Bruse Boys minder dan technischer Breskens Goede prestaties atleten Delta Sport in Den Haag Geen verrassingen bij openingsronde eredivisie WIK gaat op bezoek bij Patrijzen en verliest ZSC nog niet op dreef in duel tegen Wemeldinge Alex Blanchard blijft Europees kampioen CHIO Rotterdam Blom en Liefers nek- aan-nek in Haamstede Breidenbach en Provoost lopen wegwedstrijd Nederlands record voor Achmed de Kom Maand proeftijd voor Krommendijk bij PSV Buitenlands voetbal Stageweek voor jonge sporters Stevenhaagen wint in Dongen Lubberding winnaar in Pijnacker Eén ton voor voorlichting erfelijke afwijkingen r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 augustus 1987 Nr. 24184 7 BRESKENS - Bruse Boys heeft in een vriendschappelijk duel tegen Bres kens een 2-0 nederlaag geleden. De pas naar de derde klas zaterdag gedegra deerde Bruenaren konden het qua voetbal vooral kwalitatief niet bolwerken tegen het net naar de tweede klas zondag gepromoveerde Breskens. DEN HAAG - Tijdens de open Haagse atletiekkampioenschappen op de kunststofbaan aan de Zuidlarenstraat kwamen enkele atleten van atletiek vereniging Delta Sport uitstekend voor de dag. B-junior Robert v. d. Vegt bij voorbeeld zet zijn reeks van overwinningen op de stoot- en werpnummers door. Van de Vegt uit Zierikzee mag zich sinds gisteren kampioen van Den Haag noemen op het kogelstoten, hij stootte de 5 kilo kogel naar een afstand van 14,09 meter. Ook Jacolies van Gastel was actief in Den Haag. ZIERIKZEE - Er zijn geen verrassende uitslagen gevallen bij het begin van de competitie betaald voetbal eredivisie. Geen van de favorieten verloor zijn openingswedstrijd. PSV haalde in Eindhoven FC Den Bosch onderuit (6-1), Feijenoord won in Tilburg van Willem 2 (2-3), en Ajax haalde het met moeite tegen AZ in Alkmaar (1-2). Tbch kan Bruse Boys terugzien op een redelijk geslaagde oefenpartij. Met name in de eerste helft verliepen de zaken in verdedigend opzicht uit stekend. Dat is belangrijk, want de Duivelanders moeten het nu eenmaal niet hebben van inventief aan- valsspel, maar meer van de snelle counter. Bij een zo'n uitval vlak na het beginsignaal kreeg Egbert von Unen zelfs de eerste kans van de wed strijd aangeboden door Herman Knop. De Breskens-doelman verijdel de de doelpoging van Von Unen ech ter door de bal van diens schoen te plukken. In het lage tempo dat beide teams voor rust hanteerden (het was warm) kon het sterkere Breskens ook geen vuist maken. Het kwam tegen de hechte Bru-defensie over het alge meen niet verder dan de zestien me- terlijn. Keeper Steef van de Velde van Bruse Boys wist bovendien wel raad met de afstandsschoten der Bressi- aanders. Pas in de tweede helft kon Bres kens zijn overwicht in een doelpunt uitdrukken. Johnny Livramento pro fiteerde toen van een aarzeling tus sen Van de Velde en gelegenheids- voorstopper Theun de Ronde. Bruse Boys was bij tussenpozen in staat aan BERN - Alex Blanchard heeft zater dagavond in Bern zijn Europese bokstitel in het half zwaargewicht met succes verdedigd. De Amster dammer won in zijn zevende gevecht om de Europese titel, waarin hij die voor de vijfde keer verdedigde, van zijn Zwitserse uitdager Enrico Scac- chia, die bij het begin van de negende ronde de strijd staakte. Vanaf het eerste fluitsignaal van de scheidsrechter dicteerde Patrijzen dan ook de strijd. Dat overwicht werd na ongeveer een kwartier spe len al in cijfers uitgedrukt door een doelpunt van Wilfried Claessens. WIK kwam echter nog in dezelfde mi nuut verrassend terug, toen de door Han van de Sande diepgestuurde Aren van Wezel voor de Patrijzen- keeper geen fout maakte. Beheerst prikte hij de bal in het doel, en het stond 1-1. Na de onverwachte tegentreffer nam Patrijzen toch weer het heft he lemaal in handen. Tot tien minuten voor de pauze hield de WIK- verdediging stand, maar moest ten slotte tweemaal kort achter elkaar capituleren. André Pieters en op- Natuurlijk was hot bestaande klas- severschil tussen KNVB-vierdeklas- ser Wemeldinge en afdelings tweedeklasser ZSC van tevoren al be kend, en lijkt de grote uitslag in het nadeel van de thuisploeg daarom een logische zaak. Een groot gedeelte van de Wemeldingse eerste eltalspelers was echter elders actief, in een toer nooi te Heinkenszand. Toch deed ZSC het zaterdag ook on danks dat heel wat beter dan de be haalde score doet vermoeden. De ploeg van oefenmeester Bert Verhoek liet namelijk bij vlagen aardig voet bal zien. Bovendien hadden de Scha- rendijkcrs zich zeker in het begin on geveer gelijkwaardig getoond aan de Zuidbevelanders. Zo waren er goede afstandsshoten van Henk de Waal en Rien van den Hoek. Toen na de aan vangsfase de buitenspelval van ZSC echter enkele malen achter elkaar mislukte (laatste man Sjaak Dorre man ontbrak), straften de bezoekers dit manco hardhandig af met vier doelpunten in de laatste twintig mi nuten voor rust. Het waren achter eenvolgens tweemaal Kees Klap. Ru- di Koens en Ivo Boeye die voor Wemeldinge scoorden. de druk van Breskenskant te ont worstelen, doch gevaar voor het doel van de tegenstander leverde dat niet op. Daarentegen was het Breskens dat nog een tweede doelpunt fabri ceerde. Opnieuw was Livramento met een kopbal succesvol, daarmee Steef van de Velde op het verkeerde been zettend: 2-0. ROTTERDAM - Fi-anke Sloothaak heeft tijdens het 40e CHIO Rotter dam het openingsnummer van vrij dag gewonnen. De in Nederland ge boren Westduitser had voor het parkoers met elf hindernissen, die hij met Fleur foutloos overmeesterde, 61,93 seconden nodig. Zijn landge noot Ludger Beerbaum werd tweede met Freiherr en nationaal kampioen Wout-Jan van der Schans eindigde als derde met Westfalia Valeur D. Oostenrijk heeft tijdens het CHIO de landenwedstrijd gewonnen. De Oostenrijkse ploeg, bestaande uit Boris Boor met Monaco F, Jorg Do- maingo met Kingsize, Thomas Fruh- mann met Grandeur en Hugo Simon met Winzer, liep over de twee man ches in totaal twaalf strafpunten op. West-Duitsland (20) werd tweede, voor Frankrijk (24). Achter Groot- Brittannië (24,25) deelde Nederland de vijfde plaats met Italië. Beide teams hadden 36 strafpunten. Spanje (39) werd zevende, Zwitserland (40) achtste. De Brit John Whitaker heeft het hoofdnummer van het CHIO, om de Grote Prijs van de Rotterdamse Ha ven, gewonnen. Hij bleef met de schimmel Milton in de barage fout loos in 32,92 seconden. De Nederlan der Bert Romp verraste door met Renville als tweede te eindigen. Hij was foutloos in 34,01 seconden. Derde werd de Oostenrijker Thomas Fruh- mann met Porter (0-34,13). Niettemin was het verzet bij WIK ondanks deze tegenslag nog lang niet gebroken. Tot vijf minuten voor tijd wist de achterhoede, onder leiding van een uitblinkende Leo van den Ouden in het doel, de stormlopen van Patrijzen ter hoogte van de zestien meterlijn op te vangen. Toen was er echter ook voor Van den Ouden geen redden meer aan, zodat uiteindelijk Ronny Beek en Camiel Rentmeester de eindstand op 6-1 voor de thuis ploeg konden bepalen. Patrijzen-trainer Adrie Raas was na afloop van de wedstrijd overigens evenmin tevreden over het spelni- veau als zijn WIK-collega Berrevoets. ,,Als we bij het strafschopgebied kwamen, konden we niet verder ko men", gaf hij de Kerkwerfse defensie nog een klein compliment. Na de thee herstelde ZSC zich goed van deze klap. Arno de Jong zorgde al spoedig voor het eerste gevaar met schoten die juist naast en over het doel verdwenen. Maar in de tiende minuut was het wel raak, toen Ko Louwerse vanaf de middellijn alleen doorging en vervolgens onzelfzuchtig afspeelde naar Edwin van Oeveren: I- 4. Weer tien minuten later bracht Ar no de Jong uit een pass van Kees Snoek de achterstand zelfs terug tot 2-4. Met een beetje geluk was daarna ook de aansluitingstreffer gevallen, als de Wemeldinge-keeper een hard schot van Gerard de Voogd niet in twee instanties ternauwernood voor de doellijn had gestopt. Wemeldinge wist echter na deze meevaller het tij weer te keren, door dat na een snelle uitbraak Johnny Warbout de bal hard achter invaller doelman Jan van Dongen had gede poneerd: 2-5. Toen tien minuten voor tijd Adrie Moelker de gasten op nog grotere voorsprong zette, was het ver zet van ZSC definitief gebroken, en mocht dezelfde Moelker met een fraaie boogbal de eindstand op 2-7 be palen. HAAMSTEDE - Bij de laatste trim- loop in Haamstede afgelopen week kwamen maar liefst ruim 145 deelne mers aan de start. Simon Blom en Henk Liefers zorgden voor een aan trekkelijke strijd waarbij Blom met een laatste inspanning alsnog de over winning voor zich opeiste. Henk Liefers die in de tweede ron de tien seconden van Blom weg liep en haast niet meer. de overwinning uit handen kon geven moest in de laatste meters zijn grote inspanning toch be kopen, Blom kwam op het laatstestuk van het parcours zeer sterk terug en liet Liefers alsnog met vijf seconden achter zich bij het passeren bij de finish. Uitslag: 10 kilometer: 1. Simon Blom 35.23; 2. Henk Liefers 35.29; 3. Hans Samen 36.22; 4. Wim Dekker 36.41; 5. Eddy Smit 36.55; 6. D. van Dijk 36.59; 7. Dhr. vanDeelen 37.11; 8. G. v. d. Heijden 37.28; 9. Jos Geluk 37.32; 10. J. Quaak. Uitslag kleine rondje 2,5 kilometer: 1. Marieke Bordui 8.07; 2. Bas van Gangelen 8.08; 3. Kees Schoo 8.21; 4. David Scheele 8.32; 5. Barry Linden- berg 8.36. Uitslag dames 10 kilometer: 1. G. Wartendorf (Westduitsland) 45.27; 2. Marja Padmos 54.06; 3. Joke v. d. Kastelle 54.07. WOLPHAARTSDIJK - Dorus Brei denbach uit Brouwershaven en Wim Provoost uit Renesse, beiden atleten van atletiekvereniging Delta Sport, kwamen aan de start van de vijftien kilometer wegwedstrijd in Wol- phaartsdijk. In deze wedstrijd waar een record aantal deelnemers van start ging was het John Vermeule van Dynamo uit Middelburg die bij de senoren in een nieuw Zeeuws record op de wedstrijd op zijn naam bracht in een zeer snelle tijd van 45.07 minuten. Dorus Breidenbach wist in het ster ke lopersveld een uitstekende tijd te realiseren van 53.30.7 minuten waar mee hij op een 29e positie finishte. Wim Provoost noteerde een nieuw persoonlijk record met een tijd van 59.29.6 minuten waarmee hij als num mer 77e eindigde. Bi de dames werd het een overwinning voor Carla Beurs- kens en Piet Vonck uit Hulst eiste de overwinning op bij de veteranen. KEULEN - Achmed de Kom (AAC) heeft zondagmiddag bij de Grand Prix-wedstrijd in Keulen zijn Neder landse record op de 100 meter verbe terd en gebracht op 10,33 seconden. De 28-jarige Amsterdammer was daarmee tweehonderdste seconde sneller dan afgelopen donderdag in Keulen toen hij 10,35 seconden liep. Ook op de 200 meter verbeterde Achmed do Kom zijn eigen Neder landse record. Hij bracht het in de B- serie, die hij won, op 20,60 seconden. Dat was 0,15 seconden sneller dan af gelopen donderdag in Koblenz. De Kom voldeed daarmee ook aan de A- limiet voor deelneming aan de we reldtitelstrijd in Rome waardoor hij zeker is van een plaats in de WK- ploeg. De Amsterdammers werkten overi gens, in verband met deelname aan het Barcelona-toernooi deze week, al hun tweede wedstrijd van het seizoen af. De van Roda JC overgenomen Hennie Meijer maakte in Alkmaar het beslissende doelpunt tegen een gelijkwaardig AZ. PSV klopte in een flitsende wed strijd in ejgen stadion FC Den Bosch. Na een eigen treffer van Van Eek in het Bossche doel, stoomden de Eind- EINDHOVEN - Tom Krommendijk, de linkerspits van eerste-divisieclub Wageningen, traint van dinsdag een maand op proef mee met landskam pioen PSV. De 20-jarige aanvaller, die revalideert van een zware kruisband blessure aan de rechterknie wordt na die proefperiode door de medische staf van PSV gekeurd. Als Krommen dijk fit blijkt, dan krijgt hij een tweejarig contract bij de Eindhoven- se club, die eerder deze zomer al de aanvallers Kieft en Gillhaus contrac teerde. Volgens coach Guus Hiddink ziet PSV veel mogelijkheden voor een fitte Krommendijk. Maar het is ook een gebaar naar een speler, die zo'n moeilijke periode doormaakt. PSV stond vorig seizoen op het punt Krommendijk aan te trekkqp, toen hij werd geveld door die knieblessu re. Wij geven hem graag deze kans. Zo is PSV". De uitslagen van de wedstrijden die zaterdag op de eerste speeldag van de Engelse voetbalcompetitie in de eerste divisie van de leaque wer den gespeeld, zijn: Arsenal-Liver pool 1-2, Charlton Athletic-Notting ham Forest 1-2, Chelsea-Sheffield Wednesday 2-1, Coventry City-Tot tenham Hotspur 2-1, Derby County- Luton Town 1-0, Everton-Norwich Ci ty 1-0, Oxford United-Portsmouth 4-2, Southampton-Manchester Uni ted 2-2, Watford-Wimbledon 1-0, West Ham United-Queen's Park Rangers 0-3. Franse competitie In de Franse voetbalcompetitie heeft AS Monaco zaterdag alleen de leiding genomen door een overwin ning met 5-1 op Tbulouse. Mede koploper Girondins Bordeaux speel de op eigen veld gelijk, 2-2, tegen Le Havre. De uitslagen van de vijfde speeldag in de Franse competitie zijn: Monaco-Tbulouse 5-1, Bordeaux- Le Havre 2-2, Niort-Paris St. Ger main 1-2, Lille-Marseille 1-1Cannes- Montpellier 0-0, Saint-Etiënnc-Metz 2-0, Toulon-Metz 2-0, Racing Paris- Nice 2-1, Brest-Auxerrc 1-1, Laval- Nantes 1-1. Bundcsliga De uitslagen van de derde speeldag in de Bundesliga zijn: FC Kaiserslautcrn-Werder Bremen 0-0, VFB Stuttgart-Borussia Möncheng- ladbach 6-0, VFL Bochum-IFC Köln 0-0, Baycrn München-Waldhof Mann heim 2-1, Bayer Leverkusen-lFc Nürnberg 1-1, Karlsrher SC-Schalke '04 4-1. Vrijdag reeds gespeeld: Borus- sia Dortmund-FC Homburg 2-0, Bay er Uerdingen-Eintracht Frankfurt 3-0. Hamburger SV-Hannover '96 wordt dinsdag gespeeld. Dat Robert ook meer sprongkracht krijgt liet hij zien tijdens het ver springen. Hoewel hij genoegen moest nemen met een t weede plaats, sprong hij toch voor het eerst over de zes meter-lijn met een uitstekende sprong van 6,13 meter. Ook op het dis cuswerpen kon hij een zilveren me daille in ontvangst nemen, hij kon al leen niet voorkomen zijn grote con current Patrick Oudenijhuis uit Den Haag, die hij in het begin van vorige week nog versloeg tijdens wedstrij den in Zoetermeer, voorbij te streven. Van de Vegt moest nu tevreden zijn met een afstand van 41 meter. Jaco lies van Gastel was de tweede Delta Sport-atleet die met medailles huis waarts keerde, hoewel bij Van Gastel de bezetting sterker was en klinken de namen bij de dames aan het front stonden. Op de 100 meter horden zorgde Jacolies voor een uitstekende tijd van 14,6 seconden, hiermee eve naarde zij haar persoonlijke record van twee jaar geleden en tevens een bronzen medaille in deze Haagse kampioenschappen. Dat Jacolies sterk is op de hordennummers be wees zij ook op het nummer 400 me ter horden, ook hier werd zij derde in een aardige tijd van 65,9 seconden. Jacolies gebruikte deze kampioen schappen als generale repetitie voor de aankomende Zeeuwse individueel en meerkamp kampioenschappen, want ze kwam in Den Haag maar hovenaren door doelpunten van Tho- resen, Kieft, Van de Kerkhof, Koe man en Arnesen naar een grote overwinning. Alleen Grim wist tegen te scoren. Feijenoord, dat de laatste jaren moeite had zich in de top van de ere divisie te handhaven, deed dit keer zijn plicht. Het versloeg Willem 2 uit, door doelpunten van Van Herpen, Elstrup en Hofman. De Tilburgers stelden daar in de slotfase slechts twee treffers tegenover, van Feskens en Broeken. De kersverse Feijenoor- der Mitchell, werd in de .tweede helft uit het veld gestuurd.' Uitslagen eredivisie. PEC Zwolle-VW (vrijdag) 2-0, Haarlem-Volendam (zaterdag) 4-1, PSV-Den Bosch 6-1, DS '79-FC Twente 4-1, Sparta-Utrecht 6-2, Groningen- Fortuna 1-2, AZ-Ajax 1-2, Willem 2- Feijenoord 2-3. Eerste divisie: RKC-Go Ahead Eag les 3-1, Wageningen-Vitesse 5-1, Heracles-Eindhoven 1-4, Cambuur- Telstar 3-3, Graafschap-Veendam 1-2, NEC-RBC 1-2, NAC-SVV 2-1, Emmen- Heerenveen 1-1, MW-Helmond Sport 0-0. INDIANAPOLIS - Greg Louganis heeft zijn hegemonie binnen het schoonspringen dit weekeinde be vestigd met een klinkende overwin ning bij de Pan-Amerikaanse spelen in Indianapolis. Het was voor de der de keer dat hij zich bij deze spelen de sterkte toonde. AMSTERDAM - Meer dan honderd jonge sporters, in leeftijd variërend van twaalf tot twintig jaar, zullen volgende week in acht takken van sport een trainingsweek op Papendal beleven. Het is de derde week van het sportfonds Leo van der Kar, dat twee jaar geleden de traditie van het steu nen van jonge sportmensen een extra dimensie gaf. Voor zeven van de acht sporten zijn buitenlandse gastcoaches aangetrok ken, Wim van Heumen leidt de stage voor de hockeyers. Het buitenlandse contingent bestaat uit Judy Garman (VS) softbal, Tferry Truax (VS) basket bal, Stefan Batsjvarov (Bul.) ritmi sche sportgymnastiek, Peter Feddern (Wdl.) handbal, Buster Motlram (GBR) tennis, Peter Sutcliffe (GBR.) atletiek en Kazue Okada (JAP) kunstzwemmen. Zij zullen worden geassisteerd door meer dan twintig Nederlandse trainers. PV Gevleugelde Vrienden Zierikzee Uitslag van de wedvlucht vanuit Compiegne, 260 km op 8 augustus met 198 jonge duiven. Lossing 7.35 uur. Aankomst van 10.28 uur tot 10.57 uur. C. v. d. Hoek 1. 4, 17, 39; J. A. v. d. Linde 2; H. v. d. Linde 3, 11, 12, 14, 28, 29, 30; B. P. Wesdorp 5. 6, 9, 10. 21, 25. 32. 33. 42. 45. 48; A. Schults 7. 8, 23. 40. 43, 50; C. Gieskes 13; L. v. d. Hoek en Zn. 15. 31, 49; W. Blom 16, 20. 22, 24, 41. 44. 47; P. A. Heeren 18; G. A. v. d. kamp 19; J. A. v. Almenkerk 26, 27. 34; Berrevoets-Wcsdorp 35; C. M. Groenleer 36, 37; H. A. J. Kuyten 38, 46. Inmanden voor Parkestone, Eng. prov.-Nat. ver. op donderdag 20 augustus van 18.00 tot 19.00 uur al leen voor ingeënte duiven (Para- mixo). Inmanden voor Bapaume op zater dag 22 augustus van 7.30 tot 9.00 uur. liefst op vijf onderdelen uit. Ze be haalde een vierde plaats bij het ver springen met een prima afstand van 5,43 meter, op het kogelstoten werd ze zosdc met 11,28 m. En de speer wierp ze naar een afstand van 30,44 meter, wat ook goed was voor een zesde plaats. A-junior Mare v. d. Riet kwam op drie onderdelen uit, op het prachtige atletiek-onderdeel polstokspringen kwam de talentvolle Delta Sport- atleet uit op een hoogte van 3,40 me ter. Marc die op dit onderdeel het laatste jaar een enorme vooruitgang boekte kon zich niet in de prijzen springen omdat polstokspringen nu éénmaal goed materiaal eist en daar schort het nog wel aan voor deze at leet. Op het verspringen viel hij net buiten de prijzen met een vierde plaats en een sprong van 6,28 meter. Op het speerwerpen kwam hij met de 800 gram tot 44,20 meter wat een zes de plaats opleverde. Cora den Boer startte op de 100 me ter horden voor dames, zij werd ech ter in de serie's al uitgeschakeld met een tijd van 15,6 seconden. Voor Cora betekende het wel een nieuw per soonlijk record. B-junior Danny Duinhouwer uit Zonnemaire sprong een persoonlijk record op het hoog springen met een hoogte van 1,55 me ter. Bij het kogelstoten kwam Danny tot een afstand van 9,56 meter. MONTREAL - Ivan Lendl heeft het met 375.000 dollar gedoteerde open Canadese kampioenschap zondag voor de vierde maal op zijn naam ge bracht. In de finale, die een ware uit- houdingsproef was, versloeg hij de Zweed Stefan Edberg met 6-4, 7-6 (7- 1). DONGEN - Peter Stevenhaagen heeft het criterium voor beroepsren ners in Dongen gewonnen. Hij ont snapte drie ronden voor het einde uit een kopgroep van twaalf man en nam tien seconden voorsprong. Voor 10.000 toeschouwers werd de sprint van de achtervolgers gewonnen door Van Poppel. De uitslag is: 1. Peter Stevenhaagen (Haarlem), 100 km in 2.20.47; 2. Jean- Paul van Poppel (Bilthoven) op 0.10; 3. Matthieu Hermans (Heerewaar den); 4. Adri van der Poel (Hoogerhei- de); 5. Dag-Otto Lauritzen (Noor); 6. Fons van Katwijk (Oploo); 7. Leon Nevels (Thorn); 8. Eric Breukink (Bergen op Zoom); 9. Jan van Houwe- lingen (Ophemert); 10. Jac. van der Poel (Hoogerheide), allen zelfde tijd als Van Poppel. PIJNACKER - Met een demarrage uit de kopgroep tijdens de slotronde heeft Henk Lubberding zaterdag de prof ronde van Pijnacker gewonnen. Peter Pieters zegevierde achter de Gelderlander in de sprint om de tweede plaats. De uitslag van de profronde van Pijnacker is: 1. Henk Lubberding (Voorst), 100 km in 2.17.18; 2. Peter Pieters (Zwanenburg) op 5 sec.; 3. Gerrit Solleveld (De Lier); 4. John Bogers (Budelschoot); 5. Marco van der Hulst (Haarlem); 6. John Talen (Spijkenisse); 7. Gerrie Knetemann (Huybergen); 8. Peter Stevenhaagen (Haarlemmerliede); 9. Hennie Kuiper (Putte); 10. Nico Verhoeven (Berkel- Enschot), allen dezelfde tijd als Pie ters. UTRECHT - Het Nederland Comi té Kinderpostzegels heeft 100.000 gulden beschikbaar gesteld voor een voorlichtingsproject van de VSOP, de Vereniging Samenwerkende Ou der- en Patiëntenorganisaties, be trokken bij erfelijke of aangeboren afwijkingen. Het project is speciaal gericht op het voortgezet onderwijs. Volgens de VSOP blijkt uit rappor ten van de gezondheidsraad en de ge neeskundige hoofdinspectie dat maar 20 procent van de mensen, die in aan merking komen voor erfelijkheids voorlichting die voorlichting ook in derdaad krijgt. Als de betrokkenen bijtijds een beroep doen op de be schikbare medische kennis en facili teiten kan 10 tot 30 procent van de aangeboren en erfelijke afwijkingen worden voorkomen. Constructie De VSOP meldt dat elk mens dra ger is van acht tot twaalf erfelijk be paalde afwijkingen, die al naar ge lang de genetische .^constructie" van de levenspartner bij hun nakomelin gen tot ziekten en afwijkingen kun nen leiden. Een op de 28 Nederlanders heeft een ernstige aangeboren of erfelijke aandoening en jaarlijks worden er 7.000 tot 10.000 kinderen mee gebo ren. Een kwart van de kindersterfte in het eerste levensjaar wordt door dit soort aandoeningen veroorzaakt. Na vroege gelijkmaker met rug tegen muur 's-HEERENHOEK - Voetbalvereniging WIK heeft het in een oefenduel te gen Patrijzen in 's-Heerenhoek moeten "afleggen met 6-1. Weliswaar maakte de ploeg van oefenmeester Kees Berrevoets een vroeg opgelopen achterstand snel ongedaan door een doelpunt van Aren van Wezel, maar in de rest van het vriendschappelijk treffen moest het team uit Kerkwerve toch duidelijk het initiatief aan de tegenstander laten. Trainer Berrevoets van WIK was na de wedstrijd heel eerlijk: ,,We kwa men stukken tekort. Zowel technisch als conditioneel waren we klassen minder". Hij wees er echter tevens op dat het door hem genoemde klasse- verschil (Patrijzen draaide vorig jaar mee in de top van de vierde klas KNVB) gedeeltelijk ook veroorzaakt was door de hoeveelheid training die beide ploegen achter de rug hadden. WIK lag naar zijn zeggen wat dat be treft enkele weken achter. nieuw Claessens zorgden voor een ruststand van 3-1. De thee leek de mannen van WIK goed te hebben gedaan, want lange tijd verliepen de voetbalzaken uitste kend in de Schouwse formatie. Daar aan kwam na een minuut of twintig plotseling een einde, doordat mid denvelder Ad Theunisse naliet om door een ferme knal tegen de bal v.oor defensieve opluchting te zorgen. Jur- gen Spelier tikte namens Patrijzen het leer dankbaar in het doel: 4-1 SCHARENDIJKE - Het Scharendijkse ZSC heeft in een oefenwedstrijd te gen Wemeldinge met vrij forse cijfers het onderspit gedolven. Het duel ein digde in een 2-7 nederlaag op eigen veld. De ZSC-doelpunten kwamen van de voet van Edwin van Oeveren en Arno de Jong.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7