Liefde en boerentrots 4.75 10?s 55r 19?5 27ï5 lit; CAO/ kassa-korting pp alle kleding JNU DU /O met "n rode sticker HEMA Ontmoeting in Prüm EXTRA VOORDELIG - DEZE WEEK EXTRA VOORDELIG - DEZE WE NüSOc Zoet Zoetwaterpijp of spaarbekken? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 augustus 1987 Nr. 24177 5 musicolumn Lasel. Op de autokaarten staat het niet aangegeven, zó klein is het dorp je Lasel dat als een romantische kerstkaart verscholen ligt tassen de beboste heuvels van de Eifel. In de vroege morgen klinkt het klokgelui van het schilderachtige kerkje door het dal, één klok voor de vroegmis, terwijl voor de aaiikondiging van de hoogmis op zondagmorgen het gal mende gezang van twee beierende klokken over de omgeving klinkt. Over de hellingen van de heuvels liggen de huizen uitgestrooid en in één van die huizen zitten we nu, ver weg van de drukke stranden, de overvolle campings en de duizenden die door de straatjes van Zierikzee schuifelen. Vanuit het raam zie ik roodbruine koeien op een boomrijke heuvel grazen. Af en toe staart zo'n dame me eens aan om daarna weer door te gaan in het ritme van het ein deloze grazen waaraan ook de Duitse koeien onderworpen zijn. Alles ademt rust. Voor ons huis stroomt een snelle beek vanaf de heuvels het dal in. Het Duitse woord voor beek is Bachen zo zie je maar dat de spreuk waar is die zegt dat je altijd weer bij Bach uitkomt, muziek als een beek begon nen, maar als een rivier door de eeu wen heengestroomd. Bach een beek? Het is een oceaan. Een leerling van Bach heette Krebs. Ook Bach zelf zinspeelde op zijn naam toen hij zei 'Er is maar één kreeft (Krebs) in mijn beek (Bach). Het vorige jaar schreef ik in va- kantietijd mijn verhaaltjes 'vooruit'. Dit jaar heb ik het gewaagd om de stukjes in een verloren vakantie ogenblik ter plekke te schrijven in de hoop dat je ook in de vakantie iets muzikaals tegenkomt. De eerste mu zikale ontmoeting kwam al snel. Toen we op de eerste dag de Eifel bin nenreden waren we te vroeg voor on ze vakantiewoning. We besloten nog een eindje om te rijden en kwamen als vanzelf in het stadje Prüm. Van veraf rijzen de twee torentjes van de Abdijkerk op en zoals iets door een magneet wordt aangetrokken gaat een organist als vanzelf op elke kerk af die maar openstaat. Hoe kun je in je vakantie ooit een kerk voorbij lo pen, gebouwen met een vaak verras sende architectuur, fraaie beeldende kunst en in iedere kerk een eigen sfeer. Wie een beetje geluk heeft kan ook de ruimte hóren als het orgel bespeeld wordt. In het verleden heb ben we vaak onvergetelijke momen ten meegemaakt als opeens de klank vpn een orgel of een koor de ruimte tot leven bracht. Zodra ik de deur van de Sint Salva- tor Basilika open, stromen de klan ken van strijkende orgeltonen me te gemoet. Langzaam loop ik naar voren en kijk achterom. Hoog in de kerk zie ik achter de speeltafel een organist zitten die op een muziek boek aantekeningen maakt en af en toe fragmenten speelt van een werk van Vierne. Hij speelt zoals het moet, in uiterst rustige houding, maar te gelijkertijd vliegen handen en voe ten feilloos over de toetsen. Een affi che vertelt dat het de Engelse organist Gerard Brooks is die de vol gende dag een concert zal geven met werken van Widor, Vierne en Guil- mant. Muziek kent geen grenzen. Je luistert als Nederlander in een Duit se kerk naar een Engelse organist die Franse orgelmuziek speelt op een van oorsprong Belgisch orgel. Lang voordat de Europese gedachte er kwam, was er de muziek. Talmend loop ik naar de uitgang en daar gebeurt iets opmerkelijks. In het 'voorportaal' heb ik mijn eerste ontmoeting in Duitsland. De twee mensen blijken van reformatorische huize te zijn. Samen staan we op symbolische wijze op een katholieke ondergrond. Eveneens merkwaardig is dat het eerste gesprek op vreemde grond toch in het Nederlands is, maar het wordt wel zeer opvallend dat je op de dag dat je Zierikzee ver laat, de eerste ontmoeting in het bui tenland met twee Zierikzeeënaars is, twee mensen die je wekelijks ziet. Het kan verkeren. De één op heen reis, de anderen zwervend op de te rugreis en je komt elkaar zomaar te gen in een oude kerk in een stadje van de Eifel. 'Nee toch Vanuit Lasel groet ik u allen, in het bijzonder Jan Nauta en zijn vrouw MARZAS stukken GROTEFOTO VOOR 'N KLEINE PRIJS! T/m 29 augustus '87 drukken wij uw kleurenfoto's af op 10x13/15 cm. nü65c I. Meisjes- en damesslips in div. modellen en kleuren. Mt. 104-164 en 36-46. 175 NÜ 3 VOOR Compact luiers. Pak a 30 stuks 5.75 NÜ2PAKKEN Naadloze beha van elastisch katoen. O.a. in ivoor en peach Mt. 70-80A.70-85B en 75-85C. 12.75 NU 10?5 Kinderglanstrainingspakken. Mt. 128-140-152. In diverse kleurcombinaties. 65.- NU Katoenen damesnachthem den in div. kleuren en dessins. Mt. 38/40-46/48. 22.75 NU Unisex joggingbroek. 65%/ 35% polyester/'katoen. Mt. S-M-L-XL. In div. kleuren. 32.75 NU Of op 10x10 cm. 65 c Damesblouse. 65%/35% katoen. Mt. 38 t/m 44. In zwart/wit en groen/wit. 39.75 Email steelpan. 15.75 Koekepan of hapjespan met anti-aanbaklaag. 22.75 NU O» GOEDKOPER Echt WaarVoorJe Geld limijnen: tot nu toe alles vergeefs, hoewel hun schade door het verzilte Rijnwater officieel werd vastgesteld. De lozingen gaan door! Zijn de Schouwse boeren nu ziende blind? De Stichting Reinwater publiceer de in 1985 een overzicht van alle ver giften in de Rijn: zware metalen, zink, cadmium en niet-afbreekbare PCB's enz. De vergiftiging en vissterfte door Sandoz te Bazel ligt vers in het geheugen; het Maaswater is geen zier beter en ook afgekeurd als zwemwater. Dit giftige water dringt via Volkerak door naast het. Zoommeer, waaruit de „zoet"water pijp moet putten. Het gevolg zal zijn een geleidelijke vergiftiging van rela tief schone grond, en dat voor 130,- per hectare. Is er dan een goedkoper en milieu vriendelijk alternatief? Ja zeker! Drie wetenschappelijke instellingen publiceerden een eensluitend advies tegen de pijpleiding aan het Water schap en de Staten nl. het Studie- en informatiecentrum milieukunde van TNO (Delft), het Centrum Milieukun de van de universiteit te Leiden onder prof. dr. H. Udo de Haes, en de Werk groep integraal waterbeheer. Hun ad vies komt neer op de aanleg van spaarbekkens om zo het winterse overschot van regenwater niet direct te lozen maar op te vangen en zo in tijden van zomerse droogte zinvol te gebruiken. Men zie het interview met drs. F. Klijn die de argumenten onder woorden brengt. Over de plaats der spaarbekkens moet aanvullend on derzoek volgen: logisch. Nóg is het niet te laat, nóg kan een heilloos en duur plan worden vervan gen door een goedkoper- en milieu vriendelijk plan. Let op uw zaak.' C. VAN DER GRAAF Haven N.Z. 19 4318 AB Brouwershaven De redactie behoudt zich het recht voor Ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de Inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn bulten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bi| de redactie bekend moeten zijn, Als niet-belanghebbende moge ik mij mengen in het koor van critici van de zoetwaterpijp. Wateronttrek king uit het verzoete Zoommeer voor de boerenbedrijven lijkt een oplos sing, maar is het niet. Als voormalig inwoner van Gorinchem gedurende bijkans 40 jaar ben ik zeer betrokken geweest bij de vervuiling van Rijn én Maas. Werd in 1945 nog ongezuiverd drinkwater uit de Waal geput voor mens en dier, werd er nog lonend op zalm gevist, in de jaren vijftig was de visserij door de toenemende vervui ling verdwenen: de vis stonk naar fe nol. De franse kalimijnen veroor zaakten door hun zoutlozingen schade aan de Westlandse tuinders door het inlaten van Rijnwater met een te hoog zoutgehalte. Zij spanden daarin gesteund door de Stichting Rijnwater een proces aan tegen de ka- Bestuur van het Waterschap Schouwen je, doet veel goed maar het zal je berouwen, als je kiest voor zoet. We hebben in normale jaren water zat leg aan bekkens om te sparen dan brand je niet zo gauw je gat. De resultaten Met kwelschermen zijn goed hou dat in de gaten voordat je definitief kiest voor zoet. Lees de rapporten van FNV en de RIJP die zijn er voor ieder één ik hoop dat je het begrijpt lees ze één voor één. Dit komt van zoute boeren maar sla hun raad niet in de wind ze doen meer als ouwe hoeren ze zijn eensgezind. Ingenieurs en doktoren dat zijn knappe mensen, laten een ander geluid horen maar niet naar bestuurders wensen. Het waren overwegend jonge boeren die protesteerden in Zierikzee dat zijn zeker geen ouwe hoeren daar dweil je de straat niet mee. Je kan de zaak belichten. We hebben geen best bestuur daar hoef je je hoed niet voor te lichten je duiven zijn te zuur. J. J. Hanse, Groeneweg 1 Ellemeet kerkberichten Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Warga-Wartena- Warstiens: mevrouw E. J. de Ridder, aii Dreat ae beeiabülÊf Woensdag 5 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur Binnenkant, buitenkant, 6- delige serie over opgroeien en opvoe den. Afl. 5: Spelen. 15.00 uur Seabert, tekenfilmserie. Afl.: De bontfabriek. 15.10 uur Ghostbusters, tekenfilm. Afl.: De grote gorillageest (The great ghost gorilla). 15.35 uur Club Veronica Clips, mu ziekprogramma met o.a. de Clip van de Maand. 16.15 .uur Rambo, tekenfilm. Afl.: Pi- ratengevaar. (Pirate peril). 16.45 uuur Het kleine paradijs, serie waarin bekende nederlanders hun tuin laten zien. Afl. 1: De tuinen van de schilder Ton ter Linden. 17.10 uur Family Ties, Amerikaanse serie. Afl.: Hulp gevraagd. (Help wanted). 17.30 uur Journaal. 17.40 uur De heilige koe, auto-maga zine. 18.15 uur Starsky en Hutch (Op ver zoek), Amerikaanse serie. Afl.: Een zame dame (Lady blue). 19.00 uur Countdown, muziekpro gramma gepresenteerd door Adam Curry. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Asha wordt weer beter, een film van de Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding. 20.33 uur The Master, serie. Afl.: Het grote geld (High rollers). 21.27 uur Nieuwslijn, actualiteiten magazine. 22.02 uur Dummy, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Frank Perry. 23.35 uur Erotische verhalen: Turkse nachten. 00.05 uur Journaal. 00.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Laurel en Hardy, serie slapsticks. Vandaag: Sons of the de.- sert, film uit 1933. 16.35 uur De gebroeders Leeuwen hart, serie naar het boek van Astrid Lindgren. Met: Staffan Götestam, Lars Söderdahl e.a. Herh. 17.00 uur De Charlie Brown Snoo py' show,' tekenfilm.Vanmiddag: Snoopy heeft een nachtrherry. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Van gewest tot gewest, re gionaal magazine. 1. Met oude sche pen naar Berlijn. 2. Wereldjamboree 1937. 3. Poldermuseum. Herh. 20.00 uur De weide, natuurfilmserie. Deel 2: De weide en de houtwal. 20.20 uur Avondvoorstelling: De eeu wige Faust (Vecny Faust), tv-opera van Lubos Fiser. Uitvoerdenden: Film-Symfonieorkest FISYO o.l.v. Frantisek Belfin m.m.v. Küns Ge mengd Koor en het ballet van het Na tionale Tsjechische Theater. 21.15 uur AvondvoorstellingPiano - Masterclass Gyorgy Sebok, de Ame rikaans-Hongaarse pianist en peda goog Gyorgy Sebok leidde een masterclass, waarvan vanavond de pianist Hans Eijsackers in het cen trum staat. 1. Sonate in bes (met de Treurmars), Chopin. 21.55 uur Studio Sport 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 16.00 uur S.P.Y.S., Engelse speelfilm uit 1974 van Irwin Kershner. Met Eli- ott Gould, Donald Sutherland e.a. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie. Afl. 71. (Herh.) 18.05 uur Plons. Afl.: Plons en de slang. (Herh.). 18.10 uur Nils Holgersson, Dditse animatieserie naar het boek van Sel- ma Lagerlöff. Afl.: Een grote teleur stelling. 18.35 uur De terugkeer van de antilo pe (The return of the antelope), der tiendelige engelse serie van Eugene Ferguson. Met: JohnBrandwell, Gail Harrison, John Queritin e.a. Afl. 9: De pagode van de doem. 19.00 uur Comedy Capers, serie slapsticks. Afl: De houtwerf (Wooden head) met Stan Laurel. 19.15 uur The muppets, poppenserie met als gast: Sally Duncan, (herh.). 19.40 uur Paardenkoersen, medede lingen en programma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Fawlty Towers, twaalfdeli ge Engelse serie van Bob Spiers. Met: John Cleese, Prunella Scales, An drew Sachs, e.a. Afl. 8: Uitzicht op zeee. (Herh.). 20.40 uur Rock Montreux '87 met o.a. The Jets, Thompson Twins, Erasure, Vesta Williams, Nick Kamen, Mental as Anything en Eight Wonder. 21.10 uur Thomas Bernhard, portret van een grimmige Oostenrijkse au teur, enfhant terrible van de Oosten rijkse literatuur. 21.55 uur Uitzending door derden: Programma van de Katholieke Tele visie- en Radio-Omroep. 22.55 uur Nieuws. Aansl. Coda: 'Van alle reis terug' van Karei van de Woestijne. Donderdag 6 augustus Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Westbrook hospital, serie. Afl. 7: Lilian's geheim. (Lilian's se cret). 15.55 uur Gestrand in het zand, kin derserie, zevendelige serie. Met: Juli an Shagran, Jessie Shagran en de Ha- zarna stam. Afl. 7: Opwinding (Encounter in the desert). 16.20 uur Portretten van Amerika (Portrait of America), documentaire serie. Afl. 6: Washington. 17.10 uur EO-zomerkrant, kinderpro gramma. 17.30 uur Journaal. 18.15 uur Het Offerfeest. 19.00 uur Vancouver Diepzee Aqua rium, (Danger Bay), serie. Afl. 6: Ge vaarlijke lading (Danger bay). 19.27 uur Het evangelie naar Johan nes, twaalfdelige serie van een bij belstudie over het evangelie naar Jo hannes. Afl. 7: Indien iemand dorst heeft, (herh.). 20.00 uur Journaal. 20.28 uur The nature of things, infor matieve serie. Afl.: Veilig vliegen (Aircraft), documentaire over diverse vliegtuigtypes en de veiligheidsei sen. 21.15 uur (Nog) ongetrouwd, discus sie o.l.v. Wim van de Knijff, (herh.). 22.10 uur Tijdsein, actualiteitenma gazine. 22.40 uur De amish (The amish - not to be modern), Engelse documentaire over de Amish-geloofsgemeenschap in Amerika. 23.35 uur Tenslotte, dagsluiting. 23.45 uur Journaal. 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur De Smurfen, tekenfilmserie naar de verhalen van Peyo. Vandaag: Een smurf ig allerheiligen.' 19.33 uur De VARA feliciteert, felici taties door kijkers aan familie en vrienden. 19.56 uur Een lied voor Europa (A song for Europe), Engelse speelfilm uit 1985 van John Goldschmidt. 21.32 uur Blauw bloed, gedramati seerde documentaire over Indische Nederlanders. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 16.00 uur De ploeg van vier (Brea king away), Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Peter Yates. Met: Dennis Christopher, Dennis Quaid, Daniel Stem e.a. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie. Afl. 72. (Herh.). 18.05 uur Plons, kinderserie. Afl.: Plons en de veldmuis, (herh.). 18.10 uur Dikkies chippies. 18.15 uur Fame, zestiendelige Ameri kaanse serie met Debbie Allen, Lee Curreri, Erica Grimpel e.a. Afl. 3: Al leen (Alone in a crowd). 19.00 uur Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Vandaag: Pizza. Presen tatie: Etienne Cocquyt, (herh.). 19.15 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie met Rowena Wallace, Peter Phelps, Pat McDonald, e.a. Afl. 354. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Matlock, dertiendelige Amerikaanse serie van Robert Day. Met: Andy Griffith, Linda Purl, Ste ve Inwood e.a. Afl. 9: De auteur (The author). 21.10 uur Panorama, rubriek met do cumentaires. Vandaag: Onze man in Afrika, documentaire over de be richtgeving over Afrika. 22.00 uur Chateauvallon, 26-delige Franse serie over de lotgevallen van de familie Berg. Met: Chantal Nobel, Jean Davy, Denis Savignot e.a. Afl. 1. 22.55 uur Nieuws. Aansl.: Coda: 'An dante grazioso' van en door Klug- hardt, pentafoon. BRT 2 20.20 uur Baccara-beker Middelker- ke. Rechtstreekse finale van de inter provinciale showontmoeting voor jonge talenten te Middelkerke. kandidaat te Hattem; naar Nieuw- Stadskanaal: G. P. den Hollander te Stavoren, die bedankte voor Bergen- theim (toez.); naar Bleiswijk (toez.) (part-time): J. van der Heijden, kan didaat te Bennekom; naar Bergen op Zoom: H. M. Boogert te Amersfoort. Gereformeerde Kerken Beroepen te Warffum: drs. W. T. Knoeff, kandidaat te Kampen. Benoemd tot pastoraal assistent te Emmen: mevrouw drs. J. IJkema-de Koning, wonende te Kampen, die de ze benoeming heeft aangenomen. Gereformeerde Gemeente HAAMSTEDE - De Gereformeerde Gemeente van Haamstede komt mor gen, woensdag 5 augustus, om 19.30 uur bijeen. Het betreft een zendingsa vond met drs. P. Scheer. Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND - De Gereformeer de Gemeente Oosterland heeft don derdag 6 augustus dienst om 19.30 uur, waarbij G. M. de Leeuw uit Rot terdam spreekt. Broere Aquamarine 3-8 12 z van Hastings naar Barcelona Broere Emerald 3-8 van San Ciprian naar Lavera Maassluis 3-8 370 wzw van Flores naar Philadelphia Nedlloyd Nagoya 4-8 te Montevideo Sericata 3-9 pass str. v. Hormuz naar Kaohsiung Thsmanzee 3-8 te Onomichi Kaapgracht, 3-8 te Rio de Janeiro 98 ,,Hé, hé, dat ruimt op," zei Brand, toen ze weg waren en hij strekte zich behaaglijk uit in zijn lage stoel. ,,Wat ware die kleine jóóns uitgelaten. Het ken vader Piet wel te drok worre." ,,Die is veel te blij dat 'ie ze zien kan," zei Koba en kwam naast hem zitten. Het dalende, zachte zonlicht, dat door de hoge ramen naar binnen viel, deed haar profiel scherp uitko- meh. Verwonderd keek Brand naar haar zuiver gelaat onder het glanzend donkere haar. Was Koba altijd zo knap geweest? dacht hij onwillekeu rig. Wanneer gaan we nou in onder trouw. Morgen of de aare week?" had Jan gezegd. ,,Ik wacht niet langer 'oor. Het leven is zo kort en elke dag is er één. Tbe, zeg het me gauw." Ze had gebloosd en zich heel jong gevoeld. Jan was een volmaakte min naar. „Wacht nog even. Ik zal het morgen zeggen," had ze beloofd. En toen had Jan snel rondgekeken en de auto stil gezet op die verlaten zijweg. Twee, drie heerlijke minuten. Ze was geluk kig, volmaakt gelukkig op deze avond vol tranen en zorgen. „Wat moest Klaas Wit hier?" vroeg ze. „Die kwam om mijn. Zijn werk man moet opkome." „Die van je schoonvader ook." Brand schrok. „Moet Gerrit ok in dienst?" vroeg hij en kwam overeind. „Ja, morgenochtend. Eerst zal 'ie nog melken, heeft 'ie gezegd. En dan staat de ouwe man er alleen voor." door J. VISSER-ROOSENDAAL „Er is toch nog wel volk te krij gen?" „Als je maar weet wéér. In ons hele dorp is geen man vrij. Kun jij ons niet helpen, Brand?" „Ik!" „Ja, wie anders. Wat heb jij toch te gen je schoonvader, Brand?" „Eigenlijk niets. Maar ik voel hele- gaar niks voor de Leige Hoek." „Als je er een poosje woonde, zoals ik, zou je wel anders spreken. Kijk, wij zijn opgegroeid in de waan dat het daar een armoedig gedoetje was, waar zonderlinge mensen woonden. En toen jij met Jannie ging hebben moeders houding en haar woorden dat niet beter maakt. Hoe het er wer kelijk was hebben we nooit willen zien. Nu weet ik beter. Diezelfde Lage Hoek is een heerlijk oord, waar je een best bestaan kunt vinden." „Wie zeit dat! Vader?" „Nee, dat zegt Jan. En die kan het weten, want die komt er veel." „En nou wou jij dus dat ik daar heen ging?" „Ik wil dat jullie er heen gaat. Jan nie is altijd met jou mee gegaan, ga jij nou eens met haar mee." Brand boog het hoofd. „Ik kan dat niet, Koba. Jij weet al les niet. Tben wij trouwe ginge, wou vader Piet, dat ik werkman bleef bij Dirk en hij was er erg teugen dat ik op De Drie Koninge kwam. Hij heb altijd zeid, dat ik het er nooit redde zou. En hij kreeg gelijk ok. En denk je nou, dat ik op een schoen en een slof daarheen gaan? Geen sprake van, zus." „Niks dan verwaandheid van je Jij bent net als moeder, Brand. Je hart zit een paar decimeter te hoog, jong. Kijk maar niet zo lelijk; het is zo." Koba ging wat rechter zitten en kneep haar handen ineen. „In plaats van met je familie te pra ten, ging jij acht jaar geleden als een echte windhapper liever naar de kel der. Je had meer en beter om je vrouw en je kinderen moeten denken." „Daar hew ik om docht en ik heb er hard voor werkt ok. En denk je dat het niks voor me was om Truus an Dirk en Marie te geven?" „Dat had je nooit doen moeten." „Dat zeg jij! Ik docht er aars over. Van mijn kant was het kind niks meer te wachten." „Van Jannies kant toch wel." Brand maakte een onwillig gebaar. „Wat zal dat weze „Dat doet er niet toe. Jij ziet de din gen verkeerd. Denk je dat het voor mij gemakkelijk is om met Jan Kui per te trouwen? Je weet wat de men sen er van zeggen. En ik ben net zo opgevoed als jij; vergeet dat niet. Maar ik hou van Jan en ik neem 'm. En wat 'ie bezit, is in de koop begre pen. Dat is bij jou ok zo. Tben jij Jan nie na, kreeg je de Lage Hoek er bij of die je aanstond of niet. Je hebt 'm dus maar te aanvaarden. En och, je hebt niks op je schoonvader neer te zien, want toen jij in de Wieringermeer werkte was je ook zo'n soort landma- ker, net als hij." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5