Brouwenaar gaat discogangers met brandblusser te lijf Vakantieverkeer zorgt voor veel aanrijdingen Bezwaar milieugroepen tegen dagrecreatie aan zuidkust Schouwen - WATERSTANDEN - streeknieuws Vossen Serooskerkse bevolking plaatst antenne Mosselseizoen Nederlandse bevolking groeit langzaam en trouwt minder Tarweboeren 2 ZIERIKZEE - In het Lauwersmeer- gebied, de drooggelegde Lauwerszee in noordelijk Groningen, komen minstens 150 vossen voor in dat ge deelte dat als natuurgebied is gere serveerd. Waarschijnlijk hebben de plannen makers er geen rekening mee gehou den, dat vossen niet in dat natuurge bied blijven, vooral als er voor hen te weinig voedsel is. Ze komen uit hun holen en stropen de omgeving af. De boeren missen regelmatig kippen, ganzen, eenden en ander gevogelte, dat) de vos tot voedsel dient. De bewoners aan de rand van het Lauwersmeergebied zijn woedend op de RIJP, de Rijksdienst voor de IJs- selmeerpolders, die ze voor de gele den schade verantwoordelijk stellen, maar de functionarissen bij de RIJP verwijt de pluimveehouders dat ze de schade overdrijven. Vervolg van pagina 1 gen. Maar ja de gemeente kan na tuurlijk moeilijk al die bomen omza gen. Hoewel ze naar mijn idee veel te dicht bij elkaar staan hoor. Zelfs de kerk wordt er op sommige plaatsen vies groen van. En het zonnetje kan er niet meer door zodat het altijd donker is in onze huiskamer". Hoewel het er dus naar uitzag dat er weinig was te doen aan het pro bleem gingen de Dorpspleinbewoners niet bij de pakken neerzitten. ,,Ik liep al jaren met het idee om een mast te maken om de televisietoestellen van meerdere huizen op aan te slui ten. Het is toch ook geen gezicht. Al die lelijke losse antennes op die mooie oude huisjes. Bovendien kos ten al die losse antennes veel geld ter wijl via een gezamelijke mast de kos ten per gezin lager zijn en een veel beter ontvangst mogelijk is". Lichtmast In het voorjaar van 1986 stak men in Serooskerke voor het eerst de kop pen bij elkaar en het plan nam vaste vormen aan. Van zijn voormalige werkgever kreeg Kloet een lichtmast die vroeger op het werkeiland Neel- tje Jans dienst deed en een voet die erbij paste. „Die hebben we op vrije zaterdagen met zijn allen opgeknapt en geschilderd. De poer van 3750 kilo beton waarin het voetstuk van de mast is gegoten hebben we ter plekke gestort". Na een positief advies van de commissie welzijn gaf ook de ge meente Westerschouwen de bouwver gunning die nodig was voor het ge vaarte. Alles bijeen kostte het realiseren van de televisiemast de Dorpsplein bewoners bijna 1500 gulden. „Maar we hebben natuurlijk zo veel moge lijk geprobeerd overal 'wat te snor ren'. Je moet roeien met de riemen die je hebt en wat proberen te organi seren". Een groot voordeel vindt Kloet ook de technische vakbe kwaamheid van zijn buurman Peter Strayer. „Hij heeft het moeilijke technische gedeelte voor zijn reke ning genomen. Er voor gezorgd dat het signaal overal even sterk is zodat iedereen een even goed beeld heeft. Ja, als je er geen mensen bij hebt die daar wat vanaf weten dan lukt het niet. Dan ga je de boot in". Maar dat was in Serooskerke niet het geval. „We hebben er veel plezier aan beleefd om het ding te maken en nu is iedereen heel enthousiast om dat men na zoveel jaren weer een goed beeld heeft. Mijn dochtertje van vijf kan nu Sesamstraat weer zien". De mast zorgt ook voor een zeer goe de ontvangst van de radiozenders waaronder de FM. Behalve de Neder landse televisiezenders zit er op de mast ook een antenne waarmee de Belgische zenders kunnen worden ontvangen. „En we zouden er nog meer mee kunnen doen. Bijvoorbeeld een schotelantenne aanbrengen om sateliettelevisie te ontvangen. Maar daar wachten we nog even mee want dat is toch wat duurder en bovendien zitten er nogal wat technische haken en ogen aan vast". Coöperatie De totale kosten van 1500 gulden die tot nu toe zijn gemaakt worden verdeeld over de deelnemende gezin nen. „Wij zijn een soort coöperatie. Wij delen alle kosten. Ook voor het onderhoud. De mast kan nog vele ja ren mee maar de antennes moeten over tien jaar worden afgeschreven". Men heeft het er graag voor over. „De televisiebeelden zijn nu haar- en haarscherp. Dat is heel prettig als je zo'n lange tijd slecht beeld hebt ge had". RENESSE - Mede namens de Natuur- en Vogelwacht Schouwen- Duiveland heeft de Zeeuwse Milieu federatie bezwaar aangetekend te gen het verzoek van de Stichting Re- nesse om in het natuurgebied de Schelphoek een aantal voorzienin gen te treffen. Voor dit gebied dient volgens de natuurorganisaties een nieuw bestemmingsplan worden op gesteld. Het bestemmingsplan dat voor de De Schelphoek in procedure is, is door genoemde organisaties bekriti seerd. Zowel de Natuur- en Vogel wacht als de Zeeuwse Milieu Federa tie heeft problemen met de uitgangspunten van het plan, dat on voldoende rekening houdt met de pri oriteiten, zoals die in het Ooster- scheldebeleid zijn bepaald. De milieu-organisaties zijn dan ook van mening dat er voor dit gehele gebied een nieuw bestemmingsplan moet worden opgesteld. Vooruitlopen op het bestemmingsplan wordt dan ook door genoemde organisaties afge keurd. Volgens de Zeeuwse Milieu Federa tie doorkruisen de plannen van de Stichting Renesse een inrichting, die de andere inrichtingsmodellen door kruist. Zo vindt de federatie het aan leggen van dagrecreatieve voorzie ningen in dit gebied ten enenmale ongewenst. De zuidkust van Schou- wen-Duiveland bestaat uit een aan eenschakeling van karrevelden, inla gen en andere lage terreinen die in feite een geheel vormen met de Oos- terschelde. Om die reden zijn die ter reinen dan ook opgenomen in de aan wijzing van de Oosterschelde als internationaal wetland. Een concen tratie van dagrecreatieve voorzienin gen in dit gebied betekent volgens de milieuorganisaties een ongewenste schakel in die keten. De natuurwaar de van de Schelphoek kan door der gelijke voorzieningen niet optimaal, tot zijn recht komen en zullen boven dien een negatieve uitstraling hebben op de aangrenzende natuurgebieden. Rustgebied Ook de trailerhelling en toekomsti ge passantenhaven moeten in relatie worden bezien met de natuurwaar den van de Oosterschelde. De zuid kust van Schouwen en de geul ten noorden van de Roggenplaat worden nog relatief weinig bezocht door wa tersporters. Een trailerhelling en een passantenplaatsen in De Schelphoek zullen het weren van betreders van de Roggenplaat, dat mogelijk in het ka der van een beheersregeling in de toe komst gaan fungeren als rustgebied voor eventuele zeehonden bemoeilij ken, vrezen de natuurorganisaties. Zowel de Zeeuwse Milieu Federatie als de Natuur- en Vogelwacht menen dat er pas sprake kan zijn van plan ning en investering in deze voorzie ningen, als er over de bestedingsre geling en het beheersplan meer duidelijkheid bestaat. Nu daar nog volop aan wordt gewerkt hebben ge noemde organisaties dan ook een be zwaar om daar op vooruit te lopen. Inbraken in Zierikzee en vernielingen in de Westhoek BROUWERSHAVEN - De bij de bewoners van de Brouwse Molenstraat regelmatig terugkerende ergernis over het gedrag van jeugdige bezoekers aan de disco theek in die straat is in de nacht van zondag op maandag geëscaleerd. Een van de bewoners van de Molenstraat H. S. uit Brouwershaven maakte zich zo boos over het ge drag van ongeveer 25 jongelui die uit de discotheek kwa men en daarbij herrie maakten dat hij hen met een brandblusser zou hebben belaagd. Nadat de Brouwenaar het apparaat op hen had leeggespoten zou hij zich zo hebben geërgerd aan een van de jongelui J. v. M. uit Brouwershaven" dat hij met de brandblusser op zijn hoofd sloeg. J. v. M. moest zich onder behandeling stellen van de huisarts. Na het incident werd door onbekend gebleven vandalen de ruit van het woonhuis van H. S. ingegooid. Inbraken Groene weegje In Zierikzee werd in de nacht van zondag op maandag ingebroken bij drie verschillende bedrijven aan het Groene Weegje. Van het zwembad On derdak werd de buitendeur, twee bin nendeuren en een klapdeur vernield. De schade die hierdoor ontstond is niet bekend. De dieven namen uit het zwembad 150 gulden mee en uit de kantine 60 gulden en vier flessen je never. Bij een fabriekje in verpak kingsmaterialen werd via het force ren van de deur een geldkistje met 115 gulden gestolen. De benadeelde is J. W. uit Nieuwerkerk. De dieven brachten ook een bezoek aan een bouwmaterialenbedrijf. Zij verniel den het kozijn van het kantoor, door zochten het gebouw maar er wordt niets vermist. Het dievengilde was actief want ook uit Renesse, Brouwershaven en Haamstede werden diefstallen uit woningen gemeld. In Renesse had men het gemunt op het VVV-kantoor. M. B. uit Scharendijke deed aangifte van inbraak via het forceren van de achterraamsluiting. De dieven na men een spaarvarken met onbekende inhoud mee. Hoewel niet precies be kend hoeveel werd duidelijk dat de schade in Haamstede groter was. Daar werd ingebroken in de woning van A. S.-v. d. S. aan de Kloosterweg. De dieven kwamen langs de achter zijde via een raam naar binnen. Zij namen een aantal zilveren voorwer pen mee. In Brouwershaven had men het gemunt op de sportkantine van de tennisvereniging. Eveneens in de nacht van zondag op maandag werd de ruit van de toegangsdeur ver nield. Men nam 50 gulden mee en voor ongeveer 25 gulden aan snoep goed. Uit de auto van L. v. R. uit Scharen dijke werd een fototoestel ter waarde van 400 gulden gestolen. Het voertuig stond geparkeerd aan de Koren bloemstraat. In Bruinisse werd maandag overdag de achterruit in geslagen van de auto van K. M. uit Dorsten (Duitsland). Het voertuig stond geparkeerd aan de Hageweg en de schade bedraagt 800 gulden. W. v. B. uit Uden kwam tot de onaangena me ontdekking dat zakkenrollers zijn portemonnaie met 250 gulden hadden ontvreemd tijdens een bezoek aan een speelhal. Vernielingen in Renesse Namens de gemeente Westerschou wen deed W. K. aangifte van vernie lingen die in de nacht van zondag op maandag een schade van 2320 gulden veroorzaakten. Op de Hogezoom en Jan van Renesseweg werden riool deksels uitgetild, verkeerspalen om- vergeslagen, bomen en zitbanken vernield en verkeersspiegels ont vreemd door onbekend gebleven van dalen. Politieberichten ZIERIKZEE/BRUINISSE/RENESSE - De grotere drukte op de wegen van Schouwen-Duiveland die wordt veroorzaakt door de vakantiegangers was mede oorzaak van een vijftal aanrijdingen die maandag plaatsvonden. Op de T-kruising Stoofweg/Helle- weg nabij Renesse botste F. v. L. uit Oud-Beijerland met zijn personenau to op die van S. B. uit Wupperthal. F. v. L. zou niet tijdig hebben opge merkt dat zijn voorganger afremde om rechtsaf de Helleweg op te rijden. Beide auto's liepen behoorlijke scha de op. Om 13.15 uur was het raak op de kruising Beursstraat/Deestraat te Bruinisse. Daar reed C. V. uit Roo sendaal met zijn personenauto. Hij zou hebben verzuimd om aan M. W. uit Bruinisse, die van rechts uit de Deestraat kwam, de vrije doorgang te verlenen. Beide voertuigen wer den linksvoor beschadigd. Op de Provinciale Weg tussen Zie rikzee en Haamstede vond om 17.15 uur een aanrijding plaats toen me vrouw M. S.-v. d. V. uit Dordrecht rechtsaf de Verseputseweg opreed. Zij zou daarbij heben verzuims om de vrije doorgang te verlenen aan brom fietser K. B. die over het fietspad rechtdoor in de richting Zierikzee reed. De bromfietser werd geschept en met verwondingen aan zijn been afgevoerd. De bromfiets werd be hoorlijk beschadigd en ook de auto liep deuken op. Een uur later was er een aanrijding op de Provinciale Weg 7 ofwel de Weg naar de Val. W. v. V. uit Zierikzee reed met zijn personenauto achteruit en raakte daarbij het voertuig van J. P. uit Kortgene dat licht beschadigd werd. Op dezelfde weg vond om 22.30 uur opnieuw een botsing plaats toen M. E. uit Rotterdam vanaf het tankstation de weg opreed en daar bij niet gelet zou hebben op J. R. uit Westkapelle die net kwam aanrijden. Bij de botsing die volgde werden bei de auto's behoorlijk beschadigd. Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Wemeldinge Doodtij: 5 augustus Actuele Informatie over afwijkingen: Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 5 augustus 11.55 131 5.30 -139 128 18.05 -121 6 augustus 00.25 131 6.55 -135 12.15 131 17.25 -128 5 augustus 11.00 127 4.35 -128 23.35 124 17.05 -111 6 augustus 12.10 129 6.00 -124 18.35 -118 5 augustus 11.10 147 5.30 -150 18.10 -131 6 augustus 00.40 143 06.55 -138 13.20 148 17.35 -138 5 augustus 12.15 148 05.40 -151 18.15 -133 6 augustus 00.45 144 07.00 -147 13.30 150 17.35 -141 01110-17056 UTRECHT - In Nederlanse is voor de 28ste keer rabies vastgesteld bij een vleermuis. De eerste werd begin juni in Friesland aangetroffen. Vol gens het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur worden nog steeds hondsdolle vlermuizen ge vonden in deze provincie. BRUINISSE - Een vergelijking van de laatste vier jaar van de mosselex port en de mosselaanvoer per medio juli laat zien dat het nu aan de gang zijnde seizoen een uitstekende start maakt. Wat de aanvoer betreft was alleen 1985/86 iets beter met 1918 tonnen uit Zeeland en 92.164 tonnen uit de Wad denzee. Nu zijn deze cijfers: 992 ton nen en 68.411 tonnen. In 1985 was er een import van 20.730 tonnen en ver leden jaar van 6623 tonnen. Nu zijn nog slechts 265 tonnen uit het buiten land aangevoerd. De inleggerijen maken nog even pas op de plaats. Afgeleverd werden aan de inleggerijen 350 tonnen, in 1985 waren dat 2340 tonnen. WOENSDRECHT - Tijdens de tra ditionele maandelijkse blokkade voor vredesactivisten bij de vliegba sis Woensdrecht heeft de politie maandag 33 arrestaties verricht. Twee mensen kregen een proces verbaal wegens „knipwerk" aan de hekken van de vliegbasis en 31 omdat ze zittend de hoofdtoegang van de ba sis bleven blokkeren ondanks het verzoek van de politie daar weg te gaan. Aan de demonstratie deden on geveer 70 mensen mee, schat de poli tie. Alle arrestanten zullen naar ver wachting in de loop van maandag middag weer worden vrijgelaten. ZIERIKZEE - De Nederlandse be volking zal, volgens ramingen van het statistisch Bureau van de EG, tot het jaar 2000 langzaam groeien en daarna weer afnemen. Cijfers die maandag in Brussel verstrekt wer den zeggen dat de populatie van ons land, die op 1 januari 1985 14,4542 miljoen mensen omvatte, zal groeien tot 14,7766 miljoen personen op 1 ja nuari 1990, tot 15,028 miljoen in 1995 en darna tot 15,2127 miljoen op 1 ja nuari van het jaar 2000. Daarna zal de bevolking afnemen tot 15,1476 miljoen mensen op 1 januari van het jaar 2010 en tot 14,6873 miljoen tien jaar later. De bevolkingsstatistieken van Ne derland tonen verder aan dat tussen 1960 en nu het aantal huwelijken in ons land flink is afgenomen. In 1960 kwamen er 7,8 huwelijken op dui zend inwoners voor. Het steeg na 1960 voortdurend tot er in 1970 9,5 huwe lijken op duizend inwoners waren. Daarna is de belangstelling voor het huwelijk afgenomen. Het aantal daalde namelijk gestadig tot 5,7 per duizend inwoners in 1985. Het aantal scheidingen in ons land is sinds 1960 voortdurend toegeno men. De Europese cijfers daarover zeggen dat er in 1960 0,5 scheidingen per duizend inwoners plaats vonden, ofwel 2,2 scheidingen per duizend be staande huwelijken. In 1985 waren er 2,3 scheidingen per duizend inwo ners, ofwel 9,9 per duizend bestaande huwelijken. Vorig jaar telde ons land 14,5294 miljoen inwoners. 19,2 procent daar van was tussen de 0 en 15 jaar oud. 49,3 proent was van de leeftijd tussen 15 eb 45 jaar, 20,3 procent was tussen de 45 en 65 jaar oud en 12,2 procent van de bevolking bestond uit 65- plussers. AMSTERDAM - Tolerantie is de laatste vijftien jaar synoniem gewor den aan toegevendheid, weekhartig heid en slapheid op het gebied van or de en gezag. Dat zegt de Amsterdam se burgemeester Van Thijn in een om slagartikel over Neerland in het Amerikaanse weekblad Time. ZIERIKZEE - Drs. P. Leenders, hoofdadministrateur van de EG is van mening dat de tarweboer uit Ne derland moet verdwijnen. Tarwe kan in de Europese Gemeenschap veel goedkoper worden verbouwd in Spanje en Noord-Italië. Produkten moeten in de Europese Gemeenschap daar verbouwd worden waar het het goedkoopste kan. Het geld in de EG raakt echt op en de subsidies op de verschillende produkten moeten worden ingekrompen. Tegen de protesten van boeren na zijn rede voerde hij op de Landbouw- dag op Tfexel aan, dat sinds het begin van de superheffing het reëel inko men van de boeren in Nederland en Duitsland met 12% is gestegen. De boeren in Ierland en de zuidelijke EG-Ianden gingen achteruit, het is nu niet meer dan billijk deze verarmde boeren een kans geven op een goed van de grond komend landbouwbe leid, door hen die produkten te laten telen die voor hen winst opleveren. De EG-voorlichter maakte met een voorbeeld zijn bedoeling duidelijk. „De Nederlandse boer zal misschien denken aan een goedkopere auto, die zuiniger is in het gebruik, maar de Griekse boer is het alternatief. Ik doe mijn fiets maar weg en ga lopen. Het geld voor de miljardensteun aan de boeren is op en het gevolg zal zijn dat de prijs 20 tot 30% omlaag gaat". BURGH Concert Bas de Vroone (orgel) en Marten Smeding (zang) verzorgen donderdag 6 augustus het derde concert dat in het kader van de serie Concerten rond het historische Albertus Gruy- zeorgel in de Nederlands Hervormde kerk in Burgh wordt gehouden. Dit concert begint om 20.00 uur. Organist De Vroone studeerde aan het Swee- linckconservatorium in Amsterdam, war hij vorig jaar het diploma Akte muziekonderwijs en het practijkdi- poma. Daarnaast slaagde hij cum laude voor het uitvoerend musicus examen orgel. Voor zijn prestaties be haalde hij in 1984 een tweede prijs tij dens het Internationale Albert Schweitzer Orgelfestival. Tfenor Mar ten Smeding brengt een breed pro gramma variërenden van Bach tot Vërdi. Smeding geniet in brede kring bekendheid door zijn radio en televi sie-optredens. Beide musici vertol ken in Burgh werken van Bach, Han del, Haydn, Mozart, Distier en Stanley. BURGH-HAAMSTEDE Maandagavondzang Aan de maandagavondzang in de Gereformeerde Kerk te Haamstede, die onder leiding staat van Jan van den Driest, wordt op maandag 10 augustus medewerking verleend door de hoboïste Yvonne Dorr-Jonker en de organist Frans van Tilburg. In samenklank van hobo en orgel zal een drietal delen uit de Sonate in C- grote terts worden vertolkt, geschre ven door de componist J. B. Loeillet. Van de Engels componist Benjamin Britten wordt een aantal delen uit zin Metamorphoese after Ovid gespeeld en vervolgens van de Nederlandse componist Hans Schouwman zijn So natine voor hobo en orgel. Yvonne Dorr-Jonker begon op dertienjarige leeftijd met het bespelen van de hobo. Zij studeeerde aan het Brabants Con servatorium te Tilburg bij Evert van Tright, en vervolgde har studie voor het solo-diploma aan het Maastrichts Conservatorium bij Koen van Slogte- ren. Van de gemeente Eindhoven, haar woonplaats, ontving zij de aan moedigingsprijs voor jonge kunste naars. Zij werkte mee aan diverse radio- en grammofoonplaatopnamen en treedt regelmatig op. De organist Frans van Tilburg begint zijn solo optreden met de Fuga in g-moll van Joh. Seb. Bach en speelt vervolgens Air and Gavotte vqn Samuel Wesley. Hij besluit zijn optreden met de be kende Tbccata van de hand van Bram Bruin. Aanvang 20.00 uur. Aan de uit gang kollekte ter bestrijding van de onkosten. DREISCHOR Concert In de Nederlands Hervormde kerk te Dreischor verzorgt Dirk Janz. Zwart donderdag 6 augustus een der de orgelbespeling vanaf 20.00 uur. Op het programma staan ondermeer werken van Walther, Pachelbel. Bach, Paradies, Reger, Guilmant en koraal bewerkingen van J. Zwart, Van Opstal en concertgever zelf. SCHUDDEBEURS Excursie De Vereniging voor bedrijfsvoor lichting op Schouwen-Duiveland houdt maandag 10 augustus een ex cursie over de bewaring van aardap pelen. Om 09.30 uur komen de be langstellenden bijeen bij het bedrijf van J. M. Geluk, Heesterlustweg 1 te Schuddebours. Naast het bekijken van twee bewaarplaatsen, wordt aan dacht besteed aan het meten en rege len van de bewaartemperatuur en de isolatie van de bewaarplaatsen. Tot eind augustus Zierikzee Huis van Nassau. Expositie kunst- en gebruiksvoorwerpen Afrika Indone sië, India en China. Van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur. Van 11 juli tot en met 15 augustus Zierikzee Burgerweeshuis. Beeldenexpositie in romantische tuin. Regentenkamer met goudleer en klein antiek. Maan dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Van 6 t/m 10 augustus Kerkwerve Christelijk Gereformeerde kerk. Speelweek voor kinderen van vijf tot twaalf jaar. Van 9.30 tot 11.30 uur en 13.00 tot 15.00 uur. Tot en met 8 augustus Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Tentoonstelling werk van Waalko en Henriette Dinge- mans. Dagelijks van 10.00 tot 12.00 en 13.30 tot 17.30 uur. Zondags gesloten. Maandag 3 tot en met 16 augustus Zierikzee Galerie De Dikke Toren en galerie De Eenhoorn. Expositie Rijnhard Schre- gardus. Van 10 tot 14 augustus Kerkwerve Kinderspeelweek. Tot en met 15 augustus Zierikzee Bibliotheek de Stolpe. Expositie Oosterscheldewerken. Tijdens ope ningsuren van bibiotheek. Augustus Burgh-Haamstede De Burght. Expositie schilderijen en aquarellen van Addy van de Vlugt. 1-31 augustus Brouwershaven De Vergulde Garnaal. Expositie aquarellen mevrouw T. de Visser- Tramper. Iedere dinsdagmiddag, woensdagmiddag en woensdagavond tot en met 2 september Renesse Vanaf VW-kantoor. Fiets- en wandel- puzzeltochten. Vertrek tussen 14.00 en 14.30 uur en 19.00 en 19.30 uur. Dinsdag 4 augustus Zierikzee Door de hele binnenstad. Vierde Toe ristendag. Gevarieerde braderie-acti viteiten. Van 10.00 tot 17.00 uur. Lutherse kerk. Middagpauzeconcert door Wim Boer en Karin Haak. 13.00 uur. Burgh Op de Ring. Braderie van plaatselij ke middenstandsvereniging. Vanaf ongeveer 9.00 uur. Scharendijke Weel weg 3. Veldbijeenkomst akker- bouwvoorlichting. Aanvang 9.30 uur. Brouwershaven Grote- of St. Nicolaaskerk. Concert door Gerard Dekker uit Son, orgel en clavecimbel. Aanvang 20.00 uur. Bruinisse 4 Gereformeerde kerk. Gospelconcert AG en Kate. 20.30 uur. Woensdag 5 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag. 13.00 tot 17.00 uur. Clubhuis de Lichtboei. Gospelcon cert AG en Kate. 20.30 uur. Burgh-Haamstede Hervormde kerk. Dia-vertoning De banken zijn hard. Aanvang 20.00 uur. De Burght. Film Die knotsgekke ke rels in hun vliegende kratten. Aan vang 20.00 uur. Donderdag 6 augustus Zierikzee Onder de Beuze. Openluchtschaken. 19.00-21.00 uur. Beurs landbouw en handel met W. in 't Veld. 19.00 uur. Burgh Nederlands Hervormde kerk. Orgel concert. 20.00 uur. Haamstede Braderie van plaatselijke midden standsvereniging. Renesse Amusementspodiumconcert. Van 20.00 tot 23.00 uur. Scharendijke Hervormd Verenigingsgebouw. Dia serie Schouwen-Duiveland eiland tussen lucht en water. 20.00 uur. Brouwershaven Circus Holiday. Dreischor Ned. Hervormde kerk. Orgelconcert door Dirk Jansz. Zwart. Aanvang 20.00 uur. Ouwcrkerk Grote Kerk. Gospelconcert AG en Ka- te. 20.30 uur. Vrijdag 7 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag. 13.00 tot 17.00 uur. Brouwershaven Feestmarkt, gezellige markt met o.a. oude ambachten. Van 14.00 tot 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 2