Zierikzeese brandweer in nieuwste pakken gestoken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Koninklijke onderscheiding voor jubilaris C. van Nieuwenhuijze Ik lees de Zierikzeesche Nieuwsbode, omdat.... de krant er altijd bij is als er iets gebeurt 'Krantefoto's zijn geen gewone vakantiekiekjes' dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 3 september 1987 Nr. 24194 3 Zaterdag naar de landelijke wedstrijd in Zevenaar Ze elan dia-man in liart en nieren De Zierikzeese burgemeester feliciteert de jubilaris met zijn koninklijke onderscheiding. ZIERIKZEE - Als een van de weinigen in Nederland en als tweede in Zeeland (Kloetinge heeft de provinciale primeur) is het brandweerkorps van Zierikzee in nieuwe kleding gestoken. Eindelijk kunnen de geel-zwarte pak ken aan de kapstok gehangen worden om plaats te ma ken voor donkerblauwe kledij van speciale stof, die de vuurbestrijders moet beschermen tegen te grote hitte. Brandweercommandant H. J. Fierens toont zich zeer te vreden en blij over de nieuwe aanwinst. De pakken zijn zogezegd donker blauw en hebben op verschillende plaatsen reflecterende én rode stuk ken, zodat de brandweerlieden goed zichtbaar zijn. Nieuw aan de kledij is, dat het pak uit twee delen bestaat: een tuinbroek en een kort jasje. Het voordeel hiervan is, dat de mannen tijdens bijvoorbeeld het oprollen van slangen geen last hebben van de lan ge jas als ze op de knieën moeten. Bluswerk ,,Maar daarnaast is het ook zo, dat het jasje na het daadwerkelijke blus werk eventueel uit kan. Als je het warm hebt na een brand, dan is het prettig om de nawerkzaamheden in de tuinbroek te doen", aldus Fierens. Maar misschien nog het belangrijk ste van de pakken is, dat ze vuurwe- rend zijn door de toegepaste Nomex-3 techniek. In het verleden moesten de vuurbestrijders elkaar weieens nat houden om de hitte tegen te gaan. Dat lijkt nu voorbij. Nadat de pakken waren gearri veerd in cle brandweerkazerne (in to taal 30 stuks) kwam ook burgemees ter en hoofd van de brandweer mr. J. J. P. M. Asselbergs een kijkje nemen bij het vrijwillige korps. Meteen kreeg hij de eerste oefening met de nieuwe pakken voorgeschoteld. Een training voor de brandweerkazerne, die voornamelijk bestond uit het leg gen van brandslangen voor de water toevoer. De oefening werd gedaan door acht leden van het Zierikzeese korps. Die groep gaat zaterdag 5 september naar Zevenaar, waar zij gaat strijden om de landelijke titel in de eerste klasse lage druk. Zoals bekend heeft het korps het afgelopen jaar goed ge presteerd en dat uit zich in de topstrijd in Zevenaar, waar M. Bin bevelvoerder zal zijn. Fierens gaat uiteraard ook mee, maar moet zich afzijdig houdend Het is de bedoeling, dat de groep brandweerlieden in het nieuw naar de wedstrijd gaat. Vandaar dus de snelle oefening voor de brandweerka zerne. De reacties van de eerste dra gers waren overwegend positief. Voor de een was het nog wel even wennen, terwijl de ander er meteen tevreden over was. Zaterdag moet blijken of de brandweer de juiste keuze heeft ge maakt. Fierens is daar zeer optimis tisch over gestemd en is blij met de houding van de gemeente, die immers het geld op tafel moest leggen voor de nieuwe pakken. ZIERIKZEE - „Bij een bedrijf dat het predikaat ko ninklijke voert en hofleverancier is hoort een koninklijk geschenk", aldus burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee in zijn toespraak tot C. van Nieuwenhuij ze. De laatste vierde zijn 40-jarig dienstverband bij de Koninklijke Zeelandia. Uit handen van burgemeester Asselbergs mocht de jubilaris de zilveren medaille ver bonden aan de orde van Oranje Nassau ontvangen. „Een veertigjarig bedrijfsjubileum is heel bijzonder. Ik denk dat in dit geval ook een gelukwens aan het adres van de werkgever op zijn plaats is en het zegt uiteraard ook nogal wat over het werkklimaat bij het be drijf", aldus burgemeester Assel bergs. ,,U bent in uw loopbaan mee gegroeid met. het bedrijf. Het zit u aan het hart gebakken". Van Nieu wenhuijze begon zijn loopbaan bij Zeelandia op 17-jarige leeftijd als jongmaatje. Momenteel is hij werk zaam als contract-administrateur. „En u bent nog steeds betrekkelijk jong, dus u hebt blijkbaar plezier in uw werk. En al bent u daar toe ge rechtigd, u stapt nog niet op. U houdt blijkbaar meer van 40-plus dan van jong belegen", aldus Asselbergs. Vaste koers „Niets is zo bestendig als verande ring,--Maar vaart al 40 jaar een vaste koers. Ik denk dat u met meer- dan ge paste trots op die 40 jaar terug kunt kijken", aldus Asselbergs. Asselbergs dook in zijn toespraak ook nog even in het verleden. „In 1947 toen u in dienst trad bij Zeelandia verkeerde Nederland in een moeilij ke periode. En ook op u rustte een grote verantwoordelijkheid voor het scheppen van een goed sociaal kli maat. In die tijd had u nog niet dur ven dromen van vakantie". ,,U heeft het bedrijf zien uitgroeien tot een gigant in de bakkerij grondstof fenbranche. Een bedrijf dat in hoog aanzien staat", aldus Assel bergs. Van Nieuwenhuijze is geboren en getogen in Zonnemaire en is ook nog steeds penningmeester van Har monievereniging Nut en Uitspan ning. Asselbergs: „Dat is Zonnemairs voor ontspanning". Huldiging- Algemeen directeur van Zeelandia H. J. Do'eleman had VanNieuwen huijze voor 'een speciale reden' op zijn vrije dag op laten draven. Dat die speciale reden het opspelden van een koninklijke onderscheiding betrof was Van Nieuwenhuijze wijselijk niet toevertrouwd. Binnenkort wordt de jubilaris nog uitgebreid gehul digd. v mensen zijn, die voor hun hobby kiekjesmaken. Het is een relatief goedkope vrijetijdsbesteding geworden en lokt menig amateurfotograaf. Wordt de fotojournalist weieens gedirigeerd door omstanders als hij ergens een foto van wil maken? „Ja, er zijn mensen, die denken dat wanneer de vakantiefoto's gelukt zijn, zij de fotograaf van een krant ook kunnen instrueren. Daar heb ik .altijd moeite mee. Ik vind het juist goed als mensen een suggestie aan de hand doen, want zij weten je soms een leuk idee aan de hand te doen, maar tot in de details vertellen hoe je het als fotograaf moet doen, nee dat zie ik niet zitten. Die mensen hebben niet door, dat een krantefoto een andere functie heeft, dan de vakantieplaatjes". De freelance-fotograaf 'heeft het momenteel prima naar zijn zin bij de Zierikzeesche Nieuwsbode en heeft geen behoefte aan grotere kranten, waaraan hij incidenteel ook foto's levert. „Het is een leuke groep mensen, waarmee ik werk en persoonlijk voel ik me sterk verbonden aan Zierikzee. Of ik dit werk altijd wil blijven doen, kan ik niet zeggen. Ik vind het nu leuk werk en maak er geen punt van, dat ik 's nachts uit mijn bed gebeld kan worden voor een brand ofzo. Dat hoort erbij. Of mijn instelling ooit nog verandert, kan ik nu niet zeggen". Wie nu de bon invult krijgt de Zierikzeesche Nieuwsbode het komende laar voor geen 156,50 gulden, maar voor slechts 140,— gulden. Een unieke kans om kennis te maken met Schouwen-Duiveland's enige echte objectieve nieuwsblad. Vier keer per week het laatste nieuws in de bus. Niet alleen de gemeentepolitiek wordt op de voet gevolgd, maar ook de sportieve regio komt uitvoerig aan bod. Daarnaast krijgt de lezer van de Zierikzeesche Nieuwsbode regelmatig een bijlage cadeau over uiteenlopende onderwerpen als mode, auto's, sport en woninginrichting. En daarnaast mogen de vele rubrieken genoemd worden. Na 144 jaar mag best gezegd,.dat de lezer van de Zierikzeesche Nieuwsbode als geen ander weet wat er in de eigen regio speelt. BEL NU VOOR EEN ABONNEMENT 01110-16551 JA IK NEEM EEN JAARABONNEMENT OP DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE! IK BETAAL DUS GEENJéflStTGULDEN, MAAR SLECHTS 140,- GULDEN Naam Adres Postcode Plaats: ZIERIKZEESCHE KS1 NIEUWSBODE IK! ANTWOORDNUMMER 12 4300 VB ZIERIKZEE (postzegel is niet nodig) Het team van de Zierikzeese brandweer in het nieuw naar de landelijke wedstrijden in Zevenaar. Freelance-fotograaf Johan Berrevoets junior ZIERIKZEE - Omdat zijn vader zich als Nieuwsbode-fotograaf onder zijn eigen naam als lokale 'beroemdheid' heeft gevestigd, werkt zijn zoon Johan Berrevoets liever onder het pseudoniem 'junior'. Maar ook zijn dagelijkse arbeid brengt met zich mee, dat velen hem na zes jaar regionale fotografie al goed kennen. Een gesprek met het oog van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Het beroep fotojournalist is geen beroep uit duizenden. Hoe komt iemand eigenlijk in dat onregelmatige leventje terecht? Van jongsafaan graag met het fototoestel op pad geweest? „Nee, eerlijk gezegd heb er nooit bij stilgestaan fotograaf te willen worden. Op een bepaald moment moet je toch een keuze gaan maken en doordat mijn vader al jaren voor de Zierikzeesche Nieuwsbode werkte als fotograaf, ben ik eigenlijk op zijn verzoek eens mee op pad gegaan. Ik vond dat in de meeste gevallen erg leuk. En nu is het sinds een jaar of zes mijn vak geworden en doe ik de meeste opdrachten met plezier". De meeste? Hij legt duidelijk uit, dat er in de opdrachten, die hij van de redactie krijgt wel verschillen zitten. Zo hoeft een plaatje van een rommelmarkt voor hem niet zonodig en zo zijn er wel meer onderwerpen te verzinnen, waar de fotograaf zijn creativiteit niet kwijt kan. „Het is natuurlijk heel iets anders als het maken van vakantiefoto's. Mensen zijn er uit en maken foto's. Als ze die nogeens bekijken dan maken die afbeeldingen samen met de mooie herinneringen het beeld compleet. Een krantefoto moet voor iedereen duidelijk zijn en dat betekent, dat je je zeker bij markten bijvoorbeeld moet beperken tot het overzichtelijk weergeven van het gebeuren. Dat maakt die onderwerpen voor een fotograaf minder interessant, maar dat wil niet zeggen dat ik met tegenzin op pad ga". Dat geldt in zekere mate wel voor het fotograferen van ongevallen. Als zijn politiescanner of een urgent telefoontje hem alarmeert, dan stapt hij gespannen in de auto: niet wetend wat hem te wachten staat. Hij kan geen begrip opbrengen voor fotografen, die na een ernstig verkeersongeval vaktechnisch spreken van een 'mooie' foto. „Als ik naar een ongeval ga, dan rijd ik vaak 160 kilometer per uur. Maar op de terugweg ga Fotograaf Johan Junior. ik niet harder dan 70 kilometer. Bij ernstige ongelukken ben je toch onder de indruk; ik denk niet dat dat ooit went. Daarnaast voel ik me nogal opgelaten bij zo'n ongeval. Je staat er toch met je fototoestel te werken, terwijl anderen in een heel vervelende situatie kunnen verkeren. Nee, dat trekt me eigenlijk niet. Maar ja, het is een onderdeel van je werk en daarnaast denk ik, dat van zo'n foto wel een preventieve werking uitgaat. Als de plaat in de krant staat spreekt het boekdelen. Een onderschrift heeft hieraan dan eigenlijk niets 'meer toe te voegen". Nee, dan het fotograferen van portretten; daarbij voelt de jonge fotograaf zich prima. Aan hem om te bepalen hoe iemand op de foto gezet wordt cn op welke plaats. Zosnel hij zich kort heeft laten informeren over het onderwerp van het verhaal. „Daarin kun je echt creatief bezig zijn. Wat ik bijvoorbeeld graag doe, is mensen fotograferen in hun eigen omgeving. Ik geloof erin, dat de omgeving heel wat zegt over de mensen, die erin leven. Neem een burgemeester, daar hoort toch een degelijk bureau bij, terwijl een oud paar vaak in een volle huiskamer hoort. Oudere ,mensen fotografeer ik graag. Hun gezicht heeft meer karakter en dat maakt een foto sprekend". En jongeren worden pas interessant als het om echte types gaat als punkers, bijvoorbeeld? „Fototechnisch gezien wel ja". De fotograaf erkent, dat er vandaag de dag steeds meer gaat hij aan de slag en bedenkt een passende prent.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3