Bestuur hoopt dierenasiel open te kunnen houden via hogere subsidie gemeenten 'Alles wordt tevoren afgewassen omdat het zo vuil en kleverig is' NCVB-secretaresse wint unieke prijs voor afdeling Westhoek deurloo mode yftk WELCOME ON BOARD DE ZIERIKZEESCHE COURANT PAUL SHARK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Golf RP 5 Zoetwater Lopen Golf is van origine een Nederlandse 'vinding' De rijkspolitie te water eens uitvoerig belicht in .De tegenstanders van het zoete water blijven Co den Boer wandelt graag maar verantwoord, met een rijke historie. Een verhaal. (Pag. 2). de krant. Een onzer verslaggevers is aan boord aandacht vragen voor hun visie op de discus- De Vierdaagse van Nijmegen heeft hij uitgelo- gegaan. (Pag. 4). sie. (Pag. 6). pen. (Pag. 7) DINSDAG 28 JULI 1987 143ste jaargang Nr. 24173 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De maker van het werk is heengegaan, doch zijn werk blijft altijd bestaan. Ovidius Asselbergs: Eerst willen we de financiële problematiek precies weten ZIERIKZEE - Bij de stichting Dierenasyl Schouwen- Duiveland wordt momenteel druk gecijferd. Men is pre cies aan het berekenen wat een vergoeding plus bijbeho rende sociale lasten kost voor het in dienst nemen van een vaste part-time medewerker of medewerkster. Tege lijkertijd heeft men in verschillende regionale bladen een advertentie geplaatst waarin men daadwerkelijk een gediplomeerd asielbeheerder(ster) of iemand die voor dat diploma studeert oproept om te solliciteren. Achter salaris staat 'nader overeen te komen'. Zoals be kend heeft de beheerster die tot nu in het asiel werkte zich terug getrokken omdat de vergoeding die aan haar kon worden betaald volstrekt onvoldoende bleek om het werk in het dierenasiel te kunnen blijven doen. Als een van de redenen van deze po sitieve activiteiten noemt de voorzit ter van het bestuur van het asiel H. E. S. Sinck het overleg dat hij voerde met de burgemeester van Zierikzee mr J. J. P. M. Asselbergs. ,,We zijn op timistisch gestemd over de mogelijk heid dat de gemeente de huidige sub sidie voor de instandhouding van het asiel wat zou willen optrekken zodat we een beheerder kunnen betalen''. Sinck uit de verwachting dat een der gelijk (onmisbaar) personeelslid het asiel ongeveer 40.000 gulden per jaar aan totale lasten zou kosten. „Maar we moeten alles nog definitief uitre kenen". Zodra dat is gebeurd zal de stich ting dierenasiel de gemeente Zierik zee de preciese cijfers voorleggen zo dat het college van b en w zich een beeld kan vormen en een voorstel kan doen aan de gemeenteraad. Sinck verwacht de cijfers begin augustus gereed te hebben. Het ligt in de be doeling van het bestuur van het asiel om ook de overige vijf gemeenten op het eiland te benaderen met de finan ciële problematiek. ,,We hebben een subsidieverhoging nodig van alle ge meenten anders kan het niet". Sinck is optimistisch gestemd. „Elke ge meente is verplicht een opvangmoge- lijkheid voor zwerfdieren te creeëren. We hopen dat zij begrip hebben voor onze problemen". De burgemeester van Zierikzee mr Asselbergs vertelt desgevraagd nog al verbouwereerd te zijn geweest toen het bestuur van de stichting en kele we' -leden met de medede ling kwam dat het asiel mogelijk ge sloten zou moeten worden doordat er onvoldoende geld was om een be heerder te betalen. „Het is niet juist om de gemeenten op die manier voor het blok te zetten. Wij hadden eerder op de hoogte gesteld moeten worden van de financiële problematiek. Dat is nooit gebeurd". De burgemeester vertelde dat hij het asielbestuur dringend heeft verzocht de financiële gegevens alsnog aan de gemeente voor te leggen. „Aan de hand van die gegevens wordt door de commissie een advies uitgebracht". Asselbergs kon op dit moment nog niets zeggen over een mogelijke financiële ruimte bij de ge meente waaruit de subsidieverhoging zou kunnen worden betaald. Hij toonde zich tevreden dat ondanks de problemen bij het dierenasiel in elk geval de inzamelfunctie voor zwerf dieren ook in de afgelopen weken kon doorgaan. Tussen het opruimen door even op de foto voor de krant. De werkzaamheden voor en na een rommelmarkt DREISCHOR - Rommel. Gebruikte potten, pannen, boeken, kleding', matrassen, lampen en speelgoed. De een is blij als het na een telefoontje wordt opgehaald en de ander schaft het voor een luttel bedrag en met plezier aan als zijnde een 'koopje'. Tus sen dit vraag en aanbod ligt het fenomeen rommelmarkt. Een evenement dat in dit zo merseizoen bijna wekelijks in een of andere plaats op het eiland plaats vindt. Vaak als onderdeel of als aanvulling van andere attracties. In plaats van een verslag over het verloop van een markt en de opbrengst ervan deze keer een kijkje achter de schermen van de rommelmarkt die in Dreischor jaarlijks door een grote groep vrijwilligers wordt georganiseerd ten bate van het onderhoud van het kerkgebouw en het orgel van de Nederlandse Hervormde kerk in het ringdorp. Burgemeester Asselbergs: We kun nen pas over een mogelijke subsidie- verhoging praten als het dierenasiel de precise financiële gegevens over legt. Uit de manier waarop de voorberei dingen voor de rommelmarkt plaats vinden en de grote hoeveelheid vrij willigers die erbij zijn betrokken blijkt dat men in Dreischor niet over een nacht ijs gaat. Wanneer op de dag van het evenement de deuren van de Cebeco-loods aan de Bogerdweg wor den geopend om de grote groep wach tende kooplustigen binnen te laten zullen deze laatsten er waarschijnlijk niet bij stil staan dat er vele weken dag- en zelfs nachtwerk aan vooraf gingen om alles te presenteren zoals dat in Dreischor gebeurt. Met elkaar Sinds de rommelmarkt in de zeven tiger jaren voor het eerst van de grond kwam vanwege een tekort in de kas van de Nederlands Hervormde Kerk is hij uitgegroeid tot een jaar lijks evenement waarvan de op brengst weliswaar nog steeds voor hetzelfde doel is, maar waaraan nu vele dorpsbewoners, kerks of niet, eendrachtig en met plezier aan mee werken omdat het 'zo gezellig' is. „Het is enig om te doen. We leven er het hele jaar naar toe. Dat komt denk ik omdat we in een groep met elkaar bezig zijn", vertelt mevrouw M. J. de Zanger. De heer J. L. Overbeeke ver zekert zelfs bij de planning van zijn vakantie rekening te houden met het evenement. Zij zijn diaken en kerke lijk ontvanger van de Nederlands Hervormde kerk en vormen samen met kerkvoogd F. Roggeband en de echtgenote van de president kerkvoogd D. P. Bodbijl-Van den Bos enkele van de vele vrijwilligers die het evenement mogelijk maakten. Elkaar aanvullend en vol enthou siasme vertellen ze hoe een en ander wordt georganiseerd. Hoewel het zwaartepunt van de voorbereidende werkzaamheden natuurlijk in de we ken voor het evenement ligt blijkt het moeilijk om een duidelijk begin aan te geven. „De werkzaamheden lopen eigenlijk een heel jaar door. Dan heeft de ene en dan de andere weer iets dat moet worden opgehaald voor de rommelmarkt. Ja, ze kunnen ons het hele jaar door hellen. En dat gebeurt ook. Niet alleen vanuit Drei schor hoor. Ook uit de andere plaat sen van het eiland en bejaardenhui zen. Inboedels. Daar zitten vaak hele mooie dingen bij". Deze aanvoerlijn van goederen wordt via een trans portbusje bediend door de heren Roggeband en Bodbijl. In Dreischor is dat slechts het (niet onbelangrijke) begin. Uiteraard wor den de goederen een poos opgeslagen. Enkele weken voor de rommelmarkt komen echter de tientallen vrijwil ligsters in de weer om al die artikelen af te wassen. „Ja, dat doen we altijd. Die spullen liggen soms vele maan den opgeslagen en dan worden ze vuil en kleverig. Het verkoopt ook veel beter als alles er een beetje fris uit ziet". Deze afwasdiénst, waarmee on geveer drie weken lang dagelijks elke middag ongeveer vijf mensen bezig zijn, blijkt geen corvee maar een ple zier. „Het is echt een lolletje. Je komt van alles tegen. Doosjes snoep waar in speldjes blijken te zitten en blik ken bussen waar de koffie en thee nog in zit. Ja die koffie en thee gooien we natuurlijk weg. Het gebeurt vaak dat we dingen tegenkomen waarvan we niet snappen waar het voor dient. Bijvoorbeeld dat plastic handvat met een ijzeren pin in. We dachten dat het misschien was om een vlaggestok in te zetten maar later bleek het een standaard voor een hengel te zijn. Er zijn waardevolle dingen bij en spul len die niets waard zijn" In elkaar schuiven Na het afwassen wordt het overgro te deel van het rommelmarktassorti ment geprijsd. En daarna wordt alles zorgvuldig uitgestald in de loods van Cebeco waar het evenement plaats vindt. „Het afwassen is een lolletje maar het klaarzetten van de standjes ook. Steeds weer blijken we de spul len meer en meer in elkaar te moeten schuiven om alles een plekje te kun nen geven". Al in het vroege voorjaar worden er heel wat bezoekjes afgelegd en te lefoontjes gevoerd die direct met het evenement te maken hebben. Me vrouw de Zanger: „Ik heb een heel lijstje met namen van mensen waar van ik weet dat ze wel willen meehel pen. Maar ik moet het natuurlijk wel even vragen en regelen". Bij het leg gen van die contacten wordt gelijk een bijdrage gevraagd voor de le- vensmiddelenmand. De hoofdprijs van een loterij waarvoor de lootjes zorgvuldig en met de hand worden geschreven. Want het is niet uitsluitend rom melmarkt in de Cebeco-loods in Drei schor. Het evenement omvat ook an dere spelletjes zoals het raden van de naam van een (zelfgemaakte) pop, de inhoud van een pot bruine bonen en een enveloppenloterij. Verder is er Met dertig vrouwen gratis op stap BURGH-HAAMSTEDE - Mevrouw D. C. Koster-Schiewold uit Burgh-Haamstede heeft een hoofdprijs gewonnen. Niet zomaar een prijs, want zij kan samen met nog 30 leden van de Burgh-Haamsteedse NCVB-afdeling een dagje naar Den Haag op kosten van het Nationaal Bureau voor Toerisme. Waarom? Omdat het NBT van mening is, dat zij het beste gestalte heeft gegeven aan de prijsvraag, die enige maanden geleden is uitgeschreven. thema 'het koninklijk huis' verwerk te. En kortgeleden viel er bij haar een brief in de bus van het NBT. waarin verkondigd werd, dat de hoofdprijs haar ten deel was gevallen: met der tig personen gebruik maken van de in het gedicht gekozen dagtocht. „Uit Uw beschrijving sprak cn- In het begin van dit jaar verscheen er een Dagtochtengids, die aan aller lei verenigingen werd toegestuurd, die met enige regelmaat op stap gaan. Dus ook de secretaresse van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond in Burgh-Haamstede kreeg de gids in de bus. Buiten medeweten van de overi ge leden gaf zij gehoor aan de oproep van het NBT om in ongeveer dertig zinnen aan te geven welke dagtocht zij het meest geschikt vond voor de afdeling. Mevrouw Koster koos voor de dag tocht met een koninklijk tintje 'In de voetsporen van Oranje'. Ze maakte een gedicht, waarin zij het actuele thousiasmc voor zo'n grocpstocht in eigen land, terwijl U ook Uw keuze op een leuke manier wist te motive ren", luidt het in de brief van het NBT. Nu, aan enthousiasme ont breekt het de dichtster niet. Eerder ging de NCVB-afdeling naar de ko ninklijke tuinen in Brussel. De groep was zo onder de indruk, dat de secre taresse prompt een dankbriefje stuurde naar het koninklijk paar van België. Tijdens de laatste bestuursvergade ring van de NCVB-afdeling las me vrouw Koster de brief voor en de ove rige bestuursleden reageerden ver baasd. „Er kunnen maar dertig per sonen mee, terwijl we 54 leden heb ben. Dus dat wordt een loting. Ik heb zelf als enige voorwaarde gesteld, dat de bestuursleden allemaal mee moe ten. want die zijn het hele jaar in touw", aldus de winnares, die meldt dat officieel nog geen leden op de hoogte zijn gesteld. „Die lezen het in de Nieuwsbode als eerste". Nu dan, de reis is in prin- vcrvolg pagina 3 Advertentie nu is de nieuwe najaarscollectie reeds binnen! een grabbelton en sjoelen voor de kinderen. En natuurlijk niet te verge ten de oliebollen die in wijde omtrek beroemd zijn geworden. Dit jaar wer den er niet minder dan 1600 gebak ken. „En allemaal voor elf uur ver kocht. We hadden er nog tekortHet beslag wordt volgens beproefd recept elk jaar door dezelfde ménsen ge maakt. „Daar beginnen ze de avond tevoren mee om ongeveer half twaalf. vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WA> mr pe Bitr Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Bewolking Via Schotland arriveert een lage drukgebied, dat verder dc Noordzee opgaat. Dat bezorgt ons dikke bewol king met regen. De wind is zuidwest 3 tot 5 en draait in de avond naar noordwest. De minimumtempera tuur de komende nacht bedraagt 14 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 1 aug.: Donderdag: Wisselend bewolk Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordwest 4 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: noordwest 4 Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.tcmp.: 14 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 29 juli Zon op 05.55, onder 21.37 Maan op 09.35, onder 23.03 30 juli Zon op 05.57, onder 21.35 Maan op 10.48, onder 23.13 Eerste Kwartier: 2 augustus (21.24) Temperatuur kustwater: 17 graden HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ten opzichte van van daag vertoont het weer morgen weer een lichte inzinking. Vannacht cn morgenochtend zijn er eerst nog op klaringen, overdag neemt de bewol king al vrij snel vanuit het westen toe en later op de dag gaat het daaruit re genen. De minimumtemperatuur ligt vannacht rond 12 graden, morgenmi- dag wordt het ongeveer 18 graden. Dc wind is matig en draait in de loop van de dag van west naar zuidwest. Dc tijdelijke weersverbetering heeft te maken met een depressie die morgen avond en -nacht over de zuidelijke Noordzee en ons land naar het oosten trekt. De regenkansen zijn daarom ook donderdag nog vrij groot. Daar na krijgen we te maken met een dro ger weertype waarbij de temperatuur geleidelijk iets stijgt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1