Zierikzee verliest uit van fysiek sterker Hoek VOETBALSCHOEN Mevo verliest nipt van Veere DFS eindigt derde in toernooi te Kortgene ZENTRASPORT DEURLOO NIEUWSBODE Duiveland speelt sterk tegen Breskens-twee Brouwershaven krijgt pak slaag van Bevelanders SKNWK zesde in toernooi MODEL CO/MO L 6 Na voorsprong tot ver in tweede helft HOEK - Zierikzee heeft het afgelopen weekeinde een oefenwedstrijd in en tegen Hoek met 3-1 verloren. Ondanks een aantal opgelegde kansen in de eerste helft, en een voorsprong tot ongeveer halverwege de tweede helft, trok de Schouwse zondags twee deklasser uiteindelijk toch aan het kortste eind tegen de Zeeuwsvlaamse zaterdag tweedeklasser. Zierikzee-oefenmeester Hans van der Wekke was over de wedstrijd van zijn mannen tegen de Zeeuwsvlamin gen niet helemaal content. ,,Nee, ik ben niet tevreden", merkte hij op. Vol gens hem had Zierikzee weliswaar in de eerste helft goed gespeeld, maar had het verzuimd het veld-overwicht uit te drukken in een grotere voor sprong door een drietal uitstekende mogelijkheden te missen. Van der Wekke gaf echter aan ook wijzer te zijn geworden van het verloren oefen duel. „In ieder geval weet ik nu de re denen waarom het niet goed afliep", zei hij. Van der Wekke doelde met die laat ste opmerking weer eens op het be kende manco bij Zierikzee, namelijk het gebrek aan lichaamskracht. Want de Schouwse equipe mocht zowel technisch als tactisch beter zijn dan de opponent, juist door zijn grotere fysieke kracht kon Hoek de score uit eindelijk toch in zijn voordeel ombui gen. Rini Stoutjesdijk had Zierikzee eerst op voorsprong gebracht, door na een afstandsschot van Bart Hel- bers de bal op te pikken en kundig so lerend langs een aantal tegenstan ders het leer in het doel te prikken. Pas daarna begon de periode der ge miste kansen, waarin Rini Verwest, Theo Wittenberg en opnieuw Stout jesdijk de hoofdrollen speelden door elk op hun beurt voor het doel te fa len. Dat verzuim om scoringsmogelijk- heden te benutten brak het onvolledi ge Zierikzee (onder meer nog steeds zonder Kees Verkaart en de gebroe ders Van Oeveren) na rust lelijk op. Toen bovendien Rini Verwest met een knieblessure naar de kant moest, en ook de ingevallen Kees Stoutjesdijk de situatie op het veld niet recht kon trekken, viel ongeveer twintig minu ten na de rust de onvermijdelijke ge lijkmaker van het allengs sterker wordende Hoek (goal van Ad de Rij ke). Bij Zierikzee begon tegen die tijd, mede door conditiegebrek bij sommi ge spelers, de pijp al aardig leeg te ra ken. De goedkeepende Wim Lafeber, evenals de hoopgevende A-junior Fre- di Kramer, bleven in het fysieke ge weld dat Hoek nu ontwikkelde lang overeind. Ook zij waren echter niet in staat om te verhinderen dat de Zeeuwsvlamingen in het laatste kwartier tegen de moegestreden Zie- rikzeeënaars nog twee treffers produ ceerden, door tweemaal Mark van Vugt. „Gauw vergeten, deze wedstrijd", vond trainer Van der Wekke tenslotte. Binnenkort weet hij ongetwijfeld meer over de samenstelling waarin zijn elftal de nieuwe competitie zal beginnen. Het komende weekeinde gaat hij namelijk, als onderdeel van een trainingskamp in het Noordbra bantse Eersel, met een Zierikzee- selectie oefenwedstrijden spelen te gen een paar sterke tegenstanders. Het eerste duel betreft een ontmoe ting tegen de plaatselijke derdeklas ser EFC (vrijdagavond 19.00 uur). De tweede oefenpartij gaat tegen de eersteklasser Hapert (zondag 13.30 uur). Hans van der Wekke (archieffoto): ,,Zierikzee komt riog fysieke kracht te kort Ter vergoelijking van Brouwersha ven moet overigens worden gezegd, Ondanks zeer onvolledig team KORTGENE - Zaterdag vierdeklasser DFS uit Burgh is het afgelopen weekeinde als derde geëindigd in het voetbaltoernooi van Cortgene. Dit resultaat werd be reikt ondanks het feit dat de ploeg, door vakantie en an dere besognes van diverse spelers, zeer onvolledig aan trad. Niet alleen beschikte DFS slechts over twee vaste spelers uit het eerste elftal. De mannen uit Burgh moesten het bovendien ook nog stellen zonder hun oefenmeester Jaap van Huizen, die wegens ziekte afwezig was. Secre taris Kees Dalebout moest daardoor noodgedwongen de honneurs waarne men als leider van het team. Gehavend als DFS door de vele ont- brekenden was (de gelederen moes ten zelfs door enkele 'gastspelers' van de organiserende vereniging worden aangevuld), begon het toernooi voor de ploeg van ad-interim coach Dale bout uitstekend. Met maar liefst 4-0 werd het Rotterdamse Hillesluis in de eerste wedstrijd ingepakt, door twee doelpunten van Johnny van der Haven, plus treffers van Daan Blom en Jan Baartse. Laatstgenoemde was in de daaropvolgende ontmoeting te gen Apollo uit 's-Gravenpolder weer succesvol voor DFS (het duel eindig de in een 1-1 gelijkspel) en opnieuw in de laatste poule-wedstrijd, tegen Cortgene (ook 1-1 gelijk). Doordat DFS in zijn poule als twee de eindigde na Apollo, bleef het team kansrijk voor een finaleplaats. Dan moest er vervolgens in de kruisfinale overigens wel gewonnen worden van de sterke afdelings-eersteklasser GPC uit Vlissingen. Dit mislukte echter, want de Vlissingers trokken in dit cruciale duel aan het langste eind, door DFS met 2-1 cijfers te ver slaan (DFS-doelpunt: wie anders dan Jan Baartse). „GPC was duidelijk de betere ploeg tegen ons, zowel technisch als qua snelheid", was het nuchtere commen taar van begeleider Dalebout. Welis waar ging het GPC-overwicht niet zo ver dat DFS voortdurend in de verdrukking was, maar de Walcher- naren legden zeker de betere combi naties op de grasmat, en dwongen ook meer kansen af. In de finale bleek GPC tenslotte op zijn beurt de mindere van Apollo, dat met 2-1 het toernooi op zijn naam schreef. Op de derde plaats volgde dan DFS, dat in de strijd om de derde en vierde plaats NTW met ruime cij fers terugwees: 4-1. De laatste winst van DFS was voornamelijk te danken aan een grotere inzet. De vermoeid heid ging natuurlijk tegen het einde van het toernooi voor beide ploegen een rol spelen, maar NTW was niet bereid om desondanks te proberen er nog iets van te maken in de laatste twee maal vijftien minuten. Al in de eerste speelhelft van een kwartier stond DFS dan ook op een comforta bele 2-0 voorsprong, door doelpunten van Rinus Verseput en Jan Baartse. Johnny van der Haven voegde daarna twee doelpunten aan het totaal toe, alvorens NTW de eer mocht redden: 4-1 Uitslagen Cortgene-toernooi. Wedstrijden poule A: Liberty-GPC 0- 3, Krabbendijke-NTW 2-0, NTVV- Liberty 3-0, GPC-Krabbendijke 2-0, NTVV-GPC 2-2, Liberty-Krabbendij- ke 2-1. Poule B: DFS-Hillesluis 4-0, Cortgene-Apollo 0-1, Apollo-DFS 1-1, Hillesluis-Cortgene 2-3, Apollo- Hillesluis 4-1, DFS-Cortgene 1-1. Kruisfinales: NTVV-Apollo 2-4, DFS-GPC 1-2. Finales. Om eerste en tweede plaats: GPC- Apollo 1-2. Om derde en vierde plaats: DFS-NTW 4-1. Om vijfde en zesde plaats: Krabbendijke-Cortgene 0-0 (Cortgene wint na strafschoppen). Om zevende en achtste plaats: Liberty-Hillesluis 3-0. TORONTO - Marcella Mesker heeft het hoofdtoernooi van de Canadese dameskampioenschappen in Ibronto niet gehaald. In de eerste ronde van de kwalificatie werd zij in drie sets (6-4, 2-6), 3-6) uitgeschakeld door de Westduitse Claudia Porwik. Deze laatste zegevierde in de tweede ronde met 6-4, 6-4 over de Tsjechoslowaakse Iva Budarova. MAASTRICHT - Onder leden van provinciale staten van Limburg is ontstemming ontstaan over een re cent voorstel van gedeputeerde staten om een aanvullende subsidie van vier ton beschikbaar te stellen voor de bespoediging van het woordenboek van de Limburgse dialecten. Dit be drag blijkt zonder voorafgaande goedkeuring van provinciale staten al aan het Sociaal Historisch Cen trum voor Limburg uitgekeerd te zijn. 2-0 Overwinning in uitwedstrijd BRESKENS - Sportvereniging Duiveland heeft in een vriendschappelijke wedstrijd tegen het sterke Breskens- twee een aardig succes geboekt. De afdelingsclub uit Oosterland won het uit-duel tegen de Bressiaanders, die toch in de reserve derdeklas van de KNVB uitkomen, met 0-3. Ico Muijs groeide uit tot de man van de wed strijd. Hij scoorde zelf twee keer en bereidde de andere treffer (gemaakt door Jacco de Jonge) van de Oosterlan- ders voor. Na nog weinig training KAMPERLAND - Het is maar goed dat de competitie voor het pas gepromo veerde Brouwershaven nog niet begonnen is. Het kreeg op bezoek bij de Beve landers met liefst 9-1 verliescijfers een ouderwets pak slaag van de Kamper- landse afdelingsclub. dat het pas twee weken in training is, terwijl de tegenstander van afgelo pen zaterdag al aanmerkelijk meer trainingsarbeid had verricht. Verder speelde de Schouwse ploeg in een on wennige opstelling, met bijvoorbeeld Leo Nouwen als laatste man. En bo vendien probeerde oefenmeester Arend Krijgsman het voor zijn team ongebruikelijke twee-spitsen sy steem uit. „Dat liep niet", constateer de Krijgsman na afloop droog, er eer lijk aan toevoegend „een hele slechte wedstrijd" van zijn mannen te heb ben gezien. „De uitslag was veel te groot", meende hij ook. Een positief punt vond hij dat zijn ploeg ondanks alles was blijven knokken voor een betere uitslag, zonder over te gaan tot schopwerk. Wonderlijk genoeg (het eindresul taat in aanmerking genomen) kwam Brouwershaven in de vierde minuut wel op voorsprong, zij het dat daar een eigen doelpunt van de tegenpartij voornodig was. Jacco Balkenende was de ongelukkige maker. Hierna hield Brouwershaven zich ongeveer twintig minuten lang redelijk op de been, met nog slecht tegentreffers van Peter Wolse en Balkenende. In het laatste kwartier voor de rust sloeg Bevelanders in feite de onover brugbare kloof met Brouwershaven. De van Oostkapelle teruggekeerde spits Peter Verburg bewees in die fase het scoren bepaald niet te zijn ver leerd, en velde met vier doelpunten grotendeels het vonnis. Cherry» Stra- ting voegde nog een doorn aan de kroon van Brouwershaven toe, en bracht de ruststand op 7-1 voor de gastheren. Na de thee had Brouwershaven de situatie op het veld wat beter onder controle, althans in verdedigend op zicht. Eenmaal in balbezit gekomen konden de Schouwenaren elkaar nog niet zo vlot vinden als ze gewend zijn, met name omdat teveel met de bal werd gelopen. De ploeg bleef voort durend in de verdrukking tegen de aandringende Kamperlanders, en het mag daarom nauwelijks verbazing wekken dat Bevelanders uiteindelijk nog twee doelpunten op zijn conto kon schrijven, door Leo Versluis en Ko Bouterse. Duiveland-trainer Ed van Lent wil de na afloop van de wedstrijd niets afdingen op de prestatie van Muijs. Wel zette de oefenmeester er een kanttekening bij, door te benadruk ken dat zijns inziens de hele ploeg een compliment verdiende voor de gezamenlijke prestatie die was gele verd. „Ik wil niet zozeer over uitblin kers spreken", zei hij. „want we heb ben vooral als team goed geope reerd". Van Lent zou echter geen trainer zijn geweest als hij over zijn ploeg als geheel volledig tevreden was ge weest. Wakend voor een al te groot optimisme hield hij een slag om de arm bij het uiten van zijn waardering in een cijfer, door voorzichtig te spre ken van „een ruime voldoende" voor zijn manschappen. De wedstrijd zelf omschreef hij met „een leuke pot". Hij voegde er nog aan toe van Bres- kens overigens meer te hebben ver wacht dan het had laten zien. In het attractieve duel had Bres- kens aanvankelijk de toon aangege ven. Het spel van de thuisploeg was in die fase technisch van hoger ni veau, terwijl ook de opbouw beter was verzorgd. Omdat de Zeeuwsvla- mingen echter verzuimden om veel kansen te creëren, en bovendien niet in staat bleken om de weinige moge lijkheden die er waren te verzilveren, kon Duiveland na ongeveer een half uur spelen onverwacht een voor sprong nemen. Ico Muijs pikte een lange pass van Jan-Kees de Jonge op en scoorde vervolgens beheerst: 0-1. Na de rust bleef Breskens proberen de bakens te verzetten. Vaker dan eerder het geval was geweest stichtte het nu enig gevaar voor de kooi der Oosterlanders. Toen echter ook nu de Duivelandse defensie de tegenstan der massaal op de zestien meterlijn wist te houden zonder een tegendoel punt te incasseren, was het weer Dui veland dat doelpuntte. Teruggeko men om de buitenspelval te ontlopen, kreeg aan de linkerzijde Muijs de bal mee van Jaap Brekelmans, passeerde op snelheid twee tegenstanders, en legde keurig terug op Jacco de Jonge: 0-2. Gedurende het laatste kwartier gaf Breskens zich gewonnen in deze met veel inzet aan beide kanten gespeelde wedstrijd. De derde Duiveland- treffer kwam daarom minder onver wacht tot stand dan de twee eerdere. Adrie Bal deed de bal in het centrum belanden bij opnieuw Ico Muijs, die het leer bekeken langs de uitlopende Breskens-keeper in het doel schoof, eindstand 0-3. Advertentie Leren voetbalschoen met een doorgestikte rubberen vaste noppen- zool. Maat 3'/i t/m 11. Normaal f 129,- Schuithaven 2-4, Zierikzee Telefoon 01110-12298 Zierikseese ploeg aan beterende hand VEERE - Het Zierikzeese Mevo heeft het afgelopen weekeinde aangetoond op de goede weg te zijn in zijn oe fencampagne voor de komende competitie. Het verloor na eerdere verliespartijen tegen Middelburg en Arne- muiden weliswaar opnieuw, nu met 1-0 van Veere, maar het spel van de vierdeklasser in het zaterdagvoetbal bleek er zaterdag toch al behoorlijk op te zijn vooruit ge gaan. ongeveer gelijk kaliber. Omdat beide ploegen bovendien graag de combina tie zochten, in plaats van de opportu nistische lange trap naar voren veel vuldig te gebruiken, ontstond een aantrekkelijke partij voor voetbal liefhebbers. Aanvankelijk hanteerde zowel Veere als Mevo een rustig tem po, wellicht om in het begin eikaars krachten af te kunnen tasten. De wat beter ingespeelde thuisploeg had in de eerste helft overwegend het initia tief, echter zonder werkelijk gevaar lijk dichtbij het Mevo-doel te kunnen geraken. Het was voor de Zierikzeeë- Natuurlijk stond Mevo-trainer Pe ter Gocdegebuure, zoals het een goe de coach betaamt, na het duel tegen Veere nog niet meteen te juichen over de verrichtingen van zijn ploeg. „Er werd door ons vandaag al een stuk beter gevoetbald", gaf hij toe. Hij voegde er echter onmiddellijk als kanttekening aan toe: „Maar de cir culatie van de bal moet nog sneller, en ook moeten wc langer op balbezit kunnen spelen". De wedstrijd tegen Veere gaf dit maal twee tegenstanders te zien van naars alleen even schrikken na een minuut of twintig, toen een ver schot van Piet Baan tegen de paal beland de. Verder dwong Veere een aantal hoekschoppen af, die eveneens geen schade voor Mevo teweegbrachten. Voor wat het Mevo-optreden in de eerste helft betreft, dat bleef voorna melijk beperkt tot pogingen om door opkomende spelers via de zijkanten uit te breken. Veel verder dan het middenveld kwamen die probeersels tegen het goed verdedigende Veere vooralsnog niet, zodat van doelkan sen voordeZierikzeeëenaars al bijna helemaal geen sprake was. Slechts twee vrije trappen van René Dekker kwamen voor het predikaat 'gevaar lijk' in aanmerking. Na rust kon Mevo meer aanvallend opereren dan voorheen het geval was. Al in de vijfde minuut kon de razend snelle René Flohil op rechts doorbre ken en op de Veere-keeper afgaan. Het balletje opzij naar een meegeko men teamgenoot was de logische oplossing die Flohil vervolgens koos, maar Peter van de Linde en Gelein de Masier liepen elkaar in de weg bij hun haast om het buitenkansje te be nutten. Later maakte de buitenspel lopende Lunenburg nog een kans van Flohil ongedaan, door de bal van diens schoen over te nemen. Daartussendoor waren er trouwens voor Veere eveneens mogelijkheden om iets aan de dubbelblanke stand te veranderen. Met name wanneer de buitenspelval door René Verwijs werd opengetrokken, glipten Veere- spelers daar nogal eens doorheen. De betrouwbaar keepende Tbon Wandel bracht als gevolg van dergelijke de fensieve ongelukjes een stuk of vijf keer redding. Tien minuten voor tijd stond de Mevo-doelman niettemin machteloos toen René Schreuders na mens Veere een vanaf de achterlijn te ruggelegde bal inschoot: 1-0. Hoe verbeten Mevo daarna ook de aanval zocht, bij die score bleef het. De pressie die de Zierikzeese ploeg vooral vanuit het middenveld ont wikkelde, leidde tot kansen voor Dekker en Lunenburg in de eindfase, maarniet tot doelpunten. De doorge broken Peter van de Linde had ten slotte nog een van zijn vrijstaande medespelers kunnen bedienen om de stand gelijk te trekken. In plaats daarvan schoot hij zelf en mista Onverwacht uitstapje naar Heinkenssand HEINKENSZAND - Na onverwachte deelname aan een voetbaltoernooi in Heinkenszand het afgelopen weekeinde is SKNWK als zesde daarin geëin digd. Oorspronkelijk stond zaterdag na melijk een vriendschappelijk oefen duel van SKNWK tegen Heinkens zand gepland op eigen terrein in Nieuwerkerk. Doordat echter gelijk tijdig in Heinkenszand door de plaat selijke vereniging van die naam een toernooi werd gehouden en een der deelnemende teams afzegde, kon SKNWK plotseling naar het Beve- landse afreizen om daar zijn geluk te beproeven. Veel geluk heeft de Nieuwerkerkse voetbalploeg overigens niet mogen ervaren in Heinkenszand. Slechts een keer werd het zoet der overwinning er gesmaakt, en dat was dan nog in een poule-wedstrijd, tegen Kwaden- damme (2-0). De rest van de duels waar SKNWK aan deelnam ging voor de ploeg van Kees Kommer verloren of eindigde gelijk. Zo belandde SKNWK na het afwer ken van de poule-wedstrijden tenslot te in de strijd om de vijfde en zesde plaats, waarin het verloor van Heinkenszand (2-0). Het toernooi werd gewonnen door Nieuwland, dat in de finale het Vlissingse Zeeland Sport versloeg met 2-1. De uitslagen van het toernooi zijn als volgt. Wedstrijden poule A: VCK-Hcinkens- zand 0-0, Wemeldinge-Zeeland Sport 0-1, V C K-Wem el dingc 1-1Heinkens- zand-Zeeland Sport 0-1, VCK-Zeeland Sport 2-1, Heinkcnszand-Wemeldinge 3-0. Wedstrijden poule B: SKNWK-RCS 0- 1, Nieuwland-Kwadendamme 2-1. SKNWK-Nieuwland 0-4, RCS-Kwa- dendamme 2-0, SKNWK-Kwaden- damme 2-0, RCS-Nieuwland 0-0. Finalewedstrijden. Om de eerste en tweede plaats: Nieuwland-Zeeland Sport 2-1. Om de derde en vierde plaats: RCS-VCK 0-0, RCS wint na strafschoppen. Om de vijfde en zesde plaats: Heinkenszand-SKNWK 2-0 Om de zevende en achtste plaats Kwadendamme-Wemeldingc 1-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6