Delta Sport-atleet Wielaard wint verrassend Singelloop Voor Jan Raas ('s-Heerenhoek) kan wielertoer niet meer stuk „Vroeg uit de veren en vakantiedagen opofferen" 7 Zomeravond- voetbal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 juli 1987 Nr. 24162 De start van de tiende Singelloop. die werd gewonnen door Delta Sport-atleet Peter Wielaard. Leon van der Velden tweede ZIERIKZEE - Peter Wielaard, de 20-jarige atleet uit Middelharnis, heeft de 10e Singelloop in Zierikzee verrassend gewonnen. Voor de tweede keer in de ge schiedenis van deze loop is het een lid van de organiserende vereniging Delta Sport die de eerste plaats voor zich opeiste. Simon Blom ging bij de 3e Singel loop met deze eer strijken. Blom had nu echter geen enkele kans, hij moest zelfs genoegen nemen met een zesde plaats. Atletiekvereniging Delta Sport had de 10e Singelloop in een ander jasje gestoken. De start vond plaats op de kunststof atletiekaccommodatie en via het Slingerbos rond Zierikzee kwam men op de Nieuwe Haven terecht, daar waren premies te verdienen. Deze premie sprintlijn zou tijdens de race een zeer be langrijke rol spelen om de uiteindelijke winnaar te verkrijgen. In totaal kwamen tachtig (Dynamo) en de uiteindelijke win- Inderdaad werd er bij de pre- wedstrijdatleten aan de start die naar Peter Wielaard. ,,Ik kreeg in- miesprints meer snelheid in de voor een indrukwekkend gezicht structies van mijn trainer Kees kopgroep genomen, hierbij moest zorgden tijdens de drie rondes om Verkerk om met de kopgroep mee Simon Blom afhaken. „Het ging Zierikzee, vooral op de Nieuwe te gaan, maar hij riep dat ik geen van geen kanten, ik moest in het Haven was er veel publiek geko- kopwerk mocht, dqen", aldus. Wie- begin al alles geven óm bij'diejon- meri die daar het spannende laard. 'Prank Kooman:\,t)ie; pré- gens tè Blijven, mijn spieren zit- wedstrijdverloop kon volgen. Na miesprints vond ik zeer aantrek- Ten nu ook weer helemaal vast", twee kilometer werd er een kop- kelijk, maar ik geloof dat het te verzuchtte Blom. groep gevormd met Frank Koo- veel van mijn krachten vergde, In de tweede ronde moest ook man (Dynamo), Jan de Wilde (A.V. dus ik verspeelde een goede klas- Ad Tierie afhaken. „Ik ben be- 56), Simon Blom (DS), Ad Tierie sering". wust niet meegegaan voor die pre miesprints, want met die wisse lende tempo's loop je je juist in de vernieling", aldus de Dynamo-ve teraan. In de laatste ronde was het Leon v. d. Velden, die als favoriet start te en samen met de sterk lopende Peter Wielaard de kopgroep vorm de, Frank Kooman en Jan de Wil de moesten afhaken. Honderd me ter voor de laatste premiesprint was het Wielaard die de sprint aantrok. „Ik dacht, ik wil ook wel wat verdienen, maar toen ik de sprintpremie had verdiend en ach terom keek waar v. d. Velden bleef, bleek dat ik een dertig me ter voorsprong had". Moment „Op dat moment dacht ik nu of nooit, dus ik zette nog eens extra aan", aldus Wielaard. V. d. Velden had op deze krachtsuitspatting van de Delta Sport-atleet geen antwoord en moest toezien hoe Wielaard juist waar veel publiek aanwezig was, steeds meer af stand nam. Wielaard maakte geen enkele fout meer, met nog 2 kilo meter te gaan liep hij onbedreigd naar de eindstreep. Wielaard na afloop: „Dit had ik nooit verwacht, Leon v. d. Velden is toch veel sterker als ik, hoewel mijn trainer had gezegd dat ik best de mogelijkheid had om een goede klassering te realiseren op deze Singelloop, maar ik ben ont zettend blij met deze overwin ning, des te meer nog dat ik op de goede weg ben met mijn trainin gen. Volgende week ga ik op va kantie, maar ik blijf gewoon door trainen, want tijdens de Zeeuwse kampioenschappen in augustus in Zierikzee wil ik toch een titel in de wacht slepen op de 1500 meter. Peter Wielaard die drie maan den geleden overkwam van atle tiekvereniging Flakkee (deze ver eniging is inmiddels opgeheven), maakt sinds hij lid is van Delta Sport een uitstekende ontwikke ling mee. Na zijn overwinning in Zierikzee schaarde hij zich bij de suptop van Zeeland en atletiek vereniging Delta Sport kan er weer op rekenen dat men einde lijk weer een loper in de voorste gelederen heeft. Eerste vijftien en overige Delta Sporters: 1. Peter Wielaard (DS) 33.49.5 minuten; 2. Leon v. d. Vel den (AV) 34.09.3; 3. Jan de Wilde (AV) 34.28.2; 4. Ad Tierie (Dyn.) 35.00.4; 5. Frank Kooman (Dyn.) 35.19.2; 6. Simon Blom (DS) 35.24.8; 7. Albert Karstanje (Dyn.) 35.37.1; 8. Jan de Bart (AV) 35.53.3; 9. Jan Guiljam (AV) 36.23.5; 10. Ron Abuys (AV) 36.25.7; 11. Rini Bruggeman (AV) 36.39.3; 12. Rino van Oosten (AV) 36.52.1; 13. Jan Hoek (DS) 36.58.0; 14. Wim Roose (AV) 37.08.0; 15. Job Matthijsse (Dyn.) 37.10.1; 19. Hans Saman (DS) 37.33.1; 28. Eddy Smit (DS) 38.09,5; 29. Jan Konijnenburg (DS) 38.14.2; 38. 'Cor 'Muller. :,(DS) 39.09.8; 41. Jos Geluk (DÖ)"3Ö.35.3; 59. Ad Heyboer (DS) 42.17.1; 60. Li za Driesse (DS) 42.25.6; 68. Henk de Jong (DS) 44.35.8; 70. Adrie Kloet (DS) 45.13.5; 76. Greetje Smit (DS) 48.27.6. zij graag hadden gezien. Niet Van Poppel maar de Italiaan Guido Bon- tempi, die vah ver de sprint had aan getrokken, toonde zich de snelste, ter wijl Van Poppel zich tevreden moest stellen met de derde plaats. Als troostprijs kon hij evenwel de groene trui, welke elke dag rente oplevert, overnemen van de Fransman Wojti- nek. Na deze etappe, welke met een gemiddelde van 41 km werd afgelegd, veranderde er niets in het algemeen klassement. Woensdag werd de etap pe, 205,5 km, van Troyes naar Epinay- sous-Senart gereden. Deze etappe werd gekenmerkt door een lange vlucht van de Columbiaan Cadena die na 131 km een maximale voor sprong van 13.47 min. wist te nemen. Slotfase In de slotfase maakte de ploeg van ïtaas er weer een soort ploegentijdrit van waarbij het gehele peloton op sleeptouw werd genomen. Nadat er 193 km waren afgelegd was Cadena, volkomen leeg gereden, eraan voor zijn moeite. Twee km verder werd er nog een vluchtpoging ondernomen door een achttal renners o.w. Rooks en De Rooy, welke geen resultaat opleverde. Met nog anderhalve km te gaan werd nog een poging onderno men door Phil Anderson welke door Jelle Nijdam ongedaan werd ge maakt. Mede door toedoen van Nij dam kon Van Poppel de beslissende eindsprint inzetten welke hij nu met succes wist af te sluiten. Van Poppel die met deze overwin ning zijn leidersplaats in het punten klassement wist te verstevigen legde de 205,5 km af in een tijd van 5.23.53. zijn een gemiddelde van 38,069 km/u. Ook in deze etappe vonden ei geen wijzigingen plaats in het algemeen klassement. In het puntenklassement is de stand nu: 1. Jean-Paul van Pop pel 126 pnt.; 2. Wojtinek 113 pnt.; 3. Lieckens 104 pnt.; 4. Capiot 93 pnt.; 5. Kelly 90 pnt.; 6. Vermotte 87 pnt.; 7. Thurau 73 pnt. Vandaag (donderdag) wordt de langste etappe (260 km) ge reden van Orléans naar Renazé. Met uitzondering van twee kleine hei linkjes in de laatste kilometers is ook dit weer een vlakke etappe. Dames Bij de dames is het reeds in de pro loog alweer direct tot een duel geko men tussen de Francais Jeannie Lon- go en de Italiaanse Maria Canis in de Tbur Feminin. Longo bleef in deze proloog over 2,9 km haar naaste con currente 4 sec. voor. De beste Neder landse was Monique Knol met een achterstand van 13 sec. op de achtste plaats. Vandaag rijden de dames de eerste echte etappe van Sablé naar Renazé over een afstand van 87 km. Enthousiaste strijd deelnemers Bruse Mosseltoernooi Klimmers welke in het hooggeberg te potten kunnen breken heeft de ploeg niet in haar gelederen wat met zich meebrengt dat men, nog enkele uitzonderingen daargelaten, voor Bordeaux de buit moet binnenhalen. De kassa rinkelt bij de mannen van Raas, maar er is van de 23 ploegen ook eigenlijk geen enkele welke zo veel werk verzet om het beoogde suc ces binnen te halen. Dinsdag, in de ze vende etappe van Epinal naar Troyes greep men nog net naast de zege, maar woensdag gingen de armen in de lucht en was het „oranje boven". Voor deze rit verschenen er onder weer een snikhete temperatuur nog 199 renners aan de start. De drukken de hitte kon niet verhinderen dat er in gesloten gelederen vanaf de start direct weer een stevig tempo op na werd gehouden. Op de top van de Cö- te du Bous de Bourmont (72 km) kwa men Herrera, Alcala, Clère en Cri- quielion als eersten door. Bij de beklimming gaf de eerste gele trui drager, de Pool Piasecki, de pijp aan Maarten en stapte in de bezemwagen. In de afdaling ging de Fransman Re- gis Clère aan de haal. Als eerste pas seerde hij de top van de Cöte du Bois de Chaivraines en van de Cöte de Sex- fontaines (125 km) waarbij hij een voorsprong op het peloton had van zes minuten. In Colombey-les-Deux- Eglises legde hij beslag op de specia le De Gaulle-premie van 10.000 Fr.fr. De Tsjechoslowaak Jurco werd hier 6.000 en de Belg Sergeant 4.000 Fr.fr. rijker. Op drift Met nog 50 km te gaan werd Clère door het op drift geraakte peloton in gerekend. Op nog 30 km van de finish ontstond er een elf man tellende vluchtgroep met o.m. de Nederlan ders De Rooy en Ducrot. Meer dan 40 sec. voorsprong konden zij echter niet nemen en onder impuls van de manen van Raas vond er weer een algemene hergroepering plaats. In de slotkilo- meters vonden er nog verschillende uitlooppogingen plaats, welke alle zonder resultaat bleven. Een massale eindsprint, de eerste in deze Ronde, moest dus gaan beslissen wie er be slag ging leggen op de bloemen. De ploeg Raas had er alles aan gedaan om in gesloten gelederen de laatste kilometer te kunnen aanvangen om zo hun sprinter Jean-Paul van Poppel in de gelegenheid te stellen de winst binnen te halen. Tbt zo ver waren zij met hard wer ken in hun opzet geslaagd. De eind sprint liep echter anders af dan dat BRUINISSE - Vroeg uit de veren en de vakantiedagen doorbrengen op dè tennisbaan. Dat is het dagelijkse ri tueel voor de meeste deelnemers aan het Bruse Mossel- toernooi, waarvan de organisatie in handen is van De Bru-Tén. Adrie de Looff is bijzonder ingenomen met het verloop van het toernooi, dat zich in steeds grotere be langstelling kan verheugen. De liefhebbers van de tus senstanden worden met de navolgende uitslagen op de wenken bediend. TROYES/EPINAY-SOÜS-SENART - Voor de ploeg van de Zeeuw Jan Raas uit 's-Heerenhoek kan het optreden in de Tour de France niet meer stuk. Terwijl de meeste ploegleiders nog met lege handen staan heeft de Superconfex-ploeg in precies een week al drie overwin ningen op zak. Een resultaat waarmee de Tour voor hen al geslaagd kan worden genoemd. Vorig jaar nog moesten de Nederlanders zich nog tevreden stellen met een etappe-overwinning, nl. die van de 5e etappe van Evreuse naar Villers-sur-Mer door Johan van de Velde, Zonder klassementrenners is Raas in Berlijn van start gegaan met het vooropgestelde doel om in de vlakke etappes hun slag te slaan. In volgorde van gespeelde wedstrij den in de D-klasse ziet de lijst van de dinsdag gespeelde sets er alsvolgt uit. Danny Meuldijk (Brouw) won van Nikolai Schregardus (Brouw) in het Heren Enkel niet 6-3 en 6-4. Lian- ne de Looff (Bru) speelde overtuigend tegen Marlien Wielaart (Bru) door een zege van twee keer 6-1 in het Da mes Enkel (DE). In het HE was het Chiel van Lieshout (Eresloch), die zijn meerdere moest erkennen in Au- ke Wildemans (Menheerse) door te verliezen met 1-6, 7-6 en 6-4. Het duo Ria van Wijngaarden/Brigitte Helsloot (Duiveland) speelde bij het Dames Dubbel (DD) overtuigend te gen het duo Gerda Nicolaas/'Siska de Kreuk (LTC Zierikzee) met 6-1 en 6-1. Zes-twee en zes-nul werd het in het voordeel van David Droppert (Zierik zee), die in het HE speelde tegen Dan ny Meuldijk. Brigitte Helsloot won van Geke Minaard (Bru) met 6-0 en 6- 0 in het DE. In dezelfde categorie was het Frederique Hayen (Eresloch), die Annie Scheermeyer versloeg met 6-1 en 6-0. Bij het Gemengd Dubbel (GD) won het duo Emilie Schotte (Zierik- zee)/Vincent van Toledo van Michael Tulp/Adri van Looff (6-3, 4-6 en 6-7). Overwinning Dezelfde categorie leverde een over winning op voor het duo Chiel van Lieshout/Fr. Hagen (Eresloch), dat speelde tegen Femke Clerx-Jörg Frank (Scelveringhe). De zege: 6-0 en 6-1. Ook een zege voor Wies van den Doe en Robin Jans, die met 6-3, 4-6 en 6-3 wonnen van Annelies Admiraal en Wim Hart (WIK). Bij het HD wa ren het Dick Verschoore en Rob van Rooy, die wonnen van het duo Bree- voort-duClou (Melissant). Ze hadden een 'score' van 6-4 en 6-3. Wim Hart speelde met 2-6, 6-4 en 6-3 een win nende partij tegen Richard Eisen- kolb. Meivin Atoon en Tammo Clark speelden met 6-3, 5-7 en 6-4 een lucra tieve partij tegen Michael Tulp en Je roen Verrijdt in het HD. Diana Cop- poolse haalde een krappe zege in het DE tegen I. Reyden door te winnen met 7-5, 5-7 en 6-4. Evenzo spannend was het treffen tussen de duo's Wilco Hoogerhuis/Peter Moerlands en Wim en Wijnand Renden in het HD. De strijd leverde een voordeel op voor het eerste duo, dat won met 7-6 en 6-3. Richard van der Linde speelde overtuigend tegen Hans Mewiss door met 6-1 en 6-0 te winnen. Jaap den En gelsman en Paul Coehoorn tekenden voor een eindresultaat van 3-6, 7-5 en 7-6 in het voordcel van Den Engels man. En de laatste D-wedstrijd op dinsdag is gewonnen door het Gemengd-dubbel-duo Marja Hart en Frank Shubert, dat met 6-2 en 6-3 won van Erna Tbrwisscha en Aldo de Spirt. De woensdag gespeelde wedstrij den in de D-klasse geven het volgend beeld. Emilie Schotte verloor met 3-6 en 1-6 van Ria van Wijngaarden, ter wijl Brigitte Helsloot met 7-6 en 6-4 de sterkste was in de strijd tegen Dia na Coppoolse. Lien Kort tekende een overwinning van 5-7, 6-3 en 6-1 op te gen Liselore Groeneveld. Zes-4, 5-7 en 6-4 was de winst voor Ria van Vliet in de strijd tegen Frederique Hagen. In het GD waren het Els van der Kuyl en Hans Catsman, die wonnen van Joke Groeneveld en Aart de Looff (6-3, 6-1), Jeroen Verrijdt speelde Martijn Vrins (Eresloch) naar een nederlaag door met 4-6, 6-3 en 6-1 te winnen. Anders Anders lag de score bij Michael Tulp, dié de game tegen Tammo Clark eindigde met 6-7, 6-3 en 7-5. Een mooie overwinning (7-5 en 6-2) was weggelegd voor het duo Nel Bos en Bep Boot, dat speelde tegen Meike Huizinga en Angelique Reynen in het DD. Jan en Martijn BijdeVaate speel den met een zege van 6-2 en 6-0 sterk tegen Ab Tieleman en Jan de Boet. Minstens zo sterk kwam ook Robin Jans uit de bus tegen Heino de Roo, die lijdzaam moest toezien, dat de eindstand 6-2 en 6-1 luidde. Ria van Vliet en Nel Nelemans wonnen met 6-1 en 6-3 van Marlien Wielaart en Henny Hooftman en Riet BijdeVaate en Adrie de Looff versloe gen Trees Geleijnse en Lien Kort met 6-3 en 7-5. Jeroen Verrijdt en Michael Tulp wonnen sterk van Levien Ver- wey en Bob Kürth (6-2 en 7-5). Rina Krayeveld en Erna Tbrwisscha schre ven na de strijd 6-3 en 7-5 neer tegen Thea van Kluyven en Lidy Blom. Met de eindstand van 1-6, 6-3 en 6-1 liep Jolanda Franke als winnares de baan af na een strijd tegen Patricia Kort. Eenzelfde resultaat voor Auke Wildemans, die met 6-1 en 7-6 beter presteerde dan Ivo Schoots. En ten slotte nog de resultaten van Mirna Geense en Liselore Groeneveld, die met 6-4 en 6*2 beter waren dan Ria van Wijngaarden en Brigitte Hel sloot. ZIERIKZEE - In de zomeravond- voetbalcompetitie van het rayon Zie rikzee werd deze weck de competitie afgesloten met de twee laatste wed strijden. Te Serooskerke deed kampioen WIK wat van haar verwacht mocht worden en klopte Velocitas in eigen omgeving met 2-0. De Mevo-vetcra- nen, laat in de competitie op dreef ge komen, hadden aan een treffer ge noeg om in het treffen met Stella Boys alsnog het seizoen succbsvol af te sluiten. De eindstand: WIK 12 9 2 1 41- 2 20 Zierikzee Vet. 12 5 4 3 25-17 14 Velocitas 12 5 2 5 17-14 12 Stella Boys 12 3 3 6 16-37 9 Mevo-Vel 12 2 1 9 10-39 5 CARACAS Half-zwaargewicht Alex Blanchard staat achtste op de woensdag door de Wereld Boks Asso ciatie (WBA) gepubliceerde lijst van uitdagers van wereldkampioen Leslie Stewart (Trinidad). De Cana dees Donny Lalonde voert het klasse ment aan. De Amerikaanse wereld kampioen in het zwaargewicht Mike Tyson moet 30 juli, twee dagen voor zijn gevecht tegen zijn landgenoot Tb- ny Tubbs, voor de rechter verschijnen op beschuldiging van mishandeling van een parkeerwachter op 21 juni Ivo Schoots (foto) moest woensdag zijn meerdere erkennen in Auke Wilde mans. De Italiaan Guido Bontempi die zich in de dinsdag verreden etappe de sterk ste toonde in de massale eindsprint.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7