Duiveland WIK ZSC SV Brouwershaven Bruse Boys DFS MEVO SKNWK h 6 VOETBALKRANT 1987-1988 ZIERIKZEE - Het is weer bijna zover. Na lang wachten breekt binnenkort de nieuwe voetbalcompetitie weer aan. Over ruim een week betreden al dan niet hoopvol gestem de elftallen massaal de grasmat om er het maximum voor hun club uit te halen. Hoog tijd derhalve om de huidige stand van voetbalzaken op Schouwen-Duiveland eens on der de loep te nemen. Wat is er veranderd bij en hoe zijn de verwachtingen van de diverse voetbalverenigingen? Slechts één ding is zeker; alleen de tijd kan ons leren wat er van al die verwachtingen uitkomt... De veertigjarige Sjaak Dorrevxan is nog steeds een onmisbare steunvilaar voor ZSC. Oosterland 2e klas afdeling Zeeland zaterdag- voetbal „Ik doe geen uitspraken, want dat is gevaarlijk", zegt trainer Ed van Lent aanvankelijk als hij benaderd wordt over zijn verwachtingen van Duiveland voor het komende sei zoen. Op de vraag of hij met zijn ploeg dan misschien gaat degraderen heeft hij wel een pasklaar antwoord: Degraderen? Nooit! Je moet eigen lijk altijd spelen voor promotie". Van Lent, die voor het derde jaar oefenmeester bij Duiveland is, laat blijken dit jaar op een goed resultaat van de Oosterlanders te hopen. ..Het gaat lekker", zegt hij na de zoveelste gewonnen oefenwedstrijd, „maar wc moeten ook weer niet te optimistisch worden". Als een klein probleem bij zijn ploeg stipt Van Lent de gezelligheid aan. ,,Ze zijn hier niet zo erg presta tiegericht, want ze vinden gezellig heid ook tamelijk belangrijk", legt hij uit. Voor een deel kan de trainer wel begrip opbrengen voor die hou ding omdat', vind hijzelf eveneens, bij een goede inzet en sfeer de resultaten meestal vanzelf komen. Voor wat zijn spelers betreft verwacht Van Lent vooral veel van Hans Rotte ,.Dat is een prachtvoetballcr, maar nogal blessuregevoelig. Zijn beroep werkt daarbij helaas niet bevorderlijk, want hij is bakker". De selectiegroep van Duiveland is: Sjaak Verhoek (keeper), Renó le Con té. Jan de Jonge. Ico Meijs, André van de Berg, Sjaak van der Maas. .Tacco de Jonge, Cees Zwager. Jan-Kees de Jonge. Adrie Bal, Adrie de Jonge. Jaap Brekelmans. Hans Rotte Vertrokken: geen Gekomen: Ico Meijs (Renesse), André van de Berg. Sjaak van der Maas en Jacco de Jonge (allen uit eigen jeugd). Willen Is Kunnen Kerkwerve 2e klas afdeling Zeeland zaterdag voetbal Na lange tijd in de race te zijn ge weest voor de tweede promotieplaats in de 2e klas moest WIK door enkele ongelukkige nederlagen met lede ogen toezien dat naaste buur Brou wershaven uiteindelijk met de pro motie naar de le klas ging strijken. Trainer Kees Berrevoets, ook al een man uit de eigen gelederen, die zijn spelersmateriaal van haver tot gort kent, denkt met een team van dezelf de sterkte als het vorige seizoen bin nen de lijnen te kunnen komen. Het probleem is bij WIK nog altijd het scoren van de broodnodige doel punten. Berrevoets hoopt dat met de komst van Erik van der Sande van Zierikzee hier een verbetering in komt. Zwaluwen Stormvogels Combinatie Scharendijke 2e klas afdeling Zeeland zaterdag voetbal. Trainer Bert Verhoek, een man uit de eigen gelederen, ziet het komende seizoen met vertrouwen tegemoet. Met het vertrek in de laatste jaren van de gebroeders Van Oeveren naar Zierikzee en René Flohil en Olivier Verwest naar Mevo heeft de club uit Scharendijke een zware aderlating ondergaan. Met de jeugd waarover men de beschikking heeft hoopt men het verloren gegane le klasserschap binnen enige jaren weer te herwin nen. Bijzonder te spreken is Verhoek over de animo welke door de spelers aan de dag wordt gelegd op de trai ningen, getuige de grote opkomst. De selectiegroep is een vriendengroep, die voor elkaar wil werken, liet Ver hoek horen. Met deze gegevens in het achterhoofd verwacht hij dat er wat meer puntjes kunnen worden ver gaard dan in het vorige seizoen. Hoewel hij zeker nog niet denkt aan het behalen van de kampioensti tel denkt hij toch dat het mogelijk moet zijn om bij de eerste vijf op de ranglijst te eindigen. Wellicht kan er Met de komst van de A-junioren Jan-Kees Noordijke, Marco Ganze- man en Edwin Ganzeman heeft Ber revoets een iets bredere selectie tot zijn beschikking. Mogelijk kan Hans Kesteloo, nog herstellende van een blessure, spoedig de gelederen komen versterken. Een tegenvaller is het, dat doelman Leo van den Ouden wegens militaire dienst de eerste drie weken van het nieuwe seizoen niet beschikbaar zal zijn. De selectie: Leo van den Ouden; Theo Stouten; Leen Post; Ad Keste loo; Jan-Kees Noordijke; Jos den Boer; Han van der Zande; Erik van der Zande; Aren van Wezel; Joost Rotte; Cor Berrevoets; Ad den Boer; Wim van der Velde; Richard Verhage; Ad Theunisse; Marco Ganzeman; Ed win Ganzeman. Vertrokken: geen. Overgekomen: Erik van der Sande (Zierikzee). WIK komt in het nieuwe seizoen uit met drie senioren teams, B-junioren en D- en E-pupillen. dan in het volgende seizoen een gooi worden gedaan naar de titel. Naast de jeugd, waarover men de beschikking heeft, is Sjaak Dorre man, deze week 40 jaar geworden, nog steeds een belangrijke steunpi laar in de rood-witte defensie. Doel man Maarten van der Weele, enige tijd uit de roulatie geweest, heeft de trainingen weer hervat, terwijl ook zijn naamgenoot en veldspeler weer in training is. Daarnaast zal Harry Linders, wegens studie, een jaar de rood-witte kleuren niet kunnen ver dedigen. Zoals bij vele verenigingen, voelt Verhoek het wel als een gemis dat de vereniging helaas geen A- junioren-team binnen de lijnen kan brengen. De selectie: Johan van de Horst; Maarten van der Weele; Jan van Don gen; Frank Hillebrand; Arne Hu- bregtse; Sjaak Dorreman; Henry de Voogd; Gert Jan Kunst; Jan Me- ganck; Gerard de Voogd; Co Louwer- se; Rini van de Hoek; Edwin van Oe veren; Dick Wittenberg; Arno de Jonge; Kees Snoek; Gerad Boogert; Rob Weenink. Vertrokken: geen. Gekomen: Ed win van Oeveren (Zierikzee) en Frank Hillebrand (Renesse). ZSC komt dit seizoen met 3 senioren teams en B-, C- D-, E- en F-teams uit. le klas afdeling Zeeland zaterdag voetbal Brouwershaven gaat in het komen de seizoen haar heroptreden maken in de le klas van het zaterdagvoet bal, nadat het in het vorige seizoen was geëindigd op de tweede plaats in de 2e klas, welke recht gaf op promo tie. Na het geboekte succes is de trainer Kees Kommer overgestapt naar het Nieuwerkerkse SKNWK en zal nu bij de Brouwse formatie worden opge volgd door Arend Krijgsman uit Mid- delharnis. Krijgsman, die onder cursusleider Piet Lindenberg in Zeeland zijn B- diploma haalde, trainde hiervoor de jeugd bij de vereniging Flakkee te Middelharnis en WFB te Ouddorp, waarvan van laatst genoemde vereni ging ook enige tijd het eerste elftal. Krijgsman, die in het afgelopen sei zoen ook al een aantal wedstrijden van zijn nieuwe vereniging volgde, ziet de mogelijkheid wel aanwezig dat in het komende seizoen aardig kan worden meegedraaid in de mid denmoot. Momenteel zijn drie spelers van de kern, Arjan Visser, René Roon en Martin Quist nog niet geheel blessure vrij, terwijl men ook met doelman Ronald Lievense nog niet weet waar men aan toe is. Gehoopt wordt, dat men voor de aanvang van het seizoen weer de beschikking over deze spe lers heeft, daar het anders een be hoorlijke aderlating zou betekenen. Van het team van het vorige seizoen hebben Joop Krips en Maarten Kristelijn gezien hun leeftijd hun schoenen aan de wilgen gehangen, terwijl Flip Bokelaar binnen enige tijd gaat verhuizen naar Oude Tbnge. Voor wat laatstgenoemde speler be treft hoopt men, zo lang hij niet is vertrokken, de beschikking te heb ben. De selectie: Leo Nouwen; Arjan Visser; René Roon; Jacco de Jonge; Sjaak van der Weele; Martin Quist; Martin de Jong; Remi Lievense; Bert van de Bos; Pe ter van Mourik; Sico Zoer; Leo Claris- se; Ronald Lievense; gekomen: geen, vertrokken: geen, gestopt: Joop Krips, Maarten Kristelijn en Flip Bo kelaar. Door Brouwershaven zal in de com petitie worden deelgenomen met 3 se nioren teams en verder met een A-. C-, D- en F-team. Bruinisse 3e klas KNVB zaterdagvoetbal Voor Bruse Boys is het na de degra datie uit de tweede klas zaak om zich dit jaar in de derde klas minstens te handhaven. Of kunnen de Boys mis schien toch weer een poging wagen om meteen het verloren terrein goed te maken door een kampioenschap, net als twee jaar geleden? Bruse Boys-trainer Jan Kostense, die reeds 2ijn derde seizoen ingaat als oefenmeester van de eerste selectie en al sinds 1964 bovendien lid van de vereniging is, houdt zich enigszins op de vlakte bij het uitspreken van zijn verwachtingen over de nabije toe komst van zijn elftal. ..Het is moei lijk te zeggen wat het voor ons wordt, maar ik hoop op een positie in de middenmoot". Een stunt van zijn ploeg zoals twee jaar terug zit er vol gens hem dit keer echter zeker niet in. ..Dat zeiden de mannen zelf al meteen tegen elkaar in de kleedka mer na afloop van het vorige seizoen. We gaan dus eerst de kat uit de boom kijken. Na de winterstop zien we dan wel wat er nog bereikt kan worden". Ondanks deze onzekerheid, denkt Kostense niet direct dat de Bruëna- ren in degradatiegevaar zullen ko- Door Fusie Sterk Burgh-Haamstede 4e klas KNVB zaterdagvoetbal DFS, dat in de beslissende drie kamp met Thoolse Boys en Krabben- dijke de promotie naar de 3e'klas net heeft gemist, gaat vol goede moed aan het nieuwe seizoen beginnen. Trainer Jaap van Huizen is zo ver standig om zeker geen boute uitspra ken te gaan doen daar men_anders maar bedrogen uitkomt. In een recreatieplaats als Burgh- Haamstede ziet men zich steeds voor het probleem gesteld, dat men bij de voorbereiding nooit een volledig team binnen de lijnen kan brengen. Pas eind september kan ik, onvoor ziene omstandigheden daar gelaten, weer de beschikking hebben over de volledige selectie liet van Huizen we ten. Zo is Marcel van Grunsven, nog steeds een van de steunpilaren in het team, nog niet geheel fit en heeft nog niet getraind. Ook zal de ploeg het in de eerste weken nog zonder de in de men. „Maar onmogelijk is het na tuurlijk nooit", houdt hij een slag om de arm. Een nadeel is wel, dat Bruse Boys misschien met een gevoelig ver lies in de gelederen de competitie moet beginnen, als tenminste de aan zijn knie geblesseerde voorstopper Fred van den Berge nog niet is her steld. Bovendien zal Peter Coppoolse om studie-redenen waarschijnlijk niet iedere week voor het eerste be schikbaar zijn. En tot overmaat van ramp moet ook nog maar worden af gewacht, of Marco van der Have al voldoende zal zijn hersteld van een vorig seizoen ondergane operatie aan zijn kniebanden. Als Bruse Boys volgens Kostense niet bij de favorieten in de derde klas behoort, dan doet Yerseke dat naar zijn zeggen wel. ,,Die ken ik nog van een wedstrijd vorig jaar thuis", legt hij uit, ,,dat is echt een hele goede ploeg, denk ik". De selectie van Bruse Boys bestaat uit de volgende spelers: Steef van de Velde en Jacob Muller (keepers), Fred van den Berge, Jaap van den Berge, Jacob van den Berge, Tbnnie van den Berge, Bert van den Berge, Egbert van Unen, Jos van Unen, Klaas Ver spoor, Leen van der Bijl, Marco van der Have, Herman Knop, Jan Min- naard, Theun de Ronde, Rinus Pad mos en Peter Coppoolse. Vertrokken: geen Gekomen: geen recreatie werkzame Jacob den Enr gelsman moeten stellen. Van Huizen, die bij DFS aan zijn tweede seizoen gaat beginnen, zei een tevreden mens te zijn als men de in het vorige seizoen geleverde presta ties zal weten te evenaren. Hij heeft de beschikking over een in het geheel genomen nog vrij jonge selectiegroep welke perspectief biedt voor de toekomst. Een pluspunt is ze ker ook, dat de trainingen uitstekend worden bezocht. In het komende seizoen zal naast drie senioren-elftallen aan de compe titie worden deelgenomen door een A-, B- en C-team, 2 D- en 2 E-teams en F-jes. De selectie van DFS ziet er als volgt uit: Erik Schot; Peter Fooy; Daan Blom; Eddy Kiezenberg; Clement Rijnberg Jz.; Marco Jonker; Robbin Verdam; Wim Boogerd; Johnny van der Have; Jack van Rees; Jacob den Engelsman; Marcel van Grunsven; Johnny Quaak; Erwin Kriens; Rini Rijnberg; Leo Rijnberg; Jaap de Meij; André van der Maas; vertrokken geen, geko men: geen. De nieuwe aanwinsten van Mevo, van links naar rechts: Marco Does, keeper Toon Wandel, Rene Dekker en Marco Sa- man. van andere clubs. Keeper Toon Wan del, net hersteld van een langdurige polsblessure, heeft zijn oude club SKNWK verlaten om in het Mevo- doel zijn kwaliteiten te tonen. Verder kwamen van stadgenoot Zierikzee René Dekker, Marco Saman en Marco Does de gelederen versterken. En ten slotte arriveerde vanuit Dreischor Ri chard Drubbel. Als favorieten voor de titel ziet Goedegebuure niet direct zijn eigen elftal, maar eerder Bevelanders uit Kamperland, volgens hem ,,een ploeg van schoffelaars en goede voetbal lers" met spelers ais Peter Verburg (ex-Oostkapelle), Peter Wolse en Leo Versluis. Over de kwaliteit in zijn ei gen formatie heeft hij ook niet te kla gen, geeft Goedegebuure toe, maar de mentaliteit van Mevo laat weieens te wensen over, vooral tegen clubs die er zelf wel voor knokken. ,,Mits het ka rakter en de vechtlust er is, kunnen we straks best een eind komen", merkt Goedegebuure op. „Maar de vierde klas is een rare klas", conclu deert hij tevens. ,,Heb je een beetje pech, dan vlieg je er zo uit door het geringe krachtsverschil". De selectie van Mevo ziet er als volgt uit: Ibon Wandel (keeper), Jan Heikamp, René Verwijs, Ruud Ver- cruijsse, Dirk van der Sleen, Mart Koopman, Reimo Faber, Marco Bijde- vaate, Marco Saman, René Dekker, Dick Lunenburg, Jeroen Wijsman, Peter van de Linde, André Kort, Ri chard Drubbel, Martin van de Hou ten, René Flohil, Olivier Verwest, Marco Does. Vertrokken: Eddie ten Klooster (Ca- pelle aan de IJssel). Gekomen: Toon Wandel (SKNWK), René Dekker, Marco Saman, Marco Does (allen Zierikzee), Richard Drub bel (Dreischor). Trainer Kees Kommer van SKNWK: de eerste wedstrijden van mijn jonge ploeg worden belangrijk. Met Enige Vrienden Opgericht Zierikzee 4e klas KNVB zaterdagvoetbal. Het vorig seizoen in de midden moot geëindigde Mevo uit Zierikzee gaat het in de komende competitie trachten beter te doen dan voorheen. „We gaan gewoon proberen om bo venin mee te draaien", zegt Mevo- oefenmeester Peter Goedegebuure, die zijn derde seizoen bij deze ploeg ingaat. Bovenin, daarmee bedoelt Goedegebuure de eerste vijf plaatsen op de ranglijst. Sport klub Nieuwerkerk. Nieuwerkerk le klas afdeling Zeeland zaterdag- voetbal Voor SKNWK is het te hopen dat de voetbalzaken in het komende sei zoen wat minder problematisch zul len verlopen dan in de vorige compe titie het geval was. Toen mochten de Nieuwerkerkers namelijk van geluk spreken dat er in hun klas slechts éen ploeg degradeerde, waardoor SKNWK zich uiteindelijk nog net in de provinciale eerste klas zaterdag afdeling kon handhaven. De nieuwe oefenmeester van de Nieuwerkerkers Kees Kommer, na vier jaar overgestapt van het gepro moveerde Brouwershaven, is echter helemaal niet pessimistisch gestemd over de mogelijkheden van SKNWK. „De ploeg heeft wel capaciteiten", zegt hij op dit moment over zijn nieu we team. „Als nieuweling hier kan ik het natuurlijk nog moeilijk bekijken aan de hand van een paar oefen wedstrijden, maar ik denk dat we mi nimaal en maximaal de middenmoot gaan halen". Over titelkansen heeft de realistische Kommer het al hele maal niet. „De eerste wedstrijden worden heel belangrijk om voldoen de punten te pakken", is hij voorzich tig. Kommer zegt zijn formatie te wil len opbouwen rond routiniers als Leo en Joop Wandel, plus Jan Tierie (Arie Folmer deed vrijwillig een stapje te rug naar het tweede). Het beetje ex tra moet komen van de vier doorge broken jeugdspelers Erwin Theunisse, Robin Vrij, Lennard de Looze en Sam Flikweert. Heinkens- zand, GPC en misschien het momen teel makkelijk scorende Rillandia komen volgens Kommer het meest in aanmerking voor de titel. De selectie van SKNWK is als volgt: Richard Dalebout (keeper), Leo Wandel, Laurens Kik, Leon Quick, Joop Wandel, Michel Flikweert, Len nard de Looze, Adrie Matthijsse, Er win Theunisse, Jeroen Kesteloo, Adrie Goedegebure, Sam Flikweert, Robin Vrij, Leo Padmos, Jan Tierie, Arnold Schiettekatte. Vertrokken: Toon Wandel (Mevo) Gekomen: Erwin Theunisse, Sam Flikweert, Robin Vrij en Lennard de Looze (allen uit eigen jeugd). „Het kan beter dan vorig seizoen omdat we nu meer echte voetballers in de ploeg hebben", meent de trainer van de Zierikzeese vierdeklasser. Hij wijst in dat verband op de overkomst van een vrij groot aantal aanwinsten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6