Vijfde editie wielerronde Recordaantal deelnemers aan Dikke Torentoernooi Erik Breukink betaalt na winst zware tol in rit Pau-Luz-Ardiden NIEUmBODE 7 Zeilwedstrijden Surfen LUZ-ARDIDEN/BLAGNAC - Na zijn schitterende overwinning in de eerste Pyreneeënrit heeft Erik Breu kink hiervan in de nog zwaardere etappe van Pau naar Luz-Ardiden de tol moeten betalen. Met lood in de benen moest hij maar liefst 12,58 min. prijs geven op de verras sende winnaar, de Noor Dag Otto Lauritzen die op de streep nog net 7 sec. kon overhouden op de Columbiaanse klimgeit Luis Herrera. In het algemeen klassement dui kelde Breukink uit de top-tien van de 4e naar de 20e plaats. Verder verdwenen nog uit de top-tien de Frans man Mare Madiot en de Spanjaard Echave. De Westduitser Rolf Gölz die in de 15e etappe voor de ploeg Raas de vierde overwinning wist te boeken. Van de Columbianen, die in het ge bergte in hun element waren, kwa men Wilches, winnaar van de Ronde van Columbia, en Herrera, dit jaar al winnaar van de Ronde van Spanje, in de top-tien, waarin ook nog de Ame rikaan Hampsten zijn intrede deed. De veronderstelling, dat met de Co lumbianen in de zware tijdrit was af gerekend zal nu, met de zeker niet minder zware bergetappes in de Al pen nog voor de boeg, moeten worden bewezen. Dat de Columbianen zijn uitgeteld kan men nu wel gevoegelijk vergeten hoewel er zeker nog meer kapers op de kust zijn waarmee een spannende slotweek met wellicht een verrassende ontknoping mag worden verwacht. In de dinsdag verreden etappe gin gen na 38 km. de Fransen Duclos- Lasalle, Rault, Claveyrolat en de Amerikaan Phinney aan de haal. Phinney werd al spoedig gelost waar na het drietal Fransen gezamenlijk doorging. Op de top van de Col de Marie Blan- que telde het drietal een voorsprong van vier min. op het peloton, met daartussen nog wat renners. Bij de beklimming van de Aubisque moes ten Duclos-Lasalle en Rault afhaken en ging Claveyrolat alleen door. Op de top van de Aubisque telde Breu kink reeds een achterstand van 6.30 min. Bij de bevoorrading, toen er 113 km waren afgelegd, kwam Theun van Vliet die in de tegenaanval was ge gaan, bij Claveyrolat waarna hij de Fransman bij de beklimming van de Col des Bordéres ter plaatse liet. Voorsprong Aan de voet van de slotklim kon Van Vliet nog altijd met voorsprong beginnen, terwijl Breukink met be hulp van Lubberding en Nulens nog was terug gekomen in de groep van de favorieten. In de laatste zware klim ontbrak het hem aan macht om de toppers in het klassement te blij ven volgen. Uit het peloton was in middels de Noor Dag Otto Lauritzen op zoek gegaan naar de vluchters waarop hij zienderoge terrein won. Na eerst de uitgebluste Claveyrolat te hebben gepasseerd kwam hij op zes kilometer van de top bij Van Vliet die inmiddels ook zijn beste kruit had verschoten. Herrera ging op 5 km. van de finish in de aanval waarbij hij 30 km tekort kwam om de eerste Noorse zege in de geschiedenis van de Tour te beletten. Erger nog dan Breukink verging het Mare Madiot die als 127e eindigde met een achterstand van 24,37 min. waardoor hij van de 5e naar de 45e plaats zakte. Nico Verhoeven, nog winnaar van de eerste etappe, kwam buiten de vastgestelde tijd binnen en moest de strijd staken. Tijdens de etappe ga ven de Italianen Vittoria Algeri Ro berto Amadio, Peter Roes (België) en Luis-Javier Lukin (Spanje) op. Wie gedacht mocht hebben, dat de ren ners na de zware Pyreneeënritten er woensdag in de rit van Tarbes naar Blanc een rustdag van zouden maken heeft de plank mis geslagen. Deze etappe, waarin de renners werden ge teisterd door donder en bliksem, werd door de winnaar, de Duitser Rolf Gölz, afgelegd met een gemid delde snelheid van 41.374 km/u. De overwinning van Gölz beteken de voor de ploeg van Jan Raas inmid dels de vierde etappezege. Daar de Westduitser Didi Thurau met knieklachten in Ihrbes niet meer aan de start verscheen vertrokken er 169 van de 207 in Belijn gestarte ren ners. Al na 5 km kozen de Fransman Roland le Clerc en de Ier Martin Ear- ley het hazepad. Rolf Gölz, die de achtervolging had ingezet, kreeg na 40 km op de top van de Cöte de Pun- tous aansluiting met de twee koplo pers. Daar het drietal geen bedrei ging vormde voor het algemeen klassement haalden zij op een gege ven moment zelfs een voorsprong van 22 min. op het peloton. Inmiddels werd de Tour-karavaan geteisterd door een hevig onweer. In het nood weer slaagde een groep van 29 ren ners erin zich uit het peloton los te werken. Goede zaken In deze groep ontbraken Bernard, Zimmerman, Millar, Roche en Alcala waardoor Mottet, Herrera en Hampsten, die wel oplettend waren geweest, goede zaken deden. Bij de vier vluchters probeerden Le Clerc en Earley keer op keer GÖlz van zich af te schudden, wat echter niet lukte. Vrij gemakkelijk bleef de Duitser in de eindsprint de baas over zijn twee medevluchters. Op een achterstand van 11,47 min. won Anderson de sprint van het eerste pelotonnetje voor de Nederlanders Stevenhaage en Knetemann. In de top-10 kwam geen verande ring met dit verschil dat Roche, Zim- mermann, Millar, Bernard en Alcala 1.07 min. moesten inleveren op gele trui drager Mottet. Vandaag (donder dag) gaat de 17e etappe van Blagnac naar Millau over een afstand van 216.5 km. met aankomst op de Millau Le Cade (le cat.). In de Tbur voor dames laten de Ne derlandse dames het afweten als er moet worden geklommen. De wereld kampioene Jeannie Longo is hier in haar element waardoor zij de leiding in het algemeen klassement in han den kon nemen voor haar rivale Ma ria Canis. BROUWERSHAVEN - In samen werking met de Koninklijke Neder landse watersportvereniging De Kaag, de Belgische watersportver eniging Royal Yacht Club en de wa tersportvereniging Brouwershaven zullen er op zaterdag 8 en zondag 9 augustus op de Grevelingen de Bene- lux-zeilwedstrijden worden gehou den. Ter gelegenheid van deze Bene- luxdagen zal door het gemeentebe stuur van Brouwershaven een officië le ontvangst plaats vinden op vrij dag 7 augustus te 19.30 uur in het Tonnenmagazijn. SCHARENDIJKE - Zaterdag 18 ju li is aan het Noordzeestrand aan de Brouwersdam de eerste wedstrijd ge- surfd om de Windmill Beach Cup. Ondanks de matige windverwach- ting waren er nog 20 deelnemers on der wie enige Duitsers. Met wind kracht 4 werden er in een vlot tempo 5 manches afgewerkt op het onder deel speed-slalom. Overall Winnaar werd Jasper Vlasblom (Fanatic-Art) uit Ridderkerk voor Arno Boot (Gaastra-Windmill) uit Hellevoet- sluis. Op de derde plaats eindigde Eric van de Griend uit Hellevoetsluis op een standaard Bic-Hard-Rock. Eerste dame was Herma de Jong (Fanatic-Art). De volgende Beach Cup is het a.s. weekend waarbij het klas sement dan wordt verdeeld in een wedstrijd en amateursurfers zodat ook de niet gesponsorde surfers een kans krijgen. P.V. Zierick Uitslag wedvlucht Doornik in Cou- cauos 280 km jonge duiven. J. den Hengst 1, 9, 12, 13, 15, 27, 28, 29, 38, 39, 44, 45, 51, 62; J. Snijders 2, 5, 8, 14, 20, 26, 31, 47, 60; Comb. v. Veer 3, 10, 41, 43, 46, 65, 66; Gebr. Bolle 4, 21, 25, 30; E. Kloet 6, 7, 33, 36, 40, 48, 53. 57, 59, 68, 69; G. Flikweert 11, 24; J. Verwijs 16, 17, 19. 55, 67; B. A. de Bruin 18, 32, 56, 63; M. K. Krijger 22, 37, 42, 70; Janse-Vermeule 23, 54; J. Krijger 34, 35, 49; A. J. Flikweert 50; C. Wesdorp 52, 58, 61. Uitslage wedvlucht Orleans in con cours 118 duiven. Comb. v. 't Veer 1, 6, 7, 8, 12, 14, 18, 19; L. L. de Hooge 2, 22, 23, 27; J. den Hengst 3, 4, 10, 16, 28, 30; J. Verwijs 5, 21, 26; Jansen-Vermeule 9; M. K. Krij ger 11, 15, 17, 24; J. Snijders 13; G. Bakker 20; A. M. Berrevoets 25; E. Kloet 29. ZIERIKZEE - Zaterdag 22 augustus wordt de vijfde editie van de Wielerronde van Zierikzee verreden. Naast de bekende wielerrondeprijs is er dit jaar ook een leidersprijs. De organisatie - op de foto met hoofdsponsor D. L. van t Leven, directeur van drukkerij/uitgeverij Lakenman en Ochtman (uitgeefster van de Zierikzee- sche Nieuwsbode) - is dit jaar afgestapt van de koppeling met de Toeristendag, die op dinsdag valt. De Zie- rikzeesche Nieuwsbode verzorgt traditiegetrouw ook weer de wielerkrant, die 12 augustus huis-aan-huis verschijnt met de Extra editie. Veel bekende gezichten bij Zierikzees tennisevenement ZIERIKZEE - „Ze waren niet met zovelen die tennis konden spelen. Kleine clubs, weinig: leden, 't is wel lang geleden. Die tijd is inderdaad voorbij, lang voorbij. Wie nu zijn oog laat glijden over de deelnemerslijst voor het vierde Dikke Torentoernooi dat maandag 20 juli op het tennispark van de LTC Zierikzee van start gaat, komt tot maar liefst 280 namen. Een absoluut record, nog voordat er zelfs een bal over het net is geslagen. In vrij korte tijd blijkt dit toernooi, dat op loopafstand van de Dikke To ren wordt afgewerkt zich een aardige reputatie te hebben verworven bij tennisminnend Nederland. Die brede bekendheid heeft nu dan ook geresul teerd in een recordaantal inschrijvin gen van maar liefst 280 tennissers en tennisters uit het gehele land. Deze zullen in de komende week maar liefst 323 partijen afwerken op de zes gravelbanen van de tennisvereniging Zierikzee aan de Grevelingenstraat en de Lange Blokweg. Maximum ,,We zitten hiermee bijna aan het maximum. Volgens de richtlijnen van de KNLTB (Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond) geldt er voor zes banen een maximum van 325 partij en", meldt Maayke Speelman die sa men met Joop de Vlieger tot de „gees telijke vader en moeder" van dit Zierikzeese tennisgebeuren be schouwd mag worden. Dat geestelij ke moederschap leverde haar in 1984 toen het toernooi ,,in première ging" ging de Leon Sport wisselbeker op. Deze beker wordt door de gelijkna mige sporthandel, die zich vanaf het allereerste uur als sponsor opwierp, jaarlijks beschikbaar gesteld voor het lid van de plaatselijke tennisclub, dat de meest opmerkelijke prestatie achter zijn of haar naam schrijft. Heksenwerk Het duo Speelman/De Vlieger d; t de komende week samen met Hans Boot en Leo Pikard zorg draagt voor een vlot verloop van de wedstrijden heeft als Dikke Torencommissie ook in de achterliggende maanden bergen werk verzet om de organisatie van dit tennisevenement op tijd rond te krij gen. Dat is, zo valt uit de woorden van Maayke Speelman op te maken, een heksenwerk waarmee heel wat uurtjes gemoeid zijn. Het begint al in september wanneer de bond schriftelijk om toestemming wordt gevraagd het Zierikzeese ten nisevenement op de toernooiagenda van het district te krijgen. Daarna moeten de verenigingen worden aan geschreven en krijgen de deelnemers die niet op het eiland wonen een per soonlijke uitnodiging plus een twee tal inschrijfkaarten. Wanneer deze geretourneerd zijn moet het deelne mersveld ,,op de rol" worden gezet. Plaatsing Dat „op de rol" zetten gebeurt via het door de International Tennis Fe deration (ITF) gehanteerde lotings- cn plaatsingsysteem. Hierbij worden alleen de nummers een en twee ge plaatst. De nummers drie en vier worden weliswaar door de wedstrijd commissie aangewezen maar worden door het lot bepaald. Dit door loting plaatsen is ook voor de nummers vijf tot en met acht het geval. Zeker wan neer de krachtsverschillen tussen de spelers en speelsters gering zijn ver dient dit systeem veruit de voorkeur. Dit loten en plaatsen dat in aanwezig heid van bondsgedelegeerde Leen Breure inmiddels achter de rug is blijkt eveneens een hele klus te zijn. „Al met al waren we hier vier uur mee bezig" zegt Maayke Speelman. Alle extra uurtjes plus de telefoon die te pas en te onpas rinkelt worden echter ruimschoots vergoed door de sfeer tijdens het toernooi. „Dat hele toernooigebeuren vind ik wel leuk", zegt Maayke Speelman, die daarin niet alleen staat. „Uit de woorden van de bondsgedelegeerde Breure blijkt dat het Dikke Tbrentoernooi in de tenniswereld een goede naam heeft. Die sfeer is er en tot nu toe is de organisatie er altijd in geslaagd om de wachttijden tussen de partijen be perkt te houden", verklaart Henk Speelman de belangstelling voor dit toernooi. Dat het tennisgebeuren aan de voet van de Dikke Tbren, waarbij iedere speler of dat nu een C- of een D-speler is even hoog in aanzien staat, aanslaat blijkt eens te meer uit het aantal terugkomers. „Elk jaar zie je weer dezelfde gezichten en kom je dezelfde combinaties tegen". Partijen De komende week (20 tot en met 26 juli) worden op de banen van de Zie rikzeese tennisclub dus 323 partijen, enkel, dubbel en gemengd dubbel in zowel de C als D-klasse afgewerkt. De vele inschrijvingen voor het heren enkel C, zo'n 41 in totaal zijn dan ook aanleiding tot enige trots. Te meer daar er onder die 41 C-singelaars slechts een handjevol eigenlijke D- spelers meedoet. Antoine van Bockel uit Oost Souburg, die drie keer op rij de finale won en ook dit jaar weer ac te de présence geeft, voert in deze ca tegorie logischerwijs de lijst aan. Zijn naaste opponent is de Yerseke- naar J. Verschuure die als tweede is geplaatst. André Goedegebuure die een week geleden de finale van het Bruse Mosseltoernooi verloor tegen Michel Gorsse zal zich tot het uiterste inzetten om het ook deze keer tot de finale te brengen. Een oude bekende die sinds '84 in de finale stond is de Goesenaar Diederik van den Heuvel. Voor de categorie dames enkel C hebben zich slechts acht dames inge schreven. Hier staat Astrid Verspeek uit Zierikzee als de favoriete te boek, gevolgd door de Brabantse D. Mot mans. Tica Peeman en Martine Ver- schoore die respectievelijk in '85 en '86 de titel in het dames enkel D be haalden komen eveneens in de C klas se uit. In de heren D enkel staat D. Reijhout uit Kloetinge als mogelijke titelkandidaat op de nominatie. Ver wacht wordt dat deze het vooral op moet nemen tegen R. de Looff uit Kamperland. Verder vermeldt de lijst relatief veel namen van leden van de organiserende vereniging. Wat de strijd in de dames enkel D-categorie aangaat heeft de wedstrijdleiding de Bevelandse dames Janny Verschuure uit Yerseke en Riet Breure uit Kloe tinge op respectievelijk de eerste en tweede plaats gezet. Om wat tegengas te geven aan de opmars der jongeren, een verschijn sel dat zich tijdens het Mosseltoer nooi duidelijk openbaarde, is er voor de „wat oudere jeugd" een aparte ca tegorie, die van de 35-plussers. Hier wordt veel verwacht van de als eerste geplaatste H. den Ouden van tennis vereniging Westerschouwen. Deze zal in de als tweede geplaatste Zierik- zeeënaar J. Bij de Vaate aardig wat tegengas krijgen. Laatstgenoemde is samen met zijn zoon Martijn ge plaatst voor het herendubbel D. In deze categorie wordt de lijst aange voerd door het Westerschouwse duo Den Ouden/van Rooy, terwijl dit tweetal op de voet wordt gevolgd door de clubgenoten Klip en Kort. In de categorie heren dubbel C wor den de eerste twee plaatsen ingeno men door het Goese duo Koster en Van den Heuvel (de nummers een) en 'het Zierikzeese koppel Coppoolse/ de Vlieger. Bij het dames D-dubbel staan de dames Minnaar en Hart als de gedoodverfde kandidaten te boek. Tweemaal in successie ging het kop pel met de eer strijken. Wellicht dat het als tweede geplaatste tweetal Breure/Stolk een wig in de suprema tie van beide Kerkwerfse dames kan brengen. Marja Hart en Mirjam Quartel voeren de lijst aan bij het ge- meng dames dubbel C. Zij zullen naar verwacht de meeste tegenstand krij gen van het Zierikzeese koppel As trid Verspeek en Roxane Speelman. Mixed Verder worden er maar liefst 52 partijen in het mixed dubbel ge speeld. Favoriet in deze C-categorie zijn de duo's Coppoolse en Motmans en de Goese Vlissingse combinatie Versteeg/ Iwema. In de D klasse wordt het naar verwacht een gevecht tussen Minnaar/Minnaar uit Kerk- werve en het duo Kort/Kort van de tennisvereniging Westerschouwen. Hoewel het in de eerste plaats om het tennissen gaat is het niet enkel en alleen tennis dat de klok slaat. Ter verstrooiing en ontspanning van vermoeide en stijve ledematen staat er halverwege de toernooiweek een mosselmaaltijd met verloting op het programma. De trekking van deze lo terij is rond de klok van 21.00 uur. Antoine van Bockel... driemaal achtereen winnaar van het heren enkel C en ook dit jaar weer van de partij.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7