Liefde en boerentrots streeknieuws Zeelandhallen in voorjaar open Zes deelnemers baanlozenproject landschapsonderhoud op eiland Film Up your Anchor in de Concertzaal 771e Staatsloterij LP-Recensie ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 juli 1987 Nr. 24170 5 KOUDEKERKE Gehandicapten Voor de bouw van een aangepaste douche- en toiletruimte voor gehandi capten op het ruiterkamp en kam peerboerderij Dishoek in Koudeker- ke heeft het dagelijks bestuur van de provincie 10.000 gulden subsidie be schikbaar gesteld. Als voorwaarde hebben gedeputeerde staten gesteld, dat de Stichting voor Revalidatie na de verbouwing de voorzieningen moet kunnen controleren, opdat het internationaal toegankelijkheids symbool kan worden toegekend. Zo dra het symbool is toegekend, wordt tot uitbetaling overgaan. De bijdrage is verleend uit het toeristisch-recrea- tief fonds, dat provinciale staten in hun vergadering van tien juli hebben ingesteld. ZIERIKZEE - Clutching at straws is een plaat waar af en toe de vonken van afspringen. Er is aan de muziek te horen dat er aan de nummers hard ge werkt is. De muziek van de groep kan in het vakje melo dieuze rock geplaatst worden en qua muziek kan het vergele ken worden met de formatie Foreigner. De enige hardrock- groep, die nog wel eens in de Nederlandse hitparade is te vinden. De stem van zanger Fish behoort meer tot de stem men van de hardrockgroep. Daarbij moet wel direct opge merkt worden, dat de zanger zijn stem soms niet aan de ge bruikelijke instrumenten aan past. Als daar muziek uitge haald wordt klinkt dat melodieus en dat is wat de zan ger soms wel eens mist, hoewel hij vaak overheerst tussen de instrumenten. Toch is de echte hoofdrol voor de gitarist weg gelegd. Door een heerlijke solo laat hij zich niet naar buiten drukken. Iets wat bij veel pop groepen nogal eens ontbreekt, is het vinden van een goeie ope ning van de songs. Marillion mag één van de weinige forma ties genoemd worden, die wel voortreffelijke openings bij haar nummers heeft. Gitarist St'eve Rothery levert daar ook zijn nodige bijdrage aan. Dat is vooral te merken bij het eerste nummer van kant één (Hotel hobbies). Wat Marillion niet af levert, is een gevarieerd pro gramma. Er kan best vastge steld worden, dat de nummers op Clutching at straws uit de zelfde klei zijn getrokken. Jammer, want het bezorgt een popgroep wel een eeuwig stem pel. Het is natuurlijk maar een raad, maar waarom kan de veelzijdige kant van de muziek niet door iedere popgroep be keken worden en dan mis schien ook nog op plaat wor den uitgebracht. Het moet voor een formatie toch machtig zijn, als je jezelf met een veelzijdig product op de markt kan pre senteren. Op die manier trek je tevens nog eens een breed pu bliek. Bij Marillion iis het veelal de drummer, die enkele roffels op zijn pauk geeft, of zijn base goed laat werken en met nog een paar slagen op zijn rototoms een en ander afwerkt. Het is bij hun gewoon harde muziek (maar kwalitatief goed en mooi), of een wat zachter nummer. Het meest wordt dit nog gemengd in één nummer. Maar ook dat is al weer een vast gegeven in de hardrockwe- reld. Of het nu de Zangeres zonder naam is of Marillion, al lemaal moeten de 'hitparadelo pers' verschillende nummers uit kunnen brengen. Commer cieel gezien heeft de groep het wel slim aangepakt, want vindt iemand het op single uit gekomen nummer Incommuni cado mooi, dan moet de be wuste persoon ongetwijfeld de hele plaat goed vinden. Niet al leen de hardrockfans kunnen met Clutching at straws weglo pen, maar ook de liefhebbers van de melodieuze rock moeten een plekje in hun platenbox kunnen vinden. Onlangs hoor de ik nog: ,,Als je Marillion niet kent is dat een gebrek aan je opvoeding". Misschien is dat een beetje teveel van het goede. Maar ouders kunnen hun kin deren best wel eens naar dit al bum laten luisteren. Marillion, een vijfmansformate, die het de komende tijd aardig druk krijgt, want na het uitkomen van de bewuste elpee gaat de band op toernee. De Neder landse Marillionfans kunnen de groep helaas nog niet live horen, want ze doet Nederland nog niet aan. In Groot- Brittanië geeft ze wel aardig wat concerten en het is tevens het dichtsbijzijnde land voor een avontuur met Marillion. Naast de zanger en de gitarist hielpen ook Mark Kelly (key board), Pete Trewavas (bas) en Ian Mosley drums en percussi on) mee aan de tot stand ko ming van het album. Een langspeler die muzikaal heel mooi begint en eindigt met ge lach. Maar of de zwarte schijf een lachterje is... RV GOES - Vanaf 1 februari 1988 zal het nieuwe complex de Zeelandhallen gereed zijn voor gebruikDeze voor Zuid-West Nederland unieke accommodatie, is voorzien van alle technische faciliteiten en dardoor multi functioneel in gebruiksmogelijkheden. Ruim 6.000 m2 overdekte ruimte en een zelfde oppervlakte buitenter rein is beschikbaar voor het houden van beurzen, sportevenementen, concerten, congressen, bedrijfspresen taties, promotionele bijeenkomsten enzovoort. Twee lounges vormen de entree van het complex, waaraan direct gegelegen de toiletten, de garderobe, een kiosk en een professionele ruimte, welke geschikt is voor vergaderingen en kleine congressen. Voor het optreden van bijvoorbeeld artiesten, modeshows e.d. is het ge bouw voorzien van twee speciaal ingerichte kleedkamers. De tentoonstellingshal heeft een oppervlakte van 6.000 m2, welke in verschillende segmenten kan worden opgedeeld, en een vrije dakoverspanning. De expo santen kunnen op eenvoudige wijze gebruik maken van allerlei aansluitingen zoals water, telefoon, elektri citeit enz. De hal heeft twee grote transportdeuren van ieder 5x5 m, die probleemloos aan- en afvoer van goeder'e mogelijk maken. Door een speciaal aangebrachte constructie in de bouw bestaat de mogelijkheid de tentoonstellingsoppervlak uit te breiden met tijdelijke voorzieningen op het buitenterrein, welke direct bereikbaar zijn vanuit de tentoonstellingshal. Voorts hebben de Zeelandhallen een eigen beursrestaurant met een capaciteit van 275 personen. Ook kunnen gedurende evenementen in de hal zelf buffetten worden ingericht voor dranken en snacks. Het complex de Zeelandhallen is gelegen aan de autosnelweg Bergen op Zoom-Vlissingen A58, aan de rand van Goes tegenover Hotel-Goes en daardoor bereikbaar vanuit alle rich tingen. Het parkeerterrein biedt plaats aan ongeveer 1000 auto's. Verder beschikt het tentoonstellings- en evenementencomplex de Zeelandhallen over een eigen organisatieburo. Vrijdag 24 juli Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Ruzie! Amerikaanse docu mentaire die van dichtbij registreert hoe echtparen ruzie maken. 16.00 uur TROS Vrijdagmatinee: Fort Algiers, Amerikaanse speelfilm uit 1953 van Lesley Selander. 17.30 uur Journaal. 17.40 uur De olifanten van Azië, afle vering van de natuurserie 'The world of survival' over de laatste 40.000 Azi atische olifanten. 18.30 uur TROS vakantiekompas. 19.05 uur Knight rider, Amerikaanse serie. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Të land, ter zee en in de lucht: Fiets 'm d'r in, aflevering 4 van deze wedstrijdserie. 21.30 uur TROS Aktua. 22.00 uur Euro Country Music Masters 1987, finale van de muzie- kwedstrijd "Euro Country Music Masters 1987. 23.00 uur Derrick, Duitse politiese rie. 00.05 uur Journaal. 00.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Studio Sport. Wielrennen: Rechtstreeks verslag van de vandaag te rijden etappe Julien-en-Genevoix- Dijon. Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen. 17.55 uur Studio Sport: Wielrennen, samenvatting van de vandaag verre den etappe. Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur KRO's tekenfilmfestival. 19.30 uur Lotto-trekking. Vandaag de trekking van de Midlotto van de maand juli. 19.40 uur Time after time, Ameri kaanse speelfilm uit 1979 van Nicho las Meyer. 21.45 uur De Amerikaanse eeuw, Ca nadese serie die verschillende aspec ten van de Amerikaanse samenleving belicht. Afl. 4: Streven naar gelijk heid. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Snuiters extra. Cees Grim bergen praat vanavond met jongeren over geloven. 23.28 uur Een bericht van de Wilde Ganzen. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.35 uur Rit door de nacht, Ameri kaanse speelfilm uit 1970 van Jack Starrett. BRT 1 16.00 uur Ronde van Frankrijk, rechtstreekse reportage van de rit St. Julien-en-Genevoix-Dijon. Commen taar: Marc Stassijns en Mark Vanlom beek. (Eurovisie-uitzending.) 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie. Afl. 52. (Herh.). 18.05 uur De tovenaar van Oz (The wizard of Oz), Japanse serie naar de boeken van Frank Baum. Afl, 18. 18.35 uur Tour '87, samenvatting van de rit van vandaag. 18.50 uur Onbekende wereld (Explo re), documentaire serie over nage noeg verdwenen beschavingen. Afl. 15. 19.15 uur Uitzending door Derden: Programma van de Socialistische Omroepvereniging. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.15 uur Weerbericht. 20.25 uur De IJssalon, Nederlandse speelfilm uit 1985. 21.45 ur Hulde aan Barbara Stan wyck, bekroning van de filmcarrière van Barbara Stanwyck met de Life Achiement Award tijdens een plechti ge viering met huldebetuigingen en fragmenten uit haar films. 22.45 uur Nieuws met aansl. Coda: September, van Stefan Hertmans. BRT 2 Geen uitzending. Stuurgroep Werkloosheid kijkt terug tijdens vergadering ZIERIKZEE - Tijdens de periode oktober 1986 tot en met mei 1987 namen in totaal zes vrijwilligers deel aan het baanlozenproject Landschapsonderhoud Schouwen- Duiveland. Dat blijkt uit de stukken voor de vergade ring van de Stuurgroep Werkloosheid Schouwen- Duiveland die gepland is op maandag 3 augustus in de grote commissiekamer van het stadhuis te Zierikzee. Tij dens de vergadering wordt terugekeken, geevalueerd hoe het project het afgelopen jaar is verlopen. Het project onderhoud en herstel kleine landschapselementen kwam van de grond door een initiatief van de gezamenlijke gemeenten van Schouwen-Duiveland. Zij meldden het project aan bij de toetsingscom missie voor vrijwilligerwerk Midden- en Noord Zeeland nadat het was voorbereid door de Stuurgroep Werkloosheid Schouwen-Duiveland en de stichting Landschapsverzor ging Zeeland. De toetsingscommissie bleek geen bezwaren te hebben. Maaisel Via een voorlichtingscampagne meldden zich in eerste instantie vijf belangstellenden aan voor deelname aan het project zodat het onderhouds werk begin oktober van start kon gaan. Later kwam er nog een bij. De begeleiding was in handen van een medewerker van de stichting Land schapsverzorging en de diverse ge meenten op het eiland hielpen mee door het aandragen van werkzaamhe den of het helpen bij het opruimen van maaisel dat van de verschillende terreinen kwam waar werd gewerkt. De mensen die aan het project deel namen werkten twee dagen per week zodat per werkdag gemiddeld drie vrijwilligers bij het werk aanwezig waren. In totaal is 880 mensuren of vijftig werkdagen gewerkt. Tot een juni haakten drie deelnemers af om dat zij een betaalde baan kregen of overstapten naar het terugploegpro- ject Kop van Schouwen. Omdat het aantal deelnemers in het voorjaar van 1987 nog sterker terugliep van wege ziekenhuisopname en het krij gen van betaald werk werd besloten de werkzaamheden tijdelijk stop te zetten en ze aan het eind van de zo mer opnieuw te starten. Als motivatie voor deelname aan het project noemden de werklozen idealisme, buitenwerk, liefde voor de natuur, gezellig bezig zijn en de ach tergrond van het werkloos zijn. Van uit die achtergronden werden in de loop van het seizoen de volgende werkzaamheden verricht. Het maai en en afvoeren van gras van terrein de Zoete Haard te Renesse. Het op schonen van twee drinkputten te Haamstede. Het afzetten van hak hout rond een van deze putten. De aanplant van bomen op de Zuiddijk te Dreischor en het maaien van de dijk daar. Het maaien van de Riet dijk te Zonnemaire. Het knotten van wilgen te Nieuwerkerk, Oosterland en Schuddebeurs. Het maaien van rietland en de dijkberm bij het Dijk- water te Sirjansland. Het maken van wilgenpotten ten behoeve van de aan plant van 150 knotwilgen en de aan plant van deze wilgen bij Zonnemai re. De stichting organiseerde in no vember en december een cursus na tuur- en landschapsonderhoud voor deelnemers aan de onderhoudsploe gen en voor ander belangstellende haanlozen. Er namen 17 personen aan deel waarvan zes van Schouwen- Duiveland. Tijdens de vergadering in het stadhuis te Zierikzee wordt het verloop van dit alles besproken. ATHENE - Een groep Zweedse vrouwen die zijn zomervakantie doorbracht op het Griekse eiland Kreta, beklaagde zich vorige week bij de politie dat zij dit jaar geen bed genoten kon vinden door de angst voor Aids. MAASTRICHT - Limburg gaat een gooi doen naar het Holland Festival. Dit deelde de gedeputeerde voor cul tuur, drs. G. Kockelkorn, mee Naar aanleiding van recente persberichten over financiële problemen rond de or ganisatie van het voorbije Holland Festival heeft het college van gedepu teerde staten van Limburg onlangs zijn bereidheid uitgesproken om voor dit culturele evenement anderhalf miljoen gulden op tafel te leggen. DEN HAAG - Met zijn jongste ont wapeningsaanbod lijkt Sovjet-leider Michail Gorbatsjov een belangrijk struikelblok in de ontwapeningson derhandelingen in Genève te hebben weggenomen. Weliswaar blijven er nog enige obstakels over, maar vol gens Westerse diplomaten zijn de Amerikanen nu onder grote druk ko men te staan om ook water bij de wijn te doen. VEENDAM - De Rijksdienst voor het wegverkeer in Veendam wil van de keuring van LPG-installaties in auto's af. Door een nieuwe regeling zullen erkende bedrijven dit najaar autogas-installaties na inbouw zon der overheidskeuring afleveren. Dit heeft woordvoerder H. Paar van de Rijksdienst voor het wegverkeer meegedeeld. DEN HAAG - Het kort geding van de popster Madonna tegen de Haagse uitgeverij Esveha-Rijam, dat voor de president van de rechtbank in Den Haag zou dienen, is van de baan. Ma donna en vooral haar Nederlandse zaakwaarnemer, Verkerke Reproduc ties bv uit Ede, waren kwaad op de uitgeverij. Esveha-Rijam gaf name lijk een poster met madonna cadeau aan een ieder die zich in de kantoor boekhandel een pakje Tipp-ex aan schafte. ZIERIKZEE - In de Zierikzeese Concertzaal draait zaterdag 25 juli en zon dag 26 juli (beide keren om 20.00 uur) de film Up your Anchor. De film is toe gankelijk voor liefhebbers van alle leeftijden. De drie vrienden Benji, Highie en Froggie houden zich voornamelijk bezig met het aanpappen met schone dames. De wat serieuze Benji heeft daar geen moeite mee. De dikke, getuige Hughie heeft zijn vlotte babbel mee en de sulli ge Froggie grijpt overal naast. De heren halen op het strand de nodige geintjes uit, waarbij een dame te zien is, die zo uit een modeblad gestapt zou kunnen zijn. Het is een doldwaze film, waarin het drietal in de meest absurde situaties terecht komt. In deze trekking ruim 290.000 prijzen samen bijna 14.000.000,—. De hoofdprijs van f 500.000 is gevallen in de serie AC op het nummer: 008 19 troostprijzen van f 5.000 zijn gevallen op het nummer: van elk van de andere series. De extra prijs van f 250.000 is gevallen in de serie AM op het nummer: 19 troostprijzen van f 2.500 zijn gevallen op het nummer: van elk van de andere series. 20 prijzen van f 100.000,— op alle lotnummers 20 prijzen van I 25.000,— op alle lotnummers 20 prijzen van f 2.000,— op alle lotnummers 200 200 2.000 2.000 2.000 2.000 2.000 20.000 20.000 20.000 20.000 200.000 prijzen van f - prijzen van f prijzen van f prijzen van 1 prijzen van f prijzen van f prijzen van f prijzen van f prijzen van t prijzen van f prijzen van f prijzen van f 1.000, 1.000, 500. 100, 100, 100, 100, 50. 50, 50, 50, 25, - op alle eindcijfers - op alle eindcijfers - op alle eindcijfers - op alle eindcijfers - op alle eindcijfers - op alle eindcijfers - op alle eindcijfers - op alle eindcijfers - op alle eindcijfers - op alle eindcijfers - op alle eindcijfers - op alle eindcijfers 008482 002908 002908 045858 065094 051565 5193 6036 274 175 179 455 220 58 78 25 67 7 91 Och, wat had ze het flink opgeno men? Ze beet zich immers overal doorheen. Tegen beter weten in. Met dit óók weer. Hoe vaak had hij niet zeid dat ze naar de dokter gaan moest, omdat ze niet lekker was? Maar ze wou nooit. ,,As 'ie me te bed stuurt benne we nog verder van huis," zei ze en werkte door. Hij had zijn wil moeten doorzetten en zelf moeten ingrijpen, dan was dit kleine leven misschien behouden ge bleven Och ja, as je alles van ach ter bekeek Hij zuchtte en legde dan zijn hand op de stevige schouder van zijn zoon. ..Jij hewwe dit handig inpikt, zeun," prees hij. ,,Je worre een flinke vent." Piet keek hem aan. zijn ogen glans den. Moeder prees hem wel eens meer, maar vader „Gaan nou nog maar effies slape," zei Brand. „As het melken daan is, roep ik je wel 'oor." „Best pa." Piet dook weer voorzichtig naast zijn broertjes onder het stro en Brand ging naar de wei. waar de koeien hom al wachtten. Zóver was het dus al met 'm komen, ,dat 'ie bekletst en vernederd werd door zo'n stel van die heerdkoekeren- teniers. Want dat ware ze toch met al d'r kouwe drukte. Zolang je geld had was je goed en best om mee om te door J. VISSER-ROOSENDAAL gaan, maar had je dat niet of niet meer, dan deugde je niet. Dat zijn vrouw er één was waar zij met hun al len niet an nippe konne, dat hinderde niet. Ze was arm en ze kwam uit de Leige Hoek en dat was genoeg. Nou mankeerde d'r van alles an. En het was met Aagt dus ok al zo. Hém mocht ze wel lije, omdat ze vroe ger oftig met Dirk uit weest was en omdat ze wist, dat die nog altijd rijk was en geen kinderen had Of dat wat uitmaakte. As je op de schoene van een dooie wachtte, kon je lang op blo te bene lope. As ze daar maar om- docht. Aagt zou hem nooit aars zien as zó, al was 'ie dan een broer van Dirk Ploeger. Maar dat ze Jannie durfde beklet- sen een vrouw die dag aan dag voor d'r klaar staan had nou ja, ze was er voor betaald, maar waar vonden ze voor hun geld een flinkere vrouw? Hoe durfde ze alles te zeggen, wat Piet hoofd had? Het kwam wel uit de tweede hand, maar wat zou er wel van an weze. Dus het zinde Aagt slecht dat er weer een kind kome zou? Nou ze hoefde d'r eigen niks dik te maken; het kleine ding leeft niet eens meer Zc zou gauw weer om hulp kome, want ze had Jantje om de ha verklap nodig. Jantje? Niks Jantje! Jénnie was het weest en dat zou het blijve al werd ze tachtig jaar. Ok al zo'n idee van Aagt. Waar had ze mee nodig! Hoe had 'ie d'r an meedoen kennen. Hoe kón 'ie d'r gelijk geve Jannie was ze noemt door d'r eigen broertjes toe ze klein ware en dat was het zomaar ble ven, had moeder Kee zeid. En Aagt, die grote baas, had dat zomaar veran derd, omdat ze het gek vond. Jannie had niks zeid, toe 'ie 'r aars noemde, ze had enkel wat verdrietig keken. Het zou toch makkelijker weze as ze wat meer zei Wat verkeek je je soms op de wereld en op de mense. Vader Pieter was nog zo stom niet weest, toe 'ie met zijn ar- moed in de eenzaamheid kroop. Maar bij zijn vorige baze had 'ie zijn eigen nooit zo de mindere voeld as hier. Daar was je meer samen; alleen ving jij in 't end van de week je cente en hulle op een aare tijd. En het bedrag scheelde ok wel d'rs effies. Daar kwam de baas eindelijk; nou het melken al haast half daan was. Grimmig keek Brand naar de logge gestalte en het onbetekende gezicht van zijn baas en zei hem koeltjes goe demorgen. Maar meteen had hij al weer spijt van zijn houding. De baas mocht soms wat krenterig weze, maar overigens was 'ie de beroerdste niet. En elke gek had zijn gebrek. Zijn woede gold de vrouw. Wijven waren meestal serpenten tegenover mekaar. En niet openlijk, maar in het geniep. Kerels waren, door mekaar genomen, loyaler. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5