volgt een beslissingswedstrijd met de voorlaatste provinciegenoot uit de in terregionale klas om één plaats in de interregionale. In beide laatstge noemde klassen degradeert de num mer laatst. De bovenste twee van de B-teams uit de 'gewone' klassen spe len een promotie-competitie om de B- hoofdklas weer op elf ploegen te brengen. Zondagvoetbal Standaard-elftallen De promotie- en degradatieregeling voor het zondagvoetbal is in grote lij nen hetzelfde als die voor het zater dagvoetbal in de afdeling. Met dien verstande dat in de tweede klas be halve de laatste eventueel ook de voorlaatste een klas lager moet, in dien meer dan twee elftallen degra deren uit een hogere klasse. Uit de derde klasse promoveert het hoogste standaard-elftal. Voor de vierde klas se geldt de regeling der reserve elftallen. Reserve-elftallen De regeling voor reserve-elftallen in het zondagvoetbal is grotendeels hetzelfde als die voor zaterdag reserve-teams. Alleen kan er in de eerste klas een reserve-elftal meer de graderen als uit de KNVB drie plbe- gen overkomen. In de tweede klas B promoveren er twee in plaats van één, en degradeert er slechts één. Ook in de derde klas degradeert er maar één bij de zondagreserves. In elke vierde klas promoveert maar één elf tal direct. De als tweede geëindigde ploegen strijden dan om een overig aantal plaatsen in een hogere klasse. LEIDEN - Delta Sport-atleet Peter Wielaard is tijdens sterkbezette avond wedstrijden te Leiden als vier de geëindigd op de vijfduizend meter. Hij liep op de accommodatie van atle tiekvereniging De Bataven een per soonlijk record van 15 minuten en 15 seconden. BROUWERSDAM - De Windmill Surfing Hellevoetsluis ontvangt komend weekeinde (12 en 13 september een aantal surfers van internationale allure. Deze zullen op de Grevelingen een fraai staaltje van hun kun nen ten beste geven. Verwacht wordt dat een aantal nationale toppers, enkele Duitsers en de Spaanse kam pioen acte de présence zullen geven. Daarnaast zijn ook regiotoppers als Arno Boot, Kees Veldkamp, Jasper Vlasblom en Herma de Jong aanwezig om de eer van de regio hoog te houden. He\ aantrekken van een aantal gerenommeerde surfers is mogelijk dankzij de medewerking van een aantal sponsors. Afgaande op de deel nemerslijst kan een spannende wedstrijd worden verwacht waarbij gestreden wordt op twee onderdelen, de speedslalom en de driehoeks marathon. Bij voldoende wind staat ook een supersession op het program ma. Uitgangspunt voor nieuwe hockey- seizoen ZIERIKZEE - Er is nog meer op sportgebied onder de zon dan voet bal. Zo begint binnenkort bijvoorbeeld ook het hockey-seizoen. Bij de enige vereniging op het eiland, met de dus voor de hand liggende naam Hockeyclub Schouwen-Duiveiand (HSD) in Zierikzee, gaan daarom de harten nu ook wat sneller kloppen. Niet echter zozeer uit grote daden drang, maar meer uit pure liefde voor het spel met de sticks.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9