Oosterlandse braderie heeft haar draai nu zeker gevonden Reddingsbrigade traint zich met succes voor calamiteiten Drank lijkt boosdoener vechtpartij in Renesse DE ZIERIKZEESCHE COURANT Insluiping Nieuw- Haamstede Vernieling ruit Auto total loss na aanrijding Diefstal caravan en speedboot Wegsleep- regeling toegepast Diefstal uit caravan Diefstal zeilattributen Diefstal portemonnee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Golfbaan Taptoe Geslaagd Mosseltoernooi Er zijn geen nieuwe gezichtpunten in de dis- De organisatie van de Zierikzeese Taptoe kan Ook aan de Christelijke Scholengemeenschap De warmte lijkt niet van invloed op het enthou- cussie met betrekking tot de aanleg van een tevreden terugzien op het drukbezochte muzi- is een groot aantal leerlingen met het diploma siaste spel van de Mosseltoernooi-deelnemers oefen-golfbaan in de Westhoek. (Pag. 2). kale evenement. (Pag. 3). de vakantie ingegaan. (Pag. 4). in Bruinisse. (Pag. 6). MAANDAG 6 JULI 1987 143ste jaargang Nr. 24100 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Met geweld kan men paleizen verwoesten, maar zelfs geen varkensstal opbouwen. Greulich Weloverwogen invulling van de mogelijkheden OOSTERLAND - Je moet er maar opkomen. Na alle bekende puzzels als hoe heet deze pop, hoeveel weegt dit varken en raadt hoeveel nootjes er in deze bus zitten, heeft Oosterland de 'primeur' van hoelang is het ver band rond de knie van deze demonstratiepop? Een van de vele bezienswaardigheden in Oosterland tijdens de braderie, die ieder jaar weer beter en vollediger uit de bus komt. En het publiek weet het gelukkig te waarde ren en kwam in groten getale naar het Duivelandse dorp om daar 'zaken' te doen. In de vroege morgen waren er al aardig wat belangstellenden voor de brade rie in Oosterland. De braderie in Oosterland is ty pisch een activiteit, dat in de loop der jaren gestalte heeft gekregen. Nu doet het zeker niet meer onder voor NIEUW-HAAMSTEDE - Onbeken den zijn het huis van A. T. te Nieuw- Haamstede binnengeslopen en heb ben daar een portefeuille met geld meegenomen. Het huis aan de Strandweg werd zaterdag in de loop van de morgen binnengegaan. In de buidel van T. bevonden zich 5000 peseta's, 250 gulden aan Neder lands geld en nog wat kleingeld. Te vens zaten er drie Eurocheques in. Behalve de contanten werd de rest rond het huis teruggevonden. RENESSE - In de nacht van zater dag op zondag werd een ruit vernield van de woning van J. d. F. aan de Lin delaan te Renesse. De benadeelde zag vier jongemannen weglopen die de ruit vermoedelijk met de hand heb ben ingeslagen. De schade bedraagt 150 gulden. de bekende braderieën in bijvoor beeld Zierikzee. Daar mogen ze dan in omvang groter zijn én zonder twij fel groter blijven, een gezellige rom melmarkt/braderie is ook Ooster land niet langer vreemd. Hele klus Het is ieder jaar voor een organisa tie weer een hele klus om een derge lijk evenement op poten te zetten. Maar alle ingrediënten waren er. Het muzikale clownsduo achter het orgel en het jongetje, dat zijn stripboeken aan de man/vrouw probeert te bren gen. Ook de oude tractoren en machi nes - samen met de paarden - waren present en gaven de braderie een ty pisch Zeeuws accent. Terwijl de blikkerige stem op de hitsingle van Jantje Koopmans de draaimolen voor de allerkleinsten begeleidt, klinkt op twintig meter af stand hedendaagse popmuziek, waar juist de veelal jeugdige popliefheb bers als bijen op stroop naar toegaan. Heel anders - en veel rustiger vooral - was bijvoorbeeld de stand van de Nederlandse Plattelandsvrouwen, die hun zelfgebakken cake van de hand deden. Of de altijd terugkeren de stand van de Sophiavereeniging, die zich inzet voor het dier. In de ochtend kijkt een bouvier iet wat triest uit zijn (of was het haar?) ogen en wacht op de hondentrimde- monstratie. Niet als toeschouwer, maar als lijdend voorwerp. Het zou hem later alles meevallen. Dat geldt vast niet voor de koe van een Nieu- werkerkse slager, die zijn dier heeft opgespoten met een reclametekst om zo publiek voor zich te winnen. Advertentie USSALOH CROlSSANTFRIi: KONDITOREI BANKETBAKKERIJ J.P. GELEIJNSE Hoge/oom 189 - Tel. 01116-1707 Renesse Er was voor een ieder iets te bele ven op de zonovergoten braderie in Oosterland. Zoals gezegd de braderie is volwassen en zal dat vast en zeker blijven. BURGH-HAAMSTEDE - Bij een aanrijding op de Serooskerkseweg richting Haamstede is een voertuig total loss geraakt en het andere be hoorlijk beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. R. de B. uit Vlissingen reed in zijn auto achter C. S. uit Oostvoorne die beduidend langzamer reed. De B. zou met zijn auto op de wagen van S. zijn gereden, waarbij zijn voertuig totaal vernield werd. De wagen van S. werd aan de achterzijde behoorlijk inge deukt. Thkelbedrijf J. de Jonge heeft het voertuig van De B. weggesleept. RENESSE - In de caravan van A. K. uit Middelharnis is zaterdagmub dag tussen 14.00-14.30 uur een video recorder en camera ter waarde van 5500 gulden gestolen. De onbekenden verschaften zich toegang via een raam van de stacaravan. De caravan staat op een camping aan de Hoogen- boomlaan te Renesse. Aan de Rampweg te Renesse is de afgelopen week een speedboot van onbekende waarde ontvreemd. De Fryamar met buitenboordmotor is ei gendom van J. B. uit Tilburg. De boot is met trailer op een aardeplankje weggetrokken van de Rampweg naar de Brouwersdam, waar het waar schijnlijk gekoppeld is aan een auto. RENESSE - De gemeente Wester- schouwen heeft dit weekeinde in to taal zeven keer de wegsleepregeling toegepast voor fout geparkeerde voertuigen. Zoals bekend is de ge meente hiermee indertijd begonnen om krachtig te kunnen optreden te gen fout parkeerders. De bekende boete is in het verleden onvoldoende gebleken. Personen wiens auto is weggesleept krijgen een behoorlijke boete en betalen de wegsleepkosten, alvorens zij het voertuig kunnen te rugkrijgen. Het gouden team van de reddingsbrigade Zierikzee-Duiveland met begeleiders. Zierikzee-Duiveland sleept zilver en goud binnen OUWERKERK - Eigenlijk staat niemand er bij stil, dat er tijdens een gezellig dagje strand weieens iets ver velends kan gebeuren. Niets is zo verradelijk als het zee water en de stroming. Op momenten dat er toch iets ge- Beurt is er de reddingsbrigade. Zo ook bij het strandje van Ouwerkerk, waar een enthousiaste ploeg de red dingsbrigade Zierikzee-Duiveland vormt. Voor hen volstaat het zwemdiploma A of B niet. Dat hun zwemca- paciteiten heel wat hoger liggen, bewezen ze tijdens het overlevingszwemmen dit weekeinde. De reddingsbrigade heeft met de aanschaf van de reddingspost goed materieel tot haar beschikking. Da gelijks worden de zwemgasten in de gaten gehouden of zij geen onverant woorde capriolen uithalen. Gebeurt dat toch dan is snel reageren van de redders een vereiste. En die snelheid, maar zeker ook de kracht en het uit houdingsvermogen werden aan het strandje getraind. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WA> Wjï PÊ 81J.7* De Groene Wolf 2 Met de kleine reddingsboot werden de eerste vier kandidaten voor het RENESSE - H. L. uit Aken deed aangifte van diefstal van een bruin lederen tas met persoonlijke papie ren. De tas zou zaterdag zijn gestolen uit zijn caravan op een camping te Re nesse. SCHARENDIJKE - Nadat hij een weck was weggeweest kwam M. A. uit Delft tot de ontdekking dat een gedeelte van het tuigage van zijn zeil boot was gestolen. Hij had de spullen achtergelaten op het Baken te Scha- rendijke. De waarde bedraagt opge- veer 2800 gulden., Eerste ernstige escalatie RENESSE - Voor de eerste keer van dit zomerseizoen is het in Renesse uit de hand gelopen. Zaterdagnacht rond 02.00 uur kwam het tot vecht partijen, waarbij verschillende groepen betrokken waren. Negen poli tiemensen van de groep Schouwen-Duiveland moesten tussenbeiden komen en raakten hierdoor met de voornamelijk jonge badgasten in conflict. Nadat een van de vechtende jongeren met een mes dreigde, lostte een politieman een waarschuwingsschot. Volgens politiewoordvoerder A. Gerards broeide het eerder op de avond al. Hoewel er geen sprake is geweest van agressief gedrag, her kende de politie groepjes, die eer der in het seizoen met de politie in aanraking waren gekomen. Maar rond 02.00 uur escaleerde een en ander en nadat de politie zich met de ongeregeldheden ging bemoei en kantte een deel van de jongeren zich tegen de geüniformeerden, die er overigens met slechts wat kleerscheuren afkwamen. De ongeregeldheden deden zich voor aan de Hogezoom ter hoogte van de taxistandplaatsen. Een kleine vechtpartij ontketende een sneeuwbaleffect. Dc politiewoord voerder omschrijft het gebeurde als rommelig en erg onoverzichte lijk. Drie personen werden met een gearresteerd en één arrestant wist uit de politiewagen te ont snappen, toen de betreffende poli tiemensen hun collega's te hulp schoten. Onderzoek Zondagmorgen is het onderzoek verder gegaan, maar vast staat, dat alcohol de grote boosdoener is geweest in de escalatie. Onder dc politiemensen waren geen gewon den, wel moesten enkele dienst wagens met lichte schade naar Zierikzee worden gereden. Of er onder de vechtende jongeren ge wonden zijn gevallen is niet be kend. De politie heeft gebruik moeten maken van de wapenstok. 'zilver' naar het verderop gelegen schip van brigade-arts Loubert ge bracht. Vanaf de Groene Wolf 2 moes ten de vier kandidaten het water in springen om vervolgens met de kleren aan een behoorlijke afstand te zwemmen en tegelijkertijd nogeens enkele opdrachten uit te voeren. Exa minator Wim Hanse volgde hen in de rubberboot; samen met trainer Jan Berrevoets. Alle vier de deelnemers - Hard Dik- hooff, de heer Meeles, Mark Brunger en Adrie van Brouwershaven - be haalden het diploma. De watertem peratuur was ongeveer 17 graden Cel- cius en dat is aan de koude kant. Zeker wanneer bekend is, dat zestien graden het minimum is. Volgens exa minator Wim Hanse is de zwemaf stand behoorlijk groot en zou bij la gere temperaturen een reële kans op onderkoeling kunnen optreden. Het had dus best nog enkele graden war mer mogen zijn. De tweede groep werd eveneens met de reddingsboot naar de Groene Wolf 2 gebracht om van daar uit het gouden certificaat in dc wacht te sle pen. De opdracht werd nogeens zwaarder gemaakt. Toch slaagden ze er allemaal in: Tony Berrevoets, Rc- né Berrevoets, Niels Kurvink, Colin- da Kurvink. Ellis Mens, Nanda Mens, Frank Koper, Marion Koper, Wim Luyendijk, Nceltje Luycndijk, Jolanda van Alphen en Marco Ver- kaart. Examinator Hanse reikte de diplo ma's uit na afloop en bedankte trai ner Jan Berrevoets voor zijn geslaag de opleiding van de redders. En voor de zwemmers bij het strandje een prettige gedachte, dat een aantal vrij willigers constant een oogje in het zeil houdt en zichzelf traint voor cala miteiten. RENESSE - P. F. uit Purmerend deed aangifte van diefstal van een portemonnee met daarin 275 gulden. P. F. brengt zijn vakantie door op een camping tc Renesse. Dc dieven dron gen in de nacht van zaterdag op zon dag zijn voortent binnen Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Minder warm Het hogedrukgebied trekt geleide lijk weg. Morgen is het minder warm omdat de wind zwak westelijk gaat worden. Er is dan ook enige bewol king, maar het blijft droog. De tem peratuur wordt 24 graden. Minimum temperatuur komende nacht 16 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 10 juli: Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: noordwest 4 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 20 graden Windkracht: west 3 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.tcmp.: 12 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 7 juli Zon op 05.28, onder 22.02 Maan op 18.27, onder 01.44 Volle Maan: 11 juli (05.33) Temperatuur kustwater: 17 a 18 gra den HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het hogedrukgebied, dat ons een paar warme dagen bracht, trekt nu over Polen naar het oosten weg. Een onweersstoring beweegt zich de komende nacht via België en onze omgeving naar West-Duitsland. Vooral in de nacht en ochtend kunnen daarbij enkele buien vallen. Dc kans op deze buien lijkt het grootst in het zuidoosten van het land. De wind draait dinsdag naar het noordwesten. Er stroomt dan van de Noordzee koe lere lucht naar ons land. Een uitloper van het Azorenhoge- drukgebied gaat zich in onze richting uitbreiden. Onder invloed hiervan nemen de neerslagkansen op dinsdag al weer af. Deze hogedrukuitloper bepaalt gedurende de rest van deze week ons weer. Het blijft dan droog

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 1