Liefde en boerentrots streeknieuws Iff "biedt de beeldbuis Continental Singers in de Burght in Burgh-Haamstede Maandagavond- zang Melkverbruik gedaald Cees Rossen wint vijfde hengelwedstrijd Prolongatie film Iris LP-recensie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag .9 juli 1.987 Nr. 24182 5 BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens hun 25e toernee door Europa doen de Conti nental Singers and Orchestra ook Burgh-Haamstede aan. In de Burght verzor gen zij op zondag 12 juli een concert dat begint om 20.15 uur. De beroemde gospelgroep uit Amerika is onderdeel van een we reldomvattende beweging waarin jongelui van allerlei culturen en achtergronden actief zijn. De groep die naar Nederland komt omvat 45 jonge mensen die het concert invullen met zang en be weging. De aanpak, kleding, pre sentatie en muziek van do Conti nental Singers wisselt per jaar. In verband met de jubileum-toernee is dit jaar,gekozen om het deel voor de pauze in te vullen met hun meest gevraagde topsongs uit het verleden. Na de pauze wordt de nieuwe mini-musical Elijah opge voerd. De groep heeft internatio nale bekendheid gekregen via te levisie- en radioprogramma's. Ze heeft inmiddels 19 langspeelpla ten uitgebracht. De Continental Singers geven op 12 juli een concert in de Burght. BURGH-HAAMSTEDE - In de Ge reformeerde kerk in Haamstede start maandag 13 juli het vijftiende seizoen van de Maandagavondzang. Aanvang 20.00 uur. Ook in dit vijf tiende seizoen zullen alle zes maan dagen onder leiding staan van Jan van den Driest. De organist van deze eerste avond is Frans van Tilburg. Omdat op 13 juli het precies 50 jaar geleden is dat de bekende organist en componist Jan Zwart overleed zal in dit programma daaraan speciale aandacht geschonken worden. Een drietal orgelwerken en daarbij behorende samenzang zullen op deze avond opklinken, t.w. zijn Fantasie- toccatine over de melodie van Psalm 98. zijn Fantasie over de melodie van Psalm 24 alsmede de bekende Fanta sie over het Lutherlied: Een vaste burcht is onze God. Daarnaast speelt Frans van Tilburg de Prealudium in G-dur vcan Johann Sebastian Bach (1685-1750) en de Toccata virtuoos werk) van E. Gigout, een componist uit de Franse orgelschool. Jan van den Driest werd op 14 mei 1929 te Vlissingen geboren. Na zijn MULO-examen liet hij zich inschrij ven als leerling van de Chr. Kweek school te Middelburg voor de onder wijzersopleiding. Nog tijdens deze studie volgde hij orgellessen bij Piet Broerse te VJissingen en theoretische lessen bij Jan Rijn te Middelburg. In 1947 werd hij benoemd tot 2e dirigent van het Gereformeerd Evangelisatie- koor te Middelburg. Nadat hij zich in 1949 te Almkerk, zijn huidige woon plaats, gevestigd had als onderwijzer werd daar meteen een kinder- en jeugdkoor opgericht die hij 12'/a jaar als dirigent heeft geleid. Na het beha len van de vereiste bevoegdheden werd hij in 1952 aangesteld als staf medewerker aan het Dr. Willem Gehrels-Instituut te Amsterdam. In deze zelfde periode volgde hij lessen aan deafd. Protestantse Kerkmuziek van het Utrechts Conservatorium, waarbij hij lessen In koordirectie kreeg van Adriaan C. Schuurman en harmonie en contrapunt van George Stam en Kees van Baaren. In 1953 deed hij met goed gevolg examen als cantor. Vanaf 1973 organiseert en leidt hij de programma's van de Maandag avondzang in de Gereformeerde kerk te Haamstede, met medewerking van Frans van Tilburg en Harry Hamer als organisten en enkele andere so listen. Ook wordt er in deze zomer tijd een vakantiekoor gehouden dat weer op de maandagen medewerking verleent. Op 12 september a.s. zal in de Gro te Kerk te Gorinchem een groots con cert worden gehouden t.g.v. zijn 40- jarig dirigentenjubileum. Naast zijn koren uit Nieuwpoort-Langerak en uit Schoonhoven zullen Rita van Harmeien, sopraan, Marjanne Scheurwater, hobo, de gebroeders Brouwer, trompet, en de organist Frans van Tilburg daaraan hun me dewerking verlenen. De jubilaris zal de koor- en samenzang leiden. Frans van Tilburg werd in 1933 te Gorinchem geboren. Vanaf zijn 6e jaar kreeg hij orgelles en werd op 11- jarige leeftijd benoemd als organist van de Chr. Geref. kerk te Gorin chem. Nadat hij - na een gymnasium opleiding - voor het muzikantenvak koos, studeerde hij orgel bij Jan Bo nefaas en Feike Asma. Van Tilburg is thans als organist verbonden aan de Ontmoetingskerk te Spijkenisse. Ko ren in Ridderkerk en Spijkenisse staan reeds vele jaren onder zijn lei ding. Door het vele werk voor de EO- radio - altijd in samenwerking met cantor Jan van den Driest - genieten beide musici al jarenlang landelijke bekendheid. zierikzee Wereldwinkel In verband met de vakantieperiode zijn de openingstijden van de Wereld winkel in de Verrenieuwstraat gewij zigd- In de periode van dinsdag 14 juli tot en met 8 augustus staat de deur van deze winkel op de volgende uren open: dinsdag van 9.30 tot 16.00 uur, woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. burgh-haamstede Orgelconcert Bij het vierde concert t.b.v. het or gel voor de Hervormde kerk, traden op de Kon. Muziekvereniging Witte van Haemstede o.l.v. Jaap Knuist en het Interkerkelijk Kerkkoor Haam stede o.l.v. Mientje Bliek en als orga nist Adriaan Krijger. Na orgelspel over Ps. 42 door Adriaan Krijger en samenzang, opende de heer W. v. d. Maas de avond en speelde de „Witte van Haemstede" o.a. de Oosterschel- de-Mars en drie Engelse Hymnen. Het kerkkoor zong hierna een zestal liederen waaronder Psalm 84 onbe rijmd en hierna volgde orgelspel door Adriaan Krijger. Na het optreden van het kerkkoor, waarin twee delen uit de Deutsche Messe werden gezongen, eindigde de Witte van Haemstede met enkele Sousa-favorieten en werd met samenzang besloten. Aan de uit gang was er een collecte voor het or gelfonds. Bewaerschole De expositie in de Bewaerschole van Saskia Eggink en Ger van Dijk is een week langer te bezichtigen dan oorspronkelijk de bedoeling. De ex positie loopt nu door tot en met 18 ju li. brouwershaven Concertagenda In het kader van de serie orgelcon certen die de Evenementencommissie Brouwershaven voor dit seizoen op het programma heeft staan geeft Charles de Wolff uit Vierhouten op dinsdag 21 juli een orgelconcert in de Sint Nicolaaskerk. Dit concert begint om 20.00 uur. Voor de maand augus tus staan de volgende concerten op het programma: dinsdag 4 augustus: optreden van Gerard Dekker (orgel en clavecimbel). Dinsdag 18 augus tus: orgelcncert door Arie J. Keijzer uit Dordrecht. Ook dit concert begint om 20.00 uur. Een speciaal concert ter herdenking van de organist Jan Zwart wordt zaterdag 29 augustus ge geven dor organist Jaap Zwart een tweetal koren en een vocaal ensem ble. noordgouwe/ schuddebeurs Uitstapje bejaardensoos De leden van de bejaardensoos uit Noordgouwe/Schuddebeurs maken dinsdag 21 juli een uitstapje. Om 13.00 uur vertrekt het gezelschap uit Noordgouwe. Belangstellenden kun nen zich tot 18 juli hiervoor opgeven via de volgende telefoonnummers 01112-1901 of 01112-1722. DUIVELAND Burgerlijke stand In de gemeente Duiveland zijn in de maanden mei en juni de volgende personen overleden: Georg Petrus Ibtté, Johanna Klinkenberg echtge note van P. M. van den Oever, Jan Marri Holm. Allen uit Ouwerkerk. Jannetje Janna Bouwman, echtgeno te van M. van Dijke uit Nieuwerkerk, Abraham Bakker en Johannes van der Have, beiden uit Oosterland. In het huwelijksbootje stapten de volgende personen: Johanna Janna Flikweert en Dirk Jan Munnik (Zwolle)', JdC^ueline Isabella Paulina Quist en Cornells Rentier uit Nieu werkerk; Adriana Cornelia Dooge (Oosterland) en Marinus van 't Hof uit Nieuwerkerk. Krista Okker en Hendrik Jan Schiettekatte, beiden uit Nieuwerkerk. Janna Johanna Wandel en Gerrit Jan Kunst, beiden uit Ouwerkerk en Annemarie Eliza beth Catharina de Muijnk en Abra ham Jasperse, beiden uit Oosterland. Geboren werden: Natasja Geertruida dochter van J. C. Verhoek en A.G. van 't Hoff; Abraham Cornelis, zoon van C. Bal en J. M. van Dijke; Jan Leen- dert Jan zoon van J. C. Dooge en L. van der Maas; Jacob Cornelis zoon van C. van den Ouden en M. Bouw man; Bartel Adriaan zoon van A. J. van Otte en J. Goudzwaard. Nathalie dochter van J. M. Stouten en H. M. Dorst Allen uit Oosterland. Cornelis Martin zoon van C. Okker en A. H. van Boshuijzen (Ouwerkerk). Willem Christiaan Daniël zoon van C. C. Timmerman en J. K. van der Wulp; Rina Jozina dochter van A. W. van der Wielen en T. C. Giljam; Johannes zoon van C. P. van Driel en M. van Kempeneers; Elisabeth dochter van J. de Vlieger en M. J. M. Aben; Mari nus Laurens Karei zoon van K. K. van 't Hof en A. P. Dorst en Pieternella Thijske dochter G. J. J. Krakeel en J. Flikweert; Klaas Jan, zoon van S. J. Zwart en H. J. Smit. Allen uit Nieu werkerk. NIEUWERKERK Jaarmarkt Tijdens wedstrijden van de EHBO afdeling Schouwen-Duiveland heeft mevrouw Talen uit Nieuwerkerk een sjoelbak gewonnen voor het aanleg gen van een enkelverband met 6,25 m. Voor het aanleggen van een knie- verband van 5,61 meter won Marion Kooman uit Delft een slaapzak. De EHBO-vereniging is de middenstand zeer erkentelijk voor haar medewer king bij dit jaarmarktgebeuren. BRUINISSE Rommelmarkt Nu met Hope Morgen, vrijdag, houdt muziekver eniging Nu met Hope een rommel markt op het plein voor de muziek tent in Bruinisse vanaf 19.00 uur. Voor muzikale omlijsting wordt ge zorgd door door boerenkapel Stuitje Leut. Samenwerking In het hoofdkantoor van de NV Wa termaatschappij Zuidwest-Neder land (WMZ) in Goes wordt woensdag 15 juli een samenwerkingsovereen komst tussen het Indonesische water leidingbedrijf PDAM Kabupaten Bandung en de WMZ gesloten. Voor die gelegenheid is de regent van het district Bandung, D. Cherman plus de voorzitter van de raad van com missarissen van het Indonesische be drijf, ir Achmad Setjadipradja, aan wezig. ZIERIKZEE - Het melkverbruik per hoofd van de bevolking is vorig jaar in Nederland met 2,3 kg gedaald. Die daling deed zich voor in de sector consumptiemelk en consumptie- melkprodukten, namelijk van 134,6 kilo naar 132,2 kg. Het roomverbruik steeg van 2,7 naar 2,8 kilo, het boter- verbruik van 4 naar 4,2 kg en het kaasverbruik van 12,7 naar 13 kilo per hoofd van de bevolking. Het ver bruik van gecondenseerde melk (incl. koffiemelk) bleef gelijk op 9,8 kilo, aldus het jaarverslag van het Pro- duktschap voor Zuivel. OUWERKERK - Aan de grote kreek te Ouwerkerk is de vijfde wed strijd van de binnenwatercompetitie gewonnen door Cees Rossen. Hij had behalve het grootste gewicht ook de meeste vissen aan de haak geslagen. De 67 deelnemers hadden het prima naar de zin met het stralende weer en de over het algemeen bijtlustige vis. Er werden 88 palingen op het droge gehaald. Boste junior was Gert-Jan Krista- lijn, die met 330 gram de negende plaats in het totaal-klassement be haalde. De uitslag luidt: 1) Cees Ros sen (650 pnt), 2) R. Vercruysse (470 pnt), 3) F. van der Cranenbroeek (455 pnt), 4) F. L. Timmerman (410 pnt), 5) L. Bolier (390 pnt), 6) R. van den Dik- kenberg (380 pnt), 7) R. Timmerman (370 pnt), 8) E. W. Smit (330 pnt), 9) G. J. Kristalijn jr (330 pnt) 10) F. Sogers (315 pnt),'11) J. M. Dekker (260 pnt), 12) J. W. Dekker (220 pnt), 13) J. Jonge- jan (215 pnt), 14) A. Verloo (190 pnt) en 15) P. van Leeuwen (170 pnt). Uitslag I Door deze uitslag is het algemeen klassement volledig door elkaar ge schud. Door zijn overwinning rukt Cees Rossen op naar een tweede plaats vlak achter Frans van den Cra nenbroeek, die heeft bewezen dat de winst van het kampioenschap geen toevalstreffer is geweest. De eerste vijf in het algemeen klassement: Van den Cranenbroeek (725 pnt), C. Ros sen (714 pnt), 3) P. van Leeuwen (609 pnt), 4) A. J. Vroegop (586 pnt) en 5) R. Vercruysse (526 pnt). Bij de junioren gaat nog steeds Piet van den Dikkenberg aan de leiding met 550 punten, gevolgd door Gert- Jan Kristalijn met 400 punten/ De derde positie is voor S. Berrevoets met 282 punten, de vierde voor A. Rossen (89 punt) en de vijfde voor J. van Dreven met 60 punten. Vrijdag 10 juli ZIERIKZEE - Monique van de Ven en John Kraaykamp die de hoofrol- len spelen in de film Iris, zijn ook de ze week (zaterdag 11 en zondag 12 ju li) nog te zien in de Concertzaal in Zierikzee. Beide filmvoorstellingen beginnen om 20.00 uur. Centrale figuur is de vrouwelijke veearts Iris, die in een afgelegen ge hucht ergens op het platteland een nieuw bestaan probeert op te bou wen. Dit blijkt echter niet zomaar te gaan. Afgunst, wellust, haat en nijd vallen haar ten deel. De tragedie be reikt een climax wanneer ze op een nacht wordt mishandeld en haar huis wordt verwoest. Daarop besluit zij het recht in eigen hand te nemen. Haar wraak is echter meer dan ver gelding, het betekent ook een defini tief afrekenen met het verleden en het begin van haar echte vrijheid. Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Wacht niet af (You've got to move), documentaire over eon school die opleidt tot „sociale actie". 16.00 uur TROS Vrijdagmatinee: Als- in een donkere spiegel (The dark mir ror), Amerikaanse speelfilm uit 1946 van Robert Siodmak. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur TROS Sport, sportmagazi- ne. 18.20 uur De mooiste foto's maak je zelf, laatste aflevering van de cursus Basisfotografie voor iedereen. Van daag: Actiefotografie. Presentatie: Mireille Bekooy en Philip Kruyer. Herh. 18.30 uur TROS vakantiekompas, va kantiemagazine. Presentatie: Jaap Jongbloed, Han Tonnon en Marlot Bloemhard. 19.05 uur Knight rider, Amerikaanse serie. Afl.: Speelgoed (A good knight's work). 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Te land, ter zee en in dc lucht, spelprogramma. Afl. 3. Presen tatie: Jack van Gelder en Tom Blom. 21.30 uur TROS Aktua, actualiteiten rubriek. 22.00 uur 25 jaar James Bond (25 Years of James Bond, Happy anni versary 007), een jubileumprogram ma met Roger Moore, Sean Connery, George Lazenby en de nieuwe James Bond: Timothy Dalton. 22.50 uur Barbara Streisand - one voice, special rond Barbara Streisand die hits zingt voor een publiek van beroemdheden en vrienden. Speciale gast: Barry Gibb. 23.45 uur Journaal. 23.50 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Studio Sport. Wielrennen: Rechtstreeks verslag van de vandaag te rijden etappe Saumur-Futuroscope (individuele tijdrit). Commentaar: Mart Smeets en Jean Nelissen. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Story of Queen, carrièrever loop van de popgroep Queen. Herh. Op verzoek. 20.05 uur Pats Boem Show, talenten jacht. Presentatie: Will Luikinga. 20.35 uur The long hot summer, twee delige mini-serie van Stuart Cooper. Dl. 1. 22.10 uur Praten met de minister president. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Snuiters extra. Cees Grim bergen praat vanavond met jongeren over geld. 23.30 uur Een bericht van de Wilde Ganzen. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.35 uur The long hot summer. Dl. 2 (slot). BRT 1 16.00 uur Ronde van Frankrijk, rechtstreekse reportage van de tijdrit Saumur-Futuroscope. Commentaar: Marc Stassijns en Mark Vanlombeek. (Eurovisie-uitzending.) 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie. Afl. 45. (Herh-). 18.05 uur Plons. Afl.: Plons en de wa tertor. (Herh.). 18.10 uur De tovenaar van Oz (The wi zard of Oz), Japanse serie naar de boeken van Frank Baum. Afl. 16: Het kasteel van de goede heks. 18.35 uur Tour '87, samenvatting van de rit van vandaag. 18.50 uur Onbekende wereld (Explo re), documentaire serie over nage noeg verdwenen beschavingen. Afl. 12: Wegen en lichamen in Nubië (2). 19.15 uur Uitzending door Derden: Programma van de Liberale Radio- en Televisie-Omroep. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.15 uur Weerbericht. 20.25 uur Rolande met de bles, Belgi sche speelfilm uit 1972 van Roland Verhavert. Met: Jan Decleir, Elisa beth Teissier du Cros, Dora van der Groen, e.a. Brabant na WO I. 22.35 uur Hollywood aan de Hudson, 3-delige documentaire serie over New York, dat opnieuw aan belang wint in de filmwereld. Afl. 2: De Astoria Stu dio's. (Herh.). 23.30 uur Nieuws met aansl. Coda: Indicht, van Gerrit Achterberg. BRT 2 - 21.05 uur Star Festival Knokke-Heist 1987, rechtstreeks festival waarin ge renommeerde 'stars' veelbelovende 'jonge performers' uit hun land voor stellen, met deelname van vijf lan den. Vandaag: Nederland met Marco Bakker. Go-Betweens - Tallulah is een al bum dat gebaseerd is op soft-punk- rock. Als de muziek met een bekende band vergeleken moet worden, heeft het iets weg van The Cure. Maar dan wel een stuk rustiger. Met deze elpee treed de alternatieve muziek weer wat in het zonlicht. Daarmee kan di rect vastgesteld worden dat het geen commerciële aanpak genoten heeft. Dus liefhebbers van niet- commerciële muziek.... Zanger Ro bert Forster, die overigens al lange tijd geïnspireerd is door de punk rock, zingt zijn tekst met rauwe stem en met het overkomen van die zang bevat het een bepaalde waarde. Hij laat zijn stembanden vibreren door de gevoelens uit zijn muzikaal hart. Dat is tussen twee haakjes altijd wel op te merken bij de soort stemmen, zoals die van Forster. Vooral bij het nummer Someone Else's Wife is die stem opvallend te horen. Verder laat Forster zijn muzikale kwaliteiten ook via z'n gitaar tot het „punkpu- bliek" doordringen. Naast de soft- punkrock heeft de song I just get Caught Out weer wat bluesinvloe den, waarbij een aanhoudende drumslag is te horen. De drummachi ne speelt overigens een grote rol in de keuken van de Go-Betweens. Als een chefkok draagt hij de leiding van alle andere instrumenten, zoals een bas, de keyboards, een viool en een piano. Zo ontstaat een heerlijk gerecht, dat tenslotte op de draaitafels van de cliënten geserveerd wordt. In het. nummer Spirit of a Vampyre speelt een knarsende gitaar een grote rol, die zo een extra verfijning aan de maaltijd moet geven. Het begint al met het eenvoudig „tingelen" op een gitaar. Hope then Strife begint ook met alleen de gitaar, maar dan wel een akoestische. Het bekende culture le geluid uit het land van Sinterklaas is er in te ontdekken. Kortom: de Go- Betweens heeft een gevarieerd pro gramma op Tallulah afgeleverd. Maar als men toch alle ingrediënten in één grote soeppan zou doen krijgt de bewuste kok maar één soort soep en dat is soft-punkrock. De teksten, of liever gezegd de recepten, zijn ge schreven door Forster zelf en zijn me debandlid Grant McLennan. De ove rige formatieleden zijn Robert Vickers, Lindy Morrison en Amanda Brown. Geproduceerd werd ze door Richard Preston. Verder deden er nog mensen mee in het achtergrondkoor. Tien vooral rustige nummers bevat het album, dat misschien niet voor ie dereen weggelegd is, maar zeker het beluisteren waard. De vijfmansfor matie, die al sinds 1978 muziek in de eigen keuken probeert te maken, kan rustig verder gaan, want commercie is niet nodig om goede muziek te pro duceren. Laat het publiek eerst maar eens naar de in februari uitgekomen single luisteren. Right Here is ten slotte het beste nummer van de elpee. RV 83 „Mooi weer om tc wandelen," spot te ze. „Ja. het treft slecht," zei hij. „Ik had docht, we moste maar om dc kof fie gaan naar Willem Kuiper." „Naar jouw huis?" vroeg zo ver baasd. „Welja. Vader wil je graag weer d'rs zien en spreke en dc huishoudster is voor een nacht uit. Dan kan jij mooi koffie intappc en zo, want dat handst ons niks." „Ik vind het toch wat raar." Zo wei felde, „Och kom. Wo bonne toch geen kin- derc meer. En vroeger kwam jo toch ok bij ons over de vloer. Waarom dan nou niet?" „Och vroeger Toen was hot heel anders." „Niks aars as nou," zei hij kort. „Geef me maar gauw een arm." En met haar arm vast in de zijne voerde hij haar zijn huis binnen, waar zijn vader hen wachtte. De oude man begroette haar harte lijk en het was Koba meteen of ze nooit weg geweest was. Ze zaten in de kleine zijkamer met de vole ramen, waar ze vroeger altijd zo graag was en onder het gezellige gesprek door keek ze telkens naar de druipende bladeren en takken, die voorbij de vensters heen en weer zwiepten in de sterke wind. I/iter zette ze, met be hulp van een elektrisch keteltje, kof fie en Jan zocht in de kasten tot hij een trommeltje met koekjes gevon den had. Hij liep bedrijvig rond in door J. VISSER-ROOSENDAAL hot kleine vertrek, terwijl zij achter over leunend in oen diepe stoel lang zaam haar koffie genoot. Zo zag hoe hij snel en begerig do ene sigaret na dc andere rookte en hoe zijn smalle handen telkens een voorwerp vast grepen en het meteen weer terugzette op dezelfde plek. Nog nooit had ze hem vroeger zo onrustig gezien. Jan was altijd even bedaard geweest Waarom heeft hij me hier gebracht, dacht ze beklemd. Was het toch niet beter geweest de wandeling maar uit tc stollen. Doch toen wijdde ze haar «aandacht weer aan zijn vader, die al les over haar moeder en haar tweede huwelijk wilde weten. „Dus ik hoor het al." zuchtte hij tenslotte. „Jouw moeder renteniert ok al en ik moet hier maar van jaar tot jaar blijve. En dan moet jc wete dat mijn zustor in Alkmaar d'r zowat op zit tc wachten, dat ik 'r kom. En dat enkel om Jan." „Om Jan?" vroeg ze verbaasd. Ze begreep hem blijkbaar niet. „Ja. As die op tijd trouwd was, zat ik al jarc lang alle ochtende in de Alkmaarder Hout mijn pijpje te ro ken." „O. juist," zei Koba effen. Willem stond op. „Nou wat julle doen wille moet je zelf wete, maar ik gaan tc bed 'oor," zei hij. „Ik zien je eerdaags wel d'rs Koba. Welterusten." Het werd stil in de kamer, toen de oude man de deur achter zich geslo ten had. Zacht, als van heel ver, klonk een slepende melodie uit het radio toestel door het vertrek en het ruisen van dc wind door dc bomen rond het huis gaf hen daarbinnen een gevoel van rust en veiligheid. Maar toen stond Koba ineens resoluut op en zet te haar lege kopje op dc kleine tafel. „Ik kan ook niet langer blijven," zei ze onzeker door de strakke blik van Jan. „Het wordt al zo doinkcr; ik moest meteen maar weggaan, hé." „Je gaat niet. Nog lang niet," zei hij beslist en trok haar in zijn armen Met een snel gebaar drukte hij haar hoofd togen zijn schouder en kuste haar op de lippen. Stil, verrast, leun de ze tegen hem aan en liet zich dan meevoeren naar een der lage stoelen. En daar herrees voor haar weer hot heerlijk verleden in volle werkelijk hcid. Maar toch anders. Want zijn hartstochtelijke kussen wekten iets in haar op. dat toon nog geslapen had en dat er haar toe dreef zich geheel en al over te geven aan die dwingende armen. Vroeger waren zij als twee kinderen samen geweest, maar dit was niet kinderlijk meer. Ze voelde zijn mond op haar gesloten ogen en in haar hals cn telkens zocht hij, begeri ger dan te voren, haar lippen. Zwij. gend en heftig bleef hij haar kussen als één die lang ontbeerd heeft, tot zij hem zijn kust terug gaf. En toen worstelde ze zich al stoeiend omhoog uit zijn armen en liep naar een der ra men. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5