Exotische attracties en veel variatie op jaarmarkt Ouwerkerk Teleurstellend bezoekersaantal Country Festival in Zierikzee Bewoners Brouwershaven spelen eigen rechter DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanrijdingen Auto's in sloot L ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Nat PTT Raad Tennis Door de nalte mei en juni maand dreigl de leelt He' aanta' personeelsleden bij de PTT in Zee- De gemeenteraad van Westerschouwen moei Het Mondragontoemooi i: achter de rug. Een van een aanlal akkerbouwgewassen Ie misluk- land ls in 1986 mel 150 toegenomen. Dit staat zich tijdens de eerstvolgende raadsvergade- verslag van de Irnales. (Pag. 7). ken. (Pag. 2). te lezen in het onlangs verschenen jaarverslag. ring uitspreken over een eventuele automatise- (Pag. 2) ring bij de dienst gemeentewerken. (Pag. 3). MAANDAG 10 AUGUSTUS 1987 143ste jaargang Nr. 2418(1 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Recht is de wetenschap van wat goed en billijk is. Celcius Redelijke belangstelling ondanks matig weer OUWERKERK - Veel variatie op de jaarmarkt in Ouwerkerk. Met daarnaast ook nog exotische attracties. Zo bestond de mogelijkheid een ritje te maken op een ka meel. A raison van 2,50 gulden mocht men dit tweebulti- ge rijdier bestijgen. Ondanks het matige weer was de be langstelling voor de jaarmarkt redelijk. Voor elk wat wils op de jaarmarkt in Ouwerkerk waar een groot aantal kraampjes een plaatsje had gevonden op de Ring en op het grasveld rond de kerk. Zo was er de mogelijkheid om, naar een voorbeeld, een aquarel te la ten maken of een olieverfschilderij. Even verder een kraam met fraaie voorbeelden van Hindelooper schil derwerk en weer wat verder werd ge poogd kerk beursjes aan de man te brengen. ,.\Ve breien ze in typisch Zeeuwse patronen", aldus een van de verkoopsters producenten. Zij waren die ochtend afgereisd uit Wemeldin- ge. Niet de enige van buiten het ei land overigens. Bedrijven tot uit Rot- SCHOU WEN-DUIVEL AND - Bij een aanrijding op de Delingsdijk raakte M. W. uit Zierikzee gewond. Na doktersbehandeling kon hij weer naar huis. M. W. zat als passagier in de auto van W. H. uit Zierikzee. W. H. reed de Delingsdijk op zonder daarbij voorrang te verlenen aan R. A. uit Leusden De auto van W. H. raakte aan de linkerzijkant bescha digd J. L. uit Krefeld (Did) raakte door een uitwijkmanouevre van de weg en botste op een stenen paaltje. J. L. reed op de Schouwse dijk bij Den Os- se en week uit voor een hem tege moetkomende auto. Eenmaal in de berm raakte de auto in een slip. De auto van J. L. werd aan de voorzijde beschadigd. - Een kop-staart botsing ontstond gisteren toen J. v. A uit Zierikzee na een tankstop de weg weer opdraaide. J. v. d. V uit Goedereede kon een aan rijding niet meer voorkomen en botste achterop J. v. A. Zijn auto raakte aan de voorzijde beschadigd terwijl de auto van J. v. A schade aan de achterzijde opliep. SCHOUWEN-DUIVELAND - Twee auto's belandden gisteren (zondag) in de sloot. De materiële sehade was groot. Persoonlijke ongelukken ble ven in dit geval uit. W. H. uit Kerken (Did) belandde in de sloot langs de Stoofweg. Een auto voor hem stond voorgesorteerd om af te slaan. H. zag dat te laat, remde en raakte tijdens een uitwijkmanouevre van de weg. De auto raakte aan de linkerzijkant beschadigd. D. K. uit Essen reed bij de kruising Welleweg- Kooymansweg rechtdoor, frontaal de sloot in. De voorzijde van de auto werd totaal vernield. terdam gaven acte de presence op de Ouwerkerkse jaarmarkt. Veel plaats was ingeruimd voor kraampjes waar kleding verkocht werd. Voor elke beurs. Van chique tot simpel en van duur tot 'Een spotkoopje dames'. Vrije tijd Genoeg mogelijkheden op de Ou werkerkse jaarmarkt om iets aan te schaffen teneinde de vrije tijd nuttig en aangenaam te besteden. Kramen met tweedehands boeken, maar ook kramen met voorbespeelde cassettes en CD's, en postzegels. Voor fervente aanhangers van het Koningshuis was er een kraam waar allerlei Oranje souvenirs verkocht werden. Herinne ringsborden, boeken en tijdschriften. Publiekstrekker was ongetwijfeld de kameel die men naar Ouwerkerk had gehaald. Broederlijk naast een pony liet dit tweebultige dier zich ge willig voeren door kinderen. Want die vonden het prachtig. En voor de ouders was het weer eens een gele genheid om hun fotografische talen ten wat op te poetsen. Rommelmarkt Een rommelmarkt lijkt niet meer weg te denken bij braderien en derge lijke. Ook in Ouwerkerk ontbrak dit fenomeen niet. Naast een aantal kraampjes met potten, pannen en huishoudelijke artikelen ook een be scheiden hoeveelheid 'grote rommel'. „Een goede blikopener? Dan hebt u pech", aldus een van de verkoopsters van 'kleine rommel'. „Ik had een elektrische, maar toen ik die probeer de bleek hij kapot. En het is wel 'rom mel', maar het moet natuurlijk wel heel zijn. Je kan de mensen toch geen kapotte spullen verkopen". Op de jaarmarkt in Ouwerkerk ook een aantal demonstraties. Naast com merciële standwerkers ook een kraam waar wol verkocht en gespon nen werd. Ook een stoelenmatter was aanwezig. Her en der verspreid wa ren er ook stands voor bezoekers met een hongei'ige maag of gewoon lekke re trek: suikerspinnen, koffie. Voor het dorpshuis verder nog een barbe cue. Naast commerciële stands ook enkele ideële organisaties. Onder an dere van de Sophia-veereniging tot bescherming van Dieren. Alles bij el kaar een gevarieerd aanbod wat ze ker meer belangstelling had getrok ken als de weergoden wat meer hadden meegewerkt. Een bekend gezicht op de eilandelijke braderieën. Slecht weer houdt publiek weg ZIERIKZEE - Het eerste Country Festival op Schou- wen-Duiveland trok matige belangstelling: 60 liefheb bers gaven acte de présence. „Het weer zat niet mee, en er zijn veel andere dingen te doen hè. Misschien dat er daarom niet zoveel mensen op af gekomen zijn", aldus Rien de Veth, samen met het bekende Coutry-duo AG Kate verantwoordelijk voor de organisatie van het Country Festival. Het enthousiasme van het wel aanwe zige publiek leed niet onder de matige weersomstandig heden. Muzikaal gezien was het dan ook een prima festi val. Het gebeurt niet al te.vaak dat op Schouwen-Duiveland uitgebreid aan dacht wordt besteed aan Country- muziek. „Voorzover ik weet is dit de eerste keer dat er op Schouwen- Duiveland een country-festival wordt gehouden", aldus Rien de Veth. On danks de teleurstellende belangstel ling voor het festival sluit De Veth niet uit dat er volgend jaar weer een Country Festival op Schouwen- Duiveland gehouden gaat worden. Het festival werd gehouden op het terrein van Jeugdsoos Brogum aan de Julianastraat. Aan AG Kate, net te rug uit een tournee door Amerika, de taak om het spits af te bijten. Het po pulaire Country-duo was eerder deze maand op Schouwen-Duiveland ac tief met gospelconcerten in Bruinis- se, Zierikzee en Ouwerkerk. Tijdens hun Amerikaanse tournee speelden AG Kate onder andere in De Grand Ole Opry in Nashville Tenessee. Een plaats die door Country-liefhebbers beschouwd wordt als het mekka van de Country-muziek. Als hoofdact voor het festival ston den The Lewis Brothers op het pro gramma. Deze formatie is afkomstig uit Philadelphia en speelt nu zo'n zes jaar in dezelfde bezetting. De bandle den hebben allen hun sporen ruim schoots verdiend in de muziek. Drie van hen speelden eerder in de Skoo- kil Express. Een band die in de perio de 1974-1978 Philadelphia en omge ving als werkterrein had. De Lewis Brothers brachten bluegrass muziek. In totaal trad deze band drie keer op tijdens het Country Festival. Aan hen was ook de taak om het festival af te sluiten. Improviseren Tijdens het festival werd een be roep gedaan op de inventiviteit van de organisatoren. Een van de leden van Uptown Grass, een Nederlandse Country-groep was niet komen opda gen. Het bleek geen probleem: een van de leden van de Lewis Brothers nam zijn plaats in. Voor de pauze, om streeks kwart over "drie, was er een optreden van Norris. Een van oor sprong Amerikaanse neger die nu zo'n 15 jaar in Nederland woont. Hij begeleidde zichzelf op afwisselend gitaar, banjo, autoharp en dulcimer. Pauze Na de pauze was het de beurt aan de Nederlandse Country-formatie Uptown Grass. Met de al eerder ge noemde invaller op mandoline. Deze uit Tilburg afkomstige band is opge bouwd uit mensen die kunnen bogen op een ruime ervaring in de muziek. Volgens de organisatoren geniet deze groep ook internationale bekend heid. De groep was net terug van een optreden op een groot folk-festival in Ts j echoslowak i j e. Prima Aan de artiesten heeft het zeker niet gelegen. Dat mag duidelijk zijn. Rien de Veth: „Muzikaal gezien is het festival prima verlopen, maar ik had toch wel wat meer belangstelling ver wacht". Voor De Veth is de Country- muziek een hobby. „Het kost veel tijd en geld, maar dat heb ik er graag voor over", aldus de Brouwenaar. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's BROUWERSHAVEN - Een vrijwilligers-knok- ploeg van zo'n 20 tot 30 man uit Renesse en Brou wershaven heeft zondagmorgen in Brouwershaven eigen rechter gespeeld en is met een groep rumoeri ge discogangers op de vuist gegaan. De rijkspolitie heeft een van de leden van de knokploeg, de 42- jarige J. B. uit Brouwershaven, aangehouden. Hij wordt verdacht van het deelnemen aan openlijke ge weldpleging en een of meerdere mensen zwaar licha melijk letsel te hebben willen toebrengen. De burgemeester van Brouwershaven C. Slabbekoorn heeft in de nacht van zaterdag op zondag nog persoonlijk geprobeerd om de knok ploeg tegen te houden. De mannen waren volgens de politie gewapend met wurgstokken, knuppels, ijzeren staven en stokken. Volgens burge meester Slabbe'koorn veroorzaken jonge discobezoekers na sluiting van de disco al jarenlang grote overlast voor omwonenden. De onderbcman- de politie van Schouwen-Duiveland die op het met toeristen afgeladen eiland Schouwen-Duiveland van hot naar haar vliegt kan de situatie volgens Slabbekoorn zeker in de zomer niet meer aan. Burgemeester Slabbekoorn zei zondagavond al jaren te vrezen dat de zaak niet meer in de hand te houden zou zijn en dat steeds meer mensen eigen rechter zullen gaan spelen. „Wij hebben op Schouwen-Duiveland al jaren bij justitie gesmeekt om meer politiemensen, maar men laat ons in de kou staan", zegt Slabbekoorn. „Het inwonertal van Schouwen-Duiveland verdriedubbelt in de zomer tot 80.000 <i 100.000 mensen. Tbch telt het rijkspolitiekorps maar 38 mensen. Deze knokpartij toont duidelijk aan dat het zo niet langer kan", aldus Slabbekoorn. WA> my pt «I UT Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Droog weer Een hogedrukuitloper trekt over Zeeland naar het oosten. Het blijft droog weer. Heldere nacht met mist banken in de ochtend. Eerst nog zon nige perioden maar later op de dag waarschijnlijk weer veel bewolking. Zwakke oostelijke wind. Minimum temperatuur komende nacht 8 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 14 augus tus: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: zuidwest 3 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: zuid 3 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 14 graden Middag'emp.: 23 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 11 aug. Zon op 05.13, onder 21.14 Maan op 22.14, onder 08.44 Laatste Kwartier: 16 augustus (23.24) Temperatuur kustwater: 17 graden HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied ver plaatst zich het komende etmaal van West-Frankrijk naar Noordoost- Frankrijk en Zuid-Duitsland. Gelijk tijdig beweegt zich een zwakke Oceaanstoring via de Britse eilanden naar de noordelijke Noordzee. In ons land heeft dit een winddraaiing naar zuidwest tot zuid tot gevolg. Daarmee gaat geleidelijk wat warmere lucht naar ons land stromen. De tempera tuur kan dinsdagmiddag in het zui den van het land voor het eerst sir.ds 23 juli weer eens tot 20 graden of iets hoger oplopen. Wel drijft af en toe bewolking over, waarschijnlijk het meest in de noor delijke provincies. Deze bewolking hangt samen met de genoemde Oceaanstoring. Deze storing veroor zaakt ook op woensdag bewolking, mogelijk met een bui, daarna wordt hot enkele dagen nog wat warmer. Country in Brogum. ROTTERDAM - Vandaag (maadag) wordt de Bencluxtunncl weer volle dig opengesteld voor het verkeer. Dat is een week eerder dan verwacht, zo heeft Rijkswaterstaat bekend ge maakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1