Het rommelt goed in 't centrum van Oosterland Westerschouwen pakt probleem Renesse met extra verbod aan Stankoverlast Binnen de Veste aan orde in raadsvergadering C Veel dagjesmensen op weg, maar weinig brokkenmakers pa DE ZIERIKZEESCHE COURANT Videorecorder gestolen WA> 8IJ.Ï* Aanrijding Diefstal personenauto ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 17 AUGUSTUS 1987 143ste jaargang Nr. 24184 Taptoe Vlasdag Schuddebeurs De twaalfde editie van de Taptoe Renesse is in De goede oude tijd herleefde tijdens de derde Het dorp Schuddebeurs, voor Zeeuwen Schod- muzikaal opzicht geslaagd. Dit muziekevene ment trok duizend betalende bezoekers. (Pag. 2). Brouwershaven verloor met 9-1 Het pas gepromoveerde Brouwershaven l< Vlasdag in het oude vlasdorp Dreichor. (Pag 2). deboze fungeert sinds een jaar en dag als bui- een gevoelige tik te verwerken. Het team ver- tenwijk van Zierikzee. (Pag 5). loor met 9-1 van Kamperland. (Pag. 7). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Als het geluid vooropgaat liggen alle wegen open. Shakespeare WESTERSCHOUWEN - Om te voorkomen dat mensen met behulp van honk balknuppels en soortgelijke „slagwapens" het recht in eigen hand nemen heeft de gemeente Westerschouwen een noodvergunning opgesteld die het verbiedt om tussen 20.00 en 04.00 uur dergelijke voorwerpen bij zich te dragen. Deze ver ordening wordt vandaag (maandag) aan de gemeenteraad voorgelegd. Met het oog op de ongeregeldheden van de afgelopen weken, waarbij een groepje vakantiegasten dat een strandfeestje wilde bouwen slaags raakte met het personeel van een strandpaviljoen, heeft het gemeentebe stuur van Westerschouwen een tijdelijke verordening opgesteld die het bij zich dragen van voorwerpen als honkbal- en gummiknuppels, stokken, latten, timmer- en knipmateriaal verbiedt. Dit verbod geldt tussen 20.00 en 04.00 uur 's morgens Deze noodverordening zal tot 1 september van kracht zijn voor het strand van Westerschouwen en Renesse plus enkele gedeelten van de kern Renesse. Onder de verordening vallen: De Laone inclusief de parkeerplaats bij het sportterrein, de Korte, Lange en Kromme Reke, het grasveld rondom de Nederlands Hervormde Kerk, de Hogezoom, de Wilhelminaweg, Vroonweg, Zeenanemoonweg, Zeelelieweg, Zeedahliaweg, Jan van Renesse- weg, De Zoom, Oude Moolwegplus de hieraan gelegen parkeerplaats, de Lindelaan, Emmaweg en Stoofweg. Deze speciale spoedeisende maatregel wordt vandaag (maandag 17 augustus) ter bekrachtiging aan de raad voorgelegd. Gezellige drukte in Oosterland. Recordopbrengst van tien mille menten en vrieskisten, het stond daar allemaal pontificaal uitgestald. Oude glorie voor het goede doel. Oud en versleten. Het deed er blijk baar niet toe. De vele toeristen die wellicht in de hoop hier in deze klei ne Duivelandse kern tussen alle af dankertjes de slag van hun leven te OOSTERLAND - Tel uit je winst. Die slogan slaakte de kerkeraad van de Nederlands Hervormde Kerk in Oosterland bij het tellen van de kas na afloop van de rommelmarkt. Dit rommelgebeuren, dat zich afspeelde op het Torenplein, leverde de kerkeraad maar liefst tien mille op. Hiermee komt de restauratie van de consistorie van het kerkgebouw weer een stapje dichterbij. Voor de Oosterlander is het ver schijnsel rommelmarkt een traditie. Gemiddeld eens per jaar worden de stoffelijke herinneringen aan de voor- of najaarsschoonmf.ak in het centrum van Oosterland uitgestald, met het doel om voor deze overbodige voorwerpen nog wat geld te krijgen. Dat geld komt de ene keer ten goede aan de Oranjevereniging en de ande re keer, zoals dit weekeinde het geval was aan de Hervormde kerkeraad die hiermee de restauratie van de con sistorie van het kerkgebouw wil fi nancieren. Dat een grondige opknapbeurt van de consistorie niet voor zijn tijd was werd onlangs duidelijk toen het niet langer alleen buiten regende. ,,We hebben het dak inmiddels uit eigen middelen lekvrij" gemaakt maar daarmee zijn we er nog niet" vertelt kerkvoogd M. Dalebout tussen zijn werkzaamheden als gelegenheids koopman door. ,,Voor de gehele restauratie-operatie hebben we 20.000,- nodig". Een gedeelte hier van hoopt de kerkeraad via subsidie van rijk, provincie en/of gemeente binnen te krijgen. Het resterende be drag moet door middel van eigen ac tiviteiten, zoals het organiseren van rommelmarkten en het verkopen van zelfgemaakte spullen door de hand- werkclub, bijeen worden gebracht. Interieur Met dit bedrag wil de kerkeraad net interieur een face lift geven. Dit inwendige heeft door de lekkages wat waterschade opgelopen. Verder is ook een nieuw plafond bittere nood zaak en wordt ook aan drie nieuwe ramen met dubbele beglazing ge dacht. Snuffelaars Ten einde dit bedrag bij elkaar te krijgen kroop een aantal Oosterlan- ders dit weekeinde in de huid van een sjacheraar die de meest uiteenlopen de spullen moet zien te venten. Dit weekeinde rommelde het in Ooster land dan ook weer fiks. De van niets wetende voorbijganger moet zich in opperste verwondering hebben afge vraagd of hij per abuis op het Water- looplein verzeild was geraakt. slaan en de onvervalste koopjesjagers zorgden ervoor dat de restauratiekas van de kerkeraad aardig gevuld werd. Dat lang niet iedereen op de kleintjes lette werd de kerkvoogd al snel duidelijk, toen een Duitse toe rist met twaalf stoelen naar huis ging. Wellicht een goedkoop en origi neel souvenirtje voor het thuisfront. ,,Ons streefbedrag is zes mille,maar ik vermoed dat we daar even boven komen", stelde Dalebout 's middags nog wat voorzichtig vast. Dat hij uit eindelijk op een dagopbrengst van tienduizend gulden uit zou komen, overtrof zijn stoutste verwachtingen. ,,'t Is echt ongelooflijk „stelde hij na afloop met genoegdoening vast". Tbt op het laatste moment gingen er nog spullen weg", aldus Dalebout. ZIERIKZEE - Hoewel veel mensen dankbaar gebruik maakten van de zomerse weersomstandigheden en hun laatste vakantiedagen benutten voor een dagje strand heeft die verkeersstroom voor de rijkspolitie op Schou- wen-Duiveland nauwelijks problemen opgeleverd. Slechts hier en daar deed zich een aanrijding voor en werd aangifte gedaan van een gestolen fiets. ramd, terwijl bij R. V. de voorzijde werd beschadigd. Vrijdagmiddag, even na twaalven deed zich in de hoek Schoolstraat burgemeester Van EJetenstraat een aanrijding voor. L. de M.-B. uit Nieu- werkerk wilde linksaf de School straat inslaan en raakte hierbij de aan de linkerzijde van de straat ge parkeerde auto van C. M. uit Sprang. Hierbij werd de auto van C. M. aan de linkerkant flink beschadigd, terwijl de wagen van L. v. M.-B. aan de voor zijde werd beschadigd. Een soortge lijke ongewenste confrontatie tussen een stilstaande en een rijdende auto deed zich in de Stationsstraat, even eens in Nieuwerkerk voor. De 19- jarige R. V. uit het dorp zou na een glaasje teveel de macht over het stuur hebben verloren, waardoor hij op de stilstaande auto van D. S. uit Ouwer- kerk reed. Hierbij werd de gehele lin kerzijde van de geparkeerde auto ge- ZIERIKZEE - Waar komt die stank vandaan en hoe kan dat euvel het beste worden aangepakt? Dit precaire onderwerp is een van de punten die aan de orde komen aan tijdens de raadsvergadering van maandag 24 augus tus. Deze vergadering begint om 19.30 uur in het stadhuis van Zierikzee De leerkrachten en leerlingen van bouw aan de Raamstraat last gehad de openbare basisschool Binnen de van een haast onverdragelijke stank Veste hebben vanaf de allereerste dag in het speellokaal. Aanvankelijk dat zij hun intrek namen in het ge- werd verondersteld dat de penetrante geur door de bij de verbouwing toege paste materialen werd veroorzaakt. De gebruikte materialen hebben tot dusverre echter nooit tot dergelijke klachten geleid. Onderzoek De stank is van dien aard dat het lesgeven in het speellokaal hierdoor wordt gehinderd. De dienst gemeen tewerken heeft inmiddels onderzocht vervolg pagina 2 Belangeloos Dankzij de hulp van een groep vrij willigers had de kerkeraad de in de loop der maanden verzamelde spul len op het gazon voor de kerk uit gestald hetgeen een wat wonderlijk beeld te zien gaf. Oude bankstellen, aftandse schemerlampen, lampen en glaswerk, ja zelfs complete ameuble- Domino Op de N 59 ter hoogte van de afslag naar Ouwerkerk zou M. D. uit Ooster land te laat bemerkt hebben dat een van de voor haar rijdende auto's af remde om linksaf te slaan. Hierdoor raakte M. D. de voor haar rijdende W. W. uit Velp, die' op zijn beurt weer op een voor hem rijdende auto schoof. Bij deze kettingbotsing raakten vijf voertuigen beschadigd aan voor- en/of achterzijde. In tegenstelling tot vele landgeno ten stopte R. K.-A. uit Karlsruhe za terdag op het verkeersplein te Zierik zee netjes om voorrang te verlenen. B. v. Z. uit Zierikzee, die vanuit de rich ting Bruinisse over dit plein richting Brouwerhaven wilde rijden zou te laat hebben bemerkt dat de auto van R. K-A stilstond. Gevolg: een verniel de achterzijde voor de Duitse en een beschadigde voorzijde voor B. v. Z. Mishandeling Want in het duister duikt hij op. De ze regels uit een liedje van Chris de Bruine heeft W. v. O uit Oude Tbnge in het weekeinde aan den lijve onder vonden. Toen W. v. O rond 0.30 uur over een parkeerterrein aan de Hage- weg liep werd hij van achteren beet gepakt en tegen de motorkap ge gooid. Hierbij ging de voorruit aan diggelen hetgeen W. v. O enkele ver wondingen in het gelaat opleverde. Over de ware toedracht kan de politie op dit moment nog geen uitsluitsel geven daar een mogelijk bij de zaak Tbetrokkene nog moet worden ge hoord. Diefstal J. B. uit Zierikzee heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag wellicht ver twijfeld lopen zoeken naar zijn op het Havenplein in Zierikzee geparkeerde Volkswagen. Zijn wagen, een donker blauwe Golf diesel met kenteken DN 41 KX, is tijdens zijn afwezigheid on gewild van eigenaar verwisseld. RENESSE - In de nacht van zater dag op zondag werd uit een van de kamers van een hotel aan het Duin- wekken in Renesse een videorecor der gestolen. Uit de kamer werd tevens een cas setterecorder ontvreemd. M. B. uit Renesse deed aangifte van de dief stal. De schade bedraagt in totaal 2500 gulden. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's De schoolbevolking van de basisschool Binnen de Veste wordt geplaagd door slechtriekende geuren. ZIERIKZEE - Een aanrijding ont stond zondagmiddag om 14.00 uur toen W. L. uit Rijsbergen geen voor rang verleende aan P. v. d. V. uit Drei- schor. De aanrijding gebeurde op de rotonde bij Zierikzee. Beide voertui gen liepen lichte schade op. BRUINISSE - Op het parkeerter rein bij een zwembad in Bruinisse werd in de nacht van zaterdag op zon dag de personenauto van C. de G uit Utrecht gestolen. Het betreft een blauwe Mazda 323 met het kenteken 67-SP-21. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Zonnig Aanvankelijk nog een regen- of on weersbui. Morgenoverdag zonnige perioden en droog. Koeler met een middagtemperatuur van 23 graden. Een naar noordwest draaiende wind, toenemend 4 tot 5, in de nacht moge lijk even 6 Beaufort. Minimumtem peratuur komende nacht 16 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 21 augus tus: Woensdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 25 graden Windkracht: zuidoost 3 Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 10%> Min.temp.: 16 graden Middagtemp.: 28 graden Windkracht: zuidoost 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 17 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 18 aug. Zon op 06.25, onder 20.54 Maan op onder 18.07 Laatste Kwartier: 16 augustus (10.25) Temperatuur kustwater: 18 graden HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een uit Zuidwest- Frankrijk afkomstige onweerssto ring passeert vannacht van west naar oost over ons land. In de nacht en mo gelijk ook nog dinsdagochtend brengt de storing mogelijk enkele regen- of onweersbuien. Zoals gebrui kelijk, lopen de neerslaghoeveelhe den daarbij van plaats tot plaats zeer sterk uiteen. Na het passeren van de storing draait de wind op dinsdag naar west tot noordwest. Tijdelijk stroomt dan koelere Noordzeelucht het land bin nen. Op de nadering van een nieuw ho- gedrukgebied vanaf de Oceaan komt er in de loop van dinsdag al weer meer zon. Dit hogedrukgebied zal woensdag en donderdag via onze om geving naar Duitsland koersen. Het brengt dan bij ons opnieuw een twee tal zonnige dagen met zomerse tem peraturen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1