Druk, drukfer drukst gaat op voor derde Toeristendag Nieuwe Ronde miss Diefstallen uit auto's 'Eerst de vlegel vastpakken en dan jezelf optrekken' Vernieling terrasstoelen Kop/staart botsing Aanrijding bij de sluis Geslaagd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 30 juli 1987 Nr. 24174 3 ZIERIKZEE - De zestienjarige Astrid Schiettekatte uit Zierikzee is ge kozen tot Miss Wielerrotide 1987. Zij luistert de wielerronde zaterdag 22 augustus op. Astrid is - zoals ook de missen van de twee vorige jaren - lid van Showband Rust Roest en speelt de trompet. Nu zij miss is kan ze niet deelnemen aan de show, die Rust Roest zaterdag na afloop van het wielerspektakel verzorgt en dat vindt ze jammer. Desalniettemin heeft zich ze met enthousiasme kandidaat gesteld voor de miss verkiezing. Meer informatie over zowel de wielerronde als de ronde miss staat te lezen in de speciale Wielerkrant, die hoofdsponsor de Zie- rikzeesche Nieuwsbode woensdag 12 augustus uitbrengt. ZIERIKZEE - Entertainment in alle logelijke vormen blijkt het bij het brede publiek goed I doen, getuige de grote drukte tijdens de derde toeristedag die in Zierik zee werd gehouden. Met name het klffie grut werd door de Stichting Recreatiewerk Zeeland mgenaam bezigge houden met playbacken en schminbn, hetgeen menige voorbijganger vertederd deed glimlchen. I verbond* met het Zierikzeese toe- ristengceuren. Ook nu weer deed het ducnet kindervolkje met hun grappei^n grollen vrolijk verbaasd staan, atzelfde presteerden ook de dames jan de Ramblas die met hun acrobaek de tijden van het echte cir cus totieven brachten. RENESSE/BURGH-HAAMSTEDE-BRUINISSE-SCHARENDIJKE - In de nacht van dinsdag op woensdag werden op verschillende plaatsen op Schouwen-Duiveland personenauto's opengebroken. Meestal met het doel de geluidsapparatuur te stelen zoals bleek uit de aangiftes waarvan er niet min der dan veertien bij de rijkspolitie binnen kwamen. Dinsdagmiddag werd de auto van K. K. uit Bad Godesberg opengebro ken. Het voertuig stond op een par keerplaats aan de Hogeboomlaan te Renesse. K. K. mist drie eurocheques met een maximale waarde van 1200 DM. Op dezelfde parkeerplaats stond de auto van R. K. uit Recklinghaus. In de nacht van dinsdag op woensdag werd uit zijn auto de geluidsappara tuur ter waarde 300 DM gestolen. Hetzelfde overkwam H. M. uit Trois- dorf Spich. Zijn auto stond aan de Laone en de waarde van de geluidsap paratuur bedraagt 850 DM. H. M. had zijn auto geparkeerd bij een camping aan de Hogezoom. Nadat zijn auto werd opengebroken mist hij de gelui- dapparatuur ter waarde van 500 DM. Datzelfde overkwam R. H. uit Kleef. Hij had geluidsapparatuur, verster kers en zes luidspeakers aan boord ter waarde van 1400 DM. Ook voor M. J. uit Kreefeld die zijn auto op dezelf de lokatie had staan bedroeg de scha de door diefstal van geluidsappara tuur 1500 DM. G. B. uit Archberg mist geluidsapparatuur ter waarde van 800 DM nadat zijn auto die op een parkeerplaats bij de Hogezoom stond werd opengebroken. En tenslotte werd H. S. uit Dusseldorf gedupeerd nadat hij zijn auto in Renesse had ge parkeerd. Het voertuig stond op een parkeerplaats aan het Duinwekken, werd opengebroken en de dieven gin gen er met de geluidsapparatuur en een aktekoffer vandoor. Totale scha de 700 DM. Maar ook in andere plaatsen sloe gen dieven hun slag in de nacht van dinsdag op woensdag. H. R. uit Zoe- termeer zhad zijn auto geparkeerd bij een bungalowpark aan de Elker- zeeseweg. Het voertuig werd openge broken en H. R. mist geluidsappara tuur ter waarde van 700 gulden. In dezelfde nacht en op de dezelfde lo katie werd ook de auto van J. L. uit Bonn opengebroken. Schade 850 DM door gestolen geluidsapparatuur. In Burgh-Haamstede werd D. M. uit Erftstadt benadeeld toen zijn auto die aan de Torenweg stond werd opengebroken. Schade 1250 DM door vermissing geluidsapparatuur. Ook in Bruinisse werden in de nacht van dinsdag op woensdag drie auto's opengebroken. J. W. uit Dort mund had zijn voertuig aan de Hage- weg staan. Na braak mist hij de ge luidsapparatuur ter waarde van 600 DM. Ook de auto van J. W. uit Seeth WESTENSCHOUWEN - In de nacht van dinsdag op woensdag werden tien terrasstoelen van een strandpa viljoen bij de rotonde vernield door vandalen. De eigenaar J. V. uit Renes se is daardoor benadeeld voor onge veer 400 gulden. NIEUWERKERK - Op de Rijksweg 18 nabij Nieuwerkerk vond woens dagmorgen een kop/staartbotsing plaats waarbij twee auto's aanzien lijk werden beschadigd. P. v. A. uit Brouwershaven zou zijn verrast door dat zijn voorganger C. S. uit Solingen plotseling remde voor de auto voor hem die langzaam reed. Een kop/staartbotsing was het gevolg. Ekholt die op dezelfde lokatie stond werd opengebroken. Hoewel het de dieven niet lukte de geluidsappara tuur mee te nemen bedraagt de scha de 500 DM. Op het parkeerterrein bij de Molenweg stond de auto van F. V. uit Heme. Niet alleen werd de ge luidsapparatuur eruit gesloopt, het voertuig werd ook behoorlijk bescha digd doordat dieven achterbank ka pot sneden en het portier vernielden. F. V. is door schade en braak in totaal voor 4000 DM benadeeld. De gehele .menagerie" van stand werkers, ambachtslieden, suiker- en koekebakkers en textielhandelaren waren deze dag weer in Zierikzee neergestreken om er hun koopwaar met veel verbaal geweld aan de man of vrouw te maken. Met name onder de Dikke toren was het voor koopfa naten gevaarlijk toeven gezien de lan ge rij kraampjes met bloesjes, jeans, sieraden, suikerwaren en andere lek kernijen die het probleem van de slanke lijn even naar de achtergrond verdrongen. Te eten viel er overigens niet alleen aan het Kerkhof, want ook in het loopstratengebied lagen de vruchten vlaaitjes, ham/kaascroissants en babbelaars uitnodigend te lonken en trok de ijscoman alle aandacht van het kindervolkje dat verlekkerd over de kar hing. Overigens wandelden ook horden ouderen verheerlijkt lik kend rond. Maal In de Lange Nobelstraat bakte me vrouw R. van den Bok het behoorlijk bruin. Uit 15 kilo ambachtelijk vol- korenmeel, 120 eieren en 24 liter melk bakte de molenaarsvrouw maar liefst vierhonderd eerlijke mole- naarspannekoeken die met wat sui ker grif van de hand gingen. Hoe bakt u ze toch zo, welk recept ge bruikt u. Deze vraag kreeg de me vrouw Van de Bok heel wat keren tc horen. Een deel van het geheim vai deze enorme pannekoeken lag voq het oprapen in de molen. Menigee maakte dan ook van de gelegenhe gebruik om een kijkje in het inwen/- ge van deze maalinrichting te nemA Entertainment Het Havenplein was voor deze te genheid omgetoverd in één groc en tertainment circus. Onder De puze wachtte een aantal kleintjes brAf op hun beurt om met een flink/laag schmink te worden omgetovd te worden in een mini-clowntje. Hn,®n Trijn zijn inmiddels onlosrpkelijk Playback BehAp het kijken naar en genie ten vaï/ntertainment was er voor de kinderA met theater-aspiraties de mogeljtheid om een eerste, zij het bescheen stap naar het succes te maken. Rond een klein podium dat voor deze gelegenheid op het Haven plein was neergezet konden de aan komende sterren en vedetten het in groten getale aanwezige publiek la ten genieten van show en spektakel. Een kleine stoere bink, compleet met zonnebril en stevig spijkerpak span de zich tot het uiterste in om het pu bliek een twee Michael Jackson voor te schotel. Peeeeaannuuts schalde het vanuit de luidsprekers. Het popidool in spé had af en toe vanuit het pu bliek nog een helpend handje nodig. Een tweede Annie met pijpekrullen en meisjesachtig blauw jurkje ont popte zich als een musical ster met haar interpretatie van Tomorrow. De prestatie van deze pseudo Annie (An neke Minnaard uit Zierikzee) leverde haar een eerste prijs op. Puur onver valst amusement dat sommigen tot het maken van een dansje inspireerde was het optreden van een vrouwelij ke Manke Nelis in jeugdige uitgavè. De Brabantse Simone had in elk ge val geen plankenkoorts. Alsof het niks was walste ze met de presentator Leo Troost van het playbackgebeu- ren, waarvoor zich acht kinderen in schreven, over het podium. Muziek Een eindje verderop ging het er wat professioneler aan toe. Orgelman Heijerman die op herhaling was liet deze keer zijn orgelklanken door de Sint Domusstraat klinken. De drie heren en een dame die samen als de groep Ollum door het leven gaan de den op de Mol de sfeer van het voor oorlogse Parijse straatgebeuren her leven, terwijl de liefhebbers van meer stemmige muziek elkaar von den in de Lutherse kerk, waar Theo Faber en Dick de Koning de aanwezi gen een verantwoord muzikaal pro gramma voorschotelden. Viel de eerste toeristendag een beetje in het water door de haast tro pische temperaturen, de derde dag verliep wat dat betreft onder heel wat betere weersomstandigheden. Uitgezocht braderieweer zorgde voor een fikse toeloop van vakantievie rende en bradcriebeluste bezoekers. Wim van der Pol, coordinator van het gebeuren was evenals Aad den Rek ker van de Stichting Recreatiewerk Zeeland na afloop dan ook een tevre den man. „Redelijk druk nadat het gebeuren even op gang moest komen en nauwelijks enige wanklank" vat te hij deze editie van de toeristenda- gen kort maar krachtig samen. ENSCHEDE - De groep /an 250 Syrisch-orthodoxe vluchtehgeh die Nederland vorig jaar collftief had moeten verlaten, bevindtrich nog steeds in Enschede. Dit;heeft de vreemdelingendienst van fi Ensche- se politie desgevraagd r^egedeeld. Komt dat zien, komt dat zien. De presentator Leo Troost van het playbackgebeuren vraagt aandacht voor de vedetten in wording. Sportieve activiteiten braderie lurgh BURGH - Het was spanning- en spektak op de brade rie in Burgh. Uit de massa die zich had 4 zameld voor een kraam waarin twee vlegels hingen, 1 nken kreten als 'je kunt het', 'houd vast', 'tanden bijte en 'doorade men'. In de kraam een vader en zoon. B( en proberen met strakgespannen spieren zo lang mogi ik te blijven hangen aan een taps toelopend rondhout k ongeveer 60 centimeter lang. Naast hen een schoolbir met daarop de records die in de loop van dag al zij/ a sneuveld. Op het grasveldje om de Kerkring st-lden jeugdige verkopers hun ment uit. Speaker Wim Goedhart houdt het spannend. „Wie durft de uitdaging nog aan? Ja meneer komt u maar. Even de handen afvegen en dan wat poeder eraan. Nu de vlegel vastpak ken en jezelf optrekken. Juist dat is hem. Een, twee, drie en dan gaan we. Ja, mensen het is wat hoor. Dat is nu de laatste strohalm waaraan hij zich op dit moment vasthoudt". Het pu bliek kijkt gefasineerd toe. Vooral als de deelnemers het wat langer volhou den en in de buurt van het record ko men dat op het bord nog niet is door gestreept. Steeds meer bibberende spieren, verbeten gezichten. „Ja... houd vast, 50 seconden, een minuut, een minuut en tien, twaalf seconden". Plof. De deelnemer belandt uitgeput op de grond. Maar er staat een nieuw record. 112 en 60/100ste seconde. Ap plaus en zijn naam wordt genoteerd. Voor het geval deze tijd in de loop der dag niet meer zou worden verbeterd. Dan valt hem een weekend in de Burght met zijn gezin ten deel. Oud Nederlands Want de eigenaren van de Burght zijn de initiatiefnemers van deze at tractie die gedurende de drie brade rieën op de Ring van Burgh een grote publiekstrekker vormt. „Vlegelhan- gen is een oud Nederlands spel. Het werd in vroeger tijd gedaan door de boerenknechten wanneer zij terug kwamen van het land. De dorsvlegel werd dan met het lange stuk onder de hild, de zolder van de schuur gehan gen. Men probeerde zo lang mogelijk te blijven hangen aan het korte stuk dat dan naar beneden stak. We heb ben het zelf voor het eerst gezien op een braderie in Ede en toen dachten we dat het leuk zou zijn om hier ook zoiets te doen". Uit de grote belangstelling blijkt dat dit een schot in de roos is. „Ja, het loopt achter elkaar door. Er zijn vooral veel toeschouwers. Maar ook deelnemers. Een als er even niemand wil, gaan we even zelf hangen. Want als de mensen het zien komen ze van zelf ook meedoen. Uit de notities op het schoolbord in de stand blijkt dat er wordt gestreden in drie categoriën dames, heren en kinderen. De deel nemende dames hebben al zes re cords laten sneuvelen. Het eerste was zes en 50/100ste seconden, het laatste nog niet gesneuvelde record staat op •15 41/100stc seconden. Bij de heren ligt het record op 112 60/100stc secon den en bij de kinderen op 53 secon den. Speaker Wim Goedhart weet nog te melden dat het nationaal re cord vlegelhangen een minuut en 36 seconden bedraagt. „Ik deed mee omdat ik het leuk en gezellig vindt", aldus de 18-jarige Marco van Leeu wen uit Veenendaal die zijn vakantie in de Westhoek doorbrengt. „Maar mijn bovenarmen gingen pijn doen en toen kon ik het niet meer volhou den". Het merendeel van de belangstel lenden die op de braderie rondslente ren zijn toeristen. Uit de reacties van de standhouders, waarvan het groot ste deel bestaat uit Burghse mid denstanders, blijkt dat ze meer kij ken dan kopen. „Er is wel belangstel ling maar het loopt niet wild met de verkoop". De enige 'ideeële kraam wordt bemand door een vrijwillig ster van de ZOA. Een christelijke or ganisatie die zich inzet voor interna tionale vluchtelingenhulp. „Wij hebben de medische zorg op ons geno men voor de vluchtelingen die vanuit Laos naar Hongkong en "Ihiland zijn gevlucht". In de kraam zijn handwer ken uitgestald die werden gemaakt door de gevluchte vrouwen. Mini en maxi De andere sportieve mogelijkheden op de braderie bestonden uit een mini-wielerbaan en een maxi-sjoel- bak. En uiteraard waren er ook de no dige lekkernijen te koop. De jongste bezoekers vermaakten zich in de kin dermolen. Op het grasveld rondom de kerkring boden jeugdige dorpelin gen hun overtollig speelgoed en ande re tweedehands artikelen uit het huishouden van hun ouders en fami lie aan. Volgende week dinsdag wordt de braderie in Burgh voor de derde en laatste maal tijdens dit zo merseizoen gehouden. Het evene ment duurt van 9.00 tot 17.00 uur HEEG - Gemeentelijk brugwachter Anton de Jong (56) uit Heeg is onder de ophefbrug in zijn woonplaats ge raakt en om het leven gekomen. Dit maakte groepscommandant W. Hes sels van de rijkspolitie te Wymbritse- radiel bekend. De brugwachter raak te bekneld onder de zakende brug in zijn woonplaats. BRUINISSE - Dinsdagmiddag om 17.20 uur vond op de Oostelijke paral lelweg die over de sluis van Bruinisse loopt een aanrijding plaats waarbij drie personenauto's aanzienlijke schade opliepen. J. H. uit Rotterdam reed het smalle gedeelte van de weg op in de richting Rotterdam. Hij zou daarbij niet de doorgang hebben vrij gehouden voor de auto's die vanuit de tegengestelde richting kwamen en dus voorrang hadden. Door krachtig remmen wisten hij en zijn tegenlig ger J. v. d. B.-K. uit Bruinisse een bot sing te voorkomen. Achter J. v. d. B.- K. reed T. B.-O. uit Bruinisse. Zij zou de noodstop te laat hebben gezien en reed op de auto van haar voor gangster die daardoor alsnog tegen de auto van J. H. aan schoot. ZIERIKZEE - Aan de Slagersvak school in Goes slaagden de volgende personen voor het diploma winkel bediende, winkclslagcr. Voor de primaire opleiding vrouwe lijk winkelpersoneel voor het diplo ma winkelbediende: Marjan Bil, Se- rooskerke, Marjan de Bruine, Nieuwerkerk. Voor de voortgezette opleiding voor het diploma Winkelslager: Jos Kruik. Haamstede, Hans Blom. Oos- terland. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur); 01119-1941. •Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 41,00, per jaar f 156.50, losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentietarieven: 53 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. D* advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3