streeknieuws Mfe Oogst in volle gang Mengelmoesje Porky en de Police Academy Toeristen concert in Lutherse kerk LP-rencensie In weekeinde grote verkeersdrukte over de grens ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 30 juli 1987 Nr. 24174 5 -«j 'w y ,:j§»4:vvi>»|: ?-\ '*-• .'-- V - At*-**- 3fejKSSfe-2gl V 'V-'•V*MSV'V' Attn- -r-aaT^ >*&fc - Foto: JOHAN JUNIOR BROUWERSHAVEN Concert In de Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven geeft Gerard Dekker uit Son dinsdag 4 augustus een clave- cimbel en orgelconcert. Dit muziek- gebeuren, dat deel uitmaakt van een serie concerten begint om 20.00 uur. Gerard Dekker is een bekende naam op de lijst van musici die in het kader van dit concertgebeuren in Brouwers haven optreden. Dekker brengt een programma met werken van Buxte- hude, Purcell, Bach, Clérambault. Relatief veel ruimte is ingeruimd voor het werk van Buxtehude, die 350 jaar geleden werd geboren. De anec dote gaat dat Bach zich meldde als potentiële opvolger van de grote orga nist. Volgens goed gebruik moest de opvolger met de dochter van de orga nist trouwen, mits deze een dochter had natuurlijk. Aan de dochter ont brak zo blijkt uit het verhaal nogal wat, want ondanks het feit dat het or gel erg aantrekkelijk was woog dit toch niet op tegen de nadelen van de dochter. NIEUWERKERK Oud papier De zending van de Gereformeerde Gemeente in Nieuwerkerk haalt vrij dag 31 juli weer oud papier op vanaf 18.30 uur. Gevers worden verzocht het papier gebundeld klaar te zetten. BRUINISSE Oud papier Voor de Mbuma-zending wordt er zaterdag 1 augustus weer oud papier opgehaald in Bruinisse. Vanaf 08.30 uur komen de inzamelaars langs de deur en vragen het papier gebundeld gereed te zetten. VLISSINGEN Expositie In galerie Marquis m Vlissingen is in de periode van zaterdag 1 augustus tot en met zaterdag 15 augustus werk te zien van Hans van Maanen. Onder de naam Dance has many faces is daar een aantal foto's van deze beken de choreograaf te zien. De expositie is van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur uur voor het publiek ge opend. ZIERIKZEE - In de serie concerten die in het kader van de ïberistenda- gen in de Lutherse kerk wordt gehou den is het dinsdag 4 augustus de beurt aan Wim Boer (orgel) en Karin Haak (viool). Dit middagpauzecon cert begint om 13.00 uur. Na afloop is er gelegenheid om aan een zogeheten orgelwandeltocht mee te doen. Wim Boer en Karin Haak zijn uit de regio afkomstig. Boer komt uit Burgh en Haak is afkomstig uit Nieu werkerk. Beiden studeren momen teel nog voor organist/pianist en vio list. De vierde sonate voor viool en orgel van Handel vormt het ope ningsstuk van dit middagconcert. Verder worden werken gespeeld van Bach en Couperin en. De Romantiek is vertegenwoordigd door de suite voor viool en orgel van Rheinberger. Hieruit worden het Preludium en Canzone vertolkt. Ook is ruimte vrij gemaakt voor een stukje eigentijdse muziek. Karin Haak heeft muziek van Caroline Anzink op het program ma staan. Het concert in de Lutherse kerk wordt afgesloten met het ver maarde Air uit de orkestsuite in D van Johannes Sebastiaan Bach. Wim Boer fungeert als gids tijdens de wandeling langs Zierikzeese kerken en orgels. ZIERIKZEE - In de Zierikzeese Concertzaal draait za terdag 1 en zondag 2 augustus de film Hot Chili. Je neemt een theelepel Porky, een snufje Police Academy, laat alles drie minuten sudderen en je krijgt Hot Chili. De rolprent is toegankelijk voor filmliefhebbers van alle leeftijden. Het betreft de gepeperde avonturen van vier Amerikaanse teenagers, die een vakantiebaantje hebben in een luxueus Mexicaans hotel. Hoewel huh eigen onderkomen in de stallen niet al te riant is, maken enkele vrou welijke gasten de werkzaamheden soms zeer opwindend en de jongelin gen steken er flink wat van op. Vooral Ricky en Jason komen goed aan hun trekken. De dikke Arney treft het minder goed als hij in handen van de weliswaar mooie, maar ook zeer hardhandige Brigitte valt. De wat uilige Stanley ziet alles met lede ogen aan. Hij zit steeds naast de sex. Dan arriveert Fritz, de Duitse vriend van de al even Duitse Brigitte. Fritz betrapt de dikke Arney met Bri gitte en zijn doodvonnis lijkt hiermee getekent. Een doldwaze film, die de bezoekers de nodige keer aan het la chen brengt. Beide voorstellingen be ginnen om 20.00 uur. Jean Michel Jarre - Rendez vous Houston/Lion is een al bum dat gezien kan worden als de drijfveer van vele platen. Een muzikaal gegeven in.de wereld van de instrumentale albums is ongetwijfeld Jean Michel Jarre. Hij is een mees ter in het werken met synthe sizers en computers, of andere technologieën, die muziek op een totaal andere manier laten horen. Misschien mag het wel de muziek van 2000 genoemd worden. Jarre laat tenslotte de vreemdste geluiden op z'n nieuwste elpee horen. Die sounds worden vaak gerekend tot het 'buitenaardse' geluid. Jean Michel Jarre komt met een nieuw album, dat eigen lijk niet helemaal nieuw is. Het zijn oudere nummers, zo als Equinoxe, Souvenir de Chi na, Redez-vous en Ethnicolor. Hij heeft negen oude songs van zijn twee live-concerts, die ge houden zijn in Houston en Li on, genomen en dat resulteer de in een live-album, waar weer veel van Jarre's fantasie in is te ontdekken. Zijn spirit begint al bij het eerste num mer van kant één (oxygéne v). De opening is een samenvat ting van verschillende televi siereporters, die een verslag doen van de mensenhorde, die naar het concert van de Frans man gaan. Het is duidelijk te horen dat ze buiten op straat staan. Dit mixte hij op een zo danige manier, dat duidelijk is te horen, dat er verschrikke lijk veel mensen hun toevlucht tot het concert zochten. ,,Met beide live-shows bereikte hij een absoluut recordaantal be zoekers", aldus zijn platen maatschappij Polydor. Het be gint al bij het nummer Ethni color. Alsof er een stel buiten aardse wezens bij hem op het podium staat. Deze zingen op hun manier. Hiermee komt dan ook direct naar voren, dat de technologieën door hem op een juiste weg bestuurd wor den. Het numrner wordt ge volgd door Chants magnéti- ques 1. Zoals hij indertijd met z'n synthesizer de muziekwe reld instapte, laat jarre zien, dat hij dat nog steeds kan. Al leen de songs van Jarre wor den steeds anders, oftewel in een moderner jasje gestoken. Net zoals het vorige nummer zijn in Chants magnétiques ook de aanhoudende noten van het achtergrondkoor duide lijk. Souvenir de China bevat zulke simpele handelingen. Bijvoorbeeld het doorspoelen van een foto-apparaat. O zo simpel, maar wel gecompli ceerd in elkaar gezet. Toch houdt Jarre het veel bij zijn synthesizer. Oquinoxe, wat bij velen beken in de oren moet klinken, is opgebouwd uit mu ziek van de synthesizer. Ook wee heel simpel als je het aan hoort, maar nooit echt verve lend, want zijn muziek is zeker niet uit het zelfde stuk hout ge sneden. Elk nummer heeft im mers een totaal andere basis. Alleen moet iemand er wel van houden. Het kan de mu ziek voor het jaar 2000 ge noemd worden en dat in 1987fry DRIEBERGEN - Het aanstaande weekendverkeer zal in Nederland geen noemenswaardige problemen opleveren, maar de buren West- Duitsland en België, alsmede Frank rijk krijgen het die dagen zwaar te verduren. Dat is de verwachting van de algemene verkeersdienst in Drie bergen en de ANWB. In Frankrijk kan vooral zaterdag topdrukte op de Franse autoroute ontstaan, doordat een kleine 14 mil joen vakantie- en weekendgangers van de weg gebruik maakt. De ver wachting is dat ongeveer negen mil joen Fransen hun reis zullen begin nen en drie miljoen naar huis gaan. AVD en ANWB adviseren vakantie gangers donderdag al of anders na het weekend, dinsdag, te vertrekken. Terugkerende vakantiegangers kun nen het best op zondag door Frank rijk reizen. In Duitsland wordt gerekend op zeer druk verkeer zowel in noordelij ke als zuidelijke richting, mede als gevolg van beginnende en eindigende vakanties bij automobielfabrieken. Knelpunten zijn de diverse A-wegen en vooral de wegen rond Keulen en Frankfurt. Wachttijden zullen in bei de richtingen ontstaan bij de grens overgangen Pfonten/Reutte, Kuf- stein/Autobahn, Salzburg/Autobahn. Ook in België wordt het druk zowel in noordelijke en zuidelijke richting. Verder wordt veel drukte verwacht op de wegen naar en van de kust, de wegen door de Ardennen richting van en naar Frankrijk en in verband met de 24-uurs race can Francorchamps op de wegen van en naar het circuit. Vrijdag 31 juli Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Ruzie! Amerikaanse docu mentaire die van dichtbij registreert hoe echtparen ruzie maken. 16.00 uur TROS Vrijdagmatinee: Hollandse Meiden, Brits/Nederlands speelfilm uit 1985 van Giles Foster. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur De zwaarste zeilrace rond de wereld, herhaling van een docu mentaire over de deelname van twee Nederlandse zeiljachten aan de Whi- tebread Round the World Race 18.30 uur TROS vakantiekompas. 19.05 uur Knight rider, Amerikaanse serie. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur TROS Miss Holland Verkie zing 1987, rechtstreekse verkiezing van Miss Holland 1987 die ons land in november gaat vertegenwoordigen bij de Miss World Verkiezing in Lon den. 22.10 uur TROS Aktua. 22.40 uur TROS Weekendfilm: Een kerkhof zonder kruisen, spagetti- western uit 1966 van Robert Hossein. 00.15 uur Journaal. 00.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur De VARA feliciteert...., feli citaties door kijkers aan familie en bekenden. 19.30 uur VARA's spoor spel show, spelprogramma. 20.29 uur Asfalt jungle, Amerikaanse speelfilm uit 1950 van John Huston. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Kenmerk special: Het re giem van de letter, documentaire se rie. 23.28 uur Een bericht van de Wilde Ganzen. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.35 uur AVRO's Sportpanorama, samenvattng van de kwartfinales in hét .Opep Nederlandse Tenniskampi oenschap op de banen van het Mèlk- huisje in Hilversum. BRT 1 16.00 uur Het donkere kristal, Engel se speelfilm uit 1983. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie. Afl. 66. (Herh.). 18.05 uur Plons, kinderserie. 18.10 uur De tovenaar van Oz (The wi zard of Oz), Japanse serie naar de boeken van Frank Baum. Afl. 19. 18.30 uur Vrouwtje Theelepel, Japan se tekenfilmserie. 18.50 uur Onbekende wereld (Explo re), documentaire serie over nage noeg verdwenen beschavingen. Afl. 16. 19.15 uur Uitzending door Derden: Programma van de Christen- Democratische Omroep. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Weerbericht. 20.20 uur De sherrif bijt in het zand, Amerikaanse speelfilm uit 1985 van Charles B. Criffith. 21.45 uur Filmspot: Igmar Bergman, documentaire van Arne Carllson over deze Zweedse regisseur via diens 'testamëntfilm' Fanny en Alexander. 22.35 uur Nieuws met aansl. Coda: In memoriam Paul Eluard, van Paul Ce- lan. BRT 2 Geen uitzending. Liefde en boerentrots 95 „Wat moet jij?'' vroeg Marie fel en ze keek verbaasd naar de kleine kof fer die het meisje in haar hand droeg. Die koffer, waarin haar kleertjes za ten, toen ze kwam „Ik ga naar huis," zei Truus kalm. „Heb je vader je opgestookt? Docht ik het niet? Van mijn kon 'ie het niet winne en toe heb 'ie jou ompraat!" „Tóch niet, tante. Ik heb toevallig alles hoord wat u zei en daarom ga ik met pa mee. Ik eet niet graag genade brood ziet u." „Is dat nou mijn dank na al die ja- re." Marie snikte wild en liet zich in haar armstoel vallen. „Trek jij nou je ouwelui voor mijn?" „Dat zeg ik niet. Maar ze hebben me nodig," zei Truus. „Dit had ik nooit van je docht 'oor. Zo goed as ik altijd voor je weest ben. Van alles heb je van me kregen. En nou doe je zo „Ik heb toch nooit vraagd om hier te komen," zei Truus ernstig. „En wat u me gaf, hoefde u dus niet te geven. U wou dat allemaal zelf. Wat ik wou is me nooit gevraagd. Maar ik ben heus niet ondankbaar, dat moet u be slist niet denken." „As je maar weet dat je hier nooit meer hoeve terug te komen 'oor," zei Marie schel. „Hoe durf je mij zo'n door J. VISSER-ROOSENDAAL grote mond te geven. Je worre een le lijke, stoute meid." „Dat is misschien wel zo, tante, maar ik gaan toch 'oor. De fiets blijft hier, ik ken wel bij pa achterop. En ik neem niet meer mee dan ik hier bracht. Dag Rustig keken de ernstige ogen, Jan- nies ogen, in de wild opengesperde van Marie. „O, ik zou je wel ik weet niet wat doen kenne," stiet die uit. Truus haalde de schouders op en ging. Ze kende haar tante. In meerde re of mindere mate had ze zoiets al meer meegemaakt. Als ze nog langer bleef, volgde er misschien een zenuw aanval. En toch was tante wel goed en lief. Over een paar weken dacht ze wel weer heel anders dan nou. Buiten gekomen verzocht ze de werkman om een oogje op haar te houden, omdat ze wat overstuur was. En toen volgde ze haar vader die naar de Lage Hoek gegaan was, waar Kee lag te sterven. Nóg beseften haar wegebbende ge dachten iets van wat Brand haar ver telde over Jannie. Een dochtertje! Tóch nog een meisje. Gelukkig. En dankbaar sloot ze de ogen en gaf zich gewillig over aan de lokkende slaap, die, toen het weifelende hart geheel ophield met kloppen, in de eeuwige rust overging. Tben Truus binnen kwam vond ze vader en tante Koba sprakeloos naast haar schreiende grootvader. Een moeder sterft altijd te vroeg, dacht Brand die middag, toen hij het Jannie voorzichtig verteld had. Trdbstend streelde hij haar handen. Kon 'ie maar wat doen om 'r te hel pen. Het was zoveul verdriet in eens As 'ie Truus 'rs vroeg om in de slaapkamer te gaan met Dirk en Keesie En dat hielp. Hun aanwezigheid leidde Jannies gedachten iets af van het vele dat ze moest missen, naar dat wat ze nog bezat; bleef de smart ook woelen en kwellen, de kinderen mochten haar tranen niet zien. In de komende dagen, terwijl Truus haar vertroetelde en opbeurde en met haar zachte, diepe stem vertelde hoe haar jong leventje verliep, werd op een avond, eer de schemering viel, stil een klein kistje het huis uitgedra gen met het kleine dochtertje, dat zo op Corrie geleek. Jannie had dat reeds in de eerste seconde van de wei nige minuten, die ze dat stille fi guurtje in haar arm mocht houden, gezien. Tben ze de auto hoorde wegrij den, pam Jannie de kleine smalle hand van Truus in de hare. Dit kind had ze nog, had ze wéér. (wordt vervolgd) i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5