Vijftig paren bij vijfde zomeravonddrive bridge Bruse Boys verliest van team Steenbergen Renesse Cup 1987 in handen van sterk team van Schouwen Camping voetbaltoernooi in Burgh Toernooi Renesse Tekening in strijd Drievoudig BMW-sueces bij 24 uur van Spa Schaker Timman smaakmaker in Ohra toernooi ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag; 3 augustus 1987 Nr. 24176 7 BRUINISSE - Een nogal door invallers gehandicapt Bruse Boys opende zaterdagmiddag haar oefencampag ne voor het nieuwe seizoen met een ontmoeting tegen zondag 4e klasser Steenbergen. De Boys, die nog maar een trainingsavond achter de rug hadden, moesten het stellen zonder Steef van der Velde, in het komende sei zoen toch weer de sluitpost in de Bruse defensie, Jaap van de Berge, Leen v. d. Bijl, Marco van der Have en Ton- ny van de Berge. Zonder enige afbreuk te doen aan hun vervangers werd vooral het ge mis van Tbnny van de Bergea in de aanvalsiinie toch wel sterk gevoeld. Aan inzet ontbrak het bij beide teams beslist niet. Wel was duidelijk te zien dat het kontakt met de bal nog niet optimaal was. Dit kwam wel het beste en het meest tot uiting in het grote aantal onnauwkeurige passes waardoor de combinaties vroegtijdig spaakliepen. Zonder nu bepaald echt gevaarlijk te worden liep het bij de bezoekers, die de wind in de rug had den, in de eerste helft wel iets beter P.V. Zierick Uitslag Wedvlucht vanuit Port St. Maxeuge, afstand 278 km. Janse-Vermeulen 1, 14, 39, 41 en 48; B. A. de Bruin 2, 15, 26, 27, 33 en 34; J. den Hengst 3, 4, 6, 7, 11, 18, 25. 37, 45 en 47; J. Snijders 5, 9, 16, 19, 29, 31, 44 en 49; A. J. Flikweert 8 en 46; E. Kloet 10; Gebr. Bolle 12. 13, 17, 22, 28, 35, 40 en 42; A. Flikweert 20; G. Flikweert 21, 32 en 38; F. Mays 23, 24 en 43; C. Wesdorp 30; Comb. v. 't Veer 36. BURGH-HAAMSTEDE - Morgen (dinsdag) zal door de sportvereniging DFS op het sportpark Van Zuijen aan de Leliëndaleweg te Burgh een campingvoetbaltoernooi vor junio ren worden gehouden. Aan het toernooi zal worden deelge nomen door teams van: Burghstede, Duinoord, Duinhoeve, Blomshoe ve/Wielewaal en DFS. Het toernooi zal plaats vinden van 9.00-13.20 uur. De finalewedstrijd van dit toernooi zal worden gespeeld op woensdag 5 augustus, aanvang te 19.15 uur. dan bij de thuisclub waar op het mid denveld vooral Jan Minnaart veel werk verzette. Gedurende de eerste 45 minuten kreeg de Steenbergse doelman dan ook niet een moeilijke bal te verwerken. Het Bruse doel kwam welgeteld een keer in gevaar bij een kopbal van Ger de Jong welke door de als laatste man opererende Fred van de Berge van de doellijn werd gehaald. De tweede helft gaf een meer aan vallend Bruse Boys te zien dat zich ook enkele goede kansjes wist te scheppen. Zo kwamen Egbert van Unen, Jos van Unen en Klaas Verspoor oog in oog te staan met doelman Manfret Smout die met uitstekende reddin gen echter in laatste instantie de Boys van een doelpunt af wisten te houden. Zag het er naar uit dat de ontmoeting in een doelpuntloos ge lijkspel zou gaan eindigen, daar de Bruse verdediging zich zonder al te veel problemen staande kon houden, zes minuten voor tijd viel er toch nog een doelpunt te noteren. Bij een aanval van Steenbergen kreeg Erik Rademakers de vrije ruimte van de Bruse verdediging waardoor hij de tijd kreeg om inval ler doelman Jacob Muller met een schuiver kansloos te passeren: 0-1. Twee minuten voor tijd kreeg Rade makers nog een fraaie kans, maar nu wist Muller hem met een fraaie red ding het scoren te beletten. RENESSE - Op zaterdag 22 augus tus houdt de sportvereniging Renes se op het sportpark „De Laone" een toernooi voor E- en D-pupillen. Aan deze toernooien' zal worden deelgenomen door teams van: Her- kingen, SSV '65 (Goes), Volharding (Ovezande), PFC (Geervliet), DBGC (Oude Tonge), Dauwendaele (Midel- burg), Noormannen (Westkapelle) en de organiserende vereniging Renesse. Het toernooi van de E-pupillen zal plaats vinden van 9.00-12.00 uur en van de D-pupillen van 13.00-16.20 uur. Op zaterdag 29 augustus is er een toernooi voor de F-pupillen en de B- junioren. De deelnemers aan deze toernooien zijn: Herkingen, DBGC, Lewedorp, Heinkenszand, SSV '65, Domburg en Renesse. LONDEN - Diego Maradonna heeft van zijn Italiaanse werkgever Napoli toestemming gekregen op 8 augustus mee te doen aan de wedstrijd tussen het Engelse elftal en een selectie uit de rest van de wereld. Het duel in het Wembley-station zet het eeuwfeest van de Engelse voetbalbond luister bij. STOCKHOLM - De Ier Des Smyth heeft na twee dagen de leiding in de strijd om de open Scandinavische golftitel. Smyth gebruikte voor de 36 holes 131 slagen, twee minder dan de Brit Ronan Rafferty. BURGH-HAAMSTEDE - In het campingvoetbaltoernooi van de sportvereniging DFS te Burgh-Haamstede begint eni ge tekening in de strijd te ko men. In poule A stelde het ge combineerde team van de Blomshoeve/Wielewaal duide lijk haar kandidatuur in de ontmoeting tegen de Duinhoe ve welke het met een alleszeg gende 6-0 overwinning wist af te sluiten. De stand in poule A ziet er nu als volgt uit: Blomsh./Wielew. 2 2 0 0 10-3 4 DFS comb; 2 10 1 5-5 2 Zeepe 2 0 11 3-4 1 Duinhoeve 2 0 11 2-8 1 In poule B wist bekerhouder Sine-Cura zich van het wat te leurstellende resultaat in de openingswedstrijd tegen Burghstede (2-2) te herstellen. In de ontmoeting tegen Rozen hof wist het met 4-0 aan het langste eind te trekken waar mee het de kans op een finale plaats in eigen handen hield. De stand in poule B: Sine-Cura 2 110 6-23 Duinoord 1 1 0 0 4-22 Rozenhof 2 10 13-52 Burghstede 3 0 1 2 5-9 1 Vanavond (maandag) mag in poule A de combinatie van het organiserende DFS in staat worden geacht om de ontmoe ting tegen de Duinhoeve tot een goed einde te brengen (19.45), wat een plaats in de kruisfina le beekend. In poule B kan reeds vanavond de beslissing vallen in de wedstrijd tussen Sine-Cura en Duinoord. Om zich te verzekeren van een plaats in de kruisfinale zal Sine-Cura de volle winst moe ten boeken. Het Schouwse team heeft de Renesse Cup 1987. Julianahoeve met 3-0 geklopt RENESSE - Met een 3-0 overwinning in de finale wed strijd tegen de Julianahoeve is het team van Schouwen op het sportpark De Laone zaterdagavond winnaar ge worden van de „Renesse Cup 1987" van het campingvoet baltoernooi. Voor het echter zover was heeft het beslist niet aan span ning ontbroken. Daar zowel in de poule A als B een aan tal teams met een gelijk aantal winstpunten eindigden waardoor uiteindelijk het doelsaldo de doorslag moest geven. In Poule B was zelfs van de twee teams welke op de eerste plaats eindigden gelijk waardoor hier straf schoppen nodig waren om uit te maken wie er in de fina le zou uitkomen. Vrijdagavond deel de Wilhelmina- hoeve in Poule A nog een ernstige gooi naar de eerste plaats door dub bele winst te boeken. Eerst werd de woensdagavond afgelaste wedstrijd tegen de Oase in een 2-0 overwinning pmgezet, waarna vervolgens de Wijde Bliek met 6-0 werd geklopt. De Julianahoeve, die ook nog zes punten kon vergaren, sloeg haar slag in de ontmoeting tegen de Oase met een 4-0 overwinning, waarmee het een positieve score van het doelsaldo had van 10 punten, tegenover de Wil- helminahoeve 8 punten. Dat het krachtsverschil in deze poule uiterst gering was moge blij ken uit het feit, dat ook de Transpa rant evenveel winstpunten vergaarde als de Juliana-Wilhelminahoeve waarbij het alleen een ongunstiger doelsaldo had. De eindstand in poule A: Julianahoeve 4 3 0 1 12- 2 6 Wilhelminahoeve 4301 13- 56 Transparent 430 1 11-106 Oase 4 1 0 3 3-10 2 Wijde Bliek 4 0 0 4 1-15 0 Spanning Spanning te over was er ook in de strijd voor de bovenste plaats in pou le B. Om nog gelijk met de Bremhoeve te kunnen eindigen (die donderdag avond hun laatste wedstrijd hadden gespeeld) moest Schouwen de ont moeting tegen Internationaal met een doelpunt verschil in winst omzet ten. Was het verschil groter dan wa- Echtpaar Mes koningskoppel BURGH-HAAMSTEDE - Bij de vijfde zomeravonddri ve die werd gehouden in dorpshuis De Schutse konden de organisatoren een deelnameveld van vijftig paren note ren waarop al enige weken werd gehoopt. De Bridge kring 68 ziet in deze groeiende belangstelling een be vestiging van het motto gezellig en ontspannen bridge spelen dat zij nastreven. Het koningskoppel tijdens deze vijfde brigde werd het echtpaar Mes dat met 67.92 pro cent het hoogste percentage van de zaal op zijn naam bracht. Ook in augustus worden wekelijks op donder dagavond brigdedrives georganiseerd in De Schutse. De uitslagen van de vijfde zomer avonddrive zijn als volgt. Groep rood: 1. mv. Walter-hr. Blonk 55.00%; 2. ep. Soek 54.177®; 3. ep. v. d. Berge 54.17%; 4. hr. Van Ast-Kegels 52.92%; 5. mv. Van Zanten-hr. v. d. Wal 52.92%; 6. ep. Argelo 50.83%; 7. ep. Hommelberg 50.00%; 8. ds. Kwak- Parlevliet 49.58%; 9. ep. Homminga 49.75%; 10. ep. Van Driel 46.67%; II. ds. Hogerheide-v. d. Wekken 42.50%; 12. hr. Ribbens-Schot 42.50%. Groep blauw: 1. mv. Heuser-her. Boot 67.01%; 2. mv. Frisser-hr. De Vis ser 57.297<>; 3. ep. Pomper 56.607®; 4. ep. v. d. Heijde 54.17%; 5. ds. Kops- Tuinman 54.17%; 6. ep. Stokla 53.477®; 7. ds. Henderson-v. Winger den 51.39%; 8. ds. Lievense-v. d. Zan- de 50.35%; 9. ep. Hanemaaijer 50.00%; 10. ep. Froberg 47.92%; 11. ds. Bronsveld-v. d. Werken 42.36%; 12. ds. v. d. Perk-Trimp 40.28%; 13. ep. Wille- brands Bakker 37.847®; 14. mv. Van Seventer-hr. Verkerk 36.46%. Groep geel: 1. ep. Mes 67.927®; 2. ep. Kloet 57.08%; 3. ds. Kotoun-Plaating 56.257®; 4. ep. Viergever 52.507®; 5. ds. Kikkert-Van Vliet 52.50%; 6. ds. Goedbloed-v. Waveren 50.837®; 7. ds. Fokker-Roskott 50.00%; 8. ds. Alsema-Rottger 47.507®; 9. ep. Elen- baas 46.67%; 10. ds. Van Haaften- Kerkhof 43.757®; 11. ds. Van Oeveren- Tennekes 40.42%; 12. ep. Pouli 34.58%. Groep groen: 1. hr. Lantinga 57.50%; 2. ds. Van Geesbergen-Weber 54.177®; 3. hr. 't Hart-De Vries 53.757®; 4. ep. Akerboom 53.33%; 5. ds. Roda- Steenstra 52.087®; 6. hr. Klein Hesselink-v. Waveren 51.677®; 7. ep. Visser 49.58%; 8. ds. Gaakeer-Koole 49.58%; 9. ds. Timmers-Vos 47.92%; 10. hr. Gedrojc-Oudcgeest 46.25%; 11. ep. Mosselman 42.087®; 12. ds. Carbo- Froon 42.08%. ren zij zeker van de eerste plaats. Zo op het eerste gezicht geen onoverko- melijke opgaaf van Schouwen, maar het zou anders uitpakken. Eenmaal na de aftrap bleek Inter nationaal allerminst met de gedachte in het veld te zijn gekomen om als een gewillig slachtoffer te fungeren. Om het scherp van de snede werd om het balbezit gestreden en het team van Schouwen kreeg het nog bijzon der moeilijk toen Internationaal er in slaagde een 1-0 voorsprong te ne men. Bepaald donker begon het voor hen uit te zien toen het zelfs 2-0 werd. Met een uiterste krachtsinspan ning wist Schouwen nog juist voor het verstrijken van de eerste helft de achterstand tot 1-2 te reduceren. Ook na de hervatting bleef het team van Internationaal uitstekend tegen stand beiden waarbij het er nog in slaagde zich enige goede mogelijkhe den te scheppen, welke echter onbe nut bleven. Uiteindelijk moesten zij toch het hoofd buigen toen Schouwen erin slaagde steeds meer het initiatief naar zich toe te trekken. Nadat men erin was geslaagd de stand in even wicht te brengen (2-2) slaagde het er zeven minuten voor tijd in voor sprong te nemen (3-2). In de nog resterende minuten deed Schouwen er nog alles aan om haar finale plaats veilig te stellen, waarbij de verdediging van Internationaal er echter in slaagde stand te houden, waardoor de Bremhoeve en Schou wen gelijk eindigden. De eindstand in poule B: Bremhoeve 430 1 16- 36 Schouwen 4 3 0 1 18- 5 6 Bona Fide 4 2 11 4-2 5 Internationaal 4 3 1 1 10- 8 3 Duinhoeve 4 0 0 4 2 -30 0 Op de finaleavond werd zaterdag allereerst begonnen met het nemen van strafschoppen tussen de Brem hoeve en Schouwen om te kunnen be slissen wie van deze twee in de finale zou gaan uitkomen. De beslissing werd al zeer snel ver kregen daar Schouwen vier straf schoppen op rij wist te benutten, ter wijl de Bremhoeve er twee onbenut liet waardoor de eerste serie van vijf niet eens in zijn geheel moest worden afgewerkt. Voor het bezetten van de 3e-4e plaats werd hierna de wedstrijd ge speeld tussen de Bremhoeve en de nummer twee van poule A, de Wilhel minahoeve. Reeds in de eerste speelhelft de monstreerde De Bremhoeve een groot veldoverwicht, zonder er ech ter in te kunnen slagen om tot scoren te komen. Na de hervatting werd de druk op de verdediging van de Wil helminahoeve nog groter en moest men uiteindelijk zwichten. Nadat de Bremhoeve voorsprong had weten te nemen slaagde men er uiteindelijk in de wedstrijd met een 2-0 overwinning af te sluiten. Als een leuk intermezzo werd er hierna een pupillenwedstrijd gespeeld tussen teams van de Julianahoeve en Bona Fide. Bij de hierna volgende finalewed strijd tussen Schouwen en de Julia nahoeve zijn de rond de 500 toeschou wers ruimschoots aan hun trekken gekomen. In een op een uitstekend peil staan de wedstrijd, met voortreffelijke combinaties, viel vooral in de eerstre helft de spanning te snijden. Door de verdediging goed gesloten te houden slaagde de Julianahoeve erin het technisch iets vaardiger Schouwen in de eerste helft van het scoren af te houden. Daar ook de verdediging van Schouwen baas op haar terrein wist blijven werd de eerste helft met blanke stand afgesloten (0-0). Na de rust toonde het team van Schouwen zich duidelijk de betere ploeg, wat men nu ook in doelpunten tot uitdrukking wist te brengen. Al vrij snel slaagde het er door Marco Does in een 1-0 voorsprong te nemen welke na een goede combinatie door dezelfde speler werd opgevoerd tot 2-0. In feite was hiermee de beslissing gevallen, hoewel de Julianahoeve er nog alles aan deed om de bakens te verzetten. In de slotfase werd het zelfs nog 3-0 toen een door Marco Does genomen vrije trap door de Duitse spits Christoph Wyniol onhoudbaar werd ingekopt. Voor men tot de prijsuitreiking over ging kon de voorzitter van de or ganiserende commissie, de heer D. Bezuijen, spreken van een in alle op zichten uitstekend geslaagd toernooi waarvoor de belangstelling voor de te Renesse verblijvende gasten weer een stijgende lijn vertoond. Woorden van dank sprak hij tot allen die een bijdrage aan het slagen van het toer nooi hadden geleverd, in het bijzon der de scheidsrechters en de mensen in de kantine, wat hij gepaard liet gaan met het aanbieden van bloemen en een geschenkbon. Prijzen Door de voorzitter van de sportver eniging Renesse de heer J. C. Hen- drikse werd hierna de prijsuitrei king verricht waarbij de aanvoer ders van de deelnemende teams alle een beker in ontvangst mocht nemen. Naast de wisselbeker en de beker kreeg de aanvoerder van het winnen de team van Schouwen nog voor alle spelers een T-shirt aangeboden door Pigalle. Aan de hand van een punten systeem van de scheidsrechters viel de sportiviteitsprijs ten deel aan de Wijde Blijck. Ten slotte sprak de aan voerder van Bona Fide woorden van dank tot de organisatoren voor de voortreffelijke wijze waarop zij het toernooi hadden georganiseerd en de deelnemende teams voor de sportie ve strijd waarop om de puntjes was gestreden. SPA - De 24-uursrace van Francor- champs heeft de renstal van BMW zondag een drievoudig succes opgele verd. De vijfde race van de strijd om het wereldkampioenschap voor toer- wagens leverde voor 40.000 toeschou wers een Belgisch succes op. Van der Poele, Martin en Thcys, rijdend in dienst van de Beierse automobielfa brikant, profiteerden van het uitval len van de favorieten en waren de verrassende winnaars. Hun teamgenoten Vogt, Sala en Grouillard en Fabre, Giroix en de Drijver eindigden respectievelijk als tweede en derde. De Belgische mara thonrace leverde voor de Nederland se coureur Gerrit van Kouwen ook een succesje op. Tbegcvoegd aan het BMW-vrouwenteam van de Westduit- se Meeuwissen en de Oostenrijkse Mercedes Stermitz droeg hij bij aan de zevende positie in de uitslag. De 24-uursrace bij Spa was lange tijd een saaie race. Ludwig, Nied- zwiedz en Boutsen bouwden met hun Ford Sierra een grote voorsprong op. Drie en een half uur voor het einde BUGUIO - De Sovjet-schaakster Kamila Baginskaite is in de Noordfi- lippijnse stad Baguio wereldkam pioen bij de meisjes geworden. In de laatste ronde had ze aan elf zetten voldoende voor de remise tegen de Joegoslavische Jorgona Biocanin. Baginskaite, geboren in Vilnjoes, haalde 9lh punten uit elf partijen. Haar landgenote Elena Zajats en Svetlana Proednikova deelden de tweede plaats met negen punten. AMSTERDAM - Jan Timman heeft de ondankbare rol het Ohra- schaaktoernooi dit jaar kleur te ge ven. Door afzeggingen van Karpov, Beljavski, Kortsjnoi en Ljubojevic is hij in Amsterdam de enige speler uit de top-twintig van de wereld. In de openingsronde kweet de 35- jarige grootmeester zich uitstekend van zijn taak. Met zwart versloeg hij zondag in Krasnapolsky heel losjes de Colombiaanse debutant in de kroongroep, Alonso Zapata.- De ove rige twee partijen Goelko-Tsjernin en Van der Wiel-Chandler eindigden in rustige remises. Het jaarlijkse schaakfestival in Amsterdam is de dupe geworden van het grimmige beleid van de wereld- schaakfederatie. Zonder overleg ver schoof de Fide de interzonale toer nooien en het wereldkampioenschap voor junioren naar de maanden juli en augustus waardoor ongeveer tach tig grootmeesters gedwongen werden hun plannen te wijzigen. Voor de in februari gecontracteerde Kortsjnoi, Beljavski (vervanger voor Karpov) en Ljubojevic. Karpov had al eerder af gezegd om zich in ale rust voor te be reiden op zijn match om de wereldti tel tegen Kaparov. Schot in roos De toemooileiding vond vervan gers in de Russen Sokolov en Tkjer- nin, en de Brit Chandler. Zowel de komst van de aanvalslustige Skolov, met Joesoepov gedeeld derde op de wereldranglijst, beschouwde de orga nisatie terecht als een schot in de roos. Hem werd de rol toebedacht met Timman te wedijveren om de eindzege van 10.000 gulden. Groot was de teleurstelling toen de Russi sche schaakfederrrie enkele dagen voor het begin liet weten dat Sokolov om persoonlijke redenen verstek moest laten gaan. De termijn was te kort om nog een competente vervanger van het zelfde kaliber te strikken. Vandaar dat de organisatie besloot Goelko te promo veren van de maandag beginnende grootmeestergroep naar de kroon groep van zes. De naar de Verenigde Staten geëmigreerde Rus maakte min of meer als enige in de groot meestergroep, door pas behaalde toernooizeges in Cannes en Biel, aan spraak op de promotie. Door alle aderlatingen werd Jan Timman de eenzame favoriet in Am sterdam. Op grond van zijn Elo- rating en plaats op de wereldranglijst (vijfde) moet de Amsterdammer het toernooi met rond de anderhalve punt verschil winnen. Maar Elo- cijfers vormen niet altijd een garan tie voor klinkende prestaties, daar kan Timman zelf over meepraten. De Amsterdammer heeft zich ech ter wonderbaarlijk snel hersteld van zijn rampjaar 1986. In vliegende vaart heeft hij zich weer opgewerkt tot de beste van het westen. In zes maanden plukte hij her en der veer tig Elo-punten en bestormde hij de top-vijf van de wereldranglijst. Per 1 juli staat hij gedeeld vijfde maar met zijn tijdens de nationale titelstrijd in Hilversum vergaarde punten (17) pas seert hij de nummers drie (Sokolov en Joesoepov) royaal en is hij weer te rug op de plek, die hij door zijn inzin king verliet. Zelfvertrouwen Door de verrichtingen in het eerste half jaar heeft het zelfvertrouwen van Timman grenzeloze proporties aangenomen. Dat bleek zondag in de eerste ronde tegen Zapata, die op ba sis van zijn vorig jaar behaalde eind zege in de grootmeestergroep naar de kroongroep steeg. De nationale kam pioen bediende zich tegen de 28- jarige Columbiaan van de Aljechin- verdediging, een defensie die ge noemd werd naar de oud wereldkampioen, hoewel die er vol gens commentator Hort nooit enige heil in zag en de variant zelden speel de. Timman vond met zwart tegen Za pata wel aanknopingspunten. Hij had constant een plezierige stelling, waarin hij moeiteloos de druk op de witte zetten verhoogde. Met zijn zestiende zet werd de situatie kritiek voor wit. Tben de Columbiaan twee zetten later koos voor de opportu nistische opstoot van de dame-pion (d5) en voorbij ging aan de voor de hand liggende dameruil, sloeg Tim man snel en vaardig toe. Zijn taak werd echter vergemakkelijkt door een blunder van Zapata in het ver volg. Zapata-Timman was boeiend door de superieure uitstraling van de zwart-speler. Goelko-Tsjernin en Van der Wiel-Chandler boden de vele toe schouwers weinig spektakel. Goelko bood na negentien zetten in twee en een half uur remise aan tegen zijn vroegere landgenoot en Van der Wiel en Chandler speelden 45 zetten voor dat het punt door herhaling van zet ten gedeeld werd. had het West duits-Belgische trip twee ronden meer gereden dan de achtervolgers. Na een botsing met zijn teamgenoot Tbssin lipe Nied- zwiedz in de pits een ronde vertra ging op. Een half uur later moest hij de race staken vanwege een doorge brande koppakking. De teams van BMW beheersten daarna de race, die zonder ongelukken verliep. In het klassement om de wereldti tel behielden Ludwig en Niedzwiez de leiding met 95 punten. Zij worden op tien punten gevolgd door Sala en Grouillard.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7