De school is weer begonnen Omwonenden én duikers blij met uitbreiding parkeerfaciliteiten Vier gewonden bij gecompliceerde aanrijding op de provinciale weg c DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ruit vernield Diefstal geluids apparatuur Auto omgegooid Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Fuchsia's Huttendorp Nieuwerkerk Ronde Zierikzee Zaterdag hielden 3 fuchsialiefhebbers een De speelweek in Brouwershaven werd dil In onze dorpenserie vandaag de schijnwerper Na een spannende strijd kwam dit jaar, evenals open dag fuchsia-tuinen. In totaal 380 mensen weekeinde afgesloten met het bouwen van een op Nieuwerkerk. Een dorp dat veel heeft mee- vorig jaar, de Belg Danny Lippens als eerste kwamen kijken. (Pag. 3). huttendorp. Hoogtepunt zoals altijd was het gemaakt, maar er steeds weer bovenop is ge- over de streep. (Pag. 6). vreugdevuur. (Pag. 4). komen (Pag. 5). MAANDAG 24 AUGUSTUS 1987 144ste jaargang Nr. 24188 WAARIN OPGENOMEN (1797 -* 1889) Heerlijk is het om bij gelegenheid eens dwaas te zijn. Horatius ZIERIKZEE - Een aantal moeders zal zeker een zucht van verlichting hebben geslaakt vanmorgen, maandag: Een he leboel kinderen zullen met tegenzin uit bed zijn gekomen. Want....de school is weer begonnen. Tijd om de spullen weer bij elkaar te zoeken. Op pad met de nieuwe agenda, als men tenminste een schoolagenda naar keus heeft kunnen vin den. Voor een aantal gaat het laatste jaar van de basisschool in. Een aantal peuters wordt ingelijfd bij het basisschool volkje en de peuterspeelzaal verwelkomt nieuwe peuters. Kortom: het is allemaal weer zover. Op de foto Stefan (links) en René (rechts). Zo te zien staan ze niet echt te springen om weer te beginnen Parkeerplaats met honderd plaatsen bij Den Osse DEN OSSE - Het eind lijkt in zicht wat betreft de over last veroorzaakt door sportduikers bij Den Osse. Als de gemeenteraad van Brouwershaven er vanavond, maan dag, mee akkoord gaat wordt er een krediet van 32.000 gulden verleend voor de aanleg van een parkeerterrein met een capaciteit van 100 plaatsen langs de Langedijk bij de aansluiting met de Nieuwe Kerkweg. Zowel dui kers als omwonenden zijn blij met het parkeerterrein. De gemeente verwacht dat de aanleg van het parkeerter rein de problemen grotendeels zal oplossen. S3 Bromfietsers botsen frontaal PROMMELSLUIS - Een gecompliceerde aanrijding zaterdagavond op de provinciale weg bij Prommelsluis zorgde voor vier gewonden. J. G. uit Zonnemaire werd met diverse verwondingen opgenomen in het Zweeds Ro de Kruis ziekenhuis in Zierikzee. J. H. uit Zierikzee liep verschillende botbreuken op terwijl M. v. d. W. uit Kerk- werve met een gebroken been in het ziekenhuis beland de. A. v. H uit Nijmegen liep rugletsel op. Het ongeluk gebeurde toen brom fietser J. G. uit Zonnemaire met duo- passagiere M. v. d. W. uit Kerkwerve frontaal op de hem tegemoetkomen de bromfiets bestuurd door J. H. uit Zierikzee botste. Zijn duo-passagier J. van 't L uit Zierikzee kwam er van dit viertal nog het beste af. Hij kon na behandeling in het ziekenhuis weer terug naar huis. De vierde gewonde viel enige tijd nadat de twee bromfietsen op elkaar waren gebotst. Bromfietser G. raakte door de klap van de botsing namelijk op de provinciale weg. Een tot nu toe onbekende passerende automobilist stopte zijn auto en richtte de koplam pen op G. die gewond op het wegdek lag. Een tegemoetkomende auto be- ZIERIKZEE - M. v. d. H. uit Zierik zee kwam tot de onaangename ont dekking dat in de nacht van zaterdag op zondag een ruit van zijn woning aan de Watermolen werd vernield. Uit inlichtingen van de buren bleek dat,om 2.30 uur glasgerinkel werd ge hoord zodat het vandalisme waar schijnlijk omstreeks die tijd plaats vond. RENESSE - In de nacht van zater dag op zondag werd de auto van J. v. d. V. uit Boskoop opengebroken. De dieven gingen er vandoor met ge luidsapparatuur en ongeveer 25 cas settebandjes. Schade 1100 gulden. istuurd door M. R. werd hierdoor ver blind en bracht de auto tot stilstand. De achter hem rijdende L. S. uit Zie rikzee zag dat te laat en botste achter op R. Bij deze botsing liep de in de auto van R. zittende passagiere A. v. H. uit Nijmegen rugletsel op. Ook lie pen beide auto's flinke schade op. Trimfietsers Vrijdagmiddag raakten twee trim fietsers gewond bij een valpartij. R. P. uit Brouwershaven reed over een steen en kwam ten val. De naast hem rijdende H. P., eveneens uit Brou wershaven, werd in die val mee gesleurd. H. P. kon na behandeling weer terug naar huis. R. P. werd opge nomen in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Twee auto's raakten beschadigd za terdag omstreeks 12.30 uur bij de uit rit van een camping aan de Roelands- weg bij Renesse. E. T. uit Troisdorf (Did) wilde de uitrit uitrijden terwijl P. J. uit Meppel deze net wilde inrij den. Wat later op de dag was er een kop-staart botsing op de Hogezoom ter hoogte van de afslag Oude Mool- weg. J. S. uit Serooskerke stond voor gesorteerd op de Hogezoom om de Oude Moolweg in te rijden. M. D. uit Niedeggen (Did) zag dit te laat en botste achterop de auto van S. Beide auto's liepen schade op. C. P uit Essen (Did) parkeerde zijn auto frontaal te gen een boom op een camping in Burgh-Haamstede. De auto raakte bij deze manoeuvre total loss. Op een camping in Renesse botsten de auto's A. H. uit Tilburg en G. S. uit Geseke (Did) op elkaar. H. kwam van links en verzuimde S. voorrang te verle nen. Vrijdagmiddag botsten de auto's van A. V. uit Amsterdam en H. v. d. D. uit Breda op elkaar. Deze aanrij ding gebeurde omstreeks 17.35 uur op de kruising Steenweg-Kampweg in de grootste problemen al opgelost zijn". Bonte beheert samen met haar man bungalowpark Den Osse. „Op hoogtijdagen is het ontvettend druk, en dan loopt het de spuigaten weieens uit. Maar door de bank genomen heb ben we hier weinig last van de dui kers". Individueel Het feit dat het duiken een indivi duele sport is speelt ook een rol. „Surfen bijvoorbeeld komt heel an ders over. Als toeschouwer kun je op de dijk gaan zitten om de prestaties van de surfers gade te slaan. Maar een duiker verdwijnt onder water en daar zie je verder niets van. Mis schien dat sommige mensen er daar door wat minder begrip voor hebben. Want het zijn natuurlijk wel fanatie ke sportlui die duiken bij Den Osse", aldus Bonte. Al jarenlang is het parkeren, en omkleden, van sportduikers langs de Langedijk een aantal omwonenden een doorn in het oog. De duikers zelf beseffen dat een en ander soms kan leiden tot gevaarlijke verkeerssitua ties „Maar we hebben weinig keus. Waar moeten we anders de auto neer zetten". Overigens blijken de duikers zelf niet op de hoogte van het feit dat er een parkeerterrein aangelegd gaat worden. „Da's helemaal niet gek, dan krijgen we wat meer ruimte. En voor ons is het ook veiliger", aldus een van de duikers. Instanties Al jarenlang speelt het probleem rond de sportduikers. En in de loop der jaren nam het in omvang toe om dat de duiksport, en de lokatie Den Osse, steeds populairder werd. Vol gens tellingen van de Nederlandse Onderwatersportbond kan het aantal duikers dat jaarlijks naar Den Osse komt gesteld worden op 6500 per jaar. De gemeente Brouwershaven onder kende het probleem maar kreeg te maken met de nodige instanties en ambtelijke molens. De parkeerplaats die aangelegd wordt omvat een oppervlakte van 107 bij 36 meter. Daarnaast komt er een deugdelijke dijkovergang in de vorm van een vaste trap. Een welkome faci liteit voor de duikers. „Ja, er mietert er nog weieens eentje van de dijk af, met flessen en al. Het is ook zo glad op zon dijk", aldus D. Verweij van duikschool Scubasol uit Utrecht. In het zomerseizoen is hij dagelijks te vinden bij Den Osse. Waarom Den Os se? „Het water is hier nog zo helder. En het is een erg interessant gebied voor duikers. Jammer alleen dat hier zo weinig faciliteiten zijn". Toiletten Op het verlanglijstje van de dui kers, en yan de omwonenden, staat een toiletaccommodatie. Nu wordt in veel gevallen ergens langs de dijk een plekje gezocht. En in sommige geval len wordt een tuin benut. Wat dan weer tot i rritaties bij de omwonenden leidt. C. Bonte-van de Bijl probeert de zaken wat te relativeren. „Ze ko men ook weieens hier vragen of ze ge bruik mogen maken van het toilet. Maar daar kun je niet aan beginnen, want dan komen ze op een gegeven moment allemaal. Als ze daar toilet ten neer zouden zetten zou dat zeker een goede zaak zijn. Maar ik denk dat met de aanleg van dat parkeerterrein Westenschouwen. Van D. wilde rechtsaf slaan en kwam daarbij tegen de hem tegemoetkomende auto van V. aan. Zo'n tien minuten later botste bromfietser M. W. uit Hoogvliet op de auto van S. F. uit Grerathz (Did). W. haalde de auto van F. links in terwijl deze juist linksaf sloeg. Vrijdag avond omstreeks 23.00 uur beschadig de R. v. D. uit Burgh-Haamstede twee auto's bij pogingen om met zijn auto weg te rijden. Eerst duwde v. D. zijn auto achteruit en raakte de auto van E. v. T. uit Renesse. Vervolgens zette v. D. zich achter het stuur, reed weg en raakte de auto van A. S. uit Zierik zee. Volgens de politie was er in dit geval sprake van overmatig alcohol gebruik. RENESSE - De rijkspolitie hield vier jongeren aan die in de nacht van vrijdag op zaterdag een personenauto met daarin twee Duitse vakantiegan gers omgooiden aan de Zeeanemoon- weg te Renesse. zin het begin van de avond hadden de jongelui, de 26- jarige R. L., de 25-jarige E. M., de 24- jarige E. T. en de 30-jarige G. E., allen uit Hoogvliet, al bedreigingen geuit aan het adres van de Duitsers. De jon gelui zijn goede bekenden van de po litie omdat zij al eerder voor gewelds delicten werden aangehouden. Toen zij later op de avond opnieuw langs de Duitse auto liepen gooiden zij met vereende krachten het voertuig om terwijl de passagiers er in zaten. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ffih P 8H.r De totale kosten van de aanleg van parkeerterrein en dijkovergang be dragen bijna 32.000 gulden. Voorlo pig houdt de gemeente rekening met een rijksbijdrage van 75 procent. Het voorlopige aandeel van de gemeente bedraagt derhalve bijna 8000 gulden. „Met het realiseren van de voorzie ning hopen wij de groeiende toeloop van de beoefenaars van de duiksport ter plaatse op verantwoorde wijze op te vangen, zodat niet alleen de wegge bruikers, doch ook menig bewoner van de aangrenzende zomerdorpen Den Osse en Meeuwenstein geen over last meer ondervindt", aldus het col lege. Nog even en dan kunnen de duikers bij Den Osse hun auto kwijt op een parkeerterrein met 100 plaatsen. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond; Enkele buien Een'depressie trekt verder naar De nemarken en is nogal actief. Veel be wolking en enkele buien. De wind gaat naar noordwest en wordt later west en is dan krachtig of hard ge worden. Temperatuur omstreeks 19 graden. Minimumtemperatuur ko mende nacht 14 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 28 augus tus; Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 16 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: west 5 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 16 graden s. Middagtemp.: 20 graden Windkracht: west 4 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 25 aug. Zon op 06.38, onder 20.47 Maan op 07.23, onder 21.11 Eerste Kwartier: 1 september (05.47) Temperatuur kustwater: 19 graden HET WEEROVERZICHT DE BILT - Dinsdag is er veel bewol king en er vallen enkele buien. De maximumtemperaturen schommelen rond de 20 graden. De wind is matig, aan zee en op het IJsselmeer af en toe krachtig, uit noordwest. De scheidingslijn tussen warme lucht boven Oost-Europa en koelere OceaanJucht boven West-Europa be vindt zich boven Duitsland en het Al pengebied. In de overgangszone tus sen de beide luchtsoorten ontwikke len zich enkele golfvormige storin gen, die dicht langs de Duitse grens van zuid naar noord trekken. Deze storingen veroorzaken een opleving van de buienactiviteit en vooral dins dag en woensdag moet dan ook op buien gerekend worden. Later in de week breidt een hoge- drukgebied zijn invloed in onze rich ting uit. Donderdag neemt daardoor de buiigheid af en vrijdag en zater dag blijft het overal droog. Dan laat ook de zon zich weer wat vaker zien en kan de temperatuur een graadje omhoog.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1