Plaatsnaamborden Rommelig, maar rustig weekeinde voor politie Aangeschoten weekendgasten mishandelen Duitse jongeren ,,Hier rolt niet alleen het geld maar ook de rommel" Zakkerollerij in Renesse? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maa„das 3 augustus 1987 Nr. 24176' 3 SCHOU WEN-DUIVEL AND - Hoewel het afgelopen weekeinde een bijzonder groot aantal toeristen Schouwen-Duiveland heeft uitgekozen voor het door brengen van de vakantie, hebben zich geen noemens waardige problemen voorgedaan voor de rijkspolitie. De 'schade' beperkte zich tot een aantal kleine aanrijdin gen, verschillende auto-inbraken en kleine vernielingen. Politiewoordvoerder H. Theunissen spreekt dan ook van een goed weekeinde. In Brouwershaven heeft een aantal jongeren vrijdag twee ruiten inge gooid van een plaatselijke disco theek, nadat ze buiten gezet waren. Benadeelde is J. Z. uit Brouwersha ven, die tevens aangifte deed bij de politie. Groentehandelaar S. deed aangifte van het sneuvelen van een flinke etalageruit in de Nieuwe Boo- gerdstraat te Zierikzee. Onbekenden gooiden de ruit in de nacht van zater dag op zondag in, de schade wordt ge raamd om en nabij 2500 gulden. In de nacht van vrijdag op zaterdag kon beter geen voertuig geparkeerd worden aan de Oostweg in Ouwer- kerk. Daar hebben onbekenden drie auto's opengebroken. R. D. uit Voor den mist zijn radio-cassetterecorder ter waarde van 850 gulden en ook G. van de M, uit Zeist heeft hiervan aan gifte gedaan. De financiële strop van Van de M. is onbekend. De in Hel mond woonachtige W. C. kwam bij zijn wagen terug en zag dat een ruitje geforceerd en de radio-cassette ver dwenen was. Schade: 500 guldens. Ongevallen En dan de ongevallen, waarbij zich in geen van de gevallen lichamelijk letsel voordeed. Vrijdagmiddag bot sten de wagens van A. H. uit Nieu- werkerk en A. T. uit Colijnsplaat bij de Zierikzeese rotonde op elkaar. H. zou onvoldoende afstand hebben ge houden, waardoor de aanrijding zou zijn ontstaan. H. heeft schade aan de voorzijde van de wagen en T. aan de achterzijde. Diezelfde middag deed zich een soortgelijk ongeval voor op de Kuy- erdamseweg in Scharendijke. J. W. van de W. reed over de Dammenweg en botste tegen het voertuig van S. T. (Deventer), die vanuit Scharendijke kwam. D. L. uit Hamm (Duitsland) overkwam geen ongeval, maar kreeg te maken met een autobrand. Ze reed over de Krayesteinweg te Burgh- Haamstede en wordt door mensen at tent gemaakt op het feit, dat er rook van onder de motorkap kwam. Na dat ze was gestopt bleken er ook vlammen te verschijnen. De plaatse lijke brandweer maakte een einde aan de penibele situatie. Op de zuidelijke parallelweg te Bruinisse (Rijksweg 18) wilde de En gelse fietser A. D. de weg oversteken, maar zag P. S. uit Waalwijk in diens auto niet naderen. Geen verwondin gen, maar wel een krom wiel voor de fietser. M. D. uit Rotterdam en M. van H. uit Schiedam raakten eikaars voertuig op de kruising Mol/Melk markt-Schuithaven te Zierikzee. Re sultaat was lichte schade. E. S. uit Roosendaal moest zater dag uitwijken voor een onbekende automobilist, die vanuit Sint Lau- rensdorp te Zierikzee kwam rijden. S. kwam over de brug en wilde de Ju- lianastraat in. Met het uitwijken be landde S. met zijn wagen tegen een ij zeren omheining en liep de wagen schade op. De onbekende auto'mobi- list heeft mogelijk niets van het voor val gemerkt. Lange Reke Een kop-staart-botsing heeft zich voorgedaan op zaterdagmorgen aan de Lange Reke te Rennesse. J. H. uit Scharendijke zou tegen de vierwieler van W. D uit Brouwershaven hebben gereden. Beide voertuigen hadden lichte schade. Hetzelfde resultaat was het gevolg van een ongeval op de ro tonde te Zierikzee, waar F. W. uit Vaarlerveen en R. M. uit Rotterdam elkaar ongewenst raakten. W. reed over het verkeersplein richting Haamstede en zou geen voorrang hebben gegeven aan M. die vanuit de richting Brouwershaven kwam. Drie beschadigde voertuigen was het gevolg van een aanrijding op de rijksweg 18 ter hoogte van Nieuwer- kerk. J. L. uit Steenbergen moest remmen voor een voorligger. De auto mobilist achter hem, T. K. uit Emme- rick remde op tijd maar kreeg een zetje van J. D. uit Zwolle, waarna de drie voertuigen alsnog op elkaar bot sten. Wederom bleef de schade be perkt tot ingedeukt blik. Eén en an- der voltrok zich zaterdag. Politieberichten RENESSE - Hoewel het afgelopen weekend wat aan tallen vakantiegangers en weekendbezoekers betreft een hoogtepunt vormde in het vakantieseizoen op Schou wen-Duiveland, bleef het volgens de Rijkspolitie ook in de nacht van zaterdag op zondag relatief gezien vrij rustig. Overmatig drankgebruik was er mede de oorzaak van dat in Renesse in twee gevallen Duitse jongeren wer den mishandeld. Dat gebeurde op de Korte Reke waar een groepje Nederlandse jonge ren het feit dat zij een hekel hebben aan Duitsers na enig drankgebruik voldoende aanleiding vonden om twee achttien-jarige Duitsers I. E. en S. F. te mishandelen. Een van hen moest zich als gevolg hiervan onder behandeling stellen van een huisarts. De politie hield S. O. uit Zwijn- drecht, L. L. S. en J. J. B. uit Alblas- serdam aan. Na onderzoek mocht S. O. weer naar huis. De politie zoekt nog naar een derde jongere die bij de mishandelingen was betrokken. De jongeren die de mishandelingen uit voerden waren hier niet op vakantie maar kwamen een avondje 'stappen'. In dezelfde nacht maar dan op een an dere lokatie in Renesse trof de politie B. K. uit Essen en H. v. Z. uit Eindho ven aan die door een groepje jongeren met een mes in het achterwerk zou den zijn gestoken. Een van hen liep daarbij verwondingen op. De politie stelt een onderzoek in. Wenskaarten Op de Zeeanemoonweg te Renesse werden in de nacht van zaterdag op zondag twee banden van de personen auto van A. D. uit Breda lekgestoken. Schade ongeveer 400 gulden. Op de Scharendijkseweg werd de surfplank plus giek van C. B. uit Witten gesto len van de auto. De dieven sneden de banden door waarmee de surfartike len waren besvestigd. Schade 800 DM. Van een winkeltje aan de Zoom werd de ruit stukgeslagen en dat al les voor het ontvreemden van een aantal wenskaarten. In Burgh-Haamstede werden twee ruiten kapotgeslagen van de perso nenauto van K. R. uit Burgh- Haamstede die aan de Hogeweg stond geparkeerd. De vandalen na men niets mee uit het voertuig maar de schade door vernieling bedraagt ongeveer 1000 gulden. In Bruinisse werd de Mercedes Benz 190 D van een bedrijf in Arnhem gestolen. De heer F. uit Bruinisse deed er aangifte van. Het voertuig heeft een waarde van 40.000 gulden en het kenteken is RN- 70-JN. In de auto lagen landvasten ter waarde van 800 gulden en vijf tas sen met persoonlijke goederen met een totale waarde van 1500 gulden. Eveneens in Bruinisse maar dan bij de Staphorster kruising in de Rijks weg 18 werden in de loop van zondag vernielingen aangericht aan een bouwkeet van aannemer D. uit Goes. Onder de keet lagen stukken hout en die werden vermoedelijk door de ra men naar binnen gegooid. Inbraak gemeentehuis Ténslotte werd in het weekend inge broken in het gemeentehuis van de gemeente Middenschouwen aan de Platteweg te Scharendijke. Inbrekers wisten zien via het toiletraampje toe gang te verschaffen tot het gebouw. Volgens gemeentesecretaris F. K. die namens de gemeente aangifte deed werden diverse kasten en laden door zocht maar werd er niets ontvreemd. GOES Zomeravondwandeltocht De Goese wandel- en volksdans groep Kasporgo heeft een wandel tocht georganiseerd die plaatsvindt op vrijdagavond 7 augustus vanuit het Pannekoekhuisje Likkepot in het recreatiegebied De Hollandse Hoeve in Goes. De start is om 19.00 uur en de deelnemers kunnen kiezen uit een tocht van zes of tien kilometer. NIEUWERKERKE - Sinds kort is 't Schutje (Nieuwerkerke) ook als zodanig herkenbaawf voor de toerist. Bij het buurtschap zijn door de gemeente Middenschouwen plaatsnaamborden geplaatst met daarop de of fi déle naam en de naam die autochtone bewoners van Schouwen-Duiveland voor Nieuwerkerke gebruiken. Ook is tegenwoordig een plaatsnaambord te vinden bij Moriaanshoofd. Het buurtschap Brijdorpe bezat al en plaatsnaamboord, doch dit is recentelijk vernieuwd. Volgens een woordvoerder van de gemeente Mid denschouwen is een en ander gebeurd op verzoek van de Vereniging Stad en Lande. Kinderrommelmarkt in Brouwershaven BROUWERSHAVEN - „fit'is allemaal spul dat op zol der stond. Ja, ik heb opruining gehouden maar de zolder staat nog vol. Ik hoop du?dat er nog vele jaren markten als deze worden georganiseerd". Aan het woord een va der uit Brouwershaven die een oogje in het zeil hield ter wijl zijn zoon en dochter op de kinderrommelmarkt te Brouwershaven de overtollige huisraad en oud speelgoed trachtten te verkopen. ,Nog enkele tientallen andere Brouwse en toeristenki»deren waren op dat idee geko men zodat er in de loodsen van de gebroeders Van Ast bij de Nieuwe Haven een zeer gevarieërde hoeveelheid 'rom mel' werd aangeboden Men was vanaf de Markt najr die lokatie uitgeweken vanwege ver wachte regenbuien die echter uitble ven. Hoewel het bepaald niet[zwart van het volk' zag trok het evenement in de loods toch een constante/troom bezoekers die slenterend laags de bonte uitstallingen nog heel vat van hun gading vonden. In de méste ge vallen hadden de ouders zici achter of in de buurt van hur? kroost geinstalleerd om een oogjeh het zeil te houden. Achtergrond „Ik ben blij dat ik erbijöen." aldus de al eerder genoemde Brouwse va der. „Het is een markt vtpr kinderen he. Maar ze worden door volwassenen in de maling genomen bij het afdin gen. Ik breng zelf niks aan de man hoor. Maar ik ben op de achtergrond aanwezig". Aandachtig kijkt hij toe hoe zijn zoon voor dertig gulden twee mistlampen voor op een auto ver koopt. „Nou, ik heb al lampen op mijn auto", verklaart hij de aanwe zigheid van de spiksplinternieuwe autoaccesoires in het assortiment van zijn zoon Ivo de Maat. „Er ligt na tuurlijk een hoop rotzooi. Maar je moet er ook wat leuke dingetjes tus sen hebben want het moet interresant blijven. Niet alleen voor kinderen" Hoewel de Brouwenaar speciaal voor het evenement zijn zolder heeft opgeruimd houdt hij een relativeren- 2aken doel de kijk op de dingen. „Hier rolt het geld, maar de rotzooi rolt ook. Mijn kinderen vérkopen nu een: aantal zol- derspülJen maar straks gaan wé wèer piet de zolderspullen van een ander naar huis. Die is mijn vrouw nu hier en daar bij de andere stands aan het kopen" De rommel die wordt aangeboden varieért van zelfgekweekte dwergpa- pegaaitjes („compleet met kooi voor veertig gulden") tot een droogkap en bandrecorder uit de vijftiger jaren, frietaardappelen en narcissenbollen. Twee vakantieviersters uit Zeeuws- Vlaanderen bekijken aandachtig het beddegoed van een kinderledikantje dat ligt opgetast op een wankel tafel tje. „Dat is een mooie kwaliteit dwei len en ze zijn nog als nieuw", vinden ze terwijl ze de moltons betasten die vroeger onder de lakentjes lagen om de matras tegen eventueel vocht te beschermen. Voor 75 cent per stuk wordt de koop bezegeld. „Die gebrui ken we om de boot te dweilen. Een koopje, want als je in de winkel een dweil koopt ben je veel meer kwijt", glunderen de dames. Onverwoestbaar De voormalige eigenaar van de moltons weet niet precies waarom hij het beddegoed los verkoopt van het bedje dat enkele meters verder voor 20 gulden staat aangeprezen. „Ik heb er niet zoveel verstand van. Mijn vrouw is even een brood halen. Maar het is goed materiaal. Onverwoest baar". Ook hij houdt een oogje in het zeil bij de verkoopsonderhandelin gen die zijn tienjarige zoon Arthur Sevestre voert. Die vindt de kinder rommelmarkt erg leuk. „Het is voor ,het eerst dat ik meedoe want we wo nen nog maar een half jaar in Brou wershaven. Ik heb al 45 gulden ver diend". Ook bij de andere jeugdige verko pers blijken de zaken goed tc lopen. „We hebben al twee schilderijen ver kocht die mijn vader zelf heeft ge maakt en een heleboel boekjes", al dus Sandor en Nicolai Schregardus. Het zakelijk inzicht blijkt bij de Brouwse jeugd ruim voorhanden. De zeven-jarige Jan van Dongen heeft helemaal geen rommel bij zich. Een bord met het opschrift limonade een kwartje blijkt toereikend genoeg om geld in het laadje te brengen. „Ieder een krijgt hier heel veel dorst", ver klaart hij zijn onderneming. Jan zit in een rolstoel. „Ik heb griep op mijn heupen en daarom mag ik een poos niet lopen. Hij is vergezeld door een oppashulp en een klein broertje van vier. Tbch is er niet altijd uitsluitend vreugde na een verkoop. „Ik zat er zo lekker in en nu gaat ie weg", zegt Matthijs van Vulpen spijtig als het opblaasbootje waar hij als baby mee in het water speelde wordt gekocht dooreen moeder met kind. „Je was er helemaal uitgegroeid, je kon er niet meer in varen", helpt zijn moeder hem herinneren. Maar het afscheid blijkt toch wat moeilijk. De kinderrommelmarkt te Brou wershaven is een jaarlijks terugke rend evenement dat enkele malen per seizoen plaatsvindt. Twee keer dit jaar. De volgende kinderrommel markt is op zaterdag 8 augustus. Kin deren die er aan mee willen doen mo gen niet ouder zijn dan twaalf jaar en moeten tevoren bij het Brouwse VW een pasje halen. i. ij redelijk en droog weer wordt de rommelmarkt rondom het standbeeld van Jacob Cats op de Brouwse Markt gehouden. Als de weergoden moeilijk blijven doen zal men zijn rommel opnieuw in de loods bij de Nieuwe Jachthaven uitstallen. AMSTERDAM - Het gemeentelijk zwembad Aldert van der Zwaard in het Noord-Hollandse Hoofddorp zal de komende tijd belangrijke toe stroom van bezoekers krijgen. Die komen echter niet om te zwemmen ■maar.'om uitgebreid te douchen. De gemeente heeft tot deze noodoplos sing besloten toen hondertien gezin- nen uit de wijk Kalorama deze wéék zonder warm water kwamen te zit ten. AMERSFOORT - De schrij ver/journalist Eelke de Jong is op 53- jarige leeftijd in een ziekenhuis in Amersfoort overleden. Dat heeft de familie bekendgemaakt. De Jong werkte jarenlang als columnist voor de Haagse Post. Samen met acteur Rijk de Gooyer schreef hij voor HP onder meer over het leven van de (fic tieve) journalist Koos Thk. Deze ver halen zijn later ook in diverse bun dels verschenen. Ook schreef hij enige jaren columns voor NRC Han delsblad. ENKHUIZEN - De rijkspolitie te water heeft uit het IJsselmeer nabij Enkhuizen het stoffelijk overschot van de 35-jarige duitse arts N. J. Lub- ke gehaald. In Enkhuizen werd vast gesteld dat de man door verdrinking om het leven is gekomen, aldus de po litie. Lubke is verongelukt tijdens een zeiltocht op 25 juli van Lemmer naar Enkhuizen met aan boord nog vier opvarenden. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon. 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 41,00; per jaar 1 156.50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60 Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Veel kleine aanrijdingen In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks half drie botsten drie wa gens op elkaar bij de verkeerslichten te Serooskerke. M. K. uit Tilburg remde voor en overstekende egel en de bestuurder achter hem, M. van der S. uit Sliedrecht, bemerkte dit tij dig. Zo niet M. H, uit Arnhem, die bo venop de wagen van S. reed, die ver volgens weer doorschoof op de wagen van K. Blikschade was de balans na afloop. RENESSE - Eens in de zoveel tijd verschijnt er een bericht in de krant over vermoedelijke zakkerollerij. Zo ook deze keer. De Duitse L. G. uit Dortmund heeft aangifte gedaan van zakkerollerij. Zij liep op de Hoge- zoom te Renesse en miste opeens haar portemonnee met 300 gulden aan contanten en een tweetal sleu tels.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3