Meer opbrengst uit Noordzee met verstandig vissen Golf, sport met brits imago maar van Hollandse oorsprong WATERSTANDEN Rommelmarkt Dreischor is voorbij Scheidings systeem zoet-zout 2 CORTINA D' AMPEZZO - Een groep van 25 mensen in een kabel baan in de Italiaanse plaats Cortina d' Ampezzo is aan de dood ontsnapt, toen een vliegtuigje met een vleugel de kabel van de baan raakte en door midden sneed. Zes mensen raakten bij het ongeluk licht gewond, zo heb ben autoriteiten ter plaatse meege deeld. Een automatische beveligheids- systeem bracht de kabelbaan onmid dellijk tot stilstand en hield het ge vaarte op zijn plaats, al is nog niet geheel duidelijk hoe dit mogelijk was. Vervolg van pagina 1. Om twee uur 's nachts gaan de eersten in de olie en dat gaat zo door tot 's morgens. Ja, er wordt gewerkt hoor. Af en toe gaan ze een uurtje naar bed maar dan 2ijn ze er weer. De hele dag door om rommel te verkopen en de zelfgemaakte levensmiddelen". Tbt die laatste groep horen horen ook de soep, advokaat, jam en cake die meestal al tevoren thuis wordt ge maakt. Men is hierbij gewend de grondstoffen niet te 'declareren' maar gratis voor het goede doel beschik baar te stellen. 5300 gulden Een rommelmarkt dus waarbij het overgrote deel van de dorpsbewoners is betrokken en waarbij het commer ciële aspect ver is te zoeken. Er blijkt ieder jaar weer een grote belangstel ling voor te bestaan bij het publiek. Afgelopen zaterdag, toen het evene ment Dreischor beheerste, was het druk tot om 16.15 uur de deuren wer den gesloten. ,,Als het zover is zijn we wel moe. Dan doen we deur op slot en laten alles liggen tot maandag. Dan gaan we opruimen". Natuurlijk wordt in het plaatselijke bankfileaal wel eerst de opbrengst geteld. Die be droeg dit jaar 5300 gulden. De pure winst voor veel vrijwilligersuren. Dat vrijwilligerswerk houdt niet op na het evenement. Zoals gezegd wordt er op maandagmorgen opge ruimd. Dat betekent in Dreischor sorteren want er wordt maar weinig weggegooid en dan nog selectief. „De kleding gaat naar het Leger des Heiïs, de oude lappen naar de auto handelaren en de stuiverromannet jes naar het oud papier. Maar het meeste van wat overblijft bewaren we voor het volgende evenement". Een selectie daarvan wordt op 15 augustus aanstaande opnieuw aan geboden via een kraam op de vlas- markt. „Want het gat in de begroting van de kerk is wel kleiner geworden door de rommelmarkten maai het is nog lang niet dicht". KREEKRAKSLÜIZEN - Maandag 3 augustus wordt het zout-zoet schei dingssysteem van de Kreekrakslui- zen in werking gesteld. Schepen die de sluis van zuid naar noord passeren moeten daarom rekening houden met een verlenging van de schuttijd met 5 a 10 minuten. Het zout-zoet scheidingssysteem in de Kreekraksluizen is nodig in ver band met het verschil in de water kwaliteit in het havenbekken van Antwerpen en die van het Zoommeer. Voorkomen moet worden dat het zou te water uit het Antwerpse havenbek ken zich vermengt met het zoete Zoommeer. Bij de aanleg van de Kreekraksluizen in 1976 is reeds re kening gehouden met de verdere af bouw van deze sluizen met een zout- zoet scheidingssysteem. Dit schei dingssysteem is nu opgeleverd. In middels is het zoutgehalte in het Zoommeer gedaald tot een zoutcon- centratie van ca. 3000 milligram per liter, uitgezonderd de diepere gedeel ten, zodat het systeem in werking kan worden gesteld. Tijdens de schutting van het Ant werpse Kanaal naar het Zommeer zal eerst het waterpeil in de schutkolk op hetzelfde niveau worden gebracht als op het Zoommeer. Deze zogenoemde nivellering is vrij snel bereikt. Bij ge lijkblijvend peil in de schutkolk wordt daarna pas het zoute water ver vangen door zoet water uit het Zoom meer, dit laatste duurt 5 a 10 minu ten. Bij de schutting van het Zoommeer naaT het Antwerpse Ka naal vindt deze uitwisseling niet plaats en zal de schuttijd niet veran deren. ZIERIKZEE - Een tiental jaren geleden was er in de Noordzee vrijwel geen haring- meer te vangen, hetgeen goed te merken was aan de prijzen voor de Hollandse Nieuwe in de haringstalletjes. Dit jaar is een goed haringjaar en ook de verwachtingen voor 1988 zijn zonder meer gunstig. Veel haringen van een goede kwaliteit. Voor schol, ka beljauw en vooral tong ziet de visvangst er echter somber uit. Dit voorziet visserijbio- loog dx-. R. Boddeke van het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek. Voor visserijbiologen is het niet ge makkelijk om te voorspellen of de visbevolking in de Noordzee constant blijft, dan wel toe- of afneemt. In te genstelling tot de biologen op het vas te land hebben deze deskundigen te maken met dieren die moeilijk zijn te opserveren, waarbij bovendien voort durend gejaagd wordt en die ook nog weinig honkvast zijn. Vissen ver plaatsen zich voortdurend en over vrij grote afstanden. Zo leven er tenminste drie haring populaties in de Noordzee die aange duid worden met de naam van hun geboorteplaats: Kanaalharing, En gelse walharing en haring van de Shetlandeilanden. Vanaf hun geboor teplaats volgen ze een bepaalde trek- route, om als volwassen haring weer in hun oorsprongsgebied terug te ke ren om daar te paaien en kuit te schieten. Tenminste, als de natuurlij ke vijanden en de vissers er voldoen de hebben overgelaten. Merkplaatje „We zijn jaren geleden daarover al veel aan de weet gekomen", zegt Bod deke „door vissen van een merk plaatje te voorzien, zoals vogels ook wel een merkringetje om hun poot krijgen. Vangen de vissers zo'n ge merkte vis, dan krijgen we die vis te rug met de gegevens over de vangst plaats. Hoewel de zee groot is, kregen we zo'n 20% van onze gemerkte vis sen terug, waardoor we een heel be trouwbaar beeld hebben gekregen over deze trekroutes". Elke vis draagt bovendien van na ture een biologisch geboortebewijs bij zich. Het zijn kleine kalkplaatjes in de kop, waarin onder de micro scoop jaarringen zijn te ontdekken. Totaalproduktie Om de rijkdom aan de verschillen de vissoorten in de Noordzee te bepa len is echter meer nodig dan het uit zetten en terugvangen van gemerkte vissen. Stelselmatig worden de vang sten van visserij schepen en de aan voer op de visveilingen bemonsterd en geanalyseerd op vangstsamenstel ling. Het Rijksinstituut voor Visse rijonderzoek beschikt over moderne onderzoeksschepen waarmee syste matisch biologische gegevens worden verzameld waaronder ook het aantal viseieren, vislarven en jonge onder maatse vis. Om heel precies aan de weet te komen hoe de visstand over de gehele Noordzee er op een bepaald moment voorstaat, organiseert dit in stituut in opdracht van de Internatio nale Raad voor Onderzoek van de Zee, jaarlijks totaalopnames, waar aan alle bij de noordzeevisserij be trokken landen deelnemen. Over hun bevolkingsstelling zijn de visserijbiologen van al die landen niet erg vrolijk gestemd, vooral niet wat de leeftijdsopbouw van de be langrijkste vissoorten aangaat. Om zeker te zijn van continuïteit in de visserij is het noodzakelijk dat elk jaar (men spreekt van jaarklassen) evenwichtig vertegenwoordigd is, opdat ook elk jaar voldoende vol wassen vissen zullen overblijven om voor de voortplanting te kunnen zor gen. „Wat we nu aan kabeljauw vangen is bijna uitsluitend jonge tot zeer jon ge vis. Het aantal volwassen kabel jauwen neemt voortdurend af". Uit recente onderzoekingen leidt dr. Bod deke af, dat slechts één keer in de tien jaar een jaarklas groot genoeg is om enige toename van volwassen, paairijpe kabeljauw te kunnen zor gen. Negen jaar afname en één jaar toename moet ernstige problemen in de voortplanting geen opleveren. Tong- De situatie van de leeftijdsopbouw in de tongstand is pog ernstiger. Be halve van de visserij heeft die ook nog van drie achtereenvolgende strenge winters te lijden gehad. En dan te bedenken dat driekwart van alle noordzeetong aan Nederlandse vissers is toebedeeld en dat tong een derde van de Nederlandse besom ming uitmaakt. Geconstateerd moet worden dat on danks quoteringen die de hoeveel heid te vangen vis moeten beperken, het verplicht stellen van het gebruik van netten met een voorgeschreven maaswijdte plus een visverbod in be paalde perioden in de kinderkamers van de vis, de stand van een aantal belangrijke vissoorten holland ach teruit gaat. De Noordzee heeft 'het vermogen grote hoeveelheden vis te produce ren. Het is één van de rijkste visgron den ter wereld. Wordt over de gehele wereld gemeten nauwelijks 1,7 kilo gram vis per hectare geproduceerd, voor de Noordzee ligt die produktie op 113 kilogram per hectare. Door de verrijking van het zeewater met voe dingsstoffen van de grote rivieren is de Noordzee na de Tweede Wereldoor log zelfs voedselrijker voor de vissen geworden. Sinds 1947 is het vangstpo- tentieel van bodemvis verdrievou digd tot 1200 miljoen ton per jaar. Grote schepen „Je zou verwachten dat de vissers zich in die jaren gevist zouden heb ben. Maar het tegendeel is het geval geweest", zo stelt Boddeke van het Ij- mij dense instituut. „Vergeten is dat de visstand een biologisch kapitaal is, dat we niet zoals in de landbouw kunstmatig kunnen vergroten, maar waarvan men alleen de aanwas, de rente, mag oogsten om het kapitaal niet aan te tasten. Er wordt momenteel steeds meer gevist met grote schepen die op hoge snelheid en met grote netten zo groot mogelijke vangsten proberen te be machtigen. Er wordt dag en nacht gevist, tach tig uur per week en met elke twee uur een trek. Voor die bemanning is die twee uur echt wel een miniumtijd om nog enigzins op verhaal te komen. Maar voor de ondermaatse vis die ge lijktijdig gevangen wordt, is dat let terlijk de doodsteek. Ze overleven die twee uur in volle vaart in een net niet. Ze worden.dood over boord ge zet. Daarmee wordt het biologische kapitaal momenteel zo zwaar aange tast dat de visserij steeds verder in het slop zal raken". De visserijbiologen zijn ervan overtuigd dat de vissers hun op brengsten zeker in geld uitgedrukt binnen enkele jaren zouden kunnen verdubbelen, als ze meer vrije tijd voor zichzelf zouden nemen en min der tijd voor vissen. Beter rekening houden met de visquota's en streng de hand houden aan gesloten visge- bieden en de vastgestelde maaswijd te zal niet meer voldoende zijn. Min der visuren en vooral niet langer vissen dan één uur per trek met min der motorvermogen, zou de visstand en de visserij weer kunnen doen opleven. Leeft oude traditie binnenkort op in Westerschouwen? ZIERIKZEE - Golf. Je spreekt het uit met een franse g. Wat omfloerst en vanuit de diepte van de keel wellicht om uitdrukking te geven aan het nobele karakter van de ze sport, die momenteel volop in de belangstelling staat. Wie golf zegt denkt tegelijkertijd aan uitgestrekte fris groene en naar dauw ruikende greens. Golf dat is het En geland rond theetijd, compleet met tea, sandwiches en cake. Niets is echter minder waar. De wortels van het mo derne golf liggen niet in good old England, maar in de Lage Landen, waar het lange tijd een volkssport was. Ook de oorsprong van het golfen zal menigeen verbaasd de wenbrau- wen doen fronsen. Voor het allereer ste begin moet men ongeveer 590 jaar teruggaan in de tijd, naar het begin van de late Middeleeuwen: de tijd van onversaagde ridders en solide kastelen. De tijd ook van vele twisten, waarbij het bloed vaak rij kelijk vloeide. Met een beetje fanta sie zou de moord op graaf Floris V kunnen gelden als het begin van deze sport, die overigens tot 1700 niet golf maar colf werd genoemd. Herdenking Uit de annalen valt op te maken dat de eerste partij colf eigenlijk bedoeld was als herinnering aan het radbra ken van de vriend van Floris V, Ge rard van Velsen. Eeuwenlang werd er steevast op tweede kerstdag een par tij colf rond zijn kasteel in Loenen aan de Vecht gespeeld gespeeld op een baan die circa 4,5 km lang was.. Twee viertallen probeerden het hou ten balletje zo dicht mogelijk bij de verschillende deuren die als holes fungeerden te brengen. Wie daar het beste in slaagde ontving een beloning in natura: een vat goudgeel gerstenat. Het colven beperkte zich niet die tweede kerstdag. In de middel- Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 29 juli 06.45 159 00.40 -158 18.50 152 12.40 -118 30 juli 07.25 156 01.15 -159 19.25 147 13.15 -119 29 juli 05.05 161 11.20 -109 17.25 150 23.50 -148 30 juli 05.40 158 11.50 -108 17.55 148 29 juli 07.05 170 00.40 -170 19.00 160 12.50 -128 30 juli 07.35 166 01.15 -169 19.15 157 13.25 -127 29 juli 06.55 181 00.45 -171 19.00 173 12.40 -133 30 juli 07.30 178 01.15 -171 19.35 169 13.20 -133 Doodtij: 5 augustus Actuele informatie over afwijkingcn:«01110-17056 eeuwen raakte jan en alleman onder de indruk van dit spel. Tot ongenoe gen van de middeleeuwse bestuur ders die het colfspel een aantasting van de openbare veiligheid in de ste den vonden. Wie een beetje op de hoogte is van het leven in een middel eeuwse stad weet dat het over en overvol was en dat de hygiënische toestanden er te wensen overlieten. Het acteren van de colfers leverden de andere poorters nogal wat ongemak. Het gebeurde namelijk nogal eens dat het gladde houten balletje van de rechte baan afweek en een medebur ger onaangenaam verraste tijdens zijn wandelingetje door de stad. Bo vendien werd niet alleen het balletje weggeslagen maar ging er door de mep ook een hoop vuil dat op staat lag mee de lucht in en sneuvelde er re gelmatig ruiten. Een stad als Zierik zee nam 1429 nam dan ook maatrege len om dergelijke gevaarlijke bezigheden te beteugelen. Het stads bestuur bepaalde namelijk dat nie mand op straat mocht colven met een stok die aan het uiteinde met lood of ijzer waren bedekt. Colfbanen Die gevaarlijke activiteiten pro beerden de middeleeuwse stads besturen dan ook buiten de stadspoorten te houden of zij reser veerden, zoals in Haarlem gebeurde een terrein waar de colvers naar har telust hun balletje konden meppen. Haarlem geniet dan ook de eer de eer ste openbare golfbaan (eind vijftien de eeuw) ter wereld te hebben ge kend. Volkssport Het colven was in de Middeleeuwen een populair tijdverdrijf voor Jan en alleman. Dat veranderde niet toen de houten ballen geleidelijk aan plaats moesten maken voor lederen ballen, omdat die wat koersvaster waren. Wie zo'n dure bal niet kon bekostigen bleef gewoon zijn houten bal gebrui ken. De populariteit steeg dermate dat er aan het einde van de Middel eeuwen zelfs een colfmakersgilde be stond, waarvan ballenmakers lid wa ren. Die ballenmakers verdienden in die jaren een dikke boterham, want de vraag naar ballen was onuitputte lijk. Er werden soms bestellingen van 40.000 ballen tegelijk gedaan. Tbl uit je winst. Na jarenlang een geliefd tijdver drijf van het sportieve deel der „na tie" te zijn geweest geraakt deze balsport rond 1700 in de vergetelheid. Colf was een buitenspel waarbij de speler best vuile, handen en kleren opliep. Voor de mensen uit de 18 e eeuw met hun liefde voor fluweel en zijde, frutsels en ruches was zo'n bui tenspel maar niets, die bleven liever opgedirkt in hun salon zitten. Wie echter het meppen van een bal letje niet kon laten zocht zijn heil in de herbergen waarvan een aantal een zogenaamde kolfbaan achter de ge lagkamer hadden. Zo hebben in het verleden ook kolfers in de Prins van Oranje in Goes letterlijk hun slag geslagen. De eerste kolfclub werd in 1730 in Utrecht opgericht en bestaat nog steeds. Dit kolven, waarbij de bal via een paal naar een bepaalde plaats wordt geslagen vond blijkbaar gretig aftrek bij de Nederlanders uit vroe ger eeuwen. Eind achttiende eeuw waren er maar liefst 350 kolfbanen in ons landje. Totdat in eerste helft van de 19 e eeuw het biljartspel in Neder land wordt geïntroduceerd. Tfegen dit nieuwe spel moet het kolfen het af leggen. Overzee Dat uit het oorspronkelijke colven uiteindelijk het moderne golfspel is gegroeid is te danken aan een aantal golfgezelsOhappen in Schotland en Engeland. Via de handelscontacten tussen Holland en Oost-Schotland kwamen de Schotten in aanraking met die oerhollandse colfspel. Deze clubs die royaal de term royal voor hun clubnaam plaatsen bestonden voornamelijk uit vrijmetselaars die na het savoureren van een rijkelijk diner een partijtje colf, dat zij golf noemden speelden om het ongemak van die culinaire overdaad teniet te doen: Dertien Die eigenwijze Schotten speelden het spel op de manier die zij juist ach ten. Van de oorspronkelijke regels van het colfspel bleef maar weinig overeind. Vooral niet toen de eerste dertien spelregels door een aantal le den van de Royal and Ancient Golf Club op papier werden gezet. Die der tien vormen ook nu nog de grondslag van de moderne golfsport. Retour Het geheel vernieuwde spel waaide aan het eind van de negentiende eeuw weer naar ons land over. In Den Haag waar de upper ten haar dagen doorbracht met pardrijden, bridgen, biljarten en roddelen vormde een aantal notabelen een clubje dat het door de Schotten gemoderniseerde spel hier introduceerde. Rond de eeuwwisseling werd de Haagsche Golf Club opgericht. In korte tijd ver scheen de ene na de andere golfclub ten tonele. Al blijft het, in tegenstel ling tot het colven een sport voor de bevoorrechte klassen, die de sleur van het jet set leven met een partijtje golf willen doorbreken. Imago Het imago dat golf een bij uitstek angelsaksiche sport is, waarbij in be schaafde ruit gestoken dames en he ren met hun caddies langzaam kuie rend hun weg zoeken over de uitgestrekte frisgroene greens, is dus niet correct. Golf is van origine puur hollands, eigenlijk ook een volksver maak. Ook het beeld dat deze sport slechts voor een kleine groep bevoor rechten is weggelegd wankelt door dat met name in de Randstad meer en meer openbare banen verschijnen. Hier kan men voor een redelijke prijs een aantal clubs huren en de links op gaan om een aantal holes te maken. Hier ontmoet je dan ook een door snee van de Nederlandse bevolking. Anders is het gesteld met de besloten clubs, waarvan je slechts lid kunt worden waneer je door een ander lid wordt voorgedragen en door een bal lotage commissie goed wordt bevon den. Hier is het nog steeds een onder onsje van het topje van Nederland. Nu voelt ook de gemeente Wester schouwen voor de aanleg van een baan. Een veelbesproken plan dat zo wel fervente aanhangers als tegen standers kent. Nu gedeputeerde sta ten van Zeeland zich echter achter het plan hebben geschaard is de kans dat deze voorziening er ook komt aanzienlijk groter geworden. Of ie dereen die dat wil er ook gebruik van kan maken is de vraag. Wanneer de Stichting Golf Schouwen-Duiveland immers vasthoudt aan de regel dat wie lid wil worden van deze golfclub verplicht is om een aandeel van een 2500,- te kopen. Een regeling die voor het exploiteren van het terrein noodzakelijk is meldt mevrouw J. Jaensch, woordvoerder van de stich ting. „We moeten een en ander met particuliere middelen financieren want subsidie krijgen we niet". Wie dat bedrag te hoog vindt behoeft niet verstoken te blijven van een partij golf, want het is voor de bezitters van een golfvaardigheidsbewijs altijd mogelijk om tegen een dagcontribu tie van een paar tientjes een balletje te slaan. BAGDAD - De Iraakse luchtafweer heeft een Syrisch vliegtuig neerge schoten nadat het in het luchtruim van het buurland Irak was doorge drongen. DAR ES SALAAM - De „Zuid-zuid Commissie" van niet-gebonden lan den, die is opgericht om de handel en samenwerking tussen ontwikke lingslanden te bevorderen, zal zich vestigen in Geneve, zo heft de woord voerder van de commissie, de voor malige president van Tanzania Julius Nyerere, meegedeeld. De keuze is op Geneve gevallen vanwege onder an dere „goede communicatieverbindin gen" die in deze stad bestaan. ZWOLLE - Door de economische politierechter mr. J. O. A M. van Aer- de is uitspraak gedaan inzake meer dan vijftig overschrijdingen van vangstquota door Urker vissers. Op 13 en 20 juli werden reeds een groot aantal van de in totaal 229 zaken be handeld. De zwaarste straf kwam voor rekening van de eigenaar van de Uk 171, de firma Romkes uit Urk, die maandag werd veroordeeld tot een boete van 2.000 gulden wegens het il legaal aan land brengen van 597 kilo schol. AMSTERDAM - Mag de gemeente Amsterdam de verbouwing van een kraakpand aan dc Prinsengracht stil leggen omdat in het pand houtrot, huiszwam, kelderzwam en bok torren zijn gesignaleerd? Over deze vraag moest de Amsterdamse rechtbank president J. van Staveren zich buigen tijdens een kort geding dat de bewo ners tegen de gemeente en de woning bouwvereniging Lieven de Key had den aangespannen. Juli Burgh-Haamstede De Burght. Expositie Jaap Reedijk. Tot eind augustus Zierikzee Huis van Nassau. Expositie kunst- en gebruiksvoorwerpen Afrika Indone sië, India en China. Van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur. Tot en met zaterdag 1 augustus Burgh-Haamstede Herv. kerk te Burgh. Expositie werk 14 Zeeuwse kunstenaars. Dagelijks van 10.00 tot 12.00 uur en 15.00 tot 17.00 uur. Van 11 juli tot en met 15 augustus Zierikzee Burgerweeshuis. Beeldenexpositie in romantische tuin. Regentenkamer met goudleer en klein antiek. Maan dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot 31 juli Burgh-Haamstede De Burght. Expositie glasschilderij en Jaap Reedijk. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, 14.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 22.00 uur. Tot 31 juli Butgh-Haamstede De Burght. Tentoonstelling bronzen beelden Marian van Puyvelde. Van 6 t/m 10 augustus Kerkwerve Christelijk Gereformeerde kerk. Speel week voor kinderen van vijf tot twaalf jaar. Van 9.30 tot 11.30 uur en 13.00 tot 15.00 uur. Tot en met 8 augustus Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Tentoonstelling werk van Waalko en Henriette Dinge- mans. Dagelijks van 10.00 tot 12.00 en 13.30 tot 17.30 uur. Zondags gesloten. Maandag 3 tot en met 16 augustus Zierikzee Galerie De Dikke Toren en galerie De Eenhoorn. Expositie Rijnhard Schre- gardus. Van 10 tot 14 augustus Kerkwerve Kinderspeel week Tot en met 15 augustus Zierikzee Bibliotheek de Stolpe. Expositie Oosterscheldewerken. Tijdens ope ningsuren van bibiotheek. Augustus Burgh-Haamstede De Burght. Expositie schilderijen en aquarellen van Addy van de Vlugt. Iedere dinsdagmiddag, woensdagmiddag en woensdagavond tot fen met 2 september Renesse Vanaf VVV-kantoor. Fiets- en wandel- puzzeltochten. Vertrek tussen 14.00 en 14.30 uur en 19.00 en 19.30 uur. Dinsdag 28 juli Zierikzee Door de hele binnenstad. Tberisten- dag. Gevarieerde braderie-activitei ten. Van 10.00 tot 17.00 uur. Lutherse kerk. Derde concert in serie Tberistendagen. 13.00 uur. Burgh Braderie van plaatselijke midden standsvereniging. Scharendijke Hervormd Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Dreischor Platteweg 1. Veldbijeenkomst akker- bouwvoorlichting. Aanvang 9.30 uur. Woensdag 29 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Open kerkdag. 13.00 tot 17.00 uur. Burgh-Haamstede Hervormde kerk. Dia-vertoning De banken zijn hard. Aanvang 20.00 uur. Renesse Ned. Herv. kerk. Musiconfetti door Ad de Joode op orgel en piano en Kees Alers, dwarsfluit. 20.00 uur. Scharendijke Hervormde kerk. Zangavond. 20.00 uur. Brouwershaven Botenloodsen Gebr. Van Ast, Delings- dijk. Tberisten recreatie tafeltennis- evenement voor iedereen. Van 10.00 tot 17.00 uur. Donderdag 30 juli Zierikzee Onder de Beuze. Openluchtschaken. 19.00-21.00 uur. Burgh Nederlands Hervormde kerk. Orgel concert. 20.00 uur. Haamstede Braderie van plaatselijke midden standsvereniging. Renesse Hogezoom. Amusementpodium pro gramma. Van 20.00 tot 23.00 uur. Scharendijke Hervormd Verenigingsgebouw. Kin derfilm. 16.00 uur. De Putmeet. Hongaarse volksdans groep Sarvar met orkest Regos. 19.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 2