Duitse winnaar in wielerkoers Renesse Bruse Boys verliest van sterk Middelburg NIEUWSBODE Weinig verrassingen in Mondragon tennistoernooi Campingvoetbaltoernooi Tussenstand Schouwen-Duiveland klassement na 3 wedstrijden: Oefen programma Brouwershaven Bontempi wint nacht van Linne Oefen programma voetbalclub Mevo Voetbal junioren Campingvoetbal Ouwerkerk Jan Gisbers ploegleider WK wielrennen ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag- 6 augustus 1987 Nr. 24178 9 Na levendige strijd RENESSE - De drukbezochte wielerkoers voor amateurs in Renesse heeft dit jaar een Duitse winnaar opgeleverd in de persoon van Andreas Biletzki. Hij troefde in de sprint vier vluchtmakkers af die al vroeg in de koers samen met hem waren ontsnapt. (IJzendijke), 10.Peter van 't Westein de (Biervliet), ll.Cees van de Korput (Ossendrecht (Ossendrecht), 12.Rene Beuzekamp (Hendrik Ido Ambacht), 13.Ad Polak (Heinkenszand), 14.Toon van der Steen (Bruinisse), lö.Heddy Nieuwdorp (Yerseke), 16.John van Meel (Etten-Leur), 17.Jos van der Horst (Erp), 18. Richard de Vrieze (Goes), 19.Louis van Mook (Ooster- Het naar schatting vijfduizend man sterke publiek kreeg woensdag avond vooral in het begin van het rondje rond de kerk strijdlustige ren ners te zien. Er waren nog geen tien kilometer verreden of de Zeeuwsvla ming Karei van Goethem, de Flak- kee-er Dennis van den Ouden en de latere winnaar Biletzki verlieten het peloton. Even later wisten de Bra bander Pierre' van Est, de Baren- drechter Kees Spruyt en Andre Grootveld uit Zoetermeer nogiaan te sluiten. Voor alle andere deelnemers die hun hoop hadden gevestigd op de ze ge was het daarna te laat. Want wat de achtervolgers (waaronder criteri umspecialist Toon van der Steen uit Bruinisse) ook probeerden, het lei dende zestal bleef door eendrachtige samenwerking onbereikbaar. Met na me favorieten als Antoine Goense, Heddy Nieuwdorp en Rudy van Vlimmeren deden meermalen een manmoedige poging om het gat te dichten, met als enig resultaat een verbrokkeling van het peloton door de vele tempowisselingen. Ongeveer halverwege de af te leg gen negentig kilometer werd de koers wat eentonig ondanks de talrijke te genaanvallen. Omdat het tempo in achtervolgende groepjes stilviel zo dra enkele kanshebbers met elkaar in jachtgroepjes terechtkwamen, veran derde het wedstrijdbeeld niet: men wilde niet voor elkaar de kastanjes uit het vuur halen. De vermoeienissen van de verschil lende jachtgroepjes leidden tijdelijk tot een hergroepering achter de kop lopers, die zich vanaf dat moment ze ker konden weten van de de winst voor een van hen. Daarna werd een groot aantal afhakers zelfs ingehaald door het flink doorfietsende zestal aan kop. Rudy van Vlimmeren mocht in de laatste ronden nog een ultieme poging wagen om de leiders te achter halen, dat lukte hem slechts met de moegestreden Grootveld. Van Est had intussen van voren reeds gepro beerd om de spurt tegen de gevreesde Biletzki te ontlopen, maar de kop groep liet hem niet gaan. Winnaar Bidetzki verklaarde na af loop van de wedstrijd dat hij in het geheel niet bang was geweest om het in de slotfase te laten aankomen op een spurt tegen zijn vluchtmakkers van het eerste uur. ,,Ik wist dat ik kans tegen hen had. In eigen land heb ik tenslotte zo ook twee overwinnin gen geboekt", sprak hij zelfbewust. De op de meet geklopte Van Est on derstreepte de aankomstkwaliteiten van de Duitser: ,,Ik ken hem erg goed als sprinter, dus dat hij won was geen verrassing voor mij", merkte hij op. Vervolgens voegde hij eraan toe dat de zes ontsnappers er verstandig aan hadden gedaan om al zo vroeg in de race voluit te gaan. ,,Dat is helemaal niet riskant, want de achterblijvers zijn verrast en moeten toch flink rij den als ze erbij willen komen", zei hij onder verwijzing naar het koersver loop, daarmee vele zogenaamde ken ners tegensprekend. De als derde gefinishte Karei van Goethem had een totaal andere ver klaring voor de tegen Biletzki gele den nederlaag op de eindstreep: ,,Ik kreeg in de laatste ronden last van kramp". Misschien was het niet de waarheid en wilde de man uit Kloosterzande niet (in verband met toekomstige wielerkoersen) alles uit de kan halen, na het opstrijken van de leidersprijs voor de meeste door komsten als eerste in de zeventig ge reden ronden. Van Goethem werd overigens ook leider in het Schouwen-Duiveland klassement, omdat hij met zijn derde plaats de in Renesse afwezige John de Crom qua puntenaantal passeerde. Uitslag: 1.Andreas Biletzki (Dusseldorf), 2.Pierre van Est (Fijnaart), 3.Karei van Goethem (Kloosterzande), 4.Dennis van den Ouden (Oude Tbn- ge), 5.Kees Spruyt (Barendrecht), 6.Rudy van Vlimmeren (Sint Wille-' brord), 7.Jan Goedendorp (Ouden hoorn), 8.Andre Grootveld (Zoeter- möPvl O. rlo Miinclr De Zeeuwsvlaming Karei van Goethem maakte in de amateurronde van Re nesse een bijzonder sterke indruk. Hij werd winnaar van de prestatieprijs en leider in het Schouwen-Duiveland klassement met een'puntje voorsprong op de Duitser Andraes Biletzki. 1. Karei van Goethem36 pnt. 2. Andreas Biletzki35 pnt. 3. John de Crom28 pnt. 4. Vester Aarts26 pnt. 5. Anjo van Loon20 pnt. 6. Nico van der Klundert19 pnt. Toon van der Steen19 Pnf- Heddie Nieuwdorp19 pnt. Pierre van Est19 pnt. 10. Cees Hopmans18 pnt- 11. Theo Akkermans17 pnt. Adrie Tak17 pnt. Dennis den Ouden17 pnt. Anthonie Goense17 pnt. 15. Peter van der Klundert16 pnt. Cees Spruyt16 pnt. 17. Rudy van Vlimmeren18 pnt. Cees Schouwenaar18 pnt. 19. Nap Hage14 pnt. Jan Goedendorp14 pnt. Rob Sienders14 pnt. 22. André Grootveld13 pnt. Angel Polovorosa13 pnt. 24. Peter Mol12 pnt. Freddie de Muck12 pnt. ZIERIKZEE - Als voorbereiding op de competitie speelt zaterdagvierde klasser Mevo de volgende oefen wedstrijden. Zatei-dag 8 augustus, Mevo- Kloetinge (14.30 uur); maandag 10 augustus, Mevo-Middelburg (19.00); woensdag 12 augustus, Arnemuiden- Mevo (19.00); zaterdag 15 augustus, Veere-Mevo (14.30); woensdag 19 augustus, Breskens-Mevo (19.00); za terdag 22 augustus, Mevo-Noad '67 (14.30). In tweede oefenpartij BRUINISSE - Zaterdag-derdeklasser Bruse Boys heeft de tweede voetbalwedstrijd in zijn oefencampagne voor het komend seizoen verloren. Het werd 0-1 tegen Middel burg, dat in de tweede klas KNVB-zondag uitkomt. Bruse Boys hoeft zich ondanks de verliespartij nog geen zorgen te ma ken voor de nieuwe competitie. De Duivelanders speelden namelijk nog zonder een aantal vaste krachten, waaronder met name Jaap en Tonnie van den Berge. Bovendien was het spelpeil van Bru tegen de hoofdstede lingen van hoopgevend gehalte. Middelburg mocht dan qua veldspel en techniek de boventoon voeren, toch waren er voor de zater dagvoetballers ongeveer evenveel winstkansen. Toen nieuwkomer Ro nald Hoekman (ex-Krabbendijke) voor de Walchernaren had gedoel punt door de buitenspelval te omzei len, hield Bruse Boys zich met zijn bekende vechtlust op de been. Maar het bekende euvel van moeilijk sco ren stond een gelijkspel in de weg, vooral omdat spits Jacob van den Berge door de sterk acterende Middelburg-defensie aan banden werd gelegd. De bezoekers konden de score ech ter evenmin een ander aanzien geven, al was Werner Blankaert (een van de zeven nieuwe gezichten bij Middel burg) dichtbij een vergroting van de voorsprong toen hij tegen de lat schoot. Aan de andere kant van het veld hielden Patrick Wauters en de jeugdige laatste man Ron Kapelle in eendrachtige samenwerking het hoofdstedelijke doel schoon bij ieder gevaar dat uit de tegenstoten van Bruse Boys ontstond. LINNE - De nacht van Linne, een criterium voor beroepsrenners over tachtig kilometer, werd in een mas sasprint gewonnen door de Italiaan Guido Bontempi. Adri van der Poel eindigde als tweede. De uitslag van de nacht van Linne is: 1. Guido Bontempi (Ita) 80 km in 1.48,56, 2. Adrie van der Poel (Hooger- heide), 3. Fonds van Katwijk (Oploo), 4. Theo Appeldoorn (Zegge), 5. Cees Priem (Wemeldinge), 6. John Bogers (Budelschoot), 7. Erwin Nijboer (Hee renwaarden); 8. Marc, van Orsouw (Oyen), 9. Mare Sergeant (Bel.), 10. Jan van Hou welingen (Opnemert) al len zelfde tijd als Bontempi. NIEUWERKERK - Het jaarlijkse Mondragon tennistoernooi voor spelers en speelsters in de D-categorie te Nieuwerkerk heeft tot op heden weinig ver rassingen opgeleverd. Alleen in het damesdubbel zorgden Lidia van Es en Els van Schouwen voor een surprise door het als eerste geplaatse koppel Ina Korenhof-Erna van de Cingel uit (7-6, 6-2) te verslaan. In het dames enkelspel was plaatse lijk favoriete Marleen de Vlieger dichtbij een surprise toen zij éèfi'4-ï' voorsprong nam ofc de.als ty/eqdege-r; rangschikte Diana' Coppooïse, na; reeds de eerste 'set te hebben gewon nen. Coppooïse kwam echter terug door de setstand tot 7-5 in haar voor deel om te buigen, en won ook de der de tenslotte moeizaam met dezelfde cijfers. Voorzitter-wedstrijdleider Rob Vleeshouwers van de organiserende tennisvereniging Duiveland toonde zich overigens een tevreden man over het verloop van het toernooi. Hij hoeft zich er namelijk voortaan min der zorgen over te maken of de wed strijden op tijd kunnen worden afge werkt. „Nu we een lichtinstallatie hebben, de eerste op het eiland, kun nen we gelukkig ook 's avonds spe len", legt hij uit. En ook al kent het Mondragontoernooi dan onvermijde lijk winnaars en verliezers, de gezel ligheid wordt beslist niet uit het oog verloren, zo maakt hij duidelijk: „Ie der jaar genieten we buiten op de ten nisbaan met de deelnemers een rijst tafel op kosten van onze sponsor en naamgever van het toernooi". Met on geveer tweehonderd man waagt hij zich ook deze week weer buiten aan de dis, weer of geen weer. „Als het re gent vluchten we de kantine, de kleedkamers, en de toiletten wel in", merkt hij laconiek op. Uitslagen. Damesenkel eerste ronde: D. Anrochte-E. Schotte, 6-1 3-6 6-4; N. Bos-J. Eversdijk, 6-4 6-2; P. Kort-M. de Willigen, 4-6 6-3 6-1; J. van Dijke-A. Krabbendam, 6-2 6-1; P. Pronk-A. Scheermeyer, 6-3 6-4; M. van Vliet-B. Helsloot, 6-4 4-6 6-3; M. de Vlieger-H. de Vlaam, 6-1 7-5; D. Coppoolse-M. Speelman, 2-6 6-4 6-4 Tweede ronde: D. Anrochte-N. Bos, 6- 4 6-2; P. Kort-J. van Dijke, 6-3 6-1; D. Coppoolse-M'. de Vlieger,''3-6 7-5 7-5. r.f-.f rrv no rtocfrf'v'ï'V. '1 ».-• --.i-.n Heren,; enkel eerste ronde:, R. Schimmelpennick-M. Neyen, 6-2 6-2; S. Legemaate-L. Lagendijk, 6-0 6-0; R. Zevenhoven-M. van Geer jr., 6-2 6-1; D. Droppert-J. Schoonakker, 6-3 6-2; K. Legemaate-R. Korenhof, 7-6 6-0; R. Korenhof-Ph. Leendertse, 6-3 5-7 6-0; G. Klip-W. Hamel, 6-2 6-2; L. Sandee- F. Verspeek, 6:0 4-6 6-0; T. Melissen-R. Verschoor, 6-2 6-1; A. Schrier-H. de Braai, 6-3 6-3; M. Salomons-T. Merle, 6-1 6-2; C. Zevenhoven-J. Tol, 6-1 6-3; C. Tilro-K. van de Linde, 6-0 6-0; M. Delfgaauw-P. Meuldijk, 6-0 6-0; C. Korenhof-A. de Looff, 6-1 6-0. Tweede ronde: R. Schimmelpen- nick-S. Legemaate, 6-1 6-0; G. Klip-R. Korenhof, 6-0 6-3; C. Zevenhoven-C. Tilro, 6-1 3-6 6-3. Damesdubbel eerste ronde: Bleyi/Begeman-Lems/Merle, 7-6 6-1; overige deelneemsters kregen tot op heden een bye. Tweede ronde: Van Schouwen/Van Es-Korenhof/van de Cingel, 7-6 6-1; Speelman/De Vlieger- Boot/Zondag, 6-2 6-3. Herendubbel eerste ronde: Neye/Verschoor-Van Urk/van de Vel den, 6-1 6-4; Schrier/Sandee- Schiffer/Haare, 6-1 6-0; Delf- gaauw/Delfgaauw-Zondag/Mous, 6-1 6-3; Van Aalst/Pattiselanna- Vleeshouwers/Oxener, 7-5 6-2; Van de Velde/TielemanVan Helden/Lode- wijk, 6-2 6-4; Korenhof/Korenhof- Droppert/Schoonakker, 4-6 7-6 6-0. Gemengd dubbel eerste ronde: Van de Cingel/Bezemer-Van de Lin- de/Merle, 6-2 6-4. BURGH-HAAMSTEDE - Dinsdagavond vielen in het campingvoetbaltoernooi van Burgh-Haamstede de laat ste beslissingen over welke teams zouden uitkomen iri de kruisfinale. In poule A wist het team van de combinatie Bloms hoeve/Wielewaal in de ontmoeting tegen het Zeepe har derde overwinning in successie te boeken (3-0). Door dit resultaat bleef de Duinhoeve in het bezit van de tweede plaats. De eindstand in poule A: Blomsh./Wielew. 3 3 0 0 13-3 4 Duinhoeve 3 111 5-8 3 DFS comb. 3 1 0 2 5-8 2 Zeepe 2 0 1 2 3-7 1 Volle winst Ook de ontmoeting in poule B tus sen Duinoord en Rozenhof leverde geen verrassing op. Duinoord, dat reeds aan een puntenverdeling ge noeg had, nam het zekere voor het on zekere en boekte de volle winst (3-1). De eindstand in poule B: Sine-Cura 3 2 1 0 8-3 5 Duinoord 3 2 0 1 8-5 4 Rozenhof 3 1 0 2 4-8 2 Burghstede 3 0 1 2 5-9 1 Woensdagavond werden dc kruisfi nales gespeeld die beide in een over winning voor de poulcwinnaars ein digden. Bekerhouder Sine-Cura toonde zich in het treffen met dc Duinhoeve duidelijk dc sterkste (3- 0). terwijl het team van Blomshocvc/ Wielewaal met een 2-0 zege op dc Duinhoeve het strijdperk kon verla ten. Vanavond (donderdag) zal het toer nooi worden afgesloten met de finale wedstrijden. De Duinhoeve en Duin oord zullen gaan spelen voor de 3e- en 4e plaats (18.00) waarna om 20.00 uur het beginsignaal zal worden gegeven voor de finalewedstrijd tussen Sine- Cura en het team van Blomshoeve/ Wielewaal. Tussen deze twee wed strijden zal nog een wedstrijdje wor den gespeeld door twee pupillen elf tallen (19.25). BROUWERSHAVEN - Het naar de eerste klas afdelingsvoetbal gepro moveerde Brouwershaven werkt de komende tijd een oefenprogramma af. Zaterdag 8 augustus, Wissenkerke- Brouwershaven (14.30); zaterdag 15 augustus, Bevelanders-Brouwersha- ven (19.00); dinsdag 18 augustus, Brouwershaven-ZSC (19.00); zaterdag 22 augustus, Brouwershaven-Veere 2 (14.30); dinsdag 25 augustus, Brouwershaven-Mevo 2 (18.45). BURGH-HAAMSTEDE - Op het sportpark „Van Zuijen" aan de Le- liëndaleweg te Burgh werd dinsdag door de sportvereniging DFS een campingvoetbaltoernooi voor junio ren georganiseerd waaraan door een vijftal teams werd deelgenomen. Slechts één wedstrijd eindigde in een doelpuntloos gelijkspel, terwijl in alle overige wedstrijden werd ge scoord. De resultaten van de gespeel de wedstrjden zien er als volgt uit: DFS-Burghstede 0-0; Duinoord- Blomshoeve/Wielewaal 0-5; Duin- hoeve-DFS 2-2; Blomshoeve/Wiele- waal-Burghstede 5-0; Duinhoeve- Duinoord 5-2; DFS-Blomshoeve/Wie- lewaal 0-1; Burghstede-Duinoord 1-0; Blomshoeve/Wielewaal-Duinhoeve 1- 2; DFS-Duinoord 7-0; Duinhoevë- Burghstede 8-2. De stand: Duinhoeve 431017- 77 Blomsh./Wielew. 4 3 0 1 12- 2 6 DFS 4 12 1 9-3 5 Burghstede 4 1 0 3 3-13 2 Duinoord 4 0 0 4 2-18 0 Woensdagavond, tussen de twee kruisfinale wedstrijden werd tussen de teams welke op' de bovenste twee plaatsen waren geëindigd een- finale- Wedstrijd gespeeld. Evenals de vori ge dag ontliepen beide teams elkaar bijzonder weinig en eindigde de ont moeting weer in een nipte 2-1 zege voor de Duinhoeve. OUWERKERK - Door de sportver eniging Ouwerkerk werd dinsdag avond op het sportterrein te Ouwer kerk een aanvang gemaakt met het campingvoetbaltoernooi. Het toernooi werd geopend met de ontmoeting tussen de elftallen van Ouwerkerk en Sirjansland. De Ou- werkerkers schoten al direct gewel dig uit hun slof door niet minder dan tien keer het doel van de tegenpartij te doorboren, waartegenover Sirjans land drie treffers wist te stellen (10- 3). Meer evenwicht was er in de twee de ontmoeting tussen 't Sluitgat en De Kreekoever. Beide partijen ble ken na aan elkaar gewaagd te zijn, wat uiteindelijk in de 3-3 eindstand tot uitdrukking werd gebracht. Woensdagavond ging De Stern van start met een 4-1 overwinning op 't Sluitgat. In de tweede wedstrijd op deze avond kwam Sirjansland beter voor de dag dan de avond hiervoor. Het bood het team van De Vierbannen uitstekend tegenstand, waarbij men toch niet kon voorkomen dat De Vier bannen uiteindelijk op de volle winst beslag kon leggen (3-2). De stand in poule A: De Stern 1 1 0 0 4-1 2 De Kreekoever 10 10 3-31 't Sluitgat 2 0 114-71 De stand in poule B: S.V. Ouwerkerk 1 1 0 0 10- 3 2 De Vierbannen 1 1 0 0 3- 2 2 Sirjansland 2 0 0 2 5-13 0 Vanavond (donderdag) spelen De Kreekoever tegen De Stern (18.30) en De Vierbannen tegen Ouwerkerk (20.00). WOERDEN - Jan Gisbers zal funge ren als leider van de Nederlandse ploeg bij de wereldtitels'trijd wiel rennen op de weg in Villach. Dit heeft de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) besloten, na dat Peter Post te kennen had gegeven geen belangstelling te hebben voor deze functie. De wielerbond had post gevraagd 6 september in Oostenrijk op te treden als ploegleider van Nederland. Mede. vanwege de door de KNWU gemaakte selectie, zegde de Amstelvener af. Op grond van het toerbeurt-systeem kwam Gisbers in aanmerking. Deze» zegde dinsdag zijn medewerking toe. i Post is volgend jaar weer aan de beurt. De vijf koplopers, die na een lange ontsnapping voorde overwinning zouden gaan sprinten. V.l.n.r. Andreas Biletzki; Kees Spruyt; Pierre van Eist; Karei van Goethem en Dennis den Ouden. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 9