Rolls Royces op bezoek Bruse raad uit ongenoegen over functioneren van jachtensluis Mogelijk aanpassing knelpunten in rijksweg Bruinisse/Zierikzee DE ZIERIKZEESCHE COURANT mi- PÊ 8ILI* Gewonde en zware schade bij aanrijding Drie auto's gestolen USL C Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Hobbels Gouden bruiloft Basiseducatie Voetbalbijlage Bomen veroorzaken in Oosterland hobbels in Een dubbele gouden bruiloft in Bruinisse. Vijf- Basiseducatie biedt een breed pakket aan stu- Bij deze krant een voetbalbijlage. Een vooruit- het wegdek. De meest urgente gevallen wor- tig jaar geleden trouwden ze een half uur na el- diemogelijkheden. Een achtergrondverhaal blik op het seizoen 1987-1988. (Pag. 6 en 7). den zo snel mogelijk nader bekeken. (Pag. 2). kaar. (Pag. 3). vertelt er alles over. (Pag, 4). VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1987 144ste jaargang Nr. 24191 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Aangezien het ongeluk ons er toe brengt terdege over onze toestand na te denken, is het voor ons zeer wel- dadig. Johnson Raadsvergadering Brain isse Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BRUINISSE - „We hebben in de pers kunnen lezen dat Bruinisse de drukste jachtensluis van Nederland heeft, maar we moeten toch eens met Rijkswaterstaat praten over het functioneren van die sluis. Zoals het nu gaat on dervindt het wegverkeer veel overlast van de sluis", al dus raadslid A. J. Bal (Lijst Van de Velde). Hij uitte zijn ongenoegen over het functioneren van de jachtensluis tij dens de rondvraag op de raadsvergadering gisteravond, donderdag. De jachtensluis bij Bruinisse bezorgt het wegverkeer teveel overlast volgens verschillende Bruse raadsleden. Bal bleek de situatie ter plaatse te hebben bekeken. ,,De brug staat toch snel zo'n 20 minuten open. Dat is voor het werkverkeer een veel te grote be lasting. Waarom kunnen niet eerst de schepen met lage mast geschut wor den zodat de brug gewoon dicht kan blijven?", aldus Bal. Fractiegenoot M. Houkamp ging uitgebreid in op die vraag. ,,Het schutten duurt lang omdat motorkruisers samen met zeil schepen in de sluis komen. Een mo torkruiser is veel hoger dan een zeil schip en kan er dus niet naast afme ren. Als je allemaal zeilschepen hebt is dat heel makkelijk. Die kun je heel makkelijk in elkaar passen en dan gaat het allemaal veel sneller", aldus Houkamp. Te lang ,,Ik heb de indruk dat men hele maal geen rekening houdt met het verkeer", aldus M. C. Maaskant- Okkerse (Algemeen Belang). „Het duurt echt veel te lang". Bal reageer de daarop met de opmerking dat hij Duiveland overlegt met Rijkswaterstaat NIEUWERKERK - Mogelijk zal er binnen niet al te lange tijd een oplossing komen voor enkele gevaarlijke knelpunten in de rijksweg tussen Bruinisse en Zierikzee, die tegenwoordig wordt aangeduid als de N-59. Dat bleek tijdens de gemeenteraadsvergadering van Duive land toen burgemeester A. Bergshoeff in antwoord op vragen van raadsleden vertelde over het overleg dat hij over deze problemen voert met Rijkswaterstaat. Bij de onderhandelingen zijn ook de beheerders van restaurant De Blauwe Keet en het benzinestation voor dit horecabedrijf betrokken. Het weggedeelte voor deze lokatie is namelijk een van de gevaarlijke si tuaties in de weg waaraan wat ge daan zou moeten worden. Volgens Bergshoeff zou Rijkswaterstaat voor deze lokatie in- en uitvoegstroken willen maken. Dat zou moeten gebeu ren in samenwerking met de beheer ders van beide bedrijven die aan dit gedeelte van de weg liggen. Afslagen Oosterland Andere gevaarlijke punten in de rijksweg waarover werd gesproken zijn volgens Bergshoeff de afslagen bij Oosterland. Een bochtafsnijding zou definitief een eind kunnen ma ken aan deze knelpunten. Maar dat vindt Rijkswaterstaat te duur. Zo bleek uit de woorden van de burge meester. „We hopen wel tot een goed mogelijke aanpassing te komen en Rijkswaterstaat heeft in zijn begro ting middelen opgenomen om de aan passingen te bekostigen". Overigens wordt het overleg nog nader voortge zet. Wat wel definitief werd tijdens de raadsvergadering was de aanleg van twee nieuwe abri's ter vervanging van de gevaarlijke bushalte aan de Rijkweg/Vissersweg ter hoogte van Ouwerkerk. In overleg met de direc tie van de ZWN heeft Rijkswater staat in het plan tevens een ombui ging opgenomen van de noordelijke en zuidelijke parallelweg. Daarmee wordt een jjcrron van ongeveer een meter breedte gecreëerd die de vei ligheid verder zal bevorderen. De kosten voor deze werken zullen wor den betaald door Rijkswaterstaat terwijl de gemeente Duiveland de kosten van aanschaf van de abri's op zich zal nemen. De gemeenteraadsle den gingen unaniem akkoord met het voorstel van b en w om biervoor een krediet van 7000 gulden beschik baar te stellen. De andere abri wordt betaald door de ZWN. De gemeenteraadsvergadering be gon met de officiële beëdiging van F. C. Dieleman als gemeentesecretaris en J. P. van der Laan als plaatsver vangend gemeentesecretaris van de gemeente Duiveland. Met het afleg gen van de zuiveringseed en de ambtseed door deze b^ide heren werd de opvolging van A. van der Maas die vandaag afscheid neemt een feit. Verbazing: C. J. Hillebrand (PvdA) en G. van den Ouden-Zwart (WD) spraken tij dens de vergadering hun verbazing uit over de 'ommezwaai' die het be stuur van de Reinigingsdienst Schou- wen-Duiveland en ook het dagelijks bestuur van de gemeente Duiveland maakte inzake het nu toch accepteren van de vervuilde grond uit Zierikzee. „En dat terwijl er nog een beroep schrift loopt tegen de verplichting van de provincie om de grond te ac cepteren. Bergshoeff legde uit dat dit bezwaarschrift nog steeds van kracht is omdat het is gericht tegen de ver plichting de grond zonder voorwaar den te accepteren. „Het bestuur van de reinigingsdienst heeft de grond nu geaccepteerd mét een aantal voor waarden voor gecontroleerd storten. En die voorwaarden .mochten niet worden gesteld door de provincie". Alle raadsleden bleken bijzonder verheugd met de verkoop van een stuk grond op het industrieterrein Oosterland ter grootte van 700 vier kante meter a 34,50 per vierkante nieter. Een prijs die wel wat lager lag dat wat men aanvankelijk in gedach ten had. De raadsleden L. Meerman (SGP/RPF), C. J. Hillebrand (PvdA) en G. van den Ouden-Zwart (WD) wilden wel weten of de mensen aan wie het stuk grond tussentijds werd verhuurd als volkstuin nu de be schikking krijgen over een ander stuk. „Op dit moment heb ik geen ander stuk ter beschikking om uit te geven maar in het najaar misschien wel en dan gaan ze voor", verzekerde wethouder J. Op 't Hof (CDA). K. Hendriksc (SGP/RPF) opperde het idee om weer eens te adverteren met de grond op het fndustrieterrcfh nu die voor een lagere prijs dan enkele jaren geleden wordt aangeboden. „Een beetje ambitieus. Wellicht wat te optimistisch bekeken", was dc reactie van A. J. C. Melieste op de planningslij sten nieuwbouw, ver bouw en verbetering van woningen in de gemeente tijdens de jaren 1988 tot 1992. Het totale aantal geplande wo ningen (huur, premie en vrije sector samen) varieert van 47 woningen in 1988 tot 33 in de beide jaren daarna, 29 in 1991 en 17 in 1992. „We hebben in overleg met woningbouwvereniging Beter Wonen en aan de hand van de vraag naar premie-koopwoningen vervolg pagina 2 zelfs een keer een ambulance met zwaailicht Voor een open brug had zien staan. SGP/RPF-woordvoerder A. IJzelenberg merkte nog op dat een en ander ook doorwerkt tot de Stap horster kruising. „Je moet soms tien minuten wachten voordat je die weg een keer op kan", aldus IJzelenberg. Volgens raadsvoorzitter T. C. Hek man loopt het allemaal zo'n vaart niet. „Het gaat hier echt nog vrij goed hoor. Men probeert altijd reke ning te houden met de busdienst en als er een ambulance in aantocht is wordt dat in de regel van te voren aangekondigd en wordt daar ook re kening mee gehouden". Wel zegde de eerste burger toe contact op te zullen nemen met Rijkswaterstaat om een en ander nader te bekijken. Bestemmingsplan Op de raadsvergadering werd ook de herziening bestemmingsplan Bruinisse Kom vastgesteld. Zonder discussie .of stemming. Daarmee be sloot 'de raad ook twee bezwaar schriften tegen de herinrichtings plannen ongegrond te verklaren. Bij de behandeling van het agenda punt toepassing subsidieverordening plaatselijke verenigingen over 1987 kwam van de kant van mevrouw Maaskant de suggestie om de toege kende bedragen eens nader te bezien om indien nodig tot een herziening te komen. In totaal gaat het in dit geval om een bedrag van bij elkaar ruim 3000 gulden voor vijf verschillende verenigingen. Wethouder C. J. van Liere (Algemeen Belang) benadrukte dat deze "verenigingen niet vallen on der de subsidieverordening sociaal- culturele activiteiten en daarom apart behandeld worden. Zonder discussie of stemming werd vervolgens de nieuwe gemeenschap pelijke regeling Regionale Brand weerkring Noord- en Midden-Zee land vastgesteld. Evenals de 42ste en 43ste wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement. Voor de her ziening van het bestemmingsplan West stelde de raad een krediet van 4000 gulden beschikbaar. Eerder, in haar vergadering van 20 november 1986, stelde de raad al een krediet be schikbaar voor de herziening van het bestemmingsplan. Dit had betrek king op het opstellen van het ont werp. „Thans kan de verwerking van de overlegresultaten plaatsvinden, waarna met de vaststellingsprocedu re kan worden gestart. Bezwaarschrift Eerder, op haar vergadering van 23 april dit jaar, weigerde de raad de Stichting Ds. G. H. Kerstenonderwijs subsidie te verlenen. Tegen die beslis sing heeft de stichting een bezwaar schrift ingediend. Daarin stelt zij dat de weigering van de raad de stichting rechtstreeks in haar belangen schaadt en wijst erop dat het een schoolbestuur vrij staat zich aan te sluiten bij een landelijke schoolbege leidingsdienst naar richting. De ge meenteraad van Bruinisse verklaart het bezwaarschrift van de stichting gegrond en trekt het boetekleed. Zo is de stichting niet in de gelegenheid gesteld binnen een redelijke termijn ontbrekende stukken in te dienen. „Bij de besluitvorming zijn diverse algemene beginselen van behoorlijk bestuur niet gerespecteerd", aldus, het college in het voorstel aan de raad om het bezwaarschrift van de stich ting gegrond te verklaren. De stich ting krijgt van de kant van de ge meente een subsidie die gelijk staat aan het bedrag per leerling welk aan het RPCZ wordt verstrekt. Schilderwerk Voor schilderwerk en betonrepara ties aan het havenmeesterkantoor stelde de raad 6.400 gulden aanvul lende gelden beschikbaar. Samen met de 3000 gulden die al voor dit karwei gereserveerd was komt het to taalbedrag uit op 9.400 gulden. Voor de bemonstering van slib en bag gerspecie uit de toegangsgeul van de oude gemeentehaven en de oude ge meentehaven zelf stelde de raad een krediet van 13.000 gulden beschik baar. Het was oorspronkelijk de be doeling om omstreeks mei 1987 ge noemde lokaties uit te baggeren. Rijkswaterstaat directie Zeeland ad viseerde eerst monsters te nemen en te analyseren alvorens tot het bagge ren over te gaan. „Aan de hand van de analyseresultaten kan worden be paald welke vervuilingen er zijn en zeer waarschijnlijk ook wie de ver vuilers zijn. Dit laatste is van belang om eventuele verontreiniging in de toekomst te voorkomen. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden. Vanavond laat en vannacht wat motregen. Middagtem- peratuur 17 graden. Wind uit west tot zuidwest 4 tot 5, overdag draaiend noordwest 3 tot 4, afnemend 2 tot 3 Beaufort. Minimumtemperatuur ko mende nacht 14 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 1 sept.: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 12 graden Middagtemp,: 22 graden Windkracht: variabel 3 Maandag: Zonnig Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: zuidoost 3 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 29 aug. Zon op 06.44, onder 20.34 Maan op 12.24, onder 21.52 30 aug. Zon op 06.46, onder 20.32 Maan op 13.47, onder 22.08 24 aug. Zon op 06.48, onder 20.30 Maan op 15.13, onder 22.32 Eerste Kwartier: 1 september (05.47) Temperatuur kustwater: 18 graden HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied, af komstig van het zeegebied bij de Azo- ren, kómt langzaam dichterbij. Aan de noordoostflank van deze hoge- drukzone bevinden zich wolkenvel den, die de restanten vormen van ou de Oceaanfronten. Vooral zaterdagochtend kan deze bewolking de zon nog tegenhouden, maar in de loop van de dag komen er geleidelijk meer zonnige perioden. De noord westelijke wind is matig, en voert lucht aan waarin de tempex-at uren tot ongeveer 20 graden kunnen oplopen. Zondag ligt de kern van het hoge drukgebied dicht bij ons land. Daar door is er meer zon dan zaterdag. De temperaturen komen op een wat ho ger niveau te liggen. SCHUDDEBEURS - Hoog bezoek gisteren, donderdag, op Schouwen-Duiveland. Wie van niets wist zal zeker vreemd hebben opgekeken van de stoet van 25 Rolls Royces. Het bezoek kwam, hoe kan het ook anders, uit Engeland en werd gevormd door een aantal leden van de Rolls Royce Enthusiasts Club. Een club die in 1957 werd opgericht door Rolls Royce-eigenaars en die vandaag de dag 5500 leden kent. Voor het vieren van haar 80ste verjaardag besloot de club het kanaal over te steken om een bezoek te brengen aan Schouwen-Duiveland. Men bracht een bezoek aan Neeltje Jans om daarna de lunch te gebruiken in Hostellerie Schuddebeurs. Een passende omgeving voor de fraaie automo bielen. Want een Rolls is tenslotte niet zomaar een auto. De Rolls Royce op de foto dateert uit 1914 en is van het type Silver Ghost. BROUWERSHAVEN - Donderdag middag om 17.00 uur vond op de krui sing Delingsdijk/Zuidernieuwland- weg/Oude Schouwse Dijk voor Brou wershaven een aanrijding plaats waarbij een gewonde viel en twee personenauto's zwaar werden bescha digd. W. V. uit Sliedrecht reed over de Delingsdijk in de richting Scharen- dijke en zou geen voorrang hebben gekregen van A. J. A. M. A.-v. H. uit Brouwerhaven die vanaf de Zuider- nieuwlandweg kwam en de Delings dijk kruiste om de Oude Schouwse Dijk op te rijden. Bij de botsing die volgde werden beide auto's geheel vernield. Mevrouw A.-v.H. werd met lichte verwondingen opgenomen in het Zweedse Rode Kruisziekenhuis. BRUINISS/ZIERIKZEE - In de nacht van woensdag op donderdag en donderdag op vrijdag werden op het eiland niet minder dan drie auto's gestolen. Eerst verdween het voer tuig van G. H. K. uit Bruinisse. Een grijze BMW 320 I met kenteken KK- 28-ZV van 1984. Het voertuig stond in de Stelbergstraat. De volgende nacht, van donderdag op vrijdag, verdween er opnieuw een auto vanuit Bruinis se. Dc muisgrijze Mercedes 190 diesel van R. E. S. uit Braunschweig (Duits land). Het voertuig is 20.000 DM waard en heeft het kenteken BS-HS- 526. In dezelfde nacht werd ook de metalic blauwe Mercedes 240 diesel 1983 van J. P, uit Zierikzee ont vreemd. Het voertuig stond aan dc Touwbaan en heeft het kenteken JX- 39-DS.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1