Liefde en boerentrots Country festival in Zierikzee Muziekagenda Gertrude Kringconcours de Korenzolder ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 juli 1987 Nr. 24173 5 UTRECHT - De negentien herstel lingsoorden in ons land moeten in 1 januari de poort sluiten omdat het ministerie van welzijn, volksgezond heid en cultuur (wvc) dan de subsidie kraan dicht wil draaien. (Column naar aanleiding van het feit dat in juli 1937 - vijftig jaar geleden - George Gerswin overleed.) Ze was anders dan de andere meis jes. Gertrude was een jonge vogel die niet paste in de kooi die ookwel 'klas' heet. Luid kwetterend vloog ze tegen de tralies op omdat een vogel van vijftien ruimte nodig heeft om te vliegen. Gertrude hoorde je altijd. Overal haakte ze op in. Ze streed met open vizier en door haar onbevangen manier van doen kon je, spontaan als ze was, nooit boos op haar worden. Stoeiend kwam ze de klas binnen en zwaaiend"ging ze weg: 'Dag meneer!' Haar uitbundige lach klonk regel matig door de klas. Alles wat ze zei kwam regelrecht uit haar hart. Ik behandelde de negeropera 'Por gy and Bessvan Gerswin. Deze Amerikaanse componist van voor de Tweede Wereldoorlog bracht zelfs verscheidene weken in de nabijheid van Catfish Row, de havenwijk van Charleston door. Hij wilde de sfeer proeven van de liederen van de be volking, het geroezemoes bij de opstootjes, de scheldpartijen bij de ruzies, de kreten van de straatven ters. Op een niet te overtreffen wijze weet Gershwin deze klanken in mu ziek te vertalen. Tegen deze muzika le achtergrond speelt zich het ver haal af van Porgy and Bess. Nog zie ik Gertrude in de bank zitten. Elle boog op tafel, hoofd in de hand, vol overgave luisterend naar het aan grijpende verhaal. 'Bess heeft het niet gemakkelijk. Haar man drinkt, verdobbelt al zijn geld en pleegt zelfs een moord. Bess heeft ook een kindje. Met haar baby in de armen zingt ze het werelbe- roemde wiegelied Summertime Elke keer probeer ik het lied met een klas te zingen en elke keer lukt het net niet. Geen wonder. Dertig jongens en meisjes van vijftien jaar weten wel veel, maar weten niet wat het is om vader of moeder te zijn. Toch probeer ik het maar steeds weer om ze toch van binnen die merk waardige stijl zwevend tussen klas sieke muziek en jazz te laten erva ren. Het lied van Porgy gaat beter. Por gy is een invalide jongen die aan bei de benen verlamd is. Op een primi tief karretje, getrokken door een geit, probeert hij zich te verplaatsen. Als er op een avond een hevig nood weer boven Catfish Row losbarst vlucht Bess de kelder in waar Porgy woont. Na verloop van tijd ontstaat er een wonderlijke liefde tussen de invalide Porgy en 'zijn' Bess. Wat is Porgy gelukkig. Wie had ooit ge dacht dat hij nog eens een vrouw zou krijgen? Hij zingt het uit 'Oh I got plenty o' nuthin' Wat heb ik nog no dig? Het lied slaat aan bij de klas. Het heeft een lekker ritme en zingt heerlijk. Per keer klinkt het steeds enthousiaster. Dan komen we op een moeilijk punt. Gershwin laat Porgy luid roepen 'No use complainin'. Voorzo'n vreugdevolle zin zijn blijk baar geen noten gebakken. 'Wie wil deze zin straks roepen?' vraag ik aan de klas. De jongens kijken elkaar eens aan. 'Ik zal me daar gek wezen'. Het hoeft al niet meer. Gertrude roept Ik doe het wel'. We beginnen het lied opnieuw en de spanning is voelbaar als we het punt bereiken. Hoe zal Gertrude het doen? Als het moment daar is zwaait ze opeens met haar handen en roept zo luid als ze maar kan, uit het diepst van haar hart 'NO USE COMPLAI NIN!' Opeens was de klas een gek kenhuis. Dit is onvergetelijk. Dit is Gertrude. Een jaar lang was het niet meer het lied van Porgy. Het was het lied van Gertrude geworden. 'Porgy and Bess heeft geen vrolijk slot. Porgy wordt ten onrechte van moord beschuldigd en wordt wegge haald door de politie. Bess blijft al leen achter. Als Porgy lang wegblijft weet een doortrapte vent Sportin' Life haar te misleiden. Hij wil haar meenemen naar de grote stadhij be looft haar een gouden toekomst. Bess aarzelt maar gaat toch mee en dan dan komt Porgy thuis. Als hij uit de politiewagen wordt gedra gen kijkt hij zoekend om zich heen. Waar is mijn Bess? Bess is er niet meer. Aan het einde van het werk zien we Porgy weer in zijn geitekar retje rijden. Hij gaat op zoek op zoek naar Bess 'En heeft-ie haar gevonden?' Ger trude kan niet tegen een open einde. Voor haar is het leven nog een groot feest en dit slot druist tegen heel haar wezen in. Ze laat het dan ook duidelijk merken. 'Laten we jouw lied nog maar een keer zingen' leid ik haar af en Gertrude zou Gertrude niet zijn als ze wen ogenblik later weer voluit 'NO USE COMPLAI NIN' uitroept. Toen kwam de dag dat de vogel echt de school uit mocht. Het klopte zoals het lied 'Summertime' zegt 'Then you'll spread your wings and you'll take the sky'. Gertrude vliegt weg om na jaren weer vlakbij haar oude nest terug te komen als schooljuffrouw. Het is niet de eerste keer dat de grootste belhamel juist in het onderwijs gaat. 'M'n zus is nu heel anders hoor' zegt haar jonger zusje die nu bij mij in de kooi zit. 'Ze is echt een strenge juf geworden.' Gertrude en juf. Kan dat? Een dege lijke juf op een degelijke school? Op een vergadering zag ik ze terug. Of beter: ze zag mij terug. Zonder dag ik het merkte was ze achter me gaan staan en wat deed ze? Met haar vinger gaf ze een por in m'n zij. Ik kroop in elkaar en keek schuin om hoog. Ik herkende ze. Ik zei 'No use complainin'. Ze lachte. Het was nog dezelfde Gertrude, het meisje aan wie ik altijd denk als ik Gershwin hoor. MARZAS (Woensdagavond 19.00 uur Radio 2 'Summertime' met o.a. een selectie uit Porgy and Bess.) ZIERIKZEE - Op het ter rein van jeugdsoos Brogum aan de Julianastraat te Zierikzee wordt op zater dag 8 augustus een Coun try festival gehouden waarbij onder andere de groepen the Lewis Bro thers, Uptown Grass en Ag en Kate optreden. ELMELO - Het verpleeghuis uit Wiedenbroek in Haaksbergen heeft een regeling getroffen voor het be zoek aan mevrouw Stinissen. Be paald is'dat de vrouw, sinds 1974 in coma, alleen bezoek mag ontvangen na overleg met de directie van het verpleeghuis. Zo nodig wordt de be zoeker begeleid door een lid van de directie. Dit heeft algemeen directeur E. Nijbijvank van het verpleeghuis bekend gemaakt. The Lewis Brothers is een Ameri kaanse newgraas band uit Philadel- pia die is opgebouwd rondom de gita rist Wanamaker Lewis. Een man die vooral bekend raakte door zijn werk met de John Harald band. Ondanks de naam zijn de overige vier bandle den geen familie van hem. Van the Le wis Brothers verscheen onlangs een gelijknamige debuut LP. Uptown Grass Uptown Grass is een uit Tilburg af komstige band die bluegrass muziek speelt. Opgebouwd uit mensen die hun sporen in de muziek hebben ver diend, geniet deze band internationa le bekendheid. Voor hun optreden in Zierikzee presenteerden zij hun mu ziek op het grote folkfestival in Pil- sen Tsjechoslowakije evenals dat vo rig jaar het geval was. Een festival waaraan 1200 muzikanten uit' de hele wereld meewerken en dat werd be zocht door ruim 52.000 belangstellen den. Voor het duo Ag en Kate vormt het optreden op het Country festival de Tenzij anders vermeld beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 29 juli: Jacobuskerk Renesse. Musiconfetti, Ad de Joode, orgel en piano, Kees Alers, dwarsfluit. 30 juli: 1. Ned. Herv. kerk, Burgh Paul Kievit, orgel m.m.v. Hans Villerius, orgel. 2. Ned. Herv. kerk, Dreischor. Dirk Janszn. Zwart, orgel. 3 augustus: Gereformeerde kerk, Haamstede. Maandagavondzang, Jan van den Driest m.m.v. Piet Heutink, bariton en Harry Hamer, orgel. 4 augustus: 1. Lutherse kerk, Zierikzee. Toeristendagconcert .n.m.v, Karin Haak, viool en Wim Boer, orgel (13.00-13.45 uur) aansl. orgelwan deltocht o.l.v. Wim Boer. 2. Grote- of St. Nicolaaskerk, Brouwershaven. Gerard Dekker, orgel en clavecimbel. 6 augustus: 1. Ned. Herv. kerk, Dreischor. Dirk Janszi Zwart, orgel. 2. Ned. Herv. kerk, Burgh. Bas de Vroone, orgel en Marten Smeling, zang. 10 augustus: Gereformeerde kerk, Haamstede. Maandagavondzang, Jan van den Driest m.m.v. Yvonne Dorr-Jonker, hobo en Frans van Tilburg, or gel. 11 augustus: Lutherse kerk, Zierikzee. Toeristendagconcert m.m.v. Titia Dijkstra, zang; Dik de Koning, gitaar en Loes Dingemanse, blok fluit (13.00-13.45 uur) aansl. orgelwandeltocht o.l.v. Wim Boer. 12 augustus: 13 augustus: 14 augustus: 15 en 16 augustus: 17 augustus: 18 augustus: 19 augustus: 20 augustus: 27 augustus: 29 augustus: Jacobuskerk, Renesse. Orgelklanken, Wim van der Panne, orgel. 1. Ned. Herv. kerk, Burgh. Geert Bierling, orgel en Diane Middelkoop, clave cimbel. 2. Ned. Herv. kerk, Dreischor. Dirk Janszn. Zwart, orgel. De Burght, Burgh-Haamstede. Marie Cecile Moerijk, zang en conferences. De Burght, Burgh-Haamstede. George Hamilton IV, folk en country. Gereformeerde kerk, Haamstede. Maandagavondzang, Jan van den Driest m.m.v. Rei- nata Heemskerk, alt en Frans van Tilburg, orgel. Grote of St. Nicolaaskerk, Brouwershaven. Arie J. Keyzer, orgel. Jacobuskerk, Renesse. Koorklanken, Mannenkoor Ons Koor (Sommels- dijk). Ncd. Herv. kerk, Dreischor. Dirk Janszn. Zwart, orgel. Ncd. Herv. kerk, Dreischor. Dirk Janszn. Zwart, orgel. Grote- of St. Nicolaaskerk, Brouwershaven. Jan Zwart-herdenking m.m.v. Jaap Zwart, vocaal ensemble, gemengd koor en kinderkoor. 12 september: Grote- of St. Nicolaaskerk, Brouwershaven. Programma uit de Pruikentijd (in woord, klank en beeld). Mar van der Veer, Willie Bil, Ellengard Jense en Willy Feytel-Bout. 19 september: Chr. Gereformeerde kerk, Zierikzee. Zangavond t.b.v. Woord en Daad m.m.v. Mannen koor IJsselmuiden Grafhorst en kinderkoor Melo- dia, Oosterland. 26 september: Ncd. Hervormde kerk, Dreischor. Muziek en Zangavond. 14 november: Dorpshuis De Schutse, Haamstede. Musical My fair Lady, Goesche Operette Vereni ging. Voor correspondentie over deze rubriek en/of eventuele aanvullingen: M. van der Veer, 01110-14585. afsluiting van een minitournee door Schouwen-Duiveland. Ag en Kate verzorgen een gospelconcert. Zij zijn net terug van een vier maanden du rende tournee door Amerika. Het Country festival in Brogum begint om 13.00 uur NEW DELHI - In het raam van een milieureinigingsplan dat werd ont huld in New Delhi zullen vleesetende schilppadden uitgezet worden in de heilige rivier de Ganges, om het wa ter te zuiveren van gedeeltelijk ver aste menselijke overschotten. BRUINISSE - Door de Landelijke Rij en Pony Club Bru wordt zaterdag 1 augustus op het terrein van de ma nege De Korenzolder een kringcon cours gehouden. Aan het concours zal door amazones en ruiters worden deelgenomen van een negental ver enigingen. De deelnemende vereni gingen zijn: de Burghtruiters (Mid delburg); de Gouwe Reyers (Seroos- kerke); Oranjezon (Vrouwenpolder); Scheldestad (Vlissingen); Schouwse Ruiters (Dreischor); Walcheren (Ar- nemuiden); Westelijk Schouwen (Haamstede); Vroonruiters (Westka- pelle) en de organiserende vereni ging Bru. Op het concours zullen de volgende onderdelen worden afgewerkt: indi viduele dressuur voor pony's in de klassen B, L, L2, M en Z. Individue le dressuur voor paarden in de klas sen: Ml, M2, LI, L2, Zl, Z2 en B. Afde- lingsdressuur voor vier- en achttallen paarden en pony's. Springen is' er voor paarden in de klassen B, L, M en Z en voor de pony's in de klassen B, L, M en Z. Mennen is er in handicap in de klassen B, L, M en Z. In totaal zal men op deze dag niet minder dan hon derdzevenenzeventig combinaties in aktie kunnen zien op de diverse on derdelen. Om 9.00 uur zal met de afwerking van het uitvoerige programma een aanvang worden gemaakt. Rond 15.00 uur zal het geheel worden afgesloten met de menparade en aansluitend de parade voor alle deelnemers. De jury zal op deze dag zijn samen gesteld uit: mevr. L. R. v. d. Bijl (Zon- nemaire) en de heren J. W. Bevelander (Kerkwerve), P. Breure (Fijnaart), J. H. Dane (Willemstad), B. Gouds waard (Zonnemaire), H. Joosse (Mid delburg), B. Kortweg Maris (Klun- dert), A. P. M. Neele (Oude Molen), J. F. M. Vader (Serooskerke) en G. Sou- tendijk (Koudekerke). Als hoofdring- meester zal de heer A. Goudswaard fungeren. Woensdag 29 juli Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur Binnenkant, buitenkant, 6- delige serie over opgroeien en opvoe den. Afl. 4. 15.00 uur Seabert, tekenfilm. 15.10 uur Ghostbusters, tekenfilm. 15.35 uur Club Veronica Clips, mu ziekprogramma met o.a. de Clip van de Maand. 16.15 uur Rambo, tekenfilmserie. 16.40 uuur Only one to Earth (8), se rie over milieu en ontwikkeling. 17.05 uur Family Ties, Amerikaanse serie. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur Veronica sport. 18.15 uur Starsky en Hutch, Ameri kaanse serie. 19.00 uur Countdown Classics, terug in de tijd met Countdown. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Managers voor de Derde Wereld, een film van PUM. 20.33 uur The Master, serie. 21.27 uur Nieuwslijn, actualiteiten magazine. 22.02 uur The world according to Garp, Amerikaanse speelfilm uit 1982. 00.15 uur Journaal. 00.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Laurel en Hardy, serie slapsticks. 16.30 uur De ontembare feeks, Russi sche film van V. Alenikov. 17.00 uur De Charlie Brown Snoo py show, tekenfilm. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Van gewest tot gewest, re gionaal magazine. 20.00 uur Avondvoorstelling: Onder de leden, tv-filmm nar het gelijkna mige toneelstukk van Shireen Stroo ker en Guus van Waveren. 21.20 uur Piano - Masterclass Gyorgy Sebok, de Amerikaan-Hongaarse pianist en pedagoog Gyorgy Sebok leidde een masterclass, waarvan van avond Ellen Corver in het centrumm staat. 22.00 uur Studio Sport 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 16.00 uur Min of meer, Belgische speelfilm uit 1955 van Edith Kiel. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie. 18.05 uur Plons. Afl.: Plons en de wielrenner. 18.10 uur Nils Holgersson, Duitse animatieserie naar het boek van Sel- ma Lagerlöff. 18.35 uur De terugkeer van de antilo pe, dertiendelige Engelse 'serie van Eugene Ferguson. 19.00 uur Dikkie's Clippies. 19.05 uur Comedy Capers, serie slapsticks. 19.15 uur Leven... en laten leven: Mar jolein Bastin, bekende tekenares van natuurtaferelen. 19.40 uur Paardenkoersen, medede lingen en programma-overzicht. 19.45 uur Nieuws 20.15 uur Fawlty Towers, twaalfdeli ge Engelse serie met John Cleese, Prunella Scales, Andrew Sachs, e.a. Afl. 6. (Herh.). 20.40 uur Goede zaken, tv-spel van Herbert Fuchs naar een toneelstuk van Hans Schubert. 22.20 uur 25 jaar Openbaar Kunstbe zit Vlaanderen, overzicht aan de hand van fragmenten en getuigenis sen met ter afronding een toekomst gerichte evaluatie. 23.05 uur Uitslagen Nationale Lote rij, nieuws 23.10 uur Nieuws met aansl. Coda: Jonge sla, van Rutger Kopland. BRT 2 Geen uitzending. Donderdag 30 juli Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Westbrook hospital, serie. Afl 6 15.55 uur Gestrand in het zand, ze vendelige serie. Af] 6. 16.20 uur Pablo: Komeducatieve se rie. 16.25 uur Portretten van Amerika, documentaire serie. Afl. 4. 17.10 uur D'r kan nog meer bij, kin derprogramma. 17.30 uur Journaal. 18.15 uur Het Offerfeest in de media. 19.00 uur Vancouver Diepzee Aqua rium, serie. Afl. 4, 19.26 uur Het evangelie naar Johan nes. Afl. 6. zO.OO uur Journaal. 20.28 uur Noorwegen, documentaire over Noorwegen. 21.20 uur Tranen van Vreugde, repor tage over de gehandicapte schrijf ster/actrice Joni die een bezoek bracht aan Hongarije. 21.50 uur Bangladesh - Vergeten Land? Documentaire over de Chris tian Society Service die hulp ver leend in gebieden getroffen door rampspoed. 22.15 uur Zingen met Arie Pronk in de zomer, muziekprogramma. 22.50 uur Mag ik eens met je praten? Vanavond een gesprek met psycho loog De Vriese. 23.30 uur Journaal. 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Rio Bravo, Amerikaanse speelfilm uit 1959 van Howard Hawks. 21.30 uur De Amerikaanse eeuw, do cumentaire serie over de verschillen de aspecten van de Amerikaanse sa menleving. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 16 00 uur De ooggetuige, Amerikaan se speelfilm uiit 1981. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie. Afl. 58 (Herh 18.05 uur Plons. Afl.: Plons en de meeuw. 18.10 Fame, zestiendelige Ameri kaanse serie. 18.55 uur Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Vandaag: Nijvelse taart. Presentatie: Etienne Cocquyt. 19.15 uur Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie met Rowena vVallace, Peter Phelps, Pat McDonald, e.a. Afl. 351. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Matlock, dertiendelige Amerikaanse serie met o.a. Andy Griffith, Linda Purl, Steve Imvood, ea. Afl. 8: De professor. 21.16 uur Panorama. 22.00 uur Dallas, Amerikaanse serie over het wel en wee van de familie Ewing. Met Larry Hagman, Linda Gray, Victoria Principal, e.a. 22 50 um Nieuws met aausl. Coda: Impressions van John Cacavas, uit gevoerd door het klarinetkwartet Arghul. BRT 2 Geen uitzending KORTENHOEF - In het Hervormde kerkje van Kortenhoef wordt in augustus voor het eerst in Nederland een tentoonstelling gehouden die spe ciaal voor blinden bestemd is. De ex positie, die ook voor niet-blinden in teressant is, heeft als thema „aanraken geboden" en wordt op 10 augustus geopend door Jules de Kor te. DEN KAAG - Dienstplichtige mili tarten kunnen per 1 september twee tot tien maanden nadienen tegen eer beloning die ook beroepmilitairen ontvangen. Met deze nieuwe regeling hoopt het ministerie van defensie peisom eistekorten in bepaalde secto ren te kunnen a0nvuilen. Een woord voerder vim het ministerie van defen sie neeft dit desgevraagd bevestigd. 94 „Goeie morgen," groette hij opge wekt. „Mooi weertje," Marie keek even door het raam in de boomgaard, die vol zon en scha duw was. Ze had nog niet eens tijd ge had om dat op te merken. „Ja. 't is lekker buiten," gaf ze toe. „Maar het wordt aanstonds al te warm om te werken en ik ben nog lang niet klaar. Moet je naar de Lage Hoek?" vroeg ze dan ineens. As 'ie daarheen ging was ze 'm gauw kwijt. Ze kón vanochtend echt geen volk meer hebbe. „Dirk is naar Hoorn," voegde ze er nog snel aan toe. „Daar moet ik ok heen," zei Brand. „Effics kijkc hoe hot met moeder is." „Hoe is het met die brand bij jullie ofkomen? Arie heb het raar daan niet'! Wel foei, zo'n stoute jóön. We hoorde dat 'ie naar je schoonvader gaan is Koba zal ok opkeken hew- we, toe 'ie daar ank wam. Wat zeg je aars van Koba? Die draait 'r eigen daar lekker in bij Willem Kuiper Had jij ooit dacht dat dat nog een stel worrc zou? Ik niet 'oor. En Jan wil gauw trouwe hew ik hoord. Hoe is het met je vrouw?" Marie praatte en wreef intussen wild over een en dezelfde stoel. Brand kende dit nog van haar. Ze is zeker mof het verkeerde been uit bed stapt, dacht hij. „Met .Tannic gaat het nogal." zei hij. „Maar we benne niet gelukkig door J. VISSER-ROOSENDAAL weest, want we hebbe vannacht een dood kindje kregen. Een meisje De keukendeur gleed een klein stukje open, zonder dat één van bei den het zag. „Zo," zei Marie enkel en wreef door. Stel je voor, weer een kind er bij. Ze mochte blijd weze dat het zo gaan was, dacht ze bitter. „En nou sjouw ik alles af om een hulp," ging Brand door. „Want onze baker is bij een aar. Maar dat zit niet reed om er een te krijgen. En nou kom ik om Truus." „Je hew we d'r niet op te rekenen dat die komt," zei Marie geschrokken en zo richtte zich hoog op. Haar houding prikkelde Brand. ..Dat reken ik wel," zei hij beslist. „Maar ik ken d'r niet misse. Echt niet." Marie werd heftig. „Morgen moot dc kamer daan en dan komt al het zatcr'dagswerk en maandag moe- te we wasse." „Dat ken allegaar zo weze, maar Truus moet mee!" „Een mooie boel!" riep ze schel. „Jare lang hebbe wc d'r kost en klere geven en nou we d'r wat an how we. haal je d'r zo bij ons vandaan. En ik kén d'r niet misse, zóveul werk as ik hier hew." „Het is toch maar voor ccn paar we ke. Dat ken toch wel schikt worre." suste Brand. „Een paar weke Marie snoof verachtelijk. „Zuk wete we aars wel. Was Dirk maar thuis dan zou ie dit niet durve. Die zou eerst wel d'r kost geld vrage. of aars hel geld dat 'ic jul lie voorschoten heb en waar 'ii een cent van terug ziet i rtnd het oen minne st.cck Marie wist dat ze onredelijk was en dat ze veel te veel zei, maar ze ging door. Z< moest verwijten, won den Ze kon het niet verdragen dat een andei hel recht durfde tc nemen; dat die ander het recht had, om Truus af tc nemen, al was het dan ook voor enkele dagen. Ze schold dooi. tot Brand wit van woede zijn hand be zwerend ophief en ze verschrikt terug weck. „Hou op jij!" schreeuwde hij w<n dend. „Hot hooft al niet mee r'' Vu redde ons zó wel!" En hij stoof de keuken uit. De ande re deur was al weer zacht dichtge trokken. Gelukkig dat Truus hier niet was, dacht Maric en haar trillende vingei tastten naar dc wrijfdock, die ze had laten vallen, toen Brand zo kwaad werd. Truus kon zo zelfstandig doeri Toen ze op de zang wou was ze ok niet te houwen Onverschillig zette ze de stoel tegen de wand en borg de doek weg En toen kwam Truus. heel slank en ten ger. de keuken in met haar mantel en haar mutsje op. (wordt vervolgd) 1 t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5