Evenementenlijst Brouwershaven in het teken van orgelmuziek Herberg 't Swarte Schaep aan Brouwse haven geopend Auto uitgebrand Diefstal uit auto Diefstal loodslabben Diefstal uit woning Diefstal uit auto Aanrijding Renesse Aanrijding in Renesse Diefstal surfpakken Aanrijding Auto rijdt tegen boom Verdachten vechtpartij Renesse voorgeleid MIDDEN MIDDENSTAND Eerste steen Pieter van Dijkeschool Brouws concert valt in de smaak Dit jaar geen hut- tendorp in Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 juli 1987 Nr. 24182 3 ZIERIKZEE - In de nacht van dins dag op woensdag brandde de perso nenauto van J. v. d. M. uit Zierikzee uit. De Zierikzeeënaar reed om streeks 4.00 uur met zijn voertuig weg vanaf het parkeerterrein Gast huisboomgaard. Na een knal zou het voertuig in brand zijn gevlogen. Dat werd waargenomen door H. U. uit Se- rooskerke die ook ter plaatse was. De brandweer van Zierikzee heeft het vuur geblust. De auto werd totaal vernield. De technische recherche van de rijkspolitie stelt een onder zoek in naar de oorzaak. ZIERIKZEE- In de nacht van dins dag op woensdag werd uit de auto van A. D. v. d. W uit Zierikzee in to taal voor een waarde van 1000 gulden gestolen. Van de aan 's-Heer Lauwen- dorp geparkeerd staande auto werd een ruit ingeslagen. Gestolen wer den, sigaretten, frisdrank en de radio-cassettespeler. ZIERIZEE - In de nacht van woens dag op donderdag werd van een bouwplaats aan de Steenbank te Zie rikzee een aantal loodslabben van schoorstenen gestolen. F. W. S. uit Oosterland deed hiervan aangifte na mens bouwbedrijf Boogert. De scha de bedraagt 900 gulden. RENESSE - Woensdagmiddag tus sen 15.00 uur en 15.30 uur is in de va kantiewoning van C. M. C. M. - v/d W uit Oosterbeek ingebroken. Uit de woning, gelegen aan de Duinweg in Renesse, werd een portefeuille met honderd gulden, persoonlijke papie ren en giropassen ontvreemd. Alles bij elkaar bedraagt de schade 250 gul den. Maar ook watersport BROUWERSHAVEN - Veel aandacht voor muziek op de evenementenlijst van Brouwershaven, maar ook wa tersport. En verder natuurlijk de Brouwse dag' op zater dag 11 juli en de Vlasdag in Dreischor op 15 augustus met activiteiten op de Ring die alle te maken hebben met teelt en bewerking van vlas. Van 25 tot en met 28 juli is het kermis in Brouwershaven. Dc rij orgelconcerten wordt ge opend op dinsdag 21 juli met een con cert van Charles de Wolff in de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven. Dirk Jansz Zwart concerteert op don derdag 23 en 30 juli, 6, 13, 20, en 27 augustus in de Nederlands Hervorm de kerk in Dreischor. Gerard Dek kei- geeft een concert in de Sint Nicolaas kerk op dinsdag 4 augustus. Hij be speelt orgel en clavecimbel. Dinsdag RENESSE - Uit de personenauto van R. B. uit Neukirche (Duitsland) werd dinsdagmiddag een radio/ver sterker ter waarde van 528 DM gesto len. Het voertuig stond geparkeerd aan de Rampweg te Renesse. Het slot werd geforceerd. RENESSE - Op de Lange Reke' te Renesse vond maandag een aanrij-' ding plaats toen A. v. d. O. uit Eind hoven weg reed vanaf zijn parkeer plaats aan die straat. Hij zou daarbij de auto bestuurd door C. F. uit Zonne- maire niet hebben opgemerkt die hem net passeerde. Beide auto's wer den licht beschadigd. RENESSE - Maandagmiddag vond op de Hogezoom te Renesse een aan rijding plaats waarbij twee auto's flink werden beschadigd. C. H.-D. uit Renesse reed de Hogezoom op ko mende vanuit Haamstede. Zij zou daarbij zijn geschrokken van een uit wijkmanoeuvre die F. K. uit Rotter dam moest maken om de auto van G. P. uit Vught te ontwijken die langs de gele streep stond geparkeerd. Door de schrikreactie kwam C. H.-D. in botsing met G. P. (die vanuit de te gengestelde richting kwam). De ver keerd geparkeerde auto bleef onbe schadigd. SCHARENDIJKE - Drie vakantie gangers uit Ridderkerk kwamen dinsdagmiddag tot de onaangename ontdekking dat uit en van hun auto een aantal spullen was gestolen ter wijl zij even weg waren om de surf planken op te halen. De auto stond geparkeerd langs de Brouwersdam. M. B. en A. H. missen hun surfpak dat lag te drogen op de auto. Waarde 500 en 600 gulden. M. G. mist een por temonnee met 175 gulden en een tas met persoonlijke papieren die in de auto lag. De diefstal gebeurde tussen 16.00 en 16.30 uur. SCHARENDIJKE - Twee personen-'/ auto's werden maandag beschadigd bij een aanrijding op de Kuyerdamsë- weg bij Scharendijke. R. v. d. B. uit Hilvarenbeek reed in de richting Re nesse Tben hij naar links af wildé slaan zou hij zijn ingehaald door W. H. uit Oude Tbnge waardoor de bot/ sing een feit werd. DREISCHOR - W. K. uit Scharen dijke werd gewond en zijn personen auto totaal vernield toen hij dinsdag morgen om 7.05 uur op de Gaanderse- weg te Dreischor tegen een boom reed. Het ongeluk gebeurde waar schijnlijk door een te hoge snelheid in een flauwe bocht naar links. De brandweer van Dreischor moest er aan te pas komen om W. K., die be kneld zat,„uit.de auto te bevrijden. Hij Werd thest djverse verwondingen per ambülance^vergebracht naar het Rode Kruisiiekënhuis in Zierikzee. De rijkspolitie stelt een onderzoek RENESSE - Na een onder zoek heeft de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland woens dag vijf verdachten van de vechtpartij die dit weekend in Renesse plaatsvond voorgeleid voor de officier van Justitie te Middelburg. Het zijn R. A., M. O. en N. uit Oud-Beijerland, P. A. uit Haamstede en R. v. T. uit Zuid-Beijerland. Omdat zij di rect een dagvaardiging mee krijgen worden zij spoedig be recht. De zesde verdachte B. A. A. uit Helmond zit nog in ver zekerde bewaring en wordt waarschijnlijk in de komende dagen voorgeleid. 18 augustus geeft organist Arie Keij- zer een concert in de Sint Nicolaas kerk. Zaterdag 22 augustus is er in Dreischor een concert van muziekver eniging Apollo uit Domburg. Dit con cert begint om 19.30 uur. Herdenkingsconcert Zaterdag 29 augustus is er in de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven een concert ter nagedachtenis aan Jan Zwart. Dit herdenkingsconcert wordt gegeven door organist Jaap Zwart samen met een vocaal ensem ble, een kinderkoor en een groot koor. Op zaterdag 12 september is er in de Sint Nicolaaskerk een concert met kaarsverlichting. Het thema van dat concert is dc pruikentijd. Ook op 12 september is het slotconcert van mu ziekvereniging Crescendo in Drei schor. Dat concert begint om 19.30 uu2". Op 2aterdag 26 september ten slotte is er een muziek- en koren avond in Dreischor. Ook dit concert begint om 19.30 uur. Alle andere con- certen, tenzij anders aangegeven, be ginnen om 20.00 uur. Brouwse dag Zaterdag 11 juli wordt in Brouwers haven een braderie op de Markt ge houden: de Brouwse dag. Uiteraard weer met als een van de hoogtepun ten de muziek-play-in voor amateurs. De Brouwse dag is van 10.30 tot 18.00 uur. Zondag 12 juli wordt in de Sint Ni colaaskerk een toeristendienst ge houden. Bram Heijboer bespeelt een euphonium. Zondag 26 juli is er weer een toeristendienst, evenals op zon dag 9 augustus. Deze keer met mede werking van dwarsfluitiste Jolanda Kloet-Brouwer. De toeristendiensten beginnen om 10.00 uur. Woensdag 29 juli wordt in Brou wershaven een toeristen-recreatie tafeltennistoernooi-evenement voor iedereen gehouden in de botenlood- sen van de gebroeders Van Ast. Van 10.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 1 augus tus is er tussen 9.00 en 12.00 uur een kindermarkt op het Marktplein in Brouwershaven. Circus Holiday is te zien op donderdag 6 augustus in Brouwershaven. Vrijdag 7 augustus wordt van 14.00 tot 20.00 uur een feestmarkt gehouden in Brouwersha ven. Er zijn dan onder andere oude ambachten te zien. Op zaterdag 8 augustus is er van 9.00 tot 12.00 uur weer een kindeimarkt. Vrijdag 28 augustus is er van 14.00 tot 20.00 uur weer een feestmarkt. Zaterdag 29 augustus is er gondelvaart vanuit de jachthaven van Brouwershaven. Zeilwedstrijden Op zaterdag 8 en zondag 9 augustus worden er op het Grevelingenmeer de Benelux-zeilkampioenschappen ge houden in de 420-, 470- en Laser-klas sen. Op 10, 11 en 12 augustus worden op het Grevelingenmeer de open Ne derlandse kampioenschappen in de FJ en 420 klasse gehouden. Het zeil- kampioenschap der lage landen in dé optimist-, Cadet-, en Europeklasse vindt plaats op zaterdag 15 en zondag 16 augustus. Zaterdag 29 en zondag 30 augustus zijn er wederom zeilwed strijden op het Grevelingenmeer. Het betreft hier een selektie-evenement in de Europe-klasse. Het tweede NKK-Grevelingenweekend valt op zaterdag 5 en zondag 6 september. Op zaterdag 26 september tenslotte wor den er op het Grevelingenmeer onder linge zeilwedstrijden gehouden. BROUWERSHAVEN - Het zal gedeputeerde E. Maris-Koster niet dagelijks gebeuren dat zij een levend zwart schaap cadeau krijgt aangeboden. Toch was dat- in Brouwershaven het geval ter gelegenheid van de officiële opening van herberg/eetcafé 't Swarte Schaep aan de Haven Zuidzijde. Voor het op watertoe risme ingestelde Brouwershaven betekent de accommodatie een uitbreiding van het horeca-potentieel waaraan over enkele maanden een logiesgelegenheid zal worden toegevoegd. Een voorziening die tot nu toe ontbrak in de smalstad. Gedêputeerde Maris-Koster (rechts met bloemen) kwam naar Brouwershaven om herberg/eetcafé 't Swarte Schaep te openen. Voor de initiatiefnemers Nel Evers en Kees Schouten betekende de opening van 't Swarte Schaep •in hun bestaan een mijlpaal. Van- 'cfi oktober 1985 ondernamen zij pogingen om vergunning te krij- gen voor het runnen van een horeca-gelegenheid in Brouwers haven. Verschillende malen ket- sten de plannen af op bezwaren zo dat het tot begin 1987 duurde eer de 'papieren afwikkeling' rond was. ,,Het heeft er weieens naar uitgezien dat het niet zou lukken", zei Nel Evers in haar welkomst woord en ook het woord „einde- lijk..." op de uitnodiging liet aan duidelijkheid niets te wensen over. De naam 't Swarte Schaep is volgens de eigenaresse dan ook symbolisch voor de sfeer waarin het eetcafé tot stand kwam. Maar ook werd hij gekozen omdat er in het Schouwse landschap veel wit te en zwarte schapen voorkomen en omdat Nel Evers uit Dordrecht komt, een plaats die het schaap als symbool heeft. Gedeputeerde Maris-Koster fe liciteerde Nel Evers en Kees Schouten met de mooie inrichting van hun herberg/eetcafé en wees erop dat ondanks de lange voorge schiedenis Zeeland toch de pro vincie is waar de procedures het snelste van Nederland worden af gewikkeld. Het zwarte schaap dat zij van de eigenaars kreeg aangeboden blaatte vrolijk maar toch besloot de gedeputeerde het aan de ge meente Brouwershaven te schen ken voor in het hertenkamp aan het Slingerbos. C. van Ast nam het dier in ontvangst. Namens de ge meente Brouwershaven feliciteer de wethouder Ph. J. van Ast de on dernemers met hun nieuwe horeca-bedrijf. ..Wanneer u met dezelfde voortvarendheid door gaat als waarmee u achter de ver gunning heeft aangezeten moet het slagen", vond hij. Van Ast be nadrukte dat Brouwershaven een waterrecreatie-gemcente is en daardoor gediend met een zo groot mogelijke diversiteit aan horeca gelegenheden. Eigenaar Kees Schouten vertel de dat 't Swarte Schaep, dat voor heen een particulier huis was, di rect na het zomerseizoen zal worden uitgebreid met zes ka mers met douche en toilet. Daar mee wordt in Brouwershaven de logiesgelegenheid uitgebreid die tot nu toe alleen alleen bestond uit kamers bij particulieren. Men heeft voor dc benaming herberg gekozen omdat men wil streven naar de oude gemoedelijke stijl. Dat komt ook tot uiting in de ge zellige inrichting met oude bal ken en open metselwerk. In 't Swarte Schaep zijn behalve beide eigenaars nog een kok en een ser veerster werkzaam. Dc opening werd ook bijgewoond door ge meentesecretaris C. M. Padmos en vele collega's uit horeca en mid denstand. Onderivijsinspecteur H. Verboom legde de eerste steen van de Pieter van Dij- keschool in Bruinisse. Vervolg van pagina 1 nieuwe school. Centraal stelde hij daarbij het 'Laat de kinderkens tot mij komen en verhindert hen niet'. ,,De leerkrachten moeten ervoor zor gen dat de leerlingen in contact ko men met de Grote Leraar der Gerech tigheid", aldus Mallan. ,,De stichting van deze nieuwe school is niet zonder gevolgen voor ons, wat niet wil zeggen dat we de Pieter van Dijkeschool zien als een concurrent. Integendeel: Waren er maar meer van dit soort scholen", al dus D. Morks, die sprak namens be stuur en personeel van de Ds. Joh. Bogermanschool waar de toekomsti ge leerlingen van de nieuwe Bruse school tot nu toe onderricht hebben genoten. „Gods woord is een onwan kelbaar fundament", aldus Morks. Wolffenspergër' déerhandigde ver volgens aan Morks een cheque als dank voor de opvang van de'kinderen in Oosterland. „We hebben het altijd met liefde gedaan" reageerde M. Stouten, voorzitter van het Ooster- landse schoolbestuur, op het gebaar van Wolffensperger. Lang- begeerd Laatste spreker in de rij was J. J. Verhage namens het Bijzonder Gere- BROUWERSHAVEN - Het eerste concert uit de reeks van zes, die in de Grote Sint Nicolaaskerk in Brou wershaven worden uitgevoerd, is bij het publiek goed in de smaak geval len. En dat betekent dap weer een goede reclame voor de andere vijf, die nog moeten komen. „Hét was te merken aan de sfeer in de kerk. Het publiek was zper geïnspireerd", ver telt voorzitter van de evenementen commissie Willie Bil. Een kleine honderd toehoorders waren getuigen van het concert, dat prima verlopen was. De evenementencommissie was ook zeer tevreden over het aantal perso nen, dat vanachter de televisie naar de Grote Kerk kwam. Daar. speelde de 28 personen tellende Maria Mag- dalena Cantorij uit Goes onder lei ding van Kees van Eersel. Het kerk koor treedt voornamelijk in de kerk in Goes op. De voorzitter was de me ning toegedaan, dat zo'n koor als de Maria Magdalena Cantorij niet op Schouwen-Duiveland te vinden is. „Het niveau was zeer hoog", aldus Willie Bil. Nadat de wijzigingen in het pro gramma waren aangepast kwam het koor zingend vanuit dc koorkerk naar het toneel. Daar zochten ze hun plaatsen op. Ze zongen ondermeer twéé a capell'a nummersén éön canta- te van Buxtehudc. Daarnaast werd ook het feestelijke nummer Credb van Vivaldi gezongen. Voor het klapstuk Te Deum van Mozart kon worden opgevoerd werd er een bewer- king van het orgelkoraal van Bach gespeeld. Daarvan zongéh de sopra-' nen de melodie. Naast zang kon er ook naar verschillende muziekinstru menten geluisterd worden, zoals vio len, een cello en een contra-bas. Dc muzikanten brachten met de instru menten het nummer Concert voor ho bo van de componist Fasch. In het stuk speelde ook nog een hoboïst mee, Ook brachten zij een stuk van Vivaldi. Daarin zat een solopartij voor twee violisten. De afsluiter van de bijeenkomst was het gebruikelij ke bloemen overhandigen. Daarna kon er nog een glas wijn gedronken worden. Een toost op de goede afloop en daarmee hopelijk nog vijf goede concerten, die nog komen moeten. formeerd Schoolonderwijs. „Er is sprake van een opvallend contrast. In de vaste kamercommissie voor onder wijs is gesproken over het lot van de kleine basisscholen, en nu komt hier deze nieuwe school. Een lang begeer de school. Verhage zwaaide de heer Deurloo lof toe voor .het door hem verzette werk en benadrukte dat de principiële uitgangspunten belang rijk zijn, maar ook met hart en mond beleden dienen te worden. „Denaam- geving van de school is meer dan een eerbewijs aan Pieter van Dijke. Het is een opdracht", aldus Verhage. Wolf fensperger sloot de bijeenkomst af met een dankwoord aan de sprekers. ZIERIKZEE: - Het traditie., héle huiteiidorp van clubhuis waaraan.de lopen vijf jaar bijzonder veel kinderen plezier hebben be leefd, gaaf. dit jaar mei door. jeugd- en clubhuiswerker Ru- di Pragër is teleurgesteld oyer de geringe belangstelling van. Onderenwaarvan de k.ï aderen het rópeipn hebbei), ieder jaar v?eér roept de Lichtboei handige ouders /op ,öm hout te verzamelen en de activiteiten te.bégélelden. ,,Xk depk dat de meesten verwach ten, dat de. buurman wel zal helpen. Maa.r- als iedereen, dat denkt, ko/nt4cr niemand.", al- dus Prager. Geen zesde hutten- dorp dit jaar'dus en .dat zuilen voornamelijk de kinderen jam mer vinden, die niet alleen het opbouwen van de hutten prach tig vinden, maar ook het ver branden ervan met: de vrijwil lige brandweer var».Zierikzee. Prager zegt te hopen, dat er volgend jaar.ineer,belangstel ling is voor het toesteken van de helpende hand ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: BV. Drukkerij v/h Lakenman Z OchJ- rpan le Zierikzee. 'Directie: O. L. van 't beven. Chef-redactie: M. Kaal. Waarnemend chef-redactie: A. van der Wouden Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941. Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. "Fotograaf (na 17.30 Uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3jnhanÜep (bij vooruitbetaling) f 41,00; per jaar f 156,50; losse nummers 1.0,80. .De abonnementsprijzen zi/n inclu sief'6% B.T.W Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 53 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) t 6,60 Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn éxclufeief ..6% B.T.yv.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 3