(ook op reeds eerder verlaagde prij 14.- Liefde en boert musicotamn berichten Verontrust Beroepsvaart ongerust Alle pullovers, blouses, rokken, broeken, shirts met korte mouw, tenniskleding, badgoed, en zomerspeelgoed Bijvoorbeeld: Damesblouses met lange mouw.Van 49.75vvoor 2.0- met 30% korting V Shirts met korte mouw van 29.75 met 30% korting Heren sweatshirts van 49.75 voor 30- met 30% koi i Kinderjeans van 34.75 t/m 39.75 voor 20- met 30% korting NU Echt Waar Voc 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 30 juni 1987 Nr. 24157 ARNHEM - De landelijke korenor ganisaties en de muziekscholen zou den moeten bewerkstelligen dat het individuele koor wat de scholing be treft samenwerkt met de plaatselijke muziekschool. Er is in onze dagen geen politieke partij, kerk of omroepvereniging die geen verontruste leden kent. In dit Koor van Verontrusten voegde zich onlangs ook de klagende stem van de Vereniging Van Verontruste Vakan tiegangers, de V.V.V.V. Voorzitter is de heer J. de Gast uit Rotterdam die ons tijdens ons gesprek in zijn etage woning aan de Schiekade op meesle pende wijze deelgenoot maakt van zijn verontrusting. 'Meneer Marzas, in de diepste zin des woords zijn wij ónt-rust. Onze rust is weg! Dag aayi dag krijgen wij klachten van leden die in overspan nen toestand Schouwen-Duiveland moesten verlaten. Dag aan dag ko men mensen én met hun koffers én met een kater thuis, van üw eiland Marzas! Ach, met materiële zorgjes kunnen ze nog wel bij Frits Bom te recht, maar bij ons gaat het dieper. Oiider tranen vertellen de leden ons dat zij in de wintermaanden uren lang gebogen zaten over folders die sprakeii van de weidse stranden, de rustieke dorpjes en het romantische Zierikzee. Dromend van geluk gaan ze op weg en wat schouwen ze op Schouwen? Ze hadden evengoed in Ommoord kunnen blijven. De cam ping waar ze komen blijkt een omge vallen flatgebouw te zijn waarin men nu niet boven elkaar, maar naast elkaar zit zodat men de radio van de bovenbuurman niet alleen hoort maar ook nog ziet. Het verstil de Zierikzee blijkt een soort Lijn baan te zijn waar je over de hoofden kunt lopen. De toerist ziet door de hoofden de historie niet meer.' Waar richt uw vereniging zich in het bijzonder op? 'Het A.B.C. van de WW luidt kortweg 'Anti Braderieën en Concer ten'. Maar wat heeft u nu tegen con certen, meneer De Gast? 'Ach meneer Marzas, tegen een en kel concert maken we geen bezwaar. Die mensen willen zichzelf graag een keer laten horen en we moeten reke ning houden met de zwakheden van anderen. Maar Marzas, onze leden zijn móe als ze op vakantie gaan, móe van alle affiches, móe van alle neonlichten en reclames. En wat ge beurt er als de brug van Bruinisse eindelijk naar beneden is? Langs de weg staan allerlei borden op karre tjes die ons vermoeien met woorden zoals Visserijdagen, Jaarmarkten, Any wave-Festival, Taptoe Zierikzee, Schuurfeest met de Playmates en noem maar op. In twee maanden tijd worden er veertig, vijftig concerten gegeven in allerlei kerken en mu ziektenten. Bovendien werkt u daar zelf aan mee en dat neemt onze Ver eniging u zeer kwalijk. Onze leden worden soms ziek van muziek. en de braderieën? 'Brade Ik kan dat woord niet op m'n tong krijgen. Kunt het be grijpen dat moderne winkeliers hun spullen deponeren op stoffige houten planken die op straat staan, zodat de loopruimte nog smaller en de drukte nog groter wordt? Kunt het begrij pen dat deze eigentijdse mensen in gekke ouwe kleren gaan lopen waar voor hun grootmoeder zich zou scha men? Kunt het begrijpen dat er van heinde en ver allerlei vreemde vo gels moeten komen met harde mu ziekinstallaties, rare kapriolen of met hun zogenaamde oude ambach ten? De stadsmens is zeker gek. Die moet maar geloven dat zoiets alle maal typisch Zeeuws is. Onze vereni ging is allergisch voor braderieën. We hebben dan ook stevige leuzen zo als 'Boycot de Braderie' en 'Alle bra derieën de wereld uit, te beginnen bij Schouwen-Duiveland'. Op de auto's plakken we stickers met het 'Ban-de-Braderie-teken. Want weet u hoe het gaat? Als er een dorp is waar toevallig tien toeristen komen, ont dekken de dorpelingen 'Verrek, ze vinden ons dorp nog mooi ook. Een jaar later verkopen ze ansichtkaar ten. Het jaar daarop komen er hon derd toeristen, dan verschijnt er een snackbar Als er duizend toeristen komen moet er zonodig een braderie georganiseerd worden waar ze dan namen voor verzinnen zoals 'Oester feest', 'Holle Bolle dag', 'Bolusmarkt' en ga maar door. Het dorp dat er naast ligt kan niet achterblijven en hup daar hebben we er weer een, bord langs de rijksweg en 'komt u maar'. Gelukkig is er nog hier en daar een dorp waar nog geen brade rie is. Deze dorpen hebben we uitge roepen tot 'braderievrije gemeente', herkenbaar aan het 'Ban de Brade rieteken' onder de plaatsnaam van het bord. Heeft uw vereniging nog meer activiteiten? 'Nou en of. We geven elk jaar een Alternatieve Vakantiegids uit voor Verontruste Rustzoekers. In deze gids staat aangegeven wanneer er in een bepaalde plaats géén wielerron de, géén playbackshow, géén brade rie, géén motorrace, géén orgelcon cert plaats vindt. Ook kunnen onze leden kaarten krijgen waarop in groen de zogenaamde concertvrije- en braderievrije zonnes zich bevin den. plaatsen waar men nog de zui vere rust kan vinden. Maar meneer De Gast. Als al uw leden juist naar die plaatsen gaan dan duurt het niet lang of ook in die plaatsen komen er concerten en bra derieën. Op die manier wordt Schouwen-Duiveland één grote bra derie. U bereikt het tegenovergestel de dan wat u meneer De Gast!meneer De Gast me neer Gelukkig kunnen wij u meedelen dat de toestand van De Gast aan de beterende hand is. Na verpleegd te zijn in het Franciscus Gasthuis schre ven de artsen De Gast veel rust voor. een rustige vakantie zou goed zijn. Daarom blijft De Gast dan ook thuis. Ter geruststelling: de toestand van de verontruste voorzitter is niet ver ontrustend. MARZAS BRUINISSE - Met ingang van 1 juli wordt de eerste jachtensluis van het Krammersluizencomplex voor de re creatievaart opengesteld. Deze sluis wordt bediend in de periode van 1 april tot en met 30 september dage lijks van 07.00 tot 22.00 uur. De re creatievaart die zich buiten deze pe riode aandient, zal gebruik moeten maken van één van de beroeps vaartsluizen. De jachtensluis, die 70 bij 9 meter meet, zal uitsluitend wor den bediend voor de recreatievaart. Dit in tegenstelling tot de jach tensluis in het Volkeraksluizencom- plex, waar in stille perioden van het recreatieseizoen en bij een groot aan bod van beroepsvaart, ook kleinere beroepsvaarders zoals mosselkotters, door de jachtensluis worden wegge- schut om de schutsnelheid te bevor deren. De maximaal toelaatbare diepgang in de nieuwe jachtensluis bedraagt 2 meter terwijl de onder- doorvaarthoogte bij NAP in de ooste lijke voorhaven 17,80 meter bedraagt. Op de koppen van de zuidelijke ha- vendammen van de beroepsvaart voorhavens zijn verwijsborden ge plaatst die met een verlichte rich tingspijl met sportbord aangeven of de zich aandienende recreatievaart door de jachtensluis moet of van één van de beroepsvaartsluizen gebruik dient te maken. Ernstig Zoals bekend maken zowel be roepsvaartorganisaties als wa tersportbond zich ernstig zorgen over het knelpunt dat de nieuwe sluizen volgens hen dreigt te worden als het vakantieseizoen losbarst. Gevreesd wordt dat die ene recreatiesluis het aanbod lang niet aan kan en de be roeps vaartsluizen worden ingescha keld voor de recreatie waardoor er weer langere wachttijden voor de be roepsvaart ontstaan. Vooral de mos selkwekers, met hun aan bederf on derhevige waar, vrezen die proble men als ze met hun mosselen onder weg zijn van de Waddenzee naar Yer- seke. Ze hebben al aan den lijve on dervonden dat met het meeschutten van jachten en proeven met het zout- zoetscheidingssysteem de schutduur meer dan twee uren kan bedragen en ze vrezen dat vooral bij warmer weer het verlies aan lading door mosselen die de reis niet overleven groter wordt, vooral als door het oponthoud bij de sluis het hoogwatertij wordt gemist bij Yerseke en dus twaalf uren moet worden gewacht op het volgen de tij. LONDEN - Een schilderij van Vin cent van Gogh heeft op een veiling in Londen 12,6 miljoen pond (41,7 mil joen gulden) opgebracht. NU 30 KORHN Woensdag 1 juli Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur Onbetaalbaar, serie over vrijwilligerswerk. Afl. 4: Nieuwe vormen van vrijwilligerswerk. 15.00 uur Seabert, tekenfilmserie. 15.10 uur Ghostbusters; tekenfilmse rie. 15.35 uur Club Veronica Clips 16.15 uur Rambo, tekenfilmserie. 16.40 uur Only one earth, documen taire serie over het milieu en ontwik keling. 17.05 uur Family Ties, Amerikaanse serie. 17.30 uur Journaal 17.40 uur De heilige koe, auto- en mo torsportmagazine. 18.15 uur Starsky Hutch, Ameri kaanse serie. 19.00 uur Countdown classics, pöp- muziekprogramma. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Voorlichting over alcohol: Nuchtere noodzaak. 20.33 uur The Master, Amerikaanse serie. 21.27 uur Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. 22.02 uur The Great American Traf fic Jam, Amerikaanse speelfilm van James Frawley. 23.35 uur Veronica sport extra. Stan ley Cup - IJshockey. 00.05 uur Journaal 00.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 13.00 uur Studio Sport. Tour de Fran ce en Tennis Wimbledon. 17.45 uur Studio Sport. Samenvat ting Tour de France. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Van gewest tot gewest. 20.00 uur De kust, natuurfilmserie over het Nederlandse landschap. Deel 1: Planten en dieren. 20.20 uur Avondvoorstelling: Nina Wiener and dancers in het Holland Festival. 21.45 uur Studio Sport 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nederland C. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, tekenfilmserie 18.05 uur Plons, kinderserie. 18.10 uur Nils Holgcrsson, Duitse animatieserie. 18.35 uur De terugkeer van de Antilo pe, Britse dertiendelige serie met John Branwell, Gail Harrison, John Quentin 19.00 uur Comedy Capers. 19.40 uur Paardekocrsen. mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.15 uur Fawlty Towers, Britse co medyserie. 20.45 uur Noel Coward's Collection, 6-delige Engelse serie tv-spelen naar verhalen van de Britse auteur Noel Coward. 22.10 uur Brussel-Berlijn, cultureel magazine. 22.55 uur Uitslagen Nationale Lote rij. 23.00 uur Nieuws met aansl. Coda: Want met een hand van vuur, van Gaston Burssen. BRT 2 14.00 uur Ronde van Frankrijk. 14.55 uur Tennis. Open Britse kam pioenschappen in Wimbledon. Donderdag 2 juli Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Westbrook hospital, serie. Afl. 2. 15.55 uur Gestrand in het zand, ze vendelige serie. 16.20 uur Portrait of America, docu mentaire serie. 17.10 uur D'r kan nog meer bij, kin derprogramma. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Tijdsein-buitenland, actua liteiten. 18.15 uur Dossier Hazelhoef. 19.00 uur Vancouver Diepzee Aqua rium, serie. 19.24 uur Het evangelie naar Johan nes, twaalfdelige serie van een bij belstudie over het evangelie naar Jo hannes. Afl. 2. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Ronduit: De Slag bij Kat wijk, zomers jongerenprogramma. 21.50 uur Van U wil ik zingen: Deo Cantemus uit Rotterdam. 22.15 uur De Open Cirkel. Omgaan met verdriet, gespreksprogramma. 23.05 uur Tenslotte: Een woord tot be sluit. 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 11.00 uur Studio Sport. Tour de Fran ce. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur Studio Sport. Tennis Wim bledon. 17.45 uur Studio Sport. Samenvat ting Tour de France. 18.20 uur Paspoort voor Jocgoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Oude stijl jazz festival Bre da 1987, muzikale impressie van het onlangs gehouden jazzfestival te Bre da. 19.55 uur Zullen wc het nog een keertje overdoen?, Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Sidney Poitier. 21.35 uur Klimmers in nood. docu mentaire over de uitzonderlijke red dingsacties door helicopterbeman- ningen in de bergen. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport: Tennis Wim bledon. 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 11.00 uur Ronde van Frankrijk. 16.00 uur Ronde van Frankrijk. 17.55 uur Journaal. 18.00 iiur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderserie. 18.10 Erasmus en de vagebond, Zweedse jeugdserie. 18.35 uur Tour '87, samenvatting. 18.50 uur Juke box. 18.55 uur Kwizien, tips voor koken en lekker eten. 19.15 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.15 uur Kunst-zaken. 20.25 uur Matlock, Amerikaanse se rie. 21.20 uur Panorama. 22.10 uur Dallas, Amerikaanse serie. 23.00 uur Journaal en Coda: Kwartet nr. 1: Adagio allegro van W. Pele-. mans, uitgevoerd door het Belgisch klarinetkwartet. BRT 2 14.55 uur Tennis: Open Britse kam pioenschappen in Wimbledon, halve finales voor dames. 20.50 uur Atletiek. World Games Helsinki. PARIJS - Twee 'reactoreenhv van Franse kerncentrales, een in senheim (Elzas) en een in Cattei (Lotharingen) hebban zich in {ie gelopen weekeinde imtómattpcb' geschakeld, iV r vesligd dat detcch>> ontstaan lek in een tank hu t vloeistof van de eveneens uïjges kelde snele kweekreactor Superfi in Creys-Malville 1 niet hebben kunnen dichten en dit voorlopig nog vel -<> den Fes- WENEN - D. V. de regerende socialisti SPO in Oostenrijk heeft aangenomen, waarin pre; Waldheim wordt opgen «op- j den. Veemarkt Leiden LEIDEN, 29-6. Slachtruiui. (per kg geslacht gewicht) Aanvoer 1007, waarvan '„'no -,-i. Dikbillen extra kv stieren le kw. 7.10 8,00: 6,25-/ 7.10; vaarzen le k Yö Jannie verdeelde haar tijd lussen haar eigen huis en de boerderij, want overal was ze even hard nodig, naar het scheen. Piet paste dan op en koek intussen uit naar een baas. die zo'n ventje als hij kon gebruiken. Het scheelde hem weinig wat hij moest doen; als 'ie maar wat kon verdienen, want als hij geld thuis bracht behoef de moeder niet meer uit werken te gaan bij de boerin Hij hield niet van vrouw Stam en Jannie evenmin Tel kens was het: ..Jantje, denk je ei om dat je morgenmiddag melke moet°" Of ...Jantje jij konie morgen te werk Want Jantje was ze nu geworden. Het Jannie dat vanai ha. vi e; jeugd haar naam was geweest werd genegeerd De koele, haidVdinkemw stem van Aagje zei. 'Jantje'' En haai sterke, grijze ogen keken langs je heen. of je een dweil was En Jannie kwAm. Ze voelde zich te gen deze vrouw niet opgewassen. Die vroeg niets, die eiste door de klank van haar stem. En ze werd gehoor zaamd ook. Brand liep hoog mot 'r Dat was nog 'rs een boerin, zo vond je niet gauw een tweede in deze buurt Die wist hoe het in liet bedi i jf moest toegaan. Ze had oog voor alles. De baas nou ja een goeie sul en daar was alles mee zeid Maar met hem. Brand, besprak ze de boel nog wel d'rs een keer. En knap was ze ok Wat een figuur en een gczich: ze kon wel een jonge meid v. ,u 1 ze wat bazig leek nou, dat werd vanzelf wel met zo'n man'ais zij er oen had. En dan werd je dat teügenov< een aar ok En dat zé Jantje Och. Jannie werd hou tpgh-ok wat kinderachtig as jt naar True keek. En ze noemde hem'ImrViors ok Gerbrand. Zo was ze nou-fóonaal. Zo sprak Brand oh Jannie z\\e« maar. Wat gaf het ook om to klag'-i Overal was wat. Alleen deed .het je wat zeer van binnen. Uiterlijk m -1 ging hun ldven daar voort in het een voudigsto huis van het keurige buurt je, waar allemaal deftige mensen ach ter de spiegelruiten en de fijn» gordijnen woonde. Dure gordijnen, waarbij Jannies nieuwe vitrag' in het niet zonk Die anderen waren t> ter dan zij, ontdekte ze til gouw aan de houding dei vrouwen Ei v. neerbuigends in hun min ding jegens haar en ze voelde h minderheid fel in hun -.pen ogen. Maar twee huizen van haar af. aan de andere kant van de statige hoeve van Stam, woonde Mina, de g< zellige echtgenote van oon rustend timmorman on in haar wist Jannie a 1 gauw oen echte buurvrouw te hebben gevonden. Zij was het du Piot aan een gemakkelijke baas hielp, bij een tuinder aan do overkant er zij bood aan om. als dat nodig was. op Dii k op Keesje te passen. Dat was zo liet lijk rustig als ze naar de lAge Hm

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 7