Dammen op de Goede prestaties eilandelijke deelnemers conours hippique Feyenoord-Schouwen-Duiveland trekt 1800 voetballiefhebbers Grillige erelijst winnaar Fignon Dammen op de Dam NIEUWSBODE Outsider Nico Schouten dwingt ieders respect af Rijwiel- vierdaagse noteert 30.000ste deelnemer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 juli 1987 Nr. 24170 Een kijkje in de dug-out van de Rotterdamse ploeg. In het midden trainer Rinus Israel. Elftal Schouwen redt de eer: 11-1 BRUINISSE - Wellicht geen hoogstaand voetbal, maar wel veel gezelligheid in Bruinisse bij de sportieve ont moeting tussen het Feyenoord-elftal en de Schouwen- Duiveland selektie. Ondanks het feit dat het Schouwse elftal er alles aan deed kon men niet verhinderen dat de Rotterdammers riant zegevierden: 11-1. Maar met dat ene doelpunt van Zierikzeeënaar Wim Overweel was wel de eer gered. Het gebeuren op de Bruse sportvelden trok naar schatting 1800 toeschouwers. Tijdens Dikke Torentournooi ZIERIKZEE - Het leven van de leden van de wedstrijd- commisie van het Dikke Toren Tennistournooi gaat over gravel maar beslist niet over rozen. Werden de organisa toren van dit tennistournooi, dat deze week voor het vierde achtereenvolgende jaar op de banen van de ten nisvereniging Zierikzee wordt afgewerkt tijdens de eer ste dag „getracteerd op een flinke portie regen, de twee de dag had ook zo zijn surprise zij het een wel erg onaangename in petto. Wie niet beter wist zou denken dat men in Bruinisse nog een extra dagje vastgeplakt had aan de goed bezochte visserijdagen. Want het was druk in Bru. Heel druk. Wie zich met de auto naar de oude vissersplaats had bege ven was wellicht nog meer tijd kwijt met het zoeken naar een' geschikt par keerplaats je als met de reis naar Bru. Wie te langen leste, wellicht met een zucht van verlichting, het autoportier achter zich dicht kon slaan was verze kerd van gezelligheid. De aftrap werd verricht door de Miss Visserij- dagen 1987, de 19-jarige Mariska Lems. Bijgestaan door sportwethou der C. J. van Liere. Commentaar 'De beste stuurlui staan aan wal'. Dit aloude spreekwoord ging zeker op tijdens de wedstrijd Feyenoord- Schouwen-Duiveland. Langs de lijn lopend kon men al dan niet deskundi ge commentaren op wat er in het veld gebeurde opvangen. „Als hij die bal nou af had gespeeld hé, dan had die aanval best gevaarlijk kunnen wor den", aldus een van de toeschouwers tijdens een aanval van het Schouwse elftal op het domein van keeper Joop Hiele. Al vrij snel in de wedstrijd viel het eerste doelpunt in het voordeel De slechte weersomstandigheden maakten het er niet beter op, toch sprong Christine Simonse met Layla (de Schouwse Ruiters) in de M-klasse een foutloos parcours, hetgeen haar een derde plaats opleverde. In de dressuur Ll-pony's was de (ex-equo) tweede plaats voor Janet van der Wekken met Hassan (Schouwse Rui ters). Ze kreeg op de startcoupon 122 punten toegewezen. In de L2-pony- klas behaalde Christine Simonse 112 punten en Sonja de Feiter met Melcha (Schouwse Ruiters) 105 punten. In de Z-dressuur klasse noteerde Marjan Jumelet met Romeo (Bru) 121 punten, waarmee ze eerste werd. Met zes punten achterstand volgde Arian- ne Hanse met Liza als tweede. In de pony selectiewedstrijden kreeg heer send kampioene Z-springen Arianne Hanse vijftien fouten te verwerken. Nog niet funest omdat het slechte re sultaat mag worden afgetrokken van de totaalscore op de Zeeuwse kam pioenschappen op 15 augustus. De SchouwseRuiters-amazone weet wat haar te doen stabt. Deze eerste selectiewedstrijd lever de winst op voor Maya Beun met Ronnie Mayor van Oranjezon (drie fouten). Favoriete Sandy den Extcr met Sapai van Noord-Beveland kwam op de tweede plaats met vier fouten. Bij de dressuurselectie was er een derde plaats voor Marjan Ju melet, die Sandy den Extcr én Simo- ne Stahlie met Maby voor moest la- van Feyenoord. Nog voor de rust wist de eilandelijke selektie echter de eer te redden door Hiele middels 'een strakke' te passeren. De einduitslag werd 11-1. In het voordeel van de Rot terdammers. Het was warm in Bruinisse. De bierstands deden dientegevolge goe de zaken. Een jongeman met een snel le zonnebril, biertje in de hand, schudt meewarig zijn hoofd als Feye noord een vergeefse poging doet de score te vegroten. „Jongens, jongens, daar hadden jullie toch wel wat meer van kunnen maken", luidt het, in on vervalst Rotterdams uitgesproken commentaar. Een klein meisje, wat door haar voetballievende vader aan de hand wordt meegevoerd, wil weten hoe het nou allemaal zit. „Speelt Feyenoord nou thuis?". Een bont gezelschap op het Bruse sportveld. Niet alleen Bru- enaars, maar ook een hoop Feye- noord-aanhangers. Speciaal voor.de gelegenheid naar Bru gekomen om hun favoriete ploeg over de Schouwse selektie te zien zegevieren. Alhoewel de mannen de overhand hebben is ook het 'zwakke' geslacht goed verte ten gaan. Arianne Hanse volgde hier op de vijfde stek. Bij de paarden waren er twee ama zones van de Schouwse Ruiters, die prima presteerden. Arianne Hanse met Vital scoorde 125 punten en ver overde daarmee de tweede prijs. genwoordigd onder het publiek. Te oordelen naar het gejuich bij een Schouwse aanval op het doel van Joop Hiele vergeleken met de aan moedigingen bij een poging van de Feyenoordspitsen om de Schouwse doelverdediger in het stof te doen bij ten overtreft het aantal eilanders het aantal Rotterdammers. Volgeparkeerd Het anders zo rustige vissersdorp staat volgeparkeerd. Vooral' in de on- middelijke nabijheid van het sport veld is elk mogelijk en onmogelijk plekje bezet door blik. Een respecta bel aantal automobielen met Feye noord-vlaggetjes aan de binnenspie gel, maar ook veel auto's van eilande lijke voetbalfans. Omwonenden zien het met gemengde gevoelens aan. „Het is te hopen dat hét vanavond een beetje rustig blijft, want een paar jaar geleden was het een zootje", al dus een van de omwonenden. Een van de controleurs bij de in gang van het sportveld beaamt de op merking. „Drie jaar geleden was het hier echt een gekkenhuis. Toen waren er 2800 toeschouwers. Nu zijn dat er zo'n 1800. Maar dat is nog veel". Na vraag bij de politie leert dat de avond in Bruinisse zonder noemenswaardi ge incidenten is verlopen. ROME - De Marokkaanse atleet Said Aouita heeft tijdens Grand Prix- wedstrijden in Rome het wereldre cord op de 5000 meter verbeterd. Aouita bleef ruim een seconde onder de dertien minuten grens: 12 minuten en 58,36 seconden. Het oude record stond sinds juli vorig jaar al op zijn naam met 13.00,40 minuten. Door dit resultaat mag Arianne uit komen in de M-dressuurklasse, maar ze geeft vooralsnog de voorkeur aan de L2-klasse. Ook Ingrid Krabbe-Fierens met haar paard Edith toonde aan op dit moment goed in vorm te zijn ondanks wat mindere training wegens de drukke werkzaamheden van Ingrid op het bedrijf van haar man. Wist ze vorige week in Bruinisse ook al te scoren, dit keer gaf de tweede prijs met 123 punten haar zelfs recht op promotie naar de L2-klasse. Dochter Corrie Krabbe met Verdien 'verdien de' heel wat minder puten dan haar moeder. Ze reikte tot 104 punten en dat is niet veel. DEN HAAG - Minister Nijpels (mi lieu) is zeer verontrust over de toena me van de produktie van chloorfluoi- methaan in Europa. In tien jaar tijd is de produktie in de EG opgelopen van 350.000 ton tot 400.000 ton per jaar, terwijl juist in Europees ver band was afgesproken de produktie met dertig procent te verminderen. Dat antwoordt minister Nijpels op vragen van PvdA-kamerlid Veld hoen. Die onaangename verrassing be stond uit het wegvallen van een lid van de wedstrijdleiding. Tijdens een partij werd deze onwel en moest ter observatie naar het ziekenhuis. In tegenstelling tot de eerste dag toen veel deelnemers aan het tour- nooi door de enorme stortbuien niet op de baan konden begon de tweede dag met een fris briesje, een strak blauwe hemel en een zonnetje. Kort om ideaal tennisweer, dat diverse spelers en speelsters inspireerde tot het leveren van verrassende presta ties. Outsider De in Zierikzee onbekende Nico Schouten zorgde in het heren en kelspel C voor een verrassing door E. de Kok in twee sets (6-4, 6-4) te ver slaan. Diezelfde Schouten deed nog een tweede keer van zich spreken LA PLAGNE - Laurent Fignon behaalde zijn twee de overwinning in de tou retappe in La Plagne in ge heel andere omstandighe den dan zijn eerste in 1984. Drie jaar geleden legde hij alle renners zijn wil op, liet hij rustig een kopgroep vertrekken en raasde hij tenslotte langs iedereen om onbedreigd te winnen. In La Plagne 1987 had Fignon, in tussen gedegradeerd van kapitein tot luitenant, een vroege ontsnapping nodig om met voldoende voorsprong aan de sprint tegen zijn Spaanse me devluchter Anselmo Fuerte te begin nen. De ex-tourster had alle geluk, dat Fuerte de sprint met een verkeer de versnelling aanging, anders was Fignons moeite nog tevergeefs ge weest. Op La Plagne kreeg Laurent Fig non zijn troostprijs. De Parijzenaar startte in deze Tbur als een van de voornaamste kanshebbers. Een do- pingaffaire aan de vooravond van de start in Berlijn knakte zijn moreel. Fignon leefde zich als snel in de rol van helper voor Charly Mottet in. Hij onderscheidde zich als zodanig in de Pyreneeën en een reeks vlakke etap pes. Na de geboorte van zijn zoon Je remy, afgelopen zaterdag, en het ver lies van de gele trui door Mottet, kreeg Laurent Fignon weer moraal voor persoonlijke sucessen. Hij pro beerde het de eerste keer op weg naar L'Alpe-d'Huez. Daar bleek de Span jaard Federico Echave te ver weg. Op weg naar La Plagne leverde zijn twee de poging wel succes op. Laurent Fignon, bijna 28, werd in 1982 beroepsrenner. In 1983 en 1984 won hij de rond van Frankrijk. Bij zijn tweede tourzege won hij, op en na, alle bergetappes met aankomst op hoogte. Dat jaar leek hij alles te kunnen. Een half jaar later bleken twee operaties aan zijn hielen nood zakelijk. Sindsdien is Laurent Fig non nooit meer de kampioen van 1984 geworden. Zijn erelijst is: 1982: 5 zeges, waar bij criterium international, 15e giro d'Italia. 1983: 14 zeges, waarbij Tour de France, 7e Vuelta d'Espagna. 1984: 14 zeges, waarbij Tbur de France, 2e giro d'Italia. 1985: 4 zeges, waarbij ronde Sicilië. 1986: 5 zeges, waarbij EMMEN - In Emmen is de 30.000ste deelnemer aan de Drentse Rijwiel- vierdaagse ingescherevn. Het is de 37-jarige mevrouw M. G. Kuipers uit Emmen, die samen met haar 12-jarig zoontje voor de eerste keer boekte voor de veertig kilometer-route. Vo rig jaar deden ruim 28.000 wielrij ders aan de vierdaagse mee. De 22ste Drentse Rijwielvierdaag- se wordt van 28 tot en met 31 juli ver reden. Behalve vanuit Assen en Hoo- geveen kunnen deelnemers dit jaar voor het eerst ook in Meppel starten. Zowel Meppel als Assen zijn inmid dels volgeboekt. door samen met C. Roda het ge plaatste duo G. van Splunder en A. Verspeek flinke tegenstand te geven. Van Splunder/Verspeek wonnen wel iswaar de partij met 4-6, 6-3, 6-2 tegen dit gelegenheidskoppel, dat elkaar vlak voor de wedstrijd voor het eerst ontmoette, maar hadden daarvoor wel drie sets nodig. Samen met J. de Vlieger betrad Schouten voor de der de maal de gravelarena in de partij tegen H. Bouma en P. Vreeke. De Vlieger en Schouten versloegen dit tweetal in drie sets (0-6, 6-1, 6-3). In het dames enkelspel C. moest R. Speelman het na een verbeten strijd afleggen tegen de D kampioene van '85 T. Peeman. Deze won de partij met 7-6, 3-6, 7-6. Clubgenoot M. de Vlieger moest in het heren C enkelspel zijn meerdere erkennen in J. Verschuure. Deze liet er met 6-0, 6-0 geen twijfel over bestaan wie van de twee momen teel het sterkst speelt. In het heren enkel D. had J. Kievit jr niet al te veel Waalse Pijl. 1987: 5 zeges, vijfde en ze vende etappe Parijs-Nice, negentien de etappe Vuelta, derde etappe ronde van Luxemburg, 21e etappa Ronde Het nationale Rabobank-toernooi Dammen op de Dam bestaat uit een sneldamwedstrijd voor zo'n 200 deel nemers en een simultaanpartij, waar in doorlopend twintig deelnemers het opnemen tegen een bekende Ne derlandse dammer. Het sneldamtoer- nooi heeft zeven klassen voor groot meesters, meesters, meesteressen en huisdammers. Daarnaast wordt dit jaar voor het eerst een aparte pupil- lengroep ingevoerd. In iedere klasse worden vanaf 11.00 uur zeven partijen gespeeld van elk 20 minuten. De belangstelling voor dit jaarlijk se dam-evenement bij KNDB-leden is ook nu weer erg groot. Net als in voorgaande jaren hebben al veel le den, waaronder een aantal topdam- mers, zich voor het sneldamtoernooi aangemeld. De zogenaamde huisdammers kun nen zich tot 15 augustus voor dit on derdeel opgeven bij iedere Rabobank in Amsterdam en directe omgeving. In de kantoren zijn vanaf medio juli de inschrijfformulieren verkrijg baar. De Russische ex-wereldkampioen Iser Koeperman zal vanaf 12.00 uur moeite met de 13-jarige M. Bij de Vaa- te. Twee sets (6-2, 6-3) had Verschuure nodig om de dit seizoen overtuigend presterende Bij de Vaate jr. uit te schakelen. In diezelfde categorie ver sperde F. Schubert de geplaatste spe ler D. Droppert met 6-2, 6-4 de weg tot de derde ronde. R. de Looff had wei nig moeite met jA Winkels. Deze par tij werd doof ygNLooff met 6-0, 6-1 overtuigend idjÉSm voordeel beslist. Ook de „god^Kdies" doen nog vol op mee in de SlHfd. Zo wist R. J. Po- thaar C. Zuidvijp? met 6-1, 4-6, 6-1 de doorgang tot dtSjp/olgende ronde te versperren. Eeftftprnerkeliike rol was weggelegd voöi^de 46-jarige L. van Geer. Deze klopte in de categorie he ren enkel C de circa twintig jaar jon gere A. Goedegebuure met 6-3, 3-6, 6- 3. Ook in het dubbel werd een aam al partijen afgewerkt. Zo wist het kop pel P. Coppoolse en M. de Vlieger in de c categorie met 6-1, 6-7, 6-2 te win nen van J. Ensing/C. Schooneman. In diezelfde klasse wonnen H. Minnaar en E. Pols na een spannende strijd met 6-1, 7-6 van het duo R. vd. Vrie en A. El Khatabbi. Gewaagd De deelnemers bleken in een aantal partijen elkaar nauwelijks iets in kracht te ontlopen. De vele drieset ters en de soms slopende marathon- wedstrijden doen een aanslag op het strakke wedstrijdschema. Een lang durige aangelegenheid was de wat statische partij tussen D. van den Heuvel en D. Bakker (heren C). Met 6- 1, 5-7 en 6-2 wist Van den Heuvel de partij na heel wat lange rally's in zijn voordeel te beslissen. Eveneens een tijdrovende aangelegenheid was ook partij tussen L. van Geer en H. J. Goedegebuure. Na ruim twee uur zwoegen en ploeteren kwam Van Geer met 6-3, 3-6, 6-3 als uiteindelijke winnaar uit de bus. van Frankrijl^fcSege in Grote Prijs Wallonië afgenoïJhn wegens doping. 3e Parijs-Nice, 3e ronde van Spanje, 2e ronde van Luxemburg. de simultaanwedstrijd spelen, waar in hij het tegen twintig spelers tege lijk opneemt. Wanneer partijen voor tijdig zijn beëindigd, worden tot 14.00 uur opengevallen plaatsen ingc nomen door nieuwe spelers. Men kan zich zowel voor het simultaandam men als voor het sneldamtoernooi op geven met hetzelfde inschrijfformu lier. Bij slecht weer worden de gehele Dammen op de Dam organisatie en alle wedstrijden verplaatst naar de Nieuwe Kerk, aan de Dam. t VLISSINGEN - Voor de eerste keer in haar bestaan hield de landelijke rijvereniging en ponyclub de Schel- destad uit Vlissingen een concours hippique. In deze wedstrijd was een selectiewedstrijd om de Zeeuwse titel bij de pony's opgenomen. Aan het concours namen ook Schouwen-Duivelanders deel met hun dieren. Warm Laurent Fignon. Openlucht simultaan- en sneldamtoernooi AMSTERDAM - Voor de negende achtereenvolgende keer organiseert de Rabobank Amsterdam ook dit jaar weer het openlucht-toernooi Damipsn op de Dam. Dit evenement dat op 29 augustus plaatsvindt, geldt als de officiële opening van het damseizoen en wordt georgani seerd onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Dambond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7