Temperatuur op aarde stijgt steeds verder Vorig jaar minder buitenlanders in hotels Koude maanden kosten gezin 100,- extra Vlet scouting groep „boot van jaar" Babylon in oude glorie hersteld voor muziekfestival WATERSTANDEN FOTOKOPIEËN. MET DE KWALITEIT VAN DRUKWERK. lakenman &ochtman Verkeersdode Stuurman omgekomen in ruim schip Miljoen schade door brand in badhotel Kentering- financieel resultaat De Burght zorgt voor optimisme 2 ZIERIKZEE - De hotels in de grote steden zijn vorig jaar minder bezocht dan in 1985. In de grote steden daalde het aantal overnachtigen met 6,7 pro cent. Landelijk met 2,1. Vooral de vermindering van het aantal gasten uit de Verenigde Staten is daarvan de oorzaak. Dit blijkt uit gegevens die het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS) bekend heeft gemaakt. Buiten de grote steden nam het ho- telbezoek juist toe met 2,6 procent. Voor „overig Nederland" neemt de belangstelling al enkele jaren toe. In 1983 was het aandeel „overig Neder land" nog 45 procent. Vorig jaar al meer dan de helft met 52 procent van de buitenlandse hotelovernachtin gen. Het aantal overnachtingen per gast was iets hoger. Vorig jaar zorgden 3,1 miljoen buitenlanders voor 6,7 mil joen overnachtingen in hotels. De meesten kwamen uit West-Duitsland (636.000), 578.000 uit Groot- Brittannië, 390.000 uit de VS, 241.000 uit Frankrijk en 129.000 uit België. ZIERIKZEE - Hogere verwarmingskosten en in iets mindere mate een ho ger elektriciteitsgebruik zijn de rechtstreekse gevol gen van de te lage tempera turen en de grote nattig heid waarmee we eerst in het voorjaar en nu ook in de zomer worden gecon fronteerd. De mensen doen 's avonds de kachel aan om dat ze het koud hebben of om de was droog te krijgen en de lampen gaan vroeger aan vanwege het donkere weer. Volgens een berekening van de Stichting Voorlichting Energiebespa ring Nederland betekent dat voor een gemiddeld gezin al gauw een finan ciële strop van ongeveer honderd gul den. Hieruit blijkt opnieuw dat de jaarlijkse energierekening van een gezin sterk afhankelijk is van de weergoden. Volgens het instituut is er sinds 1978 in Nederlandse gezinnen al veel gedaan aan energiebesparing. „In 1978 had een nederlands gezin nog ongeveer 3300 kubieke meter aardgas per jaar nodig tegen 2300 ku bieke meter op dit moment. In geld uitgedrukt komt dat bij de huidige aardgasprijs van dit moment (46.1 cent per kubieke meter) neer op een voordeel van 460 gulden per jaar ter wijl ook op elektriciteit gemiddeld 200 gulden per jaar wordt bespaard. Dat alles door energiebesparende maatregelen als isolatie, kierdich- ting, energiezuinige verlichting en een wat energiebewuster gedrag. Door uitstoot gassen ZIERIKZEE - Hoewel men daar met de huidige temperaturen die voor een zomer aan de lage kant zijn niet direct bij stil zou staan, hebben wetenschappers vastgesteld dat de temperatuur op de aarde geleidelijk steeds stijgt. De oorzaak daarvan zijn de gas sen die door het gebruik van auto's en industriën de lucht in gaan. Deze laten het zon licht gemakkelijker door dan de 'gewone lucht'. Daardoor wordt verhinderd dat de warmte die de aarde uitstraalt volledig in het heelal oplost zodat het beetje bij beetje steeds warmer wordt. De gassen hebben hetzelfde effect als de ruiten van een broei kas. Hoewel een beetje meer warmte met het huidige regenachtige en kille weer niet onaantrekkelijk lijkt is dat op de lange duur een slechte zaak. Volgens Lucas Reijnders van de stich ting Natuur en milieu is het niet denkbeeldig dat in 2050 de gemiddel de temperatuur met vier tot acht gra den Celsius zal zijn gestegen. „Dat lijkt misschien niet zoveel maar toch LONDEN - De Britse pers heeft woeded en hooghartig het verbod van 's lands hoogste gerechtshof op publi- katie van delen uit het spionage-boek „Spycatcher" aan zijn laars gelapt. „Wij tarten het vonnis van het hoger- huis - het is een wet om gebroken te worden", aldus een kop in de krant „News on Sunday". „News on Sunday" publiceerde een gedeelte uit het boek van de voorma lige geheime agent Peter Wright met de uitleg dat „Met volk van Groot- Brittannië lang en moeizaam heeft gevochten om een vrije pers en vrij heid van meningsuiting te verkrij gen". SNEEK - De „Lelievlet 1200" is in Sneek uitgeroepen tot de „boot van het jaar". Voorzitter Gerrit Minkema van de stichting Sneekpromotie overhandigde de speciale wimpel hiervoor aan scoutinggroep „Grutte pier" uit Sneek, van wie de Lelievlet 1200 eigendom is. Het organiserend comité van de Sneekweek kende de titel aan de Le lievlet toe als hommage aan Scouting Nederland. Minkema: „Scouting Ne derland heeft veel gedaan voor de wa tersport in Nederland en Voor de Sneekweek in het bijzonder". Elk jaar verrichten tientallen scoutleden hand- en spandiensten op het water tijdens de traditionele hardzeilweek in Sneek. De Lelievlet vervult bovendien een belangrijke functie in de Nederland se zeilwereld. De watersporttak van Scouting Nederland heeft de boot speciaal ontwikkeld voor haar leden. Momenteel varen er ongeveer 1.200 Lelievlets ih het land rond. Inmiddels hebben 120.000 kinderen van 10 tot 17 jaar hun zeilopleiding genoten aan boord van een van de vlets. BABYLON - Archeologen en arbei ders werken tegen de klok om Baby- Ion, de vroegere hoofdstad van Meso- potamië, op tijd te herbouwen voor het eerste internationale muziek festival in september. De Iraakse president, Saddam Hussein, heeft miljoenen dinars (gul dens) gestoken in het herstel van de vroegere glorie van de stad, die 25 eeuwen geleden door de Perzen werd verwoest. Functionarissen vertellen bezoekers dat de reconstructie ook moet worden gezien als symbool van het hedendaagse Iraakse verzet in de oorlog met het moderne Perzië, Iran, die in september 1980 uitbrak. Onder de gebieden die voor de gele genheid worden herbouwd zijn het grote Babylonische theater en het na burige paleis van de acteurs, het zui delijke paleis met de kroningshal van koning Nebukanessar (605-564 v.C.), de processiegang en de grote poort van de godin Ishtar. Dr. Moa'Yad Sae- ed, directeur-generaal van het Iraak se departement van oude kunst, ver klaarde: „Het Baylon-festival wordt het ontmoetingspunt voor huidige menselijke beschavingen en de be schaving van de Iraakse mens sinds de dagen van de koningen Hamuraby en Nebukadnessar". Meer dan 40 landen nemen deel aan het een maand durende festival. Hoogtepunten worden de wereld aan geboden per televisiesatelliet. Alles tijdens het festival zal Babylonisch zijn. De liederen, dansen, kostuums, onderscheidingen, borden en bestek. Zelfs het voedsel en drinken vor het publiek zal lijken op wat in Babylo- nië werd gebruikt. Naast Babyion wordt een nieuwe toeristische stad gebouwd, met een groot hotel en diverse recreatieve cen tra, die aan het begin van het festival wordt ingewijd. De architectuur er van weerspiegelt die van Babyion. Het hotel lijkt op de Ziggurat, een tempel in een reusachtige pyramide, in de legendarische hangende tuinen - een van de zeven wonderen van de oude wereld. Nebukadnessar liet vol gens de overlevering de hangende tui nen aanleggen als geschenk voor zijn medische vrouw Amytis, omdat zij de bergen en groen van huis miste. De grote koning, die regeerde over een gebied dat het huidige Irak beslaat alsmede het vruchtbare land tussen de rivieren de Eufraat en de Tigris, bouwde 43 jaar aan Babyion. Maar de Perzen veroverden de stad, op 80 km zuidelijk van Bagdad, in 539-538 v.C. waarop Babyion uiteen viel. Alexan der de Grote stierf er, vermoedelijk aan malaria, en zijn droom van Baby- Ion de hoofdstad van een vreedzaam wereldrijk te maken stierf met hem. Tijden en standen volgens getijdctafel Deltadienst t.o.v. NAP. Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand Zierikzee 4 augustus 10.45 137 04.20 -146 23.10 128 16.50 -121 Oosterscheldemond 4 augustus 09.45 132 03.20 -136 22.20 120 16.05 -110 Philipsdam West 4 augustus 10.55 152 04.20 -159 23.25 141 17.00 -132 Wemeldinge 4 augustus 11.00 155 04.25 -158 23.25 143 16.55 -133 heeft het grote gevolgen. De kracht van wervelstormen zal bijvoorbeeld sterk toenemen. Onze flora en fauna zal aanzienlijk minder verschillende soorten kennen terwijl planten ook sneller zullen groeien en korter leven. Door de stijging van de temperatuur zullen de woestijnen groter worden en de grote landbouwgebieden op aarde zich verplaatsen naar delen waar nu nogxgeen landbou w mogelijk is omdat het er te koud is. De boeren in de huidige produktiegebieden zul len het moeilijker krijgen". Als één van de belangrijkste effec ten noemt hij een stijging van de zeespiegel met enkele meters door LONDEN - De Engelse multimiljo nair Peter de Savary investeert onge veer 35 miljoen gulden in een nieuw jacht, dat over drie of vier jaar mee zal doen aan de uitdagingsraces om de America Cup De boot krijgt Fal mouth als thuishaven. ANDIJK - De Spaanse ploeg is we reldkampioen zeilen in de optimist klasse geworden, de kleinste interna tionale categorie. De Spanjaarden hielden in Andijk Italië en Zweden achter zich. Het Nederlandse vijftal Dercksen, van Muijden, Kluin, Graat en Schipper kwam in deze met pro testen overladen vierdaagse landen- wedstrijd niet verder dan de tiende plaats. Fotokopieën moeten diep zwart zijn en goed scherp. Net als drukwerk. Drukkerij Lakenman Ochtman m&ikt zulke fotokopieën. En snel, maar dat spreekt vanzelf. Handige afdrukken op A4 en A3 formaat met de mógelijkheid tot verkleinen. maakt vakwerk van drukwerk Doodtij: 5 augustus Actuele informatie over afwijkingen: 01110-17056 DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN BV JANNEWEKKEN 11 4301 HH ZIERIKZEE TEL. 01110-6551 ETTEN-LEUR - Een grote uitslaan de brand heeft een caravancentrum aan de Oude Kerkstraat in Etten- Leur grotendeels in de as gelegd. Bij politie en brandweer is niets bekend over persoonlijke ongelukken. Ook over schade en oorzaak konden zij nog niets zeggen. De bluswerkzaam heden waren nog in volle gang. De brandweer van Etten-Leur wist met assistentie van de Bredase brand weer te voorkomen dat een loods van het nabij gelegen bedrijf Vriesveem BV vlam vatte. DEN HAAG - De Haagse politie heeft de 18-jarige dienstplichtige mi litair A. W. N. aangehouden kort na dat deze een overval pleegde op een benzinestation aan de Bezuidenhout- seweg in de Hofstad. Hij bedreigde de pompbediende met een vuurwa pen en maakte hem 500 gulden afhan dig. Vervolgens ging hij er vandoor op een rode motorfiets waarmee hij korte tijd later aan de andere kant van de stad werd gesignaleerd door surveillanten van de politie. HAARLEMMERMEER - De 58- jarige A. Vortgens uit Haarlem is om het leven gekomen door een frontale botsing op de rijksweg Amsterdam- Den Haag. De politie in Haarlem mermeer vermoedt dat het ongeval is veroorzaakt door een spookrijder. Het ongeluk gebeurde omstreeks tien voor twee op de rijbaan richting Amsterdam. Door nog onbekende oorzaak botsten twee personenauto's frontaal op elkaar. Het slachtoffer van het ongeval zat in de door zijn 51- jarige echtgenote bestuurde auto. Die is met een gebroken arm en gebroken ribben opgenomen in het EG- ziekenhuis in Haarlem. De vermoe delijke spookrijder, een 33-jarige au tomobilist uit Den Haag, ligt met een heupfractuur in hetzelfde ziekenhuis. het smelten van een gedeelte van het poolijs. „Moerasachtige gebieden als bijvoorbeeld de Waddenzee zullen verdwijnen en in Nederland zullen de dijken flink moeten worden opge hoogd en de bruggen en sluizen moe ten worden aangepast". Volgens Reijnders zijn de mogelijk heden om de uitstoot van 'broeikas gassen binnen de perken te houden ruimschoots aanwezig. „Er is een mentaliteitsverandering noodzake lijk. De uitworp van die gassen hangt nauw samen met de manier waarop de samenleving is ingericht". Het is volgens de bioloog vooral nodig om op aanzienlijke wijze energie te besparen en andere energiebronnen te gebruiken die minder schadelijk zijn zoals waterkracht, zonne- en windenergie. Hij wees ook op het be lang van het tijdig aanplanten van nieuwe bossen om de ontbossing in de wereld op te vangen. „Voor elke tien hectare bos die verdwijnt wordt momenteel slechts een hectare nieuw aangeplant. „Bomen zijn van levens belang voor de welvaart. Zij zijn on misbaar als brandstof, bouwmate riaal en als bescherming tegen erosie, "het wegspoelen van van vruchtbare grond door regen of wind". Een zeer belangrijke taak van de bossen is dat zij de kooldioxide, een de 'broeikasgassen' dus omzet in zuurstof. Daarmee kan het opwar men van de aarde dus mede worden voorkomen. Tenslotte is het volgens de bioloog belangrijk dat de veehou derij minder intensief wordt in de komende jaren. „Bij het uitrijden van de mest komen grote hoeveelhe den methaan in de lucht en ook het strooien van stikstof in de landbouw versterkt het broeikaseffect". Hij zei te beseffen dat deze omschakeling grote offers zal vragen van de maat schappij. „Maar je moet vooruit den ken. De kosten en de moeite wegen ruimschoots op tegen de kosten die over vijftig of honderd jaar gemaakt moeten worden wanneer dan de ge volgen van een verdere temera- Tuurstijging bestreden moeten wor den". BRUSSEL - Bij het Belgische mi nisterie van verkeer wordt onder zocht of men het verkeer veiliger kan maken door jonge chauffeurs een jaar lang een voorlopig rijbewijs te geven, voordat zij een definitief exemplaar krijgen. In Noorwegen is zo'n sy steem kort geleden al ingevoerd. Bij het kabinet van minister van verkeer Herman de Croo bestudeert men nu die regeling en bekijkt men of ze ook voor België geschikt is. WEURT - Een 42-jarige Britse stuurman is in het ruim van zijn schip, de Claudia W. uit Gibraltar, om het leven gekomen. Hij is ver moedelijk gestikt door zuurstofge brek en koolmonoxydedamp. De man ging, terwijl het met ijzer- draaisel geladen schip stroomwaarts tussen Druten en Weurt voer, het ruim in om materiaal te halen. Toen hij erg lang wegbleef ging een ander bemanningslid kijken. Deze man kon ternauwernood het dek bereiken, na dat ook hij bedwelmd raakte. In de voorhaven in Weurt vond de brandweer het lichaam van de stuur man in het ruim. Het schip is voorlo pig aan de ketting gelegd. De rijkspo litie te water stelt een onderzoek in. VLIELAND - Een ernstige brand in badhotel Seeduyn op Vlieland heeft voor zeker een miljoen gulden schade aangericht. De 218 hotelgasten kon den het pand allen ongedeerd verla ten. Drie personeelsleden van het ho tel die dicht in de buurt van de brandhaard sliepen, moesten met ernstige ademhalingsmoeilijkheden per helikopter worden overgebracht naar ziekenhuizen in Harlingen en Leeuwarden. Dit heeft de burge meester van Vlieland, J. van de Lan- genberg, bekend gemaakt. De brand ontstond door onbekende oorzaak in enkele containers met lin nen in de bedrijfsruimte onder in het hotel. Het vuur breidde zich vervol gens uit naar de overige bedrijfs ruimtes, waar diverse technische in stallaties ten prooi vielen aan de vlammen. De hotelgasten werden in eerste instantie opgevangen in het te genover Seeduyn gelegen strandho- tel. De meesten van hun zijn enkele uren later met de eerste boot afge reisd naar Harlingen. Eventueel ach tergebleven bagage zal nog worden nagezonden. De herstelwerkzaamheden in het badhotel, dat pas sinds mei geopend was, zullen een aantal maanden in beslag nemen. De technische recher che van dè rijkspolitie te Leeuwarden stelt vandaag, maandag, een nader onderzoek in naar de precieze oor zaak van de brand. Vervolg van pagina 1 Bovendien maken we op een meer be wuste manier gebruik van het venti latiesysteem in het gebouw. Dat laten we alleen nog automatisch werken wanneer het heel druk is. Meestal be dienen we het met de hand. Then dit gebouw indertijd werd gebouwd werd er nog niet bewust nagedacht over energiegebruik". Een derde post die een belangrijke bezuiniging ople verde (100.000 gulden) was de koffie. „Vroeger was de koffie hier altijd gra tis. Sommige campinggasten kwa men regelmatig een 'bakkie Burght' doen. Als je bedenkt dat er hier zo'n 200.000 koppen koffie per jaar door gaan kun je wel begrijpen dat hier een belangrijke bezuiniging uit voortkwam". De hoeveelheden eten worden beter afgestemd op wat de mensen op kunnen (bezuiniging 30.000 gulden). En er wordt een actief promotiebeleid gevoerd om het totale aantal overnachtingen op te voeren. Dat laatste gebeurt door het recht streeks benaderen van scholen, be drijven en zendingsgenootschappen in binnen- en buitenland waarvan men denkt dat ze het naar hun zin zullen hebben in de Burght. Maar ook via een systematisch planbord waarop men in een oogopslag kan zien waar en wanneer er nog ruimte is in de Burght. En via een prijzen systeem dat de logies voordeliger maakt wanneer men met meer men sen tegelijk in het centrum logeert. Op deze manier is het aantal bezoe kers het laatste jaar met ongeveer 30 procent gestegen. Men zit nu op 42000 overnachtingen per jaar. „Wij hopen in 1989 60.000 overnachtingen te kun nen noteren. De Burght heeft nu een omzet van twee a drie miljoen gulden per jaar. Dat moet naar vier miljoen toe". Hoewel de patiënt De Burght mo menteel nog een das aan moet bij het buiten wandelen is directeur Walra ven zeer optimistisch gestemd over zijn gezondheidskansen in de komen de jaren. „We stonden met de rug te gen de muur. Nu hebben we wat meer armslag. De bank heeft ook weer ver trouwen. Die wil weer mee investe ren na de scherpe kentering in het fi nanciële resultaat". Mond op mond Momenteel organiseert de leiding van De Burght per jaar 32 eigen con ferenties, 24 culturele activiteiten van pianoconcerten tot folkmuziek, Tot eind augustus Zierikzee Huis van Nassau. Expositie kunst- en gebruiksvoorwerpen Afrika Indone sië, India en China. Van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur. Van 11 juli tot en met 15 augustus Zierikzee Burgerweeshuis. Beeldenexpositie in romantische tuin. Regentenkamer met goudleer en klein antiek. Maan dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Van 6 t/m 10 augustus Kerkwerve Christelijk Gereformeerde kerk. Speelweek voor kinderen van vijf tot twaalf jaar. Van 9.30 tot 11.30 uur en 13.00 tot 15.00 uur. Tot en met 8 augustus Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Tentoonstelling werk van Waalko en Henriette Dinge- mans. Dagelijks van 10.00 tot 12.00 en 13.30 tot 17.30 uur. Zondags gesloten. Maandag 3 tot en met 16 augustus Zierikzee Galerie De Dikke Toren en galerie De Eenhoorn. Expositie Rijnhard Schre- gardus. Van 10 tot 14 augustus Kerkwerve Kinderspeelweek. Tot en met 15 augustus Zierikzee Bibliotheek de Stolpe. Expositie Oosterscheldewerken. Tijdens ope ningsuren van bibiotheek. Augustus Burgh-Haamstede De Burght. Expositie schilderijen en aquarellen van Addy van de Vlugt. 1-31 augustus Brouwershaven De Vergulde Garnaal. aquarellen mevrouw T. Tramper. Expositie de Visser twaalf films en een Nieuwjaarsgala. „Dat loopt goed ja. Niet dat we er fi- nanciël veel wijzer van worden want per saldo komen we net iets boven nul uit. We verdienen er dus een heel klein beetje aan. Maar we vinden het leuk om een stuk cultuur te bieden vanuit een christelijke signatuur. En via mond-op-mond reklame is het goed voor onze naam. De mensen krijgen het idee dat we hier leuke dingen doen. Walraven noemt de respons van de mensen van het eiland en de toeristen goed. „Vooral bij de optredens van artiesten is het meest al volle bak. De films draaien matig". Dat laatste wijt hij aan het geringe aanbod van kwaliteitsfilms in de 16 milimeterklasse. „We hopen in 1988 een 35 milimeterprojector met bijbe- horen aan te schaffen om op die ma nier betere films te kunnen aanbie den". „Vanaf 1988 willen we ook jaarlijks een midzomer-gospelfeest organise ren. Maar dan met echte wereldna men. We zijn momenteel in onder handeling met de managers van Cliff Richard, Sandy Patty, Johnny Cash, Nana Mouskouri, Bob Dylan, Donna Summer en nog enkele andere arties ten". Walraven verwacht bij een evene ment met die opzet zo'n 6000 belang stellenden. Voor de helft bestaande uit lokaal en toeristenpubliek en voor de andere helft uit het hele land. „Want voor dergelijke artiesten wil len de mensen ook nog wel uit Gro ningen komen". Verbouwing Voor deze evenementen van de grond komen stelt de directie van De Burght echter andere prioriteiten. In oktober aanstaande begint men met een interne verbouwing waarbij acht grotere logeerkamers worden veran derd in meer een- en twee persoons kamers. „In totaal hebben we tachtig kamers, dus dat is tien procent van de logiesaccomodatie. We kijken daarna hoe het bevalt en als dat positief is willen we de verkleining van de ka mers uitbereiden tot 25 a dertig pro cent van de kamers". Alle kamers krijgen telefoonaansluiting en ook de receptie in de hal wordt verbouwd. Ondanks al deze grootse plannen en het zakelijke beleid waarmee de directie De Burght wil besturen, blijft volgens Walraven de persoon lijke en vriendelijke aandacht waar mee men de gasten wil omgeven van het grootste belang. „Wij willen ie dereen die hier komt met menselijke warmte benaderen en indien nodig hulp geven als er problemen zijn. Het is voorgekomen dat hier mensen bin nen kwamen die er over dachten uit elkaar te gaan. Doordat wc daar aan dacht aan besteedden en met ze over praatten besloten ze het weer samen te proberen. Vanuit onze christelijke achtergrond vinden wij die vriende lijkheid en aandacht voor elkaar heel belangrijk. Ook al zijn wc dan ccn groot bedrijf". Iedere dinsdagmiddag, woensdagmiddag en woensdagavond tot en met 2 september Renesse Vanaf VW-kantoor. Fiets- en wandel- puzzeltochten. Vertrek tussen 14.00 en 14.30 uur en 19.00 en 19.30 uur. Maandag 3 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag. 13.00 tot 17.00 uur. Stadhuis. Vergadering Stuurgroep Werkloosheid. 15.30 uur. Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang.' 20.00 uur. Bruinisse Centrumplein Aquadelta. Braderie. Vanaf 10.00 uur. Dinsdag 4 augustus Zierikzee Door de hele binnenstad. Vierde Tbe- ristendag. Gevarieerde braderie-acti viteiten. Van 10.00 tot 17.00 uur. Lutherse kerk. Middagpauzeconcert door Wim Boer en Karin Haak. 13.00 uur. Burgh Op de Ring. Braderie van plaatselij ke middenstandsvereniging. Vanaf ongeveer 9.00 uur. Scharendijke Weelweg 3. Veldbijeenkomst akker- bouwvoorlichting. Aanvang 9.30 uur. Brouwershaven Grote- of St Nicolaaskerk. Concert door Gerard Dekker uit Son, orgel en clavecimbel. Aanvang 20.00 uur. Bruinisse Gereformeerde kerk. Gospelconcert AG en Kate. 20.30 uur. Woensdag 5 augustus Zierikzee Gasthuiskerk: Open kerkdag. 13.00 tot 17.00 uur. Clubhuis de Lichtboei. Gospelcon cert AG en Kate. 20.30 uur. Burgh-Haamstede Hervormde kerk. Dia-vertoning De banken zijn hard. Aanvang 20.00 uur. De Burght. Film Die knotsgekke ke rels in hun vliegende kratten. Aan vang 20.00 uur. Donderdag 6 augustus Zierikzee Onder de Beuze. Openluchtschaken. 19.00-21.00 uur. Burgh Nederlands Hervormde kerk. Orgel concert. 20.00 uur. Haamstede Braderie van plaatselijke midden standsvereniging. Renesse Amusementspodiumconcert. Van 20.00 tot 23.00 uur. Scharendijke Hervormd Verenigingsgebouw. Dia serie Schouwen-Duiveland eiland tussen lucht en water. 20.00 uur. Brouwershaven Circus Holiday. Dreischor Ned. Hervormde kerk. Orgelconcert door Dirk Jansz. Zwart. Aanvang 20.00 uur. Ouwcrkerk Grote Kerk. Gospelconcert AG en Ka- te. 20.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 2