NIEUWSBODE Delta Sport-atleten leveren goede prestaties tijdens jeugdontmoeting Simon Blom presteert goed bij de Dauwendaeleloop Middelburg Peter Wielaard sterk Sobere Champions Trophy maar zege voor dameshockey Oranje Eilandelijke veteranen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE iiMau.iau 2»,i„„i i<w7 Nr. aur.u 5 Delta Sport-atleet behaalt zesde plaats MIDDELBURG - Tijdens de vierde Dauwendaeleloop, die werd georganiseerd door de Middelburgse atletiekvereniging Dynamo kwam Delta Sport-atleet Simon Blom als beste uit de bus. Hij liep de ruim tien kilometer in een tijd van 34 minuten en 34 seconden en dat leverde hem een verdienstelijke zesde plaats op. Do door Simon Blom neergezette tijd is tomoor als 0011 knappe presta tie to betitelen omdat hij ineens te ruggekeerd is na een blessure, die hem enige tijd parten hooft gespeeld. Als tweede Delta Sporter kwam Do- rus Breidonbach uit de bus'De tijd '.Ui minuten en 39 seconden leverde hem een 14e plaats op. Tijdens een eerder sportief treffen overeen lengte van 21 kilometer wist hij Simon Blom in te halen op de ranglijst. Maar Blom heeft nu zijn revanche. Lijst Andere leden van het Schouwen- Duivelnndse Delta Sportdie een plaats behaalden op de lijst waren Sytze Stins, Cor Muller en Ab Hey- boer. Stins werd zevenentwintigste met een tijd van 39 minuten rond. Muller moest genoegen nemen met een 32e plaats (39 minuten en 35 se conden) en Heyboer kreeg met zijn 42 minuten en 9 seconden de 43e plaats toebedeeld. Volledigheidshalve nog even de eer ste vijf van de vierde Dauwendaele loop van Dynamo. Leon van de Velde van atletiekvereniging '56 werd eer ste met 33 minuten en 53 seconden, Rian van den Broeke (Marathon) tweede met 34 minuten en 13 secon den. Jan de Wilde (AV'56) derde met 34 minuten en 20 seconden. Sam Pol derman (Marathon) vierde met 34 mi nuten en 30 seconden en Adrie Faes van Dynamo behaalde een vijfde plaats en zette hiervoor een tijd neer van 34 minuten en 32 seconden. Laat ste werd Machiel Sinke van AV'56. Maar daarvoor had hij wel 49 minu ten en 49 seconden nodig voor de ruim tien kilometer. ZIERIKZEE - Twee veteranen van atletiekvereniging Delta Sport na men deel aan de officieuze Neder landse veteranen-kampioenschap pen die werden gehouden op de kunststof baan in Dordrecht. Joop Lodewijk.die pas de veteranenleef- tijd heeft bereikt (40 jaar) nam deel aan drie onderdelen, op de 100 ineter kwam hij tot een knappe 12,6 see. waarmee hij zijn eigen clubrecord verbeterde van 12,8 see. Hij klasseer de zich als 18e van de 33 deelnemers. Ook kwam Joop aan de start op de 400 meter, hier werd hij 14e van de 22 deelnemers met een tijd van 58,4 sec. wat ook een nieuw clubrecord bete kende, een half uur na de 400 meter moest Joop zich al melden bij het ver springen maar de kracht was uit zijn benen en moest hier genoegen nemen met de laatste klassering en een sprong van 4,38 meter. Jannie Schot kwam op twee onder delen uit bij de dames-veteranen. Op het kogelstoten kwam Jannie tot een afstand van 10,04 meter en moest ge noegen nemen met een plaats in de middenmoot. Op het discuswerpen kwam ze beter voor de dag door de beste seizoen-prestatie van Delta Sport te noteren met een goede worp van 28,12 meter. ROTTERDAM - Delta Sport-atleet Peter Wielaard liep tijdens atletiekwed strijden op de Neonijtebaan van AVR te Rotterdam een sterke 3000 meter steeple bij de heren. Hierbij pakte hij nipt het clubrecord van Simon Blom dat sinds 1979 in de boeken staat genoteerd met een tijd van 9.42.9 minuten, gelopen in Merksem (België). Peter Wielaard kwam tot een tijd van 9.42.0 mi nuten, gezien zijn steeple-teehnielc nog niet volledig is moet deze talentvolle atleet in staat zijn om het record nog scherper te stellen. (roede resultaten Tom van den OudenSerge Sehot en Wérner Lodewijk ZIERIKZEE - Als er één sportieve ontmoeting is, waar de jeugdige Delta Sport- atleten zich kunnen (én moeten) waarmaken, dan is dat tijdens de zaterdag gehouden afdelingen-ontmoeting voor C- en D-junioren en pupillen. De afgelopen maanden is een aantal jeugdige sporters geselecteerd op prestaties en daarmee werd het crème de la crème gegarandeerd. Delta Sport heeft zich van haar goede kant laten zien en een aantal prestaties neergezet tijdens de ontmoeting op sportpark Bannink te Zierikzee. Delta Sport-atleet Werner Dtdewijk oogstte succes bij het kogelstoten en het speerwerpen. Tijd voor nieuwe prijzenhasl AMSTELVEEN - De Koninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) zal langzamerhand op zoek moeten naar een ruimere behuizing om de vele hoofdprijzen van de damesploeg onder te brengen. Sinds Gijs van Heunien eind 1980 aan de slag ging als coach kon slechts één titel niet worden binnengehaald. Dat was het wereldkam pioenschap in 1981, dat in Buenos Aires 11a strafballen aan West-Duitsland moest worden gelaten. De ontmoeting werd georganiseerd door de afdeling Zeeland van de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie en ging tussen de ploegen van Zee land, West-Brabant en Dordrecht. Schouwen-Duiveland was vertegen woordigd door Delta Sport. Een gro tere happening is er niet voor de jeug dige sporters, die de selectie van de afgelopen maanden zijn doorgeko men. Persoonlijke prestaties worden aangescherpt en de besten spelen zich in de kijker van de Nederlandse sportwereld. De weersomstandighe den waren ideaal mede door het feit, dat er veel zuurstof in de lucht zat en dat is voor sport op voornoemd ni veau van belang. Een van de opvallende prestaties werd geleverd door Delta Sport- atleet Serge Schot uit Zierikzee. Tij dens het hoogspringen sprong hij 1,70 meter en daarmee kan zijn seizoen niet meer kapot. Met zijn resultaat van de laatste tijd behoort hij met recht thuis in de Zeeuwse junioren- ploeg. Opvallend gegeven is, dat Ser ge Schot vorig jaar nog 1,40 meter sprong en dat betekent toch een ster ke ontwikkeling voor de jeugdige at leet. Met de gesprongen 1,70 meter be hoort hij tot de betere C-junioren. Landelijk springen categoriegenoten maximaal 1,90 meter. Tijdens de ontmoeting moest Serge Schot desondanks tevreden gesteld worden met een vierde plaats. Als eerste bij het hoogspringen voor de C-junioren kwam Hans Lauwen van Diomidon (West-Brabant) uit de bus door 1,80 meter hoog te springen. Gregory Lede van Marathon kwam als beste Zeeuw naar voren. Ook hij sprong 1,80 meter. Ook Tom van den Ouden van Delta Sport liet de aanwezigen een staaltje van zijn kunnen zien. Zijn prestaties verraden niet, dat hij pas een jaar ac tief atletiek bedrijft. Met de tachtig meter sprint zette hij een persoonlijk record neer door de afstand in 10,4 se conden af te leggen. Hij moest zijn meerderen erkennen in Alfred Rui tenberg (WBAC) en Ferry Groffen (WBAC), die respectievelijk een eer ste (10,1 seconde) en tweede (10,3 se conden) plaats behaalden. Kogelstoten Bij de C-junioren kogelstoten liep Werner Lodewijk van Delta Sport met de eerste prijs weg. Hij slingerde zijn kogel over een lengte van 12,45 meter en dat was altijd nog 23 centi meter verder dan Walter Houtzager van Marathon, die een tweede plaats behaalde. Lodewijk deed het ook al lesbehalve slecht tijdens het speel werken (C-junioren). Zijn speer werd over een lengte van 36,74 meter ge worpen en dat leverde hem een twee de plaats op de ranglijst op. Alleen Jerome van der Spil van AV Zeeland kwam verder met 37,32 me ter. Beste Brabander was Frans van Huiten van Spado, die 37,08 meter wierp. Asoha Kikstra van Delta Sport slaagde er niet in een eervolle plaats te behalen bij het hoogspringen in dc categorie Meisjes C. Met haar 1,40 meter sloot ze de lijst af en dat lever de haar geen punten op. Als beste kwam Jacqueline van der Krcckc uit de bus, die namens AV Zeeland 1.55 meter sprong. Dat leverde haar vijf punten en een pluim van de vereni ging op. Bij het verspringen voor de Meisjes C was het Cherry Abuys, die de lijst aanvoerde. Zij sprong 4,99 meter ver en dat leverde een eerste plaats op. Daphna Jaspcr.se van Delta Sport moet tevreden zijn met een vierde plaats, waarvoor ze toch nog 4,67 me ter moest verspringen. In de andere categorieën kwamen geen Delta Sporters voor. maar voor de resultaat-mindende sportiovelingcn toch even de eerste plaatsen op een rij. Discuswerpen Meisjes C: Sandra lluissoon AV Zeeland 22,82 meter; hoogspringen Meisjes D; Anne van Winkel van Sprint WBAC 1,40 meter; hoogspringen jongens D; Emicl Roo- denburg Marathon Zeeland 1.61 me ter; hoogspringen meisjes C: Jacque line van cle Kreeke van AV Zeeland 1,55 meter; verspringen jongens: D Bram Heeren van Sprint WBAC 4.96 meter; zestig meter meisjes D Yvon ne van Opdorp WBAC 8.6 seconden. Duizend meter jongens D: Rene van Dijke van Diomidorrü'WBAC 3 minu ten en 1 seconde; speerwerpen meis jes C; Miriam Antheunusse van AV Zeeland 27,56 meter; speerwerpen jongens C: Jerome van de Spil van AV Zeeland 37,32 meter; kogelstoten jon gens C: Werner Lodewijk Delta Sport 12,45 meter; verspringen meisjes C: Cherry Abuys Dynamo Zeeland 4,99 meter; verspringen meisjes D: Tirza van den Heuvel WBAC 4,01 meter; discuswerpen jongens D: Dennis Cop- pieters Schelde Sport 27,94 meter. Kogelstoten meisjes D: Angelique ■Frijters Sprint WBAC 9.96 meter; ver springen jongens C: Gregory Lede AV Zeeland 6.40 meter; tachtig meter meisjes C: Reni Rinn Schelde Zee land 10,7 seconde; tachtig meter jon gens D: Alfred Ruitenberg Ach. WBAC 10,1 seconde; honderd meter jongens C: Arjan de Feiter AV Zee land 11,9 seconde; duizend meter meisjes D: Lenny Ossewaarde AV Zeeland 3 minuut 15,3 seconde; vijf tienhonderd meter jongens C: Walter Houtzager Marathon Zeeland 4 mi nuut, 28,1 seconde; duizend meter meisjes C; Danuelle van Cadzand Ma rathon Zeeland 3 minuut 9,2 seconde en tenslotte hoogspringen jongens C: Hans Lauwen Diomidon WBAC 1,80 meter. De daarop volgende zes jaar was Nederland oppermachtig ais het er op aan kwam. De oogst bestond tot nu toe in het 'Hcumiaanse' bewind uit een Europees kampioenschap in 1984, twee wereldtitels (1.983 en 1986) en Olympisch goud (1984). Zaterdag kwam er in het zo vertrouwde Wage- nerstadion van Amstelveen een nieu we scalp bij: de eei*ste Champions Trophy voor damesteams in de histo rie. Kroon De kroon werd op het werk ge/et in do laatste wedstrijd, die met 4-2 van het tot dan toe eveneens nog ongesla gen Australië word gewonnen. Het was het enige aantrekkelijke duel van het hole damestoomooi. dat kwa litatief gezien het matigste was van de laatste jaren Zelfs Van Heumeit gaf na afloop eindelijk toe. dat ook zijn ploeg veel beter kan dan de toe schouwers werd geboden. Nederland speelde op niet meer dan 65 procent van zijn eapaeitei- ten", zei de Brabander, die net als manager Cora de Bilde op het erepo dium met zijn zestien spelers een gouden plak van premier Lubbers kreeg omgehangen. lil een eerdere fa se van het toernooi, toen Oranje stroef draaide, maar wel steeds ruim won, hield Van lieumen zich telkens op de vlakte. ..Ach" zei de keepster Det de Beus ..hij hoeft toch niet alles aan de grote klok te hangen. Bin nenskamers hadden we het er echt wel over, dat liet allemaal niet zo best liep. Ik vond dit toernooi veel min der dan de strijd om cle wereldtitel van vorig jaar. Baar het aan lieht zou ik zo een. twee. drie niet weten, maar een feit is, dat liet dameshoekev er niet op vooruit gaat". De Beus hoefde overigens in dit toernooi maar drie keer te capitule ren, waarvan twen* keur kort na rust in de laatste wedstrijd tegen Austra lië. Toen het al 4-2 was voor Oranje stopte De Beus nog een strafbal van Kim Small. Een erg grote verdienste vond ze dat niet: ,,Dic bal was zo zacht, dat een kind er nog geen moei te mee zou hebben gehad". Haar collega Kathleen Partridge, gekozen tot beste keepster van het toernooi, hield ook een strafbal te gen. maar moest daarvoor al in de vierde minuut op de inzet van de zel den falende Marieke van Doorn wel een katachtige sprong uithalen. Al leen Lisanne Ijejoune was kort voor rust in staat een strafbal te verzilve ren, waaruit de stand op 2-0 werd ge bracht Sophie von Weiier had namelijk in de 22e minuuut van de wedstrijd Ne derland. dat aan een gelijkspel vol doende luid, de leiding gegeven met een sluwe boogbnl na zeer fraai aan geven van Van Doorn. Australië kwam in de eerste helft niet verder dan twee kansen, w aarbij De Beus en Ix'jeüne nog maar net redding kon den bieden. AMSTELVEEN - Het toernooi om de Champions Trophy's voor dames en heren, dat tien dagen duurde, heeft in totaal ongeveer 45.000 toe schouwers getrokken, die vooreen re cette van rend de drie ton hebben ge zorgd. Alleen op de slotdag waren de tribunes van het Wagncrstndion in Amstelveen met 9.000 bezoekers c om pleet bezet. De jeugdontmoeting in Zierikzee leverde Tom van den Ouden een verdiende derde plaats hij de tachtig meter op. Hij kan de vreugde hij Delta Sjtort te recht delen. Simon Blom kan tevreden zijn mei zijn zesde plaats tijdens de Dauwendaele loop in Middelburg. De blessure lijkt hem niet langer te hinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1987 | | pagina 5