Prima prestaties in manege Grol Renesse Goede prestaties tijdens eerste kringconcours '87 Peter Wielaard bewijst klasse Strijbos slaat toe in GP Zwitserland Lodewijk boert goed in Zevenbergen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 13 juli 1987 Nr. 24164 RENESSE - Door de ruitervereniging Renesse werd op de terreinen van de manege Grol te Renesse een onderlinge dressuur-wedstrijd gehouden waarbij de Pony- en Paarden Club Schouwen-Duiveland uit Bruinisse als gastvereni- ging haar medewerking verleende. Uitstekende prestaties werden geleverd door Annelies de Koning op Bourbon van de PPC in de L-rubriek en door Mara de Bel op Ramona E van de RV Renesse in de Z-rubriek. Annelies kwam tot een puntentotaal van 134 en Mara liet 132 punten noteren wat voor beide amazones 2 winstpunten betekende. In de B-rubriek (licht) konden vijf deelnemers(sters) een winstpunt noteren. Loura Beije op Revver van de RV Renesse werd in deze rubriek winnares met 124 pnt. Agnes Es- ser met Zero van de PPC Schouwen-Duiveland werd 2e met 123 pnt. 3e werd haar clubgenote Sandra Ruttinger met 122 pnt. en 4e, eveneens met 122 Wim Maas kamp, ook van de Bruse vereni ging. Op de 5e plaats eindigde Vera Rutgers van de RV Renesse op Major met 120 pnt., wat haar ook nog een winstpunt opleverde. Met het behalen van dit winst puntje promoveerde zij tevens naar de L-rubriek. De verdere uitslag in deze ru briek was: 6. Patricia Riem op So- lita van de RV Renesse met 116 pnt.; 7. Jolanda v. d. Velde op Quickly, RV Renesse 102 pnt.; 8. Leen Soldaat op Waldo, PPC Schouwen-Duiveland 99 pnt.; 9. Mariska Lems op Faster, PPC Schouwen-Duiveland met 97 pnt.; 10. Sandra Knor op Elvira, RV Re nesse met 94 pnt. en 11e Jolanda Bijlo op Thlanka, PPC Schouwen- Duiveland met 88 pnt. In de rubriek B (zwaar) boekten drie amazones een winstpunt waarbij de nummers 1 en 2 naar de L-rubriek promoveerden. Agnes Esser met^Zero legde beslag op de eerste plaats met 125 pnt. Met evenveel punten bezette haar club genote Sandra Ruttinger de 2e plaats, terwijl Loura Beije met 124 pnt. de 3e plaats bezette. De ver der uitslag was: 4e Vera Rutgers 118 pnt.; 5. Patricia Riem 113 pnt.; 6. Jolanda Bijloo 109 pnt.; 7. Wim Maaskamp 108 pnt.; 8. Mariska Lems 107 pnt.; 9. Jolanda v. d. Vel de 101 pnt. en 10. Sandra Knor met 91 pnt. Eerste prijs In B (zwaar) reden dezelfde com binaties als bij het B (licht). In de L (10) rubriek ging de eerste prijs naar Annelies de Koning op Bour bon van de PPC Schouwen- Duiveland met 134 pnt. wat haar 2 winstpunten opleverde. Op de 2e plaats eindigde Coen Honig op Rocco, ook van de Bruse vereni ging met 126 pnt. waarmee hij een winstpunt kon laten noteren. Der de werd Mary Dalebout op Thrzan van de RV Renesse met 117 pnt.; 4e Sylvia v. Tilborg op Sylvia, RV Renesse, met 116 pnt.; 5. Astrid Timmerman op Reny, PPC Schouwen-Duiveland met 113 pnt. en 6. Annet Wenders op Urban, PPC Schouwen-Duiveland met 112 pnt. Ook in de rubriek L (13) ging de eerste prijs naar Annelies de Ko ning met 124 pnt.; 2e werd Tbnnie Honig eveneens met 124 pnt., rij dend op Saratoga van de RV Re nesse Evenals Annelies boekte Tbnnie een winstpunt wat voor hem echter promotie betekende naar de M-rubriek. Als derde ein digde Rinus Dalebout op Thrzan van de RV Renesse met 113 pnt.; 4. Monique Oldenburg op Thmisto, PPC Schouwen-Duiveland met 113 pnt.; 5. Sylvia van Tilborg met 107 pnt. en 6. Astrid Timmerman met 105 pnt. In de rubriek M (16) ein digde Joni Bijl op Robin van de vereniging St. Joris uit Ridder kerk met 126 pnt. een winstpunt, op de eerste plaats. Tweede werd Corine Kloet op Patries, PPC Schouwen-Duive land met 105 pnt. Mara de Bel leg de met Whisper in de Z (20) ru briek beslag op de eerste prijs met 132 pnt. (2 winstpunten) met Diana Monshouwer op Ramona E met 126 pnt. (een winstpunt) als tweede. Beide amazones zijn lid van de RV Renesse. In de Z (22) ru briek was de uitslag net omge keerd. Diana werd hier eerste met 124 pnt. en Mara 2e met 121 pnt., wat beide een winstpuntje ople verde. Door drie leden van de RV Renesse werd nog een dressuur- proef op pony's afgelegd. De uit slag hiervan was Janet Rutgers op Peggy 107 pnt.; 2. Kim Rutgers op Fabiola 102 pnt. en Petra Bode op Casandia 100 pnt. Ais jurylid fun geerde de heer N. den Ouden uit Alblasserdam. De wedstrijden werden gehouden onder de regle menten van de NBVR. Jaap Rentmeester slaat goed figuur in L-klasse Peter Wielaard van Delta Sport. RABAT - Far Rabat is zaterdag voetbalkampioen van Marokko ge worden. De legergroep speelde in de laatste competitieronde gelijk tegen Acadir (1-1) en was daardoor niet meer te achterhalen door Marrakesj, dat als tweede eindigde. ROTHENTHURM - Wereldkam pioen Dave Strijbos heeft zijn voor naamste concurrent John van den Berk zijn plaats gewezen in de Grote Prijs van Zwitserland 125 cc. Met twee afgetekende overwinningen op het circuit in Rothenthurm plaatste de Cagiva-coureur zich weer aan de kop van de strijd om de wereldtitel. Van den Berk scoorde slechts 26 pun ten voor de wereldtitel via respectie velijk de zevende en de tweede plaats. Zijn achterstand op zijn plaatsgenoot bedraagt, met nog acht manches op het programma, dertien punten. Het verlies van Van den Berk werd veroorzaakt door een uiterst magere eerste manche. ,,Ik koos waarschijn lijk de verkeerde plaats achter het starthek. Het gevolg was een slechte start. Bovendien raakte ik ook nog Contini, waardoor ik achter in het veld terecht kwam", verklaarde de coureur zijn weinig tot verbeelding sprekende zevende plaats in de eerste omgang. BRUINISSE - Een juweeltje van een plaatje. Dat is niets te veel gezegd voor de parade die ter afsluiting van het eerste kringconcours dit jaar werd gehouden op het terrein van manege De Korenzolder even buiten Bruinis se. Deze verplichte ceremonie waarbij de ruiters en ama zones zich allen tegelijk aan het publiek presenteerden zorgde voor een passend slot van een geslaagd kringcon cours. Deze parade die onder leiding stond van mevrouw Krabbe van de organiserende vereniging Schouwse Ruiters betekende niet alleen de af sluiting van een sportief gebeuren maar voor de toeschouwers zeker ook de climax van het kringconcours dat 's morgens om 9.00 uur reeds was be gonnen met de afdelings- en indivi duele dressuur in de klassen B (be ginners), L (licht) en M (midden). Onder toeziend oog van bondsverte- genwoordiger J. H. Dane en in aanwe zigheid van grondlegger van de Schouwse Ruiters P. Klompe werk ten de vele ruiters en amazones hun onderdeel af op een schitterend gele gen parcours, dat door A. J. Hanse was gebouwd. Een groot aantal deelnemers, zo'n 157 in totaal, afkomstig van een elftal ruiter en ponyverenigingen uit de kringen Schouwen-Duiveland, Wal cheren en Moerdijk had zich voor de dressuurproeven voor pony's als paarden ingeschreven. Behalve deel nemers aan de dressuur meldden zich vijf menners en nog eens 67 sprong- combinaties. Een overvol programma dus dat over een tiental ringen syste matisch werd afgewerkt en waarbij in enkele klassen opmerkelijke pres taties werden geleverd. Met name de verrichtingen van Jaap Rentmeester die onlangs tot de L-klasse werd toegelaten baarde bij insiders het nodige opzien. Rent meester leverde op niet mis te versta ne wijze zijn visitekaartje af in deze L-klasse door als debutant in deze klasse gelijk een winstpunt mee te pakken. Goede prestaties werden er ook bij het mennen geleverd. Zo kwam onder andere Arjan Provoost van de ruitervereniging Oranjezon in de beginnersklasse tot 100 punten, hetgeen hem twee winstpunten ople verde. Ook Anneke Louwerse (Schel- destad) en Christiaan Provoost (Oranjezon) scoorden in respectieve lijk de Midden- en zware klasse meer dan honderd punten. Bij de indivi duele dressuur, waarbij de jury een beoordeling op grond van twintig on derdelen geeft, zorgde mevouw Van Meegdénberg met Brenda (Oranjerui- ters) voor de hoogste dagscore. Haar dressuurproef in de klasse LI paar den leverde maar liefst 134 punten op. Springen Bij het onderdeel springen in de B- klasse liet het niveau volgens micro-, fonist K. L. van der Werve hier en daar wat te wensen over. Van de 18 springcombinaties bij de paarden werden er 8 gediskwalificeerd door dat het paard drie of meer keren wei gerde een hindernis te nemen. Ook bij het springen van de pony's in de zelfde klasse werden relatief veel ,fouten gemaakt. In de L-klasse werd jover de gehele linie beschouwd erg goed gepresteerd. Bij de paarden tstartten 7 ruiters, waarvan er 6 een barrage moesten afleggen. Ook bij de 'pony's moesten er heel wat (meer dan 50%) barrages worden gereden. In de middenklasse daarentegen was het niveau gespreid. Bij de paarden •moesten er geen barrages worden ge reden. Twee van de drie ponyruiters in deze klasse reden in de barrage een foutloos parcours. Dat het bij een kringconcours niet zuiver en alleen om de prestaties gaat bewees het showelement dat in het programma was ingebouwd. Het Kla vertje Drie met paarden en vervol gens ook pony's leverde een fraai beeld op, waarvan ook de outsider kan genieten. Doel bij dit zogeheten Klavertje Drie is om ,,zo gelijk moge lijk" in draf, stap en galop te gaan. De ruiter- en ponyvereniging Oranje zon uit Vrouwenpolder behaalde bij dit onderdeel zowel bij de paarden als de pony's de eerste prijs. De uitslagen van dit eerste eilande lij ke kringconcours luiden als volgt: Dressuur Afdelingsdressuur: Achttal pony's L-klasse: Oranjezon (128 pnt). Viertal pony's L-klasse: Schouwse Ruiters (114). Viertal paarden L-klasse: Westelijk Schouwen (118). Paarden M- klasse: Oranjezon (124). Individuele dressuur Z1 en Z2: Jan Meyers, Oranjezon (120). Individuele dressuur paarden Ml-klasse: Marjan de Visser, Eendrachtruiters (128). In dividuele dressuur paarden M2- klasse: Nicoline Vos, Oranjezon (117). Individuele dressuur poriy's Z-klasse: Marjan Jumelet, Bru (129). Individuele dressuur paarden L2- klasse: Arianne Hanse, Schouwse Ruiters (122). Individuele dressuur paarden LI: mevrouw van Meegden- burg, Oranjeruiters (134). Individuele dressuur paarden B- klasse: Willem den Boer, Schóuwse Ruiters (129), Individuele dressuur pony's cat.D: Julia van Exel, Oranje- ruiters (130). Idem B-klasse cat. B/C: Mariska Vermaas, Eendrachtruiters (117). Individuele dressuur pony's M- klasse: Alice van Exel, Oranjeruiters (123). Individuele dressuur pony's klasse B: Lenny de Boer, Schouwse Ruiters (129). Individuele dressuur pony's Ll- klasse cat A/B: Rianne Struijk, Schouwse Ruiters (112). Idem cat. C: Annemarie Schalkwijk, Bru (109). Idem cat D.: Manuela Engelbracht, Scheldestad (128). Individuele dres suur pony's L2-klasse: Mare Timmer man, Oranjezon (127) Springen Springen pony's B-klasse, cat. D: Monique Melse, Oranjezon, (0 fout). Springen paarden B-klasse: Anita de Kok, Oranjezon (0 fout). Springen po ny's L-klasse: Mare Timmerman, Oranjezon (barrage: 0 fout, 41,5 sec). Springen paarden L-klasse: Rene van der Veer, Burghtruiters (barrage 0 fout, 40,5 sec). Springen pony's klasse M: Astrid van der Veer, Burghtruiters (barrage 0 fout, 52 se) Springen pony's Z- klasse: Maja Beun, Oranjezon (barra ge 0 fout, 49 sec) Springen paarden M- klasse: Jan van Dalen, Eendrachtrui ters (barrage 0 fout, 75 seconden). Springen paarden Z-klasse: Kees de Visser Gouwe Ruiters (barrage 3 fout, 64 sec). Individuele menproef Anita Timmerman: 86 en 85. Jan Rentmeester: 90 (eerste prijs). Peter Hanse: 96. Mennen Klasse B: Arjan Provoost, Oranje zon (100). Klasse L: Jan Rentmeester, Schouwse Ruiters (90). Klasse M: An neke Louwerse, Scheldestad (102). Klasse Z: Christiaan Provoost, Oran jezon (102). KLavertje Driepaarden: Oranjezon met groep bruinen. Klavertje Drie pony's: Oranjezon met groep vossen. De ruiters en amazones van de ei- landelijke verenigingen Bru, Schouwse Ruiters en Westelijk Schouwen scoorden als volgt: De ponyclub Schouwse Ruiters scoorde bij de dressuurproef achttal len in de L-klasse: 122 pnt. dit leverde ZEVENBERGEN - Delta Sport at- leer Werner Lodewijk zorgde tijdens atletiekwedstrijden in Zevenbergen voor een uitstekende prestatie op het kogelstoten bij de C-junioren, Lodewijk kwam tot een nieuw per soonlijke afstand van 12,93 m en eiste hiermee de eerste plaats op. Op de 100 mieter behaalde hij een overwinning in de serie met opnieuw een persoonlijk record van 12,9 sec, tijdens de finale was Werner waar schijnlijk vermoeid en kwam niet verder dan 13,9 sec en een vierde plaats. Serge Schot nam als C-junior deel aan het hoogspringen bij de B- junioren, Schot kwam niet verder als 1,55 meter hoog en een 5e plaats. Strijbos, vorige week in Ierland nog de grote verliezer, kon er niet om malen. De koppositie in de eerste manche, die hij in de derde ronde overnam van de Westduitser Lacher, kwam geen moment in gevaar. De Ita liaan Contini bereikte via een ver twijfelde inhaalrace nog wel de twee de plek, een aanval op zijn teamge noot Strijbos liet hij achterwege. In de tweede manche stoof Van den Berk als eerste achter het starthek van daan. Een fout in de tweede ronde bood Strijbos de kans zijn enige ri vaal voor de wereldtitel in de klein ste motocross-klasse opnieuw achter zich te laten. Van den Berk verstuur de zich in zijn haast de wereldkam pioen van het lijf te houden. Strijbos profiteerde dankbaar. De kleine Bra bander nam vijfhonderd meter voor sprong en pakte opnieuw twintig punten voor het tussenklassemont. Van den Berk eindigde als tweede. Het mennen.... een spectaculair moment tijdens het eerste kringconcours '87 in Bruinisse. een tweede prijs op. Bij de dressuur viertallen won zowel de ruiterclub Westelijk Schouwen (118 punten)als de ponyclub Schouwse ruiters (114 punten) een eerste prijs. Bij de indivi duele dressuur behaalden de eilande- lijke ruiters/amazones de volgende puntentotalen: Ingerli Vroon :114, Gerard de Ruiter 117, Arianne Hanse: 125 (tweede prijs). Annelies Wisse:112. Mary Zee man: 101. Ingrid Krabbe: 122. Frans de Vrieze:110. Jaap Rentmeester: 115. Marjolein Geelhoed:112. Anita Tim- merman:113. Stef Neliss: 108. Corry Krabbe: 109. Jaap Rentmeester: 126 (derde prijs). Marlies Kooman: 108. Elies van Sliedrecht:120. Jolanda Tie- rie: 102. Theo Muller:112. Jplanda MOerland: 104. Petra Remeeus: 116. Carla Bal: 117. Willem den Boer: 122. Annemarie Boot: 109. Marit de Vrieze en Magda Smits: 111. Annemieke Klompe: 112. Daniëlle Rotteveel:113. Sandra Dorst: 123 (tweede plaats). Anita Dalebout: 115. Rozemarijn de Leeuw: 108. Rosemarie Pons: 114. Rianne van de velde:92. Nely Scher- penisse: 121. Lenny den Boer: 129. Saskia Steenland: 122. Annemarie Schalkwijk: 109. Rianne Strijk: 112. Arina de Oude: 122 (derde prijs). Eli- ne Struijk: 126 (tweede prijs). Janet van der Wekken: 112. Annette van der Have en Heieen van Sliedrecht: 115. Rianne Bolier: 110. Sonja de Feiter en Christine Simonse: 117. Springen Ingrid Krabbe: 12, 75. Corry Krab be: 3 weigeringen. Frans de Vrieze: 3 fout. Gerard de Ruiter: 8 fout. Janet van der Wekken: 3 weigeringen. An nette van der Have: 0 fout tweede prijs). Rianne Bolier: 3 weigeringen. Stef Nelisse: 0 fout. In barrage uitge beld. Christine Simonse: 4 fout. Eline Struijk: 0 fout. Arianne Hanse: 8 fout. sprong op de tweede Zeeuw Frank Kooman. Delta Sport atleet Jan Hoek zorgde voor een 15e plaats in het sterke deelnemersveld tijdens de ze braderieloop waar duizenden toe schouwers getuigen waren van een uitstekende atletiekavond. Uitslag 1. Kim Reijnierse, Dynamo, 32.16 min.; 2. Jacques Valentijn, 32.41 min.; 3. Cor Vriend, PSV, 33.34 min.; 4. Pe ter Wielaard, Delta Sport, 33.50 min.; 5. Frank Kooman, Dynamo, 34.24 min.; 6. Wim Hoek, Flakkee, 34.46 min.; 7. Johan Kijne, Shell, 34.46 min.; 8. Bert Straven, Vooren, 34.53 min.; 9. Paul Kruithof, Energie, 35.18 min.; 10. John Giljam, AV 56, 35.26 min.; 15. Jan Hoek, Delta Sport, 36.19 min. .De organisatoren hadden voor een sterk deelnemersveld gezorgd door in de geldbuidel te tasten en startgelden te betalen. Kim Reijnierse, Jacques Valentijn en Cor Vriend, de bekende marathonlopers uit de selectieploeg van bondstrainer Wim Verhoorn, zorgden voor een zeer aantrekkelijke wedstrijd. Wielaard liet zich niet in pakken en speelde het spel uitste kend mëe door zich'tijdens de wed strijd in de kopgroep te nestelen. Reijnierse demarreerde een kilome ter voor de eindstreep van Valentijn en liep onbedreigd naar de overwin ning van deze 10 kilometer lange stra- tenloop. Valentijn werd tweede en Cor Vriend zorgde voor een derde plaats waardoor hij in de laatste 500 meter Peter Wielaard nog passeerde. Wie laard werd tenslotte verdienstelijk vierde met een halve minuut voor- ZIERIKZEE - Peter Wie laard bewees tijdens de Braderieloop afgelopen vrijdagavond in Middel- harnis, dat er degelijk met hem rekening gehouden moet worden tijdens stra- tenlopen. De Delta Sport atleet, die dinsdag nog als overwinnaar uit de 10e sin gelloop kwam, liep nu voor eigen publiek in zijn ge boorteplaats een uitste kende wedstrijd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7