Doping voor Fignon Succes Van der Steen Motorspektakel weet dit jaar ruim 135.000 mensen te trekken Ronde van Frankrijk iedere dag uitgebreid op NOS-radio en tv Van der Poel kampioen Weinig verandering nieuw wielrenseizoen voor amateurrenners Coureur S traver in Asser ziekenhuis Artemis behaalt zevende plaats Selectie WK wielrennen is begonnen Zoetemelk verder als columnist Damon Hill treedt in voetspoor van vader 6 ASSEN - l)i' woclstrijddag van de Asser Speedweek heeft zaterdag liet gebruikelijke aantal van 135.000 be zoekers getrokken. De trainingen en de races om de Europese kampioen schappen en de wereldtitel TT For mule 1 waren eerder al goed voor ze ventigduizend kijkers. ASSEN - Anton S traver heeft de zaterdagnacht in het Asser Wilhelminaziekenhuis moeten doorbrengen. Straver was met de Westduitser Seel het belangrijkste slachtoffer van een aantal onschuldige schuivers tijdens de TT van As sen. Sccl brak oen sleutelbeen, Straver klaagde over pijn in de miltstreek. Do 42-jarige vete raan ging onderuit in de 125cc klasse, toen de Brit Milton een vastlopende machine trof Straver rijdt nog louter voor zijn plezier en wenst geen over matige risico's te nemen. Stra ver vormde samen met de 45- jarige Eggens de Nederlandse vertegenwoordiging in de 125cc categorie. Er kwam geen beste Nederlander op het podium omdat beiden de finish niet haalden. Hetzelfde gebeurde in de öÜOcc klasse, waarin Van Lei- jen. Van der Mark en Punt uit vielen. In de 80cc was Bert Smit de beste nationale verte- genwoodiger, op de zestiende plaats. Hans Spaan, de enige Nederlandse solocoureur, die internationaal nog meetelt, viel in de laatste kilometer op de vierde plaats uit door een remfout. In de 250 cc mocht Cees Doorakkers wegens zijn 22e plaats, bijna zeventig se conden achter winnaar Mang, naar het podium. LEPELSTRAAT - In het afgelopen weekend heeft Toon van der Steen in de ronde van het Brabantse Lepelstraat zijn vierde seizoenszege weten te boe ken. Na al vroeg in het seizoen een Belgische klassieker op zijn naam te heb ben gebracht, een etappe in de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen en vorig weekend Zuiddorpe toonde de Bruse amateur zich nu te Lepelstraat onder de rook mui Bergen op Zoom de snelste over een sterk veld amateurs. Van der Steen legde de 90 km af in een tijd van 2.08.19 uur. Op de tweede plaats ein digde Mario van Vlimmeren en als derde Roovers. TT Assen ASSEN - Met 135.000 bezoekers heeft de TT in Assen dit jaar tienduizend bezoekers meer getrokken dan in 1986 en is het in tegenstelling tot voorgaande jaren uit zonderlijk rustig verlopen. In bet nabij gelegen Witten, waar zich de afgelopen jaren nogaleens ongeregeld héden voordeden, bleef het zeer rustig doordat het druilegere weer 's nachts niet uitnodigde tot feestelijkheden in de open lucht. de motorrijders in en om Assen goed preventief effect heeft gehad. Zo'n vijftig voor het merendeel Westduitse eigenaren konden zondag middag hun motoren tegen betaling van soms forse boetes weer in ont vangst nemen, nadat de politie die eerder om verscheidene redenen in beslag had genomen. De boetebedra gen liepen uiteen van 400 gulden voor het rijden boven de 100 kilometer per Na afloop van de TT, zaterdag avond, hadden automobilisten de grootste moeite met de drassige wei landen, waarop hun voertuigen ge parkeerd stonden, zodat in vele ge vallen traktoren eraan te pas moesten komen om hen op de weg te helpen. En als ze dan op weg waren hadden ze de grote kans in enkele fi les op de A 28 bij Hoogeveen terecht te komen. De politie vermoedt, dat haar strenge optreden tegen stunten- uur binnen de bebouwde kom tot 1000 gulden voor een combinatie van over tredingen. In totaal registreerde de politi" on geveer twintig verkeersongev llen, waaronder „een ongeval zaterdag avond op de A 28 ter hoogte van As sen, dat het leven heeft gekost aan de achtjarige Gerdie Huberts uit Hoog halen (gemeente Westerbork). Haar zesendertig jarige vader H. J. Hu berts en nog drie inzittende kinderen zijn gewond in een ziekenhuis opge nomen. Een kind bleef ongedeerd. Huberts kwam volgens de politie met zijn auto frontaal in botsing met een spookrijder. Donderdagmiddag al reed in Wit ten een automobilist op een groepje voetgangers in, waardoor vijf voet gangers vrij ernstig gewond in een ziekenhuis moesten worden opgeno men. Vrijdag reed een motorrijder op een voetganger, die nog in coma ligt. Alle slachtoffers waren bezoekers van de TT. Gedurende de TT-dagen zijn ongeveer dertig aanhoudingen verricht wegens vernielingen, bedrei gingen, openbaar dronkenschap en het plegen van openlijk geweld. De laatste arrestanten zijn in de loop van zondag weer vrijgelaten. ZIERIKZEE - Boogschictvereni- ging Artemis uit Zierikzee heeft tij dens de nationale wedstrijden in de C-klasse in het Limburgse Tienraai een zevende plaats behaald. Aan de competitie namen 24 ploegen deel. De Zierikzeese ploeg behaalde 2361 punten, waarvoor per persoon vijftig pijlen werden uitgereikt. De ploeg bestond uit Wil Zwart, Pieter Kooi man, Han Kooiman, Ruud de Weerdt, Jaap Niemans en Petrie d'Anjou. ZIERIKZEE - De sectie beroeps- rennen van de Koninklijke Neder landse Wielren Unie heeft zondag avond na de Nederlandse kampioen- sehappen.in Geulc reeds vijf wielren ners aangewezen voor de strijd om de wereldtitel in het Oostenrijkse Vil lach. Dat zijn Eric Brcukink, Teun van Vliet, Steven Rooks en Johan van der Velde op grond van hun prestaties in het voorseizoen en Adri van der Poel, de nieuwe Nederlandse titelhouder. De overige zeven renners van de prof formatie worden tijdens of na de Ronde van Frankrijk in overleg met Peter Post aangewezen, die als ploeg leider gaat optreden. Joop Zoetemelk heeft de sectie beroepsrennen laten weten geen prijs meer te stellen om een selectie. De prijzenpot wordt aan gevuld met een bedrag van minimaal 70.000 gulden. Een Tour de France zonder Joop Zoe temelk; voor de wielerfanaten even wennen. ZIERIKZEE - Joop Zoetemelk zal als columnist naar de Ronde van Frankrijk gaan. De veertigjarige voormalige wereldkampioen en Tourwinnaar is ingehuurd door de' organiserende sportkrant L'Equipe. Net als Jacques Anquetil, die de ron de vijf keer heeft gewonnen, krijgt Zoetemelk een rubriek, waarin hij vragen van lezers beantwoordt. Het gevolg van Zoetemelk's tijde lijk schrijversschap is dat hij zijn proeflicentie moet afstaan. Dat is ook het geval geweest met Gerrie Knetemann, die zich indertijd bij de NOS-verslaggeving aanmeldde. De sponsor van de ploeg van Jan Raas, waarvoor Zoetemelk zijn afscheids- jaar rijdt, is van plan tijdens de slot dag van de Tour, zondag 26 juli, een feest te houden voor Neerlands popu lairste wielrenner. Bijna rond Raas heeft zijn formatie rond. Hij wees negen renners aan. Dat zijn Maarten Ducrot, Jean-Paul van Pop- pel, Jelle Nijdam, Gerrit Solleveld, Gert Jacobs, Ludo Peeters, Luc Roo- sen, Rolf Gölz en Nico Verhoeven. Laatstgenoemde werd zondagavond als laatste geselecteerd. De overigen werden eerder aangewezen. nmt ZIERIKZEE - De Koninklijke Nederlandse VVJelren Unie zul voor het nieuwe seizoen niets wezenlijks veranderen in de opzet voor het ama teur wielrennen op de weg. De Unie heeft wel nadrukkelijk vastgelegd, dat er bestaansrecht is voor zes gastrennersvereoigingen, de niet- regionale ploegen, gesteund door sponsors, die echter door de maatre gelen van de laatste jaren veel minder animo in het amateurpeloton hebben gekregen. De top van de organisatie blijft de nationale selectie, gesteund door de bondssponsor c« feite lijk, dus de super-gast rennersveren igmg. De groep van Boskamp heeft de eerste keus voor het internationale programma, rijdt in de klasstekers en kan tevens deelnemen aan open wedstrijden in Nederland. De districtsselecties blijven gehandhaafd, mede om de doorstroming van talentrijke renners uit kleinere clubs de mogelijkheid te bieden van competitie op niveau, De uitvoering van de suggesties van de evaluatie commissie, waarin alle belangengroepen waren vertegenwoordigd, is <ioor het bestuur in handen gelegd van de wielrensportcommissie. ZIERIKZEE - NOS-radio en -televisie besteden ook dit jaar weer uitgebreid aandacht aan de Ronde van Frank rijk. De Tour, die op woensdag 1 juli in Berlijn start en op 26 juli in Parijs eindigt, wordt dagelijks op Radio 1 (middengolf en FM) gevolgd tussen twee en zes uur. Te vens wordt op Radio 1 tussen zeven uur 's morgens en zes uur 's middags elk uur via de middengof een twee minu- tenoverzicht gepresenteerd. Dit sluit aan op het nieuws bulletin van de radionieuwsdienst. De regionale omroe pen nemen tussen vijf en zes uur op de FM-zenders van Radio 1 de reportageflitsen van de NOS over. Nieuw in Radio Tour de France is het spelletje Tour Toto in samenwer king met de Stichting Nationale .Sporttotalisator en een spel voor be kende Nederlanders, 'De Arrivee'. In de Tour Toto gaat het erom de exacte eindtijd van de winnaar te voorspel len. Voor dergelijke sportprijsvragen mogen onder de huidige wettelijke regeling van de Sporttoto alleen sportclubs worden ingeschakeld. Vooruitlopend op een wijziging van deze regeling heeft de minister van justitie echter toestemming gegeven voor samenwerking met de NOS. De presentatie van Radio Tour is in Hilversum het eerste uur in handen van Klaas Samplonius. In dit uur kunnen luisteraars ook telefonisch terecht met hun vragen over de Tour. Het tweede uur komt voor rekening van Felix Meurders, die tevens de af valrace tussen de bekende Nederlan ders begeleidt. Het laatste uur wordt verzorgd door Koos Postema. Televisie Studio Sport verzorgt van iedere etappe een rechtstreeks beeldverslag van de laatste veertig tot vijftig kilo meter. Tevens wordt aan het begin van de avond een samenvatting van twintig minuten verzorgd. Daarnaast verzorgt Studio Sport samen met Ra dio Tour de France in deze periode uitgebreid aandacht aan het ten nistoernooi van Wimbledon, het Ne derlands kampioenschap zwemmen, de formule l-races in Frankrijk, En geland en West-Duitsland en het Ne derlands kampioenschap atletiek. Van de beginetappes van de Ronde van Frankrijk in de Bondsrepubliek zijn geen technische hoogstandjes te verwachten. De Duitsers beschikken niet over mobiele camera's en verbin dingen via vliegtuigen en helicop ters. Het volgen van de renners ge beurt dan ook hoofdzakelijk via vaste camera's, wat het lastig maakt de etappe op de voet te volgen. De ochtendetappe op 5 juli van Stuttgart naar Pforzheim is door de Westduitse televisie helemaal geschrapt, al hoopt de NOS dat op deze beslissing wordt teruggekomen. De gebruikelij ke Tourverslagen vanaf de motor of vanuit de lucht zijn pas vanaf Frans grondgebied te verwachten. GEULLE - Wielercoach André Bos kamp heeft na het wegkampioen- schap nog een tiental kandidaten over voor de Nederlandse vertegen woordiging bij de wereldkampioen schappen in Villach (Oostenrijk). Bij die groep is, uiteraard, ook titelhou der Johannes Draaijer. ,,Maar", stel de Boskamp, „niemand is zeker van zijn plaats, ook de nationale kam pioen niet. AMSTERDAM - Eric van der Sande Lacoste is met onmiddellijke ingang vertrokken als directeur van de Ko ninklijke Nederlandse Roeibond. De 62-jarige bondsdirecteur was vijf jaar in functie. Hem is met ingang van 31 augustus ontslag aangezegd. De heer Van der Sande Lacoste is in afwach ting van zijn vertrek met verlof ge gaan. v<#s m wm GEULE - Nu een mislukt voorseizoen, tot twee keer toe een langdurige griep aanval, heeft Adri van der Poel weer de goede vorm te pakken Een duidelijk bewijs hiervan leverde hij in het nationale kampioenschap maar hij :irh overtuigende wijze de sterkste toonde Van der Pt iel u-ces zijn g,wtlc vorm door reeds vroeg in de wedstrijd, nu amper 25 I:m t< hebben afgelegd, m, mug tien renners in de aanval te gaan. Eigenlijk tegen alle geimumt, n in bleek de ze vroege ontsnapping de goede te zijn. Van de-, vim htgmrj, bh f Van der Poel gedurende het gehele verloop het initiatief in handen hnud> n 5 wegmaten van de kilometers werd de kopgroep stei fis me, r uitgedund totdat drie ronden voor het einde Van der Poel. nog in lu t gezelschap van Th, de Rooy en Gerrit Sonneveld op de SUngerherg, ank rijn laats erg, ven metgezellen ter plaatse liet. Met een fraaie solo. waarin hij nog ruim twee min. op zijn naaste belagers uitliep, sloot hij zijn solo af De uitslag: I. Van der Poel. de 225 km in 41.0-1; 2. Solleveld op 2 min 1 sec 2. De Rong 2.07; 4. Thcunisse 3.49; 5. Poels 3.49. 6. Kuiper 5 5.?. 7 Harings 6 11. 8. Maassen 6.58; 9. Schalkers z.t.; 10. Arnf: f ASSEN - Anton Mang mag zich de beste motorrijder ter wereld noemen in de 250 cc-klasse. De imponerende zege in Drente van de 37-jarige Beier was goed voor zijn 28ste grote prijs in de kwartliter-categorie sinds 1978. Met die verrichting passeerde hij op de eeuwige ranglijst de Brit Phil Read, die tussen 1964 en 1968 27 grand-prixzeges boekte. ZANDVOORT - In 1962 won Gra ham Hill zijn eerste grandprixrace op het circuit van Zandvoorl. Daarna volgden nog dertien andere grote prijzen en twee wereldtitels in de for mule 1. voor Hill in 1975 door een vliegtuigongeluk om het leven kwam. Zijn zoon Damon Hill wil eenzelfde sportloopbaan als zijn overleden vader, wiens beroemde hclmklctircn, witte strepen op een zwart veld, bij ook tot zijn eigen han delsmerk heeft gemaakt. De Britse coureur boekte zondag op hetzelfde terrein, het autocircuit in de Kenncmcr duinen, de co re te over winning uit zijn carrière in de formu le 3. Voor de dertigduizend kijkers bij het gratis racefestival won Hill de race uil de Britse titelstrijd. Hij liet de trainingsnclstc. de Noordier Mar tin Donm-lv. van start tot finish naar zijn achtervleugel kijken De enige Nederlander in de race. Peter K«ec uit Eindhoven, moest zijn wagon in de vijfde? ronde aan de kant parkeren met mechanische proble men Bij de succesvolle race om de Trophy of the dunes sloegen twee na tionale- coureurs succesvol too in de strijd om de Nederlandse kampioen schappen Charles Zwolsman werd kampioen in de sports 2000-eategorie. Arie Ruitenbeek uit 's Gravenland ei gende zich de titel toe in de dit sei zoen ingevoerde klasse N. ZIERIKZEE - Laurent Fignon. de tweevoudig winnaar van de Ronde van Frankrijk, is op doping betrapt in de Grote Prijs van Wallonië, die de Fransman eind mei xvon. Bij de controle werd in zijn bloed amfetamine aangetroffen De contra-expertise was ook positiefPloegleider Cyrille Guimard maakte dit zondag bekend Fignon verklaarde na het bekend worden van het nieuws, dat hij zich van geen kwaad bewust was. ..Ik heb een schoon geweten. Ik ben onschuldig. Ik concentreer me gewoon op de Franse titelstrijd". Guimard heeft om een nieuw onderzoek gevraagd. ..Ik kan niet zeggen of er fouten zijn gemaakt. De nieuwe controle moet dat uitwijzen". O A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 6