streeknieuws Insteekhaventje op Stampersplaat Concerten rond historisch orgel Trendy kleding bij Baloe 1 MIDDEf v] MIDDENSTAND Diefstal benzinetank Arbeid NCVB-lid wint voor dertig leden koninklijk Op 30 juli, 6 en 13 augustus in kerk Burgh uitstapje naar Den Haag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 juli 1987 Nr. 24173 3 Petra Slager en Mirjam Meyer van Baloe. Accessoires eisen een steeds belangrijker onderdeel op in het modege- beuren. Juist die met veel zorg gekozen ceintuur, ketting of tas kan het geheel echt af maken. Sommigen hebben echter weieens wat moeite om in de ene zaak een bloesje te kopen en daarbij de juiste ketting te kopen. Naast elkaar Om die twijfelaars een handje te helpen heeft Pourquie nu naast zijn zaak met lederen accessoires en sieraden nu ook een eigen boetiek die eveneens Baloe heet. De naam Baloe is een wat exotisch aandoende naam van een beer uit het Junglebook van Walt Disney. Het winkeltje heeft een opppervlakte van 40 m2. Genoeg voor een gevarieerde collec tie trendy kleren van vornamelijk het merk Clarisse. Om het pand een geschikt uiterlijk als boetiekje te geven heeft de fir ma Goudzwaard de nodige aanpassingen aangebracht. Een wandje ging eruit en de vloer is met het nodige schuren veranderd in een in het oog springende blank houten vloer. INDE Wie dol is op confectie van moderne snit komt bij Baloe zeker niet zon der een pakje naar buiten. Blousjes, truien, en broeken en pakjes. Kort om alles waarmee de wat jongere vrouw goed voor de dag kan komen, te meer daar de onderdelen uit deze collectie onderling goed te combine ren zijn. BROUWERSHAVEN - Uit de boot van D. N. uit Borgerhout (België) die in het Grevelingenhaventje bij Brou wershaven lag werd in de nacht van zondag op maandag een benzinetank met 24 liter benzine gestolen. De waarde van het gestolen goed is 350 gulden. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: M. Kaat. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941. Redactie (na 17.30 uur). 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar f 156,50; losse nummers 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BT W. Er is het afgelopen jaar een nogal vreemd beleid gevoerd door de ver schillende overheden onder de zoge naamde noemer van de werkgelegen heid. Het steunpunt van de provin ciale stuurgroep werkloosheid werd begraven én de grote wirwar aan re gelingen maakten het er de werkge ver én werknemer niet éénvoudiger op. Daar bovenop werd de plaats van de directeur vati het arbeidsbureau in Zierikzee enkele maanden bewust leeggehouden. Eerst moest er een herbezinning op de bezetting komen. Gelukkig is nu de overtuiging aan wezig, dat een arbeidsbureau zonder eigen directeur onmogelijk is. Zeker in een regio als Schouw en-Duive- land, waar het afnemend aantal ba nen als een donkere wolk boven de mensen hangt is een actief arbeids bureau bittere noodzaak. De ge meenten hebben dit onderschreven. Juist voordat de vorige directeur een functie in Haarlem aanvaardde was hij in de weer met de directeur van de sociale dienst om de verschillende werklozen in categorieën in te delen. Het lijkt een koude bedoeling maar de bedoeling was om te voorkomen, dat er een standaard aanpak zou ko men voor iedere baanloze. Iemand die wel wil, maar niet kan moet im mers anders benaderd worden, dan iemand die wel kan maar niet wil. De eerste resultaten van deze aanpak hebben inmiddels op tafel gelegen en voorzichtig mag gezegd worden, dat het succes lijkt te hebben. Jongeren, die absoluut niet willen werken (ge lukkig is het een minderheid) krij-, gen niet al te veel kostbare aan dacht. Dat komt vervolgens al die jongeren ten goede, die wel aan de slag willen en hierin tijd willen in vesteren. Een prima plan en een nog betere benaderingswijze van de bei de* directeuren en de projectleider van de Stuurgroep werkloosheid Schouwen-Duiveland. Maar nie mand kan er om heen, dat met het opstappen van de directeur van het arbeidsbureau en het openlaten van diens plaats de nieuwe aanpak een vertraging heeft opgelopen. Met de nieuwe directeur moeten nieuwe af spraken gemaakt worden en de draad opgepakt worden. Die herbe zinning op de bezetting heeft tijd ge kost, teveel tijd en dat is jammer. Desalniettemin een goede zaak, dat de gedachtenkronkel al zou een nieu we directeur heel misschien niet no dig zijn, weg is en Schouwen-Duive land binnen afzienbare tijd weer een volwaardig arbeidsbureau heeft. AvdW ZIERIKZEE Muziek De twee Schouwen-Duivelandse bands Dust en The Noise staan don derdag 30 juli vanaf 10.00 uur 's mor gens tot 22.00 uur 's avonds in de fina le van het Rhythm 'n Booze festival in Vlissingen. Naast de twee voor noemde formaties geldt hetzelfde voor Car trouble, Dreams die first?, The end en O'asis. Publiekstrekkers zijn Toots and the Maytals, George Kooymans and band, The Chills en The Scabs. Het festival wordt gehou den in het Nollebos. We hebben hier in't Zeeuwse land veel fijne dingen bij de hand brede stranden, hoge duinen stoere dijke, mooie tuinen leuke dorpen, oude steden echt, we zijn hier best tevreden Toch wil je soms weieens wat anders als degelijke plattelanders en je gaat, als lid van de NCVB graag met 't jaarlijkse reisje mee 't Is soms moeilijk iets te verzinnen want: zoveel hoofden, zoveel zinnen Maar je ziet 'Dagtochten in Nederland' en je hebt volop informatie bij de hand! Je snuffelt ijverig en wat vind je? 'Een dagtocht met een koninklijk tintje' En 't hoeft toch waarlijk geen betoog dat springt dit jaar direct in 't oog Want dit is een bijzonder jaar met 't zeer geliefde GOUDEN PAAR prinses Juliana en haar gemaal van beiden houden we allemaal Daarom waag ik - als secretaresse - een kans en breek voor de NCVB een lans! stel je voor: in de voetsporen van Oranje een dag met koninklijke franje Dagtocht 57 is echt ideaal! 't Programma is als een boeiend ver haal Iets mooiers kunnen we niet beden ken om het jubileum van ons Vorstenpaar te gedenken. NOOHozee fiene«e GREVELINGEN - De Stampersplaat is één van de voormalige zandbanken in het centrale deel van de Grevelingen. Aan de zuidoostzijde van deze, thans begroeide, plaats is een insteekhaventje voor watersporters gemaakt. Het aan nemingsbedrijf Peek uit Utrecht heeft de werkzaamheden aan het haventje eind juni afgerond. Dit maakt de Rijks dienst voor de IJsselmeerpolders, in wiens opdracht het werk is uitgevoerd bekend. Aan de steigers en kaden in het haventje is plaats voor 15 a 20 boten. Rond het water is een tegelpad aangelegd en met het zand dat vrijkwam bij het uitdiepen van de havenkom zijn duinrichels opgeworpen. Deze richels zullen na enige tijd met een natuurlijke vegetatie begroeid raken en zo een passend onderdeel van de Stampersplaat gaan vor men. Het insteekhaventje is niet bedoeld als aanleggelegenheid voor langere duur. Er zijn geen toiletvoorzieningen, douches en dergelijke aanwezig op de Stampersplaat, die deel uitmaakt van de centrale natuurzone in de Grevelin gen. De maximale verblijftijd is 3 x 24 uur. Het maken van de aanleggelegenheid vond plaats in het kader van de inrichting van de Grevelingen volgens de zoge naamde Nieuwe Inrichtingsschets voor het Grevelingenbekken uit 1978. Uit het evaluatierapport van deze NISG, dot de Raad van Bestuur voor de Grevelingen onlangs in een inspraakronde heeft gebracht, blijkt dat er in de Grevelin gen een groot tekort aan aanlegplaatsen bestaat. Dat de aanleggelegenheid in een behoefte voorziet bleek al spoedig. Nog voordat de aannemer z'n spullen had inge pakt werden de steigers door de watersporters in gebruik genomen. Het Staatsbosbeheer zal. namens het Natuur-en recreatieschap ,.De Grevelingen", het dagelijks beheer van de insteekhaven aan de Stampersplaat gaan voeren. ten en sluit een en ander met een di ner in Scheveningen af. En dan nu uiteraard het winnende gedicht. De winnares met haar geluksbrief. BU RGH-H AAMSTEDE Maandagavondzang In de Gereformeerde kerk te Haam stede wordt maandag 3 augustus voor de vierde keer in dit zomerseizoen een muziek/zangavond gehouden. Het evenement staat onder leiding van Jan van Driest en het orgel wordt bespeeld door Harry Hamer. Een or ganist die reeds vanaf zijn zestiende jaar organist is in de Gereformeerde Kerk te Kampen en in die plaats werkzaam is als docent orgel en im provisatie. Hamer werd opgeleid aan het Conservatorium te Zwolle, is diri gent van verschillende koren en geeft jaarlijks een groot aantal concerten. In Burgh-Haamstede zal hij onder an dere het Orgelconcert in B-dur van Georg Friedrich Handel, de ïbccata van Becker en zijn eigen Fantasie- ostinato over psalm 72. Aan de avond wordt verder medewerking verleent door de bariton Piet Heutink uit Ge- nemuiden. Hij zal een aantal geeste lijke liederen vertolken. Ook het va kantiekoor is in het programma te beluisteren. Het evenement begint om 20.00 uur. RENESSE Autocross uitgesteld In verband met de slechte weersom standigheden van de laatste tijd die een grote wateroverlast op het terrein veroorzaakten hebben de organisato ren van de autocross Renesse beslo ten het evenement dat was gepland op een augustus niet door te laten gaan. Men overweegt om de cross nu op 8 of 15 augustus te houden afhan kelijk van de toestand waarin het ter rein zich dan bevindt. BROUWERSHAVEN Oud papier De Algemene sportvereniging uit Brouwershaven haalt zaterdag 1 augustus het oud papier in Brouwers haven weer op. In verband met een andere afnemer van het papier kan er geen oud ijzer meer worden meegeno men. OOSTERLAND Oud papier In Oosterland wordt zaterdag 1 augustus oud papier en vodden opge haald ten behoeve van de zending van de gereformeerde gemeente. Vanaf 9.30 uur kan men het oud papier (bij voorkeur gebundeld) gereed zetten. Vervolg van pagina 1. cipe geboekt voor 14 oktober en reis bureau Van Oeveren in Zierikzee heeft alles geregeld. „Tegen die tijd zijn de meeste leden zeker weer terug van vakantie. Dit uitstapje wordt een extraatje, want we leveren er het ge bruikelijke reisje niet voor in". Het wordt een luxe uitstapje, want de or ganisatie betaalt de reis, de rondrit- land de vorm van een grieks kruis, waarbij alle zijden even lang zijn. Ook het interieur van de kerk is het bekijken waard. Niet in de laatste plaats vanwege het bijna twee eeu wen oude pijporgel, in 1794 gebouwd door de friese orgelmaker Albertus Gruyzen. Het instrument kreeg eerst een plaatsje, in de kerk van de her vormde gemeente in Ee. Later ver huisde het Gruyzenorgel naar het ge bouw van de hervormde evangelisa tie in Klazienaveen-noord. In 1951 werd het instrument aangekocht door de gemeente Burgh. Restaura ties werden uitgevoerd in 1951 en 1982. Het orgel in de kerk van Burgh behoort tot een van de mooiste en meest waardevolle instrumenten van Schouwen-Duiveland. Paul Kieviet werd geboren in 1964. Vanaf 1981 studeert hij aan het Rot terdams conservatorium voor de vak ken orgel, kerkmuziek en theorie der muziek. Zijn diploma docerend musi cus voor orgel behaalde hij in 1985 als leerling van Arie J. Keijzer. Op het ogenblik studeert Paul Kieviet nog voor zijn diploma uitvoerend musi cus orgel bij Bernard Winsemius en voor theorie bij Jan Kleinbussink en Peter-Jan Wagemans. Op het con cours voor conservatoriumstudenten in 1986 in Leiden behaalde hij een eerste prijs. Paul Kieviet is als orga nist werkzaam bij de hervormde kerk in Sommelsdijk. Hans Villerius werd geboren in 1964 en is drievoudig winnaar van het orgelconcours voor amateurs voor de regio Schouwen-Duiveland/Goeree- Overflakkee. Het programma van het concert donderdag 13 juli bestaat uit de volgende werken: Fuga in D van J. C. Kellner (vierhandig), Partita 'Jesu meine freude' van J. G. Walther, Fan tasia in D van A. F. Hesse (vierhan dig), Praeludium in C van J. C. Kell ner, improvisatie van Paul Kieviet, Fantasia in F KV 608 van W. A. Mo zart. DREISCHOR Orgelconcert In de Nederlands Hervormde kerk van Dreischor vindt op donderdag 30 juni het tweede in een reeks orgelcon certen plaats die worden verzorgd door Dirk Jansz. Zwart. Het pro gramma omvat werken van Johan S. Bach waaronder de Passacaglio, het tweede Concerto in A moll van Vival di dat door Bach werd bewerkt. Ko raalbewerkingen en de toccata én fu ga in D moll. ZONNEMAIRE Studieclub De studieclub Spruitkool komt vrijdag 31 juli voor een studiebijeen komst bijeen bij H. Krabbe, Rietdijk in Zonnemaire. ZIERIKZEE - „Eigenlijk ligt het wel in het verlengde. Je Verkoopt ceintuurs en tassen, sieraden en andere accessoires en automatisch be geef je je dan op het terrein van de mode. Om die reden hebben we dan ook naast onze reeds bestaande boetiek op de Appelmarkt en nieuwe zaak geopend: Baloe mode" Dit zegt Lambert Pourquie, eigenaar van een lederen accessoire bedrijf enkele zaken in Zierikzee en Renesse. BURGH - Op 30 juli, 6 en 13 augustus worden in de kerk in Burgh concerten gegeven rond het historische Al bertus Gruyzenorgel. Donderdag 30 juli concerteert Paul Kieviet op orgel. Samen met Hans Villerius speelt hij quatre-mains. Op 6 augustus is het de beurt aan Bas de Vroone (orgel) en Marten Smeding (zang). Het slotcon- cert op 13 augustus wordt verzorgd door Geert Bierling (orgel-clavecimbel) en Diane Middelkoop (orgel-clave- cimbel). Alle concerten beginnen om 20.00 uur. Het kerkje aan de Burghse Ring in zonder worden gezien. Zo heeft deze Burgh mag in vele opzichten als bij- kerk als enige op Schouwen-Duive- Concerten rond het historische Albertus Gruyzenorgel in de kerk in Burgh.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3