Brouwse La Plaisanterie gezellige eetgelegenheid Brand garagebedrijf Dreisehor Verkoop Rode Kruiszegels 15.000ste bezoeker van kinderboerderij De Punt Vernielingen Cornelia- stichting Bromfiets controle Diefstal surfzeil Even naar de auto Veulen tegen auto Kamp voor ouderen van de CJV Inbrekers gestoord Auto niet op slot 4 Rode Kruishulp is mensenwerk ZIER1KZEE - „Ik hoop dat velen na mij zullen volgen, en Rode Kruiszegels zullen kopen" zei burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee nadat hij in het Zie- rikzeese postkantoor een mapje Rode Kruiszegels bij de stand aldaar had gekocht. Dit onder het toeziend oog van postkantoordirecteur A. Verbraak en A. van Pijkeren, vice voorzitter van het Rode Kruis, afdeling Zierikzee. Behalve in Zierikzee werd ook in tal van andere plaatsen op Schouwen-Duiveland het startsein voor de zegelver koop gegeven. ZIERIKZEE - Nu het opma ken van de balans kwam de di recteur van de Corneliastieh- ting A. C. M. S. tot de conclusie dat jeugdige vandalen de afge lopen twee maanden een scha de van in totaal 30.000 gulden aanrichtten in het oude ge bouw van de Corneliastichting aan het Havenpark te Zierik zee. Na de verhuizing van perso neel en bewoners op 2 juni jongstleden naar het nieuwe gebouw aan de Emil Sand- strömweg drongen regelmatig? jongeren het gebouw binnen. Waarschijnlijk via ramen die niet goed meer waren af te slui ten. Enkele van de vernielende activiteiten die zij hierbij de den waren vuurtje stoken in de badkuip, verfpotten door het gebouw gooien, het souterrain onder water zetten met het wa ter dat nog in de leidingen was, een stuk van het plafond slo pen, keukenkastjes slopen, be dieningsknoppen van de lift en deursloten slopen, de trapleu ningen vernielen en los mate riaal kapot gooien. De grootste schadepost werd veroorzaakt door de diefstal van de elektri sche installaties die nog in het gebouw aanwezig waren. De onderhandelingen om het ge bouw te verkopen aan de wo ningbouwvereniging Beter Wo nen zijn nog niet afgerond. Directeur A. C. M. S. is in het bezit van de personalia van en kele jeugdige vandalen. Ex- wordt een onderzoek ingesteld. ZIERIKZEE - De rijkspolitie is weer actief met het conti-oleren van bromfietsen. Woensdagmorgen post ten zij tussen 7.30 en 10.00 uur op de Zandweg te Zierikzee. Daarbij wer den dertig bromfietsen onderzocht. Dat resulteerde in 18 keer een proces verbaal wegens technische manke menten. Twee voertuigen werden uit het verkeer genomen voor technisch onderzoek omdat ze te ver waren op gevoerd. RENESSE - N. J. P. uit Ratingen deed aangifte van diefstal van zijn surfzeil ter waarde van 550 DM. Het attribuut hing dinsdag te drogen op het terras van zijn zomerwoning op een camping te Renesse. SCHARKNDIJKE - Toen F. J. M. B. uit Waalwijk 'even naar zijn auto' ging en daarbij zijn surfspullen op het strand langs de Brouwersdam liet liggen bleek dat voor dieven voldoen de om de artikelen mee te nemen. Het betreft een surfzeil, surfmast en een giek met een waarde van 1200 gulden. De diefstal vond maandagmiddag om 14.30 uur plaats. ZONNEMAIRE - Een ongebruike lijke botsing woensdagavond om on geveer 19.00 uur te Zonnemaire. Toen C. J. v. d. W. zijn veulen uit een schuur aan de Tuinweg haalde wist het dier zich los te maken. Het liep tegen de personenauto van C. F. T. uit Zonne maire die daar stond geparkeerd. De auto werd behoorlijk beschadigd. De pony mankeerde niets. Eexxs in de vijf jaar komt het Neder landse Rode Kruis in aanmerking voor een postzegeluitgifte van zegels met toeslag. Deze toeslag komt het Rode Kruis ten goede. Het Rode Ki-uis kan alleen helpen als het daar voor de mensen en de middelen krijgt. Daarvoor is men afhankelijk van de bevolking. Een postzegelactie is een manier om aan geld te komen, maar tevens geschikt om de bekend heid van het Rode Kruis waar nodig te vergi'oten. De opbi-engst van de ac tie is bestemd voor een groot aantal activiteiten. Variërend van vakantie weken voor chronisch zieken en ge handicapten, bloeddonorwerving, welfa- rewerk, Jeugd Rode Kruis, hulpverle ning bij rampen tot het instandhou den van telefooncii'kels. Uniformen Voor wat betx-eft de afdeling Zierik zee gaat een deel van de opbrengst van de zegels naar de plaatselijke co lonne en een deel naar de landelijke organisatie. Een deel van de op brengst wordt bestemd voor de aan schaf van nieuwe uniformen. Assel bergs: ,,Het Rode Kruis is een organisatie die hoog aangeschreven staat. We gaan er steeds meer van ho- ren". Asselbei-gs doelde met die op- merking op de uitbreiding van het ta kenpakket van het Rode Kruis met de hulpverlening bij rampen. ,,Ik hoop dat de nieuwe uniformen alleen nodig zijn bij oefeningen", aldus de Zierikzeese eerste burger. De Rode Kruisserie bevat zegels van 55, 65 en 75 cent, waarbij op alle zegels een toeslag van 35 cent. Ze zijn zowel los als in een mapje te krijgen. Een mapje waarin een exemplaar van alle drie verschillende zegels kost 3,95 gulden. Voor de prijs van 3,90 gulden krijgt men een postzegelboek je met twee zegels van 55 en twee van 75 cent. De zegels brengen ieder een van de activiteiten van het Rode Kruis in beeld. Op Schouwen-Duive land zijn in een aantal postkantoren stands ingericht. De actie duurt tot 30 september. Tijdens een informeel samenzijn op het gemeentehuis in Bruinisse wer den dinsdag de eerste Rode Kruis postzegels door de vice-voorzitter van de plaatstelijke Rode Kruisafdeling J. van der Have overhandigd aan loco-burgemeester C. van Liere. Zoals bekend wordt op voorstel van raads lid J. Huizer een week lang de fran keermachine op het gemeentehuis niet gebi"uikt voor de uitgaande post maar wordt op de ouderwetse manier weer de port betaald door postzegels te plakken. Maar dan wel de dinsdag uitgekomen Rode Kruiszegels waar een extra toeslag op rust. En volgens afdelingssecretaris Henk van den Bos mag de afdeling, in tegenstelling tot andere jaren met toeslagzegels, 90 procent van de toeslag voor de eigen kad behouden. Wethouder C. van Lie re memoi'eerde het goede doel van de actie die eigenlijk tweeledig is: „Enerzijds wordt beoogd om, door middel van een toeslag op de zegels, fondsen te werven, zonder welke het Nedei'landse Rode Kruis zijn taken niet kan realiseren. Anderzijds is het de bedoeling om, door middel van de afbeeldingen op de zegels een grotere bekendheid te geven aan de werk zaamheden van het Rode Kruis". Van Liere bedankte initiatiefnemer Hui zer terwijl J. van der Have namens het Rode Kruis het gemeentebestuur complimenteerde met de actie die toch wel uniek in Nederland ge noemd kan worden. Huizer, zelf fer vent filatelist en voorzitter van de plaatselijke postzegelvereniging, haalde aan dat er in Nederland onge veer één miljoen postzegelverzame laars zijn die regelmatig postzegels van de PTT kopen en dus middels hun hobby ook bijdragen aan vele doelen op sociaal, cultureel en maat schappelijk werk en dus ook door de toeslag voor het Rode Kruis. „Na de winter willen we kijken wat voor eventuele veranderingen we nog kunnen gaan toepassen. Eerst ZIERIKZEE - De CJV Samen Verder in Zierikzee houdt op 25, 26 en 27 september een kampweekeinde voor ouderen in haar onderkomen te Renes se. Een tweede activiteit voor deze groep dus naast de inmid dels traditie geworden bejaar dendag, die dit jaar op 19 sep tember wordt gehouden. Omdat het speciale kamp- weekeinde voor de eerste keer gehouden wordt wil het CJV de groep niet te groot maken. Af gesproken is, dat ongeveer der tig deelnemers voldoende is, dus wie het eerst komt, het eerst maalt. Wie zich heeft op gegeven krijgt nadere informa tie over de activiteit. Aanmel den kan bij de familie Schouls, P. D. de Vosstraat 10 te Zierik zee (01110-12461). maar eens wat verdienen", voegt Van de Bruggen er aan toe. Voorlopig wil de eigenaar het ongeveer dus nog in de lijn van een bistro houden. „Wij serveren een drie-gangen-menu zon der teveel lilafjes en tierelantijntjes. Daar moet je tenslotte toch alleen maar voor betalen. Het moet een goe de maaltijd voor een eerlijke prijs worden". In het vroegere La Mousta che werd voornamelijk met vleesge rechten gewerkt. „Het ligt in de be doeling om in de toekomst wat meer vis op de tafels te zetten", vertelt hij. Ook dat wordt dan door de eige naar zelf klaargemaakt, want hij is de chef de cuisine. Zijn vrouw gaat ondermeer de bediening verzoi'gen, maar zelf zegt ze eigenlijk „een ma nusje van alles" te zijn. De zitplaat sen zijn verdeeld in één tafel van acht, twee van zes, één van twee en zes van vier. Daarnaast is er een klein terras met drie tafels. ;,Dat is iets wat ik wel wil gaan uitbreiden. Er ligt momenteel een aanvraag bij de ge meente om tegenover La Plaisanterie nog enkele tafels neer te zetten", zegt de kersverse eigenaar. Dat terras gaat net als de zaak zelf om 10.00 uur open. Tussen 12.00 en 15.00 uur is de lunch in het etablissement te gebrui ken. „Dan zorgen we tegen vijf uur weer voor het diner, dat ongeveer tot 22.00 uur kan duren. Daarna kan er aan de bar wat geborreld worden". Borreltje „Natuurlijk kan er tussen 15.00 en 17.00 uur ook wel wat worden gedron ken. We hebben tenslotte mensen, die graag voor het avondeten even gauw een borreltje gaan halen. Wel is het zo, dat je tijdens het diner weinig tijd hebt voor de bar en van je eters moet je het grotendeels hebben. Na tienen hebben we dus wat meer tijd voor de barmensen". Op een dag in de week na is La Plaisanterie altijd geopend, het hele jaar dooi'. Daarmee wil Van de Bruggen niet alleen op de toe risten mikken, maar ook op de eigen omgeving. De sluitingstijd van de ho recazaak hangt van het seizoen af. Een gedeelte van de keuken blijft de gehele avond geopend, zodat er aan de bar een versnapering besteld kan worden. In de hoi*ecataal: de kleine snacks. Wie in zijn vrije tijd graag een boompje plant kan ook aan de Havenzijde Noord 19 gaan kijken, want er wordt Oi'anjeboom geschon ken. Naast de naamsverandering is de ijskaart ook „verschoond". Een niet veel voorkomend iets is, dat Van de Bruggen een Italiaanse ijskaart heeft. Verder neem^t hij in de zomer zijn zoon Dennis en vriendin Doris in dienst. Ook die werden op de druk bezochte receptie gefeliciteerd. WESTENSCHOUWEN - In de nacht van maandag op dinsdag slaagden in brekers erin binnen te dringen in het huis van H. J. S. aan de Hoge Hille- weg te Westenschouwen. Zij deden dat door een raam open te wrikken. Doordat de bewoners, die lagen te slapen, werden gealarmeerd door de geluiden en het licht aandeden maak ten de dieven zich weer uit de voeten. Zij kregen niet de gelegenheid iets te stelen want er wordt niets vermist. BURGH-HAAMSTEDE - Eenmaal een onachtzaamheid kwam K. F. J. W. R. uit Herna (Duitsland) duur te staan. Tben hij vergat zijn personen auto af te sluiten maakten dieven daar dankbaar gebruik van om de ge luidsinstallatie ter waarde van 1000 gulden mee te nemen. Het voertuig stond aan de Tbrenweg en de diefstal vond plaats in de nacht van maandag op dinsdag. Het eigenaars-echtpaar van La Plaisanterie voor haar zojuist geopende zaak. BROUWERSHAVEN - Na lange tijd zoeken hebben ze het dan eindelijk gevonden. A. A. van de Bruggen open de samen met zijn vrouw W. van de Bruggen-Everding een bar-restaurant in Brouwershaven. „En omdat we er gewoon een gezellig zaakje van willen maken hebben we het de naam La Plaisanterie gegeven", aldus de nieuwe eigenaar van de voormalige bistro La Moustache. Niet al leen de Frans klinkende naam blijft behouden, maar voorlopig wil het echtpaar de zaak op de oude voet ver der runnen. Zelf draait Van de Bruggen al zo'n vijftien jaar in de horeca mee. De laatste paar jaar bezaten ze een snackwagen en een hapjeszaak bij de damaanzet in Wes- terschouwen. Dat verkoopadres wordt nu ingeruild voor een uitzicht op de Oude Haven in Brouwershaven. En om precies te zijn, Havenzijde Noord 9, waar 45 zitplaatsen in onder zijn gebracht. In Bruinisse kreeg wethouder Van Liere de eerste postzegels in handen van de plaatselijke afdeling. Bezoekersaantal hoven verwachting ZIERIKZEE - Ruim twee maanden na de officiële opening kon kinderboerderij De Punt in Poortam bacht gisteren de 15.000ste bezoeker onvangen. Deze eer viel te beurt aan Irma en Bert de Jong en hun twee dochters Marijke (4 jaar) en Carlijn (6 maan den). Zij kregen uit handen van voorzitster J. Sijswerda-Bos een enveloppe met daarin de uitnodi ging om op kosten van de kinderboerderij panne koeken te gaan eten in het pannekoekenhuis in Zie rikzee. De kinderboerderij opende haar deuren, na jarenlange voorbereidin gen, op 20 juni dit jaar. En zo moeizaam de voorbereidingen waren, zo voorspoedig ging het daarna met de kinderboerderij. „Het bezoekers aantal is veel hoger als wij gedacht hadden. Tot dusverre zitten we op een gemiddelde van 1000 bezoekers per dag. Dat halen we buiten het toe ristenseizoen denk ik niet. Maar we mikken toch op 400 it 500 bezoe kers", aldus Sijswerda. Behoefte Volgens Sijswerda voorziet de kinderboerderij duidelijk in een be hoefte. „Dat zie je wel aan het aantal bezoekers. Er zijn ook veel kinde ren die elke dag komen. We proberen de entree gratis te houden. Mocht dat financieel niet verantwoord blijken dan moeten we entree heffen. We hebben ook een bus waar mensen hun gift in kwijt kunnen. En in de praktijk blijkt dat te werken. Sinds de opening is de veestapel van De Punt uitgebreid. Zo zijn er 7 eenden bijgekomen en een pauw met jong. Ook is men nog steeds van plan om een ezeltje bij de boerderijbewoners te voegen. Kortgeleden heeft de kinderboerderij er een stuk weiland in bruikleen bijgekregen voor beweiding van de dieren. DREISCHOR - De zolder hoven de werkplaats van het garagebedrijf van J. D. B. aan de Bogerdweg te Dreisehor liep zware schade op bij een uitslaande brand die dinsdagmorgen om 10.45 uur werd gemeld. De oorzaak van de brand, is vermoedelijk een achtergebleven sigarettepeukje. Het brandweerkorps van Dreisehor kwam in actie om de brand onder controle te brengen. Men kon daarmee bewerkstelligen dat de schade beperkt bleef tot de bovenverdieping van het bedrijf. k ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-14417 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01112-1431 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41.00: per jaar f 156.50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6o/o B.T.W Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BT W. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 4