Joop Zoetemelk op de fiets tijdens strijd om wereldtitel 1 Voor de 21e keer de Ronde van Bruinisse Duo Blonk-Karstens koningskoppel zomeravonddrive Burgh-Haamstede 4SUP„. CONFEX f KuuflnTum NIEUWSBODE m Aantal sportbeoefenaren blijft nagenoeg gelijk Voetbal in Burgh Camping-voetbal in Renesse Camping voetbal in Ouwerkerk Programma volleybal competitie Van der Steen in goede vorm Bontempi en Thurau op doping betrapt Zesde Orion toertocht BURGH-H AAMSTEDE - Traditie getrouw zal door de sportvereniging DFS ook dit jaar weer een camping voetbaltoernooi worden georgani seerd op het sportpark Van Zuijen aan de Leliënweg te Burgh. Aan het toernooi zal door acht teams worden deelgenomen welke in twee poules zijn ingedeeld. In poule A komen uit: Zeepe, Duin hoeve Blomshoeve/Wielewaal en DFS. Poule B ziet er als volgt uit: Burghstede, Duinoord, Sine-Cura en Rozenhof. Óp dinsdag 28 juli zal het toernooi worden geopend met de ont moetingen: Zeepe-Duinhoeve (18.45) en Burghstede-Duinoord (19.45). Woensdag 29 juli: DFS- Blomshoeve/Wielewaal (19.45) en Sine-Cura-Burghstede (18.45). Donderdag 30 juli: Zeepe-DFS (18.45) en Burghstede-Rozenhof (19.45). Vrijdag 31 juli: Rozenhof-Sine Cura (18.45) en Duinhoeve-Blomshove/Wie- lewaal (19.45). Maandag 3 augustus: Duinoord- Sine Cura (18.45) en DFS-Duinhoeve (19.45). Dinsdag 4 augustus: Blomshoe- ve/Wielewaal-Zeepe (18.45) en Rozenhof-Duinoord (19.45). Op woensdag 5 augustus worden de kruisfinales gespeeld, 18.30 en 20.00 uur en een junioren finale te 19.15 uur. Op donderdag 6 augustus spelen de winnaars van de kruisfinales om 20.00 uur voor de le en 2e plaats en de verliezers te 18.00 uur voor de 3e en 4e plaats. Op dinsdag 4 augustus is er verder een toernooi voor junioren waaraan zal worden deelgenomen door: DFS, Burghstede, Duinoord, Duinhoeve en Blomshoeve/Wielewaal. Aanvang 9.00 uur en einde 13.20 uur. RENESSE - Door de sportvereni ging Renesse zal op het sportpark aan de Laone weer het campingvoet bal toernooi worden georganiseerd. Aan het toernooi zal weer door tien teams worden deelgenomen en welke in twee poules zijn ingedeeld. In poule 1 zullen uitkomen: Trans parant, Oase, Wijde Bliek, Wilhelmi- nahoeve en Julianahoeve. Poule 2: Bremhoeve, Bone Fide, In ternationaal, Schouwen en Duinhoe ve. De wedstrijden zullen worden ge speeld op maandag 27, dinsdag 28, woensdag 29, donderdag 30 en vrij dag 31 juli. Óp zaterdag 1 augustus zullen de finalewedstrijden worden gespeeld. Iedere avond zullen er vier wed strijden worden gespeeld welke aan vangen te 18.30 uur en worden afge sloten te 21.45 uur. OUWERKERK - Door de sportver eniging Ouwerkerk zal voor de 10e keer dit jaar het campingvoetbal toernooi op haar terrein worden ge organiseerd. Aan het toernooi zal door een zestal teams worden deelge nomen welke in twee poules zijn in gedeeld. In poule A komen uit: 's Sluitgat; de Stern en De Kreekoever en irl pou le B: SV Ouwerkerk, De Vierbannen en Sirjansland. Op dinsdag 4 augus tus zal een aanvang met het toernooi worden gemaakt met de wedstrijden: SV Ouwerkerk-Sirjansland (18.30) en 't Sluitgat-De Kreekoever (20.00). Woensdag 5 augustus: De Stern't Sluitgat (18.30) en Sirjansland-De Vierbannen (20.00). Donderdag 6 augustus: De Kreekoever-De Stern (18.30) en De Vierbannen-S.V. Ouwerkerk (20.00). Zaterdag 8 augustus worden de fi nale wedstrijden gespeeld met de wedstrijd voor de 5e en 6e plaats (17.00), voor de 3e en 4e plaats (18.30) en de le en 2e plaats te 20.00 uur. ZIERIKZEE - Door de competitie leider van de NeVoBo, de Nederland se Volleybal Bond, is de indeling be kend gemaakt van district 17 voor het seizoen 1987-1988. De indeling van de klassen waarin teams uit de regio uitkomen ziet er als volgt uit: le klasse (heren): Mevo '80, Kwiek, Jong Pendrecht, Schovocomca, Keij- zer/Valeas, Hou Stand II, Spivo, MVC, Ekspalvo III, Rijnmond V, Pro- vimi/DVO II en Intermezzo. 2e klasse D (heren): Mevo '80II, Ibis II, Holy, Rowido II, Kangoeroes, Spi vo II, Geervliet, Hollemare, Petre- con/TOP, Apollo, Provimi/DVO III en ZVC. 4e klasse H (heren): Mevo '80 III, Ibis VII, Volley Assvd Berg IV, Vovero IV, Kangoeroes III, Vierpolders, Drieslag II, Petrecon/TOP V, Apollo III, Ras Bernisse III en Intermezzo III. 2e klasse D (dames): Mevo '80, Kwiek, Vovero II, Setpoint, Kangoe roes II, Hou Stand III, Spivo III, Ro wido II, Petrecon/TOP II, Rijnmond IV, Ras/Bernisse en Intermezzo II. 3e klasse H (dames): Mevo '80 II, Kwiek II, Volley Assvd Berg, De Drieslag. Vovero III, Kangoeroes IV, Olympia, Hollemare, Petrecon/TOP nr. Ras/Bernisse II en Intermezzo II. 4e klasse G (dames): Mevo '80 III, Ibis II, Vovero V, Kangoeroes V, Spivo VI, Petrecon/TÓP IV, Apollo II en Ras/Bernisse III. Meisjes A, Poule D: Kwiek, Ibis, Volley Assvd Berg. Rowido, MVC, Hollemare, Petrecon/TOP en Inter- BRUINISSE - Donderdag 23 juli wordt voor de 21e keer de Ronde van Bruinisse verreden. Naast de tra ditionele wedstrijd voor amateurs zal er ook een wedstrijd worden verreden door de liefhebbers/ve teranen. Dankzij de sponsering van het horecabe drijf van J. Verboom en Zn. te Renesse (Trinty-De Wit) is dit jaar voor de in de regio verreden amateur wedstrijden een extra Schouwen-Duiveland klasse ment. Na de Ronde van Nieuwerkerk is nu de Ronde van Bruinisse de tweede wedstrijd waarin de ren ners punten kunnen verzamelen om zo hoog moge lijk in het totaalklassement te eindigen. -\0OS> T&ANCf- Een thuiswedstrijd voor renner Wim van Kooten. In de Ronde van Bruinisse, waarvoor de organisatoren erin zijn geslaagd een uitstekend veld van 80 amateurs bijeen te bren gen, zullen 40 ronden of wel in to taal 100 km moeten worden afge legd. Naast de plaatselijke favoriet Tbon van der Steen, vorig jaar winnaar, komen natuurlijk ook de Bruenaar Wim van Kooten en Jaap Maaskant uit Sirjansland aan de start. Onder de deelnemers verder de winnaar van de Ronde van Nieu werkerk, John de Crom uit Hoo- gerheide die er zeker op uit zal zijn om zijn leidersplaats in het Schouwen-Duiveland klassement te behouden. Ook Van der Steen zal zeer weer zijn beste beentje voor zetten om voor eigen publiek zo goed móge lijk voor de dag te komen, waarbij het hem zeker niet aan aanmoedi gingen van zijn supporters zal ont breken. Om de winst binnen te kunnen halen zal zeker moeten worden af- gerekend met de reeds eerder ge noemde John de Crom, de ex-prof Vester Aart, Rudi van Vlimmeren, Matty de Baat, Thijs Fase, Kees de Nooyer, Rob Sienders en Eric Ver- eecken om er zo maar enkele te noemen. Startschot Het startschot voor de amateurs wordtom 18.30 uur worden gelost. Hiervoor nemen om 16.30 uur een 70-tal liefhebbers/veteranen het vertrek voor een wedstrijd over 50 km. Onder vertrekkers de cou reurs uit Bruinisse, Dirk van Dui- vendijke, dit jaar al winnaar van een wedstrijd in Zeeuws-Vlaande- ren, en L. en T. Jumelet. Uit de re gio gaat verder ook de Zierikzeeë- naar Leon van der Wielen aan deze wedstrijd deelnemem Opvallend is het, dat in het deelnemersveld maar betrekkelijk weinig Zeeu wen zijn, n.l. dertien. Daar tegen over staat de deelname van rond de dertig renners uit de provincie Zuid-Holland en de rest Braban ders. Onder de verstrekkers ook een Spanjaard, N. Gonzales, mo menteel woonachtig in Rotter dam. OMMEN - Bij samengestelde men wedstrijden in Ommen heeft Tjeerd Velstra het tandem-rijden gewonnen. De vierspan-wereldkampioen uit Deurne bleef met 109 strafpunten Zoetermeerder Frank Hanemayer (153) en Laurens Ko (214,5) ruim voor. HOOGE MIERDE - Bernadette Ge- lissen heeft de dressuurwedstrijd om de NHS-beker in Hooge Mierde ge wonnen. Ze moest met Urlandi voor een beslisingensproef de ring in en haalde toen 379 punten. Haar enig overgebleven concurrent Martie Ver bakei kwam met Romeo niet verder dan 372 punten. LAUSANNE - De Westduitse scher mer Mathias Gey is in Lausanne we reldkampioen geworden op floret. In de finale versloeg hij zijn clubgenoot van Tauberbischofsheim Matthias Behr met 10-5. De bronzen medialle was voor de Italiaan Federico Cervi. BRUINISSE - De Bruse Wielrenner Toon van der Steen heeft na zijn zege in Waalwijk - afgelopen weekeinde - bewezen in goede conditie te zijn. En dat belooft wat voor de Ronde van Bruinisse, die donderdag 23 juli ver reden wordt. Bridge in De Schutse BURGH-HAAMSTEDE - In het dorpshuis de Schutse werd de derde zomeravonddrive bridge gehouden. Een ronde waaraan 39 paren meededen. Er werd met veel ani mo gestreden om de ereplaatsen. De heren Blonk en Karstens slaagden er deze keer in om de titel konings koppel te bemachtigen. Zij kwamen met een percentage van niet minder 71.88 uit de bus. De organisator van de zomerdrives Bridgekring '68 hoopt binnenkort een deel name van veertig paren te kunnen noteren. MONT VENTOUX - De Ronde van Frankrijk heeft na vier jaar stilte weer een dopingaffaire. De Italiaan Guide Bontempi en de Westduitser Didi Thurau werden betrapt op het gebruik van verboden stimulerende middelen. In de urinestaal van Bontempi wer den sporen aangetroffen van het hormoon-preparaat Testosteron. De sprinter raakte zondag zijn overwin ning in de zevende etappe kwijt. De Spanjaard Manuel-Jorge Dominguez werd tot winnaar van de zevende etappe in Troyes uitgeroepen. Thu rau, inmiddels uit de Tbur verdwe nen, werd na afloop van de achtste etappe in Epinay-Sous-Senart door lottrekking opgeroepen voor de do pingcontrole. Beide betrapte renners kregen de gebruikelijke straffen. Een maand schorsing voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar, 1500 gul den en verwijdering uit de uitslag plus tien minuten tijdstraf. Nog voor dit alles officieel op schrift stond, kwam Bontemoi's ploegleider Davide Boifava ten over staan van de internationale pers „on schuldig" pleiten. „Bontempi werd twee keer eerder voor de controle op geroepen, beide keren was de uitslag negatief." Dit is de eerste dopingaffaire in de Ibur sinds 1983 toen Joop Zoetemelk betrapt werd. De Nederlander startte destijds een gerechtelijke procedure, waar nog altijd geen definitief einde aan is gekomen. De uitslagen van de derde zomera- vondbrigde zijn als volgt: groep rood: 1. hr. Blonk-Karstens 71,88%; 2. ds. Carbo-Froon 57,99%; 3. Ep. Aker boom 57,64%; 4. Ep. Willebrands- Bakker 54,86%; 5. Ds. Kikkert-van Vliet 54,51%; 6. Ds. Tferwischa-Walter 50,69%; 7. Hr. Ribbens-Schot 50,69%; HEINKENSZAND - Zondag 26 juli 1987 houdt handbalvereniging Orion uit Heinkenszand voor de zesde keer in successie een fietstoertocht. Er kan gefietst worden over 25, 40, 60 of 100 kilometer. Met name de tochten van 25 en 40 km zijn uitstekend ge schikt voor gezinnen. Deze tochten voeren langs de mooiste plekjes in de zak van Zuid-Beveland. Ook bestaat hierbij de mogelijkheid om onder weg, bij een controlepost, de inwen dige mens te versterken. De tochten van 60 en 100 km zijn voor de wat meer geoefende fietsers, met name voor trimmers. De route is vrij recht gehouden, zodat de gereden snelheid behouden kan worden. Ook bevindt zich hierin geen controle post. Als men de tocht heeft vol bracht krijgt men een medaille. Men kan zich voor deze toertocht inschrij ven van 08.30 tot 12.00 uur bij Jo's Ca fé, Dorpsstraat 113 te Heinkenszand. Om 16.00 uur wordt de toertocht afge sloten. 8. Ep. Kloet 50,00%; 9. Ds. Kops- Tuinman 46,88%; 10. Ds. Henderson- v. Wingerden 45,14%; 11. Ep. Hane- maaijer 44,08%; 12. Ds. Hogerheide- v.d. Wekken 42,72%; 13. Hr. 't Hart-de Vries 39,24%; 14. Ep. v. d. Berge 33,68%. Groep blauw: 1. Ds. Tennekes-v.d. Zande 62,50%; 2. Ep. Kokke 52,50%; 3. Ep. Soek 59,58%; 4. Ep. Kortooms 58,75%; 5. Mw. Klein-Hr. Everwijn 51,00%; 6. Hr. Klein Hesselink-v. Wa- veren 48,75%; 7. Mw. v.d. Wekken-Hr. v.d. Wekken Jr. 45,50%; 8. Ds. van Geesbergen-Weber 44,58%; 9. Ds. van Haaften-Kerkhof 44,50%; 10. Ep. Boe laarts 43,50%; 11. Ds. Fokker-Roskott 43,33%; 12. Ds. Gakeer-Koole 42.00%; 13. Mw. Kodde-Hr. Verkerk 41,50%. Groep geel: 1. Ep. Bogmans 65,83%; 2. Ds. de Man-Smaling 59,17%; 3. Mw. Schoenmaker-Hr. Schoenmaker Sr. 53,75%; 4. Ep. van Muijlwijk 52,50%; 5. Ds. Mes-van Zanten 51,25%; 6. Ep. Koese 50,83%; 7. Ep. Viergever 48,33%; 8. Hr. Van Ast-Kegels 46,25%; 9. Ds. van Leeuwen-Rottger 44,58%; 10. Hr. Mes-Mes Jr. 44,17%; 12. Ds. Offenbach-Vos. FALSTEBRO - De Engelse spring ruiter Harvey Smith heeft met Shin ning Example door een foutloos en snel parcours in de barrage de grote prijs van Falstebro gewonnen. De er varen hereboer meldde zich als eerste bij de prijzenpot, waarin de organisa toren ongeveer 220.000 gulden had den gestopt. Zijn landgenoten Mi chael Whitaker en John Whitaker sloten na hem aan. Mits toestemming vanwege leeftijdsoverschrijding AVIGNON - Dat de wielersport zelfs voor de wielren ners zelf voor de nodige verrassingen kan zorgen is dit weekeinde gebleken. Joop Zoetemelk is wederom gese lecteerd voor de Nederlandse Wielerploeg van beroeps renners voor de wegwedstrijd om het wereldkampioen schap op 6 september in Villach (Oostenrijk). Dat werd bekend gemaakt op de rustdag van de Ronde van Frank rijk in Avignon. Joop Zoetemelk; onverslijtbaar. Voor de veertigjarige Zoetemelk, tour-winnaar in 1980 en wereldkam pioen in 1985, moet nog dispensatie worden aangevraagd bij de profsectie van de internationale wielerunie. Zoetemelk, niet als renner maar als gast aanwezig bij de Tbur de France, is aan zijn laatste jaar als beroepsren ner bezig. De Nederlandse ploeg voor Villach staat onder leiding van Peter Post. De Amstelvener neemt slechts drie renners uit zijn eigen formatie mee: Eric Breukink, Tfeun van Vliet en Theo de Rooy. Uit de ploeg van Jan Raas komen naast Zoetemelk: Maarten Ducrot, Gerrit Solleveld en Jean Paul van Poppel. De derde grote Nederlandse prof formatie, die van Jan Gisbers, le vert Steven Rooks, Peter Stevenhaa- gen, Addri van der Poel en Gerrie Kneteman. De twaalfde m^in is Johan van der Velde, die in Italiaanse dienst rijdt (Bartolozzi). Als reserves zijn aanwezig: Henk Lubberding (Post), Nico Verhoeven (Raas) en oud- Nederlands kampioen Jos Lamertink (de wever). De verkiezing van Zoetemelk ging gepaard met de nodige tegenstellin gen. Tijdens de rustdag wekte Roger van Es van de sectie bcroepsrennen van de KNWU de indruk dat de veer tigjarige Zoetemelk op zijn knieen had gelegen om aljeblieft mee te mo gen naar Villach. „Hij wilde zijn loopbaan beeindigen in een grote wedstrijd. Omdat we Zoetemelk als renner hors categorie willen be schouwen verdient hij een plaats in de ploeg. We gaan er van uit, dat we dispensatie voor. hem krijgen". Zoetemelk heeft speciale toestem ming nodig voor een start in de we reldtitelstrijd vanwege zijn leeftijd. Sinds in 1984 de 58-jarige Spanjaard Guilermo Timoner deelnam werd de leeftijdgrens op veertig gesteld. Op twee kilometer van de plaats waar Van Es Zoetemelk's mogelijke deel name kenbaar maakte, fietste de ren ner een gentlemanskoers tegen enke le journalisten en andere tour-vol gers. Hoofd „Ik heb het wereldkampioenschap altijd uit mijn hoofd gezet", aldus Zoetemelk. „Ik ging steeds van het standpunt uit, dat ik van de UCI toch geen dispensatie zou krijgen. Na mijn overwinning in de Amstel Gold- race vroeg de KNWU of ik naar het wereldkampioenschap wilde Gezien de leeftijdsgrens had ik niets te wil len, dus wat moest ik ermee". Joop Zoetemelk kwam naar de toer om de laatste week 'van nabij mee te maken als lid van de redactie van het patronerende dagblad L'equipe. In Avignon, waar de karavaan rustte, sprak Van Es hem aan en zei; „Joop, je krijgt dispensatie. Wil je het WK rijden?". Zoetemelk reageerde hierop met 'ja'. Hein Verbruggen, de Nederlandse voorzitter van de profsectie van de UCI, was eveneens in Avignon aanwe zig. „Het is negentig procent zeker dat Joop toestemming krijgt. Voor renners die atletisch nog geschikt zijn, moet een uitzonderingsregel ge maakt worden. Ik het het al met de UCI-voorzitter besproken. Hij was het er mee eens, dus gaan we er van uit, dat de dispensatie er door komt". Peter Post, die in de regen- boogstrijd als ploegleider optreedt, had geen stem ingebracht tijdens de samenstelling. „Ik stel die ploeg niet samen", zei Post zondag op de Mont Ventoux. „Het is in breed overleg ge beurd. Dat Joop erbij is, mag van mij. Hij verdient het voor zijn af scheid". Een verrassende ontwikke ling dus. ZIERIKZEE - In het afgelopen jaar is er een einde geko men aan de dalende lijn die het aantal sportbeoefenaren in de voorgaande jaren te zien gaf. Dit blijkt uit een door de Nederlandse Sportfederatie verstrekt jaaroverzicht. Evenals vorig jaar is er een ver schuiving van junioren naar seni oren waar te nemen. Opmerkelijk hierbij is dat het aantal jeugdle den dit jaar minder afgenomen is dan in '85 het geval was. Het aan tal oudere sportbeoefenaren daar entegen is van 2.602.141 tot 2.667.573 gestegen, hetgeen een toename van 3% betekent. Uit het overzicht blijkt dat deze ouderen voornamelijk individuele sporten beoefenen. De Nederlandse Sportfederatie heeft er het afgelopen jaar vier nieuwe leden bijgekregen, waar mee het ledentotaal op 94 is geko men. Als nieuwkomers traden de Nederlandse Darts Bond, de Stichting Triathlon Nederland, de Sportfederatie Visueel Gehandi capten en de Stichting Watersport met Gehandicapten tot deze over koepelende organisatie toe. Wat de teamsporten aangaat blijkt het aantal ijshockeyers flink teruggelopen te zijn (34,8). Ook de Koninklijke Voetbalbond en het Koninklijk Korfbalver- bond zijn het afgelopen jaar ge confronteerd met een aanzienlijk ledenverlies. De Base-Softball Bond en het Nederlands Handbal- verbond daarentegen bleken het afgelopen jaar een behoorlijke aantrekkingskracht te hebben. Het ledenbestand van de Base- Softballbond groeide met 1113 le den terwijl de Handbalbond er 4442 nieuwe leden bij kreeg. Ook de Koninklijke Nederlandse Hoc key Bond scoorde met ruim twee duizend nieuwkomers beslist goed. Wat de individuele sporten be treft komen de gymnastiekbon- den en de Koninklijke Nederland se Zwembond als grootste verliezers uit de bus. Een absoluut record boekte de Thekwondo bond. Deze boekte een record aan tal nieuwe leden van maar liefst 73%. De Koninklijke Nederlandse Lawn Tbnnis Bond, de Koninklij ke Nederlandse Schaatsenrijders- bond, de Nederlandse Bridge Bond en de Nederlandse Badmin ton Bond kregen er, zij het in min dere mate, een aantal nieuwko mers bij. Op grond van een onderzoek komt de NSF op een totaal van circa 4 miljoen georganiseerde sportbeoefenaren in de leeftijd van 15 tot 75 jaar. Geschat wordt dat er onder de jeugd ongeveer een miljoen georganiseerde spor ters zijn. Hoewel het aantal spor ters over de gehele linie min of meer constant is gebleven zijn er dus in zowel positieve als negatie ve zin uitschieters onder de aan gesloten sportverenigingen. Af gaande op de demografische ont wikkelingen verwacht de NSF dat de teruggang van het aantal jeugdleden in de komende jaren tot stilstand zal komen. Verder zal het in de nabije toekomst van belang zijn de seniorleden vast te houden en de deelname van vrou wen en meisjes aan het sportge beuren te stimuleren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6