Weer bepaalt gereedkomen tijdstip van weg pijlerdam Opnieuw mensen voor de rechter in verband met de APK-keuring „Ik weiger te sjoemelen met onderwijskundige principes" installatiebedrijf WATERSTANDEN DEURLOOB U Komende week daalt vakantiedrukte Echtgenoot bekent wurging 2 Kantongerecht Zierikzee ZIERIKZEE - M. J. T. uit Den Bosch beende boos de rechtszaal uit. T. E. v. d V uit Tholen stapte volijk weer naar buiten. Beiden moesten zich bij de' kantonrechter in Zierikzee voor dezelfde overtreding' verantwoorden. T. werd 11 januari dit jaar op rijksweg 18 door de politie aangehouden. Zijn auto had al in april 1986 gekeurd moeten zijn. „Ik wist van niets. En mijn auto was honderd procent in orde", luidde het verweer van T. Kantonrechter W. F. van Solinge veroordeelde T. conform de eis van de officier van justitie tot een boete van 145 gulden. „Het staat altijd op het deel III van je kentekenbewijs, en dat had ik in januari nog niet binnen. Dus wist ik van niets. Ik werd op de He aange houden en op de 13e heb ik mijn auto laten keuren. En hij werd goedge keurd". Van Solinge bleek niet erg on der de indruk van het verweer van T. „De APK-keuring is een zaak die u zelf in de gaten dient te houden. De mededeling op uw deel III moet u zien als service. Het punt blijft staan dat de zaak niet in orde was toen de politie u aanhield. En het feit dat u uw fout snel hersteld heeft doet daar niets aan af". Misleiding Een geagiteerde T. bleef tegensput teren. „Ik heb nog bij anderen geke ken, en overal staat het duidelijk op het deel III. Ik vind dat gewoon misleidend. Geen stijl". Officier van jiistitie mr M. van Walraven achtte de overtreding bewezen en eiste een boe te van 145 gulden. Mr. Van Solinge vonniste conform de eis. Waarop T. boos de rechtszaal verliet. V. d. V uit Tholen nam de zaak heel wat laconie ker op. Ook hij was door de politie Kantonrechter Van Solinge. geverbaliseerd wegens het rijden in Wethouder Groen in commissie onderwijs: ZIERIKZEE - „Over mogelijke bezuinigingen valt met mij altijd te praten, maar mijn onderwijskundige princi pes blijven overeind. Daar wens ik niet mee te sjoeme len". Deze principiële houding nam wethouder J. Groen van onderwijs aan tijdens de bijeenkomst van de com missie onderwijs in het stadhuis van Zierikzee. Aanlei ding tot het verduidelijken van dit principiële standpunt vormden de voorgestelde aanpassingen van de openbare basisschool 't Kofschip. Nu 't Kofschip binnen afzienbare tijd de kleuters van de voormalige kleuterschool 't Mierenest onderdak moet geven dient het gebouw hier en daar wat te worden aangepast. Voor deze aanpassingen stelt het ministe rie van onderwijs en wetenschappen een bedrag var} 159.000,- beschik baar. De werkelijke kosten liggen daar echter ver boven. Na het nodige rekenwerk wordt gedacht aan een be drag van 274.000,- voor het aanbren gen van. noodzakelijk gedachte aan passingen zoals het creëren van een aparte ingang voor de allerkleinsten en het verlengen van de speelplaats. „Aanvankelijk was de kloof tussen rijksvergoeding en werkelijke kosten nog groter maar door een aantal bijstellingen en na overleg met het ministerie zijn de totale kosten met zestig mille teruggedrongen", aldus Groen die hieraan toevoegde dat in dien de gemeente aan de eisen van de rijksoverheid voldoet dit erop neer komt dat de gemeenschapsruimte in de school moet worden opgeofferd en dat de speelplaats wellicht op een plaats komt te liggen die daarvoor niet geschikt is. Een onverteerbare zaak voor de wethouder, zo viel uit HAARLEM - Burgemeester en wet houders van Haarlem hebben de Cen trum Democraten (CD) verboden 19 september in de stad te demonstre ren. Volgens de gemeente is de kans groot dat de demonstratie tot ernsti ge ongeregeldheden leidt. zijn woorden op te maken waarmee hij bondig stelde wel over bezuinigin gen te willen praten maar niet bereid te zijn om met onderwijskundige principes te sjoemelen. Gezamenlijk Het PvdA-commissielid D. van der Wekken bleek de zaak niet al te zwaar op te nemen. Hij erkende dat de kosten slechts gedeeltelijk gedekt konden worden uit de rijksbijdrage, maar tegelijkertijd vond hij dit niet verontrustend. „Het is een vrij nor male zaak dat de gemeente ook een bijdrage levert", stelde de sociaalde mocraat vast. Daarbij tekende hij aan dat een gemeenschapsruimte in een school niet mag ontbreken. Ook het kunnen beschikken over een speellokaal werd doorhem als een es sentieel onderdeel van het schoolge bouw naar voren gebracht. Voor Van der Wekken was de geraamde kosten- overschrijding dan ook acceptabel. Beknibbelen Meer moeite met deze overschrij ding bleek het liberaal commissielid J. Syswerda-Bos te hebben. Zij vroeg zich af of er wellicht nog mogelijkhe den waren om hier en daar nog wat te bezuinigen. Dit in overleg met het team van de desbetreffende school. Een soortgelijk betoog hield ook de vertegenwoordigster van het CDA, M. A. Bij de Vaate-Rozendaal. Zij stelde voor om samen met het schoolteam en de commissie publieke werken, die het plan op geheel andere argu menten beoordelen om de tafel te gaan zitten om alsnog een manier te vinden de kosten wat te drukken. Dit mag echter, zo beklemtoonde zij, niet ten koste gaan van de onderwijskun dige doelstellingen van het plan. Ook de andere leden stelden zich op het standpunt dat het plan in nauw over leg met de commissie publieke wer ken en de mensen uit het veld nog eens onder de loep moet worden ge nomen om te zien of het eindbedrag wellicht nog iets kan worden vermin derd. Werkgelegenheid Eveneens aan de orde tijdens deze bijeenkomst kwamen de problemen een niet-gekeurde auto. Ook hij werd door Van Solinge veroordeeld tot een boete van 145 gulden. K. J. uit Renesse moest zich voor Van Solinge verantwoorden wegens het negeren van een stopverbod. „Ik was bezig met een verhuizing, en ik heb mijn auto een eind verder neerge zet omdat hij daar volgens mij niet in de weg stond en het overige verkeer geen hinder bezorgde". Van Solinge constateerde dat volgens de politie de auto van J. geruime tijd daar gewoon maar stond te staan. Er werd niets in- of uitgeladen. „Dat zou wel kunnen, want ik moest een cv-installatie over brengen en dat zat een beetje tegen", aldus J. Van Solinge toonde begrip voor de situatie en kon het wel waar deren dat J. zich de moeite had ge troost het andere verkeer geen hinder te bezorgen. „Maar waar een stopver bod geldt mag je nu eenmaal niet par keren. En ik kan hier moeilijk vrij- kaartjes uitdelen als het om verhui zingen gaat. U wist dat het niet mocht en u heeft de overtreding wel bewust gemaakt". Van Solinge kwam J. tegemoet door de door de officier geëiste boete van 60 gulden terug te brengen tot 50 gulden. E. E. S. uit Bruinisse stond even eens terecht wegens een parkeerover- treding. Hij parkeerde zijn auto om 2 uur 's nachts langs de Roelofsweg bij Renesse. „Ik had geen keus. De motor van mijn auto liep warm omdat de V- snaar gebroken was. Ik moest de auto zo snel mogelijk aan de kant zetten om te voorkomen dat hij helemaal in de soep zou lopen. Maar ik heb gepro beerd hem zo weg te zetten dat nie mand er last van had", aldus S. De of ficier eiste naar aanleiding van dit verweer een boete van 35 gulden. Ei genlijk staat voor een dergelijke overtreding 60 gulden als men deze niet op tijd betaalt. Van Solinge ging nog een stapje verder. Hij ging over tot schuldigverklaring zonder opleg ging van straf. „En als er nog eens zo iets gebeurt leg dan even een krab beltje achter de voorruit neer", gaf Van Solinge S. nog als raad mee. rond de Stichting Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland. Deze in Goes gevestigde stichting die scholen advi seert bij het begeleiden van leerlin gen heeft voor 1988 een ontwerp begroting ingediend. Deze begroting gaat uit van een gemeenteljke bijdra ge die gelijk is aan die van dit jaar. Nu de rijksuitkeringen voor deze stichting zijn teruggeschroefd leidt dit ertoe dat er per 1 januari '88 bij deze instelling drie man/vrouw op straat komen te staan, terwijl er ook enkele projecten op de tocht komen te staan. Een betreurenswaardige zaak, zo viel uit de woorden van Groen op te maken dat een eerder gemaakte af spraak wel door de gemeenten maar niet door de rijksoverheid wordt na gekomen. Daarbij merkte Groen op dat lang niet alle gemeenten pro bleemloos hun bijdrage leveren bij de instandhouding van deze stichting. Onderwijsman Van der Wekken stelde onder de koele cijfers pijnlijke beslissingen schuil gaan. Zonder de ze stichting kan het onderwijs niet goed functioneren", stelde Van der Wekken vast, maar tegelijkertijd zei 'hij ook geen alternatieven te weten om tot minder pijnlijke beslissingen te komen. „Het RPCZ staat met zijn rug tegen de muur. Ik kan op dit mo ment echter niet anders dan instem men met het advies, met dien ver stande dat dit volgend jaar opnieuw moet worden bezien". Een mening die ook door de andere commissieleden werd gedeeld. Advertentie weekend servicedienst Telefoon (01110) 16255 LEIDSCHENDAM Komend weekeinde keert een groot deel van de Nederlandse vakantiegangers naar huis terug en maandag begin nen de eerste scholen weer. Uit de wekelijkse peiling van het Neder lands Bureau voor Toerisme (NBT) blijkt dat vooral kampeerders naar huis gaan. De aanhoudend zeer mati ge weersomstandigheden spelen daarbij ook een rol. Na het weekeinde zullen de cam pings niet voor veel meer dan gemid deld vijftig procent zijn bezet. Toch zijn de kampeerbedrijven goed te spreken over de situatie, met name vanwege de spreiding van schoolva kanties. Het drukst is het momen teel, evenals vorige week, in Zeeland en op Texel. Ook op de Veluwe ver blijven relatief nog veel vakantiegan gers. Opvallend noemen verscheide ne kampeerbedrijven het' dat er momenteel meer Belgische, Franse en Italiaanse toeristen zijn dan voor gaande jaren. De dagattracties kennen deze week weer topdrukte. In avonturenpark Hellendoorn was het de drukste week van het seizoen, met gemiddeld 12.000 tot 14.000 bezoekers per dag. De Efteling noteert per dag zelfs on geveer 30.000 bezoekers. Ook het Ne derlands Openluchtmuseum in Arn hem is een topper met 8.000 tot 9.000 bezoekers per dag. WASSENAAR - De 57-jarige W. W. uit Wassenaar heeft bij de politie be kend zijn 55-jarige vrouw eerder de ze week door wurging om het leven te hebben gebracht. Dit heeft een woordvoerder van de politie in Was senaar bekendgemaakt. Als reden voor het misdrijf gaf de man echtelijke twisten op. Hij ver klaarde zijn vrouw in een worsteling te hebben gedood. De man waar schuwde begin deze week zelf de poli tie met de mededeling dat hij zijn vrouw bij thuiskomst dood had aan getroffen. De politie arresteerde W. omdat hij geen aannemelijke verkla ringen kon afleggen over onder meer verwondingen in zijn gezicht, aldus de woordvoerder. AMSTERDAM - Een schietpartij in Amsterdam heeft aan het eind van de middag een man het leven gekost. Het slachtoffer is vermoedelijk 19 jaar oud en afkomstig uit Santo Do mingo (Dominicaanse. Republiek). NEELTJE JANS - Wan neer de weergoden het niet af laten weten komt de weg over de Stormvloedkering op tijd gereed. De geruch ten dat er sprake zou zijn van een vertraging blijken ietwat bezijden de waar heid te zijn. In tegenstelling tot een eerder ge publiceerd bericht in een van cfe lan delijke dagbladen dat de werkzaam heden aan de weg over de Storm vloedkering stagneerden blijkt die vertraging weinig om het lijf te heb ben. Hoewel het slechte weer van en kele weken geleden voor een geringe achterstand op het werkschema heeft geleid en ondanks de eerder opgetre den mankementen aan een van de portaalkranen ziet het er vooralsnog naar uit dat de rijbanen alsnog op tijd gereed zullen zijn. Als het huidige weertype voort duurt kan op tijd worden begonnen met het asfalteren en het verder af werken van de weg, die volgens het contract 29 september gereed moet zijn. Mocht er enige vertraging drei gen dan zal de komende weken ook 's avonds worden doorgewerkt om deze wegwerkzaamheden alsnog binnen de gestelde termijn af te kunnen ron den. Zoals het er op dit moment naar uitziet lijkt er op dit moment geen reden te zijn om achter de haalbaar heid van dit tijdstip een vraagteken te zetten. Tijden en standen volgens getijdetafcl Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 15 augustus 08.40 157 02.35 - 165 20.45 158 14.30 -114 16 augustus 09.20 145 03.10 -158 21.30 148 15.10 -115 17 augustus 10.05 129 03.50 - 147 22.20 132 16.00 -111 15 augustus 07.00 171 0.55 -160 19.25 164 13.15 -107 16 augustus 07.55 151 01.45 -153 20.15 148 14.10 -107 17 augustus 08.50 127 02.45 - 139 21.10 126 15.10 -102 15 augustus 08.50 172 02.25 -176 20.50 170 14.40 -125 16 augustus 09.25 160 03.05 -170 21.35 161 15.20 - 126 17 augustus 10.05 143 03.50 - 159 22.25 144 16.15 -122 15 augustus 08.50 182 *02.35 -179 21.00 182 14.35 - 130 16 augustus 09.35 167 03.10 - 173 21.40 169 15.20 - 130 17 augustus 10.15 148 03.55 -161 22.30 149 16.10 -124 Doodtij: 18 augustus Aètuelc informatie over afwijkingen: 01110-17056 Tot eind augustus Zierikzee Huis van Nassau. Expositie kunst- en gebruiksvoorweipen Afrika Indone sië, India en China. Van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur. Tot en met 15 augustus Zierikzee Burgerweeshuis. Beeldenexpositie in romantische tuin. Regentenkamer met goudleer en klein antiek. Maan dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Van 6 t/m 10 augustus Kerkwerve Christelijk Gereformeerde kerk. Speelweek voor kinderen van vijf tot twaalf jaar. Van 9.30 tot 11.30 uur en 13.00 tot 15.00 uur. Tot en met 8 augustus Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Tentoonstelling werk van Waalko en Henriette Dinge- mans. Dagelijks van 10.00 tot 12.00 en 13.30 tot 17.30 uur. Zondags gesloten. Tot en met 16 augustus Zierikzee Galerie De Dikke Toren en galerie De Eenhoorn. Expositie Rijnhard Schre- gard'us. Van 10 tot 14 augustus Kerkwerve Kinderspeelweek. Tot en met 15 augustus Zierikzee Bibliotheek de Stolpe. Expositie Oosterscheldewerken. Tijdens ope ningsuren van bibiotheek. Augustus Burgh-Haamstede De Burght. Expositie schilderijen en aquarellen van Addy van de Vlugt. Brouwershaven De Vergulde Garnaal. Expositie aquarellen mevrouw T. de Visser- Tramper. Iedere dinsdagmiddag, woensdagmiddag en woensdagavond tot en met 2 september Renesse Vanaf VW-kantoor. Fiets- en wandel- puzzeltochten. Vertrek tussen 14.00 en 14.30 uur en 19.00 en 19.30 uur. Vrijdag 14 augustus Burgh-Haamstede De Burght. Marie Cecile Moerdijk, zang en voordracht. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 15 augustus Zierikzee Optreden Different Style in Brogum, 21.30 uur. Burgh-Haamstede De Burght. Film: Sporen in de sneeuw. Aanvang 19.00 uur. De Burght. George Hamilton IV, folk country concert. 20.00 uur. Renesse Sportveld aan de Laone. Thptoe, 20.30 uur (aanvang voorprogramma 19.45 uur. Tbegang tot terrein 19.15 uur.) Brouwershaven Grevelingenmeer. Zeilwedstrijden. Kampioenschap der Lage Landen in de Optimist-, Cadet- en Europeklasse. Dreischor Op de Ring. Vanaf 10.00 uur activitei ten die te maken hebben met de teelt en bewerking van vlas. Oosterland Rond Hervormde kerk. Rommel markt. Vanaf 9.00 uur. Sirjansland Caravanpark Sirjansland. Tuinfeest. 19.30 uur. Zondag 16 augustus Burgh-Haamstede De Burght. George Hamilton IV, folk country concert. 20.00 uur. Brouwershaven Grevelingenmeer. Zeilwedstrijden. Kampioenschap der Lage Landen in de Optimist-, Cadet- en Europeklasse. Maandag 17 augustus Zierikzee Vergadering commissie publieke werken in Stadhuis. 16.30 uur. Burgh-Haamstede Raad Westerschouwen in gemeente huis, 19.30 uur Burgh-Haamstede De Burght. Voorstelling Aad Peters poppentheater. 16.00 uur. Haamstede Gereformeerde kerk. Zangavond. 20.00 uur. Bruinisse Centrumplein Aquadelta. Braderie. Vanaf 10.00 uur. Dinsdag 18 augustus Brouwershaven Vergadering van de commissie ruim telijk ordening, van de gemeente Westerschouwen, in gemeentehuis. 19.30 uur. Brouwershaven Grote- of Sint Nicolaaskerk. Orgel concert door Arie J. Keijzer. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 19 augustus Renesse Ned. Herv. kerk. Koorklanken door het Mannenkoor Ons Koor uit Som- melsdijk. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Vergadering commissie grond- en pachtzaken van gemeente Wester schouwen, in gemeentehuis, 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 2